Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 4th 2008
     permalink
    Harpi ja do dziś nie podkładam poduszek chłopakom.
  1.  permalink
    Harpi ja tak sao jak And z ty ze od jakiegos czasu am poduszke która tylko sie tak zwie bo jest baardzo cienka i kłade na nia pieluche tetrowo zeby mu sie główka nie spociła w nocy i tez raczej jest to tylko atrapa poduszki takie miejsce na głowe jak napisała And
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeDec 4th 2008
     permalink
    Iza, u nas czyli w Bydgoszczy szczepienie to ŚWIĘTOŚĆ. Nie wiem jak bardzo dziecko powinno być chore żeby nie szczepili. Mówiłam pediatrze, że dzieci z obniżonym napięciem mają odwlekane szczepienia ale ona tak nie myśli. Każdy neurolog ma też takie zdanie. A wsztsko dlatego, że boją się pewnej pani, która pracuje u nas w szpitalu zakaźnym i jest ''strażnikiem'' szczepień w naszym województwie.
  2.  permalink
    harpi- ani Hania ani Michał nie śpią na poduszkach. Nie widzę takiej potrzeby.
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeDec 4th 2008
     permalink
    Harpi, u mnie dokładnie jest tak jak napisałaś, hania miała mieć "coś" pod głową, żeby zminimalizować ewentualne zachłyśnięcie...od urodzenia miała pod materacem ksiażki, potem zaczęła "zjeżdżać" z tego, więc spała kompletnie bez niczego, jak znowu zaczeły się wmioty to podłożyłam jej tą poduszkę dziecięcą ok 0,5 cm, no ale musiałam ja formować w kształcie klina wieć robota głupiego, wczoraj dostałam zalecenie kupienia poduszki niziutkiej w kształcie klina i powiem Wam że jest super:)) cieniutka, niziutka, dosłownie tak jakby była jakaś książka pod materacem:)) a mam nadzieję,że uchroni przed ewentualnym zachłyśnięciem:)
    Jak tylko będze oki, wracamy do spania bez poduszki:)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 4th 2008
     permalink
    Anetusia przykro mi ... W mojej mieścinie również rygorystycznie patrzą na szczepienia i nawet straszą SANEPIDEM, ale nasza pediatra sama powiedziała, że w naszym przypadku byliśmy zmuszeni przesuwać szczepienie bo non stop był włączany antybiotyk - co prawda tylko u Szymka, ale ja powiedziałam, że jak szczepimy to dwóch.
    Powodzenia dziewczyno.
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeDec 4th 2008
     permalink
    Oj co te nasze dzieciaczki tak się zachłystują i nas mamusie straszą!
    Ala mi tylko kilka razy zwmiotowała przy jedzeniu ale straszne to przezycia.

    Anetusia zdrowia dla malutkiej.Trzymaj sie dzielnie

    Izunia Ty to tez niezle przezycia mialas.MASAKRA. Ja tez kiedys pomagalam Ali jak się zachlysnela i wlasnie glowa w dol.
    tak mnie uczyli na basenie

    Harpijko-dzieki.bo wlasnie mialam malo mleka i tak mi przyszlo do glowy ze moze to kryzys

