Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 18th 2008
     permalink
    Aga alez Wam cora urosla :) no no kawal baby z Hanutka... a sluchaj mocno Hania plakala na tym szczepieniu?? jak w ogole rekacje pozniejsze? marudzila wieczorem?
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 18th 2008 zmieniony
     permalink
    wooow, ale Hania wysoka dziewczynka. Też czekam na wieści poszczepienne

    dziewczyny - pytanie. Czy wasze dzieciaki też pchają łapki za każdą podaną łyżką posiłku stałego?? Bo Kamil musi dopchnąć każdą łyżkę, co kończy się wymazaniem wszystkiego naokoło oczywiście
    --
  1.  permalink
    No wychodzi na to,że jest spora. Wzrost- 97 centyl, waga- 90.
    Co do szczepienia- mama mówi,że płakała tylko chwilkę. Jak narazie ( tfu, tfu) zero jakichkolwiek objawów poszczepiennych. Pediatara powiedział mojej mamie ,że dosc czesto po tym szczepieniu pojawia się wysypka i ze może wystapić nawet za 3 tygodnie.
  2.  permalink
    harpijka: jest proste rozwiązanie na twoje problemy z plecami - NIE PROWADZAĆ. Dziecko nie prowadzane też zacznie chodzić i to do tego w swoim, właściwym czasie :)))


    łatwo mówic-jak raz mu pokażesz ze moze sobie dojsc gdzie chce z Twoja pomoca to nie bedzie grzecznie siedział na kocu czy raczkował skoro mozna tak fajnie isc

    moje dziecko puszcza sie na mistrza-podciagnie sie-stanie i puszcza , stoi kilka sekund i klap na tyłek:)
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeOct 18th 2008
     permalink
    a moja VEVE ,woli raczkowac ,tak zapyla ze szoook,do chodzenia samej nie spieszy jej sie,woli za raczke z mamusia...ale nie marudzi...
  3.  permalink
    mój jak tylko wstanie to patrzy zeby do przodu poginac ale sam nie umie wiec ciagnie sam szuka rąk zeby sie czegos przytrzymac.Raczkuje tez ale jak tylko ma przy czym wstac to juz chce chodzic.
    --
  4.  permalink
    Fmartuniu powiedział Ci ten genetyk jakie widzi czynniki wskazujace na ta chorobe?
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeOct 18th 2008
     permalink
    Mój Bartek tak samo jak Ciasteczkowy Pietruszka, tylko chodzic chce i to nie za dwie tylko za jedna!!!A wstanie wszedzie i chodzi kolo wszystkiego!!!Masakra oczy z tylu glowy trzeba miec!!!
    Jesli chodzi o wkladanie raczki do buzi podczas jedzenia to moj Bartek tez tak robi i niestety tak jak piszesz Harpio wszystko i wszyscy naokolo sa brudni!!!:neutral:
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeOct 19th 2008
     permalink
    ciasteczko:
    -obnizone napiecie miesniowe
    -spokojna w łonie
    -lekko zwezajace sie czolo
    -problemy ze ssaniem na poczatku
    -a przede wszystkim bardzo niska waga-ponizej 3 centyla

    a to jest nie wiele czynnikow.dlatego mam nadzieje ze nic nie bedzie.
    np. dzieci na te chorobe chore, sa bardziej wiotkie, maja mniejsze stopy, i maja inny wyglad na buzi.
    dlatego jest duzo wykluczen

    ale niech zrobia dla swietego spokoju
    bo to moze tez byc odmiana choroby
    ja jestem spokojna i mam nadzieje ze bedzie ok.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 20th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeOct 20th 2008
     permalink
    Ja muszę się Wam pochwalić, że Natalka tylko do końca miesiąca będzie miała rehabilitację i koniec. Poźniej mamy się umówić gdzięś z 2 miesiące jak juz będzie ładnie chodziła, żeby sprawdzić, czy nie ma jakiś złych nawyków. Narazie uczy się utrzymywać równowagę. Jak stanie i złapie równowagę to nawet 5 kroczków przejdzie. W ogóle sie nie boi chodzić, puszcza się i idzie, nie patrząc na nic więc co chwile się przewraca.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeOct 20th 2008
     permalink
    Witam się już jako pani magister choć jeszcze tego nie czuję.
    Stres był, zapomniałam języka w buzi i cała nauka "poszła w las", ale tak to bywa na ustnych egzaminach. Ważne że zdałam
    Mama zajeła się malutką, byłam spokojna o to że dobrze będzie im razem, bo teściówka zupełnie nie zna się na moim dziecku i dobrze bo jakoś więcej zaufania mam do mijej mamy.
    Chyba się położę wcześniej bo nawet nie mam siły myśleć, tak mnie to wykończyło, więc narazie nie nadrobię co napisałyście
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeOct 20th 2008
     permalink
    UWAGA UWAGA UWAGA
    WAŻNY KOMUNIKAT!!!!!

