Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Beata - szczepiona na wszystko co teraz szczepia byc nie moglas bo takiej puli nie bylo :P
    poza tym kto tu mowi o glupocie czy rozwoju. chodzi chociazby o napiecie miesniowe i pozniejszy rozwoj, zostalo np dowiedzione naukowo ze dzieci ktore zbytnio sa stymulowane przez rodzicow do kolejnych osiagniec (czesto na skutek wzmozonego napiecai) pozniej cierpia na nadpobudliwosc i stad sie biora przypadki ADHD
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Ania, chodziło mi o szczepienie na wszystko, co wtedy obowiazywało:)

    ADHD też nie mam:)hihi..a moi rodzice nigdy mnie do ncizego nie zmuszali:) a skoro lekarze nie widzą u Hani problemów z napięciem mięśniowym, to chyba ich nie ma..i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze:)
  1.  permalink
    Beata- my oczywiście tez mamy taka nadzieje, ze hania jest zdrowa jak rydz. Czasem jednak "zasięgnać jezyka" u tych, które przerobiły temat kilka miesięcy temu :)
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    AniaM i Izunia macie wspaniałych chłopaków, są kochani i na pewno sprawiają Wam wiele radości.
    Oj dziewczyny macie przeboje z tymi lekarzami i szczepieniami, jak każda mama musi się o wszystko martwić a szkoda że nie ma pełnej informacji.
    A ja mam problem z Matem bo nie chce jeść, jest taki wybredny że szkoda gadać. Jedynie co kaszkę zje wieczorem ale to jak go coś zainteresuje.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    Beata wiadomo ze nikt nie zaklada ze dziecku cos jest ale ja jestem z tych co wola dmuchac na zimne zeby miec pewnosc ze czegos sie nie przeoczylo. przy dziecku zdrowym czlowiek staje na rzesach zeby wszystkiego dopilnowac a co tu mowic jesli w wywiadzie jest taka powazna choroba jak twoja czy maluch urodzil sie z problemami

    Myszorko a Mati to tak zawsze z apetytem mial czy dopiero od pewnego czasu?
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    Aniu od czasu kiedy chory czyli od 1 lipca, wczesniej potrafił dwa obiady zjesc. Poza tym jest straszny nerwus, potrafi rzucac łyżeczką, miseczką z jedzeniem i się denerwuje jak coś nie zrobię tak jak on chce, gryzie mnie i bije. Szczerze to jak mnie bije to mu po rękach klepnę moją dłonią.Co mam zrobić to chyba nie ADHD?
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    Aniu, ja też z tych co wolą wszystko sprawdzić i 100 razy skonsultować niezależnie od kosztów..dlatego modlę się, żeby z małą było wszystko oki:) no i sprawdzam sprawdzam i jeszcze raz sprawdzam.. czasem może i za bardzo się martwie ale po swoim przypadku (po chorobie), wiem jak co niektórzy lekarze potrwafią olać co ważniejsze rzeczy.
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Myszorko..dokładnie..INFORMACJA w Polsce jest tragiczna:((((( jak się nie doczyta, to się praktycznie nic nie wie:(
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    Myszorko a kiedy go szczepilas na mmr2? sa dzieci ktore wlasnie po szczepieniu maja problemy z jedzeniem przez kilka miesiecy dlatego pytam

    Beata no niestety i informacja jest kiepska i kompetencje niektorych lekarzy. ja natknelam sie na takich ktorzy nie wiedzieli na czym polega wada wrodzona naszego synka a powinni byli miec pojecie (byli to m.in ginekolog i radiolog o jednej pediatrze nie wspomne)
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    Aniu 10 czerwca, ale on ewidentnie od choroby jest taki z tym jedzeniem.:cry:
    --
  2.  permalink
    AniuM dalej karmie piersia i tylko piersia....a mysle ze jest duzy a nie gruby po tatusiu tak jak pisalam...porownujac go z jego 10-cio miesiecznym kuzynem to wzrostowo sa prawie identyczni...wagowo chyba tez...nie mam jak tego dokladnie zmierzyc bo maly ciagle powiazany w tych szelkach...mysle ze te szelki tez jakos przyczyniaja sie do tej wagi...w koncu taki powiazany nie ma za bardzo jak sie poruszac...ale ogolnie to sie tym nie bardzo przejmuje bo tak jak napisalam wydaje mi sie ze odziedziczyl to w genach po tatusiu...i jest poprostu duzy...hahaha ciekawe kiedy mnie przerosnie...ja mam tylko 156cm:))))

