Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Ala najada się tymi kaszkami najbardziej.
    wystraszyłam się i zwątpiłam dziewczyny
    moje mleczko ok. godziny 5 rano to ok 60-80ml.
    kaszka z moim mlekiem o 8 tu jest 100ml mleka i ok 4 lyzki kaszki.wychodzi mala salaterka
    Póżniej to puree z moim mlekiem to tak samo jak wyzej 100ml mleka.
    Potem ok 16 obiadek-zjada caly sloiczek.
    Potem ok 18 kaszka na moim mleku 100 ml mleka 4 lyzki kaszy.
    Ok 21 pije juz tylko moje mleko ale niewiele ok50ml.
    nastepnie 24/1 moje mleczko 100 ml,
    i o 3 znowu moje mleczko ale tez ok 50ml.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Fmartunia spoko - nie chciałyśmy Cię zmartwić - po to jest forum min. aby można było zapytać czy doradzić się ;D
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    no wlasnie dlatego sie was radze:) :) czekam na porady dziewczynki:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    No wg mnie jest ok, nie wiem dlaczego tak zareagowałam odnośnie karmienia - chyba zasugerowałam się postami poprzedniczek. I śmiało możesz Małej podawać do picia wodę przegotowaną - jeszcze chyba nikomu nie zaszkodziła :P
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    bo jesli chodzi o ilosc w ml to ja nie potrafie jej zmusic do zjedzenia wiecej jak 100ml mleka jednorazowo.
    To i tak cud jak tyle zje
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    tzn wiesz co napisalam sms do neonatolog i napisala mi ze wg niej za malo mleka,
    ale wlasnie chodzi o to, ze Alicja nie chce wiecej jak 100ml mleka.Przeciez jej nie wleje:D
    Nie wiem dlaczego jest taki niejadek.Martwiace to dla mnie jest
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    a moze sztuczne by jej lepiej smakowalo?wariuje.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Fmartunia moi chłopcy również nie jedli tyle ile było trzeba - każde dziecko jest inne - jedno zje mniej drugie więcej ... I tak jak mówisz nie wlejesz jej na siłę do gardła ... Dziecko będzie jadło do póki nie zaspokoi głodu - tak mi mówiła nasza neonatolog. A Ala daje Ci jakieś znaki, że jest głodna ? Moi chłopcy płakali - raz pediatra mi powiedziała, że można przeczekać kilka minut "przegłodzić" - jednak dla mnie ta opcja była nie do przejścia :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Słuchaj jeśli Ala pije Twoje mleko i dobrze je toleruje, nie ulewa itp. to ja nie widzę potrzeby zmiany na sztuczną mieszankę.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 29th 2008 zmieniony
     permalink
    Wiesz co ja zaobserwowałam na chłopkach moich - moi jak wypili 100ml to u nas w domu panowała radość - kiedy zaczęli się już tak konkretnie ruszać, przekręcać i turlać to wtedy dużo więcej spijali mleka - apetyt im wzrósł bo tracili dużo energii. No a Alunia była i jest jeszcze unieruchomiona - więc nie ma tej swobody ruchowej na max'a ...
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Alicji jeszcze nigdy się nie ulało:)
    Znosi dobrze, nigdy nie miała kolek.
    Ona po prostu jak dochodzi do 100ml to odwraca głowe i koniec , nie chce wiecej.
    Jak jest głodna to robi sie marudna.
    Ale czesto tez nie daje znac.Teraz pilnuje aby to bylo mniej wiecej co dwie godziny.
    Te kaszki i sloiczki je slicznie.Lyzeczka i pieknie sobie radzi.

