Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 9th 2008
     permalink
    Harpi to ładną wagę ma Kamilek
    Izunia w mojej przychodni jest elektroniczna waga
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 9th 2008
     permalink
    Myszorka u nas w przychodni też :P
    Ba nawet są obie i ta stara tradycyjna i elektroniczna.
    btw - ja w domu też mam elektroniczną.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 9th 2008
     permalink
    dzisiaj już mamy za sobą pierwszy spacerek - krótki ale treściwy:) a teraz drzemka po obiadku
    Ech dalej się uczę karmienia - a właściwie dokarmiania - mam nadal mało pokarmu więc dokarmiam butlą - i tu jest wielka niewiadoma bo nigdy nie wiem ile jej dołożyć ???
    Poza tym nabawiłam się hemoroidów - wrrrrrrrrrrrrrr. Ciągle mam problem z wypróżnianiem się - i przez to chyba mi się to paskudztwo porobiło.

    Czy któraś z Was ma jakiś sposób na dolegliwości hemoroidowe ech:(?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 9th 2008
     permalink
    Aga a probowalas granulek homeopatycznych na rozbudzenie laktacji? zajrzyj na temat o karmieniu piersia moze tam znajdziesz jakies rady ktore u ciebie poskutkuja
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 9th 2008
     permalink
    Poszłam dziś do pediatry bo miałam mały problem z okulistą ... Ja zarejestrowałam małą na 16.12 u nas prywatnie a szpital na kasę we Wrocku na 11.12 no i nie wiedziałam co robić -> zdaniem naszej pediatry spokojnie mogę iść tu 16 bo w wynikach poprzednich badań okulistycznych nie jest źle i mała nie ma żadnych leków

    Poza tym dostałam skierowanie do ortopedy i neurologa na USG główki - dr była zdziwiona że nie dostałam go w szpitalu i do laryngologa na badanie słuchu w okolicy 3m

    Mam karmić jak najwięcej małą cycem bo dla dziecka nie ma nic lepszego a tym bardziej dla wcześniaka. Jeśli mała będzie głodna to dokarmić albo enfamil 1 premium albo humana 1 premium z LIPILem
    Podawać wit K
    Co jeszcze to już sama nie wiem bo wiele tego było - moja pediatra też klnie na szpital :/
    16.12 mamy szczepienie
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeDec 9th 2008
     permalink
    Harpi - tak dokladnie, wiem ze to zeby ale i tak ciezko jest przetrzymac te wrzaski, placze, zlosci...:neutral: Dzisiaj bylo po poludniu to samo :neutral: i mam nadzieje, ze jutro wyjdzie reszte zabka z sobotniego darcia. No i chyba zaraz bede nastepne...
    Stokrotko - ja tez mialam bol glowy co do fotelika...u nas ten pierwszy kubelkowy tez byl za maly jak synus mial ok. 6mcy. My bardzo duzo jezdzimy autem, wiec postawilismy na jakosc, wygode... Mierzylismy synka do roznych fotelikow tych najbardziej znanych firm i w kazdym ma w zasadzie tyle samo miejsca... :neutral: czyli niespecjalnie duzo.
    Myszorka - moj synus tez duzo wazy ... a az na takiego grubaska nie wyglada... :wink:
    Aniam - no to wykorzystaj moment odstawiania, moze pojdzie bez problemu najmniejszego. Moj Szymek wypija tak od 150 do 210 ml mleka...z tym , ze czasem te 210 to za malo...ale wiecej nie dostaje.
    Aga-nie pomoge, akurat ten problem jest mi calkowicie obcy
    And-trzymaj sie ! Caluski dla malego szkrabika

    Dzisiaj zrobilam synkowi po raz pierwszy kaszke manna z jabluszkiem. no i mialam zgryza, bo nie wiedzialam ile tej kaszki mu dac. dalam dwie lyzeczki ale nie wiem czy to malo czy duzo. Jesli cos wiecie w tym temacie, prosze dajcie znac :bigsmile:
    A, kupilam dzisiaj 4 pary rajtuzkow :shamed:, 2 pary w tesco, wygladaja fajnie zobaczymy jak sie sprawdza. Fajnie takie nieco grubsze.
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeDec 9th 2008
     permalink
    Ehh.. dzisiaj chyba taki dzień:(( ja padam ze zmeczenia, niby jestem u rodziców na tydzień, a zmećzona jestem sto razy bardziej niz u siebie w domu..
    A Hania wczoraj mało jadla-mleka prawie wogóle, nie chciala i już, ale owoce i zupkę zjadła ładnie jakaś taka nie taka była i w nocy przespal prawie 14 godzin..dzisiaj jadła już oki, ale marudna jakaś, spać coś nie mogła w dzień..tzn.chciało jej się bardzo, oczy zamknięte, trze je bo zmeczona ale płacz i lament bo zasnąc nie moze, wkońcu jak padła to przespala jedzenie i obudziła się przed kąpielą myslałam,że później pójdzie spać, ale gdzie tam zaraz ją wykąpałam i o 20 już chrapała..jaiśdzien dzisiaj taki:(