    ALA POŻEGNAŁA SZYNĘ!!!!!!!!!!!!!!!!
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeOct 20th 2008
     permalink
    :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 20th 2008
     permalink
    Super wiadomość :crazy: Teraz to dopiero skoczy z rozwojem ruchowym :wink:
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeOct 20th 2008 zmieniony
     permalink
    BRAVOOOOO to nas zaskoczyłaś Marta :bigsmile::bigsmile:
    Więc teraz Aluni będzie wygodnie, podwójne GRATULACJE, również z okazji 7 miesięcznicy.:bigsmile::clap:
    --
  5.  permalink
    Mada- wielkie gratki za zdobycie magazyniera :) Dzis powinnas balowac a nie iść do łózka ;)

    Marta- super wiadomośc :)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 20th 2008 zmieniony
     permalink
    Magda - gratulacje!! z jakiej dziedziny się broniłaś?
    Marta - wspaniała wiadomość :))
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeOct 20th 2008 zmieniony
     permalink
    wielkie gratki za zdobycie magazyniera :)

    Niezłe określenie :tooth::rolling: chętnie bym się piwka napiła:hungry: a tu nie mogę

    NR
    jestem magistrem ekonomii, studiowałam Rachunkowość Finansową.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 20th 2008
     permalink
    Mada - gratki. no to co teraz doktorat? :wink:
    ja sie bronilam z Krzysiem na cycu i czekal z mezem pod drzwiami bo to 130km od domu bylo a tez mial 4miesiace, baaa nawet mi chodow narobil bo pierwsza weszlam hehehe

    Marta - swietna wiadomosc. no to teraz obydwie z Ala odpoczniecie
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeOct 20th 2008
     permalink
    Dzięki dziewczyny
    a zaskoczyłyśmy wszystkich,bo nikomu nie powiedzieliśmy że idziemy
    Madamagda gratulacje!!!
    a ty kiedy do ortopedy idziesz?
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeOct 20th 2008
     permalink
    Dziękuję dziewczyny!
    Marta my mamy wizytę w połowie listopada, musze się zarejestrować, tylko nie wiem jak?
    Widzę że jest o niebo lepiej i już nawet jak leży rozkłada bardziej nóżki.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 21st 2008
     permalink
    Marta - suuuuuuuuuuuper. To się nazywa rewelacyjna wiadomość. To teraz nic już Ali nie będzie stopowało. Wyobrażam sobie jaka to i dla ciebie ulga.

    Mada - gratulacje zostania magazynierem.

    Ciacho - właśnie chodzi mi o to, że można nie pokazać ten pierwszy raz i potem nie trzeba prowadzać. Może się wymądrzam, i może nie wiem jak to będzie u nas, ale póki co Kamilowi w niczym nie pomagam i świetnie sam sobie radzi
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 21st 2008
     permalink
    wlasnie wrocilismy od ortopedy i Krzysiowe rtg super. nie ma znaku ze jakies chorobsko moze sie zakradac i jesli nie bedzie skarzyl sie na bole nozek ani mial problemow z chodzeniem to kolejna wizyta jak bedzie mial 4 latka :crazy::crazy::crazy:
  6.  permalink
    Harpijko póki nie pokazesz moze i nie bedzie chcial ale nie msisz to Ty zrobic wystarczy ze ktos go poprowadzi to potem bedzie sam rąk szukał.Nasz tak robi a biada jak chcesz go zawrócic z jego toru! Jest sprytny.Na poczatku chodził na palcach a teraz ładnie sobie nózke stawia
    Aniu super wiadomosci Krzysiolinkowe
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeOct 22nd 2008
     permalink
    Hej dziewczynki
    moja Alunia marudna od dwóch dni.
    Nie znałam jej takiej:)
    nie mogę odejść na krok
    Śpi krótko i taka niewyspana marudzi.
    Czyżby skok rozwojowy?
    Jej:(
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeOct 22nd 2008
     permalink
    Marta
    no chyba jej nie brakuje szyny???:wink:
    A już pytałam, jak mam się zarejestrować do ortopedy???
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 22nd 2008
     permalink
    Fmartunia cieszę się, że szyna już poszła w niepamięć ! Super :D
    Mada gratulacje dyplomu mgr :P
    Aniu cieszę się ogromnie, że Krzysiowy "pstryk" przyniósł dobre wieści i z nóżkami wszystko dobrze ;DDD

