Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 23rd 2008
     permalink
    AniuM my chodzimy do neonatologa prywatnie, bo nas przyjmuje za polowe stawki-tak robi przy dzieciach z problemami:) za 30zl,wiec nie ma tragedii
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    Heh..ale nadrabiania..my dalej wdychamy świeże powietrze u rodziców:)))

    Fmartuniu Hania trzy dni temu dostała już drugą szczepionką skojarzoną i też żadnego płaczu przy szczepieniu, i żadnych skutków później..no jedno co to zawsze w po szczepieniu zasypia i śpi, śpi i śpi:))) ale potem wszystko wporządeczku:)

    Strasznie mi przykro,kochane, że wasze szkrabki dalej unieruchomione, ale napewno im to pomoże, więc trzymam kciuki,zeby to były już ostanie tygodnie;)))
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 23rd 2008
     permalink
    A jednak pojawiła się tempertura 37.6.Podaliśmy czopka i jest już dobrze
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeAug 24th 2008
     permalink
    37,6 to nie temperatura u dziecka, a już na pewno nie gorączka.
    W jakim celu tak szybko podałaś czopek???
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 24th 2008
     permalink
    srodki na zbicie temperatury podaje sie dopiero powyzej 38.5
    takie 37.6 to dobry objaw po szczepieniu bo oznacza ze organizm produkuje p/ciala

    a co do szczepienia - to dziwne ze u was wykonuje sie je prywatnie. znam osoby ktore prowadza dzieci odplatnie ale ci lekarze tylko wydaja zgode a i tak wszystkie szczepienia sa wykonywane w przychodni rejonowej
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 24th 2008
     permalink
    AniaM: znam osoby ktore prowadza dzieci odplatnie ale ci lekarze tylko wydaja zgode a i tak wszystkie szczepienia sa wykonywane w przychodni rejonowej
    U nas jest tak samo i tylko tyle że dzieć zbadany z kartką od swojego lekarza przyjeżdża na szczepienie i wchodzi bez kolejki :devil: no i u mnie jest jeszcze jedno ze szczepienia tylko rano :/ i po godz 12 nie ma szans zaszczepić
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 24th 2008 zmieniony
     permalink
    chyba nie ważne kto szczepi, ważne tylko żeby osoba szczepiąca miała dostep do karty szczepień; w końcu teraz z Maksiem tez mam się udac poza przychodnię ??

    A tak na przyszłośc fmartunia, to podobno dzieci z grupy ryzyka powinno sie szczepić w Poradni Chorób Zakaźnych na Bujwida bo tam mają odpowiedni sprzęt do ratowania dzieci w przypadkach nagłej reakcji poszczepiennej; ja dostałam tam skierowanie ze względu na uczulenie na białko (nie prawda - ale nie ważne ;) ), to tym bardziej wydaje mi się uzasadnione szczepienie tam dziecka, dla którego szczepienie z jakiś przyczyn było tak odwlekane.
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 24th 2008
     permalink
    Tak mi kazano podać czopek.powyżej 37,5.Może z uwagi na to że Alicja jest słabsza,nie wiem.
    Ufam swojej neonatolog, że zrobiła dobrze.Zresztą jest dobrze,bo Alicja miała się dziś ok.
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 24th 2008
     permalink
    Ale miałam dziś pycha obiadek.Pprzyjechali moi rodzice i robiłam piersi zapiekane w sosie pesto.Polecam,super smakuje.
    Do tego ciacho kawowe z serem-eh narobiłam się ale smakowało rewelacyjnie
    osttanio mnie wzięło na robienie różnych wyszukanych potraw.
    A ja się biorę za załatwianie płatnego wychowawczego.
    Idę jutro do urzędu skarbowego po zaświadczenie, od 3 września mam wychowawczy, więc czwartego pójdę po zaświadczenie o utraconym dochodzie...hehe i będę uderzać.
    Nasza neonatolog powiedziała że postara nam się pomóc załatwić pielęgnacyjny, i że jak wróci z urlopu to nam napisza co trzeba razem z neurologiem.
    Z tego co czytałam to chyba nie jest łatwo, zresztą ja nigdy o tym nawet nie myślałam ale mnie zachęca więc spróbuje.