    Tagusiu nie wiem co ci poradzić z tą kaszka, niby powinno dawać się malutko na początek, ale ja Hani dałam 50 ml od razu i owoce i tak jej daje do tej pory ok 50ml kaszki (na gęsto oczywiście) i do tego słoiczek z owocami, pasujący smakowo to smaku kaszki:)) dzisiaj dałam jej pierwszy raz kaszkę jabłkowątą bebilon i też odrazu walnęłam jej 50ml:neutral:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Dziewczyny mam problem, bo wczoraj Matuś miał czerwone policzki i tak całe popołudnie, tempki nie było, ale kupa a'la biegunka z zielonymi glutkami i śluzem, strasznie śmierdząca. Dalam mu dicoflor, a w nocy podobno ze 3 razy zakaszlał.
    Co mam mu jeszcze podać, daje mu multisanostol dziennie.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeDec 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Ania - innych objawów brak rozumię???
    A może dzisiaj już coś więcej sie pojawiło, czy ta kupka sie powtórzyła???
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Myszorko moze cos zjadl innego albo jakis brudek skonsumowal czy jak. na razie nie ma co panikowac, dalas probiotyk wczoraj, daj dzisiaj i czekaj

    Tagusia ja jak juz cos wprowadzalam to raczej w normalnych ilosciach, tylko pierwsze marchwianki byly na zasadzie kilka lyzeczek :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Beata ja jak bywałam u teściów czy rodziców sama bez M to też byłam umęczona, niby rąk do pomocy więcej, ale jakoś i tak wszystko mi się wydawało, że sama lepiej dopilnuję. Teraz już jest inaczej, chłopcy już są starsi :P

    Myszorka też bym odczekała i obserwowała Matiego - rozumiem, że osobiście nie możesz, ale pewnie syn z którąś z babć jest. Może faktycznie coś skonsumował "znaleźnego" ...

    Dziewczyny Szymek dalej pokasłuje w nocy i nad ranem, już sama nie wiem czy ten kaszel jest suchy czy mokry ... zdaje się być raz taki raz taki :| Czy to może być jego taka natura? W piątek szczepienie i nie wiem co to będzie znowu. Myślałam, że ma nawrót kataru, ale dziś z rana nos suchy - sama już nie wiem no :shamed:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Iza a moze macie za suche powietrze w pokoju chlopakow? ja na noc przykrecam kaloryfery bo inaczej sama pokasluje :confused:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Ania ja kaloryfery mam też poprzykręcane bo nie lubię jak jest za gorąco, samej nad ranem mi się nos zatyka i jakoś w gardle drapie. Wstawiam dodatkowo miskę z wodą pod łóżeczko - no nie wiem co jeszcze ...
  1.  permalink
    Izunia- a może to jeszcze jakies pozostałości po chorobie? Lekarze mówią,że nieraz taki kaszel może trwać nawet i z miesiąc po przechorowaniu...


    Dziewczyny- używacie kremów zimowych do smarowania buzi? Jezeli tak to jakich?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Aga no dobra, ale czy ja dalej mam podawać syrop? Przez 10dni podawałam Stodal i odstawiłam ...
  2.  permalink
    Izunia- mi się wydaje,że juz trzeba odstawić- ale wiesz, lekarzem nie jestem....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Aga ja jeszcze nie zaczelam uzywac. w zelszym roku stosowalam i dla Krzysia i Gaby z Bubchen, byl ok - sama nawet w duze mrozy nim sie mazalam :))

    Izuniu z tym kaszlem to dokaldnie tak jak pisze Aga, nam neonatolog mowila o miesiacu i faktycznie u Krzysia zaleglosci trwaly ok 5tyg
  3.  permalink
    Ania- a ten bubchen jest tłusty? Świeci się?
  4.  permalink
    moje dziecko nabyło dwie nowe umiejetnosci-pierwsza to swoja szczoteczka myje zeby jak mu powiem"umyj ząbki" czyli rozumie polecenie!
    umie wstac bez podparcia-smiesznie to mu wychodzxi no ale umie

