Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    no widzisz! pewnie było jej gorąco,mój Pietruszek tez nie moze zasnąć jak jest tak duszno.Ja sie męcze a co dopiero takie dzieci.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    And, ja też używałam sleep&play, ale kupiliśmy 1 opakowanie na próbę. Są o tyle fajne, że cienkie, delikatne i bardzo miękkie, są jednak mniej chłonne od zwykłych i mniejsze. No i jak już dziewczyny pisały - rumianek może uczulać

    Mada, no jasne, że pogoda mogła dać się małej we znaki. A tak poza tym to pamiętam, że to dla niej też trudny czas, znalazła się w nowym świecie, wszystko jest wielkie, przerażające i nieznane - Hania musi się przyzwyczaić do nowości, a potem wszystko będzie się pięknie układało.

    Fmartunia - oby wszystkie nasze dzieci były tak grzeczne i spokojne jak twoja Ala :wink: Mój Kamil też miał taki okres hehehehe, a teraz to wiecznie szukający przygód i nowych doznać wiercipięta :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    ja uzywam sleep&play i nie zamienie je na inne juz ;)mialam dwie paczki i byly super sa cienkie i wedlug mnie bardzo chlonne bo Kacper potrafil i prawie cały dien chodzic w jednej i nic nie przemokły .. nie uczulaja i wogole jak dla mnie super i cena przystepna bo tylko 30.50 :) raz nie chcialo mi sie isc po nie sklepu bo sa tylko w jednym u mnie i troszke dalej i kupil Dada.. o ile kiedy bylam z nich zadowolona to teraz myslalam ze sie wykoncze.. mały co chwile był mokry co chwile jakies odparzenia ... z ulga wrocilam do papmersow :)a co do rumianku to ja nie wiem czy jest go tak duzo jak w zwyklych pampersach bo nie maja one tego zielonego paska w srodku :)
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJun 27th 2008 zmieniony
     permalink
    Aniu
    Widziałam na własne oczy, byłam z mamą akurat w pokoju.
    Nawet nie wyobrażasz sobie co ona już potrafi. Według wszelkich teori powinna przekręcać się, dźwigać główkę czy inne sztuczki dopiero za jakiś czas. A ona jak trzymam ją na rękach, a ja siedzę, odbija się nożkami tak jakby chciała poskakać :wink:
    Ona jest taka silna, że sama jestem w szoku, ale to po mamusi :wink:ale to duże dziecko i dlatego.
    Jak byłam z nią u pediatry jak miała 2,5 tygodnia, leżała na brzuszku i trzymała w górze sama główkę, przez jakieś 2 minuty.:shocked: a pani doktor powiedziała że się popisuje hehe, silna baba z niej.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    Mada tylko ze ja nie wiem czy jest tu do konca sie z czego cieszyc... taka sila wcale nie musi oznaczac kroku rozwojowego za to moze swiadczyc o nieprawidlowym napieciu miesniowym wiec lepiej to skonsultowac z lekarzem, tak na wszelki wypadek... na wszystko jest odpowiednia pora i wybieganie przed szereg nie zawsze wychodzi na zdrowie
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJun 27th 2008 zmieniony
     permalink
    Aniu
    pani doktor ją zbadała i nie stwierdziła niczego nieprawdidłowego, także chyba nie musze sie obawiać że jest coś nie tak. Oglądała z każdej strony, naciągała, podrzuciała dosłownie :shocked: byłam w szoku co z nią robiła, jak odważnie łapała za rączki i nóżki.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 27th 2008 zmieniony
     permalink
    Ale zbadał ją pediatra czy neurolog? Może chociaż pokaz jakiemuś rehabilitantowi?
    U mojego syna pediatra też nie widziała żadnych nieprawidłowości, ale wyżebrałam skierowanie do neurologa i były 4 miesiące terapii Vojtą.
    Też od małego dźwigał głowę i jak był w wieku Hani, to potrafił się przekręcić z boku na bok. I to nie było prawidłowe, mimo, że pediatra mówiła, że silny chłopak... :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    mowisz o pediatrze z przychodni?
    a opowiadalas jej o "postepach" malej czy tylko na podstawie kilkuminutowej wizyty to stwierdzila?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    NR wlasnie o to mi chodzi ze pediatrzy niestety czesto gesto g*** wiedza! u nas pediatra nic nie widziala a neonatolog a owszem stwierdzila ze sa odstepstwa typowe dla wczesniakow co potwierdzila neurolog po kilku macnieciach. jednak dzieki drobnym cwiczeniam mlody szybko wyrownal co trzeba i obylo sie bez rehabilitacji
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJun 27th 2008 zmieniony
     permalink
    Aniu
    to była pediatra, ale ta najlepsza z najlepszych, bardzo polecana przez mamy. Zrobiła szczegółowy wywiad, zresztą posiedzieliśmy u niej dosyć długo, bo mój mąz chodził do niej od zawsze odkąd był malutkim chłopcem i dobrze się znają.
    Kurcze ale jak tak mówicie to naprawdę zaczynam się martwić.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    Mada czasami przydaje sie inne spojrzenie na sprawe... poczytaj sobie na necie o zaburzonym napieciu miesniowym a sama zobaczysz ze to o czym piszesz (czyli wg ciebie sila Hani) na pierwszy rzut oka spelnia warunki zlego napeicia
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    Magda, ja nie chcę Cię straszyć czy coś, ale uważam, że lepiej dmuchać na zimne.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    Chyba mnie przekonałyście, jak przyjdzie do mnie położna, zapytam co i jak, poproszę skierowanie do neurologa.
    --
  2.  permalink
    mada- nie martw się na zapas- tylko obserwuj małą. ja bym pokazała ja neurologowi( ogólnie jestem zdania, że wszystkie maluchy powinny byc kontrolowane neurologicznie- bo dzięki wczesnej dianozie w banalny sposób mozna zapobiec kłopotom w przyszłosci). Przekręcanie sie na boki i odbijanie nózkami wcale nie sa w tym wielu oznaką "siły". I mówiąc szczerze to jakos lekarki starej daty do mnie nie przemawiają... :confused: Czesto ich wiedza opiera się na tym, czego nauczyły się 40 lat temu... czasy trochę sie zmieniają , a te "świetne " lekarki zapominają,że warto byloby się dokształcać
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    zerknij tutaj

