Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    A do kogo innego?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Hahaha ok, nie denerwuj się Aguś ja już grzecznie idę spać - buziaki ;*
  2.  permalink
    idz , idz - bo znów zaczynasz bredzić babo ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    a ja mam chyba glupie pytanie odbiegajace od powyzszego tematu.. jak czesto obcinacie dzieciom paznokcie? ja obcinam mlodemu pazury srednio co 3 dni a i tak zdola sie podrapac... czemu mi tak nie rosna???
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Ja Hance obcinam też co 3 dni, np wczoraj obcinałam i już dzisiaj podrapała się po buźce, już są paznokietki.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Ania u nas to samo jak K nie obetnie malemu po 4 dniach to cały podrapany jest
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    mam nadzieje ze to minie z czasem chociaz mlodej tez co ok tydzien obciac trzeba :devil:
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    My Tomkowi też co 3 dni musimy pazurki obcinać, a jak mi się zapomni i jeden dzień przeciągnę, to buzia cala w szramach :)

    A co do karmienia, to ja uwielbiam Tomcia karmić piersią :) To takie przyjemne, lubię go mieć tak blisko :bigsmile: i lubię jak patrzy mi w oczy... normalnie zakochać się można, a jeszcze jak zamacha swoimi długimi rzęsami, to już w ogóle mnie rozbraja :bigsmile:

    Tomek zaczął przekaładać sobie grzechotkę z rączki do rączki. Ja nie mogę się naparzeć jak ten dzieciaczek szybko się wszystkiego uczy. I jak on szybko rośnie ma już 7,5 kg normalnie mały olbrzym :rolling: Wyrasta właśnie z rozmiaru 68 i czeka mnie wymiana garderoby. Dobrze, że przed jesienią bo i tak trzeba kupić coś cieplejszego. A właśnie co do ubranek na chłodne dni, to jakie ciuszki ubieracie swoim pociechom?
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Ja też obcinam co trzy dni.
    Jak ja bym chciała żeby Ala ważyła więcej...
    Moja niunia waży 5500.Niewiele...
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    fmartunia tym się nie przejmuj ważne że malutka robi postepy, mój jest spory bo duży się urodził ( 4100 )
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    Fmartunia spokojnie z ta waga. Krzys na rok wazyl niecale 9kg, znacznie mniej niz rowiesnicy ale najwazniejsze ze jest wszystko ok zdrowotnie :)

    Stokrotko ja zakladalam body z krotkim i na to pajacyk bawelniany, na spacer jak juz bylo chlodniej wybieralam pajace welurowe albo jakies dresy.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    My obcinamy Cyrylowi pazury zdecydowanie za rzadko, generalnie to męża obowiązek jest odkąd zgubił nożyczki i cążki, a skąpi na nowe. Na szczęście, szpony nie rosną mu w jakimś zastraszającym tempie i jak mu tata obetnie raz na 8-10 dni to tak o dzień, dwa za późno :wink:. Ale od kilku miesięcy nie widziałam żadnej szramy do zadrapaniu paznokciem - a widać by je było na pewno, bo Cyryl ma delikatną skórę.
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeAug 30th 2008 zmieniony
     permalink
    Julka tez pije ze smoczków nr 2, a herbatke czy wodę z 1. Moje mleko też pije z 1. Z 3 za szybko jej leci.
    Paznokcie obcinam często bo Julka zaraz się drapie bo buzi i parę razy krew już leciała.
    Mada, Hania pięknie przybiera na wadze i za chwileczkę podwoi wagę urodzeniową więc ja bym jej nie podawała butelki. Też karmiąc schudłam 20 kg ale wcale się z tego nie cieszyłam. Mada musisz jeść!!! Wtedy będziesz miała więcej mleczka.
    fmartuniu ja też chciałabym żeby Julka więcej ważyła ale mam niejadka i koniec! Twoje mleczko jest najlepsze dla niej i nie myśl w ogóle o podaniu mieszanki. Może postaraj się jej częsniej podawać tylko mniejsze porcje. Z tego co pamiętam to Ala ma skazę więc dostałabyś bebilon pepti a to mleczko jest wyjądkowo niedobre, fuuujjjjj.
