Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 26th 2009 zmieniony
     permalink
    Polecam Oilan, polski odpowiednik Oliantum i o wiele tańszy.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 26th 2009
     permalink
    Emkaf - proponuje na noc sudocrem a jutro jakby mniej czerwone bylo to juz wazeline. moze uda ci sie dorwac linomag lub alantan gdzies? sudocrem lepiej zostawic na trudniejsze sytuacje.

    top to toe jest to plyn do mycia. stosowali to na chirurgii w Centrum Zdrowia Dziecka (J&J sponsoruje oddzial) a ze mlody nie mial uczulenia to kupilam i jestem b. zadowolona. tym bardziej ze przez dosc dlugi okres nie stosowalam szaponu tylko wlasnie plynem J&J cale cialo i glowke myla. ja to w ogole nie jestem zwolenniczka mydla w kostkach wiec tylko w plynie uzywamy takze dla siebie.

    Płyn do mycia Top-To-Toe Wyjątkowo łagodny płyn do mycia całego ciała i włosów dziecka (płyn typu 3 w 1: płyn do mycia, płyn do kąpieli, szampon). Nie zawiera mydła, może być stosowany bezpośrednio na skórę dziecka. Jest łagodniejszy od jakiegokolwiek mydła dla dzieci. Można go używać nawet do wrażliwej skóry. Dzięki formule Johnsons NO MORE TEARS jest łagodny dla oczu jak czysta woda, ma neutralne pH. Produkt został przebadany i zaopiniowany przez Centrum Zdrowia Dziecka.

    ds
  1.  permalink
    ja tez go uzywałam od poczatku bo w szpitalu w nim kąpali ale potem mi juz sie nie podobał-włosy jakies tepe matowe miał i płyna jakby baaaardzo delikatny.teraz kupujemy J&J bed time ale ostatnio skusiłam sie na Bubchen taki olejek -ale sama sie narazie w nim kapie bo mi sie nie chce tych kremów wklepywac w siebie wiec mam dwa w jednym-kąpiel i balsam
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 26th 2009
     permalink
    Ciacho to ja sie wlasnie w tym Moisturising baby bath with oil kapie zeby niczym sie juz nie smarowac :)
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 26th 2009
     permalink
    Dziewczyny nadal walczę z laktatorem wrrrrrrrr
    i mam wrażenie, że ten mój jest prymitywny i chyba się rozwala -ściągam nim dość mało pokarmu bo jednorazowo 20-30 ml- wydaje mi się że np jakimś lepszym lub elektrycznym ściągnęłabym więcej - jak myślicie??? No i dodam że jest ręczny i już zaczyna mi pękać .
    I jaki laktator byście poleciły - może macie jakieś doświadczenia???
    --
  2.  permalink
    Aga- weź sobie medele z wypozyczalni
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 26th 2009
     permalink
    Aga ja mam 2 -medele mini elektric i Avent ręczny. Wydawało mi się że aventem mało ściągam ale ilość jest taka sama więc chyba oba tak samo na mnie działają. Medelą ciut szybciej i 1 ręka wolna więc można spokojnie herbatkę pić - minus jak dla mnie za głośny - ale dziecka nie budzi wręcz przeciwnie usypia
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 26th 2009
     permalink
    Aga z jakiej wypożyczalni???
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 26th 2009 zmieniony
     permalink
    Aga jestes z warszawy? ja wypozyczalam z zelaznej
    przystawka ok 60-70zl i pozniej 5-6zl za kazda dobe. ta pompa uratowala mi laktacje. drogo ale warto

