Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Pati- strasznie mi przykro. mam nadzieję,ze lekarz sie myli

    Aga- ja uwielbiam kosmetyki Klorane. Są świetne i maja rewelacyjny zapach
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 16th 2009
     permalink
    Witam rowniez po przerwie spowodowanej brakiem czasu.
    Napalilam sie dziewczyny na otwarcie dzialalnosci, i szukalam info na temat dotacji z Unii i dzis ganialam wnioski skladac

    U nas tez byla kontrola bioderek na szczescie wszystko dobrze
    Patrycjo nie zakladaj najgorszego!! musi byc dobrze.
    I kochana ja nie chce ci sie narzucac-ale pomyslcie o cwiczeniach!
    Nam rehabilitantka juz jak Ala sie urodzila mowila ze nie wystarczy wylezczyc,biodro i panewke trzeba wzmocnic!!

    A Alicja od wczoraj sie we mnie wtulala...myslalam ze moze tak ma.
    dzis patrze a ona ma 39stopn goraczki!!
    Nic jej nie dolega.nawet nie podejrzewalam
    pojechalismy do lekarza i osluchowo ok,ma zaczerwienione gardlo
    do poniedzialku homeopatia -jak nie da rady to antybiotyk.

    I tyle u nas
    Watki przeczytalam na biezaco

    Izunia glowa do gory
    dzadza rade chlopaki!
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 16th 2009
     permalink
    Martunia, jak brak objawów to może 3-dniówka ?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 16th 2009
     permalink
    Marta jakoś to będzie u nas - fajnie, że zajrzałaś.
    Też pomyślałam o trzydniówce.
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 16th 2009
     permalink
    Ja też - ostatnio to przeszłyśmy.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 16th 2009
     permalink
    Dziewczyny ja usłyszałam od naszej pediatry, że trzydniówka bardzo uodparnia na infekcje - no moje chłopaki też ją mają za sobą i to by się zgadzało. Zwłaszcza teraz :P
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 16th 2009
     permalink
    mi tez to przyszlo do glowy
    pytalam pediatry ale powiedziala ze nie
    ma zaczerwienione gardlo ale bez tresci patologicznej wiec podejrzewa wirusa
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 17th 2009
     permalink
    Nie wiedziałam, że po rodzaju zaczerwienienia gardła można stwierdzić, że to nie 3-dniówka. Przy niej Maksiu też miał zaczerwienione gardło więc lekarka stwierdziła, że albo 3-dniówka albo jakiś wirus ale nic na pewno.
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 17th 2009
     permalink
    jemma chodzi mi o to ze gardlo nie ma tresci patologicznej wiec to nie angina, i nie zostal podany od razu antybiotyk.
    Po co dziecko faszerowac bez sensu antybiotykami.

    Ale mniejsza o to.
    Rano zrobilam Ali badanie i moczu i to jednak nerki.
    Badania wyszly zle, teraz dalam na posiew i po pobraniu moczu podalam antybiotyk.
    Uwielbiam swoja pediatre-non stop sms, wiem ze mam na kogo liczyc.

    tym samym akcja przebiegla bezproblemowo bez wychodzenia z domu.

    Alicja bidulka non stop 38, nawet ibum nie pomaga
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 17th 2009
     permalink
    Fmartunia my przy 3 dniówce mielismy i gorączkę i zaczerwienione gardło i podrażnione uszy i dopiero jak po 3 dniach wyszła wysypka wiadomo było że to to.3 dniówka często jest mylona z wirusem
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 17th 2009
     permalink
    melduje sie i prosze o przyjecie do grona:)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 17th 2009
     permalink
    śliczna fotka EMKA!
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 17th 2009
     permalink
    Jeju, jaka kruszynka :))
    --
  2.  permalink
    Zapraszamy Was dziewczyny:)
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 18th 2009
     permalink
    emkaf - zapraszamy!
    śliczna ta twoja córcia, ale już to chyba gdzies pisałam :wink::wink::wink:

    Co do 3-dnówki to u nas właśnie została pomylona z zapaleniem gardła, a później wysypka wyszła :sad::confused:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 18th 2009
     permalink
    dzieki dzieki:) kurcze, po jednej nocy piersi urosly mi o 2 rozmiary na pewno:shocked:
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 18th 2009
     permalink
    emkaf śliczna niunia

    a Alicja nadal choruje. Tak jak pisałam wyszedł zły mocz, czekamy na wynik posiewu w poniedziałek.
    Bierze antybiotyk, ale gorączkuje.
    Temperatury ok 39stopni.

