Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 2nd 2008
     permalink
    aha:(moze z powodu upalow
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeAug 2nd 2008
     permalink
    Moja Natalka waży już 8650 :))) W końcu ruszyła do przodu
    --
  1.  permalink
    a mój piteruszek na takiej domowej ma prawie 9 kg!pod koniec sierpnia wpadne do przychodni ti zobaczymy ile bedzie miał na tej samej wadze co zwykle
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 3rd 2008
     permalink
    Dziewczyny teraz w te upały maluchy zdecydowanie nie chcą jeść - bardzo dużo piją ...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeAug 3rd 2008
     permalink
    moja VEVE ,to nie wiem czym zyje ,tylko cyc i woda,obiadu b malo...ale tu 40 stopni ,sama nie jem...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 3rd 2008
     permalink
    co do wagi to moim zdaniem to jest indywidualna sprawa dziecka. o ile trzyma sie tych samych centyli (czyli bez gwaltownych spadkow czy wzrostow powyzej 2 na raz) to jest wszystko ok. Krzys konczac rok mial niecale 9kg a chlopak ma apetyt i jak ten sep krazy kolo kazdego jedzacego i tylko pokrzykuje DAJ TO no i do cycka tez sie N razy dziennie dobiera... teraz w upaly to juz w ogole cyc jest w ciaglej exploatacji
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 3rd 2008
     permalink
    Kurcze w środę planuję pójść z chłopakami na szczepienie i ogólne poważenie i zmierzenie.
    Filip zaczyna mi się puszczać coraz bardziej zdecydowanie - odważniacha z niego :P Szymon jednak woli jeszcze pozycję raczkującą :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 3rd 2008
     permalink
    Iśka po domu chodzi sama - juz próg nauczyła sie pokonywać. Ale na podwórku woli za rączkę lub na czworaka.
    Dzisiaj długo dreptała za rączkę z Kubusiem, w ogóle oni we 2 bardzo sie kochają i to aż widać jak ona do niego się "trzęsie" :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 3rd 2008
     permalink
    No sama nie wiem dlaczego, ale jakoś nie spieszy mi się aby chłopcy NARAZ samodzielnie podreptali :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    No iIzuń ja też nie wiem dlaczego :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Izunia a chłopcy nie chcą iść razem za rękę bo to musi fajnie wygladać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 4th 2008 zmieniony
     permalink
    dziewczyny jesli macie rodzinke w USA i moga wam przyslac to polecam plastry BE KOOOL na temperature. w anglii nie wiem czy sa ale na prawde swietna sprawa!! przykleja sie taki oklad zelowy na czolo i dziala do 8godzin. wczoraj zbil Gabrysi w pol godziny od razu 5 kresek.

    ds


    wszystkie info po angielsku znajdziecie TUTAJ
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Ania a orientujesz się kosztowo ?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Izunia cena od 3 do 5 dolarow w zaleznosci od sklepu czyli biorac pod uwage ze dolar po 2zl to wychodzi tanio jak barszcz. w opakowaniu sa 4 plasterki a dla takich maluchow wystarczy pol.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    No to faktycznie się opłaca - mam kuzynkę w Stanach i kuzyna w Anglii - dopytam :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    fajne te plastry
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    a mój dzieć 2 miesiące temu ważył 7750, ostatnio weszłam z nim na wagę, to mi wyszło, że waży 9 kg. Mam co dźwigać. No ale każdy, dosłownie każdy kto go widzi, to robi wielkie oczy jak powiem, w jakim wieku młody. Dają mu drugie tyle.
    A tak w ogóle, to witam się po tygodniu na działce. Pogoda była rewelacyjna, dziecko zrobiło ogromne postępy w rozwoju: gada sobie całymi dniami, staje w pozycji na czworaka i kombinuje co dalej :)) siedzi bez pomocy, na brzuchu kręci się w każdą stronę i często unosi cały tułów, podpierając się na podkurczonych nóżkach. Odezwały się też niestety ząbki, miał 2 dni marudne, wtorek i środę, przy czym wtorek jeszcze dało się wytrzymać - musiał siedzieć albo w wózku jeździć, no ale środa to już masakra, dobrze, że od tego marudzenia bardziej był senny i więcej spał i dobrze, że byłam na działce z mamą, dziadkiem i jeszcze gości mieliśmy w środę - sama bym zwariowała.