    myszorko nie zazdroszcze niejadka w domu oby szybko mu przeszlo

    beata23 szczesciara z ciebie ze mala tak dzielnie zniosla szczepienia...moj maluszek przy pierwszym baaaardzo plakal....pozniej zasnal i obudzil sie jeszcze z wiekszym placzem...do tego doszla goraczka i jeszcze wiecej placzu...na szczescie przy kolejnych bylo juz lepiej...
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    u nas też jakiś złośnik się włącza u dzwońca ..... a ostatnio zamiast sama jeść to ciągle na podłogę psu daje... wyjmuje z buzi i bach a ten się cieszy....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    Magg lepiej jak psu daje niz Tobie :P u nas Krzys niestety usiluje sie ze mna podzielic :wink:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Teraz się przerzuciła na psa wcześniej mi i M wpychała na siłę :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Cyryl za to wypycha żarło językiem i nie patrzy gdzie mu leci (najczęściej na podłogę lub w kieszeń śliniaka).
    Ale ostatnio odkurzacz mu się włączył. Cieszę się, bo jest szczupaczek.
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    Witam moj M ma urlop wiec rzadko bywam ;)teraz patrzy na tv to ja kozystam ja czuje sie dobrze brzus rosnie dzidzia niesmiało mnie podkopuje

    a co u Kaperka .. łobuzuje na calego chodzi juz wszedzie nie ma miejsca gdzie by go nie bylo:) spacerkujemy sobie na nogach tyle ze niestety mnie nie slucha i chodzi tam gdzie on chce czyli krzaki i inne chaszcze robi sie coraz sprawniejszy dzis nawet sam wlazł na 4 pietro po schodach .. nawet nie pozolił sie dotknac czy wziasc za reke.. ja szłam za nim krok w krok i trzymalam rece blisko w razie jakby co a ten podciagał sie obiema rekami za porecz i wspinał sie.. normalnie byłam w szoku a tak pozatym to bylismy na szczepieniu i sie zwazylimysli i zmierzylismy odrazu 11 750 i 83 cm
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    Brawo dla Kacperka.
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeJul 11th 2008 zmieniony
     permalink
    Tosia przezabawna hihihih.....no co dobrze ze umie się dzielić i szanuje zwierzątka.....
    Kacperek brawo, brawo, już nie mogę się doczekać kiedy moja Zuzka będzie tak smigała....narazie raz chodzi sama, raz się boi, ale to i tak szybko i ma jeszcze czas....poki co tak to przezywa ze w nocy chce chodzić przez sen.....jak dla mnie mogloby to byc pozniej ale juz calkiem tak jak inne dzieci jak juz pojda to chodzą...a tu jeden dzien taki ze myslimy ze bedzie chodzila a innym razem nie.....
    Dziewczyny nie mam już sił.....moje dziecko mnie bije....!!!!!!:cry: ciagnie za wlosy szczypie i w ogole....inne dzieci robia ladnie cacy cacy a ona ma taka sile w rekach ze poezja....mowię ze nie wolno nu nu ale to nie skutkuje....
    no i ostatnio borykamy sie z zielonymi kupkami....kurcze moze to przez mleko bo nic nie dawalam jej czego nie moglaby jesc....zmienilismy nan na bebilon i zobaczymy....a moze to po kalafiorze albo brokule? a moze jakies soczki?
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    Justa nie jesteś sama, Mati też mnie potrafi bić, wiem że nie wie ze to boli ale uparcie mu mówie ze nie wolno i klepnę go po rękach
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    Cześć wszystkim
    właśnie byli u mnie rodzice z maluszkiem bo kupili szynę,byli u pediatry i nie wiedzieli jak założyć.
    Wyobraźcie sobie że ortopeda powiedział że sami mają sobie założyć bo to żadna filozofia.
    Ja pokazałam jak to się robi, ale nie założyłam-powiedziałam że to nie takie proste bo nie wiadomo jak daleko te nóżki mają być odwiedzione, itp itd.
    Co za lekarz?Aż strach pomyśleć.

    Alicja wcina kaszki,ale średnio jej to wychodzi,bo języczek wypycha-jeszcze nie jej czas.
    Próbowałam przez butelkę,ale ona nie chce mi akceptować nowych smoczków.
    Może spróbuję z innym modelem butelki?

