Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    brawa dla pietruchy
    a my nie zaszczepieni,bo Alicja przytyla przez 3 tyg tylko 90 g.:(
    jestem zalamana
    --
  1.  permalink
    Marta a zauwazyłąs zeby miała mniejszy apetyt? bo ona teraz jest bardziej ruchliwa to dlatego pewnie duzo energii spala .Piotrus w ciagu 3 mcy przytył tylko 1 kg ja sie zmartwiłam a pani doktor mówi ze wszystko dobrze bo przeciez sie wiecej rusza.ale tak ogólnie to Alunia zdrowa? bo jesli ze wzgledu na wage nie zaszczepili to co masz ja ze tak powiem"podtuczyc"?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    :clap: :clap: :clap: Ciasteczkowa Pietruszko :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    Gratalucja dla chodzącego Pietruszki i za upartą 4 Cyryla :) Martunia, faktycznie słabo Ci przybiera córa ale może taka jej uroda (Ty chyba tez jestes drobna?), co na to lekarze?
  2.  permalink
    Marta- a odebraliście już wyniki badań genetycznych?
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    oj kurczę, Marta, niedobrze, jakie zalecenia?

    Tagusia, witaj po "latach", pisz co u was

    Gratki dla Pietruchy i Cyryla

    Ciacho - Kamil chodzi na nóżkach przy meblach, baaa - nawet biega jak go "gonię", a jak chce przejść z jednego punktu do drugiego, to siada na pupę i raczkuje i znów wstaje. I jak się spieszy to na czworaka szybciej :)) Wypadki mu się zdarzają rzadko, raczej potrafi wszystko zamortyzować, ale fakt, że ma 2 siniaki z ostatnich dni, co wcale nie znaczy, że teraz za nim chodzę krok w krok :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    Dzieki dziewczyny,napewno bede wpadac znacznie czesciej do was podsluchac co slychac :tooth:

    Fmartusiu, nic sie nie zalamuj, zastosuj sie do zalecen lekarza (mam nadzieje, ze masz naprawde dobrego fachowca, ktory wykluczy jakiekolwiek ewentualne - tfu tfu infekcje) badz dzielna i cierpliwa. Moze faktycznie twoja coreczka ma taka specyfike i tyle. Wsrod moich znajomych tez jest dziecko, ktore co mieisac przybiera po okolo 130 g - nie ma sily zadnej aby jakos utuczyc dziecinke, po prostu przybiera tyle i juz.

    Pietrucho i Cyrylo zuch chlopaki :thumbup: a Kamilek tez zuch chlopak bo ma sposob ...na mame...:rolling: jak szybka przed nia uciec :tooth:
    --
  3.  permalink
    Dzieki dziewczyny za gratki-teraz to dopiero mam jazde z nim-nie chce trzymac za reke tylko saam sam sam a jeszcze czase równowagi złapac nie moze a zeby wystartowac to musi stanac prosto
    no nic bedziemy cwiczyc dalej:)

    pytam i tu co mam podac małemu bo zaczał pokasływac? mam eurespal i drosetux
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    dziewczyny a wiec tak:
    badania genetyczne odbieram jutro.
    zalecenia pediatry-jesc jesc jesc.
    byly robione badania moczu-infekcje wykluczone.
    moj maz w jej wieku wazyl kg wiecej-chyba taka jej uroda,ale...lekarze i tak sie czepiaja

    do tego wczoraj zaczelismy vojte intensywna,nie moge opanowac ali i tylko sie doluje.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    Fmartunia a dalej jej dajesz swoje odciagniete mleko czy mieszanke?
    moze jakby Ala jadla wiecej kaszek ewentualnie zupy z makaronem to jakos by udalo sie ja podtuczyc?
  4.  permalink
    Marta jak tam wyniki Ali?
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 12th 2008
     permalink
    Witam się!
    Miałam awarię neta więc nie było możliwości zaglądnąć.
    Próbuję położyć małą choć na 30 min, potem jedziemy po nowe autko, potrzebny mój podpis i jedzemy wrrrruummm.
    A przed chwilką miąłam dużo sprzątania po obiadku, moja córunia chapneła mieczkę z zupką i ją całą wylała na siebie, a potem jeszcze kichneła 2 razy jak miała jedzonko w buźce i ja cała w zupce, jej włosy ch dosłownie wszytsko pomarańczowe
    A tak wogóle to ciężko z nią dzisiaj.
    A muszę wam powiedzieć że proces odstawiania od piersi uż prawie zakończony, zostały mi 2 karmienia o 5 i 8 rano.
    Mała bardzo dobrze to znosi, ja też tzn moje piersi już nie nabierają praktycznie.
    Dobra zmykam położyć maliznę bo marudzi.
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 12th 2008
     permalink
    wynikow nie ma mam zadzwonic w poniedzialek