    będę też się starała o przeliczenie ponowne podstawy chorobowego, bo ja miałam dużo nagród które wcześniej nie były brane pod uwagę, to też jakieś 500zł mi się zwróci.
    a co, nie będę darować Zus.

    i to tyle,u nas.mamy 3 dniowe wakacje w Vojcie.Bo po tym szczepieniu nie można ćwiczyć. Jest tam jakiś składnik który działa na mózg, i jak dziecko jest stymulowane to działa jeszcze mocniej.Tym samym nie powinno się.Ale sie ciesze z tych krotkich wakacji.
    Ala pewnie też.

    to się rozpisalam.pozdrawiamy
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 24th 2008 zmieniony
     permalink
    fmartuniu nikt nie watpi w slusznosc decyzji twojej neonatolog tylko po prostu troche to dziwne ze szczepia w prywatnym gabinecie i zalecaja czopki na zbicie goraczki przy temperaturze jak najbardziej normalnej o ktorej ZAWSZE lekarze mowia ze swiadczy o obronnej reakcji organizmu :confused:

    Jemma - moim zdaniem jest roznica - Maksia odeslali do specjalistycznej placowki przeciez a nie do innego zwyklego gabinetu. btw - kiedy idziesz na szczepienie
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 24th 2008
     permalink
    Nie znam sie - nie mam pojęcia jak to jest z tymi szczepieniami - gdzie można a gdzie nie; a na szczepienie idę nieprędko ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 24th 2008
     permalink
    Jemma to prawie tak jak ja :P
    11go wrzesnia mamy wizyte u neonatolog i zobacze co powie ciekawego. troche juz jakby co bede spokojniejsza bo Krzysko co raz lepiej radzi sobie z chodzeniem i to na dluzsze dystanse ale i tak chwilowo pkt szczepien bede omijala szerokim lukiem :)
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeAug 25th 2008
     permalink
    Oliwka też ma skaze a była szczepiona w przychodni, mowy nie było o innym miejscu!
    Ja to się cieszę że mamy to szczepienie na roczek już za sobąi nic się nie działo niepokojacego!:wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeAug 25th 2008
     permalink
    Ale miałam czytania ale już nadrobiłam i widze ze Dominik dalej ma szelki, biedactwo
    Fmartunia ciesze sie ze Ala taka dzielna na szczepieniu i ze robi postępy.
    A ja mam pytanie odnosnie butelek jak długo uzywacie jednej butelki?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 25th 2008
     permalink
    dziewczyny mam smierdzace pytanie.
    jak czesto wasze roczniaki robia kupe i jaka ma konsystencje? Krzys robi 2razy dziennie i z reguly jest dosc rzadka packa. czy to juz nie czas zeby plastelinka byla ? :confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 25th 2008
     permalink
    Myszorko chociaz nie mam wprawy butelkowej to mysle ze butelki mozna uzywac i caly czas tej samej grunt zeby smoczek wymieniac.
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeAug 25th 2008
     permalink
    No właśnie myszorka. Ja używam butelki cały czas tej samej AVENT - mam kilka na zmianę tylko smoczki zmieniałam Oliwce z wiekiem. Teraz tylko mleko na noc pije z butelki, a picie w ciągu dnia pije z niekapka!
    Aniu, moja Oliwka robi kupke raz dziennie i zawsze własciwie kupka jest zbita taka twardsza, kształtna, ale wiesz Oliwka miała kiedyś problemy z kupką, rzadko robiła (raz na kilka dni). Odkąd robi codziennie to jest taka twardsza!
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeAug 25th 2008
     permalink
    Aniu Mati potrafi zrobic dwie lub trzy dziennie i to różnej konsystecji, taz bobki jak koza a potem packowata. Np wczoraj nie zrobił, wiec dziś musi mi zrobic, bo widze jak się potem męczy.
    Iwa niestety Mati nie chce pic z niekapka a mam z aventa i butelke z nuka z tym gumowym ustnikiem.najlepsza butelka ze smokiem i tez nuk bo przy innych ma odruch wymiotny.
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 25th 2008
     permalink
    Moja Alicja odkad je sloiczki i kaszki to tez robi kupke twarda, w sensie taka jak dorosli:), i mega smierdzaca:/
    Powiem wam ze jedzenie idzie jej coraz lepiej
    rano zjada kaszke z 5 lyzek kaszki i 100ml mojego mleka
    potem ok 12 sloiczek maly caly (zazwyczaj)
    potem jakis kleik kukurydziany na moim mleku
    ewentualnie deserek
    i wieczorem kaszka
    a w nocy moje mleko
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 25th 2008
     permalink
    Haha "śmierdzący temat" ;p
    Moi chłopcy robią raz góra dwa razy - i jest plastelinowata lub troszkę twardsza.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 25th 2008
     permalink
    no to u nas plastelinowa jest od wielkiego dzwonu raz na 2-3tygodnie :confused: chociaz w sumie grunt ze robi bo jakby nie robil to bym juz schizowala