    Moja Julka od wczoraj sięga po zabawki leżąc na brzuszku. Jest to dla mnie super osiągnięcie. W ciągu miesiąca, dzięki temu, że ćwiczymy, nauczyła się pięknie trzymać głowę, opierać na przedramionach a teraz sięga zabawki. No cóż... ćwiczymy dalej :)
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    Mada, jedz jedz jedz. Jak mąż wraca z pracy oddaj mu małą, a sama do lodówki, bo szkoda przecież dziecka. A jak zaczniesz dokarmiać, to zaraz będzie koniec karmienia piersią, a do minimum pół roku warto karmić.

    ANetusia, brawa dla Julki za nowe osiągnięcie.

    Fmartunia, Kamil je ok 120-130ml mojego mleka (tak było z miesiąc temu, bo dawno mu już nie dawałam z butli)i tak samo jest w przypadku synka mojej koleżanki, więc wydaje mi się, że pokarm z piersi jest bardziej odżywczy, dlatego dziecko zjada mniej niż mieszanki. Ala pewnie będzie drobna, bo jak napisałaś pełen jadłospis, to wg mnie wcale mało nie je. Akurat. Wcześniej nie wypisałaś wszystkich posiłków - stąd przekonanie, że je za mało
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    Anetusiu, kiedys tak robilam ze byle okazja to podawalam jej mleko, chocby troche
    i w rzeczywistosci nigdy nie byla naprawde glodna.
    jak zmienilam system, i sie przestawilam ma taki powiedzmy bez podjadania, a jadane regularne co dwie godziny to je lepiej wiecej i chetniej.
    Dziekuje wam dziewczyny, tak to juz jest jak dziecie drobne i chude to czlowiek glowkuje czy aby nie za malo
    ale juz mi pomoglyscie,
    dzieki
    --
  3.  permalink
    A po kim ma być wielkie i grube, chudzino?
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeAug 31st 2008
     permalink
    Fmartuniu, pierwsze dziecko to dmuchamy na zimne :) na następne to już przymkniemy oko :)))
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeAug 31st 2008
     permalink
    Fmartunia ja mam tu na osiedlu rodziców dwu latka ojciec ma może 170 mama jest niższa ose mnie a ja mam 164 i oboje waga chyba super ekstra piórkowa:bigsmile: synek właśnie skończył dwa latka jest o połowę głowy wyższy niż Hubert a waży mniej niż on Hubcio obecnie 11 kg tamten ok 10 i co? lekarka na bilansie że za mało waży a jego mama mówi że on wszystko je dużo i kiedy chce a i tak mało przybiera zresztą patrząc na rodziców to raczej maluch nie ma po kim urosnąć i tyć bo to normalnie szczypiorki, zresztą podobno reszta rodzinki ma podobne gabaryty:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 31st 2008
     permalink
    Wiem dziewczyny.Najgorsze jest to ze lekarze nie zawsze to rozumieją.
    a ja jestem taka szczęśliwa.Zmieniłam Alicji tryb dnia, i już w ogóle jest super.
    Tak już się dobrze znamy...kładę ją do łóżeczka, przymykam drzwi i ona sama zasypia.
    to przykład tylko.
    JEst taka poukładana.Masakra.
    Sorki że wam sie tu chwale, ale jako mama sama jestem zdumiona
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeAug 31st 2008
     permalink
    Fmartunia to masz szczęscie bo moja Julka to ma charakterek. Zawsze asekuracyjnie jest na nie! a ewentualnie później na tak :)
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeAug 31st 2008
     permalink
    a moja VEVE ,TO NAWET nie mòwie ,to chlopczyca...huragan z niej ,ale i tak kochana...