    AniuM jak te zupke z makaronem zrobic?normalny makaron dac?
    mleko daje odciagniete tylko o 3 nad ranem i w poludnie,
    a kaszki robie 2 razy dziennie na sztucznym babilonie dla dzieci z zaburzeniami wchlaniania
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 12th 2008 zmieniony
     permalink
    Tagusia, nie udostępniłaś obserwacji poporodowych. Możesz je porównać z innymi matkami.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2008 zmieniony
     permalink
    Fmartunia ja dawalam zwykly makaron z lubelli tudziez kupowalam zacierki lub robilam sama takie kluseczki. Krzysko uwielbial a i dalej chetnie zjada. nawet jak kupi9lam takie kwadraciki makaronowe (lazanki??) i dalam mu z gruszka tarta to wcinal :)
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeNov 12th 2008
     permalink
    Dla nas wybawieniem jest zmiana diety - w koncu jemy mniej tuczace rzeczy niz mamusi mleko :wink: Fmartunia, wiem, ze to kompeltnie zadne pocieszenie ale mnie z kolei lekazre gonili za to ze tucze dziecko a ja po prostu mialam takie mleko....musialam zmienic lekarza na rozsadnego i teraz mam spokoj serca a nie kosmiczne uwagi \lekarskie\. Trzymaj sie i ucaluj mocno swoja perelke.

    Obserwacji poporodowych nie prowadze bo spitolił mi sie termometr.... wiec nie mam co udostepniac

    Mam pytanko w kwestii glutenu, czy po jednorazowym podaniu mozna zobaczy jakas uczulajaca, alergiczna czy nietolerancyjna reakcje i czy wystarczy dodawac np. pol biszkoptu codziennie przez tydzien do jedzonka???
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 12th 2008
     permalink
    Tagusia sama jestem ciekawa jak to jest z tym glutenem..ale nie wiem czy jakaś alergia jest widoczna..ja już podaje Hani (wg nowej rozpiski od skończonego 5-tego miesiąca) dodaje jej do zupki 2 g na 100ml..ale ciekawa jestem czy jakaś alergia może się ujawnić na gluten:)

    Fmartuniu, a może faktycznie wasz lekarz się czepia..skoro twój mąż też miał niską wagę, to może porostu taka uroda Ali i nie ma co się aż tak czepiać:((
    a jaką Ala miała wagę urodzeniową??


    Mada i jak tam autko:))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    ja gluten wprowadzac zaczelam jak Krzys mial ok 7 miesiecy i zaczelo sie od skorki chleba. nie jestem zwolenniczka biszkoptow bo to przeciez masa cukru a zupy z dosypana kasza to dla mnie porazka smakowa. Krzysko mial gluten z makaronow, zacierek no i wlasnie chlebkowy.
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    u nas,tez gluten byl pòzno,VEVE cale talo byla w placki i w sumie nie wiadomo po czym,ja przypuszczam ,ze to przez kontakt z brudem,trawa ,piach,bo teraz nic nie ma...
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Aniu, ja dodaje albo do deserku albo do zupki 2 g na 100 ml kaszki manny glutenowej i powiem ci że w smaku ona nic a nic nie traci-ta zupka:)) nadal jest dobra i ma smak jaki trzeba a nie przebija kaszka;)) ja Hani gotuje zupki to warzywa które mam od babci czy wujka są tak słodkie że ich smaku chyba nic nie przebije:))hehe..a jak daje jej słoiczek i dosypie kaszke to w też wsuwa z apetytem:)

