Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    hehehe... Ja mam kolezankę która pochodzi ze Świętochłowic. Byliśmy kiedyś u niej na jakiejś kolacji i przyjechali jej rodzice-za nic nie mogłam zrozumiec, co oni mówią do nas :shamed:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Aga no moja teściowa też na początku nie rozumiała co ja mówiłam - jak coś wiesz mi nie teges z nią to palnę coś po śląskiemu do niej :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Świętochłowice bardzo blisko mojego rodzinnego domu.
  2.  permalink
    Ale nauczyłam się hasiok, szłapki i ciul :tooth:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Aga buahahahaa :DDD
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Aga filok sobie dopisz, no i epa
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeDec 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Gratulacje dla Aluni :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer: zdolna dziewczyna!!!

    Ja mam rodzinę w Kłodzku... czasem kompletnie nie kumam co wujek do mnie godo :P bo jak tak zacznie po śląsku, to jakby nie umiał inaczej :)

    U nas wyszedł trzeci ząbek: górna jedynka. Ciekawe kiedy będzie następny :)

    Z fotelikiem ciągle problem, ale doszliśmy do wniosku, że w sobotę pojedziemy do Poznania i będziemy przymierzać Tomka do wszystkich fotelików, które nas interesują. Nie ma innego wyjścia, bo w nosidełku chyba lepiej żeby nasz maluch nie jechał na święta , bo za długi już jest do niego.

    Tagusiu a Wy w końcu jaki fotelik wybraliście?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    Kłodzko to Dolny Śląsk, a nie Śląsk.
    --
  3.  permalink
    dziewczyny mam pytanie-myłyscie kiedys butelki w zmywarce?mozna wogóle?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    Ciacho nie mam tego urządzenia w domu - jeszcze :P
  4.  permalink
    stokrotko a widziałas foteliki Ramatti? my sie zdecydowalismy na Venus Comfort-jak wrócimy do Polski pierwsze kroki kierujemy do sklepu po niego
    --
  5.  permalink
    Izunia w domu tez nie mam ale tu w Norwegii jest na wyposazeniu to korzystam do oporu:)))
    oj fajna rzecz:)
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeDec 11th 2008 zmieniony
     permalink
    ja myłam w zmywarce, można. Płyn jest przecież spłukiwany i to obficie - na pewno równie dobrze jak ręcznie płukany, no i później jest parowanie, które zabija bakterie, więc w sumie nawet to wskazane.
    Fmartunia, brawa dla Ali, zdolniacha i spryciula z niej. Kamil siedział posadzony jak miał niespełna 6 miesięcy, raczkować zaczął przed ukończeniem 7 miesięcy, a tuż po skończeniu 7 nauczył się sam siadać. Ostatni upadek do tyłu zaliczył jak miał 7,5 miesiąca. Wydaje mi się, że za wcześnie zaczął raczkować i siadać sam - bo jeszcze usiedzieć nie potrafił bezwywrotkowo. Późniejsze upadki zawsze na boczek i zamortyzowane. Się jakoś nauczył :))

    Kamil mi zachorzał, jak do tej pory nawet katar się go nie imał, a teraz ma zapalenie gardła, stweirdzone wczoraj przez lekarza. DOstał antybiotyk, bo gardło mocno czerwone i wysoka gorączka. 2 noce mam nieprzespane prawie wcale. Jak go łapie atak gorączki, to się tuli i zwalnia maksymalnie tempo, a w nocy spać nie może. Muszę go ukołysać. Budzi się też często i potrzebuje przytulenia. Dziś już dużo lepiej, nawrotu gorączki nie było jak dotąd. Ostatni Nurofen o 3 w nocy dostał.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    Dziewczyny - doradźcie mi czy takie urządzenia jak sterylizator czy podgrzewacz są niezbędne w domku - ja jak na razie wyparzam butelki w garnku ( tradycyjnie) - ale zastanawiam się czy nie nabyć sterylizatora??? hm podpowiedzcie mi?? jeśli tak to jakie??
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    Aga mam sterylizator parowy - od ponad tygodnia jak Tosia jest w domu użyty aż raz ... nie używam tego za często - po prostu dokładnie myję. Jeśli do smoka od butelki dopadnie mi sie Weronika to tylko zlewam go wrzątkiem - sorki ale osiwiałabym gdybym za każdym razem miała używać czy sterylizatora czy też wygotowywać butle i smoki
    Czy podgrzewacz jest tak niezbędny - nie wiem. Kupiłam przy Ani (od 4mż na butli) użyłam kilka razy, jak urodził sie Kuba wyjęłam i użyłam raz, przy dziewczynkach nie wyjmowałam nawet. Teraz chcąc sobie ułatwić życie wyjełam i już 2 dzień stoi - mleko podgrzewam i tak na gazie... Woda w garnuszek w to butela i po 3 minutach jest