    Kochana nasza malenka,tak mi jej zal
    --
  3.  permalink
    Biedna Alunia-zdrówka dla niej
    a naszemu Pietruszkowi wyszły na brzuszku czerwone krosteczki. czyzby lekarz sie pomylił i dal antybiotyk na Trzydniówke?
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 18th 2009
     permalink
    EMkaf jaka śliczna kruszynka - moja kruszynka już trochę urosła i nabrała ciałka i już mam co potrzymać:)

    Aluni życzę zdrówka i daj znać co się dzieje
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 18th 2009
     permalink
    ciasteczko1984: czyzby lekarz sie pomylił i dal antybiotyk na Trzydniówke?
    to jest bardzo możliwe
    Weroni miała lekko zaczerwienione gardło przy 3dniówce, pani dr sama stwierdziła "ryzykujemy nie daje antybiotyku" i miała racje, tylko że miałam zapowiedziane że na 4 dobę mam przyjść
    --
  4.  permalink
    acha ,no widzisz And a Piotrus miał goraczke dwa dni ale ten jeden to taki bardziej stan podgoraczkowy i nie miał apetytu,lekarz ogladnał gardło i stwierdził ze czerwone i daje Duracef-ja byłam zdziwiona ale co sie bede kłócic z lekarzem-myslalam ze spróbuje najpierw bez antybiotyku.faktycznie po pierwszej dawce była różnica co by sie zgadzało ze konczy sie trzydniówka a nie że wielce antybiotyk zdziałał cuda.a dzis przy kąpieli te krosteczki na brzuszku.
    --
  5.  permalink
    jeszcze Wam powiem ciekawostke z dzisiaj
    mój syn robił mi porzadki w szufladkach przy łózku-ja wiem ,ze on tak lubi szperac wiec nic tam prawie nie ma.Ale schowany był tam smoczek nr2 ten wiekszy co kiedys Wam pisałam ze jak go brał do buzi miał odruch wymiotny.oczywiscie od razu go sobie do dzioba wepchnał ...potem spojrzał na stary mały nr 1 ,wział go do buzi i zdecydowanie wyrzucił i sobie wbuzi zostawił ta 2 ke.Czyli poprostu czas na wiekszy smoczek i taki tez wziął do spania
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 18th 2009
     permalink
    Heheheh dobre ciasteczko:)))

    Ja mam do tego Twojego Piotrusia słabość:)) ach jak on mi się podoba:))
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    Ciacho tylko teraz dociagnij ten antybiotyk do 5 dni - nie przerywaj skoro okazało sie że to 3dniówka.

    Antosia ciumka smoka i chyba jak będzie w domu to będzie oduczanie bo nie chcę by smokała, wolę by cycała
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 19th 2009 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, kolejne pytanie. Małgosia od kilku dni dziwnie sie zachowuje przy piersi. Ssie na początku ładnie a po kilkunastu minutach jakby SIĘ GUBI - jakby zapomniała, jak ssać. łapie pierś, wypuszcza, łapie zupełnie nie tak, jak trzeba. Denerwuje sie prz tym bardzo,zaciska piąstki, przeszkadza sobie łapkami manipulując przy buzi... Trzęsie główką, płacze, bardzo chce złapac,a jakby zapomniała nagle jak łapać. I tak prawie przy każdym karmieniu... :( CO ROBIĆ? Miałyście tak?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 19th 2009 zmieniony
     permalink
    Kako w okolicy 3ciego tygodnia jest i kryzys laktacyjny i skok rozwojowy dzidzi - i to razem może mieć wpływ. Najważniejsze jest Twoje opanowanie i spokój. To przejdzie :)

