Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 7th 2009 zmieniony
     permalink
    dziekuje babeczki za podpowiedzi - co do czosnku słyszałam, że zabija smak mleka i jak dotąd nie jadłam go hm?

    na szczęście moje przeziębienie nie jest mega duże - więc może malutka się nie zarazi i mam nadzieję, że ta mała ilość mleka w moich piersiach wystarczy jej aby wytwarzać przeciwciała?

    8 lutego planujemy chrzciny - i muszę coś jej kupić do ubrania ( ciepłego) - nawet nie wiem co jest teraz w sklepach - ale jak podkuruję się to zrobie wypad na zakupy
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 7th 2009
     permalink
    Cześć!
    Mało mnie, więc wybaczcie.
    U nas mróz 16 stopni w nocy był, malutka miała tak zmine rączki że skarpetki musiałam założyć na dłonie.
    Narazie nie wychodzimy na spacery, ostatnio jak byłam to odmroziły jej się policzki chyba i ma teraz wciąż czerwone i łuskowatą skórkę.
    Ale tak poza tym to my zdrowe, gorzej z mężęmy który katarzy.
    DLa Adasia wszytskiego najlepszego.
    Ja też zresztą obchodzę dzisiaj okrągłą rocznicę, 2 lata od kiedy rzuciałam palenie.
    Ściskam i lecę do mojej marudy, od kilku dni jest nieznośna

    A i witam nową forumkę, :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 7th 2009
     permalink
    Czosnek może zmienić smak mleka, co z kolei może oburzyć małego ssaka. O właściwościach uczulających nic nie słyszałam.
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 7th 2009
     permalink
    subba witaj!
    zaglądaj do nas kiedy tylko chcesz, napisz coś o sobie.......:wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 7th 2009
     permalink
    emkaf porod wywoływany nie jest zly :) ja tez kombinowałam jak by tu go wykurzyc i nic nie działało dopiero mysl i wydok kroplowki go wykurzyły :D
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 7th 2009
     permalink
    Ja też miałam wywoływany poród, ale nie mam porównania czy jest gorzej od rozpoczęcia się porodu naturalnie, więc nie mogę się wypowiedzieć. 8 h kroplówki.
    --
    •  
      CommentAuthorsubba82
    • CommentTimeJan 7th 2009 zmieniony
     permalink
    Hej Kochane,
    mam na imię Sylwia, mam 26 lat, moja córcia urodziła się 30 września przez cesarkę, wcześniej leżałam 2 miesiące w szpitalu z powodu przedwczesnych skurczów (skurczy?), a nasza niunia urodziła się w 36 tc. Cesarkę miałam ze wskazań okulistycznych, mam -6 i cienką siatkówkę. Moja córcia na imię ma Pola i nasz jedyny problem to straszne ulewanie. Do tej pory już dwa razy się zachlysnęła i dusiła, więc nie jest za dobrze. Oststanio odstawiłam jej vigantol bo sie doczytałam nieciekawych rzeczy i nie chcę zapeszać, ale jest ciut lepiej i nawet jej wysypka schodzi. To dopiero dwa dni, zobaczymy.
    Niestety nie wiem jak wrzucać zdjęcia :(
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 7th 2009
     permalink
    subba
    mam podobny problem, tyle że podobno ulewanie miało się zakończyć po rozpoczęciu podawania stałych posiłków. Niestety nadal męczymy się. Wczoraj strasznie się zachłysneła, myślałam że zejdę na zawał. Także rozumiem cię doskonale.:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorsubba82
    • CommentTimeJan 7th 2009
     permalink
    Kombinowaliśmy na różne sposoby, odstawiłam w swojej diecie mleko i jego pochodne, ale to niczego nie zmieniło. Lekarze twierdzą, że nie ma stresu bo Pola ładnie przybywa i jest ok, tylko że dla mnie nie jest ok jak mi się dziecko dusi kurde. Nie śpimy po nocach, na sekundę nie można jej zostawić nawet jak o ubikacjiidę to zabieram ze sobą w nosidełku, bo wystarczy chwila. Nie chcę być przewrażliwioną matką, ale nie mam wyjścia :( Po karmieniu minimum 30 minut na rękach, żeby za dużo od razu nie wylecialo, ehhh. Doczytałam się, że vigantol może zawierać w swoim składzie olejek arachidowy, i na razie czekamy na rezultaty po odstawieniu. Magda, mi lekarz tez powiedzial ze jak będą stałe posiłki to będzie inaczej i że jak siadać zacznie to też, ale jak widać nie ma reguły. A Ty Hani jaką vit D3 dajesz? Bo muszę jej dać coś zamiast tego vigantolu.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 7th 2009
     permalink
    No ja daję Vigantol, ale o takim czymś nie słyszałam, że to ma wpływ.
    Ja do 1 h trzymam ją na pleckach, tzn daję ją do kojca, bo inaczej hyc na brzuszek i wszytsko już zwymiotowane, ale nawet po tej godzinie potrafi zwrócić.:cry:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 7th 2009
     permalink
    ach to ulewanie - JA MAM TO SAMO - po jedzeniu 30 minut trzymania w pozycji pionowej na rękach - a i tak czasami się ulewa - chociaż z tym ulewanie bywa różnie nieraz zje dość dużo, zaśnie i nic się nie uleje a czasami tylko 30 ml i zaraz. Także subba nie jesteś sama - ja z witamin podaje jedynie devikap.