    Co jakis czas myję butelki w zmywarce - używam tabletek. Nie wiem co czy siła wody czy substancje z tabletki ale coś rysuje butle i tylko dlatego nie robię tego za często
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    OK dziekuje And za info- aha i mam jeszcze jedno pytanie - jak długo po porodzie miałyście te brudzenia??? Ja jestem już 3 tyg po - i nadal jeszcze troche mam te brudy .
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    Aga ja sterylizatora nie miałam, butelki zawsze myłam i odparzałam wrzątkiem. Nawet przy dwójce dzieci szło mi szybko. Podgrzewacz miałam (Aventa) i używałam chyba 10 m-cy - najbardziej przydał mi się na wyjazdach do ICZMP i do rodziny. Ale w domu również z niego korzystałam, przecież i słoiczki można w nim podgrzać.
    Jednak mam nadzieję, że laktacja się u Ciebie rozhula i nie będziesz musiała jeszcze podgrzewać pokarmu a tym samym podawać butli, no ale rozumiem, że różnie to bywa :D
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    Aga, ja podgrzewacza używałam i używam nadal bardzo często i do podgrzania picia i słoiczków. Jak gotuję Kamilowi to też wrzucam w słoiczek i do podgrzewacza. Ale fakt, że jak mi się spieszy, to wodę gotującą z czajnika w garnek i jest dużo szybciej. Kamil jak był mały, to nie chciał pić zimnego, musiał mieć ciepłe picie. POdgrzewacz przydawał i przydaje mi się też w nocy, butla stoi cały czas w nim i jak jest potrzeba to wyjmuję i gotowe. Czasem trochę za ciepłe, ale łatwiej schłodzić niż zagrzać.
    Sterylizator mam, ale rzadko używany. Też tylko dokładnie myję butelki. Jak Kamil był mniejszy to raz na jakiś czas wrzucałam butelki i smoczki w sterylizator - tak co 2 tygodnie. Tylko, że Kamil tylko na cycku od urodzenia. Teraz butelki dorzucam do zmywarki jak mam zmywanie. Fakt, że się rysują, wszystko się rysuje, ale nie zależy mi żeby były idealne, nie będę ich sprzedawać ;))
    Co do brudzenia to zerknij na mój wykres.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    Krwawienia brudzenia plamienia mogą być nawet i do 6tyg po porodzie (czyli cały połóg) a nawet i dłużej - ja miałam bardzo długo po Weronice a teraz pojawia się i znika
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    Aga u mnie połóg trwał 28dni z przerwami, raz było to lekkie krwawienie, a raz plamienie - po 50dnich od porodu dostałam @, ale ja nie karmiłam piersią.
  6.  permalink
    u mnie 6 tygodni było plamienie
    dzieki za odpowiedzi zaraz je wrzuce w zmywarke
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    aaa kupiłam dziś tą butlę Lovi - faktycznie smoczek jest mega miękki - bardziej miękki niż zwykły kauczuk ba nawet bardziej miękki niż ten szpitalny smok
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    No cóż - ja plamiłam po porodzie bardzo długo i to mimo wyłyżeczkowania itd.
    Chyba z 7- 8 tygodni to wsumie trwalo. Pamiętam, że wizytę miałam przesuniętą na 10 tydzień po porodzie z uwagi na wewnętrzne szwy w liczbie kilkunastu (pękła mi pochwa), i na tej wizycie jeszcze całkiem sucho też nie było! Ale wszystko było prawidlowo eg mojego lekarza - tak się zdarza i to indywidualna sprawa każdej kobiety!
    Co do mycia butelek w zmywarce to nie wszystkie sie do tego nadaja, ja mam Avent i myję, ale od niedawna, bo zmywarkę dostałam ostatnimi czasy.
    Podgrzewacza i sterylizatora nie miałam i sie obeszłam bez tego dodatkowego sprzętu. Podgrzewałam tradycyjnie na kuchni w garnuszku i było ok, a sterylizacja - no cóż ja z tych wyrodnych matek ktore aż tak nie przestrzegają tego. Od czasu do czasu wyparzałam wrzątkiem i tyle - Oliwka nigdy nie miała pleśniawek itp, :wink::bigsmile:
    --
  7.  permalink
    Iwa ja mam tu w Norwegii Aventa i ostatnio kupiłąm do herbatki jakas od nich ale mi jej nie szkoda wiec tez bede wkłądac do zmywarki.Ja tez nie wygotowywałam butelek za czesto-zdarzyło mi sie na poczatku a potem tak jak wiekszosc-wrzątkiem.wszystko jest ok taka nadmierna sterylnosc jest tez nie dobra.