    Napięcie mięśniowe

    Wzmozone napiecie miesniowe

    a to cytat z jednego z artykulow dot. rozwoju w 1 miesiacu
    "Dziecko jest bardzo silne" - mówią rodzice, "dziecko ma wzmożone napięcie mięśniowe" - stwierdzają lekarze.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    Aga, też jestem tego zdania. Badanie neurologiczne powinno być tak samo zlecane jak badanie bioderek.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    dźwiganie główki na brzuszku to bardzo dobry objaw, i im dłużej umie utrzymać tym lepiej - to faktycznie może świadczyć o tym, że silna kobitka. Co do skakania, to absolutnie na to nie pozwalaj, generalnie nie trzymaj jej w takiej pozycji, żeby miała możliwość odpychania się nóżkami - mocno za wcześnie jeszcze na to. Co do przekręcania się Hani na boczki, to też za wcześnie, nie ma takiej możliwości, żeby choćby nawet bardzo silne dziecko przekręcało się w tym wieku świadomie, więc prawdopodobnie jest jakieś napięcie gdzieś. Oczywiście możemy się mylić i może wszystko jest ok, ale ja bym na twoim miejscu Mada sprawdziła to, wizyta u neurologa czy jakiegoś sprawdzonego rehabilitanta to nie jest duży wydatek, a może bardzo pomóc
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJun 27th 2008 zmieniony
     permalink
    Pójdziemy pójdziemy napewno, dobrze że tym wspomniałam, bo inaczej żyła bym w nieświadomości, lepiej to sprawdzić.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJun 27th 2008 zmieniony
     permalink
    jeszcze tylko dodam, że my z Kamilem dostaliśmy skierowanie, bo się pani dr (pediatrze) nie podobało, że mały ma słabe napięcie w brzuszku - potwierdziło się to, doszło jeszcze za duże napięcie w pasie barkowym - jedno z drugim się wiąże, bo mały w związku ze słabym brzuchem zdążył sobie wyrobić za mocno barki. Ale to wszystko okazało się na szczęście drobiaazgami, z którymi walczymy przyjemnymi ćwiczeniami, raz na 3-4 tyg. widzimy się z rehabilitantem, on małego ogląda, ćwiczy z nim, daje nam ćwiczenia do domu, robimy codziennie i po 2 miesiącach jest zdecydowana poprawa, więc polecam. Jeszcze powiem ci, że u Kamila jest tak (i być może u Hani podobnie), że to są drobne rzeczy, takie niuanse, ale zaniedbane mogą w pewnym momencie się zemścić i nagromadzić i przyblokować rozwój, np. dziecko będzie miało problem z siadaniem, raczkowaniem, itp. - także lepiej za wczasu tego uniknąć, bo zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    dokladnie! lepiej dmuchac na zimne i byc pewnym ze sie niczego nie zaniedbalo...
    byc moze nawet uda Ci sie dostac skierowanie do neurlopga i isc panstwowo chociaz kolejki sa chore i czasami tygodniami jak nie miesiacami trzeba czekac... to sa jednak zbyt wazne sprawy zeby je pomijac i dlatego warto za wczasu zadbac o kontrole
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    Dziękuje dziewczyny za info jakie one są. Mam wątpliwości ale może jutro w tesco kupię - podjadę z sąsiadem to będzie szybciej i lżej, tylko ciekawe czy będą. A ile tam jest sztuk za te 30zł i o ile są mniejsze (czy jak używamy 3 to kupić 4?)
    Aniu u nas z ta pupą zaczęło się przy tej trzydniówce - kupsko (może po czopkach) było ostre, już było prawie ok jak kupiłam nan3 i zaś brzydka kupa. I tak to się ciągnie :( Poza tym Weroni teraz kupka w nocy i jak tylko wstanie jest przebierana ale nie wiem ile z kupą leży
    --
  3.  permalink
    And- hania miała ostatnio problemy z pupą- nie mam pojecia od czego ale w ciągu 1 dnia wysypało ją dużymi czerwonymi krostkami. Lekarz przepisał jej na to masc z antybiotykiem :confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    And u nas w takich sytuacjach przewleklych przepisuaja "zlota masc"
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    w tych 7-18 jest 50 sztuk wiec tylko o 2 mniej niz w dada ale u mnie dluzej byly pampersy niz dada :) a czy mniejsze sa to nie wiem ;p moze ciutke krotsze :) my uzywamy wlasnie te 7-18 ;) i jedynie to nie zapinam rzepa jeden na drugi tak jak to robilam w dadzie :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    no ja w dadzie tez tak nie zapinam rzepow... a poza tym 1 pielucha na dzien... to co Kacper tak malo sika??? bo dla mnie to zadziwiajace ze tak malo zuzywacie