    ds

    ps. ja mialam 2 reczne - avent isis i medela harmony, ponoc obydwa maja byc super extra a ja nimi nie dawalam rady sciaac, recznie juz mi sie udawalo wiecej niz laktatorem
  3.  permalink
    Aga- przy większości szpitali sa wypozyczalnie laktatorów- takich profesjonalnych. U nas nieraz nawet bywaja w sklepach z art dziecinnymi
  4.  permalink
    Aga ja mam Avent Isis cena ok 170 zł-fajny ,był czas ze scigał mi duzo mleka ale wiadomo jak nie sciagasz systematycznie to raczej nie utrzyma sie łatwo przez odciaganie-patrz mój przykład.Fmartunia odciaga skutecznie dla Ali laktatorem ale widocznie robiłą to regularnie bez odpuszczania.powiem tylko ze ten latator musi sie dobrze zassać na cycku -ja po poerwszych ruchach byłam przerazona ze nic nie leciało ale potem juz wiedziałam ze trzeba naprawde szczelnie otoczyc a cycek musi sie az wyciagac.Nie ma to jednak jak elektryczna medela-miodzio
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 26th 2009
     permalink
    Aga, najbardziej polecane są laktatory Medeli. Jeśli musisz odciągać codziennie to najlepiej elektryczny. Niedawno Medela wydała nową serię Symphony (chyba!! - sprawdź na allegro) i z tego co słyszałam to są rewelacyjne, choć wydatek dość spory. No ale jes nie ten Symphony, to może zwykły elektryczny.
    Ja na początku kąpałam w Oilatum, potem JJ Top to Toe, szampon kupiłam niedawno - dla bajeru ;))) fajne włoski ma po nim. Czasem kupię ten płyn na noc Jonsona, bo ładnie pachnie
    Wydaje mi się, że do takich chust jak Kako pokazała nie ma przeciwwskazań jakiś wyjątkowych
    Emkaf, podejrzewam, że po innych specyfikach skóra będzie się łuszczyła jeszcze bardziej. To po jakimś czasie minie. Ja używałam Oilatum do kąpieli i kremu Oilatum na łuszczącą się skórę,ale Kamil miał miejscowo raczej
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 26th 2009 zmieniony
     permalink
    A coś wiecie o Medela swing????

    zastanawiam się
    http://www.allegro.pl/item531291252_laktator_elektryczny_medela_swing.html
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 26th 2009
     permalink
    ooo widzisz Aga, właśnie o Swing mi chodziło, że słyszałam dobre opinie
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 26th 2009
     permalink
    biję się z myślami czy go kupić ??? teraz mam reczny pęknięty nazwa Simed



    i jakoś budzi moje wątpliwości
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 26th 2009
     permalink
    Aga ze tez w ogoel cos nim udaje ci sie sciagnac... probowalam przy Gabrysi (prawie 7lat temu) cosik takim odciagnac i jak dla mnie porazka. jesli zalezy ci na dlugim karmieniu to bym zainwestowala w elektryczny. no ale moim zdaniem te male sa slabsze niz ta medela do wypozyczenia, na rozkrecenie laktacji jednak ta dojara jest najlepsza
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    więc decyzja podjęta - trudno wydatek nie mały ale myślę, że warto - zrezygnuje z czegos innego a przynajmniej dziecko dokarmię ile się da:) szczególnie jak teraz takie wirusy.
    A ta moja królewna to łaskawie ssie pierś jak ma humor a tak to z cycków mi się leje a ona woli butle ech. Zależy od jej humoru. Ale próbuję ja przystawiać jak tylko się da:)
    --
  5.  permalink
    Aga- a czemu nie chcesz tej szpitalnej dojarki? Cenowo pewnie podobnie wyjdzie Ci tyle co swing- ale wydajność z pewnością nie do porównania....
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    musiałabym się zorientować czy u nas mają wypożyczalnię - to po pierwsze - a potem męża wysłać po nią - a on i tak ma bidulek sporo na głowie - więc dlatego chcę mieć swoje - a myślę, że potem i tak się przyda - może przy kolejnym dziecku - a jak nie to w najbliższej rodzinie szykują się ciąże - więc może opyle go:)

    No i do szpitala mam kawałek drogi - a cały dzien siedze w domku i nie mam kogo aby popilnował dziecka
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    Cześć dziewczyny, moi Juniorzy już miewają się lepiej ... od soboty są na antybiotyku, dziś noc przespana rewelacyjnie i mam nadzieje, że zdrowie powraca.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    Izunia - super wieści - zdrówka zdrówka dla Was życzę.

