Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    Może, a może od wody, bo zaczęło robić jej się to na wakacjach a tam byla twarda woda. Myslalam, ze w domu wroci do normy, ale nie. Fakt, ze zadko jej smaruję buzię, bo ostatnio jakoś tego nielubi.

    Kupiliśmy nocniczek, ale za bardzo nie mam pojecia jak zacząć naukę siusiania
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    ja wysadzalam Krzysia z reguly po przebudzeniu - wtedy radosc bo pol nocnika siuskow. ostatnio mi sie dziec zbuntowal i od 2 tyg nei chce na nocnik usiasc (mam 2 rozne ksztalty) wiec nie zmuszam. przyjdzie znowu czas :)
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    Moja częśto siusia po wypiciu mleczka, chyba będę musiała wtedy
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    Ania u mnie Hubcio zawsze jak wstał to robił kupke do nocnika a ostatnio nawet jak 30 minut siedzi to tylko siuśki a założysz mu pieluchę to nie minie 10 minut i narobi kupę:bigsmile: smyk jeden, więc ostatnio tylko siuśki łapiemy a reszta w pieluchę
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    Moja Oliwka ostatnio codziennie rano robi i siusiu i kupkę do nocnika! Babcia się cieszy że ja nauczyła i oszczędzają pieluszki, bo później znowu ja sadza, jak Oliwka dotyka brzuszek i mówi: siusiu! I tak w piątek z uśmiechem na ustach oświadczyły że przez cały dzień zużyły tylko 1 pieluszkę!:bigsmile::wink:
    --
  1.  permalink
    Brawa dla Oliwki :)
    Hania rano tez załatwia się do nocnika, ale w ciągu dnia nie woła. Jak widzę,że zaczyna się kręcić to sadzam ją i za prawie kazdym razem jest sukces.
    KIlka razy zdarzyło jej się przyniesc nocnik, ale to raczej były jednostkowe zdarzenia
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    cześć kobietki
    he dziś na alegro 500 pękło, płaszczyk, torba, buty…. za 2 tygodnie do pracy buuuu

    :sad:, już mnie szarpią na szkolenie w przyszły poniedziałek, kiedy to zleciało :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    jak ja lubię swoją pracę i to, że nie muszę się stroić i kupować specjalnych ciuchów. Noszę to samo co na co dzień, po domu czy ulicy.
    no ale fakt, że ten macierzyński to zlatuje nie wiadomo kiedy, ja jestem wdzięczna losowi i mężowi, że mogę trochę na wychowawczym posiedzieć.

    Oliwka bardzo wcześnie odnosi sukcesy nocnikowe, brawa dla niej. W książeczce zdrowia dziecka w osiągnięciach jest, że dziecko 18mies. powinno już zgłaszać potrzeby fizjologiczne (w ciągu dnia rzecz jasna), także Oliwka jest do przodu.

    100krocia, ja polecam krem oilatum, jest bardzo mocno nawilżający. My użyliśmy tylko kilka razy - po porodzie - miejscowo na przesuszoną skórę, pomogło niemal natychmiast.

    Fmartunia, ja się kierowałam oseskiem, ale głównie to patrzyłam na słoiki, jeśli w składzie zupek po 5 był dany składnik, to dawałam po 5. A po 6 mies. to już przestałam patrzeć czy coś można czy nie i daję jak leci, co mam pod ręką, bo po 7 to już chyba wszystkie warzywa można. Z owoców nie daję tylko cytrusów i śliwek. Myślę, że nie można dać się zwariować, nie wydaje mi się, żeby nieduża ilość poru dodana do zupki miała zaszkodzić. Oczywiście ostrożności nigdy za wiele i warto zaczynać od małych porcji danego składnika.
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    dzieki harpijko
    moja Ala jadla sliwki ale ze sloika, z hippa
    smakowaly jej niezmiernie
    !
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    ja tez jestesm wdzieczna losowi ze nie musze do pracy wracac:)
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    no i nie zaszczepilismy
    Ala ma czerwone gardlo
    dostala leki homeopatyczne i dzialamy
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    oillatum mam, ale nie dziala
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    jak Natalka budzi sie w nocy z placzem (ząbki) to lepiej dać przeciwbolowo paracetamol, czy uspokajająco viburcol
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 16th 2008
     permalink
    100krociu moi chłopcy często budzili się w nocy z płaczem - jeśli uznałam, że faktycznie tak im zuby dają popalić to podałam viburcol N - 1 czopek doodbytniczo kilka razy dziennie. Podanie 1 czopka przed nocnym snem nie rozwiązuje sprawy.
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeSep 16th 2008
     permalink
    Dzisiaj juz bylo ok, zaczela plakać tylko raz, ale uspokoila sie po podaniu żelu, ale wczoraj to byla masakra :(