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    nam służą baby dream z Rossmana
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    Ja używam bella happy i jestem zadowolona. I przez internet jak zamawiam, to taniej wychodzi i jeszcze do domu przywożą.
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    to zalezy jak dzien jest nie ze jedna na dzien tylko prawie cały dzien np. jak gdzies wychodzimy razo a wracamy poznym popoludniem ;)na ogol go przewijam czesciej zeby nie bylo ze wyrodna matka nie zmienia mu pieluch ;)ale i tak wychodziy wydajniej niz dada:) Kacper to jest lejek na potege ;) i mały kupacz zreszta tez ;) czasami potrafi robic co pol godziny .. ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    bella happy tez uzywalam ale drogo jak dla mnie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 27th 2008
     permalink
    Kfiatuszku, w necie wychodzi po 51 gr za pieluszkę, taniej to nawet nie widziałam pieluszek marek marketowych.
    --
  4.  permalink
    ja raz sie pomyliłam i zamiast pampers "4" kupiłam "4+" i co? zadnej róznicy,wieć to chyba jakies oszustwo jest bo tylko pieluch mniej
    Happy tez miałam pare razy i też sa fajne ale wypadaja duże i jakbym kupowała to i tak jedynke
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    Ciacho od początku i ja i chyba AniaM pisałyśmy że w Happy jest rozmiarówka namieszana :) 2 odpowiada 4 w pampkach pampersa i tak było już 7 lat temu jak kupowałam dla Kuby
    Bella Happy były u nas w użyciu od urodzenia i tylko na chwilkę z nich zeszłam jak nie pasowały nam rozmiary - 1 były za wielkie a nie było w zasięgu 0. Teraz pod łóżeczkiem też są i bardzo je sobie chwaliłam i chwalę. Huggis puchatkowe też nie są złe i kupuje je jak jest miła cena. A z innymi to jest różnie. Najczęściej kupuję z tych 3 - Pampers Huggis i Happy.
    Do lekarza na razie nie idę bo naszej pediatry nie ma a do tej co jest nie mam ochoty iść bo i tak maści mi żadnej nie da :/ co najwyżej mycie dupci w korze dębu ale to mało skuteczna metoda. Jestem na etapie smarowania na przemian alantanem i cudokremem i zaczyna być lepiej ale dupcie przebieramy co 2-3 godziny z przerwą na noc, no chyba że jest w tetrze to wiadomo wg potrzeb
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    NR czasami sa bella happy w promocji w biedronce i wtedy wychodzi ok 47gr za sztuke ale dawno juz ich nie bylo...
    a babydreams polecaja moje kolezanki - maja blizej do rossmana niz do biedronki a pieluchy w takiej samej cenie chcoiaz w sumie czesciej na promocji bywaja niz biedronkowskie
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    te drems wczoraj były u nas po 29zł ale nie pamiętam ile sztuk
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    50szt rozmiaru do 18kg. niedawno byly na promocji po 26.99 i w sumie tak co 3tyg taka promocja jest.
    szkoda ze w biedronce na rozmiar 7-18 i 12-25 promocje sie nie zdarzaja, przynajmniej naszej
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    Słuchajcie dziewczyny: moja koleżanka używała często Sudocremu do smarowania pupy swojej córeczce i na ostatniej wizycie pediatra stwierdziła, że małej coś sie poprzyklejało w narządach i niezbędna jest wizyta u ginekologa dziecięcego :shocked: - podobno Sodocrem i tego typu białe kremy mogą tak napaskudzić :confused:
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    Byliśmy u dermatologa i w sumie nie wiem dalej co to za wysypka. Dermatolog usilnie próbował mi wmówić potówki a później stwierdził, ze to początki atopowego zapalenia skóry lub skazy ale leków narazie nie da. Powiedział też że skaza jest niemożliwa bo jak karmie piersią to dziecko nie może mieć skazy. I bądz tu mądra!!! Wydaliśmy tylko kase.