    Myszorko a moze naucz Matiego pic ze slomki? Krzys radzi sobie z kazdym bidonem ktory dostanie ale najchetniej pija ze zwyklych slomek
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 25th 2008
     permalink
    U nas kupka w zależności od menu ale na pewno "pachnąca inaczej" i najczęściej rzadsza
    Butelki używam Aventu - są takie których używam od urodzenia Isi ale i mam 2 po Gabi i 1 po Kubie - ta po Kubie ma już 7 lat i jest tylko w domu bo jest żółta i brzydka.
    Mleko Mała pije z butli ale napoje coraz częściej z butelki Jupika tylko jak zależy mi by zasneła to daję jej w butelce
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeAug 25th 2008
     permalink
    And, zasypianie przy butelce jest niezdrowe dla zębów
    Aniu, Krzyś nadal dostaje często cycka, dlatego pewnie kupy rzadkie. Kamil robi 1-2 dziennie, najczęściej plastelina. Jak jem grilla, to mu ciężej i bobki, inne pokarmy nie robią mu różnicy. Co ciekawe jak był młodszy grill był bez problemu, a teraz go odczuwa, ale płaczu nigdy nie ma, narzekania na brzuszek też nie, więc stwierdzam, że widać tak musi być i już.

    Kamil ma pierwszego zęba, lewa dolna jedynka się przebiła w sobotę. W sobotę było widać białą kropeczkę, w niedzielę już białą kreseczkę i wyłazi dalej :)) Dzieć mój też nauczył się sam siadać i teraz mam spokój, bo on się bawi, pełza, raczkuje, a jak mu się znudzi, to sobie siada (ku ogromnej radości własnej), sięga po zabawkę i się bawi. Ciekawe kiedy uzna to siadanie za normę i będzie szukał dalszych wrażeń :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 25th 2008
     permalink
    harpijka: And, zasypianie przy butelce jest niezdrowe dla zębów
    Weronika zje i zasypia czy napije się i zasypia nie to że zasypia ze smoczkiem w buzi. Ale wygląda to tak że ja ja kładę z butelką którą ona potem odkłada. Teraz śpi i zasnęła ku mojej radości bez krzyków i płaczy
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 25th 2008
     permalink
    to chyba ogolnie chodzi o to ze takie zasypianie po jedzeniu nie jest zdrowe. swego czasu probowalam myc Krzysiowi zeby przed snem zeby juz pozniej nie jadl ale niestety nie sposob tego nawyku na razie w nim wyksztalcic. przed spaniem z reguly cche dociagnac cycka chociaz kilka lykow.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 25th 2008
     permalink
    Moje dzicka pierwszy raz myły zuby z pastą - D kupił elmexa i pierwsza mina była skrzywiona a potem to by wpierniczyły całą szczoteczkę hihihii - ciekawe jak długo będzie taki zapał :D
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeAug 26th 2008
     permalink
    Izunia tylko od czasu do czasu kochana. Moja Oliwka tez myje ząbki Elmexem, ale sama to z reguły tylko wodą, a ja myję jej pastą Elmex jak się kąpiemy.:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeAug 26th 2008
     permalink
    Dziewczyny, przepraszam, że zaśmiecam Wam wątek, ale jesteście bardziej doświadczone w temacie...i niestety wątek "Przyszłe Mamusie" nie jest tak żywy, jak Wasz...Jestem w 8tc. Odebrałam dziś wyniki badań, mam obniżoną hemoglobinę i hematokryt. Czy muszę z tym pędzić do lekarza (wizytę mam za tydzień)? Jakie są domowe sposoby rozprawienia sie z tym problemem (oprócz wcinania buraków, of course)?
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 26th 2008
     permalink
    Milena odpisalam ci wlasnie pod wykresem
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 26th 2008
     permalink
    Milenko przede wszystkim buraki, owoce, warzywa ale i witaminy :) Jest Feminatal do 12tyg ciąży i powiem Ci że u mnie on się sprawdził i tyle. Lekarz może ale nie koniecznie da Ci zalecenie na witaminy. może mg czy zelazo, ale w Feminatalu jest zestaw wszystkiego (tak jak i w większości witamin dla cięzarnych)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeAug 26th 2008
     permalink
    Biorę witaminy dla ciężarnych. Zalecił mi Elevit...owoców i warzyw jem od groma...Dzieki dziewczyny...chodziło mi o to, czy spokojnie mogę poczekać do wizyty...jednocześnie poprawiajac coś w diecie...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeAug 26th 2008
     permalink
    ja tez sie wtrace, jako jeszcze nierozpakowana- ostatnio uslyszalam ze twardych kupek mozna uniknac przyzwyczajajac malucha do picia wody od bardzo wczesnych dni- czy to prawda?
    znam 8m-cznego malucha ktory bardzo sie meczy przy kupkach i jego mama mowi ze nic nie pije oprocz kaszek i mleka bo nie zostal przyzwyczajony do wody