    Podgrzewacz miałam pozyczony ale tylko przez pierwsze pół roku-potem oddałam bo wolałam wode w garnuszku jakos szybciej mi sie podgrzewała
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    wydaje mi się, że w zmywarce można myć każdą butelkę, którą można gotować. Jeśli nie nadaje się do gotowania, to info jest na opakowaniu. Ja kupiłam taki kubek ze słomką i było na nim, żeby nei gotować - za późno przeczytałam i się nieco rozciągnął :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    ja mam i sterylizator i podgrzewacz-korzystam codziennie ze sterylizatora i bardzo chwale
    --
  8.  permalink
    dziewczyny jestem spowrotem...wybaczcie ale nie dam rady nadrobic zaleglosci.....harpi hahah ja ostatnio wysuszylam ulubiona bluze w suszarce i mi sie skurczyla tez za pozno przeczytalam...:((
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    Pati jak tam Dominik? jak sobie radzi po zdjeciu szelek? napisz nam o jego postepach
  9.  permalink
    AniuM Dominik ma sie swietnie o szelkach juz oboje zapomnielismy a maly nadrabia zalegosci w zastraszajacym tempie...:)) pelzaczek maly buszuje po szafkach, wywala rzeczy z szuflad i UWAGA UWAGA potrafi juz sam wstac....:))) tylko ze jak wstaje to nie wie co dalej zrobic i rozjezdza sie w szpagat ( umiejetnosc nabyta dzieki szelkom), na szczescie coraz rzadziej korzysta z tej umiejetnosci siedzac....za tydzien jedziemy do Polski wiec na bank zobaczymy sie z pediatra...a 16 stycznia mamy tutaj taka ostateczna kontrole bioderek wraz z rtg...mam nadzieje ze wszystko bedzie oki...:) a no i rozbraja mnie tym ze od jakies poltora miesiaca MOWI i pokazuje PAPAPA...a jak juz pokarze to od niedawna bije sobie brawo...no i uwielbia tanczyc...tanczy do melodii z reklam, zabawek a nawet jak sie wystukuje rytm na czymkolwiek...:)))
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    hehehe, ale muzykalne dziecko masz Patrycja :))
    Brawa za postępy Dominiczka. Z tym stawaniem to upewnij się, że nie trzeba go jeszcze stopować. Może powinien najpierw całkiem zrezygnować z tej umiejętności szpagatowej, a dopiero potem stawać. To tak na chłopski rozum, ale nie zaszkodzi podpytać pediatrę
    --
  10.  permalink
    nie no pediatre zapytam na pewno...a wstawac nie wstaje za czesto...zdecydowanie woli buszowanie w szafkach i pelzanie:)))
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    Dziś mieliśmy wizytę, przebiegła bezproblemowo. Chłopcy oboje zdrowi, czyste płuca, oskrzela i gardło. Węzły chłonne ok. Zębów sztuk 16 u każdego. Kaszel Szymka możliwie na tle alergicznym – po nowym roku otrzymam już skierowanie do alergologa na pełne badania. Ortopeda również w styczniu. W przyszłym tyg zrobić morfo ogólne i jak hemoglobina będzie powyżej 12 to dajemy Biostyminę. Zaszczepieni Priorix’em.
    Szymek – 10kg – 81cm
    Filip 9,5kg – 81cm
    Są weseli, pogodni i ruchliwi – rozwój prawidłowy. Niedowaga może być spowodowana anemią, ale jak na wcześniaki z 31tc to mam się nie przejmować. No cóż waga istnie piórkowa, ale wg mnie chyba lepiej nie jak nad :P
    100krociu mówiłaś coś o wadze Nati czy mi się tylko zdawało ... :D
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    Izunia, tutaj też pogratuluję przyjemnego przebiegu wizyty i zdrowych dzieciaków. Z wagą nadgonią :))
    Kamil dziś już lepiej, tylko jeść nie chce :((( Rano ok. 7 zjadł cycka i to tak na pół gwizdka, potem po 11 jogurcik, po 14 chciałam dać mu zupkę - zjadł ze 3 łyżka. W międzyczasie kilka podejść do dania cyca. Nie chciał. Marudzi, sprawia wrażenie głodnego, a jeść nie chce :(( Ja już w części piersiowej wyglądam jak Doda - w każdym razie z jednej strony, bo z drugiej nieco wyssał właśnie.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 12th 2008 zmieniony
     permalink
    Dziekuje Wam za info!!!

