Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    MADAMAGDA u mnie ,po porodzie bylo b ciasno ,a teraz tez jest ciasno przy wejsciu i sucho ,wiec musze uzywac zelu...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    i jeszcze nie wròcilam do normy,bo czekam na @,to wtedy moze bede miala sluz...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    ja i bez @ nie mialam problemow z iloscia sluzu.. Ewa bedzie ci latwiej rozpoznac powrot do plodnosci o ile nie bierzesz nic o dzialaniu antykoncepcyjnym.

    ja tez przy porodzie sn nie bylam nacinana wiec moze stad inne doznania
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Zapomniałam napisać, że chłopaki ważą nie całe 9 kilo [8890 i 8910] - jak dla mnie malutko ... Trudno jak jest ich taka natura :I
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    W sierpniowym "Dziecku" jest cover story "Seks po porodzie". Co jest w artykule? Napisali też o planowaniu rodziny po porodzie?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Izunia nie obraz sie ale... dla mnie to pocieszajace bo Krzysko tez sie na takim samym pulapie jak xerowki utrzymuje :)

    Amazonko - nowego numeru nie widzialam ale jak mi wpadnie w rece to ci napisze co tam ciekawego bo wlasnie "dziecko" z reguly kupuje
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Ania nie obrażam się - cieszy mnie to, że moje chłopaki nie są same :P
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Ania niestety biore cerazette...na razie nie planuje rodzenstwa dla VEVE ,pewnie odstawie i zaczne obserwacje...ale jescze nie teraz..
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Izunia ja tam wychodze z zalozenia ze i tak i ty i my mamy wiele powodow do radosci i dumy, przy starcie jaki mieli nasi chlopcy to i tak sa szczesciarzami i okazami zdrowia
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Ewa - no to nic dziwnego ze nie masz sluzu jak stosujesz cerazette. badz co badz hamuja cykl i moga wlasnie zaklocac obraz sluzu. moja kolezanka brala ale narzekala na masakryczny spadek libido. przerzucila sie na gumy
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Dzięki, poczekam na info. W tym czasopiśmie jest w ogóle poruszana sprawa anty i planowania rodziny po porodzie?

    Ewa, jak się czujesz na Cerazette?
    Ich podstawowym działaniem jest pogarszanie jakości śluzu i sprawianie, że endometrium jest cienkie i twarde, czyli hamowanie implantacji zarodków dzieci. Hamowanie owulacji - jak się uda. Brak śluzu i sucho - znaczy że chyba działają.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Ania podpisuję się pod Twoim postem - szczęście i radość z naszych maluchów tryska - a że moje maluchy czasem chorują ... no nie ma ideałów !!
    Wiesz tylko jak widzę rówieśnika chłopaków donoszonego to dopiero jakoś dociera do mnie ta różnica - no ale "dwójka dzieci z nieba nie spada" :D
  1.  permalink
    oj dziewczyny- czym sobie głowę zawracacie? Kazde z naszych dzieciaków jest wyjątkowe i niepowtarzalne.Taka uroda chłopaków,ze są drobni i tyle.
    My przeciez też jesteśmy różne- i grube i chude i niskie i wysokie, prawda?
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    czuje sie dobrze,ale brak sluzu mnie wkurza,pewnie odstawie ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 9th 2008 zmieniony
     permalink
    Aga ok ok ok ok !!
    Masz rację - już sobie tym głowy nie zaprzątam ... Ale nasza lekarka wczoraj była z nich zadowolona - tylko ciągle powtarzała, że tak się zmienili, urośli no i w ogóle - nie widziała nas od kwietnia :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Izunia i to najwazniejsze! dopoty wyniki sa ok a chlopcy sie rozwijaja to jest wszystko cacy. ja tez czasami przyschizuje bo jakas mamuska stwierdzi 'ale z niego kruszyna/chudzina/drobina" ale staram sie nie brac juz tego az tak do siebie. chcoaiz ostatnio jak obserwuje ze maluchy z konca lipca czy z sierpnia chodza a mlody sia ciagle boi to jakas lampka pomaranczowa sie wlacza ale mam takiego jednego dobrego duszka ktory mnie od razu na ziemie sprwoadza :wink:
  2.  permalink
    Ja tam zawsze powtarzam - JESZCZE SIĘ W ŻYCIU NACHODZĄ.
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    ANIA a @ masz juz regularnie,czy tylko tak przypadkiem cie odwiedzila ?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Co to jest przypadkowa @?
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    zle sie wyrazilam,ANIA karmi piersia jeszcze ,wiem ze dostala@, wiec pytam ,czy juz beda cykle regularne ,czy tez przy karmieniu,moda byc jeszcze nieregularne...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Zobacz wykres na własne oczy i będziesz wiedzieć co i jak.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Ewa pierwsza @ po porodzie dostalam dokaldnie po 363dniach (na 2 dni przed Krzysiowymi urodzinami). poprzedni cykl pod koneic byl dosc klarowny. ten jest tez jak na okres poporodowy moim zdaniem czytelny z druga faza, wyraznym skokiem i zmianach sluzowo-szyjkowych. teraz mam III faze i czekam na rozwoj sytuacji - jestem ciekawa jak dluga bedzie faza lutealna. aha przed ciaza mialam cykle 28-29dni przez ostatnie 1.5roku teraz mam 31dzien cyklu i jak na razie PMSu brak wiec moze i lutealna jeszcze pare dni potrwa