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Fmartunia, chwal sie chwal, po to tez tu jestesmy :))) Super, ze Ala taka grzeczna. Po raz kolejny potwierdza sie moja teza - dzieci z trudnym startem sa grzeczniejsze, spokojniejsze i sprawiajce mniej problemow rodzicom. I fajnie, ze zmiana trybu dnia tak dobrze przeszla, bo niektore dzieci reaguja negatywnie
    --
  4.  permalink
    Czy napewno chcecie miec duże dzieci? ;)
    http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=526378
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    O Boshe ... :confused:
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    biedactwo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    no to ja wole Krzysiowy 3 centyl :P
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    szkoda dzieciaka :sad:
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    o kurcze, niezły kolos. Biedne dziecko, pewnie długo nie pożyje :sad: A swoją drogą ciekawe co mu jest
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    Dziewczyny mam do was pytanie:Alicja dobrze toleruje kaszki i sloiczki.
    dzis probowalam jej podac marchewke zmiksowana na papke z kleikiem ryzowym i lyzeczka masla i mi dwa razy zwymiotowala.
    czy to oznacza ze nie toleruje tego pokarmu?
    Nie wiem co to moze znaczyc w ogole dobrze ze na basenie pokazli jak sie zachowac gdy dziecko sie zachlysnie, bo Ala nie mogla zlapac oddechu, wiec hyc glowa w dol ja dalam i udalo sie!
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    fmartunia ja tez tak miałam ale ze względu na to, że była za gęsta kaszka i Mati nie chciał tego jesć, a może to za mdłe było.?
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    probowalam i bylo w miare okej.
    Tzn tak najpierw wydaje mi sie ze bylo za geste. bo zwymiotowala.
    Pozniej zrobilam druga porcje wiecej kleiku mniej marchewki i bylo spoko.
    Ale zjadla, dorobilam i dalam wiecej marchewki, ale konsystencja byla podobna do tej poprzedniej,dobrze tolerowanej-i znowu zwymiotowala.
    Znalazlam w ksiazce ze wymioty to moze byc objaw nietolerancji.hm.sama nie wiem.moze za geste jednak
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    fmartunia, Maksiu 1 porcję ugotowanej przeze mnie marchewki tez zwrócił; może nie była tak dobrze zmiksowana jak te słoiczkowe?
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    moze.boje sie dawac kolejny raz bo martwie sie czy aby sie nie zrazi
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    Fmartunia odczekaj 2-3 dni podaj znowu - i zobaczysz jak Ala zareaguje ... Spróbuj jej podać marchewkę z słoiczka.
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    ze sloiczka toleruje wszystkie
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    My wróciliśmy w niedzielę rano.
    Najpierw byłiśmy 3 dni u znajomych pod Dzierżoniowem, zobaczyliśmy zamek w Książu i sztolnie Wolimskie. Później 9 dni w Kołobrzegu-Podczele, a następnie 10 w Dźwirzynie. Pogoda była ok. Było 6 dni, kiedy padało, ale nie całe dnie tylko gdzieś 3-4 godzin, a później juz sucho. Natalka kocha plażę. Nauczyła się raczkować i uciekąła nam z koca do morza (chociaż samo może zdecydowanie za zimne - płakała po zamoczeniu nóżek). Strasznie się zmieniła przez te 3 tygodnie. Nie można jej upilnować. Wszędzie wchodzi, co chwilę chce wstawać (musi się przytrzymać). Zrobił się z niej mały rozbójnik.
    Ja nie jestem do końca zadowolona z wczasów ze wzglęcu na osy. Masakra, co się działo. W dźwirzynie było troszkę lepiej, ale w kołobrzegu to kilka na raz. brrr. Ja sie panicznie ich boję, piszczę i przeklinam brzydko. Raz porwałam Natalkę na ręce i uciekłam z plaży do domu :P

    W tygodniu postaram sie pokazac zdjęcia.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    100krociu super z tym urlopem wam sie udalo. 3tygodnie to juz prawdziwy odpoczynek.
    btw - inwazja os to chyba wszedzie. u nas na dzialce niewiele od centrum miasta tez tego pelno, nad jeziorem za jednym "biciem" wychodzilo po kilkanascie szt a juz nie powiem ile natopilo sie w piwie czy sokach
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    a my umylysmy wszystkie dwa zeby:D
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    a pochwale sie wam jeszcze ze bylam w takim sklepie prywatnym i okazalo sie ze facet do marca ma stale warzywa i owoce bio.