    Wiecie cos o tych nowych czopkach nurofen??
    Ja wole nurofen niz paracetamol, ale do tej pory byl tylko w syropie wiec podanie przed rannym jedzeniem byloby nienajlepsze. Teraz wypuścili czopki, ale jeszcze nie kupilam.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 16th 2008
     permalink
    nie stosowalam tych czopkow ale sam nurofen jest jak dla mnie bdb. sprawdza sie lepiej niz ibum czy paracetamol. u nas przy zabkowaniku pare razy dawalam syrop. Krzys byl marudny placzliwy on sie nie wysypial i my, dalam mu porcje na noc i spal sobie smacznie i nastepnego dani wstal w lepszym nastroju.
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeSep 16th 2008
     permalink
    dziewczyny pomocy !!!! Moja Julka nie chce jest zadnych zupek i obiadkow.Wymyslam co moge ale ona nie chc4e jesc. Je mleko i kasze na noc .Co ja mam zrobic???Wage ma normalna .Ale ja juz od zmyslow odchodze co mam zrobic.Prosze o pomoc. Moze jakies dania podpowiecie .
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 16th 2008
     permalink
    Zelkowa zajrzyj na temat KARMIENIE - co i kiedy wprowadzac do jadlospisu dziecka
    tam pojawiaja sie propozycje roznych dan. przejrzyj watek moze cos ci w oko wpadnie a poza tym sa tam linki do stron z przepisami dla maluchow
  2.  permalink
    tak w skrócie
    my mamy te czopki Nurofen sa bdb i sprawdzaja sie swietnie przy wysokiej goraczce jak i bolesnym zabkowaniu
    te kropeelki Aniu co pisałas poleciła na pediatra zamiast Nasivinu i faktycznie Pieyruszka jakos po nich nie krzyczy wiec sa ok ale jednak nie ma co ukrywac po nasivinie miał dluzej suchy nosek jednak te sa bezpieczniejsze i uzywamy ich teraz
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeSep 16th 2008
     permalink
    Natalka ma juz u gory dziurke zebowa, czekamy na druga i wreszcie przestania ja bolec (na jakis czas)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 16th 2008
     permalink
    Ciacho czyli jednak wychodzi na to ze nasivin jest drazniacy. dzisiaj kolezanka mowila mi ze jej synkowi pekaja krwinki w nosie i lekarka powiedziala ze to przez nasivin bo obsusza. tez dostali euphorbium
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeSep 17th 2008
     permalink
    Dziewczyny jeśli dziecko nie chce żeby mu psikać do noska to euphorbium jest też w kroplach i ja podaję doustnie, zawsze mam te i te.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 17th 2008 zmieniony
     permalink
    Witajcie!
    U nas nocka spokojna, Hania po raz drugi przespała całą noc, było by wszystko ładnie, pięknie, ale jak przyszło do przebrania pieluchy to mina mi zrzedła, Zauważyłam dużo śluzu biało, beżowego w pieluszce, słyszałam jak robiła kupkę, ale zamiast kupki takie coś zauważyłam.
    Karmię nadal tylko piersią, czy to co zjadłam może być tego przyczyną???? Ciężko mi teraz powiedzieć co mogło jej ewentualnie zaszkodzić, nic oprócz kaszanki i danonka (zjadłam go wieczorem po ostatnim posiłku Hani, następne karmienie było dopiero koło 6:00, a kupkę zrobiła między 7:00-8:00) nie jadłam z nowości, inne dania które jadłam nie wpływały na nią do tej pory źle???? Martwię się.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 17th 2008
     permalink
    Kupka już wróciła do normy :bigsmile::bigsmile:
    --
  3.  permalink
    a u nas zabki daja w kość.Czuc ostra igiełke ale pani doktor mówiła ze ida tez górne-Pietruszka ma płaczliwy dzien,dalam mu ibufen bo strasznie płakał teraz sie uspokoił i zasnał ale przez sen wyciaga smoczek i kladzie paluszki do buzki wiec smaruje mu zelem ale przeciez nie moge ciagle a to na długo nie pomaga.mam wobec tego pytanie do Was czy jesli na tym Ibufenie w syropie podali ze od 10 kg podawac 5 ml a Pietruszka tyle ma jednak nie ma roku i wg wiekowej tabelki powinien nadal brac 2,5 ml.wole zdecydowanie podac czopek
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 17th 2008
     permalink
    Może jak wyjdą te ząbki to nareszcie mu ulży i będzie spokojniejszy
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeSep 17th 2008 zmieniony
     permalink
    Ciacho mnie lekarz kaza łpodawać według wagi dziecka, jak podasz mniejszą dawkę na jego wagę to lek nie spełni swojej funkcji
    A co do czopków to też jest to samo, my mieliśmy już w grudniu 150mg paracetamolu w czopkach a teraz 250 to też zależy od wagi
    I wiem co to znaczy górne jedynki u nas te z 6 sztuk któe ma były najgorsze, wycie, płaczliwość, nieprzespane noce, biegunka, gorączka. Buziole dla Pietruszki oby szybko się przebiły
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeSep 18th 2008
     permalink
    z lekowych spraw - wczoraj Kamil dostał pierwszy w życiu lek (poza witaminami) - viburcol, bo ostatnio bardzo źle sypia. Za dnia jest wszystko ok, a w nocy budzi się często z płaczem. Dzisiejsza noc od razu o niebo lepsza, budził się oczywiście na jedzenie, ale poza tym spał cały czas. Ufff wreszcie odespałam weekend ;))