    Teraz niunia śpi, potem uciekamy na basen
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    fmartunia u mnie smoczki tylko z nuka, przy innych ma odruch wymiotny
    --
  3.  permalink
    fmartunia normalnie szooook z tym lekarzem...to ja nawet w uk mam lepsza opieke...i musze co srode jezdzic do szpitala na kontrole czy szelki sa dobrze naciagniete...i nie ma zmiluj...a tu lekarz kaze sam szyne zakladac....ohhhhh brak mi slow
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    dziewczyny ale się spisałyście :shocked::shocked: a nie było mnie tylko kilka dni
    --
  4.  permalink
    ooooooo ja tez nie nadążam za Wami
    Co do wagi to nie wiem ile teraz waży Pietruszka bo ostatnio mi zasnal przed wizyta i go nie obudziłysmy tylko sobie gadałysmy z lekarka i zapisała nam Cebion i Vigantol który mielismy odstawić na czas wyjazdu (bo było słonecznie)
    Postaram sie dzis wkleić jakies foto z wakacji:)
    Magda widzisz Ty masz problem ,że luźno a ja odwrotnie:((( ja czuje ze mnie coś ciągnie i że jest ciasno,byłam nawet u gina ale on mówi że jest wszystko w porzadku,że to chyba we mnie siedzi.M tez mówi ze jest ok a nawet lepiej jak przed porodem ale ciężko mi w to uwierzyc
    i mój mały spi juz tylko 2 razy dziennie...no czasem 3 ale po 2 godziny.
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    Kupilam smoczki dr brown i tomme i zjadla z obydwu.
    jednak sa troszke mieksze niz avent.
    Lepiej pasowaly Aluni
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    U nas wybór butelki był dość przypadkowy. Kupiłam pojemniki na pokarm aventu, a że dało się nakręcać smoka na nie, to zostaliśmy przy avencie. I jestem z tego wyboru zadowolona, bo są to rzeczy wysokiej jakości (może jest coś lepszego, ale nie próbowałam nic innego). Butlę mamy już kilka miesięcy, najpierw były smoki, teraz zakładam do niej ustnik niekapkowy. Na razie miękki, ale waham się, czy nie zamienić na twardy.
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 12th 2008
     permalink
    Ja avent tez uzywam caly czas.tylko smoczki 3 do butelek ali nie przypasowaly
    --
  5.  permalink
    ja Avent i NUK a smoczki takie do buźki uspakajające też tylko NUK
    --
    •  
      CommentAuthorpsycho_patka
    • CommentTimeJul 12th 2008 zmieniony
     permalink
    no ja podobnie jak ciacho avent, nuk no i teraz mam kubeczek niekapek tommy tippe czy jakos tak..smoczek uspokajacz to specjalnie w polsce nuka kupuje...tutaj nie znalazlam...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 13th 2008
     permalink
    Krzys rzako z butelki pijal ale jak cos to avent. teraz swietnie radzi sobie nawet ze zwykla slomka.
    dla ciut starszych maluchow polecam butelki po wodzie smakowej jupik - maja ustnik niekapkowy i sa jak znalazl na spacerach ;)
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 13th 2008
     permalink
    dziewczyny trzymajcie jutro kciuki-jedziemy ok12 do szpitala, mamy badanie na 15.
    Ale o 14.30 musze sie zjawic na oddziale neurologii z historia choroby.
    moze uda mi sie cos uprosic.
    Cholernie sie boje,ze bedzie Ala cierpiec.
    Badzcie myslami z nami...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 13th 2008
     permalink
    Fmartunia - bede trzymala kciuki. bedzie dobrze zobaczysz. daj znac po wszystkim :crush:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 13th 2008
     permalink
    dziewczyny czy macie moze porownanie kosmetykow OILLAN - OILATUM - BALLNEUM ??
    corka kolezanki(lat 9) ma problem z przesuszona skora (cos o azs nawet lekarz wspominal) a oni zbytnio kasy nie maja i szukaja czegos tanszego niz oilatum ale zeby bylo porownywalne w dzialaniu.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 13th 2008 zmieniony
     permalink
    używaliśmy Oillan - jak dla nas ok; poleciła nam alergolog jako tańszy zamiennik Oilatum; Oilatum kupowaliśmy na początku - jak dla mnie nie ma różnicy