    Ucieszylam sie. w czwartek beda malinki to kupie ali i zrobie z kleikiem ryzowym
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    No niestety sezon na osy jest wszędzie i to ich pora roku zbierania zapasów na zimę :/ ja się też ich panicznie boję tak samo jak pszczół - jako dziecko wsadziłam takiego owada do buzi z agrestem i do dzis pamiętam ten ból i to jak nie mogłam oddychać szpital, płacz i panika :/ cm niżej i by było prawdopodobnie po mnie :/
    Gonię od Weroniki te fruwaki raz dostała w łapeczkę niechcący :/ Ogólnie staram sie by nie jadła na dworze ani ona ani my i żadnych owoców i żadnych słodyczy. Na działce jest duży problem bo są pszczoły ... a potrafią być wredne i pogonić nawet swojego pana (mojego teścia) do domu :/ nie raz było -> nie przychodź bo pszczoły szaleją
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    Jeju współczuję AND.Ja też się boję, wszelkiego robactwa,owadów itp
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 3rd 2008
     permalink
    Z tymi osami to faktycznie zauważyłam i moja Oliwka tez, bo jak tylko cos koło niej lata to woła osia sio, osia sio!:wink:
    Fmartunia Oliwka uwielbia malinki, na szczęscie mam z działki dziadków to sobie zjada, wczoraj na raz 10 sztuk w całości połknęła!:wink::wink::wink::wink::wink:
    --
  5.  permalink
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 3rd 2008
     permalink
    dziewczyny ile razy dziennie mozna podac dicoflor przy biegunce roczniakowi? na razie daje jedna tabletke wieczorem a rano lece z lacidofilem. mlody nie chce wypic ors 2000 ale na szczescie sporo marchwi zjadl chociaz nie widze postepu. nie wiem czy to od wczorajszego jablka (alergai) czy moze na kolejne zeby... innych opcji staram sie do siebie nie dopuszczac ale mam mega stresa :cry:
  6.  permalink
    Aga przeczytałam....jakos nie potrfie sobie wyobrazic ze idzie nie zuwazyc ciazy przez meza...ehh patologia najwyzszego stopnia.Najbardziej dla mnie ironiczne zdanie które ta kobieta powiedziała:"ja kocham dzieci"
    nie wyobrazam sobie jak bardzo musiała sie bać tego meża ze zrobiła takie straszne rzeczy,kobieta bez szacunku dla siebie.
    biedne dzieciaczki :cry::cry::cry::cry:
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 3rd 2008
     permalink
    AniuM nie wiem, Dicoflor podawałam ale profilaktycznie.Nie ma w ulotce?
    Marchew nie działa przeczyszczająco? a banan hamująco?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 3rd 2008
     permalink
    marchwianke cale zycie stosowalo sie by zahamowac biegunke. a taka na ryzu to juz w ogole. ors tez jest na bazie marchwi przeciez. banan tez dziala sciasniajaco ale mamy zle bananowe doswiadczenia.
    na dicoflorze jest 1-2 kapsulki dziennie ale nie ma jak postepowac z takimi maluchami :confused:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 4th 2008
     permalink
    Aga ja również przeczytałam ... Jestem skołowana i w szoku - to straszne ! Nie mam więcej sił na komentowanie tego artykułu ...
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeSep 4th 2008
     permalink
    koszmar, mogła je oddać :cry:
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeSep 4th 2008
     permalink
    Nie wiem w co ubrać Natalke na roczek, nie chce wydawać min 50zł na coś, co ubierze raz
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.