    Mada, przypatruj się kolejnym kupom, jeśli problem się nie powtórzy to ok, a jak znów będzie śluz, to udaj się do lekarza z Hanią

    Ciacho, też mnie uczono, żeby podawać wg wagi dziecka, ale zawsze zaokrąglać w dół, żeby jednak nie podać za dużo
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 18th 2008
     permalink
    Ciacho ja tez podawalam zawsze wg wagi dziecka. Gabrysia wiekiem byla w wyzszych dawkach ale wagoow w nizszych no i zawsze do tej nizszej lekarz dobijac kazal.
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 18th 2008
     permalink
    "Dziewczyny jeśli dziecko nie chce żeby mu psikać do noska to euphorbium jest też w kroplach i ja podaję doustnie, zawsze mam te i te "

    te krople zawierają alkohol, i można je podawać dziecku ?
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 18th 2008 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny a mojej Alicji zdarzyło już się kilkakrotnie zwymiotować-nieregularnie, nie codziennie, ale zdarzyło się.
    Przy pierwszym i drugim razie to wiem że było za gęsto.
    Ale dziś zwymiotowała kaszką! Bidulka moja.
    Moja mama była u mnie i mi powiedziała że dziecko jak ma chore gardło to wymiotuje
    czy to prawda???Ja tego nie znam.
    W książce "pierwszy rok życia dziecka" coś o tym wspomniają ale czy ja wiem