    Buziaki i dobranoc
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 5th 2008
     permalink
    Dziewczyny dałam chłopakom wczoraj Activie z musli i to chyba nasz złoty środek na zaparcia :D
    Tak się cieszę! Dzisiaj chcą mnie zasmrodzić totalnie hahaa :DDD
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeDec 5th 2008
     permalink
    Iza - no to super!
    Kurcze - ja nie mogę przez skazę białkową! :sad::sad::sad:
    Ale po tym jak podałam Lakcid to mała robi (środa, czwartek) codziennie jedną kupkę. Zobaczymy co będzie dalej?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 5th 2008 zmieniony
     permalink
    JA dodatkowo wróciłam do Dicofloru ... Wiesz nie dałam im całego jogurtu - tylko z 4 łyżeczki. Im posmakowało, ale bałam się im naraz dać całość. Ja oczywiście zaraz miałam gazy :shamed: i po jakieś godzinie już byłam w WC. No na mnie Activia działa prawidłowo :D (Oczywiście nie uprawiam tu reklamy!)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 5th 2008
     permalink
    Najważniejsze, że kupa zrobiona bez większego wysiłku jak dotychczas :D
    Ależ Was zanudzam śmierdzącym tematem - wybaczcie, ale normalnie skaczę z radości :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeDec 5th 2008
     permalink
    Iza - ja cię doskonale rozumię..............:wink::wink::wink::bigsmile::bigsmile:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeDec 5th 2008 zmieniony
     permalink
    Cześć dziewczyny!
    Oj jak czytałam o tych zachłyśnięciach to ciary po plecach mi przeszły, moje dziecko też ulewa, nie wymiotuje, ale nawet 2 godziny po jedzeniu leci jej z dziubka. Lekarze tak samo inetrpretują niedojrzałością układu pokarmowego. Wymiotowała tylko 2 razy jak była malutka, teraz nawet jak ulewa już nie chlusta, bo wcześniej to był koszmar.
    Ale śpimy na cieniusiej poduszcze i pod nogami łóżeczka dałam klocki.
    Byliśmy wczoraj na szczepieniu wzw i Hania waży 9420 g mierzy ok 76 cm, także pediatra nic nie wspominiała że jest za gruba, bo jest długa i rozchodzi jej się po ciele. Lekarz pochwalił małą bo jest zdrowa jak ryba i odpukać puk puk do tej pory nie chorowała, ni katarku nie miała, ale nie zarzekam się. Była pełna podziwu jaka siłaczka z niej. Właśnie zwiewa mi z kocyka więc idę. Mało mam czasu bo kończymy remont a ja maluję, szoruję itp.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeDec 6th 2008
     permalink
    Witam się z rana!
    Pustki takie, Mikołaje chyba śpią haha.
    A ja muszę powiedzieć bo obrałam sobie plan, że Hanutek nie będzie pijał w nocy mleka i herbatki i udało się. Malutka pije wodę:bigsmile::bigsmile:
    Lecę robić porządki
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 6th 2008
     permalink
    Mam pytanie a właściwie prośbę szukam kogoś kto zna smoczki z serii Lovy lub Tommee - czy są bardziej miękkie niż Avent?
    --
  3.  permalink
    AND mam pare smoczków z serii Lovi Canpola bo pasuja na Aventowskie butelki-tak sa bardziej miękkie
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 6th 2008
     permalink
    Dzięki Cisteczko - w poniedziałek lecę do rossmana bo tam je widziałam !!
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeDec 6th 2008
     permalink
    tez mam lovy-sa miekkie
    dla mnie najmieksze sa dr browns
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 6th 2008
     permalink
    Fmartuniu ale Ty mówisz o których dr brown? bo są i takie baloniki i proste - z takich prostych (od słoiczków Bebiko i Bebilon) właśnie usiłuję uciec jak najdalej

