Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    Aniu dzięki sprawdzę jak wróce do domu.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    a ja wczoraj i dzisiaj obszukalam Krzysia i nie widze znaku szczepienia :sad:
    nie zostaje mi nic innego jak isc jutro do przychodni... jak ja to kocham! :devil:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    wlasnie dzwonilam do przychodni - jak nie ma blizny to trzeba na 100% doszczepic. jutro rano jedziemy na dokladne ogledziny no i niestety szczepienie...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    Aniu nie strasz mnie, a co do poprzeddniego to dalej nic nie ma Matusiowi, nawet chce czesc powiedziec tylko mu wychodzi ceśś:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    oj Ania takie sprawy martwią szczególnie jak trzeba dziecko wystawiać na kolejne szczepienie gdzie jak wiadomo do miłych to nie należy wrrrr

    Muszę i Ja poszukać czy Julci coś widać hmmm chociaż ostatnio miała małe kółeczko ale upewnię się!
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    HNo to i ja muszę obejrzeć Oliwkę, bo nie zauważyłam, żeby6 miała na ramieniu blizne, chyba jej tam brak. Ale pamiętam, że jej bardzo szybciutko zagoiło sie to miejsce po wkłuciu także chyba nie ma śladu. Ale może sie mylę. Zobaczę jak wrócę z pracy.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    Aga, to naprawdę straszne i smutne co się stało:(((

    a niestety droga Dobiegniew-Drezdenko, pozostawia wiele do życzenia;(((..(wiem bo mam tam kupę rodziny)..

    Kiedyś głośno się mówiło o tym, że teksówkarze mająmieć fotelik samochodowy w razie jakby jechało z nimi dziecko, ja tylko raz spotkałam sięz tym, że kierowca miał w bagażniku fotelik (jedna korporacja taksówek u nas tego wymaga)..napewno byłoby o wieeeele bezpieczniej.

    Ciekawa jestem jak to u Hani będzie z blizną;))hihi..ale mamy jeszcze na to prawie 12 miesiećy:))hihi
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    Dziewczyny a ktore to szcze pienie chodzi ???? te w 5 miesiacu??? Moja mala to jest szczepiona w nogi ,jeszzce nie miela szczepienia w raczke .
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    Zelkowa chodzi o szczepienie zaraz po urodzeniu na gruzlice.
    IWA u nas to chodzi o to ze Krzysiowi to w ogole nic sie nie goilo bo ja nie pamietam zeby mial jakiekolwiek blizny nawet najmniejsze stad zaczynam sie obawiac czy go w ogole zaszczepili czy tylko odruchowo cos zapisali. znak musi miec 3mm zeby uznac ze ta szczepionka sie przyjela. . Ty juz szczepilas Oliwke na odre+swinke+ rozyczke czy jeszcze zwlekasz? jesli bylas z nia u lekarza po tym jak ukonczyla rok to powinnien byl jej reke obejrzec...