    ps. Amazonko ja swoich wykresow nie udostepniam wszystkim wiec moze stad to pytanie :wink:
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Julka choruje :( zapchany ma nosek i w nocy chyba z 20 razy wstawałam. Marudzi i płacze. Pediatra myślala, że to zapalenie ucha ale na szczęscie laryngolog nie potwierdził. Dostaliśmy skierowanie na badanie moczu i jutro będę się ''bawić'' z woreczkiem i łapać. Julka ma 37 stopni, od jakiej temp. mogę jej podać panadol?
    Dostaliśmy też DEBRIDAT na kolki. Czy któryś forumowy dzieciaczek dostawał?
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 9th 2008 zmieniony
     permalink
    i jeszcze a propos skazy. Od tygodnia nie jem nabiału i Julce buzia aż lśni :) ale pediatra powiedziała, żebym jednak jadła jogurcik od czasu do czasu bo niedługo będą mnie musieli reanimować. Co Wy na to? kupiłam sobie sinlac i mi zasmakowało ale Julka ma kolki po tym :(((

    fmartunia, trzymam kciuki za Was:thumbup:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Sinlac nie jest produktem mlecznym i jest zalecana dla alergikow wiec nie wiem czy mozliwe ze po nim pojaiwaja sie kolki.
    Jesli idzie o odstawienie alergenow to musi trwac minimum 2-3tygodnie zeby bylo widac roznice. 'krowa' jest tez w ciastach i ciastkach wiec musialabys zrezygnowac takze z wszelkiego jedzenia tego typu.
    aha - panadol i inne srodki na zbicie goraczki podaje sie dopiero jak temp przekroczy 38.5
    37-37.5 to normalna temperatura u niemowlaka i nic sie z nia nie robi
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Aniu, Julka ma kolki bo w silacu są witaminy a ja nie mogę brać witamin bo Julka ma kolki. Od urodzenia jej brałam feminatal i jak w 5 tygodniu się zorientowałam, że po witaminach ma kolki to odstawilam i wszystko było dobrze a teraz znowu kolki wróciły.
  3.  permalink
    AniuM i Izuniu ja za to ciagle slysze "jaki on duzy" od wszystkich...dzis na przyklad jak bylam w szpitalu tez babka ktora sprawdza malemu szelki pyta sie mnie jaki on juz rozmiar ubran nosi i dawala potrzymac Minika swojemu kumplowi po fachu zeby zobaczyl ile maly wazy...a ile wazy nie mam pojecia ale bedzie cos ok 8 kilo moze i wiecej...nie wiem bo zwazyc nie mam jak przez te szelki cholerne...gruby to on chyba nie jest poprostu duzy po tatusiu...moj polowek ma 190cm
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Patrycja no niektore dzieciaki sa bardzo duze ale z drugiej strony wiele zalezy od masy urodzeniowej, im mniejsza byla tym wiadomo ze pozniej malec moze byc drobniejszy. a Dominik na fotach ktore ostatnio widzialam wcale na jakiegos mocno duzego nie wygladal. dalej karmisz piersia?
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    ANIA ,pytalam,bo tez karmie pierssia i pewnie jeszcze dlugo ,bede karmic,wiec nie wiem kiedy@ przyjedzie.A za nim @ przyjechala to jaka antykoncepcje stosowalas??
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Ewa stosowalismy gumki. od marca prowadzilam obserwacje i teraz stosujemy npr i tak juz zostanie. hormony ani spirala to nie jest rozwiazanie dla mnie
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    A ja zanim przyszła @ stosowałam reguły poporodowe npr. Żadnych hormonów. Nie ma wiarygodnych badań, które zagwarantują, że cerazette jest bezpieczne dla dziecka, ja nie wierzyłam i nie uwierzę.

