Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    mada- który stopien określił?
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 24th 2008 zmieniony
     permalink
    Mada..nasza położna jak tylko przyszła do nas z pierwszą wizytą od razu nakazała Hanie zapobiegawczo pieluchować:), nasza połozna wogóle super babka, kilka razy w tygodniu u nas była i kupę lekarzy pomogła nam pozałatwiać na nfz-dobrych lekarzy:)..i tak była pieluchowana do wizyty na usg i dzięki Bogu, bo okazało się że wszystko oki i Pan Doktor pochwalił,ze bardzo ładnie:) no i nakaz kładzenia na brzuszku mieliśmy od położnej i nadal Pan Doktor kazał kłaść..ale Hania nie przepada, chwilę poleży i jej się baaaardzo nie podoba..ale za to uwielbia leżeć na brzuchu u mnie to sobie tak leży i obserwuje wszystkich i wszystko:)..lekarz stwierdził,ze tak też może być:)

    Mam nadzieję,że ćwiczenia wystarczą i wszystko będzie dobrze:) Trzymam kciuki:)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Mada noszenie i kladzenie na zabke z reguly jest zalecane nawet profilaktycznie. roznie bywa z szerokim pieluchowaniem. mysle ze jesli pojawia sie juz dysplazja to trzeba bardzo uwazac zeby wady nie poglebic. bedziesz to z innym lekarzem konsultowala? kiedy macie nastepna wizyte?
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Madamagda idz koniecznie do ortopedy dzieciecego.
    We Wroclawiu jest ich tylko dwoch Szybiński i Michajłow.
    Obaj są doskonali!!
    Powodzenia, zeby skonczylo sie na pieluchowaniu.
    Jezeli robili Hani USG musieli okreslic stopien czyli IIa, IIb itp itd.
    Jakie wam okreslil??
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Tego mi nie powiedział, pomierzył i powiedział że na granicy normy, że nie jest źle i kontorola za 6 tyg. A poszłam do ortopedy poleconego przez moją położną i pediatrę.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJul 25th 2008 zmieniony
     permalink
    A wydruku i zdjęcia nie dostałaś, bo my własnie taki dowód badania mamy i trzeba go do książeczki włorzyć. Tam jest opisany stan bioderek Oliwki i podane wszystkie grupy żeby samemu sprawdzić gdzie mieści się Oliwka. No i zdjęcie obu bioderek.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Apropos- badania bioderek.
    Czy teraz jak Oliwka już chodzi to powinnam ponowić takie badanie?
    Zapomniałam zapytać pediatry jak byłam w środę na szczepieniu!:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    IWA u nas zalecaja wizyte w poradni preluksacyjnej jak dziecko juz dobrze chodzi tak juz z miesiac wiec u was chyba jest juz tyle takze mozesz sie zapisywac :)
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Zdjęcia USG zostawił chyba u siebie, bo w książeczce widzę tylko opis badania, ale pisze jak kura pazurem i coś tam pisze uraz 1B, ciężo naprawdę rozczytać i nie wiem co to znaczy. Jak będę na kontoroli wszytsko wypytam.
    --
  2.  permalink
    1b to niezły wynik- będzie dobrze :)


    Dziewczynki- darmowe pieluchy
    https://pieluchy.net/index.php - moze się przydadza którejś z was ?
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    fmartunia
    jak masz namiary na tego ortopedę dziecięcego to ja bardzo proszę, chyba wolę mieć potwierdzenie że nie jest źle. Ile się czeka na wizytę??
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2008 zmieniony
     permalink
    Mada wydajemi sie ze dobra decyzja z tym potwierdzeniem. rozne sa szkoly odnosnie pieluchowania i ukladania ale lepiej sie upewnic. ktoras z dziewczyn pisala ze noszenie dziecka w chuscie tez ma pozytywny wplyw. u naszych znajomych dziecko mialo dysplazje w poczatkowym stadium i lekarz zalecal podwojne pieluchowanie sprobuje opisac sposob nalozenia drugiej pieluszki - moze zalapiesz jak to mialo wygladac
    flanelowa pieluszke zlozyc na cztery. wlozyc w nia pampersa (takiego zlozonego)lub zlozona w prostokat tetrowke i zawinac. dopiero taki "pakunek" nakladac dziecku na pampka/ body pod spodnie/rajstopki. dla mnie to byla masakryczna gomula miedzy nogami ale po paru tygodniach noszenia 'naboju' wszystko z biodrami malego bylo ok