    od kiedy podawac wode?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 26th 2008
     permalink
    Emkaf jeśli dzidzia jest karmiona piersią to nie widzę potrzeby jej dopajania - sam pokarm mamy wystarczy. Jednak gdy jest duży upał czy dziecko nie chce piersi to można podać troszkę wody przegotowanej - chociażby nawet w celu przepłukania malcowi dziobka.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 26th 2008
     permalink
    Jednak w początkowych tygodniach nie powinno się tego praktykować - jeśli występuje problem z kupą [co raczej zdarza się przy dzieciach karmionych butlą] wówczas można podać przegotowaną wadę - błędem jest tu podawanie glukozy.
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 26th 2008
     permalink
    Moja Ala miała dziś po raz pierwszy problem z kupa.Nie pomógł czopek, ani woda.Zrobiła nam podczas kąpieli:/
    Nieźle
    --
  1.  permalink
    no a mój Pietruszek nie ma problemu z kupka ale uwielbia ja robic we wannie i potem musze łowic wrrr
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 26th 2008
     permalink
    ciacho :rolling:
  2.  permalink
    nocka była dzisiaj u nas straszna...najpierw myslałam ze to telefon M go obudził bo płakał i ze sie wystraszył i dolatego nie chciał spac i nie mógł.dałam viburcol ale nic ni epomogło ,dopiero rano jak spojrzałam do paszczy-wileka gruba biała krecha ale nic poza tym.nie spalismy oboje,na zmiane sie niem zajmowalismy jak noworodkiem:)dziewczyny kiedys mówiłyscie ze Viburcol trzeba podać kilka dni zeby zadziałał a my w sobote idziemy na wesele-nie chce żeby był taki w nocy u cioci wiec myslicie ze moge mu podawać go do soboty?biedne dziecko sie meczy...jutro wybieram sie do pediatry na ważenie i mierzenie wiec zapytam równiez ale Wasze zdanie tez jest dla mnie wazne
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 27th 2008
     permalink
    Ciacho ja bym podawala, co ci szkodzi sprobowac, no ale musisz pamietac ze nie na kazde dziecko viburcol zadziala. jesli to faktycznie zabki to ja bym wsobote wieczorem zapodala mu nurofen czy paracetamol zeby i dziecko i ciocia sie nie meczyli.
    u nas neonatolog mowila ze jak Krzysko bedzie zebowo mega marudny to mamy mu podac na noc nurofen, oczywiscie nie codziennie a sporadycznie no i w sumie z 2-3razy mi sie zdarzylo tak postapiac bo on sie biedny tylko meczyl
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 27th 2008
     permalink
    obdzwonilam w tym tygodniu apteki w poszukiwaniu enfamil 3, znalazlam tylko w 1 i to na zamowienie ale za to piekna cena bo prawie 27zl po rabacie :shocked: postanowilam wiec zaryzykowac i kupic jakies inne mleko Junior bo enfamil 2 tez pierunsko drogi jest jak na mleko awaryjne ktorego nie uzywam codziennie. KOlezanka dala mi porcje Nestle Junior no i Krzysko po paru lykach zaczal robic dziwne miny i puscil mega pawia. Wczoraj mielismy syt kryzysowa pt. neryw i @ u matki wiec zaryzykowalam i kupilam Bebiko Junior 3 bo enfamila nigdzie blisko nie bylo. na dobranoc mlody wrabal butle na 150ml wody i dzisiaj rano faktycznie bylo plastelinowo w pieluszce. jednak chyba to piers go troszke rozrzedza, po tym experymencie mlekowym bede troche spokojniejsza
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeAug 27th 2008
     permalink
    Aniu czyli bebiko mu spasowało?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 27th 2008 zmieniony
     permalink
    Myszorko tak, wypil rownie chetnie jak enfamil. co ciekawe wczesniej na bebiko i nan reagowal identycznie - pawiem. teraz widac sklad sie rozni skoro po jednym wymiotuje a po drugim nie. no ale przynajmniej nie bedzie mi zal ze nie dalam rady paczki w miesiac z uzyc - 10.50 (kaufland) a 25 enfamil2 to jednak roznica dla mnie spora
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeAug 27th 2008
     permalink
    To super Aniu, róznica cenowa duża, ja za nan 1 płaciłam 18-21zł i tego mi szło przez ten jeden miesiąc dużo. Cieszę się ze karmiłam, jednak ekonomia górą.:wink:
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeAug 27th 2008
     permalink
    ANULA ,ale mleko sztuczne podajesz tylko jak zostawiasz Krzysia nie????? czy pomalu odstawiaszod cyca???
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 27th 2008
     permalink
    Dziewczyny mam zaszczyt powiadomić Was, że Mini wczoraj już się rozpakowała !
    Córeczka 2500/8 Apgar, Synuś 2700/10 Apgar - maluchy przyszły na świat drogą cc.