    Julka też ma coś z napięciem mięśniowym i chyba jeszcze raz pójdziemy do neurologa bo poprzednio kazała nam tylko główkę blokować bo Julka miała tendencję do prawej strony. Mada, moja też była taka silna a jak miesiąc skończyła to jej się odmieniło i już głowki nie trzyma tak wysoko.

    Dziewczyny praktycznie wszystkiego sie trzeba dowiadywać samemu :( czy nie ma już lekarza który dobrze zbada dziecko i da ewentualnie skierowanie? Chyba muszę zmienić Julce lekarza... tylko czy gorzej nie trafię
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    Jemma, pewnie że mogą napaskudzić dlatego trzeba dokładnie ''sprzatać''. W szpitaku kazali nam tylko z wierzchu czyścić a głębiej nie grzebać a jak trafiliśmy do szpitala dzicięcego jak Julka miała miesiąc to pielęgniarki wyczyściły krem z środka i od tej pory zaglądam wszędzie:)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    Anetusia oczywiscie ze dziecko moze miec skaze bialkowa przy karmieniu piersia!! a swoja droga ciekawy lekarz ktory nie rozroznia alergii od potowek :devil: no chyba ze mala ma zmiany atopowe plus potowki to co innego...
    odnosnie lekarzy to ja uparcie polecam przy dzieciach do lat 2 neonatologow a nie pediatrow. zupelnie inne spojrzenie na problem i znacznie lepsze doswiadczenie. na pewno na oddziale noworodkowym znajdziesz jakiegos neonatologa o ktorym dobrze mowia.
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    Będę musiała poszukać bo ja już nie śpię zastanawiając się co jest małej. Dlaczego ona ostatnio tak płacze??? :(
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    Oj ale macie dziewczyny problemy z dzieciaczkami, dobrze że są inne mamy juz doświadczone i mogą tu pomóc.
    A ja myślałam że z Matusiem coś nie tak a wczoraj sam przeszedł cały pokój i skręcił do drugiego, coraz więcej chodzi samodzielnie, chociaż ręka dalej dla niego jest pewniejsza.
    Co do sudocremu ja używam rzadko i jak coś to na noc, chyba że ma odparzone ale to najpierw daję Nivea SOS
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    My sudokrem używamy jak cos się dzieje a nie zapobiegawczo. Właśnie wróciłam z Tesco - play rozmiar 4 - 50szt 29,99 zobaczymy jakie będą :) W dotyku miłe, zapach delikatny ... no ale zaraz założymy na pupę. Przykładajac do pampersa 3 są faktycznie bardzo niewiele większe
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    Ja akurat Rossmana mam pod blokiem, akurat była promocja paczka z 29 na 27 zł
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    dziewczyny ja mam termin za miesiąc ale kupiłam na poczatek bella happy te z wycieciem na pępuszek i paczkę pampers newborn myślicie że to starczy na ile? dokupić tych malutkich? czy jaki rozmiar powinnam wziąć? doradżcie prosze i ciekawa jestem co do chusteczek próbowałam różnych na sobie i nie wiem chyba hipp są niezłe i pampers sensitive bo miałam te lawendowe i nie za specjalne...nivea odpadają, są takie małe i mało nawilżone
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    co do pieluszek to zależy jakie dziecko duże i ciężkie się urodzi, Hania miała 3200 i 51..w szpitalu były te bella happy co piszesz, ale one strasznie odparzałay:(( mimo ciągłego zmieniania (bo używałam ich jeszcze kilka dni w domu) a zaraz przeszłam na pampers newborn i je używałam do wczoraj..czyli gdzieś ok 5 tygodni była Hania na najmniejszych pampersach..jeszcze teraz by w nie weszła, ale ja mam wrażenia że cisną jej nózki (mimo iż nóżki ma chudzinki)..i przeszłam na 2..

