Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    magg
    dziękuję za odp, krwawienie dzisiaj już ustało, ale się po prostu zastanawiałam po jakim czasie mogę się spodziewać @.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Mada moim zdaniem to skutek dzwigania. przez caly okres pologu i z tego co sie orientuje do 2tyg po nim moga wystapic krwawienia no ale na typowa regularna miesiaczke jest stanowczo za wczesnie. zwlaszcza ze wg metod naturalnych przy pelnym krwawieniu w okresie pologu nie ma szans na powrot plodnosci.
    a co do pierwszej poporodowej @ to ja dostalam 2dni przed pierwszymi urodzinami Krzysia dopiero
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Pszczolko ale super wiesci o malym bzyczku!!! to ze jeszcze nie raczkuje to wcale nic zlego, Krzysko tez w 9miesiacu zaczal sie dopiero przemieszczac regularnie do przodu a mimo ze zaraz rok i miesiac to jeszcze nie chodzi. Moze lekarka o wieku korygowanym nie wspominala ale pamietaj ze Weronika miala ciut trudniejszy start i daj jej troche czasu :wink: najwazniejsze ze wszystko ze zdrowiem jest ok!
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    U nas dziś był dzień lekarzy.Rano byliśmy u neurologa.Niestety wiadomości dla nas nie miał za dobrych,bo Alicja nadal jej się nie podoba. Nie podoba jej się to jak latają jej rączki, i to że ma duży przykurcz mięśni (tak jakby szyny nie nosiła od 3 miesięcy, no ale...:/).Zaleciła nam hospitalizację małej, i zrobienie wszelkich możliwych tam badań.
    Po wizycie zadzwoniłam do naszej rehabilitantki i mocno się zdenerwowała, że neurolog wcześniej nie zwróciła uwagi na rączki, skupiła się tylko na biodrach i teraz w ogóle poprawy nie widzi. Pozytywnie nas nastawiała i podobnie jak my uważa że należy poczekać i dać Ali szansę.
    pojechaliśmy do ortopedy pokazać mu kciuka który Pani neurolog nie za bardzo się podobał.
    Ten natomiast stwierdził że jest ok, i że trzeba dać mu czas na uregulowanie swego położenia.
    Przy okazji zbadał bioderka.Jest poprawa na IIA i II B. Niestety kontrol za 6 tygodni, więc nie ma szans na pożegnanie szyny 21 lipca.
    Cóż wytrwale to zniesiemy.
    Powoli nabieram dystansu do tych wszystkich wizyt u lekarzy.Musieliby się wszyscy razem zebrać żeby postawić diagnozę.Pani neurolog nie podobają się długie paluszki u niuni, genetyk stwierdza że to odziedziczyła po tacie.Jedno wyklucza drugie-trzeba znaleźć złoty środek i wierzyć własnej intuicji.
    A 14 lipca o 15 mamy się stawić w szpitalu w celu wykonania badania EMG.
    Tak więc 21 lipca jeszcze nie palimy szyny.Musimy cierpliwie czekać.
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    moja VEVE tez nie ma zabkòw...ale ruchowo ,jest b sprawna,najbardziej wlasnie lubi raczkowac,popiachu,trawie...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    martunia masz wspaniałe podejście, dzielnie sobie radzisz z całą ta sytuacją, tylko podziwiać ...
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    fmartunia, współczuję tych przejść, ale mała jest malutka, im szybciej ją wyrehabilitujecie, tym dla niej lepiej... oby szpital jednak nie był konieczny, ale jeśli będzie, to przecież dla dobra Ali.
    Co to jest badanie EMG?
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    fmartunia,na pewno bedzie wszysto ok,tylko trzeba czsu...badz dzielna...
  1.  permalink
    fmartunia oj niestety wiem cos o tym jak uciazliwe jest to czekanie...
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    EMG to jest badanie w kierunku chorob miesni
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 7th 2008 zmieniony
     permalink
    madamagda, w sprawie @ i płodności najlepiej zwróć się do ekspertki, która jest lub była w takiej samej sytuacji jak Ty. Resztę już wiesz od AniM.