    Ps W wolnej chwili poczytaj tutaj :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    dzięki AND. Czy któraś jeszcze coś podpowie? :(
    --
  6.  permalink
    zdaje mi sie ,że And powiedziala Ci juz wszystko-w końcu to doświadczona karmiaca mamuśka

    tak ten antybiotyk dam tak jak kazał lekarz
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    Marta jak tam Ala?
    Jak wyniki ... przykro mi, że Mała choruje - zdrowia i sił dla Was - ściskam.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    Kako ja też to przeszłam - z tym, że ja mam za mało pokarmu i dokarmiam jeszcze szkraba butlą - ale kryzysy miewałam:)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    to widze ze duuuzo przed nami:)
    pijecie herbatki wspomagajace laktacje? narazie czuje, ze nie mam z nia problemu ale dmucham na zimne...
    biedna Ala... fmartunia wstaw nam troche jej fotek, dawno jej nie widzialam.
    Ciacho Pietruszka jest super:))
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    Emka ja pije choć zaczynam zastanawiać sie czy to cokolwiek daje :/ Pokarm mi zanika - walczę ale kiepsko mi to idzie... wczoraj skończyła mi sie herbatka więc nie piłam, piłam tylko wodę mineralną i piwo Karmi i stwierdzam ze jest ciut wiecej mleka niż przedwczoraj ...
    --
    •  
      CommentAuthorsubba82
    • CommentTimeJan 19th 2009 zmieniony
     permalink
    Moje kochane kobietki, nie mam czasu za bardzo śmigać po necie, ale zaglądam co jakiś czas i obiecuję poprawę :)
    Emka- gratulacje!!! Śliczny Szkrab :) Ślicznie wyglądacie, i jedna rada- smaruj smaruj i jeszcze raz smaruj piersi, mi też urosły mocno w trakcie karmienia i mam straszne rozstępy, które nie dość że wyglądają be to do tego swędzą :(
    Kako- znam ten ból z karmieniem, musisz to przetrwać, bo twoje maleństwo dopiero się uczy, moja zaczęła zapominać cycusia koło 5-6 tyg, więc różnie to bywa, ale wyszłyśmy na prostą, ssała ślicznie, przybierała na wadze ślicznie i nie było problemu aż do zeszłego tygodnia, znowu coś jej nie pasuje, dopóki mleczko leci pod ciśnieniem to jest super, a jak przestaje to się wkurza i nie chce jeść :( nie chcę jej dawać samej butelki, więc walczę, ale to kupa stresu bo nie mam pojęcia czy się najada :/ aha, nie wiem czy to ma wplyw ale przyjmowalam kwas Omega 3 i mam wrazenie ze po tym niunia jakby oprzytomniała, to znaczy, ze zaczela sie robic bardziej kumata, miala lepiej skoordynowane ruchy itp podobno kwas dziala dobrze na uklad nerwowy malucha,
    A co do szczepień, my miałyśmy już dwa za nami, Pola szczepiona była skojarzoną 6w1, na pneumokoki i rotawirusy za jednym razem, zniosła to bardzo dobrze, tylko po ostatnim na rota troszkę podsrywała, ale pediatra dał nam calcium carbonicum i po 1 dniu się uspokoiło :)
    aha i jeszcze jedno, my w trakcie szczepień stosujemy plasterki znieczulające więc nasza niunia szczepienia generalnie przesypia i nie ma z tym żadnego problemu :) polecam!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    herbatki laktacyjne mysle ze na pozatku warto popic dla samego wyregulowania laktacji ale pozniej lepiej odpuscic bo w razie potrzeby i kryzysu nie bedzie czym podkrecic produkcji. ogolnie to zapraszam do watku laktacyjnego tam jest sporo info o pobudzaniu laktacji, krzyysach i zachowaniach dzieciakow.


