Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Wymioty zdarzają się i przy zakażeniu układu moczowego, co spotkało mojego Jaśka.
  1.  permalink
    Zuza bo nieraz trafi sie taki pediatra ze matke wysmieje za te obawy albo je zignoruje-zaszczepi zdrowe dziecko i z głowy! ja tez jestem "zielona " w tych sprawach bo to moje pierwsze dziecko ale o tej szczepionce sobie poczytałam bo wiekszosc sie jej boi.
    And mój Pietruszka ma juz za soba debiut kaszki manny na mleku z kartonika-nic nie było strasznego
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    No dobra Panienki przyznać sie kto ma aktualny kalendarz szczepień ! Bardzo proszę... Zaczęłam szukać kiedy jakie i co czeka nas z Weroni i doznałam szoku :/ Gabi rocznik 2003 (czyli jakby nie patrzec 5-cio latek) była szczepiona choć w kalendarzu tego nie znalazłam :/ Kuba rok 2001 - czyli 7mio latek wg kalendarza ma mieć szczepienie ale wg przychodni nie :/ Kurde i co z tego ze mam 4 dzieci jak totalnie zdurniałam :/ Aha Anka jeszcze 11-sto latka też nie miała
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Zuza a ty szczepilas ja skojarzona odplatna na mmr2? bo mi wyraznie podpoweidzieli zebym nie brala mmr2 tylko sama odre.

    And - wg tego co zrozumialam w przychodni Gabrysia bedzie miala szczepienie wiosna jak 7lat skonczy.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    :/ a miała na 5-cio latka??
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    tak, miala szczepienie po 5tych urodzinach. chociaz z tym 7latka moglam pomieszac bo lekarka cos mowila ze bylo a pozniej dodala ze je zniesli bo mmr jest skojarzony teraz i samej odry juz nie ma i ze bedzie powtorka jak bedzie miala 10lat.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    az sprawdzilam na stronie ministerstwa zdrowia. kalendarz szczepien obowiazkowych na rok 2008
    wychodzi ze szczepionka w wieku przedszkolnym i pozniej dopiero 10latki
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    Dziewczyny mam wazne pytanie:jezeli daje Ali sloiczek po 6mscu (wiadomo jest tam kilka grudek) i Ala ma zamiar wymiotowac to znaczy ze jeszcze nie jest gotowa?
    Wtedy mam odczekac czy probowac?
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    Jeśli ma nadal problemy z gardłem - to może być gardło.
    Może tak być, że nie jest gotowa na "grudki" - wtedy odczekaj i za jakiś czas spróbuj ponownie.

    Jest jeszcze jedna możliwość - strasznie jej nie smakuje :wink:
    Cyryl miał odruch wymiotny jak tylko poczuł groszek.
    Teraz nauczył się wypluwać :tongue:
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    hehe,kurcze jak dotąd wszystko jej smakowalo
    podejrzewam ze jeszcze nie jest gotowa na grudki bo juz kilka razy z tego powodu mi wymiotowala
    dziekuej ci za pomoc
    odczekam
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    Fmartunia moi chłopcy długo nie tolerowały grudek czy jakiś większych kawałków - po prostu pluły i tyle - daj Małej czas :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    Zapomniałam się Wam pochwalić, że przy badaniu chłopcy zostali zmierzeni i zważeniu - i tak wzrostem są równi 78cm a wagą prawie - 9150g i 9050g [Filip lżejszy] :D - jestem dumna !
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    Pani dr sprawdziła jak chodzi Szymek i Filip w butkach i bez - na razie jest ok, ale powiedziała, że profilaktycznie powinnam skonsultować chodzenie z ortopedą - bo po prostu to ważne. Umówię się na wizytę pokontrolną do naszej pediatry i poproszę o to skierowanie :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    Izunia to widze ze nasi chlopcy sa wagi piorkowej :) ale najwazniejsze ze zdrowo i do przodu.