    Próbowałam ostatnio Cyryla zważyć na naszej wadze i w body i pieluszce (świeżej) wahało się 10,1-10,3kg. Za tydzień idziemy do lekarza, to zobaczymy, jak daleko (blisko?) byliśmy od prawdy. Jeśli chodzi o wzrost, to ma 78-79 cm, trudno go zmierzyć :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Hormony z Cerazette przenikają do mleka matki w małej ilości, ale jednak.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    NR to wysoki chlopak z niego! u nas Krzysko w prawdzie stoi ladnie do zmierzenia ale pieta pupa i glowa nie przylegaja do framugi idealnie w tym samym momencie jesli wiesz o co chodzi :wink:

    a co do hormonow w okresie poporodowym to ja juz sobie niezle nakrzaczylam depo provera po ciazy z Gabrysia, porazka jakich malo dlatego tearz gdyby mi kazali to hormonow bym nie brala.
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 9th 2008 zmieniony
     permalink
    A my dzisiaj byłyśmy na szczpieniu (skojarzona) Hania jak aniołek nawet nie zakwiczała;) ..no i mamy skierowanie do neurologa dziecięcego w związku z niskim apgarem, apgar 1 zaraz po urodzeniu:(...nareszcie, bo chcem wiedzieć, czy wszystko oki:))

    Mam nadzieję,ze jakiś poszczepiennych objawów za bardzo nie bedzie;) w sumie mała śpi z uśmiechem na twarzy:)hihi
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Ania, no ja też nie jestem w stanie przy framudze go zmierzyć, mierzę go przy stole. Stół ma 73 cm (wysokość blatu), a on wystaje ok. 5cm ponad).
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Beata to dziwne ze najpierw mala szczepili a dopiero pozniej skierowanie. przy podejrzeniach jakichkolwiek zmian neurologicznych czy trudnym starcie to neurolog decyduje czy i kiedy dziecko mozna szczepic :devil:


    NR jak mierzyli Krzysia na lezaco to majac 10miesiecy wychodzilo ze ma ok 78cm, jak stanal na nogi to sie skurczyl i ma 73-74 ponad 2 mieisace pozniej :P
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Jak mierzyli Cyryla na leżąco kiedy miał 7 mcy to wyszło 75 cm (4 mce temu).
    --
  4.  permalink
    NR- wielki facet z Cyryla :)

    Beata- nie próbowałas szukac neurologa na własna rękę? Skoro mała dostała 1 pkt, to chyba konieczna jest dośc szybka opinia... Obyś nie musiała czekac zbyt długo na takiego z Kasy Chorych... A za szczepionkę płaciłas?
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Mała była już u neurologa i z każdej strony została przez różnych neurologów przebadana w szpitalu..

    teraz chciałam sobie pójść od tak na kontrolę;)) a żadnych podejrze zmian neurologicznych DZIĘKI BOGU NIE MA:)) zgode na szczepienia dostała już w szpitalu od kilkunastu neurologów i pediatrów i neonatologów:)..mimo przodogłowia i pępowiny okręconej wokół szyi, główki i szelkowo na rączkach:( i masie innych nieprzyjemności i kiepskich badań:((

    Skończyła na apgarze 8 więc źle nie skończyła..