    Emka moje gratulacje. slodka ta wasza Ola i taka kropelka doslownie... po ilu godz od porodu wyrzucili ce w UK do domu?
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    Urodzilam o 21.45 w czwartek, o 24.30 bylam na oddziale polozniczym i w piatek po wizycie pediatry, badaniu sluchu, kapieli zostalysmy wypisane do domu- gdzies ok 12 w poludnie- czyli w jakies 12h po porodzie zostalam wypisana. Mialam mozliwosc zostania do nastepnego dnia, ale ze wszystkie wyniki wyszly super, a ja w szpitalu nie zmruzylam oka ani na minute wolalam wyjsc.

    Co do smarowania piersi, zastanawialam sie nad tym... ale czy to nie przeniknie do mleka? Piersi smarowalam cala ciaze dosc drogim ojekiem (niestety nie powstrzymal rozstepow na brzuchu przy pepku) wiec czy teraz jest sens smarowac?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    dzięki dziewczyny. przekopałam internet - widzę, ze musimy to rpzetrwać. mała dzisiaj w ciagu dnia śpi po pół godzinki i budzi sie z płaczem i szukaniem cyca. To przystawaam. Więc wychodzi ze czasem i co mniej niż godzinę... Mam nadzieję, zę to ten NORMALNY kryzys i ze przejdziemy przez to. Piję HIPP na laktację, dzisiaj moze kupię KARMI, choć słyszłam i opinie, że z tym Karmi to bzdura. Nie lubię też tego smaku, ale dla małej - cóż - warto chyba spróbować i wychylić butlę. TRZYMAJCIE KCIUKI
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    Emkaf no to faktycznie szybko pozegnaliscie szpital. a Ola nie zolknie aby??
    jesli idzie o srodki na rozstepy czy inne ujedrniajace to niestety nie kazdy mozna stosowac przy karmieniu. na ulotce powinna byc info, ewentualnie farmaceuty trzeba zapytac. czasami najdrozsze srodki nie pomoga bo roztepy to niestety uwarunkowane genetycznie sa :|

    Kako jak dla mnie herbatka HiPP to porazka. nie dosc ze slodka to kiepskie dzialanie mlekopedne. kup sobie zwyczajny srodek ml;ekopedny herbapolu fito mix fix.
    a jesli karmi to tylko tradycyjne, ponoc te smakowe juz nie maja takiego dzialania.
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 19th 2009 zmieniony
     permalink
    AniaM mala w drugiej dobie niestety pozolkla. Polozna ja widziala i powiedziala, ze nie jest mocno i mamy ja wystawiac ja na swiatlo dzienne i ewentualne sloneczko. Wiec postawilismy koszyk przy oknie, na cale szczescie dwa dni byly sloneczne i chyba dzisiaj jest juz lepiej. Kazala mala obserwowac, czy nie jest bardzo ospala i czy nie traci apetytu- nic z tych rzeczy. Jutro mamy kolejna wizyte poloznej i zobaczymy co powie. Troche przerazaja mnie tutejsze metody leczenia... ale musze nim zaufac, bo inaczej zestresuje cala moja laktacje:/

    Ja mam Hipp i Fito mix, ale narazie stosuje tylko Hipp - jako odswiezajacy, chlodny napoj- cieplego nie zniose, bo nie slodze cieplych herbatek.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    Emkaf u nas w szpitalach pakuja malucha do solarium od razu ale nie wiem czy t takie najlepsze rozwiazanie. ja z Gabrysia wyszlam do domu z zoltaczka niespadajaca i tez ja do swiatla wystaaialam ale to byl koniec kwietnia wtedy
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    a tak w ogole jak sie czujesz? mialas ciecie robione czy trzask prask i po sprawie?
    moze juz pisalas ale nie mialam jak nadrobic postow bo mnie miesiac nie bylo naforum
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    dziewczyny kiedy dostałyście po porodzie pierwszą Małpe????

    ja karmię piersią ale mam mało pokarmu i coś mi się wydaje, że @ przyłazi - kilka dni temu miałam strasznie dużo śluzu - dzisiaj biała wydzielina i wieczorem zabrunatniła się - czy to juz koniec z moją laktacją?????????? a akurat dzisiaj minęły 2 miesiące od porodu.