    Powrót cyklu płodności jest uzależniony od częstotliwości i czasu karmienia piersią. Najpierw możesz się spodziewać owulacji, a potem @. Jak taka sytuacja wygląda, możesz się przekonać na wykresach matek-samoobserwatorek.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Fmartunia wiesz powiem ci ze lepiej jak sprawdzaja pod kazdym mozliwym katem niz mieliby cos zaniedbac. Neurolodzy sa szalenie skrupulatni i dobrze, chwali sie! wiadomo rehabilitanci wiecej maja kontaktu z dziecmi (takze chorymi) w praktyce ale moim zdaniem powinnas sie cieszyc ze trafilas na dobra lekarke. Fakt warto podchodzic do nowych diagnoz z dystansem zwlaszcza do momentu przeprowadzenia badan ale z drugiej strony mysle ze nie daje skierowan ot tak sobie dla wlasnego widzimisie bo przeciez badz co badz ale takie badania kosztuja i musi miec jakies podstawy zeby dziecko na nie skierowac. 3mam kciuki zeby to byla tylko nadgorliwosc waszej lekarki
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Dzieki AniuM.
    Wiem ze musi spojrzec pod kazdym katem i sprawdzic.dlatego idziemy na badania.lepiej wczesnie ewentualnie cos zdiagnozowac niz pozniej pluc sobie w twarz ze cos sie zaniedbalo
    --
  2.  permalink
    Fmartunia trzymam kciuki za WAs. My nadal bez ząbka ale taka śliczna biała kreseczka jest pod dziasełkiem wiec czekamy
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    Fmartunia ściskam Cię mocno, zdolna dziewczyna z twojej córci i poradzi sobie, buziak dla niej.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    Ciacho no to mozesz juz sie smignac do sklepu po szczoteczke skoro juz kreske widac :wink:
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    U nas kreska już jest od 2 miesiecy i nic :P
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 8th 2008 zmieniony
     permalink
    zapomnialam napisac ze dorwalam kobite od tamtej podejrzanej niani. wlasciwie to ja dogonilam zeby sie spacerowo z wozkami zrownac i zagadalam tak jak pisalam ze jakas nerwowa nianie ma a ona na to ze miala bo z niej zrezygnowala. no to pociagnelam watek i powiedzialam co widzialam a kobita mi mowi ze ona z pracy raz sie urwala bo @ dostala wchodzi do domu a tu dzieciak placze a nianka sie nad nim wytrzasa... co ciekawe niania byla z polecenia :shocked: powiedzialam jej ze powinna odpowiednio sasiadce podziekowac za takie postreczenie!!! tydzien temu studentke wziela i mowi ze juz czuje roznice w zachowaniu dziecka no i placi nie 700 a 500zl i laska widac ze sie stara ale powiedziala zeby miec na nia spacerowe oko i podala swoj adres na wrazie czego...
    czuje sie jak szpieg... z krainy deszczowcow :tooth:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    Aniu to dobrze ze tak to się skonczyło,a Ty detektyw Monk będziesz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    Jejku, ale jestem do tyłu z Waszymi postami :shamed:
    Szymon mi gorączkuje - podejrzewam trzydniówkę - pediatra o 17 - dam znać - pozdrawiam !!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    zdrowka dla Szymona i oby Filip nie podlapal
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    Ania a jak Filip już miał trzydniówkę to może mieć jeszcze raz ??
    Jak coś przekażę wieści przez Ciebie :wink:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    Izunia Matus był tydzien temu chory mial tempe i ogniste gardło i 8 zębów naraz mu wychodzi więc może to nie trzydniówka
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    Izunia, podobne 3-dniówkę przechodzi się tylko raz
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    jesli trzydniowka zakonczona jest wysypka to faktycznie choruje sie na nia tylko raz.
    mi chodzilo o zarazenie sie przeziebieniowo-goraczkowym swinstwem.
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    Dusia duzo wymiotuje i ma biegunke idziemy do lekarza na 15 30:cry::cry::cry:
    --
  3.  permalink
    zdrowka dla wszystkich dzieciaczkow...zauwazylyscie ze hmmm jak jedno forumowe dziecie zachoruje to zaraz inne dolaczaja.????
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    my juz po lekarzu dostalismy orsalit i lacidofbaby jak po 2 godz nadal beda wymioty to mamy skierowanie do szpitala az sie boje i mam nadzieje ze to zadziala trzymajcie kciuki :cry::cry::cry:
    --
  4.  permalink
    mamoDusi trzymamy z calych sil....a dowiedzialas sie co to za paskudztwo???
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    nie tylko tyle ze to jakis wirus :neutral:

    A u nas Dusia wypila elektrolity i zasnela spala 2 godz narazie spokoj z wymiotami i kupka od 17 oby juz sobie poszlo:neutral:
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    Dziewczyny jak mierzycie ogólnie temperaturę żywności?
    Pediatra kazała nam podać Ali kaszkę bo za mało przybiera i na opakowaniu jest woda 50 stopni.
    Macie jakies termometry godne polecenia czy moze same smakujecie?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    ja jak naleję do butelki wody biorę małego łyczka (z butelki bez smoczka) Metodą jest też kropelka na wewnętrzną str ręki - ale ja jakoś nie umiem jej praktykować
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    fmartunia nie słyszałam żeby ktoś uzywał do tego celu termometru, najlepiej sama popróbuj , powinna być lekko ciepła,a ile malutka waży ?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    ja zawsze sprawdzalam albo na przegubie reki albo lyzeczka bralam i probowalam. poza tym mysle ze ta temp jest tez troche umowna.

    poza tym ile przybrala Ala od ostatniej wizyty a ile od urodzenia? dosc wczesnie to zalecenie podania kaszy. poza tym - na wodzie jej podawac nie bedziesz, twoje mleko podgrzane straci wszystkie wartosci wiec zostaje ci robienie kaszy na modyfikowanym
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Alicja po wyjsciu ze szpitala wazyla 3200.
    teraz wazy 4820, i w okresie od 23 czerwca do 7 lipca przybrala 100g.
    Kaszka Silac podawana z woda.
    Za tydzien mamy wazenie kontrolne.

    Alicja bedzie szla do szpitala na oddzial neurologii na poczatku sierpnia.
    nie bylo miejsc ale udalo mi sie uprosic.
    Mam zalecenie zrobienia badan wszelkich jakie sie da.

    A w poniedzialek mamy EMG.Naczytalam sie jakie to starszne i juz sie boje:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Fmartunia sinlac jest dla dzieciakow z alergiami wiec moim zdaniem jest bezpieczny. na moje oko waga jest ok mimo tego ze ostatnio w 2tyg tylko 100gram przybrala. poza tym nie wiem czy podawanie raz dziennie kaszy w ciagu tygodnia cos zmieni, moim zdaniem conajmniej 2tyg sa do tego potrzebne.

    dobrze ze udalo Ci sie zalatwic z tym szpitalem. 3mam kciuki zeby bylo ok. rozumiem ze badanie mala bedzie miala pod narkoza albo przynajmniej w znieczuleniu?
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    chyba w znieczuleniu.nie wiem.Ala nie moze miec narkozy,bo by jej nie pzezyla:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Fmartunia jesli wszystko jest ok to narkoza krotka nie jest az taka grozna. w CZD dzieciakom podawali taka na 15min zeby zrobic badanie.
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    aha,no nam neurolog powiedziala ze jak bedzie potrzebna kiedykolwiek narkoza to zeby mowic ze z nia sie trzeba obchodzic jak ze zgnilym jajkiem,cokolwiek to oznacza:/
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Fmartunia no to nastepnym razem zapytaj neurolog jakie widzi przeciwwskazania
    ze znanych mi (bo jestem na biezaco - Gabrysia ma miec operacje pod narkoza)
    - choroby ukl krwionosnego (silna niedokrwistosc, problemy z krzepliwoscia krwi)
    - choroby serca
    - niewydolnosc watroby i nerek
    - choroby ukl nerwowego (tu czytalam ze tylko te ktorym towarzysza drgawki)