    Każde jedzenie staje się dla mnie stresem.Boję się że znowu zwróci.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 18th 2008
     permalink
    Cyrylus miał odruch wymiotny przy chorym gardle, ale nie wymiotował.
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    A ja mam pytanie czy mam podawac mleko modyfikowane? karmie w nocy i nad ranem, z mlecznych rzeczy to Mati je dziennie kaszkę mleczno-ryżową na kolację, i raz lub dwa razy w tygodniu serek homo.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Myszorko jak rozmawialam teraz z neonatolog o ilosci karmien to powiedziala ze 2krotne karmienie piersia w ciagu dnia (rano i wieczorem np) w zupelnosci wystarcza o ile dziecko dostaje oprocz tego jogurty/kaszki/sery. ja np do 18m-cy mam utrzymac karmienie na zadanie (czyli czasami sa to 3 razy a czasami 5) a pozniej jak bede miala mleko to karmienie nad ranem i wieczorem az Krzys skonczy 2 lata
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Aniu no ale twoim zdaniem dać mu jakieś mleko, bo karmię go 2-razy ale juz nie w ciągu dnia, bo on juz nawet tak nie chce
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 19th 2008 zmieniony
     permalink
    Myszorko ale w nocy je tylko raz czy wiecej? jesli mu dajesz jogurty i kaszke mleczno ryzowa codziennie to ja bym nie dawala.
    Zreszta zapytaj pediatry. kazde dziecko jest inne i ma inne ptorzeby
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Aniu jogurtów nie je, tylko serek homo 2 razy w tygodniu. Moje mleko pije w nocy raz lub dwa, róznie to bywa i nad ranem. Do pediatry ide pod koniec pazdziernika
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    choliwka przegapiłam szczepienie Weroniki :/ Byłam zarejestrowana na 05.09 wrrrrr teraz i tak musze czekać aż katar minie i kaszel
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Fmartunia moje maluchy właśnie przy chorym gardełku no może nie wymiotowały za każdym razem, ale się dławiły bardzo. To prawda chore gardło może być przyczyną wymiotów, ale nie zawsze.
    Moi chłopcy chorzy - wirusowe zapalenie gardła - mamy włączony antybiotyk ZINNAT i się kurujemy ! Szczepienie odwołane na nie wiadomo jak długo - wszystko zależy od stanu zdrowia chłopaków.
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Cześć dziewuszki.
    Mała mi dała dzisiaj pospać, jednym ciągiem pospała od 19:00-7:00, 12 h cycuchy miałam jak kamienie, nakarmiłam szkraba i pospałyśmy do 10:00.
    Moja mama ją wczoraj przed snem wymasowała, a pozatym wczoraj w dzień spała góra 2 h i pewnie odsypiała.
    Właśnie grzeję chałupkę bo ziąb niesamowity brrr....
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Badała nas inna lekarka i nie omieszkałam zapytać jej o opinię odnośnie szczepionki odra/świnka/różyczka - powiedziała jedynie tyle, że wiele mam przychodzi na to szczepienie z kołataniem serca niepotrzebnie. Jednak aby malec mógł zostać zaszczepiony musi być ZDROWY i nawet katarem ona nie zaszczepi - bo przecież różne opinie są na ten temat więc dopytałam. I znowu co lekarz to co innego - ehh ...
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Izunia to moja Ala podobnie.mielismy miec szczepienie w poniedzialek ale miala zaczerwienione i rozpulchnione gardlo-mamy podowjna dwake witamin przez trzy dni, wapno przez 5dni, i angin heel przez 5dni.
    mam nadzieje ze bedzie zdrowa
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Fmartunia no u mnie nieco gorsza sytuacja - oboje są zakatarzeni z mega glutami u nosa i Szymon ma kaszel - dziś w nocy mi za gorączkował ... Pani dr powiedziała, że osłuchowo są czyści jednak gardło mają czerwone, rozpulchnione i nie mają apetytu. Zdecydowała się na antybiotyk bo już pojawiła się gorączka. Za 5 dni też udam się z nimi do kontroli no chyba, że zaobserwuję dużą poprawę - zobaczę.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Dzisiaj zapisałam Cyryla do ortopedy - termin baaardzo szybki - 8 grudnia........ Dobrze, że jeszcze w tym roku. Ciekawe, mój szanowny mąż trzyma się kurczowo tego, co podobno powiedział mu ortopeda, że buty dopiero po wizycie u niego... Wrrr.
    Chciałam też zapisać Cyryla do pediatry na to nieszczęsne szczepienie - nie wiem, czy to znak z nieba czy co, ale na razie nie ma zapisów, do końca września pełen grafik, kazali zadzwonić poniedziałek-wtorek...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    NR no z tym szczepieniem mogą wyniknąć chocki-klocki - bynajmniej u nas - okres przeziębień i w ogóle ... Aż sama się zastanawiam jak to będzie - z jednej strony chciałabym mieć już je z głowy a z drugiej cieszę się jak jest :D
  4.  permalink
    a ja byłąm u pediatry w poniedziałek z tym katarem i tez powiedziałam jej ze nas nie bedzie na szczepieniu 25 listopada bo wyjezdzamy i napewno przed styczniem nie wróće.Pani dr powiedziała:"to nawet dobrze,Piotrus moze nie chodzic do tego dnia i tak bym go nie zaszczepiła,lepiej że wykonamy je później niz za wczesnie"
    tak wiec my najwczesniej zaszczepimy sie po powrocie czyli cos s w styczniu,ale tez sie boje tej szczepionki
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Ciacho dokładnie - lepiej szczepić po terminie jak przedwcześnie :P
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Dziś Weronika dostała kaszę manną na mleku z kartonu ... smakowało jej i nawet nie musiałam dosładzać czy coś ale jestem ciekawa jak jej brzuszek na to zareaguje ... Fajnie by było przejść na zwykłe mleko a kaszki nestle czy Bobo dawać np 1 dziennie ... zobaczymy w ciągu najbliższych godzin jak to będzie w pampersie i podejmę decyzję :P

    Katar minął po 2 dniach więc chyba to było od zębów :/ Niby są już szpilki ale nie chcą wyjść do końca, na szczęście 4 już za nami teraz "tylko" niech się uzupełnią te 2 i 3 :/
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    dziewczyny tak czytam wasze obawy odnośnie tej szczepionki i nie mogę się nadziwić, nie miałam pojęcia że mogą być jakieś powikłania i nie można szczepić zanim dziecko nie będzie chodziło, przy Julce NIKT na to uwagi nie zwracał w przychodni i została zaszczepiona zanim zaczęła chodzić ( zaczęła chodzić w 13 miesiącu), nie miała żadnych objawów poszczepiennych a ja w ogóle nawet o nich nie pomyślałam, no bo cóż nie miałam pojęcia o tym, dopiero tu się dowiedziałam :confused: Przy Michale będę mądrzejsza.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Zuza ja przy 3 dzieci nie wiedziałam i nikt nawet słowa nie pisnął :/ No fakt ze dzieciaki chodziły po roku, ale nawet pediatra nie chciała by pokazać jak dziecko chodzi :shocked:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.