    w zime takie pieluchowanie jest jednak znacznie latwiejsze bo teraz maluch moze dostac potowek zreszta sztuka mysle jest tez takie ubranie dziecka zeby to sie dobrze utrzymalo.
  3.  permalink
    Dziewczyny co jest ?
    mały juz miał taką kreske widoczna ze pewnego dnia byłam po prostu pewna ze zabek sie przebije nastepnego dnia-tak to wygladało.potem na drugi dzien widziałam ze dziasełko spuchniete i kreska ...znikła.Do dzis jej nie widze a mam szanse dojrzec wtedy gdy sie uśmiecha bo inaczej nie da nawet dotknąć sobie.
    możliwe że przy opuchliźnie tych ząbków nie widac? pani doktor mówiła ze druga jedynka tez juz idzie:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    fmartunia, nie czekaj na nic. Zacznij się obserwować już dziś, a PTC mierz od jutra. Nie ma na co czekać. Dzięki obserwacji będziesz wiedzieć, kiedy spodziewać się @, a resztę masz w podręczniku w rozdziale o samoobserwacji po porodzie. Korzystaj z niego.
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Amazonko chcę poczekać aż będę miała trochę mniej urwania głowy z małą.Jeszcze czeka mnie jeden lekarz, i ortopeda.
    odejdzie mi troche stresow wtedy zaczne:)


    Madamgada. NAjgorsze jest to że do tych ortopedów się nie dodzwonisz.
    oni przyjmują na ulicy Gajowickiej.
    Jak się jedzie od ulicy Hallera Gajowicką to zaraz za skrzyżowaniem ze Sztabową jest przystanek.
    I za nim jest gainet.Wchodzi się po schodach :)Na pewno znajdziesz.
    w poniedzialek od 15.20 mniej wiecej sa, a na pewno od 16.
    Mysle ze jak pojdziesz to przyjma cie od razu, a jezeli nie to gora za tydzien.
    Gdy sie wejdzie do srodka jest wielki pusty korytarz.Oni maja kamery i widza gdy ktos wchodzi wtedy wychodza do ciebie po ksiazeczke:)takie czary mary.

    Jezeli to rzeczywiscie IB, to jest to dobry wynik.

    A my byliśmy u pediatry i mam tuczyc Ale.
    Znowu przez dwa tygodnie przytyla tylko 100 g.
    Wazy 5080.To bodajze 3 centyl.
    Ale kaze nam sie nie martwic bo mowi ze to prawdopodobnie dlatego ze Ala duzo cwiczy i do tego basen to troche spala.
    I tyle

    Madamgda moze kiedy jakos sie spotkamy?
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 25th 2008 zmieniony
     permalink
    fmartunia
    no ja bym pojechała do tego gabinetu skoro mówisz że przyjmą mnie od razu, gorzej jak odeślą mnie z kwitkiem, bo każda wycieczka z dzieckiem to jest dla mnie ogromny wysiłek, pakowanie wózka do samochodu i te sprawy. Rozumiem że to jest prywatna wizyta (koszt?)
    Pojadę w takim razie w poniedziałek, od razu odwiedzę mamę bo mieszka boczna Hallera:wink: (a jest tam jakiś szyld że jest tam ortopeda?)
    Musisz mi przypomnieć z jakich okolic jestem, spotkanie z tak doświadczoną mamą w "tych" sprawach będzie bardzo pomocne, a przy okazji pójdziemy na spacerek z dzieciaczkami.

    Z tym pieluchowaniem to narazie na noc odpuszczamy, Hania nie potrafi spać na wznak, wiem że kładzenie na boczkach to jest obciążenie na biodra, ale inaczej ona nie zaśnie.:sad: W dzień bardzo dużo ćwiczymy, kładę ją na brzuszek i noszę na swoim biodrze na żabkę, pieluchę wkładam między nóżki i kładę w dzień w wózku na wznak, protestuje ale muszę ją przyzwyczaić stopniowo.
    --
  4.  permalink
    Hmm... Mi 2 ortopedów dośc znanych w warszawie powiedziało,że szerokie pieluchowanie jest mitem... Kazali dużo kłasć na brzuchu na żabę no i jak najmniej pionizowac- noszenie na biodrze chyba jest wskazane dla ciut starszych dzieci...
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    aga
    też dzisiaj o tym czytałam, że tylko w Polsce jeszcze ortopedzi to zalecają.
    A z tym noszeniem na biodrze, to robię to tak żeby trzymać jej głowę i żeby nie "siedziała" na biodrze.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Mada ale to stanowczo za wczesnie na pionizowanie dziecka. zwlaszcza ze podejrzewam ze Hania sama glowki stabinie jeszcze nie trzyma
  5.  permalink
    Ale chyba nawet jak trzymasz jej główkę to zbyt ma obciążony kręgosłup i własnie biodreka... Hania jest jeszcze maleńka- główka jest nieproporcjonalnie duża i samym ciężarem bedzie naciskała na kręgosłup...
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 25th 2008 zmieniony
     permalink
    Aga..co do pieluchowania..słyszałam najrózniejsze opinie..nawet zawitowski w swojej mądrej książce? pisze że to mit..ale czy tak jes?? nie wiem..w naszym przypadku pieluchowanie napewno nie zaszkodziło..lekarz u którego byłam powiedział,że bardzo dobrze..ale słyszałam też opienie tak jak piszesz, że ortopedzi teraz mówią,że to mit..jak jest? tego nikt do końca nie będzie wiedział:((