    A moze problem tkwi w smoczku?Ona nie toleruje w ogole smoczkow 3. Je numerem dwa, ktory jest do 3 msca.
    Moze zjada za malo.
    Ale jak tylko wyczuwa ze to 3- to nie chce! Spryciula mala
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Izuniu dziekuje ci za dyskusje.Normalnie sie wystrachalam...ze cos robie nie tak.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Fmartunia a może z 3 jej za szybko leci mleczko ?
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    tak mi sie wlasnie wydaje, jednak ten odruch ssania ma slabszy przez to obnizone napiecie.
    --
  1.  permalink
    Marta- nie świruj. NIe ma dla młodej lepszego mleka niż Twoje. MOżna ugotowac rosół z wiejskiej kury i można ugotować z kuraka supermarketowego. Jednym i drugim sie nasycisz- ale wiadomo, która zupa przyniesie organizmowi więcej korzyści. Ciesz się,że mała mleko je i że Tobie ono bez problemu leci. Ja już ten etap mam dawno za sobą i wspominam go z rozrzewnieniem- więc ciesz się, póki możesz.
    Wg mnie mleka nie jest za mało. Gdybyś nie odciągała to nawet nie zawracałabyć sobie głowy jego ilością- bo byś nie znała pomiaru w ml. Dzieć się najada, rośnie , jest wesoły to czego chcieć więcej?
    Przyjmij zasadę - " nie szukam problemu tam, gdzie go nie ma" a wszystko bedzie szło gładko :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Fmartunia nie ma sprawy - jak sama wiem to doradzę :D
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Jeju dziękuję Wam. człowiek po prostu wątpi czasami w siebie.A ja do tego mam teraz zły okres.Rozpoczynam wychowawczy i od 3 dni jakaś przybita chodzę.Czuję się jak bezrobotna, jakoś tak mi dziwnie.

    Okej, to jeszcze mam inne pytanie:mamy gdzieś wątek z przepisami dla dzieci albo coś podobnego?bo ja nawet nie wiem jak się gotuje dzieciom, a mam zamiar za jakiś czas.
    jestem totalnie zielona w tej kwestii
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Aga znowu chylę głowę nad trafnością i obrazowością przykładu :D
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    I to jest dobra rada.
    A z tym smoczkiem to o ile pamietam to moja Oliwka też długo piła z 2 AVENTA, z 3 piła dopiero pod koniec roczku, bo wcześniej nie zagęszczalam mleka, a odkąd zagęszczam kaszką to pije z trójprzepływowego.
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    a VEVE ,nie pije juz z butelki ,tylko z niekapka i smoczka tez nie lubi,dorosly bobasek...
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Ja już drogi dzień z rzędu muszę podawać na noc butelkę, po piersi bardzo płakała, chyba zjadałam coś nie tak i bolał ją brzuszek, a druga rzecz to się nie najada moim mleczkiem, wsuneła dzisiaj 90 ml oprócz mojej piersi. Teraz usneła ufff...
    --
  2.  permalink
    Fmartuniu m,ój Pietruszek pije nadal z 2 Aventa mleko a herbatki z 1.
    Mój mały tez zaczał mniej mleka pic ale ja mu podaje nawet po małych ilosciach a często bo wiem ze mleko dziecko pić musi:)
    ale na jego ogólny apetyt nie narzekam:) odpukac
    --
  3.  permalink
    Mada- a skąd pomysł o nienajadaniu się ? takiej opcji nie ma...
    Poczytaj o skokach rozwojowych- to pewnie wiele Ci wyjasni