    A co do zimnych rączek - Julka od wczoraj ma zimne jak lody - przykrywam ją bardzo kocykami - bo może jej zimno, ubrłam dodatkowy sweterek - ale ponoć ciepłote ciała dziecka mierzy się po karku - a kark ma cieplutki.

    No i na ciałku zobaczyłam drobniutkie czerwone krosteczki - ale to może po żelu Mustela, w którym wczoraj pierwszy raz dla odmiany wykąpałam - ech
    Więc nie ma co zmieniać i dalej kąpać w mydle aptecznym Klorane.

    Ciągle uczę się swojego dziecka!
    --
  1.  permalink
    aga a moze te czerwone krostki to potowki od tego dodatkowego sweterka???? :)
    i wszystkie sie ciagle uczymy:)))
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 7th 2009
     permalink
    I uczyć się będziemy ich cały czas, bo jak dorastają to inne potrzeby wciąż mają, ale mi się zrymowało.
    Może to potówka jak patrycja napisała.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 7th 2009 zmieniony
     permalink
    WITAJCIE:) Od 2 stycznia, już oficjalnie mogę się przyłączyć do ROZPAKOWANYCH:) Zapraszam pod moją kartę ciąży - fotki naszej 5dniowej Małgosi :) Jak znajdę chwilę, po zadomowieniu się lepszym, opiszę też poród. A był SUPER! :bigsmile:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 7th 2009
     permalink
    Witaj Kako.
    Dobrze że ktoś napisał że poród był super :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 7th 2009
     permalink
    Kako witaj u nas - haha no to możesz rodzić kolejne pociechy :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 7th 2009
     permalink
    Co do ulewania ... dziewczyny współczuję naprawdę.
    Moi panowie też ulewali, ale nie wiele ...
  2.  permalink
    No nasz nie ulewal
    za to na kolki również polecam Bobotic-ten sam efekt co SAB simplex a 3 razy tańszy
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 7th 2009
     permalink
    Skurcze, dopełniacz: skurczów :smile:.
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 7th 2009 zmieniony
     permalink
    I ja się witam Noworocznie..dawno mnie nie było:(

    Hania marudna od 3 dni..że hej ,nie wiem czy to pogoda, czy co:( u nas baaaaardzo mroźno..

    miesiać siedze u rodziców, to chociaż w domu nie musze nic robić;))ale za kilak dni jużwracam do siebie

    u Nas po staremu, tylko zastanawia mnie czemu Hanai tak marudzi sama nie wie czego chce:(( nie wiem czy to pogoda, bo na spacery nei chodzimy:( bo ziiiimno:( czy zęby jej idą, żadnego jeszcze nie ma:(

    jedno co dobre to bardzo rozwinęła się z mową..mówi "am" "mama" "baba" "tata" "dziadzia" "kaka" (to moja siostra), "daaa" (to daj), "papa" a "GIE" to żółw..i wydaje mi sie że doskonale wie do kogo to mówi i kogo woła..

    wymioty i ulewanie niestety nadal są:( tak jak było raz mniej raz chlustanei a raz wogóle:( no nic dalej pioooorę i modlę się żeby sie tymi wymiotami nie dusiła:(

    Więc wiem co to za ból i strach:((heh..niestety

    Gratuluje Wszystkim nowym "mamusią"..