    kurcze posmarowalabym malemu reke Emla ale nie wiem w ktorym miejscu dokladnie robia te szczepienie
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    Ania ja nie byłam jeszcze na szczepieniu roczniaka, bo lekarz powiedział mi żebym sie nie śpieszyła i przyszła jak Oliwka będzie dobrze chodzić. Ona już chodzi sama ale wcale mi się nie spieszy. Pozatym Oliwka ma teraz katar. Za,mierzam iść dopiero po powrocie z nad morza czyli po połowie lipca!
    Na bilansie roczniaka też nie byłam, sama ja sobie zmierzyłam itd. , a do lekarza tak jak wyżej napisałam , bo szczepienie i pediatra w jednym miejscu, najpierw lekarz bada, a obok pielęgniarka kłuje jeśli lekarz pozwoli!
    Ta bliznę sprawdze dzisiaj, ale Oliwka miała dużego strupka pamiętam- musiałam uważać żeby go nie zamoczyć. Bardzo uważałam i dzięki temu nie ślimaczyło jej sie ramionko i szybko się zagoiło, ale nie wiem czy ma bliznę. Ja mam! Hihihihihihi:wink::wink::wink:
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    A moja VEVE tez nic nie ma,zaraz zapytam pediatre co i jak?
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    Tosia ma bliznę ok 3mm także ok uffff
    --
  1.  permalink
    dziewczyny co z tymi ząbkami? mały ma prawie 7 miesięcy a jeszcze nie ma żadnego? a Wasze dzieciaczki też tak późno ząbkowały?:cry:
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    ciacho VEVE ma 7 i 2 tyg i tez nie ma ,ponic czym pòzniej ,tym mocniejsze...
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    E ewa to tylko mit, w zasadzie to genetyczne jest spytajcie rodzicow jak Wam i M wychodziły...
    Mojej wyszedł 1 ząb jak miała 6 miesięcy,
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    pewnie mit...a moja mama nie pamieta ,kiedy mi wyszly zeby...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Aniu Mati też nie miał żadnego śladu (jak był mały i teraz) i z M sie zastanawiałam czy mu dali tą szczepionkę w szpitalu, chociaz w książeczce pisze że tak. Zaś kolejne szczepienie :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Co do szczepienia, to moje maluchy miały już sprawdzane te blizny - u nas jest widoczna i ma jakieś 4-5 milimetrów - tak więc jest OK.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    ja dzisiaj po 11 mam wizyte wiec sie okaze czy zaszczepia od reki czy bedzie trzeba szczepic
    Myszorko teraz musicie odczekac te 6tyg tak? cholera ze lekarzy tak trzeba pilnowac, byliscie na szczepieniu i ogledzinach a oni nawet nie zwrocili na to uwagi :shocked:
    u nas to jest troszke inna historia z tym mozliwym brakiem szczepienia bo Krzysko byl przeciez transportowany do centrum zdrowia dziecka niedlugo po narodzinach i moglo byc roznie :confused:
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Hej,
    byliśmy wczoraj u okulisty.Badanie niestety z takimi drucikami podtrzymujacymi powieki(nie patrzyłam).
    Ale najwazniejsze ze wszystko w porzadku z oczkami!!:D
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Fmartunia cieszy mnie to niezmiernie !!
    Super wiadomość :D
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    fmartunia super ze z Alicją wszytsko ok, brawo dla niej