    My na razie się trzymamy - ale wokół wszyscy chorują. Małą trzymam z dala, wietrze domek i wychodzę na spacerki tylko w słoneczne ładne dni, no i wciskam jej moje mleko ile się tylko da.
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    u mnie dziewczyny wszędzie grypsko panuje, nawet m dopadlo, boję sie o Huberta :cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    Skarbel a u nas wszędzie słyszę o zapaleniu płuc - zwłaszcza u małych dzieci.
    Od mojego męża kolega niedawno został tatą i Mała chora, a mama "funduje" jej zastrzyki bo właśnie zapalenie płuc ma. Ciężko jest kłuć takiego malucha, wiem coś o tym - najbardziej mnie dobijała bezradność - niemoc wytłumaczenia, że to pomoże! Ehh ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    Zapomniałam dopisać, że mama jest "pigułą" :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    Aga dziewczyny dobrze radzą z tą Medelą. Trzymam kciuki za Twoją laktację, Julia jest jeszcze mała niech korzysta z cyca jak najdłużej - jeśli jest tylko taka możliwość.
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJan 27th 2009 zmieniony
     permalink
    Izunia ja nawet nie chcę myśleć, że mój maluszek mógłby się rozchorować ale cóż.....
    u nas nawet jest problem z przyjęciem dziecka do szpitala tak są przepełnione - koszmar
    czekam więc teraz z niecierpliwością na zimę, bo podobno znów ma zaatakować i może wymrozi chociaż trochę te wirusy
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    Skarbel u mnie szpital również jest przepełniony!
    Niestety taka pogoda za oknem sprzyja wybitnie wirusom i zarazom wrrr ...
    Podawaj małemu więcej witaminy C, może będzie dobrze :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    skarbel: czekam więc teraz z niecierpliwością na zimę, bo podobno znów ma zaatakować

    No właśnie czytałam też, że mrozisko ma powrócić - oby faktycznie wymroziło te cholerne zarazki!
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    Trzymajmy kciuki za mrozek:) i za zdrówko naszych pociech i nasze oczywiście!!!!
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    nasza dupka nie wyglada lepiej:((( myje za kazdym razem, bo nie chce trzec chusteczkami:(( chyba Huggis'y nas tak zalatwily.
    macie jakies sposoby na sprawne umycie dupinki?
    --
  6.  permalink
    Emkaf duzo wietr dupinke-pomoze ! najlepiej woda umyj z delkatnym mydłem ,wywietrz porzadnie i potem moze cienko sudocremem i zmieniaj czesciej pieluche.Nic innego mi do głowy nie przychodzi
    --
  7.  permalink
    a Ty pytasz o mycie!! ja te chusteczki moczyłam we wodzie i nimi myłam albo tymi duzymi płatkami kosmetycznymi i zawsze duzo wietrzyłam jak była czerwona tak jak Ci wyzej napisałam
    chusteczki faktycznie moga wywołac taka reakcje-najlepiej uzywac tych najdelikatniejszych
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    u mnie był taki problem przy grypie żołądkowej, małego strasznie odparzyło koszmar. przy każdej zmianie pieluszki (zaraz po jednym zasikaniu) myliśmy pupę wodą a nastepnie smarowałam na przemian kremem na odparzenia bepanthen i bobini oraz F-18, tak doradziła mi lekarka aby często zmieniac bo skóra dziecka szybko się przyzwyczaja. i powiem szczerze że po dniowej kuracji pupa z "czerwonego ognia" przygasła, a po 2 dniach doszła do siebie
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    tylko jak tu wietrzyc jak ona podsrywa co chwile i nie lubi byc bez ubranek:((
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    Emkaf jedyne co ci zostaje to polozyc ja na brzuszku na taki podklad co to ma ceratke pod spodem i zakryc pieluszka tetrowa tak zeby miala dostep powietrza. jak dobrze dupke osuszysz to posyp ja maka ziemniaczana
    nie wiem czy w UK mozna kupic TRIPLE PASTE - mi sis przywozila ze stanow, idealna przy tym rumieniu pieluszkowym. troche smierdzi i trzeba posmarowac ja na grubo ale dziala w mig.
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    dzieki AniaM za rade z tym wietrzenie, jak tylko wstanie sprobuje tak zrobic, bo juz mi sie serce kraja:/
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    czy to Triple Paste to cos takiego?:
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    aga976, tu lista szpitali wypozyczających dojarki Przyjrzyj się dokładnie, bo gdzieniegdzie mozna tylko kupić. U góry strony jest legenda.