    I WSZYSTKIM życze WSZYSTKEIGO NAJ NAJ NA NOWY ROK:)))
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2009
     permalink
    Cześć Beata no dawno Cię tu nie było.
    Czyli leniuchujecie jeszcze u rodziców ... szkoda, że to ulewanie nie ustąpiło.
    No to Hania się rozgadała :D
  3.  permalink
    Beata wrzuć jakies zdjecie Hani dawno jej nie widziałyśmy napewno sie zmieniła
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 8th 2009
     permalink
    Dzisiaj wieczorkiem jak mała pójdzie spać to coś wkleję:)

    Izuniu, hehe no można powiedzieć że leniuchujemy, ale zmęczona jestem bardziej niz u siebie:)hehehe..ciągle ktoś przychodzi, nalatam się po schodach jak głupia:( a no i Hania się zrobiła marudka ostatnio..chociaż odpukać dzisiaj jest lepiej a normalnie do tej pory było meeeeega ma rudzenia, może jej przejdzie, albo to znowu jakiś skok rozwojowy:(heh..

    miłego dnia życzę wszystkim:))hi
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2009
     permalink
    Beata może faktycznie to zęby ...
    Rozumiem Cię, ja wybieram się do moich rodziców z początkiem lutego, pewnie swoje się narobię bo męża nie będzie z nami, ale już mi tak tęskno, że to silniejsze :D
    No to czekamy na zdjęcia Hani.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 8th 2009 zmieniony
     permalink
    Ja też już nie mogę się doczekać jak pojadę z Julką w moje rodzinne strony:) ale na to jeszcze muszę poczekać przynajmniej zimę.

    Kurcze te krosteczki jej nie giną - poczekam jeszcze do jutra jak nie zginą to zadzwonie do lekarza.

    To nie są potówki - to takie malutkie drobniutkie jak maczek i czerwone - może jest to reakcja na zmianę środka do kąpieli - ale wczoraj już wróciliśmy do mydła - bede obserwowała.

    Kobitki kiedy Wasze pociechy zaczęły siedzieć??
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2009
     permalink
    Aga może faktycznie to uczulenie ... a gdzie dokładnie te krosteczki, na brzuszku, pleckach?
    Jeśli pojawiłaby się gorączka to bezwzględnie skonsultuj to z lekarzem.
    Co do siedzenia to normalnie nie pamiętam ... chyba gdzieś koło 9 m-ca, no ale po skorygowanym wieku to by wypadało koło 7 :D
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 8th 2009
     permalink
    Aga976 siedzieć czy siadać bo u mnie były to dwie rózne czynności ok 5-6 miesiąca pozostawiony w pozycji siedzącej juz doskonale siedział a ok 7 miesiąca zaczął sam siadać ale najpierw kładł sie na brzuch i dopiero z leżaka na brzuchu pozycja na czworaka i siad, tak z lezenia płasko to dopiero ok 11 miesiąca sie podnosił ale to już śmigał na nogach
    --
  4.  permalink
    Aga miałam taka sama sytuacje jak Ty z Julka i jej krostkami
    aż poszłam prywatnie do lekarza bo nie chciałam czekac
    Pani doktor powiedziała mi ze własnie dzieciom sie po 1 mcu zazwyczaj ujawniaja uczulenia
    mi zasugerowała ze moze to byc od zywej choinki gdyz zawiera jakies silnie uczulajace zapachy czy cos takiego
    do tego zalecenia miałam takie:
    -ubranka prac tylko w proszku przeznaczonym dla dzieci -nie płukac w płynie(stosowalam sie przez tydzien)
    -kąpać w przegotowanej wodzie
    -myć dziecko szarym mydłem(tym biały Jeleń)
    -miałam zapisana masc na recepte ale ona zawierała kwas borny i cos jeszcze-extra była ale wiem ze mozna ja kupic bez recepty
    -dostałam tez Ketotifen ale po konsultacji ze swoija pediatra nie podałam