    GRATULACJE dla Was – zdróweczka dla maluchów i sił dla Ciebie Martuś – cudownie :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 27th 2008
     permalink
    Ewa podaje jak mnie nie ma lub w sytuacjach kryzysowych, wczoraj ze stresu i przez okres nie mialam mleka i maly byl niedogodzony wiec musial mezu po sztuczne skoczyc. do tej pory mlekiem awaryjnym byl jedyny tolerowany przez mlodego enfamil i czasami dawalam mu w dzien z platkami zeby nie wyrzucac bo to miesiac otwarte byc moze.
    nie planuje zakonczyc karmienia piersia na razie. na zadanie bede karmila przynajmniej do konca roku kalendarzowego. pozniej zostawie ewentualnie wieczorne i poranne jesli mlody bedzie mial taka potrzebe, calkowicie odstawiam w przyszle wakacje na 100%
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 27th 2008
     permalink
    Myszorko - ceny mleka modyfikowanego sa zabojcze. jak uczylismy Krzysia pic enfamil na czas operacji Gabrysi to dostawal mleko tylko na noc i wypijal tylko 100-120ml a puszka za 25zl nawet na 2tyg nie starczyla :devil:
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 27th 2008
     permalink
    Gratulujemy MINI.
    Dziewczyny nie wiem czy wam mówiłam, ale Ali przyebiły się na dole dwie jedynki.Są już na wierzchu.
    i powiem wam że poszła po mamusi- żadnego wrażenia na niej te zęby nie zrobiły, poza ślinieniem się.
    Teraz jak je cokolwiek to słychać jak dzwonią zębolki:)
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeAug 27th 2008
     permalink
    tu tez drogie...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeAug 27th 2008
     permalink
    Aniu własnie te ceny, mnie sie ostatnio udało kupic w aptece superpharm deserki za 1,89, bo Mati owoców nie chce jeść
    Gratulacje dla MIni :clap:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.