    U nas znowu pojawiła się kaszel u Szymka - było 2 tyg przerwy - znowu powrócił antybiotyk i wczoraj stawialiśmy bańki Małemu ... Czekam cierpliwie na poprawę sytuacji, chociaż i tak syn jest dzielny to mam już serdecznie wszystkiego dość ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 22nd 2008
     permalink
    Dzwoniłam do ICZMP w celu umówienia się u alergologa, bo chodzi mi myśl po głowie, że może te ciągłe zapaleni oskrzeli i płuc to na tle alergicznym ... sama nie wiem ... Jednak terminy już są na początek lutego - muszę poszukać alergologa w mojej mieścinie.
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeOct 22nd 2008
     permalink
    Madamagda tam najlepeij zarejestrowac sie osobiscie.
    :(
    przyjechac po 15.10 i sie zarejestrowac
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2008
     permalink
    Izunia kurcze to widze ze i u was z tymi terminami beznadziejnie. a u siebie w miescie masz panstwowo dzieciecego czy musisz prywantie? bo jesli prywatnie to ja bym chyba wolala dorzucic i uderzyc juz do kogos z duzym doswiadczeniem wlasnie z ICZMP
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 22nd 2008
     permalink
    Ania słyszałam, że u mnie w mieścinie są alergolodzy, ale wiesz ja jeszcze nie miałam styczności z takim lekarzem bo nie było potrzeby, dopytam się co i jak ... Czasem można trafić, że od lekarze pracują w Instytucie - tak jak to było w przypadku okulisty jak jeździliśmy z Szymonem odnośnie retinopatii wcześniaczej.
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeOct 22nd 2008 zmieniony
     permalink
    Izunia bardzo prawdopodobne i oby ciągłymi lekami i antybiotykami lekarze nie doprowadzili do Astmy u maluchów. Ja bynajmniej tak miałam z Jakubem nim po dopiero 4 latach zajęła sie pediatra pulmonolog.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 22nd 2008 zmieniony
     permalink
    Hogatko mnie AniaM naprowadziła na ten trop - a o astmie oskrzelowej powiedziała nam lekarka - inna - bo naszej nie było i może to jest jakiś trop dla nas właśnie ...
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeOct 22nd 2008
     permalink
    Ja mam astmę oskrzelową wykrytą bardzo późno
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 22nd 2008
     permalink
    Izunia, a może zanim alergolog to może właśnie pulmunolog dziecięcy. Co prawda podejrzewam, że pulmunolog i tak skieruje do alergologa, celem wykluczenia alergii, ale może wskaże wam jakiegoś specjalistę w dziedzinie od-alergicznego zapalenia płuc
    --
  7.  permalink
    Pietruszka ma juz 3 zabki-dzisiaj zauwazyłąm górną jedynke:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeOct 22nd 2008
     permalink
    Gratki za kolejnego zabka dla Piotrusia!!!Moj Bartek nie ma jeszcze ani jednego i juz nie idzie z nim wytrzymac bo jest taki marudny!!!
  8.  permalink
    Marta znam to-nasz tez taki jest a w ta noc co mu sie wybija prawie wcale nie spi
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 23rd 2008
     permalink
    Ciacho a martwiłaś się, że Piotruś będzie bezzębny a tu proszę - gratki zubowe :D
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 24th 2008
     permalink
    oo gratulacje dla Piotrusia, nie było, nie było, a teraz jeden za drugim. U nas nadal tylko 2 dolne, ale dziecko tak uroczo wygląda z tymi dwoma ząbkami tylko, że mnie to wcale nie przeszkadza hehe
    byliśmy dziś kontrolnie u pediatry, Kamil waży 9320g i ma 75cm, mocno urósł z w ciągu ostatnich 2 miesięcy. No i wszystko super
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeOct 24th 2008
     permalink
    Brawo dla Kamilka
    A ja ostatnio nie mam czasu.Ala teraz nadrabia chyba wszystkie umiejętności.Co chwila coś kombinuje, i się denerwuje gdy nie może tego osiągnąć.
    Dziś udało jej się obrócić z brzucha na plecy.
    Przyszedł do mnie zestaw pieluch z bawełny organicznej i mam zabawę w naturę.Ale tragedii nie ma.
    Jutro basen.hehe,jak te tygodnie lecą...
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeOct 24th 2008
     permalink
    aha i śpi co noc na boku!:D
    --
  9.  permalink
    Dźbry
    Moje dziecię dziś zaliczyło kontakt z chodnikiem. Szlismy sobie z sąsiadem- ja prowadziłam wózek a Hania szła obok mnie. Sąsiad mówi:
    - wie pani- ja to się boję,że ona się przewróci- i ucapił ją za kaptur
    Ja na to:
    - wie pan, ona zawsze sama chodzi,więc niech pan jej nie trzyma.Da sobie radę.
    Jak to powiedziałam sąsiad ją puscił, a ze szła wygięta jak koń z lejcami to zaryła centralnie o beton.
    Efekt- górna warga jak po wstrzyknięciu silikonu:confused:
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 25th 2008
     permalink
    Aga, nieźle. Tak to właśnie jest jak ludzie są nadgorliwi i wciskają pomoc na siłę. Ale nic to, nie przejmuj się, usto raz dwa wróci do normy, a jak nie, to będziesz miała małą Angelinę Jolie w domu ;))
    Fmartunia, a czy spanie na boczku przełożyło się na spokojniejsze nocki?? bo u nas tak było - jak Kamil zaczął się do snu sam układać i swobodnie przekręcał w nocy,to zaczął lepiej spać. Fajnie, że Ala jest tak zawzięta, to tylko na dobre jej wyjdzie, szczególnie że ma co nadrabiać. Mój synuś to zawsze był leniuch, jak mu się nie udaje tak, to inaczej wykombinuje.Teraz mógłby przejść na drugi koniec kanapy na nóżkach, przy kanapie, ale najczęściej mu sie nie chce, siada na tyłek i na czworaka zasuwa :))
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeOct 25th 2008
     permalink
    A JA MUSZE SIE POCHWALI!!!BARTEK ZROBIL SAM 4 KROCZKI I SPODOBALU MU SIE STANIE BEZ TRZYMANKI WIEC DOPIERO TERAZ MAM CO ROBIc A DO TEGO WSZYSTKIEGO NAUCZYL SIE PODNOSIC TAK NOGI DO GóRY ZE WYCHODZI SAM NA ŁÓŻkO!!!MASAKRA:confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 26th 2008
     permalink
    Aga jak Hania, opuchlizna jej troche zeszla. lodem podzialalas?? mam nadzieje ze zuby na miejscu i nic sie nie zruszylo.