    mój Piotrus jak juz pisałam samodzielnie usiadł gdy mial 9 mcy a siedział moze od 6
    -
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2009
     permalink
    Hoga słuszna uwaga, jeśli chodzi o samodzielne siadanie to oponowały około 10m-ca - trzeba by było przestudiować wątek bo nie chciałabym tu skłamać :P
  5.  permalink
    dziewczyny jak to było z chodzeniem

    mój Piotrus radzi sobie juz całkiem nieźle nawet z progami w domu,juz sie tak o byle co nie przewraca,umie złapac równowage,ale na dworze....łomatko tam to by lezał co chwile,on nie idzie tylko biegnie,nie chce dac reki wiec asekuruje go bo nie chce zeby sie przywitał z betonem.Kiedy juz tak swobodnie puszczałyscie dzieci zeby szły same np po parku czy po chodniku?
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 8th 2009
     permalink
    poobserwuje ją - jak nie będzie poprawy zadzwonię do pani dr

    wysypkę ma prawie na całym ciele równomiernie - wygląda mi to uczuleniowo

    co mnie podkusiło zmieniać płyn do kąpieli wrrrrrrrr
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 8th 2009
     permalink
    Ciacho u mnie Hubcio we wrześniu to nie raz się z podłożem po którym chodził witał, ale w miare jak opanowywał chodzenie to teraz już lata jak nakręconyu i upadki jesli są to celowe, jak teraz na śnieg albo z nieuwagi, bo patrzy za czymś głową a ciało wędruje sobie prosto hihihi
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 8th 2009
     permalink
    Aga u nas byly krosteczki ale na policzku i podbrodku i byla to skaza.

    Ala zaczela siadac samodzielnie majac 8,5msca

    aj,nie mam cos ostatnio czasu zagladac.Tzn zagladac zagladam, ale nie mam co pisac.
    U nas wszystko okej.Ala rozwija sie dobrze, po swojemu ale o czasie.:)
    Chodzimy dwa razy w tyg na bobathy, i jakos to wszystko dobrze znosimy.

    Porownujac dwie metody-dobrze ze przeszlismy na bobathy.instynkt mnie nie zawiodl,bo bobathy ucza Alę zupełnie innych rzeczy.No ale nie będę przynudzać.

    Ogolnie wszystkich pozdrawiamy
    --
  6.  permalink
    Martunia nie przynudzasz-my chcemy czytac o Was i Ali o jej postepach i ogolnie co u Was

    Hoga no to mysle ze jeszcze troche i bedzie umiał chodzi c po chodniku,w parku go puszczam śmielej bo tam jak sie wywróci to na piasek ale to tylko dlatego ze on idzie za szybko
    --
  7.  permalink
    Widziałyście,że Pampers znowu zaczął produkowac pieluchy z podziałem na chłopców i dziewczynki? :shocked:
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 8th 2009
     permalink
    nie widziałam :shocked::shocked::shocked:
    --
  8.  permalink
    No ja własnie dziś kupiłam, ale machnęłam sie i wzięłam te wciągane jak majtki.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2009
     permalink
    Ja też nie wiedziałam ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2009
     permalink
    Kfiatuszku co tam u Was?
    Jak sobie radzisz kobieto?
    Nie wiem gdzie pisać, abyś przeczytała ... może tu zajrzysz :P
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 9th 2009
     permalink
    Zdjęcie wkleje jutro, ba nie mogę znależć kabla do aparatu, M jutro przywiezie..