    Ciasteczko- jak tam stosunki z tesciami?
    A krawcowa? Poprawiła sukienkę?
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    ja pamietam,jak VEVE ciagle na cycu wisiala ,ale wytrwalam i nie dokarmialam,ciezkie czasy to byly,dobrze ze juz minely...
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeAug 29th 2008 zmieniony
     permalink
    aga
    skoro Hania po zjedzeniu z piersi, którą puszcza i się denerwuje, nadal chce jeść (dzisiaj wypiła jeszcze 90 ml z butelki), to podejrzewam że sie nie najada. Ja praktycznie nic nie jem, piersi chyba nie produkują wystarczającej ilości. Hania jak na swój wiek duża 7,5 kg i potrzebuje chyba więcej niż mogę jej dać. :neutral::sad:
    Chyba przechodzę kryzys laktacyjny.:cry:
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Madamagda serdeczne zyczenia dla Hani.!Ale ten czas leci
    --
  4.  permalink
    Mada- jezeli bedziesz się tym stresowała, to rzeczywiście dopadnie Cię kryzys. Zamiast mleka z butli proponuję ciepłą kąpiel, relax i położenie się z Hania do łózka i przystawianie do piersi kiedy tylko kwiknie. Czasem potrzeba nawet 3 dni- ale laktacja Z PEWNOŚCIĄ wróci do normy. Gdyby Hania potzrebowała więcej to nie przybywała by tak na wadze. Pierwsza butelka= najczęsciej początek konca.
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Leci leci
    Ja dzisiaj umówiłam się na wizytę do otolaryngologa, podejrzewam sapkę u Hani, nie podoba mi się jej oddech, zresztą ortopeda na to zwrócił uwagę i zaczynam to słyszeć.
    --
  5.  permalink
    A tak w ogóle to dlaczego nie jesz?
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    aga
    wiem czym to grozi, ale nie mogę patrzeć jak się szamocze i płacze przy piersi.
    Takie cyrki mieliśmy jak mieliśmy wychodzić do kościoła na jej chrzest, efekt był taki że zjadła mleczko z butelki a my się spóźniliśmy na mszę. Od tamtej pory powtarza się to bardzo często.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Jak to się mówi nie mam czasu:shamed: ganają mnie do jedzenia, a Hania jest tak apsorbującym dzieckiem, że zjeść przy niej to cud. Nawet jak śpi to się budzi kiedy sobie coś przyżądzam.
    Siedzieliśmy z mężęm w niedzielę, Hania spała, ja mówię do męża zobaczysz że jak zacznę jeść ona się obudzi, pierwszy kęś i nagle ryk, mąż zrobił oczy jak 5 zł.
    --
  6.  permalink
    Słuchaj Mała... Takie rozterki miała każda z nas- możesz mi wierzyć. Ja tez nie raz miałam ochotę rzucić w diabły to karmienie i dac mieszankę, ale.. spróbuj zacisnąc zęby... To naprawdę chwilowe
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    aga
    schudłam już 20 kg i mimo że przyjmuję cerazette (po hormonach zawsze przybierałam) wciąż spadam na wadze, mam zawroty głowy, z tego wszytskiego apetytu brak.
    Czuję że wysysa ze mnie wszytsko, mam zamiar karmić tylko do 6 m-ca czyli wg planu to aż 3 miesiące jeszcze przedemną. Dla mnie to nie przyjemność, ale robię to dla jej dobra, inaczej już bym dawno przestała karmić. Może to też moje nastawienie.:shamed:
    --
  7.  permalink
    Mada... A nie baby blues?
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    dziewczyny tak się zastanawiam czy mały nie ma stulejki, i w ogole nie wiem czy małemu sciągać tą skorkę na ptaszku, u niego troszkę się ściaga ale nie widac tej calej żołędzi to już nie wiem jak ma być chociaz pediatra ostatnio oglądała ptaszka i nic nie mówiła, ale zastanawia mnie to :confused:

    a tak w ogóle to byliśmy z Michałem w szpitalu od środka na dolnej wardze zrobiły mu się takie dwa spore bąble, dostalismy skierowanie na oddział laryngologiczny, ale na razie nas nie przyjeli, lekarka stwierdziła że to najprawdopodobniej mały przygryza sobie wargę od środka a teraz jak te bąbelki się od tego zrobiły to on je sobie ciućka od środka , mamy go nauczyć rzucia smoczka , ale on nie chce :sad: bo jak same nie znikną to będą je usuwać pod narkozć a tego wolałabym uniknąć, nie pomogła zmiana smoczka, to już daję mu cokolwiek , śliniak , kawałek pieluchy żeby tylko tej wargi nie zasysał