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Fmartunia najwazniejsze ze z oczkami ok!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    jestem po wizycie w przychodni. skonczylo sie na trzasnieciu drzwiami a w miedzy czasie poklocilam sie z pediatra… wczoraj ciocia rozmawiala z innym przychdoniowym lekarzem ktory stwierdzil ze przy braku blizny konieczne jest ponowne szczepienie a dzisiaj pediatra stwierdzila ze takowego nie przeprowadzi bo „w naszej przychodni sie tego nie praktykuje” wiec jej tlumacze ze Krzysko nigdy nie mial zadnej blizny ani znaku ze byl szczepiony, zadnego najmniejszego sladu nie bylo a ona ze widac ‘tak wyszlo’. zapytalam sie wiec co jesli by nie daj Boze mial kontakt z osoba chora na gruzlice wiec uslyszalam ze te szczepienie i tak nic nie daje bo nie zabezpiecza (to po co one do choleryu jest!!!) no ale za to byla gotowa szczepic go mmr2 (szczepionka priorix) i jak jej powiedzialam ze chwilowo sie nie zgadzam i te szczepienie chce pzrelozyc w czasie to sie zaczela burza… i to taka z piorunami. mowie jej o moich obawach ze maly jest alergikiem, ze jeszcze sam nie chodzi a ona do mnie ze to nie ma najmniejszego wplywu (mimo ze inni lekarze twierdza ze ma!!) no i najlepszy tekst dnia – podpisze nam pani brak zgody to wtedy podamy to do sanepidu i oni sie pania ZAJMA…
    wiec jej powiedzialam ze sanepid to mi moze naskoczyc i zeby spojrzala ze jej koledzy po fachu W OGOLE nie szczepia swoich dzieci no i na ponowne pytanie czy ona swoje dziecko by zaszczepila uslyszalam ze nie ma zamiaru ze mna dyskutowac bo dla niej to temat zamkniety i juz nie ma czasu dla mnie bo inni pacjencie czekaja…
    no to teraz musze poczekac do 2 lipca do wizyty u neonatolog i powiem wam ze mam stresa jesli idzie o szczepienie na gruzlice :cry:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Aniu nie denerwuj się, może ta neonatolog go może zaszczepić, ja tez musze czekać ze szczepieniem 6 tygodni.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Cholera jak to nie zabezpiecza ta szczepionka - o co tu chodzi ?? :devil::devil::devil:
    No ileż można ...
  2.  permalink
    co za ....babsztyl! co ona Cie sanepidem straszy wariatka?! to widac już z lekarzem porozmawiac o swoich obawach nie można? a wogole jak nie zabezpiecza? to po co ją wielce dawaja?cos tu śmierdzi ,Aniu zmień pediatre może jest w Twojej okolicy jakis polecany lepszy?Ja sie tez zastanawiam nad zmiana tylko nie wiem czy sobie gorzej nie zrobie niz mam
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Ania to na jasny gwint kuje się takie maluchy i co im się podaje - specyfik na lepsze spanie - ooooo mam dość takiego traktowani pacjentów - a co to lekarz GURU ??!! Nie masz życzenia teraz szczepić zaszczepisz później - SANEPIDEM Cię straszyła ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    ta pediatra to jest tylko od szczepien i wyizyt w przychodni bo w razie czego to i tak od lat korzystamy z wiedzy no i iwzyt naszej neoantolog...
    na tej przychodni zalezy mi z kilku wzgledow - ciocia jest tam pielegniarka wiec nigdy nie czekamy w kolejce, po recepte wystarczy ze zadzwonie a nie ze isc musze no i przede wszystkim mam skierowania na wszystkie badania ktore mi sa potrzebne... niestety w tej przychodni jest tylko 3 lekarzy w tym jedna pediatra :cry:

    aaaa i jeszcze sie oburzyla ze Gabrysinej operacji nie chcemy robic u nas na oddziale mimo ze nie ma laryngologii dzieciecej bo cytuje "co to za roznica czyje ucho operuja" :devil:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Izunia no wlasnie tez mnie wkur... z tym gadaniem ze szczepienie nei zabezpiecza! normalnie sie wscieklam wiec jej mowie ze wszedzie pisza ze takie ponowne szczepienie musi byc i nagle tylko oni tego nie praktykuja??? no zesz....
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Matko Ania - czy to w ogóle jest pediatra ?? A może chirurg - w sumie co to za różnica - to lekarz i to lekarz nie !! :devil:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Jestem w szoooku i nic nie powiem .... będę na wizycie przed wyjazdem u lekarki zapytam jak to wygląda z tym rocznym szczepieniem!!!
  3.  permalink
    acha to zmienia troche postać rzeczy ale no baba niesamowita zołza,a co sie czepia gdzie Ty Gabrysi bedziesz robić operacje? Twoje dziecko to Ty decydujesz a jej nic do tego.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Ania coś w tym musi być - moje maluchy miały sprawdzane te blizny, nie pamiętam tylko przy którym to było szczepieniu ...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Ania sorki ale pisałaś, że masz dobrą pediatrę... wg mnie szukaj nowego !!! albo jak pisałaś neonatolog zobaczysz co Ci powie!!!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    No właśnie, a po co ona w ogóle dyskutowała na temat operacji Gabi ?? Babka jakaś potrzepana !!
    Ania normalnie w świecie Ci współczuję !! A ta neonatolog to miejscowa - może mogłabyś skonsultować się z nią odnośnie tego szczepienia ??
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Kurde bele to ciekawa co moja powie na temat powtórnego szczepienia, aż jestem ciekawa
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Jessssuu jak ja dziękuję Bogu za naszą pediatrę !! :whorship:
    Nigdy nie było takich scen, kobieta wszystko mi jasno tłumaczyła - dała nawet swoją prywatną komórkę [nie prosiłam o nią] i zawsze jak była potrzeba zadzwonić to odebrała i służyła radą nawet w godzinach wieczornych !!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    pediatra jest bo jest, ja uwazam ze mam swietna neonatolog i zawsze z ostatecznymi decyzjami zdaje sie na nia... szkoda ze jest na jakims doksztalcie chociaz zaraz sprobuje sie dodzwonic i moze uda mi sie na wczesniej jakos wkrecic.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Dla sprostowania dała nam nr tel komórki prywatnej - hehe bo fajnie to napisałam :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Ania szkoda, że jej nie nagrałaś co gadała :P
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Oj Aniu nie denerwuj się, poczekaj na opinie innego lekarza
    --
  4.  permalink
    Moja jest taka...jeszcze nie mam o niej do końca zdania bo spotykam ja narazie tylko ODPUKAć na szczepieniach.Wkurzyła mnie z tym pulusiem wtedy i z tym ,że wyczaiła ,że dużo wiem (od Was dziewczynki od Was) to już uważa ze ni e ma obowiazku mi nic podpowiedzieć czy coś np mleko zmieniłam jak mały miał 5 mcy na dwójke a ona do mnie ze ona myslała ze ja juz dawno zmieniłam dlatego nic nie mówiła...
    a poza tym to jest taka ze dmucha na zimne-kazde skierowanie da jak widzi ze sie mama denerwuje czymś,sympatyczna też jest ale to przecież nie wszystko
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    ale na tekst czy swoje dziecko szczepila i ze wielu lekarzy w ogole nie szczepi od razu sie zamknela
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    No właśnie Ania - tego pytania jeszcze nie miałam okazji zadać naszej pediatrze - ja teraz unikam przychodni z daleka :P
    Skierowania jak potrzebowałam do ICZMP dawała mi z marszu i bez problemu :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    a najgorsze jest to ze inny lekarz z tejze przychodni jest bardzo ok i tez sie dzieciakami zajmuje ale uchodzcow no i w przychodni jako ze nie jest pediatra niestety nie ma nic do powiedzenia... zadnego dziecka nie zaszczepia bez zgody w/w pediatry wiec sie robi problem ...
    jest w miescie super babka ale ona od paru lat nie przyjmuje juz pacjentow bo ma komplet i tylko prywatnie mozna a prywatnie to ja juz mam nasza neonatolog zreszta ... skaldki place to i jakas opieke medyczna bym chciala miec zapewniona
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    No w szoku jestem, ale zołza!

    Chyba z ciekawości zadzwonię do swojej przychodni i zapytam co w przypadku jak nie ma blizny, czy szczepią ponownie???
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 17th 2008 zmieniony
     permalink
    Hmmm ... No właśnie poco my te składki płacimy ...
    Wolałabym, aby służba zdrowia była sprywatyzowana i obowiązywał jeden CENNIK !!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 17th 2008 zmieniony
     permalink
    Izunia tez jestem tego zdania!! do gina prywatnie, alergolog okulista i dentysta tez prywatnie... jedynie u dermatologa i laryngologa pare razy panstwowo mi sie byc zdazylo - bo jak nie terminy za pol roku to 'fachowosc' po cholerze...

    IWA - jakbys mogla to zadzwon zapytaj... i jeszcze jak ktoras z was moze zapytac to tez bede wdzieczna... bede wiedziala co robic i jak sie 'najezac' w razie czego

    z drugiej strony jakby nie doszczepiali to po co w prasie by o tym pisali???
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Ania SPECJALISTA RADZI widziałaś !!
    Bądź mądra i pisz wiersze ...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.