    ja się zastanawiałam jak wprowadzić ten gluten czy poczekać tak jak mówili kiedyś do 10 miesiąca, czy tak jak teraz że od 6 wybrałam tą drugą opcje, bo szybciej będę mogła dać do jedzenia inne jedzonka:)

    jedzenie hani-mleko i tak zaciągam nutritonem, to zupkę kaszką glutenową ;) żadna różnica :))
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    Witajcie kochane!
    Ależ miałam nockę, o 3 obudziłam się i mdliło mnie strasznie. Przetrzymałam do rana, ale już nie spałam. Mąż się zaniepokoił co ze mną, zszedł na dół i nagle hafcik do kibelka.
    Okazało się że szwagierka która wyprawiała urodziny synka 3 dni temu, miała wirusa i oboje z synkiem mieli biegunkę i wymioty. I w ten oto sposób głupia pinda, nie informując nas o tym fakcie wcześniej zaraziła wszytskich z imprezy i dzisiaj zdychamy. Dzieci i dorośli wszyscy haftują.
    Hania się jeszcze trzyma, mam nadzieję że jej nic nie złapie.
    Ależ jestem zła jak można być tak bezmyślnym.A wystarczyło żeby impreza odbyła się 2 dni później bo to trzydniówka:angry::angry:
    --
  5.  permalink
    Magda co za nieodpowiedzialna kobieta! przeciez wie ze wy macie maluszka to co zapomniała?!
    trzymajcie sie o oby Hania nie złapała wrrrr
    jak nasza chrzesnica złapała wirusa po którym miała biegunke i wymioty i goraczkowała to jej mama dzwoniła do nas codziennie pytac co z małym czy nie złapał bo tego dnia kiedy jej sie to zaczeło bylismy u nich i dziewczynka była zdrowiutka.Jedli z Piotrusiem chrupki jeden po drugim i nic mu nie bylo-nie złapał nic,ale my mamy taka zasade ze informujemy sie czy mamy w domu wszystkich zdrowych.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 13th 2008 zmieniony
     permalink
    No tak Hania narazie ma apetyt i siły do zabawy, ze mną jest gorzej:sad:
    Ale na tych urodzinach były inne dzieciaczki i wszytskie chore.:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    Boshe, Mada współczuję ... 3mam kciuki aby Hania nie podłapała wirusa.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    Jak moje kidsy chorują to ja wszem i wobec ogłaszam, aby nie odwiedzali nas w tym i bliższym czasie ... Może jestem wredna, ale chłopcy dosyć się nachorowali i chcę im kolejnych nieprzyjemności związanych z choróbskami oszczędzić. Z resztą wszystkie odwiedziny są uprzednio obmawiane tel ze mną :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny dzieciaków już starszych - mam pytanie ...
    Chłopcy od kilku dni łapią się za pieluchę jak sikają - tak bynajmniej to rozumuję, bo potem jest śmiech i ucieczka. Czy to już dobry moment na od pieluszkowe nauczanie? Czy czekać z tym do wiosny? W ogóle jak się za to zabrać? Polećcie sprawdzone przez Was sposoby :D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    Izuń w formie zabawy np po kapaniu posadzić na nocnik, czy też po spanku.
    U nas najbardziej sprawdziło sie wsadzanie pieluchy tetrowej zamiast pampra - jak czuli mokro jakoś szybciej "zaskakiwali" niż w pamprach
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    beatko masa urodzeniowa alicji to 3400
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    u mnie Ala zaczęła wcześnie wcinać chleb, myślę że je już ok1,5msca.
    ale są to niewielkie ilości które jej podaję z masełkiem
    Uwielbia:)
    piętki też ciamka
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    Madamagda byłas u ortopedy?

    And-jak tam niunia?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    Fmartuniu ogólnie super :)Niuni nie ma od dziś tlenu, mogę ją więcej dotykać (choć mam nadzieję że to nie zależy od piguł) ładnie ciągnie butelkę, waży 1650 :)
    szczegółowo po każdej wizycie w szpitalu piszę pod wykresem
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    aha,ja nie wiem czy moge zagladac pod wykres jak nie mam abonamentu
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    Tagusia, czy to jakiś problem, aby zdobyć nowy termometr? Warto mieć zawsze 2.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    Fmartuniu możesz :)
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    Mada, wspolczuje co za dziwna laska, nierozumiem takiej lekkomyslnosci.

