Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Mada super wieści, oby tak dalej szły postępy
    A co do Dan to Mati je kurczaka, schab, indyka i czasem cielęcinę. Doprawiam tyci solą i majeranek mu tez od czasu do czasu dam.

    A i przypominam MAMY KARMIĄCE LUB TE KTÓRE SKOŃCZYŁY KARMIENIE trzeba zrobić usg piersi jak już skończycie karmić malucha piersią.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    ooooooo myszorka - a ja nie robiłam!?

    Mada - cieszę sie , że u małej poprawa, oby tak dalej! ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    u nas majeranek czy bazylia to podstawowe 'dosypki'
    do kilku zup dosypuje majeranku do smaku a i jak pieczen robie to wytytlam w majeranku. uwielbiam ten smak no i zdrowy jest.

    Myszorka a ty karmisz jeszcze czy odstawilas?
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Iwa ja chodze na usg ze względu na mastopatie w jednej i lekarz na usg powiedział zeby sprawdzić piersi po zakonczeniu karmienia.
    Także umów się, bo jest to ważne, czasem robią się tzw. wapniaki ale lepiej wszystko sprawdzic
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    mam stresa :cry::cry::cry:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Aniu ja jeszcze karmię, rano lub w ciągu dnia, zależy od nastroju Matusia, raz dziennie dostaje mleko nestle i kaszka na dobranoc, pediatra powiedziała ze wystarczy.
    A i co do multisanostolu to powiedziała ze mam zrobic tak:butla multi i butla d3 i znowu zamiana.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    ja Krzysiowi daje d3 te w kapsulkach - vita d3. tak mu smakuje ze sam sie juz upomina :)

    Krzys u nas na noc tez czasami dostaje butle. ostatnio srpawdzilismy i nie dalam mu najpierw cycka tylko po 17ej jadl obiad, pozniej mandarynke i jak dostal ok 20tej butle to zjadl zaledwie 100ml.
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Aniu - spokojnie - wszystko będzie dobrze!

    Ja Oliwce daję wit. D3 - krople po jednej dziennie, ale ostatnio przeznam się, że zapominam!:neutral::shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Co do wit d3 ja nie daję, nie mam zalecenia ... może ze względu na mleko modyfikowane.
    Ania o której TO szczepienie?
    Kciukasy już trzymam :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    no Krzys modyfikowane dostaje co jakis czas plus je nabial ale o witaminie d3 sama neonatolog mi wspomniala. wg naszej lekarki powyzej roku vigantol ma za duza dawke d3 i stad zalecila te kapsulki.

    Iza mamy byc w przychodni ok 12tej
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Ania a ja pytałam jedną i drugą pediatrę i nie kazały podawać - sama już nie wiem ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    A mi sie "popsuła" Weronika :/ Jadła wszystko i nic się nie działo z brzuszkiem czy z nią. Od jakiegoś czasu po mleku zwykłym (z kartonu) czy po przetworach mlecznych (twaróg, jogurty, actimele, kaszki gotowe, budynie) Mała ma rozwolnienie :/ Wczoraj w ramach "sprawdzenia teorii" dałam jej pół actimela no i był żadziak, kilka dni temu zrobiłam jej kaszę manną na mleku zwykłym i jest to samo :/ Będę musiała porozmawiać chyba z pediatrą a ze mam zaległe szczepienie to będzie okazja
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    And mysle ze w takim razie powinnas sobie na razie odpuscic mleko krowie. ja nigdy nie mialam alergii na mleko a teraz od prawie roku mam biegunke a jak za duzo sobie pozwole to nawet dostaje przesuszonych plackow na skorze :(


    dziewczyny jak dajecie dzieciom mandarynki to rozbieracie im te czastki z blonki czy dajecie takie pojedyncze kawaleczki po prostu?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Ania ja obieram z tych "białych nitek", ale moje maluchy nie przepadają ... wycyckają sok :P
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Ja mandarynkę tylko dzielę na cząstki na początku obdzierałam z tej błonki ale jak starsi dawali maluchowi całe i nic sie nie działo to przestałam...