    --
  2.  permalink
    a wiecie jak mnie denerwuja te pytania innych o ząbki.... kazdy kto podchodzi to mówi"a ile masz ząbków" a ja mówie "jeszcze nie ma" to wielkie oczy ze zdziwienia "jak to jeszcze nie ma??????? to mój/moja juz dawno miała" przeciez nie moge kazdemuz osobna tłumaczyc ze kazde dziecko ma swój czas bo juz mnie to denerwuje ale ja nie uwazam zeby to było cos nienormalnego że nie ma jeszcze,dlaczego innych to tak dziwi????
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Witaj Harpi - super, że odpoczęliście i jesteś zadowolona. No no no Kamil zdolniacha no i masz kobieto co dźwigać :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Ciacho olej pytających - przecież każde dziecko inne i nie martw się i nie stresuj :D
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Ciacho - to odpowiadaj im: gratuluję ząbków pani syna/córki tak wcześnie. Moje dziecko ma jednak większą szansę na zdrowe zęby.
    Nota bene - ja od zawsze miałam słabe zęby i pierwszy wyszedł jak miałam niespełna 5 mies., a jak miałam 7 mies. to miałam 7 zębów. Natomiast mój brat od zawsze ma super zdrowe zęby, a pierwsze wyszły w 10 miesiącu.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Harpi jednak to nie jest reguła, że im później wyjdą ząbki tym mocniejsze - zapytałam nawet stomatologa - wszystko zależy od naszych kości i czas wyżynania się mleczaków nie ma znaczenia - tak bynajmniej zostałam poinformowana.
  3.  permalink
    ostatnio w przychodni była dziewczyna z roczniakiem i tez ani jednego ząbka i została wysłana do stomatologa dziecięcego na konsultacje.Tylko ze u naszego Pietruszki widac kreski juz teraz dwie nawet a ta dziewczyna mowiła ze nic-zero objawów ze miałyby sie wkrótce pojawic,i co dalej nie wiem ale byla przerażona
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeAug 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Izunia, na pewno dużo w tym racji, ale z tego co wiem, nie tylko w mojej rodzinie się to sprawdziło. Chociaż mój brat pił hektolitry mleka przez całe dzieciństwo (a i teraz lubi zjeść mleko z nesqukiem - 21lat :wink:), a ja jakoś nie przepadałam jako dziecko. Ale takie prosto od krowy to mogę pić litrami - co uskuteczniałam cały tydzień, tyle, że jednak z umiarem, bo się bałam o reakcję Kamila.

    Ciacho, z tego co mi wiadomo pierwsze zęby muszą wyjść do roku. Jeśli ich nie ma, to właśnie dentysta dziecięcy musi wkroczyć do akcji
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Natalce wyszły dopiero na przełomie 9/10 miesiąca
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    moja dentystka tez mowila ze to jakie beda zeby koduje sie w okresie plodowym i nawet nie ma zwiazku z piciem mleka czy jedzeniem prod. mlecznych a raczej z genami. swoja droga Gabrysi wyszly b. wczesniej i w duzej ilosci i ma slabe. Krzysiowy wychodzily powoli ale widze ze juz ma inny kosciec nawet w sensie ze grubsze niz miala Gabi...
    i fakt jesli do 1 urodzin zeby nie wyjda to powinno sie dziecku zrobic przeswietlenie czy w ogole sa zawiazki.
  4.  permalink
    o kurcze a jak nie ma??? tzn nie czy u mojego nie ma ale wogóle u innych
    ja tez mam słabe M ma mocne mam nadzieje ze bedzie miał sliczne tak jak tatus
    --
  5.  permalink
    A mi się wydaje,że jednak czas wyżynania się ząbków ma znaczenie. Mleczaki są perzeciez b słabo zmineralizowane- gdy wychodzą, w 4, 5 mies gdy dziecko jeszce je w nocy są bardzo narażone na kontakt z cukrami i kwasami, co jest prosta drogą do pruchnicy:confused:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    ciacho ty piszesz o ząbkach a co ja mam powiedzieć, jak wiecznie się mnie pytają "czy już chodzi" , ja odpowiadam, że nie a oni na to coś w stylu "ojej... nasza... chodziła juz jak miała 10 m-cy" :confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Jemma a wez pod uwage ze Krzysko jest od Maksia 1.5miesiaca starszy to co ja mam powiedziec???
    konczy sie na odpowiedzi jaka kiedys zaserwowala na forum Aga - JESZCZE SIE W ZYCIU NACHODZI :p
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    hehe, dobre :thumbup:
  6.  permalink
    to nasza pediatra stwierdziła ze jak przychodza do niej roczniaki same na nózkach to jest to duze osiagniecie,mówi mi ze nie należy sie z tym tak spieszyc i staram sie w to wierzyć.\ja za tym moim to chyba bede biegła bo on ani chwili na miejscu nie usiedzi tylko ciagle patrzy mi gdzies uciec na pełzaka narazie.
    chwaliłam sie juz kupką na nocniku ale przed kąpiela było tez siusiu na nocnik ! tak w zabawie a wiecie jaki zadowolony jak pulał i slyszał!