    Moja mała Dama nie chciała spać od rana - dopiero około 13 wzięłam ją na werandowanie - i na dworze usnęła piorunem i śpi już prawie 3 godz:)
    Ale pewnie zaraz się obudzi głodna i będzie wrzeszczała na cały dom:) zanim ją do cyca przystawię:)
    U niej nie ma "poczekaj" aż warsztat wyjmę - he he jak coś to już !!!! co za charakterek???

    W nocy nam ładnie śpi - budzi się jedynie około 3-4 na jedzenie i potem śpi do rana tj do 7-8.
    Oczko jej ropiało - ale już wydaje mi się że jest lepiej - przemywamy je solą fizjologiczną i naparem herbaty.

    Pozadrawiam i życzę miłego weekendu!!!
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    a my wczoraj tez mialysmy wizyte u pediatry-wazy 6130.wszyscy sie cieszymy ze 6kg przekroczone.
    zaszczepiona na pneumokoki.
    :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    Izuniu super ze chlopcy zdrowi. waga wcale niezgorsza biorac pod uwage poczatkowe gabaryty i wczesniactwo!

    Aga "tu i teraz" to chyba przywilej wieku noworodkowego i wczesnoniemowlecego. tak po pol roku powoli mija :)
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    No to mnie pocieszyłaś Izuniu :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    100krociu nie ma sprawy :P
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 14th 2008
     permalink
    "az warsztat wyjme":))))
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 15th 2008
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie bo temat jest mi zupełnie obcy... 70% mleka zjadanego przez Tosię to moje mleko (cyc lub ściągane) W szpitalu jadła bebilon neantal i bebiko (kupy nie były ładne), po wyjściu do domu Nan1 i Hymanę 1 premium. Z Humany po 2 dniach zrezygnowałam bo pomimo że jej strasznie smakowała to było i mocne ulewanie i zielony śluz w kupie.
    Wróciłam do Nan 1 ale nadal jest śluz - teraz już bardziej przejrzysty - i białe grudki :/ po jakim czasie od zmiany powinno być ok? czy np doba wystarcza na uregulowanie się tego wszystkiego?
    Muszę ją dokarmiać bo po wiszeniu na cycu zjada z butelki nawet i ponad 60ml czy mojego czy sztucznego mleczka, tylko że ja już sama nie wiem jakie mleko będzie dla niej odpowiednie :/ do pediatry idziemy jutro
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 15th 2008
     permalink
    And no wg mnie Małej urządziłaś rewolucję brzuszkową. Trochę namieszałaś z tymi mlekami.
    Doba z pewnością nie wystarczy - to może potrwać około 2tyg nawet ... A jak Ty jej zmieniłaś to mleko - chodzi o przechodzenie?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2008
     permalink
    And a w szpitalu ci nie powiedzieli ze powinnas kontynuowac ten bebilon? kurcze 4 rozne mleka w miesiac czasu to moim zdaniem mega duzo. zresta czy taki okruszek i do tego wczesniak nie powinnien dostawac mleka typowego dla wczesniakow tak jak ci wczesniej wspominalam??? dla mnie to dziwne ze mozna podawcz normalna 1 :confused:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 15th 2008