    poza tym swietnie umie uciekac tam gdzie mu nie wolno
    --
  5.  permalink
    a my Bubchen nie mozemy uzywac-PIotrusia po nim wysypuje a mi wychodzi plaga pryszczów! my na mróz mamy z Flosleku nazywa sie Sopelek i jest bardzo fajny
    --
  6.  permalink
    Ja mam nivea na każdą pogodę- ale... tłusty jest i świecący i mnie wkurza.
    w tym roku myślałam o takim
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Aga mowiac szczerze to nie pamietam. mi przy -20stopniach wszystko jedno bylo :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    jak mi sie uda kupic to pewnie kupie SKarb Matki, bylam zadowolona ze wszystkich ich kosmetykow a sama teraz uzywam mleczka kosmetycznego od czasu do czasu :)
  7.  permalink
    Ja chyba musze już zacząc smarować- bo Hania ma jakąś skórę szorstką na polikach
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Aga to co z linkowałaś to jest krem i oliwka?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Już doczytałam :shamed:
  8.  permalink
    Izunia- do kremu jest jakiś gratis- nie mogłam znaleźć samego kremu na allegro
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Ja zostanę właśnie przy Nivea, na tyle co my wychodzimy to mi wystarczy.
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    My też mamy Nivea. To prawda świeci się, ale mi to specjalnie nie przeszkadza więc zostaniemy przy nim.
    --
  9.  permalink
    a ten flosleku sie az tak nie swieci jak Bubchen-ale te kremy na mróz chyba wszystkie beda takie swiacace bo tłuste.
    Przedtem tez mielismy Nivea ale w aptece przed wyjazdem nie było i wziełam ten bo u nas sie wszyscy nim smaruja na dwór-cała nasza trójka
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Dziewczyny dzięki za poradę, ale czy mam dać mu eurespal bo kaszle, jak myślicie
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Myszorko jesli przy malym zwyklym kaszlu zaczniesz od eurespalu to co mu podasz w razie choroby?
    na razie poprzestan na czyms w stylu drosetux. nie ma co od razu ciezkiej broni wytaczac
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Myszorka dokładnie lepiej podać jakiś homeopatyczny.
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Ja polecam Drosetux własnie - Oliwce pomógł, a Eurespal to sobie zostaw na większa chorobę - tak jak napisały dziewczyny!
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Podałam mu prawoślazowy, kupka juz ok, ale chyba to na zęby bo strasznie nerwowo grzebie w buzi, a jak dałam zimny gryzak to widać że mu ulzyło
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    To wszem i wobec oświadczam że Ala na przeciw wszystkim i wszystkiemu dziś wieczorem samodzielnie usiadła:):):)

    Zrobiła to w sposób nieprawdiłowy, bo z zupełnie innej strony, nie uwierzycie nawet jak - ale zrobiła i to się liczy.

    Teraz będę jej pokazywać prawidłowy sposób ale ona i tak nie chce już leżeć tylko by siedziała i siedziała.

    A nauczy się upadać??
    Bo narazie uderzyła mi się parokrotnie w szczebelki bo po prostu LECI do tyłu na plecy.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Marta aaaaaaaaa barwo dla Ali :cheer:
    Mój Szymek zupełnie inaczej siadał jak Filip ... no bądź przygotowana na upadki, ale z pewnością i to opanuje perfekt :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    brawa dla Ali za kolejny milowy krok. super ze sobie dziewczyna radzi a ze nie tak jak jej kaza... coooz mala indywidualistka :))
    z czasem opanuje padania do perfekcji i z siadu i ze stania. Krzys to juz nawt z wysokosci padac potrafi :P
  10.  permalink
    Brawo dla Ali :clap::clap::clap:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    gratulacje Alunia :bigsmile:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    To brawo dla Ali,
    A moje dziecko wczoraj nie wiem jak ale powiedzialo wyraz jerona, to takie po śląsku ale ubaw mieliśmy, no i często woła ania, ania
    --
  11.  permalink
    a co to znaczy Myszorko?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Aga nic, jerona to taki przerywnik opisujący zdziwienie o :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Np. Jerona jaka łona już dużo panna :tooth:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Lepiej by zabrzmiało - Jerona jaka łona już dużo dziołcha :rolling:
  12.  permalink
    hahah- ale świetna ta gwara :D A powiedzcie dziewczyny- móicie tak na codzien w domach?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Myszorka no to mieliście ubaw! :D
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Izunia dzięki za wyjasnienie:wink:
    Aga a Matuś tak powiedzial jak mu zabroniłam wchodzić za stół.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Aga no ja nie mówię, ale np. jak znajome dzwonią - te typowe hanyski, to trza się jakoś dogadać i "wtopić" w tłum - rozumiesz :P
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Aga własnie nie, nie godomy tylko mówimy, a nie wiem skąd on tak powiedział, gdzie to słyszał.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.