    Co do mleka i mlecznych rzeczy - nie mam innego wyjścia jak przestać dawać tym bardziej że od wczoraj po tym actimelu jestem pewna na 99% że to po tym są jakieś rewolucje. A z drugiej str fajny sposób na zatwardzenia :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    no bo ja w sumie nie obieram ale moja mama mnie nastraszyla ktoregos razu ze ta blonka moze do zoladka przylec bo malec dobrze nie pogryzie. no i teraz mam wlasnie wizje ze cos sie moze stac. Krzysko jak widzi mandarynki to bedzie do tej pory sie upominal az owoce nie znikna z zasiegu wzroku. Gabrysia jak chce byc dobra siostra to sama jeszcze mu podrzuca :)



    And ja mleko wlasnie na takiej zasadzie stosuje. jak jest mi ciezko na zoladku to wypijam pol kubka mleka i za 30-45min rewelacje kibelkowe zapewnione :D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Wiesz Aniu ja po mandarynce nigdy nie miałam "przygód" w przeciwieństwie do pomidora i dzieciakom nigdy nie daje ze skórką, a i sama nie jem "piętek" pomidorowych

    Będę u pediatry to pomarudzę o tym mleku jak i o starszych dzieciakach. Niepokoi mnie nadal Kuba i Gabi bo niby wszystko ok ale nie jest ok - oczy nadal podkrążone co jakis czas kupy właśnie na rzadko przez kilka dni... o tyle co Gabio przybiera na wadze to Kubuś nie... nie wiem czy to nie jest jednak jakieś uczuleniowe i może uda nam sie dostać na testy z krwi do Karpacza głównie w kierunku glutenu - no ale to jak już z nimi dotrę do lekarza
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 19th 2008 zmieniony
     permalink
    Aniu - ja wczesniej obierałam, a teraz Oliwce dzielę na kawałki i sama wszystko pałaszuje! Narazie nie miałysmy z tym problemu!
    Izunia z taąwit. D3 to z tego co słysze to pediatrzy już raczej powyżej roczku, ok. półtorej nie zalecają podawania.
    Jak Oliwka ostatnio była przeziebiona i nie było naszego pediatry - byłam u innej pani doktor to powiedziała, żebym już jej nie dawać, ciemiaczko super zarośnięte, ząbki jak trzeba to nie ma konieczności, ale jak chcę to powiedziała, że po jednej kropli do szczepienia które teraz będzie moge jej dawać i później zapytać jeszcze swojego pediatrę. Więc ja sie już tak strasznie to tej wit. D3 nie przykładam - tak jak napisałam, czasami zapominam!
    Jak za tydzień w środe bedziemy na szczepieniu to zapytam jeszcze raz naszego pediatrę!
    --
  1.  permalink
    Ja nie obieram mandarynek.