    Ale skoro Lovy są miękciejsze i tym bardziej pasują do Aventa to kupię smoczka i zobaczę - nie muszę przynajmniej butelki zmieniać
    --
  4.  permalink
    NR- jak tam Cyryl?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 6th 2008
     permalink
    Krzys dzisaij juz drugi dzien z rzedu zrezygnowal z drzemki w ciagu dnia. wstal o 7 i przed sekunda doslownie zasnal. nic specjalnego czy nowego sie nei dzialo i mam nadzieje ze to tylko taki maly wybryk. w prawdzie nie marudzil i nie byl uciazliwy jakos inaczej bo z niewyspania ale ta jego drzemka jest potrzebna jeszcze i jemu no i jak najbardziej mi - dla zachowania zdrowia psychicznego :wink:
  5.  permalink
    Aniu ja mam nadzieje ze to chwilowe bo wiem jak drzemka dziecka jest potrzebna nie tylko jemu ale i nam
    ja wtedy moge zrobic w spokoju obiad sprzatnac czy poprostu posiedziec z herbata ,ja sie załamie chyba jak on przestanie sypiac w dzien-te dwie godzinki sa tylko dla mnie wtedy
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeDec 6th 2008
     permalink
    Aga, dzięki, że pytasz - całkiem dobrze, poza tym, że się wychrzanił dzisiaj na dworze i twarz porysowana... Chociaż i tak nieźle, biorąc pod uwagę to, że jak go podnosiłam, to połowa była brudna :sad: Gorączka przeszła bez śladu - już po nocy środa/czwartek nie gorączkował.
    --
  6.  permalink
    No to szczescie,że już lepiej. dziwna sprawa z tą gorączką... A nie wysypało go nigdzie?
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeDec 6th 2008
     permalink
    Wczoraj była delikatna wysypka na brzuchu i na plecach - dzisiaj już nic.
    --
  7.  permalink
    Nawet jak delikatna to wwskazuje pewnie na 3-dniówkę... No ale najważniejsze,ze to juz za Wami :)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeDec 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Też mi się wydaje, że to potwierdza trzydniówkę. Iść z tym do lekarza jeszcze? Przeczytałam, że po ustąpieniu wysypki już jest ok i nie zaraża, więc bym się w zarażalnię nie pchała. Mam wizytę u ortopedy w pon po południu, nie chciałabym przekładać na za kolejne trzy miesiące...
    --
  8.  permalink
    No ja tez bym się nie pchała :)
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeDec 6th 2008
     permalink
    Straszne sa zadlawienia...to sekundy...
    Synus taz wlozyl sobie caly smoczek do buzi...nie wiem kiedy bo siedzial kolo mnie i bawilismy sie i nagle patyrzy a smoczek w paszczy u mlodego...od razu paszzce mu otworzylam i wyjelam smoka...ufff
    Cyryl - trzymaj sie, zdrowiej, zdrowiej biedaku !!!

    Co do ulewan, to u nas byly ogromne...mlody byl zarlok straszny, czasem zdarzaly sie az takie chlusty ... ale on jakos tak odruchowo dawal wtedy glowke na bok i na szczescie sie tym nie krztusil...u nas przeminelo z wiekiem, ale poczatkowe miesiace byly niefajne, wszystko zapackane >serkiem<

    Beatko, Anetusiu - zycze Wam aby coreczki wyrosly z tego, zeby bylo lepiej. Baddzcie dobrej mysli i nadziei!!!

    co do smoczkow - to my mamy nuk kauczukowe - innych nie akzeptujemy, sa miekkie ale nie mam pojecia jak sie maja do tych, o ktorych piszecie.

    moj mlody dzis standardowo zaliczyl 1h i 10 min drzemki na polku i tyle...potem zasypia normalnie kolo 19;30. niestety baaaardzo zadka zdarza sie,ze mlody zaliczy jakas dluzsza drzemke w domu,,,wiec ja juz sie przyzwyczailam i wszystko robie przy nim...

    Dzisiaj zaliczylismy spacerek po rynku, nad wiselka i po plantach...wiatr byl straszny ale slonko ladnie swiecilo....