    No ja właśnie ostatni kupowałam Hani Pampersy let's go, naszukałam się jak głupia i tu szok:shocked:..bo zamiast let's go..są activ boy pants i activ girl pants..czy jakoś tak..heh..a te normalne ACTIV BABY też zmienili?? czy nie..kurka zwariowali..heh

    co do siadania, Hania siedzi sama juz dawno,jak sie podciagnie czegokolwiek siada sama, ale tak jeszcze sama z pozycji leżącej sięnie podnosi, wychodzi jej z pozycji lezącej póki co tylko do takeigo pół siadu:)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 9th 2009
     permalink
    aga1976: Widziałyście,że Pampers znowu zaczął produkowac pieluchy z podziałem na chłopców i dziewczynki?
    aga1976: ale machnęłam sie i wzięłam te wciągane jak majtki.
    Aga nie machnęłaś sie :) te różowe są dla bab i podział na płeć jest tylko w tych majteczkowych. Uniwersal został dla tradycyjnych zielonych pamprów, podział jest tylko na majty. Weroni lubi te majtowe ale niestety kupy nie wytrzymują i leci bokami :/ ale coraz częściej siada na nocnik
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 9th 2009
     permalink
    AND222S: ale coraz częściej siada na nocnik

    And no to tylko gratulować - to już wg mnie połowa sukcesu :D
  9.  permalink
    Ooo- dzięki za info And :) Dobrze,ze zostały też te stare pampersy, bo w tych nowych jest aż o 14 szt mniej w paczce:shocked:A cena ta sama oczywiście:confused:

    Zapomniałam Wam się pochwalić- moje dziecko od jakiegos miesiąca przychodzi, łapie mnie za szyję i mówi- mamo, kokam :) I wtedy ja- twarda baba- robię się miekka jak żaba :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 9th 2009
     permalink
    Aga super, pewnie i ja bym zmiękła :P
    Moje kidsy nie mówią, ale jak pytam ich się jak mamę kochają - to takie odgłosy padają "aaach" :D
  10.  permalink
    mój na pytanie kiwa głowa i mówi nie nie nie a tkak mocno kiwa ze az sie czasem przewraca:(((((

    czy dajecie swoim dzieciom raz na jakis czas jakies danie czy kaszke na zwykłym mleku?
    ja czasem daje a to kaszke manne albo taki rzadki budyń-nie jest tego duzo ale zjada chętnie
    --
  11.  permalink
    And- jak wrócisz z małą od lekarza to daj znać

    Ciasteczko- ja daję płatki na krowim mleku. Serki , jogurty itp oczywiście tez
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 9th 2009
     permalink
    my niestety dalej nic z nabiału :sad::sad::sad:
    co do mowienia kocham to łzy zawsze napływaja mi do oczu i mam kluska w gardle.
    Oliwka z tych przytulaśnych dzieci, lubi wieczorkiem siadać na kolanka przytulać sie i wtedy wyściska nas na wszystkie strony i mówi jeszcze: "i buziaćki, jeden, dwa, trzy"
    a swoja drogą liczy do 10 - w szoku jestem - to przez to, że babacia codziennie jak jedzie z nia winda to liczy piętra z nią głośno, a mój M jak roztrzepuje mleko w butelce to liczy tez do 10. A ona szybko podłapała o co chodzi. Czasamo zgubi 4, ale i tak jest super :wink::bigsmile:
    --
  12.  permalink
    wow- zdolna ta Twoja córa!
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 9th 2009 zmieniony
     permalink
    aga ja myślę, że ona tylko tak na pamięć sie tego nauczyła i tyle - pasuje jej liczyć......:bigsmile: może będzie zdolniejsza z matmy niż mama i może ją polubi, bo ja niecierpię
    a jak zapytasz ile ma lat, albo ile jej kupić soczków owocowych to zawsze mowi - "dziesienć"
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 9th 2009
     permalink
    Iwa, super masz órcie;))))
    podejrzewam,ze duza zasługa w tym naszych mam:)) ja widze po mojej Hani-niesamowicie się rozgadała jak moja mama teraz się z nia bawi:) i jakoś tak wiećej energii napewno mają te babcie kochane;))heheh..
    ja Hani poświecem duuuużo czasu, ale czasami już padam i nie mam sił na gadanie do niej:) teraz moje siostra uczy ją gdzie jest nosek i oczko i skubana podłapuje i poakzuje nosek i oczko..nie wiem na jak długo jej to zostanie bo to też pewnei na zasadzie pamięciówki, ale póki co fajnie to wygląda:))hihi
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.