    martunia - zaciskam kciuki
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Ania
    Ja używam Oillan jak Hania ma przesuszoną skórkę, do tej pory jestem bardzo zadowolona, no i to tańszy polski odpowiednik Oilatum.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 13th 2008
     permalink
    dzieki wielkie! jutro wybieramy sie na wspolne apteczne zakupy to jej przekaze. z tego co mowila to wg dermatolog u ktorej byla twierdzila ze najskuteczniejsze jest oilatum tylko ze cena co najmniej 2razy wieksza. aaa no i jeszcze ponoc mowila ze witamina E najbardziej przesuszone miejsca ma smarowac. slyszalyscie o takiej metodzie?
    ja jedynie o wsmarowywaniu wit A+E w skorki przy paznokciach slyszalam
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJul 13th 2008
     permalink
    Aniu pamietasz ja jak bylam u dermatologa z Dusia to ona tez kazala nam stosowac wit E na przesuszone miejsca
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 13th 2008
     permalink
    aniaM my uzywalismy oilatum(emulsja) i balneum (krem).powiem ci ze Ala miala sucha skore na lokciach posmarowalam raz balneum i zniklo.
    oilan zamowilam teraz porownam.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 13th 2008
     permalink
    fmartunia, będę trzymać kciuki za pomyślne wieści ze szpitala
    --
  6.  permalink
    ja tez bede trzymac kciuki za Ale
    nasza chrzesnica ma dwa latka i wyladowała w szpitalu z powodu ostrej biegunki i wymiotów,biedna meczyła sie tak długo w domu,nic jej nie pomagało,i do tego do tej pory nie wiedza od czego

    Pietruszka przeszedł dzis samego siebie w nocy.Juz pod wieczór miał katarek wiec skojarzyłam to z zębolkiem,dałam wody morskiej ale nocka nieprzespana nawet nie chciał buzi otworzyc do posmarowania dziaseł.Chciałam juz dac panadol ale o otwarciu buzi nie było mowy wiec czopek dostał.I nie wiem czy cos polepszyło,dalej mi miauczał,płakał smoczka nawe nie chciał.Z rana sprawdzam-nie przebił sie jeszcze wrrr........:cry:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Ciacho a może dam mu gryzak posmarowany żelem, kolezanka daje na szczoteczke do zębów,
    fmartunia powodzenia i kciuki będę za Alicje trzymać.
    --
  7.  permalink
    daje-ale chyba musze znów kupić Dentinox bo mam teraz Orajel i o ile pysznie pachnie i smakuje to małemu chyba nie przypasował:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Ciacho a gryzaki z lodowki dawalas? taki zimny by zaciekawil malego z pewnosciaa i ulge przyniosl.
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    moja VEVE ,tez nie na zabkòw a bolija na pewno ,bo wszystko laduje do buzi i widac ,ze jej dziaselka przeszkadzaja...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    a mnie dzisiaj znowu przerosly terminy wizyt lekarskich. odwolalismy wizyte 2lipca bo ja bylam chora a Krzysko mial katar (lekarka stwierdzila ze wirus szaleje i lepiej nie przychodzic) no i wlasnie dzwonilam zapisac sie na nowy termin - zostalam 'upchnieta' na pierwszy mozliwy... 11 wrzesnia!!!!!!!!!!!!!:devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil:
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    masakra z tymi termaniami-Alicja ma z kolei zalecone badania metaboliczne.We wroclawiu nie ma wolnych miejsc na oddziale.
    W =Katowicach polowa pazdziernika
    a w Warszawie- bo i tu dzwonilam- lekarz decyduje kiedy przyjmie dziecko.na odpowiedz pisemna czeka sie od 4 do 6 tygodni.wizyta moze byc za kilka dni,msce a nawet lata.
    a my za nie dlugo wychodzimy,i sie bardzo boimy
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    fmartunia a moze zadzwon do zabrza, tam chyba tez cos jest tzn szpital dzieciecy, a łódź?
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    tzn ja narazie wiem ze badania metaboliczne wlasnie robi katowice i warszawa.we Wroclawiu robia i sla do warszawy
    a w Łodzi i w Zabrzu tez robia?
    --
  8.  permalink
    fmartunia trzymam kciukasy daj znac jak wrocisz bo z takimi zacisnietymi to nic w domu nie dam rady zrobic..wiec pisaj jak najszybciej jak bedziesz cos wiedziec:)
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    famrtunia tego nie wiem ale zadzwon i sie popytaj.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.