    No a dzisiaj do godz 15;00 moje dziecko istny Aniol a po 15;00 normalnie diabel w niego wstapil....:shocked::shocked::shocked: darl sie z malymi przerwami do 19;00, myslalam ze zwariuje, uspokoil sie na chwile jak dostal o 17;00 jablko....:sad:, no ale zasnal w sekundzie (on szybko zasypia), dalam mu viburcola na noc...ladna szopke odstawil mi dzisiaj a bylam sama :sad:, eh mam nadzieje, ze jutro bedzie ok....:whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeDec 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Tagusia, może to zęby..
    Ja do pewnego momentu też robiłam wszystko przy dziecko, ale przyszedł moment, że nie ma siły, która utrzyma go w miejscu, np krzesełku - no chyba, że coś je, ale ile można w dziecko wpychać jedzenia. Jak łazi po ziemi, a ja coś robię, to natychmiast jest przy nogach, staje na palcach, buzia do góry i krzyczy: yyyyyyyyyyy. On chce widzieć co się dzieje, no a z dzieckiem na ręku, to się nie da nic zrobić. Mój malec też spał właściwie tylko na spacerach, ew. przy cycku. Jak miał pół roku zakończyliśmy tą niewygodę i teraz sypia w łóżeczku, sporadycznie w wózku. I sypia w sumie ok 2,5 godz. dziennie (podzielone na 2 drzemki)
    Z ulewaniem u nas też była masakra, już nawet nie przebierałam przy mniejszym ulaniu, przy średnim podkładałam pod spód jakiś kawałek materiału. Kamil ulewał z pół roku na pewno, już raczkował (czyli miał 7m-cy), a jeszcze ulewał regularnie.
    NR - też bym odpuściła lekarza
    Mada, Kamil miał 8 m-cy jak miał takie wymiary jak Hania (9300 i 75), duża dziewczynka
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeDec 7th 2008
     permalink
    and ja mam taka prosta `btelke
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 7th 2008
     permalink
    My chcemy uciec z takiego podobnego smoczka
    http://www.nowy.fabrykaprezentow.com/zdjecia/4827.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 7th 2008
     permalink
    Krzychu spal dzisaij 12godzin ciagiem. ciekawe co dzisiaj z drzemka wykombinuje. macie jakis sposob zeby dziecko w ciagu dnia odplynelo poza wymeczeniem go do granic przyzwoitosci? :wink:
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeDec 7th 2008
     permalink
    AniuM chyba nie ma lepszego sposobu niestety :bigsmile: przynajmniej ja takiego nie znam.

    W czwartek znowu byliśmy u lekarza i tym razem Tomek został zaszczepiony na wzw. Okazało się też, że w ciągu tygodnia przybyło mu 6 dkg i waży teraz 9500 przy wzroście 73 cm. Pediatra mówi, że rozwija się prawidłowo. Chyba był to dobry dzień na szczepienie, bo tylko przy wkłuciu Tomek lekko zapłakał i zaraz się uspokoił, bo mu pani doktor misia dała i zainteresował się zabawką :bigsmile: jestem z niego bardzo dumna :)

    Byliśmy wczoraj po przymierzać Tomka do fotelików (kolejna wyprawa) i teraz już w ogóle nie wiem co kupić. Maxi cosi Tobi jest jakiś taki wąski i nie wiem jak ma się w nim zmieścić dziecko 18 kilogramowe jak 9 kilogramowy Tomek ma tam niewiele miejsca. Priori xp i priori różnią się między sobą tylko tym, że xp ma taki docisk na pas, a no i cena xp jest o 150 zł droższy. Chyba kupimy priori... sama nie wiem. Bez sensu płacić więcej za taki docisk, który tak na prawdę niewiele zmienia jeśli chodzi o bezpieczeństwo
    --
  9.  permalink
    Stokrotko super ze Tomus sie wspaniale rozwija,duzy z niego chłopak
    ale juz kupujecie fotelik no no no to Tomus naprawde musi byc duzy i długi bo my jeszcze miesiac temu jezdzilismy w kubełku bez tej wkładki dla noworodka oczywiscie,fotelik kupimy po powrocie do Polski.Maxi Cosi to droga firma ni ebierzecie pod uwage innych? tu w Norwegii standardowo te foteliki sa tansze niz u nas
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeDec 8th 2008
     permalink
    Jejciu, ale wasze dzieciaczki fajnie ważą. Moja Natalka ma ledwie 9500g :(
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 8th 2008
     permalink
    100krociu moi chłopcy ważą nie wiele więcej od Nati - dziś ich zważę i napiszę dla uspokojenia ducha :P
    P.S. Widać taka jest uroda Małej! :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 8th 2008
     permalink
    100krociu Krzysko konczac 17miesiecy wazyl 10300 takze spokojnie. waga piorkowa nie jest zla :)
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 8th 2008
     permalink
    A moje dziecko ma 14kg i najgorzej go wyciagnać z brodzika, a co bedzie dalej:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeDec 8th 2008 zmieniony
     permalink
    Zastanawialiśmy się nad innymi, ale ta firma ma najlepsze opinie i ich foteliki dobrze wypadają w testach. Dla nas ważne jest, by fotelik był bezpieczny bo często wyjeżdżamy w długie trasy a nigdy nie wiadomo, co się może przydarzyć niestety. Może na forum wyprawkowym napiszecie coś o fotelikach Waszych pociech? Dobrze jest zasięgnąć wiedzy użytkowników. Mamy jeszcze czas, więc zdanie możemy jeszcze zmienić. Zwłaszcza, że aktualnie jesteśmy na etapie fotelika, który mnie nie do końca zadowala.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 8th 2008 zmieniony
     permalink
    Stokrotko przejrzyj temat wyprawkowy bo o fotelikach bylo kilka razy.
    ja mam Ramatti Venus i jak dla nas ok