    Mada, to faktycznie niefajnie,że Hania na boczku lezy, bo to duże obciążenie dla bioderek:( może się uda kłaść ją na wzak:) trzymam kciuki:), a o do noszenia na biodrze, to Aga ma rację, czy to nie za wcześnie?? to strasznie duże obciążenie dla kręgosłupa-tak mi się wydaje:(..ja Hanie noszę na żabkę ale na swojej klatce piersiwej, i jestem lekko odchylona, żeby jej kręgosłup nie był obciążony..no i ona nie jest pionizowana, bo tak sobie leży na mnie.
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 25th 2008 zmieniony
     permalink
    Skoro tak mówicie to pewnie tak jest, ortopeda mi polecał, ale chyba zapomniał że Hania ma tylko 2 m-ce.:angry:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Chyba zapomniał:)
  6.  permalink
    Beata- ja mysle,ze szkodzić napewno nie szkodzi- ale chyba w leczeniu dysplazji tez niewiele pomaga. Moja hania w 6 tyg miała okreslony stopieć IIa - miałyśmy zaleconą gimnastykę i żabę.
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Ale jak ćwiczymy przy każdej zmiane pieluszki, to nie protestuje, nie płacze, chyba już się przyzwyczaiła.
    Z kładzeniem na boczki to pewnie będzie ciężki orzech do zgryzienia, ona nie cierpi spać na wznak, rzadko kiedy jej się zdarzy, a jak już ją położę to próbuje się przeturlać na bok.
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Podejrzewam, że w leczeniu już nie pomaga:( ale zastanawiam się jak to jest z pieluchowaniem na wszelki wypadek:)
    My mieliśmy Hanie pieluchować i pieluchowaliśmy ją przez 4,5 tygodnia (pierwszy tydzień była bez pieluchowania)..i na usg było wszystko ładnie..ciekawa jestem czy to coś pomogło?

    My mamy kontrole bioderek na początku września, i jedyne zalecenie jakie dostaliśmy to vigantol (ale to już było od pediatry wcześniej) no i kłaść na brzuszku i żabka;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Mada a Hania nie chce spac na brzuszku? przynajmniej w dzien dobrze by bylo zeby tak pospala
  7.  permalink
    mada - jezeli to jest rzeczywiście Ib, to ja myslę,że możesz spac spokojnie- najprawdopodobniej jest to zwykła niedojrzałosc bioderek spowodowana Hanutkowym, smarkatym wiekiem. Ale tak jak dziewczyny mówią- skontroluj u innego ortopedy,zeby miec 100% pewnośc.
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Moja Hania na początku tak robiła..przeturliwała się na bok...miała pieluche więc tyłek miała wyżej i pod materacem mieliśmy książki i wystarczyło że się lekko ruszyła tyłkiem i turlała się na prawy bok..Dzięki Bogu szybko przestała tak kobminować i teraz uwielbia spać na wznak:) a też kochała spanie na boku:)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    u mnie w szpitalu jesli wszystko jest ok to kontrole bioderek sa w 6-7tyg zycia. pozniej jak dziecko skonczy 4miesiace i nastepna jak juz chodzi samo tak przez miesiac. jesli dziecko jest wczesniakiem to przez pierwsze pol roku kontrole ma co miesiac
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Hania miała jak miała bez jednego dnia 6 tygodni i teraz ma co miesiąc:) ale wychodzi cały czas wszystko wporządeczku:)) oby tak zostało:)
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 25th 2008 zmieniony
     permalink
    Aniu
    nigdy w życiu, jak ją kładę na brzuch w dzień to zadziera wysoko głowę, potrafi tak dosyć długo wytrzymać, ale jak już traci siły to nie wie jak położyć głowe więc najczęściej się poddusza na wznak, nie kuma że ma położyć na boczku główkę.
    Najczęściej zaczyna płakać wtedy w pieluchę i głowy za nic w świecie nie obróci.
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 25th 2008 zmieniony
     permalink
    Kurcze ale te nasze Hanie uparte..moja z kolei nienawidzi leżeć na brzuchu, a i owszek jak ją położe to popatrzy, pokręci główką..ale jak tylko widoki jej się kończa to krzyczy:( a za to uwielbia leżęć na brzuchu na mojej klatce piersiowej-bo więcej widzi i jest szczęśliwa:)
  8.  permalink
    Beata- jasne,że bedzie ok:) Jak małej już się ładnie wykształciły panewki to luzik :)