    co do ortopedy to jesli bylas w tym roku kalendarzowym to nie musisz miec skeirowania nowego. u nas kontrola chodzenia jest dopiero jak dziec przez 2miesiace ladnie sam pomyka i jest dosc pewny siebie no i nie boi sie pokazywac swoich umiejetnosci innym :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    FMartunia mysle ze Ala moze nie byc jkeszcze gotowa na grudki. poczekaj spokojnie i po prostu co jakis czas sprawdzaj. chociaz w sumie wiekszosc sloiczkow dla polroczniakow to i tak jeszcze ciapka jest. a jak sama jej gotujesz i 'podziabiesz' widelcem to zje??
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    Ania skoro tak radzisz to jeszcze poczekam :D Filip jest bardziej pewniejszy - wyrażę się tak on praktycznie już biega ! A Szymek jest dużo ostrożniejszy :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    Izunia u nas Krzys tez juz biega (szczegolnie za dziecmi) i juz nawet pod blokiem sam urzadza spacery ale neonat. radzila zebysmy poszli dopeiro koniec pazdziernika /poczatek listopada, niech sie rozchodzi na dobre bo to ostatnia wizyta
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    Aniu to fajnie :D
    Co do wagi to faktycznie piórkowa w porównaniu z rówieśnikami hihiiii :D
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    Rzeczywiście Izuniu te Twoje maluszki to drobinki :) Mój Bastek ma 81cm (14 m-cy) i waży nieco ponad 10kg. Zabawnie wygląda wśród rówieśników, bo jest od nich o dobre pół głowy wyższy :tooth:

    Przeraziłam się troszkę czytając wątek o szczepieniach, bo u nas nikt nie patrzył czy Bastek chodzi czy nie, a wtedy jeszcze samodzielnie nie chodził, co prawda nie z braku umiejętności, bo chwilami puszczał się i nawet biegał, ale raczej z braku pewności siebie. Był szczepiony dzień po 1. urodzinach. Teraz śmiga już samodzielnie zarówno w domu jak i poza nim.

    Co więcej powinnam się pochwalić, że Bastek ma już 5 dziewczyn :crazy: Przychodzą po niego czasami nastoletnie sąsiadki i zabierają go na spacerki, przynajmniej wtedy na chwilkę możemy odsapnąć. Od Pn do akcji wkracza niania (przyszywana babcia). Będzie pilnowała małego od 14 aż do mojego powrotu z pracy. Na razie sama babcia jest przerażona, ale ja jestem dobrej myśli, tym bardziej, że Bastek ją uwielbia. Za dwa dni się okaże jak to wygląda :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    Ania skojarzoną nikt mi nie powiedział że mam możliwość wyboru.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    Inez alez Bastek ma branie :) i niech rwie dziewczyny a ty dbaj czy ladne i z dobrym posagiem :wink:
    a co do szczepienia to gdybys zagladala wczesniej to pewnie bys zobaczyla jak trulam tu dziewczynom o tych wszystkich zasadach szczepien na ktore wyczulila mnie neonatolog no ale i tak najwazniejsze ze nie bylo po nim zadnych komplikacji!!! czasami lepiej wiedziec mniej bo czlwoiek spi spokojniej.
    a Bastek widze ze postury podobnej jak Krzys - on konczac 15miesiecy wazyl 9975 i mial 80cm wysokosci ale jego rowiesnicy sa jednak sporo grubsi a niekoniecznie wieksi.

    Zuza no to masz ciekawa przychodnie. chociaz ja pewnie gdyby nie ciocia pigula tez duzo mniej bym wiedziala o tym jaki mam wybor. poza tym dziewczynom np przyszlo juz poczta wezwanie do szczepinia mmr2 a mi ciagle nic :P
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    AniaM: czasami lepiej wiedziec mniej bo czlwoiek spi spokojniej.

    Też jestem tego zdania. Bastek zareagował na szczepionkę jak zawsze bez żadnych komplikacji. Nawet przyznam szczerze, że po szczepionkach jest lepiej, dłużej śpi, daje mniej popalić :bigsmile: Za to ja odchorowuję wczorajsze szczepienie przeciw grypie. W nocy gorączka, dreszcze itp. ale dziś już nieco lepiej.