    Amazonko, tak, jesli bede je prowadzic ponownie oglosze to wszem i wobec :wink:

    Wspaniale wiesci And az serce rosnie
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 14th 2008
     permalink
    Zapomniałam wam wczoraj powiedziec ze Ala powiedziala wczoraj mama
    oczywiscie nie jest to jeszcze do konca swiadome bo jest ciag sylab mamamamamamamama
    ale robi to coraz czesciej:D
    --
  6.  permalink
    to super Marta! nasz woła mama i tata i chyba swiadomie juz bo jak wchodzi M to wola tata tata a jak chce do mnie isc to tez woła ale mama.
    umie powiedziec nie i tak odpowiada na kazde pytanie:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 14th 2008
     permalink
    Marta gratki!
    Dziewczyny tylko And ma starsze dzieciaki? Dzięki And.
    Ponawiam pytanie ...
    Chłopcy od kilku dni łapią się za pieluchę jak sikają - tak bynajmniej to rozumuję, bo potem jest śmiech i ucieczka. Czy to już dobry moment na od pieluszkowe nauczanie? Czy czekać z tym do wiosny? W ogóle jak się za to zabrać? Polećcie sprawdzone przez Was sposoby :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 14th 2008
     permalink
    Izunia ja juz nie pamietam jak to wyszlo z Gabrysia z tym odpieluchowywaniem. w sumie u nas to niania ja przyuczac zaczela ale ona miala juz blizej 2 lat.
    Krzys nie znosi nocnika, musze mu nakladke na sedes kupic
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 14th 2008
     permalink
    Cześć kochane!
    Ja już lepiej się czuję, mąż też, poszedł do pracy
    Hanię omineło jak narazie. Ale za to marudzi od rana strasznie.
    Ja spałam wczoraj 4 h w dzień i o 19:30 już spałam aż do 8:00, nadal jestem zmęczona
    Zaraz zabieram się na spacerek z małą, ubieramy pierwszy raz kombinezon zimowy bo zimno brrrr..
    Fmarunia
    już 2 razy babcię wysyłałam i nie zarejestrowała.
    Była w poniedziałek po 15:10 tam jej powiedzieli że ma przyjść we wtroki i środy, była w środę powiedzieli że tylko telefonicznie w poniedziałki od 12:30-14:30 także w poniedziałek próbuję.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 14th 2008
     permalink
    Iza ja mogę Ci powiedzieć jeszcze tyle - Ania za cholerę nie chciała robić na nocnik jak miała jakieś 15-16 m-cy właśnie pokazywała mi że robi i zwiewała w kąt ... Kilka dni spacerów w samych majtach - bez pieluchy raz czy 2 pociekło po nogach i mokro zrobiło sie w butach wyrodna matka pół godziny przeganiała w takim stanie i Ania błyskiem zaczęła biegać do kibelka z okrzykiem "siii" ale na kibelek. Ale tu mogłam wykorzystać lato
    Kuba mając jakieś półtora roczku oduczał sie w tetrówkach i zarówno u niego i Gabi to zadziałało choć u Kuby dłużej trwało bo nie dał się posadzić na nocnik i kibelek ale za to szybko zaczął robić na stojąco siusiu - problem był z kupką i to opanował mając ponad 2 latka
    Ja powoli "znecam" się nad Weroniką i coraz częściej sadowię ja na kibelek gdzie 80% takich siadań kończy sie jak nie siusiu to kupką. Ale u mnie przemawia "materializm" :P bo nie uśmiecha mi sie kupować pampersów dla obu dziewczynek :P
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeNov 14th 2008
     permalink
    Izunia ja Jakuba odzwyczaiłam dość szybko tylko on wtedy był tylko na tetrze a pamki na spacer zakładałam. Rok i dwa miechy i chodziliśmy w samych majtusiach a w nocy panował nad swoimi potrzebami skończywszy dwa lata.Zaczęłam go wysadzać od ok 7 miesiąca
    Huberta tez juz dośc długo wysadzam po wstaniu 20 minut(tak około) po każdym posiłku, teraz sam powoli mówi si lub eee ale nie zawsze ma to związek z tym że chce, czasami jak zobaczy nocnik lub toaletę. Mielismy tylko 2 tyg przerwy w sadzaniu bo sadzany wstawał i uciekał, przeczekaliśmy i póki co na razie łapiemy wszystko do nocnika, pampersów zuzywam czasami tylko dwa w ciągu dnia
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 14th 2008
     permalink
    Dziewczyny sukces, zostało mi jeszcze jedno karmienie poranne i koniec cycolenia.:bigsmile:
    Nawet sprawnie poszło, bo w zasadzie od 27 października czyli będzie 3 tygodnie. Na poczatku miałam załamkę, myślałam że ja krowa dojna pełna mleka nie poradzę sobie z zanikiem mleka. A gdzie, zbierało mi się jakbym miała nawał pokarmu, ale trzeba przeżyć te napęcia i nie ściągałam, czekałam na wybudzenie się małej, a ta jak na złość spała do 5:00 bez pobudki.
    No i tak już narazie zostało budzi się pierwszy raz o 5:00, a jak wcześniej zdarzy jej się to poję herbatką i powoli dochodzimy do wody.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 14th 2008
     permalink
    And wiem ile potrzeba na dwóch brzdąców pieluch ...
    Ja również sadzam chłopaków na nocnik, ale oni teraz nie pałają do niego sympatią. Nie wiem czy zostawić nocniki gdzieś w widocznym miejscu? Jednak z drugiej strony nie chciałabym, aby się nimi bawili tzn. czasem udało im się wrzucić do nocnika piłkę czy inną zabawkę, oczywiście nocnik był pusty :P Kombinują jak mogą, gdy tylko mama na chwilkę spuści ich z oka ... Jak mam im tłumaczyć, aby wołali - co mówić siii?
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeNov 14th 2008
     permalink
    Izunia nazywaj czynnośc po imieniu a jak im się uda zrobić to oklaski, gratulacje prawie fanfary są , chwilkę daje młodemu na bicie brawa i pokazuję co zrobił a potem razem idziemy do łazienki opróżnić nocnik
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 14th 2008
     permalink
    U mnie nocnik stoi w łazience... nie w pokoju. A że Weronika jest moim cieniem, jak ja idę do toalety ona też. Na pytanie idziesz z mamą siusiu idzie ze mną Sadzam ją na chwilkę, jak nie chce siedzieć to siadam sama - bardziej zabawa :)
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 14th 2008
     permalink
    Madamagda daj mi swoja komorke ewentualnie powiedz co ci pasuje to jakbym byla na spacerze,albo przypadkiem to moge cie zarejestrowac
    mi kiedys ta babka powiedziala ze tam dzwoni dziennie 10 tys ludzi.
    i najlepiej dodzwonic sie po 14