    Mada- moze spróbuj kłaśc ja sobie na kolanach ? Albo u siebie na brzuchu ? U nas to pomogło trochę - bo glutek tez nie znosił tej pozycji.
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 25th 2008 zmieniony
     permalink
    aga
    u siebie na brzuchu już próbowałam i nie za bardzo, na kolanach jeszcze nie.
    Glutek-fajne określenie.
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Ale dyskusja "Haniowa" nam się zrobiła:))hihi
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    A tak z innej beczki, mi tak bardzo podobało się imię Hania, od zawsze, i Hań było mało:) a teraz coraz wiećej i wszędzie słyszę "Hania":( oj ciężko będzie naszym dzieciom:) za moich szkolnych czasów to Kasiek tyle było:)hihi
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 25th 2008 zmieniony
     permalink
    Rzeczywiście same Hanki i Krzysio rodzynek :) Idę kompusiać się.
    Beata
    ja również zanim zaszłam w ciążę mówiłam że nasza córka to będzie Hania a tu taki wysyp hehe, tego się nie spodziewałam.
    Jutro sa imieniny Hanutków, wszytskiego dobrego!!!! Pierwsze imieniny.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Mada a sprobuj ja karmic w pozycji brzuch do brzucha - wiele dzieci nawet jesli nie lubia w tej pozycji lezec na mamie to chetnie przysysaja sie do piersi i w ten sposob do tej pozycji brzuszkowej sie przyzwyczajaja.
  9.  permalink
    No ja juz gdzies pisałam,że Han jak mrówek- a ja miałam nadzieję, ze moje dziecko bedzie miało mało popularne imię :/
    Mój Hanutek imieninowo jest styczniowy :)
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 25th 2008 zmieniony
     permalink
    A ja co do imienin to nie wiem;(( co kalendarz to inaczej, baaa a nawet w mnóstwie kalendarzy wogóle nie ma Hań:(( a w naszych imieniny sa wypisane wtedy kiedy Anny 26.07:( zwariować można..no ale chyba zostaniemy przy tym 26.07:) i imieniny będą razem z moją mamą Anna miała:))hihi
  10.  permalink
    tak- 26 lipca napewno sa im. hani:) My wybralismy datę styczniową, bo nasza hania jest z sierpnia- więc pierwsze imieniny po urodzinach :)
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    My zostaniemy przy tych jutrzejszych:)) bo z tych co znaleźliśmy to najbliżej majowych urodzin Hani:)
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Nawet jak byłam w sklepie mówili o jutrzejszych imieninach Hań.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    oo otak Han teraz jak mrowkow. moi znajomi ktorym dziecko urodzilo sie pod koniec kwietnia stwierdzili ze skoro nasz Krzys jest takim szczesciarzem to swojego synka (chyba z braku weny :devil:) tez nazwa Krzysztof. na szczescie to chyba ciagle malo popularne imie bo nastepny Krzys jakiego znam ma juz 5lat :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Oj tak Anek i Hanek pełno - ale to imię jest po prostu urocze i ma w sobie "to coś" Bardzo dużo też jest Jakubów (u Kuby było w grupie 4 :/ u Gabi 3)

    A swoją drogą czy Krzyśko ma dziś imieniny?? Bo jeśli tak to buziaczki od nas bardzo bardzo mocne, a jeśli nie dziś to już tak na zaś :kissing::rainbow::kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    a no ma. dzieki And :)

    ps. ja na studiach mialam w 15osobowej grupie jeszcze 4 Anki wiec bylo ciekawie :) u Gabrysi w przedszkolu prym wioda Julki - jak sie nie wie jak dziwczynka ma na imie to strzela sie Julie i jest szansa na bingo ;) - srednio po 5-6na grupe :shocked:
  11.  permalink
    Trudno -przezyjemy to jakos, nie dziewczyny? ;)

    A swoja droga to wole moja popularną ostatnimi czasy hanie niz niepopularnego KEVINA którego dziś spotkałysmy na placu zabaw :confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    eeee KeWina (bo tak w USC kaza zapisac) mozna przetrawic ale Rolandy i Scholastyki to juz dla mnie za wiele :P
  12.  permalink
    Dla mnie kevin zajeżdza malomiasteczkowoscią :confused:
    No ale de gustibus...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.