     permalink
    And moje w szpitalu były na Bebilonie Nenatal - przy wypisie dr powiedziała, żeby podawać Bebilon1 i dawałam przez 3m-ce aż pojawiła się skaza białkowa i przeliśmy na Bebilon Pepti - ale przechodzenie trwało około 1tyg. Nie gwałtownie!
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 15th 2008
     permalink
    Wyszłam ze szpitala z zaleceniem karmienia nanem 1, byłam u pediatry kazała dać tą humane lub enfamil no i dałam jej humanę ale jak były ulewania nosem i buzią czasami wręcz fontanny to zrezygnowałam bo do tego doszły te śluzowate kupy. jak mam naszykowane (ściągnięte) moje mleko to daje moje jak nie mam to mieszankę :/ i teraz to już sama nie wiem co robić :cry:
    Izuń przechodzenie na inne hmm ona je sztucznego po 2-3 porcje na dobę w ilości od 30 - 60 wiec po prostu zrobiłam jej ta humane
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 15th 2008
     permalink
    And jeśli Mała jest niespokojna i te kupy są dalej nie teges to skonsultuj to z lekarzem, Tosia to jednak wcześniak.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 15th 2008
     permalink
    ps w szpitalu w zależności od zmiany i nie wiem czego i kogo jeszcze była karmiona 3 mlekami - Bebilon nenatal, bebiko 1 i neatrumigen (nie pamietam ale wiecie o co chodzi) no i moim
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 15th 2008
     permalink
    And chodzi o to, że teraz nie wiesz po jakim mleku ona tak reaguje, czyli kupa z śluzem ... A jak jest po Twoim mleku? A czemu dokarmiasz, masz mało pokarmu?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 15th 2008
     permalink
    Aniu jeśli chodzi o podawanie mleka pierwszego (1) wcześniakom, to zależy jak maluch przybierał na wadzę będąc na oddziale. Tutaj lekarze mogli zadecydować już o 1 bo Tosia (moje chłopaki też) bardzo szybko i ładnie przybierała.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2008 zmieniony
     permalink
    kurcze no to dziwne strasznie z tymi mlekami w szpitalu. zalecenie na podanie czwartego rodzaju mleka w ciagu tak krotkeigo czasu to dla mnie jakas abstrakcja w ogole....

    Krzysko mial juz ponad rok czasu i sprawdzony enfamil podawany sporadycznie moze z 2 razy w tygodniu jak zmeinailam na bebiko junior to najpierw mieszalam pol na pol zeby sie na inne mleko nie musial gwaltownie przestawiac a co tu mowic o takim 0szkrabie... pamietaj ze ona nie ma dobrze ukl. pokarmowego wyksztalconego a organizm badz co badz ma obciazny antybiotykami m.in
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 15th 2008
     permalink
    wieczorem przychodzi u mnie kryzys a w dzień ona nie spija aż tak ładnie jeszcze i dopóki jej leci je a potem jak trzeba siły to sie wścieka i nie dojada bo po cycaniu nawet i godzinnym spija z butli
    takie śluzowe rewolki zaczeły się po humanie :/ nie udało mi sie jeszcze całej doby przetrzymać ja na moim mleku niestety
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.