    Myszorko no to z Matiego niezla kluska. Gabrysia mniej wazyla konczac 3 lata :shocked:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 9th 2008
     permalink
    dzisiaj Krzys rano wstawszy przydryptal do kuchni i pokazal ze chce mleko, wydul jak na niego rekordowa ilosc bo 150ml (do tej pory nigdy wiecej niz 120nie wypil) wzielam go na kolana niedawno i myslalam ze cycka zechce ale jakos nie zapalal checia… czyzby syn sam zaczal sie odstawiac?? nie mam nic przeciwko zwlaszcza ze koncze karmienie z koncem grudnia
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 9th 2008
     permalink
    Aniu własnie Matuś nie jest gruby, chociaż brzuszek ma, ale on ma ubite ciałko.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 9th 2008
     permalink
    Ania no to by było fajnie, jakby sam się odstawił :D
    A Krzyś wołał o mleko kartonowe czy modyfikowane?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 9th 2008
     permalink
    Ja wczoraj zapomniałam chłopaków zważyć, tak szybko wciekli do wanny (znaczy M ich powsadzał :P) :shamed:
    Dziś koniecznie ich na wagę wsadzę :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 9th 2008
     permalink
    Myszorka no waga Mateuszka zdecydowanie przewyższa moich kidsów, ale też nie uważam go za grubaska, jest wysoki i taki w sam raz :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 9th 2008
     permalink
    Izunia o modyfikowane. wie gdzie stoi puszka wiec idzie i ja paluchem pokazuje mowiac am :)

    mlody dzisiaj nie w sosie. spiacy jest ale nie chce sam zasnac, denerwuje sie jak mu czegos nie chce dac i ogolnie jakos sie mazgai
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 9th 2008
     permalink
    Kurcze Ania a ja już myślałam, że te kartonowe spija :tooth:
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeDec 9th 2008
     permalink
    Ania, Kamil dziś dokładnie taki sam, ale u nas to chyba wina zębów, bo pcha ręce do buzi, 2 razy mnie ugryzł w cycka :( i ma napady złości połączonej a płaczem, no i tuli się cały czas
    Fajnie by było jakby Krzyś sam się odstawił, może wykorzystaj tą jego "niechęć" do cyca i spróbuj nie dawać już teraz.
    Kamil na naszej domowej waży 10kg, ale ona waży z dokładnością do 0,5kg, a jak ważył 9300 w przychodni, to na naszej 9kg, więc ta dokładność też pozostawia sporo do życzenia.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 9th 2008 zmieniony
     permalink
    Harpi no ja nie mam super wagi łazienkowej, ale orientacyjnie dziecka ważę :D (jedno miejsce po przecinku).
    Teraz już są duzi więc nie martwię się ich kg jak na samym początku, apetyt mają więc nie jestem zaniepokojona niedokładnością wagową.
    U lekarza czasem ważą "z błędem" -> czytaj szybko i niedokładnie ... Nam się tak zdarzyło, to samo tyczy się mierzenia.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.