    byliśmy na szczepieniu , kawałek klocka zniego, waży 7100, a juz 2 września kończy się mi urlop macierzyński i 29.09 do pracy ( awansik w drodze :bigsmile:), a w przyszłą niedzielę chrzciny

    a co się pisze na torcie chrzest Michała czy chrzciny Michała ? :confused:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeAug 29th 2008 zmieniony
     permalink
    Raczej nie, już to przechodziłam po porodzie więc wiem jak to wygląda.
    Zuza
    hehe to Hania to dopiero klocek 7,5 kg
    Wydaje mi się że chrzest Michała, ja nie pamiętam co u nas było napisane, mama zamawiała torty.
    --
    --
  8.  permalink
    Zuza- a widac mu cewkę?
    Z kim zostawiasz młodego? Niania czy babcia?

    No i wg mnie zdecydowanie "chrzest"
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    maly zostaje na szczęście z nianią , ktora przychodziła do Julki, ale świadomie dałam kobiecie 50 zł wiecej , bo jest fantastyczna i chcilabym żeby została z nami do przedszkola

    no nie za bardzo widać bo na ptaszku jest bardzo dużo tej skóry :confused:
    --
  9.  permalink
    Jak fantastyczna to warto dać więcej :)

    A jak sika to 1 strumieniem?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Zuza a ściągałaś w ogóle tą skórkę ?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Zuza to moze warto sprawdzic u chirurga dzieciecego? ja odciagalam i dalej odciagam Krzysiowi ale tylko w kapieli bo latwiej idzie, na 'sucho' tez schodzi ale slabiej. co do napisu zdecydowanie chrzest bo to przeciez o sakrament chodzi.

    Mada - mi wystarczylo ze nie jadlam kolacji i juz bylo mniej mleka. olalam wage i dopoki karmie pozwalam sobie na bycie wielorybem. warto powalczyc o laktacje. mimo ze planujesz karmic tylko te pol roku to jednak te pol roku jest bardzo wazne
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    może i jestem samolubna ale cieszę się że juz nie karmię , jeszcze 4 kilo mi zostało do zrzucenia, ja akurat nie chcę być wielorybem bo zaraz wracam do pracy i chcę wygladać jak człowiek

    skórka się ściąga ale nie widać tego w środku, na nastepnym szczepieniu spytam pediatry, a sika pieknie jednym strumieniem na wysokośc 0,5 metra :bigsmile:

    dzieki Ania bo w poniedzialek zamawiam tort
    --
  10.  permalink
    Zuza- a ci co ważą 100kg nie wyglądają jak ludzie? :confused:

    Nie każda kobieta, która karmi piersią jest potworem i nie każda, która karmi mieszanką jest super laską.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Zuza a ja uwazam ze nie wyglad wazny ale to co w srodku. na ulicach znajdziesz mase pustych szczuplakow i madrych pulchniakow :tongue: odrobine wiecej tolerancji
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    aga nie o to mi chodziło, sorki jeśli kogos uraziłam, ja sie potwornie źle czuję psychicznie w za dużej wadze zaraz mi spada pewnośc siebie i takie tam
    --
  11.  permalink
    Ja karmiłam hanię tylko przez 7 miesięcy, więc od pół roku leci na mieszance. No i super laską do tej pory nie jestem :) Ale co z tego? Za to szcześliwy ludź ze mnie :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    A ja tam bym pokarmiła i jeszcze jakbym do tego schudła - miodzio :D
  12.  permalink
    A co? za dużo masz sadła suchelcu;)?
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    i o to chodzi mi daleko do laski, która i tak raczej nie będę, ważne żeby czuć się dobrze we własnej skórze, a ja jak mam tej skóry za duzo czuję się fatalnie :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Yyy to do mnie było ? ;D
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.