    Ja mam medelę harmony i jestem bardzo zadowolona, ale myślę, że w Twoim wypadku o wiele lepiej sprawdzi się dojarka.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    Emkaf to jest wlasnie dokaldnie ta masc. jak masz gdzie kupic to sie nie wahaj, jest idealna
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    znalazlam na ebay'u, pewnie troche przesylka potrwa i cena tez nie jest 'przystepna' ale zamowie, bo patrzec nie moge jak Ola placze przy przebieraniu...
    narazie sie wietrzymy.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    Emkaf ja mialam opakowanie 8oz (227g) i starczylo na baaaardzo dlugo
    cena na tej mojej to 20dolcow a biorac pod uwage ze do niedawna przelicznik byl $1-2zl to wychodzilo niewiele wiecej niz sudocrem a goila szybko.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    Josaris dziekuję ale w Częstochowie nie ma wypożyczalni:(
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    U mnie mąż chory:( daję Hani wiecej witaminy C..wietrze porządnie mieszkanie

    wściekła jesem, bo jak siedzialam tyle czasu u rodziców to był zdrowy a akurat jak przyjechałam to się rozchorował-ironia....wrrrrrr
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    DZIEWCZYNY przepraszam za zaniedbanie, ale jestem w trakcie robienia się bizneswomen:)
    chce otworzyc dzialalnosc i po prostu mam na maksa leb zajety przemysleniami.

    Co do sciagania i karmienia-Ala ma 10mscy i jeszcze raz dziennie je

    DO ZROBIENIA!!!AgA polecam :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 28th 2009
     permalink
    And dzisiaj dostalam newsletter babyboom i jest tam cos dla Ciebie - Rozwój wcześniaka
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 28th 2009
     permalink
    Aniu dzieki wielkie :*
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 28th 2009
     permalink
    Fmartunia - jaka działalność otwierasz?
    Pochwal się! :bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJan 28th 2009
     permalink
    Właśnie pochwal się
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 28th 2009
     permalink
    dziewczyny, pomóżcie. Małgosia od samego niemal początku - od przyjścia ze szpitala robi kupki, które już mnie niepokoją. ZIELONE, RZADKIE BARDZO - takie STRZELAJĄCE. nie jest to chyba reakcja na coś co ja zjadłam, bp to jest stan stały - cały czas, a nie raz na kilka dni czy coś takiego. Położnej sie ta kupka nie spodobała, w konsultacji z lekarzem kazała podać małej DICOFLOR - kultury bakterii. podałam przedwczoraj i wczoraj i narazie nie ma efektu. Czytam w necie skrajne informacje - że kupka taka może przy karmieniu piersią być, albo ze to może być objaw alergii, choroby... zwariuję chyba:( pomóżcie, bo nastrój mi siadł w ostatnich dniach i ta kupka jeszcze dobija :(((

    :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorsubba82
    • CommentTimeJan 28th 2009
     permalink
    Kako, w takim wypadku może Ci pomóc jedynie lekarz, bo my w 100% nie wiemy jak ta kupka wygląda, a jednak co lekarz to lekarz. Ja moge z własnego doświadczenia powiedzieć, że nasza Pola od początku robi bardzo rzadkie kupki, spina się przed zrobieniem, i faktycznie "wystrzela" ją z siebie, kupki często są zielone, czuć je jajkiem- to chyba siarkowodór czy coś w tym stylu, są w nim takie malutkie białe kawałeki, ktore okazaly się być moim mlekiem przetworzonym i niestety pasma śluzu. Pediatra twierdzi, że przyczyn moze być wiele, po 1. niedojrzały układ pokarmowy, 2. alergia pokarmowa, 3. ząbkowanie (ostatnio). Małej dajemy co jakiś czas lakcid i calcium carbonicum. Dziś też ma rzadziutkie kupki, najprawdopodobniej przez ząbki, więc dziś dostanie pierwszy raz trochę marchewki, bo już nie chcę w nią żadnych leków wciskać.

    Emkaf, a może wasze maleństwo ma uczulenie na pieluszkę? Może zmien na inne?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.