    Aga, za szczepionke płaciłam, no bo to skojarzona..

    Neurologa z Kasy chorych mam za dwa i pół tygodnia, zapisałyśmy się dzisiaj..
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Beata no to dla mnie dziwne ze placilas ze szczepienia skoro tylu neurologow ja ogladalo i macie wskazane skojarzone ze wzgledu na twoja chorobe. jesil za zalecenia to przeciez te szczepienia sa bezplatne.
  5.  permalink
    Beata- pytam - bo dzieci z grupy ryzyka mają skojarzone za darmo.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    poza tym - to co jest w szpitalu w ciagu kilku dni ma sie niestety nijak do tego co jest po kilku tygodniach bo chociazby napiecie miesniowe nie u noworodka a u niemowlaka z reguly sie sprawdza. w kazdym badz razie mimo ze Krzysko wychodzil ok ze szpitala to neonatolog zlecala oddzielnie 'ogledziny' nim byl dopuszczony do zaszczepienia normalnym kalendarzem i nawet pierwsza dawke HIBa pomineli zeby mu organizmu nie obciazac
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    moja Ala tez ma wstrzymane szczepienia
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    kurde, a ja nawet nie wiedziałam, że w takim przypadku są skojarzone bezpłatne:((( wrrrr..ale ścignę tą moją pediatre..pogadam z nią przed następnym szczepieniem w sierpniu..wrrrr

    no niby Hania dostała zgodę na szczepienie..a ciort wie tam tych lekarzy, szlag by ich wziął wszystkich do kupy:(
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    dlatego lepiej jak dziecko oglada zawsze ten sam lub gora 2 specjalistow niz jak to piszesz kilkunastu neurologów i pediatrów i neonatologów lepiej jeden pozadny i zaufany niz ilus z chorej kasy
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    A no i Hania dostala też przykaz szczepienia skojarzoną ze względu na niski apgar..

    Teraz to już zgłupiałam do reszty:((
  6.  permalink
    Kurcze- moze sie nie znam- ale ja nie słyszałam,żeby zgodę na szczepienia wydawali lekarze w szpitalu tuz po urodzeniu :(
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 9th 2008 zmieniony
     permalink
    Zgodę na szczepienie wydał neuolog i nasza pediatra trzy tygodnie temu..a co do oglądania przez różnych "lekarzy" no to niestety tak wygląda służba zdrowia w Polsce..prywatnie też byłam u pediatry, niestety prywatnie do neurologa termin jest jeszcze dalszy niż na kasę..bo na kasę idziemy bez kolejki zaraz po urlopie Pani Doktor, żeby już trzymać się jednej..
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    a kurka wogóle ja urodziłam się przez cc z apgarem 4 a skończyłam na 6 i nie jestem ani głupia ani upośledzona, zawsze się super uczyłam i bardzo dobrze rozwijałam..baaa nawet szybciej niż inni rówieśnicy..i też byłam szczepiona na wszystko..
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Aga wlasnie o to chodzi!!!
    jak sie pytalam w centrum czy skojarzone czy refundowane to tylko powiedziala ze panstwowe i zeby sie nie spieszyc bo jest czas i tyle. moim zdaniem taka decyzja w pierwszych dniach zycia jest zbyt pochopna bo wiele spraw wychodzi w praniu. znam dzieciaki ktore pozwolenie na pierwsze szczepienie dostaly majac ok pol roku - jedno z dzieci ze skala apgar 3pkt przy kolejnym sprawdzeniu a inne ze wzmozonym napieciem miesniowym
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.