    Marta - gratki dla Bartka. szybko mu to poszlo
  10.  permalink
    Nabyłam droga kupna okład na urazy - takie cuś z żelem w środku i smaruję mascia z arniką. Wygląda juz trochę lepiej- jak patrze na nią to juz nie kojarzy mi się z Tysonem ;)
  11.  permalink
    Natknęłam się na artykuł
    http://www.edziecko.pl/rodzice/1,79361,5795267,Nagosc_w_domu__Norma_czy_wynaturzenie_.html

    A jakie jest Wasze zdanie na temat nagości przy dzieciach?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 26th 2008 zmieniony
     permalink
    my z nagosci nie robimy afery. jesli dziecko wejdzie do lazienki to nie ma zakrywania sie recznikiem czy krzyczenia zeby wyszlo. ja czasami kapie sie z Gabrysia i Krzysiem no i oczywiscie nie klade stroju kapielowego :D przebieram sie tez przy niej. maz rzadziej ale on z natury bardziej wstydliwy :) Gabrysia wie czym sie rozni chlopczyk od dziewczynki i tyle. nie pyta i nie docieka. mysle ze nagosc w pewnej dawce jest lepsza niz robienie z ciala tematu tabu. u mnie w domu cialo bylo takim tematem tabu i pamietam moje pąsy na basenie czy jak w tv na jakas scene przez przypadek trafilam. normalnie panna z buszu :shamed: wszystko jest dla ludzi, nasza nagosc przy dzieciach ok no ale wiadomo nikogo wiecej.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.