    le to niemozliwe zeby odeslali twoja mame.
    to niech tam podejdzie pozniej,i musi koniecznie do tej babki podejsc
    ona nigdy nie odsyla...
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 14th 2008
     permalink
    AniuM pomoz-jak podawalas ten makaron?bo ja dzis Ali ugotowalam i mialam zgryz jak go dac
    ona sama nie pogryzie, zrobilam blenderem i zrobil sie jeden wielki "kamien":/
    --
  7.  permalink
    fmartuniu co prawda nie jestem Ania M ale Ci powiemjak ja robiłam
    jak był Piotrus nawet wiekszy to zabków przeciez nawet nie miał wiec makaronik kroiłamna takie małe kawałki zeby mogł pomymlac i połknac
    blenderem to własnie Ci sie klucha zrobi ,spróbuj podusic tez widelcem i daj małej niech sprobuje a nawet jakby miała go dłuzej w buzi pomymlac to niech sie troszke pomeczy -mój dzieki temu szybko nauczył si ejesc wieksze kawałeczki

    jak tam wyniki Aluni masz juz?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 14th 2008
     permalink
    Fmartuniu zaczynalam od domowych zacierek i te mixowalam ale jak Krzysko byl w wieku Ali to juz mu podawalam takie drobione widelcem, wszystko mysle zalezy od makaronu, ja najbardziej lubie lubelle
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.