    ale nawet od w/w przeciwwskazan robi sie odstepstwa jesli jest taka potrzeba
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    pewnie chodzi o choroby ukladu nerwowego.po prostu u nas sytuacja jest niejednoznaczna z uwagi na to ze ala ma szyne.i jej rozwoj ruchowy biegnie innym torem.
    bedzie dobrze
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Witajcie !!
    U nas Szymcio nabawił się zapalenia gardła związanego z zmianą klimatu - dostaliśmy DURACEF - już jest poprawa - całkiem inne dziecko w domu i co najważniejsze gorączki brak :D

    Zdróweczka dla wszystkich maluszków !!
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    My właśnie wróciliśmy od pediatry, Hania przybrała w 3 tyg. 1100 g, teraz w 6 tygodniu waży 5730 g, mały grubasek.
    Dostaliśmy skierowanie do neurologa i ortopedy, szczepienie za tydzień, wykupiłam już szczepionkę sojarzoną.
    Teraz mały owsiczek śpi, była bardzo grzeczna u pani doktor, zresztą lubi jak się coś przy niej robi.
    Wczoraj sprobowaliśmy seksiku, ale po wszystkim się rozpłakałam, czuję że jest szerzej niż było, jestem załamana i nie wiem czy pochwa jakoś choćby w małym stopniu się zwęży. Tz w środku było OK jednak przy wejściu tam gdzie mnie nacieli jest luźno, czasami nawet powietrze się przez to dostaje do środka
    Dziewczyny poradźcie coś, czy to minie???
    Moja szwagierka musiała robić rekonstrukcje pozrywanych mięśni pochwy bo było tak źle po 2 porodach. Czy mnie to też czeka??? Od niedawana ćwiczę mięśnie kegla, jednak to zadziała chyba tylko w środku. Martwię się.
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Mada ty masz za luźno a ja za ciasno. pogadaj z ginem, moze coś ci podpowie, ja sama miałam cesarke
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Mada miesnie kegla warto cwiczyc w ciazy i od razu po porodzie. byc moze tylko ci sie wydaje ze jest inaczej, zrewiduj swoje nastawienie psychiczne ;)
    a odnosnie szczepien skojarzonych - czy lekarka dala wybor czy jedyna sugestia to byly szczepienia platne? zostalas poinformowana o mozliwosci lub jej braku rezygnacji oraz o skutkach ubocznych?
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Mada, za pierwszymi kilkoma razami też mi się wydawało, że jest jakoś inaczej, a potem wróciło do normy i jest jak kiedyś. Nie stresuj się, poczekaj, nie zakładaj od razu najgorszych scenariuszy. Ja też rodziłam siłami natury, z tą różnicą, że nie byłam cięta.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Dzięki dziewczyny, mam nadzieję że będzie tak jak mówicie, może też się tak nastawiłam psychicznie.
    Aniu
    ja sama zdecydowałam się na skojarzoną i poprosiłam o receptę.
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    a mnie tez nacieli,i juz 9 mies po porodzie a ciasno na poczatku strasznie a sucho okropnie,musze uzywac zelu,sucho to mysle ,ze nie mam @ jeszcze ,bo karmie i zero sluzu...
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    U mnie bardzo dużo śluzu.
    Ewa
    nie wiem czy dobrze zroumiałam, po porodzie też tak czułaś jak ja,a teraz już powróciło do normy?
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Zdrówka dla maluchów życzę :))

    U nas jak na razie wszyscy zdrowi uff
    23 dopiero udał mi się zapisać na wizytę po skończeniu roku ...ale może to i dobrze ciekawa jestem ile ten mój żarłok waży....
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.