    AniaM: ale jego rowiesnicy sa jednak sporo grubsi a niekoniecznie wieksi.

    Na osiedlu widzę takie King Kongi i czasami zastanawiam się czym one są karmione :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    Inez a bylas zdrowa jak cie szczepili? a co do Bastka - karmisz jeszcze piersia czy juz przestalas?
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    Byłam zdrowa, ale pewnie osłabiona, bo ostatnio marnie sypiam i żyję na dużych obrotach.
    Jeszcze przystawiam go do piersi, ale nie stanowi ona głównego dania :) Bastek od jakiegoś czasu woli smaczniejsze kąski niż jego mama :(
    --
  2.  permalink
    Inez fajnie ze wróciłas na forum-
    Moja Pietruszka moze nie wyglada ale wazy 9 kg z groszem
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    No, to mój to chyba z tych King-Kongów. Ma około 83cm - ile waży,też nie wiem, ale pewnie między 11 a 11,5 kg.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    NR eee Cyrylus jest akuratny. wiem bo przeciez go obmacalam :) u nas na osiedlu jest dziewczyna 10miesieczna ktora wazy 13.5kg - dla mnie to dopiero porazka
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeSep 20th 2008 zmieniony
     permalink
    AniaM: u nas na osiedlu jest dziewczyna 10miesieczna ktora wazy 13.5kg - dla mnie to dopiero porazka

    U nas są takie bliźniaki, nieco starsze od Bastka, ale każdy z nich to jak dwa Bastki :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    Oliwicia to już duża i poważnie wyglądająca panienka :bigsmile: Jeszcze troszkę i będą się za nią uganiać kawalerowie :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    AniaM: dziewczyna 10miesieczna ktora wazy 13.5kg

    O Jezu.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    IWA ale przy tych 12kg Oliwka jest bardzo wysoka. co innego wysokie dziecko i 12kg a co innego 70kilka cm i taka waga :P

    ta dziewczynka z osiedla wyglada jak ludzik Michelin - mowi sie ze nie ma brzydkich dzieci ale ona jest wybitnie "nieapetyczna"
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    Iwa, nie masz się czym przejmować, bo Twoja Oliwka jest duża i wcale nie wygląda jak Michelin. To ładna, zgrabna, mała panienka :bigsmile: A tak na marginesie to marzy mi się córa, ostatnio jak widzę różowe ubranka to aż mam chęć już kupować.
    --
  3.  permalink
    a mój Pietruszek jest wysoki-ubranka prawie kazde kupuje mu na 12 mcy bo inne poprostu sa za krótkie i za krótkie rekawki-do tego jest szczupły (po tatusiu ma budowe hihih)Pani dr mówi ze jest zadowolona z jego rozwoju.Inez daj jakes foty Bastka!
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    Hihihihihi - Inez no to do dzieła, a my ciotki forumkowe będziemy trzymać kciuki! :wink::bigsmile:

    Wiwm, wiem, Oliwka do olbrzymich dzieci nie należy. Wcale po niej nie widzać tych 12 kg, bo naprawdę jest wysoka. Chyba faktycznie będzie z niej niezła laska, apropo figury. :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    ciasteczko1984: Inez daj jakes foty Bastka!

    Dałam w wątku NASZE DZIDZIE 28 DNI:) Zajrzyj tam :smile:

    IWA: Hihihihihi - Inez no to do dzieła, a my ciotki forumkowe będziemy trzymać kciuki! :wink::bigsmile:

    Jeszcze troszkę, ale już o tym poważnie myślimy.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 21st 2008
     permalink
    Inez no wiesz, ale mam ich dwóch :D
    Przestałam się martwić ich wagą - są drobiny ale pewnie jak będą starsze to przerosną większość :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 21st 2008
     permalink
    Izunia ale u nas patrzac na dlugosc startowa to i tak chlopcy sobie super poradzili. Neonatolog byla mile zaskoczona ze Krzysko w ciagu roku "skoczyl" te 31cm, tak samo przeciez xerowki :) a waga... coooz lepsza przemiana materii to tez jest to co mi sie podoba :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 21st 2008
     permalink
    Ania dokładnie, nie sądzę aby moje kidsy mało jadły więc z tą przemianą musi coś być :D
    Ja dopóki nie zaszłam w ciąże to miałam non stop niedowagę - pewnie maluchy odziedziczyły to po mnie !
  4.  permalink
    Izunia a jak dzisiaj choruszki? lepiej?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 21st 2008 zmieniony
     permalink
    Ciacho nie jest lepiej - nocka dla Szymka była fatalna, ja nie miałam już sił nim się zająć poszłam spać o 2 to pałeczkę przejął M - straszny kaszel go męczył ... Myślałam, że będę musiała dzwonić na pogotowie :shamed::cry::shamed:
    Teraz jakby kaszel zaczął się urywać to znowu Fifi atakuje - nic jutro już po antybiotyku powinno być lepiej - zobaczymy i mam nadzieję :neutral:
  5.  permalink
    no ja tez mam nadzieje ze juz zadziala antybiotyk,starego kaszel meczy a co dopiero dziecko wiec nie dziwie sie ze nie spal.Zycze chłopakom zdrówka a Tobie siły

    dzisiaj zaskoczyła mnie jedna sytuacja ,nasi znajomi maja 4 miesieczne dziecko i trafiło do szpitala z powodu jakiegos wirusa bo wymiotowało na zielono,dzisiaj mieli chrzciny i dowiedzialam sie ze specjalnie na ta godzinke wyciagali dziecko ze spzitala:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 21st 2008
     permalink
    Dzięki Ciacho - mam nadzieję, że jutro będzie o niebo lepiej :D
    Ojej szkoda tej malutkiej - współczuję przeżyć rodzicom ...
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 21st 2008
     permalink
    AniuM-odpowiadajac na pytanie-nie probowalam jeszcze widelcem,przerazliwie sie boje jak ona wymiotuje
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeSep 21st 2008
     permalink
    Fmartunia, to na razie nie próbuj, niech sobie Ala jeszcze je papki. Wszystko w swoim czasie, a jak ma ci wymiotować, to szkoda nerwów twoich i jej. Gerrber ma fajne słoiczki po 6 mies. takie większe i papki całkowite
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 21st 2008
     permalink
    Dzięki za podpowiedź
    spróbuję Gerbera
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeSep 22nd 2008
     permalink
    Kurcze, Natalka zaczela mi pokaslywac. Nie ma goraczki ani kataru wiec za bardzo nie chce isc z nia do przychodni, bo zlapie cos gorszego. Co dajecie przy kaszelku?
    Po drosetuxie wymiotuje :( nie wiem co jej dać
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 22nd 2008
     permalink
    100krociu jesli ma kaszel to ja bym sie przeszla bo teraz np u nas paluje straszna epidemia zap. gardla a przy tym bez antybiotyku sie nie obejdzie. z lekow bez recpety jest pyrosal no i eurespal z tych na recepte

    ps. u mnie Krzys mial uczulenie na drosetoux - wysypywalo go na ciele. a ponoc to homeopatyczny super przyswajalny lek :|
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 22nd 2008
     permalink
    od kilku dni Krzys sygnalizuje zrobienie kupy. przychodzi do mnie i fuka noskiem mowiac "fuuu" szkoda ze nie robi tego chwile wczesniej bo byloby i oszczedniej i mniej roboty :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 22nd 2008
     permalink
    100kraciu ja również jestem za tym, aby nie lekceważyć kaszlu i udać się do lekarza osłuchać Nati - nigdy nic nie wiadomo a będziesz spokojniejsza.
    U nas Drosetux jest dobrze tolerowany - na szczęście :P Cieszę się bo chłopaki wszystkie syropy i witaminy ładnie spożywają już z łyżeczki - jedynie antybiotyk [zawiesinę] podaję im tłoczkiem :D
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.