    --
  7.  permalink
    jemma - Hania tez nie chodzi sama- wciaz szuka asekuracji ręki. Gdy ktoś pyta czy chodzi- odpowiadam- NA SZCZESCIE NIE. Daleszego ciągu pytań nie ma :p
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Witam po weekendzie,
    my mielismy chrzest w niedziele, dzis jeszcze gosci.
    ale juz po...
    ALicja przezyla:)chrzest przespala.Wszyscy zdumieni ze w ogolnie nie placze i nie marudzi.
    spisala sie na medal
    ale dziasla ja strasznie swedza.ciekawe czy cos tam idzie...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Dziewczyny mnie również męczą te pytania odnośnie samodzielnego chodzenia i wzdychania jak pada przecząca odpowiedź - teraz już wiem jak mam mówić :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Aga odnośnie ząbków tak samo myślałam [tym bardziej, że taki malec nie umyje sam ząbków] i dlatego skonsultowałam to z zębologiem - widać co lekarze to opinia ...
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    :) oj, kiedy natalka bedzie chodzić ?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    a wlasnie - mamy roczniakow i tych z hakiem - kupilyscie juz paste do zebow? Gabrysia jakis czass temu namowila mnie na bobini po roku ktora mozna niby polykac ale Krzys jak tylko zobaczy ze sie zblizam ze szczoteczka to probuje od razu ja ssac :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Ania ja jeszcze nie kupiłam choć już taka myśl przeszła mi przez głowę :P
    O jakim smaku ta bobini ?
  8.  permalink
    izunia- jak to kiedy? W SWOIM CZASIE :D
  9.  permalink
    ja tez nie kupiłam- bo zawsze zapominam - myjemy wszystkie cztery zuby samą wodą
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Izunia w smaku pysznym owocowym bo sama odrobine wrabalam :shamed:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Właśnie my już mamy trochę tych zębów:
    u góry jedynki, dwójki, trójki i czwórki a na dole 1, 2, 3 i teraz kiełkują 4 ...
    Do tej pory była szczoteczka z wodą - aż jestem ciekawa ich reakcji na pastę :P
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    my mamy zmasowany atak czwórek :confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    no to Krzysko ma sztuk 8. swego czasu pare osob tez cos komentowalo jak on malo zabkow ma (dlugo mial same jedynki) ale ja tam sie cieszylam - przy cyckowaniu to im mniej tym lepiej :wink:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    u nas też było 8 zanim czwórki nie zaczęły wychodzi bo po 3 ani śladu :shocked:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Ja nie kupuję tej bobini i tych "słodkich" past, moja Gabi nawet teraz potrafi zjeść całą tubkę - kupujemy elmex i Iśka już nią "myje zęby"
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    ale cena 2 razy wieksza :devil:
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Cześć dziewczynki!
    Wróciłłłłłam z wakacji, krótko bo krótko ale jak fajnie. Hania była przegrzeczna, spała całymi dniami i nocami też, pobiła nawet rekord w nieprzerwanym śnie 9 h . Pogoda dopisała, braliśmy Hani leżaczek i w cieniu siedzieliśmy na plaży, oglądała wodę i zielone listki, spacerowaliśmy po lesie.
    W samochodzie tez nie było z nią żadnych problemów, dzisiaj ja prowadziłam a mąż siedział z tyłu z małą.
    Prosiłam go wczoraj żeby nie pił tyle piwa bo będzie jechał, ale nie posłuchał i wstał rano struty, wsiedliśmy tylko do auta i tak go wytelepało z tyłu że musiałam się zatrzymywać na hafcika .
    Ale dzięki temu że pierwszy raz siedział z tyłu postanowił że zdecyduje się na zamianę samochodu, w końcu!!!!!! Zobaczymy co z tego wyniknie
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 4th 2008
     permalink
    Madamagda, byłaś u tego ortopedy co ci pisałam?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.