    Napiszcie mi proszę - bo jak zwykle zielona jestem
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 19th 2009 zmieniony
     permalink
    Aga ale przeciez @ nie ma nic wspolnego z laktacja!!!!!!!!
    ja pierwsza miesiaczke dostalam dokladnie 363dni od porodu a pozniej karmilam przez kolejne pol roku takze spokojnie.

    mozezs miec np plamienia srodcykliczne w trakcie cyklu ale bez owulacji i skoku temp a wtedy nie mowi sie @, stosujesz jakies anty??
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    Izunia antybiotyk zaczal dzialac-pierwszy dzien bez goraczki
    posiew nie wyszedl...
    --
    •  
      CommentAuthorsubba82
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    Emkaf, nie martw się, nasza niunia była żółciutka do 8 tygodnia życia, dokładnie tak jak nam to powiedział pediatra w szpitalu, przez ten cały czas byłą bardzo ospała, trzeba było ją na karmienie budzić, jadła co 4 godziny, nie dawało jej rady budzić częściej, ale tyła ok, cały czas trzyma się w 50 centylu, więc po prostu trzeba samemu sobie jakiś schemat ogarnąć i działać intuicyjnie a nie sztywno wypełniać książkowe reguły. Ja sobie książki dzieciowe darowałam już dawno, jedyne co czytam to "Język niemowląt" i sobie chwalę, oczywiście też patrzę na nią przez pryzmat swojej intucji i raczej dobrze na tym wychodzimy :)

    co do laktacji, to na razie nie mam z nią problemu, nie wspomagam się herbatkami, chyba że mam kryzys, a tak czy siak piję ogromne ilości wody niegazowanej, nie dość że na laktację dobrze działa, to i pracę jelit chyba reguluję bo nie mam z tym problemów.

    teraz mam problem z włosami, wypadają mi na potęgę :( nie wiecie czy jest na to jakiś sposób?
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 19th 2009
     permalink
    aga976: czy to juz koniec z moją laktacją?

    skąd taki pomysł?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 20th 2009
     permalink
    fmartunia: Izunia antybiotyk zaczal dzialac-pierwszy dzien bez goraczki
    posiew nie wyszedl...

    Marta to dobrze, że antybiotyk robi swoje.
    A z moczem różnie to bywa u dzieci raz wychodzi dobrze a raz źle ... ale dobrze, że to kontrolujesz.
    Znaczy co coś z nerkami nie tak? Zdrowia dla Was przede wszystkim!
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 20th 2009
     permalink
    najwidoczniej chyba grypa zostawiła swoje.

    Tak mi mówią babcie, nie wiem ile w tym prawdy- że grypa lubi zostawiać swoje ślady właśnie na nerkach
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 20th 2009
     permalink
    Marta ja nie wiem, nie znam tej "babcinej teorii" ...
    Daj znać jak Ala się miewa - dużo sił dla Ciebie.
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 20th 2009 zmieniony
     permalink
    Cześć dziewczyny!
    Dla Aluni 10 buziaczków:crush::crush::crush: i zdrówka
    My jutro mamy wizytę u ortopedy, zobaczymy jak tam bioderka.
    A tak poza tym to wczoraj byłam u ginekologa. 24 marca mam operację związaną z przegrodą w pochwie, dalej się to za mną ciągnie, bo ona jest przecięta a nie wycięta i przeszkadza. Myślałam że to będzie ot tak wycięte i po sprawie, ale to nie takie proste, 1,5 godziny będzie trwać operacja. Nie wyobrażam sobie rozłąki z Hanią, zwłaszcza że mam się nastawić na najmniej tydzień pobytu w szpitalu, w najgorszym przypadku 2 tygodnie.
    :cry::cry::cry: Martwię się jak przeżyje dziecko rozłąkę, bo ja napewno bardzo źle:cry::cry:
    --
  7.  permalink
    Magda to nieciekawie...z ta przegroda oczywiscie,bo Hania da sobie rade! TY tez musisz.a z kim ewentualnie zostawisz Hanie?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.