    Ponoć wit D nie tzreba podawać kiedy dziecko pije min 0,5 l mleka modyfikowanego dziennie. Ja daję 1 kroplę 2 razy w tygodniu
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    mnie się wydaje, że ta błonka z mandarynki nie jest groźna, przecież jest cieniutka, bez porównania do skórki pomidora. Ja czasem dam mandarynkę, obieram z tej błonki, ale Kamil młodszy
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 19th 2008 zmieniony
     permalink
    dziewczyny, ile posiłków mlecznych powinien jeść roczniak?
    Od lutego wracam do pracy i planuję plan dnia jak poniżej. Powiedzcie czy tak będzie ok? czy roczniak robi jeszcze 2 drzemki czy już tylko 1?
    7 - cycekx2
    9-9.30 - śniadanie (jogurcik, kanapka, jajecznica, parówka - różnie, w każdym razie bezmlecznie)
    drzemka
    12-13 - zupka
    spacer
    drzemka (przed nią jakiś owoc)
    15.30-16 - cycek
    lub tu drzemka
    17.30 - obiad z nami, czyli zależnie co będzie
    19.30 - kasza + cycek
    w międzyczasie owoce
    W nocy pewnie nadal cycek
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2008 zmieniony
     permalink
    Harpi ze spaniem zalezy od dziecka. Krzys ma zaraz 1.5roku a potrafi spac 2 razy w ciagu dnia. jedna drzemka 1.5godz i jedna godzinke w zaleznosi o ktorej wstanie rano i jak w ciagu dnia sie zmeczy :)
    patrzac po tym planie to u nas cyckowo w dzien wychodzilo i wychodzi podobnie (Krzys od bardzo dawna nie jada w nocy). rozumiem ze dopuszczasz przegryzki typu owoc, paluszki czy chrupki miedzy posilkami?
  2.  permalink
    Harpi- wg mnie rozplanowałas swietnie- chociaż ja bym te parówki jednak sobie darowała...
    Hania w okolicach roku spała raz- ale to chyba zalezy od indywidualnych potrzeb dziecka. Tu sa i półtoraroczniaki, które spią w ciągu dnia 2 razy.
    Ile razy karmisz w nocy?
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    przegryzki pewnie będą, tym bardziej że Kamil z babcią, a babcia myśli, że dziecko ciągle głodne ;))) Będę się starała wpoić, że przegryzki w postaci owoców czy np. ogóra mają być, a nie paluszki, ciastko, itp.
    Kamil na razie śpi 2 razy i dobrze nam z tym i nawet jeśli wstanie z drugiej drzemki ok 17-tej to o 20 zasypia bez problemu, ale jak będzie później, to nie wiem. Wolałabym go sama przestawić, nim wrócę do pracy - dlatego pytałam.
    W nocy karmię 2 razy, wszelkie próby oduczenia nie wychodzą. Od dziś w nocy wprowadziłam środki drastyczne - nie daje cycka i czekam aż zaśnie, póki co udało się pierwszy raz karmić o 2, drugi raz o 5 - czyli oba karmienia godzinę później niż normalnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Aniu ja daję na noc kaszkę ale na gęsto i mleczno-ryzowa.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    poszlo jak z platka. Mlody bez problemu dal sie rozdziac i pokazal lekarce wszystkie zeby. oczywiscie i pigula i pediatra nie mogly sie oprzec i poobmacywaly pepek mlodego ale do tego sie juz przyzwyczailismy chyba. po wywazeniu (10300) i obmierzeniu (tu zalezy jak stanal bo od 80 do 83wychodzilo) zostal zaszczepiony. pielegniara super bo zagadywala Krzysia jak dawala mu zastrzyk dzieki czemu nawet sie nie zorientowalismy jak bylo po wszystkim. Tesc jak wyszlismy to myslal ze Krzynia nie zaszczpili bo nic go slychac nie bylo :)
    i lekarka i pielegnairka mowily ze nie mialy zadnych info o jakis odczynach poszczepiennych. Pediatra poweidziala ze gdybysmy mieli ciezka noc dzisiaj czy jutro to na bank nie od szczepionki bo dziaslo na dwie trojki ma mocno nabrzmiale wiec zuby moga przyatakowac. pochwalila ze karmie piersia i powiezdiala ze jak tylko mam mleko to dobrze by bylo dorkamic az do wiosny, zastanowie sie jednak nad tym ;-)

    oby teraz najblizsze dni nie przyniosly zadnych atrakcji. ponoc najgorszy jest pierwszy tydzien takze kciuki dalej wskazane
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    oczywiście trzymamy za dzielnego Krzysia kciuki cały czas! ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Ania wiedziałam, że syn nie zrobi Ci niespodzianki i będzie dzielny jak zawsze - Ty panikaro :P
    Waga jak dla mnie fajna, ciekawe ile moje dziecka przybrały, ni o wydłużyło Ci się dziecko :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Iza no wlasnie to dziwne z tym wzrostem bo poprzednio mial 79-80 a teraz 80-83 :) w prawdzie przybral tylko 300gram w 2miesiace ale pediatra mowi ze jest ok. zeby mnie uspokoic wyciagnela zeszyt Gabrysi i fakt idą prawie leb w leb. widac taki ich urok
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Aniu ale Krzys dobrze wg mnie wygląda.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Harpijka u nas plan dnia z jedzeniem i spaniem po roku wygląda tak:

    7 - pobudka, butla 250 ml
    10 - sniadanie (normalne- "ludzkie")
    11-13 sen
    14 - obiad
    19.30 - butla 250 ml i sen
    W międzyczasie do picia jakiś sok i drobne przekąski
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Jemma a jakie jest nieludzkie jedzenie:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 20th 2008
     permalink
    Krzys na raczce nie ma znaku po szczepieniu, chodzi rozesmiany od ucha do ucha, gadulec wlaczony na maxa no i dobrze spal. miejmy nadzieje ze dalej tez tak bedzie
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 20th 2008
     permalink
    Ania super!
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 20th 2008 zmieniony
     permalink
    Dla Aluni Fmartni 8 buziaczków:threesome::threesome::threesome::threesome::threesome::threesome::threesome::threesome:
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeNov 20th 2008
     permalink
    u mnie 8-CYC ,10,Owoc,12 obiad, spanie, 5 deser, 7 kollacja, i 9 cyc..
    •  
      CommentAuthorpsycho_patka
    • CommentTimeNov 20th 2008 zmieniony
     permalink
    piosenki dla dzieci do sciagniecia...moze ktorejs sie przydadza...:)
    http://www.wkretka.info/szukaj,piosenki+dla+dzieci.html
    --
  3.  permalink
    nie wiem jak podkreslic link:(
    --
  4.  permalink
  5.  permalink
    dzieki ciasteczko:))
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 20th 2008
     permalink
    hehe, Myszorka - na pewno nie mleko modyfikowane bo ono nieludzko smierdzi :wink:
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 20th 2008
     permalink
    to ja mialam teraz nadrabiania-3dni.
    Mada super wiesci.warto bylo klasc niunie na brzuchu:)

    My dzis otrzymalismy wynik-Ala nie ma Pradera Willego:):):)
    25.11 mamy jeszcze badania cytogenetyczne-takie ogolne.

    bylismy tez u neurologa-Pani zadowolona z niuni. Jezeli chce moge przejsc na bobaty-nie wiem jak sie pisze.

    a potem pediatra.Ala przytyla w tydzien 200g-sukces.
    wazy 5900:)
    zostala zaszczepiona.

    Moja Ala tez nie chce jesc mleka sztucznego.Tylko wyczuje to kreci glowa.
    Ja jej robie bebilon z kaszka na sniadanie i kolacje bo inaczej by nie zjadla.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 20th 2008
     permalink
    NDT Bobath - z tego co wiem mniej nieprzyjemna dla dziecka. Świetnie, że wyniki są dobre i wszsytkiego naj na skończone 8 m-cy :)
  6.  permalink
    marta- super wieści :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 20th 2008
     permalink
    Marta super! Cieszę się bardzo :D
    No to musicie być prze szczęśliwi :cheer:

    Jemma Enfamil nie śmierdzi (bynajmniej wg mnie) - pachnie wanilią :P
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 20th 2008 zmieniony
     permalink
    Głupie pytanie: kiedy wychodzą dziecku 5-ki? Możliwe , że Maksiowi te zęby się wyrzynają? Jest okropnie rozdrażniony, gryzie smoczek od butelki i szczoteczkę a ma po już po 4 zęby z każdej strony.

    Nestle dla mnie śmierdzi niemiłosiernie, smród jest tylko stłumiony wanilią
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 20th 2008
     permalink
    Tak Jemma,nam wychodzą. Też maluchy ogólnie poddenerwowane i smoki zostały już nawet przegryzione ... :shamed:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 20th 2008
     permalink
    Nam tylko 5 brakuje :P
  7.  permalink
    Hanna raczej z tych marnie uzębionych. Ma jedynki i dwójki i niedawno wylazły 2 czwórki. W miejscach pozostałych czwórek kratery:neutral: Do trójek i piątek chyba jeszcze droga daleka
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 20th 2008
     permalink
    Nam też brakuje tylko 5tek, dziecko znów się ślini niemiłosiernie, też zadaję sobie pytanie - czy to możliwe, że to kolejne zębiska?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.