    co do chusteczek próbowałam najróżniejszych (miałam możliwość, bo teściowa podostawałą w promocji w pracy) i pampersa (różne rodzaje) i johnsona i happy itd. i najlepsze są wg mnie pamersa baby fresh..najbardziej sobie je chwale..ale ogólnie wole Hani pupcie umyć wodą z mydełkiem i wacikiem niż chusteczkami..chusteczki w nocy i na wyjście:) i do zebrania kupy hihi..
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    A ja sobie chwale huggiesy i pieluchy i chusteczki, pieluchy ale te z serii disney a chusteczki są mokre i ładnie pachną. u mnie na początku szło bardzo dużo pieluch ze względu na częste kupki ale z czasem coraz mniej.
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    My tez uzywamy na noc sleep and play i jestesmy bardzo zadowolone
    co do neurologa-opinia jak wiekszosc - z kazdym powinno sie isc.
    Sa rzeczy ktore mozna szybko skorygowac u dziecka i potem dziecko nie ma problemow.
    a jak pediatra nie dopatrzy-a nie zawsze sie znaja na neurologicznych kwestiach- i dziecko pozniej ma np problemy z siadaniem to trzeba rehabilitowac takie duze juz dzieciatko i trwa to duzo dluzej a i tym samym wiecej kosztuje.
    MAdamagda odnosnie neurologow we wroclawiu zaszeptalam do ciebie:D
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    Mamy już wyniki: pasożytów brak, lamblie 0.109 norma [0.1.5]. Posiew kału: enteroccocus faecalis i escherichia coli. Nie wiem co z tymi bakteriami, bo one ogłonie występują w układzie pokarmowym człowieka. Te enterococcus faecalis to natalka już miała w pępuszku u lutym. W pon dzwonie do lekarki sie umowić, a na razie wciskam ten bactrim i furazolidon. W piątek wymiotowała,ate teraz już znalazłam sposób podawania.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    Ja chustek używam nivea crem i one mi najbardziej pasują bo zostaje ten kremik na skórze. Dziś wzięłam pampers pley - cena była miła i zobaczę jakie one są (4zł)
    Pampersy - na początku Happy potem pampers i huggis - próbowałam wielu (najwięcej z Kubusiem) ale te 3 rodzaje najbardziej mi pasują i do dziś wszystkie 3 rodzaje mieszamy w zależności od tego które mają promocję

    Przyznam racje dziewczynom - play są mocno chłonne a jak sie zachowa iśki pupa powiem po nocy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    dzięki kochane,zobaczę w sklepie bo u nas drogo dosć wychodzą pieluchy a tesco mam dość daleko wiec chciałabym zrobić większe zaopatrzenie chociaż może lepiej poczekam i zobaczę które lepiej się sprawdzaja...a póżniej ktoś pojedzie i kupi.Chusteczki mam też huggisa zobacze jak sie sprawdzą :)
    a powiedzcie co napewno muszę mieć od 1 dnia z takich aptecznych rzeczy?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.