Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 17th 2009
     permalink
    jakos panicznie boje sie wyjmowania szwow, wiec odetchnelam z ulga gdy zalozyli mi samorozpuszczalne
    --
    •  
      CommentAuthoranafra
    • CommentTimeFeb 17th 2009
     permalink
    Już po krzyku :) byłam u gina o 19tej i zdjął szwy:surprised: w sumie były trzy i coś tam jeszcze malutkiego wyciągnął...trochę bolało, po wyciągnięciu pierwszego popsikał znieczuleniem, które szczypało i bardzo grzało, ale przez to ciut mniej czułan wyjmowanie następnych:tongue: potrwało chwilkę dosłownie a czuc ulgę szczególnie przy chodzeniu, bo jak siadam to jeszcze szczypie, ale byle do przydu :surprised:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeFeb 17th 2009
     permalink
    Emi, kiedyś przesyłałaś link z pierwszą pomocą u niemowląt. Nie mogę tego znaleźć, byłabyś tak miła i przesłała w wolnym czasie?
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 18th 2009
     permalink
    ok, poszukam po poludniu, bo lece do szkoly. milego dzionka
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeFeb 18th 2009
     permalink
    u mnie wyciąganie szwów (po cesarce) wogóle nie bolało, nawet nie wiedziałam kiedy gin je wygiągną. jednak podobno przy cesarkach to normalka
    --
  1.  permalink
    za to ja wogóle nie czułam szycia-wogóle!!! a wiem ,ze inne dziewczyny mówiły ze strasznie je bolało
    --
    •  
      CommentAuthoranafra
    • CommentTimeFeb 18th 2009
     permalink
    ja do szycia dostałam 2 zastrzyki, momentami ciut czylam ale trochę, a tak to czulam wszystko ale bez bólu, jak poczulam ukłucie igłą to lekarz mowi ze moze to wyeliminowac tylko mam powiedziec gdzie boli i ze moge tylko czuc przeciaganie nitek ale bez bolu :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeFeb 18th 2009
     permalink
    Ja za każdym porodem czułam szycie może nie tak dosłownie, ale ból był tak jakby za mgłą, okropne uczucie , cały czas miałam spięte nogi i nie mogłam się rozluźnić.

    Fajnie macie że wam dzieciaczki w nocy śpią , nasz Misiek jeszcze nie przesypia, w nocy średnio zjada 3 butle po 180 ml mleka bebika na noc, przed spaniem 200 ml gęstej kaszki z łyżeczki , ale i tak się budzi.
    Zresztą jest taki żarty że za każdym razem otwiera paszczę. jak cos jemy, tak się pocieszam że jak juz bedzie dobrze chodził to może wylata się po dworze i lepiej będzie spał :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 18th 2009
     permalink
    ja czułam lekkie kłucie w czasie szycia. Dostałam szwy rozpuszczalne i ani śladu po nich:) Nic też nie ciagnęło, nie bolało, ale ja miałam szycie na jakieś 3 mm :P
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 18th 2009
     permalink
    mi konowal zahaczyl igla kilka razy w inne miejsce, niz znieczulona rana... myslalam, ze go zdziele noga...
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 18th 2009 zmieniony
     permalink
    Milena, wstawiam obiecany link: reanimacja niemowlat
    --
  2.  permalink
    Zuza nie wiem czy Cie pociesze ale mój nadal nie przesypia nocki:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeFeb 18th 2009
     permalink
    Dzięki Emi!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeFeb 18th 2009
     permalink
    Drogie koleżanki mamusie - kiedy Waszym pociechom szły pierwsze ząbki???? i czym to się objawiało????
    --
  3.  permalink
    Aga objawy to o mial od 5 mca zycia a pierwszy wyszedl jak miał 10 mcy

    dxziewczyny jesem wsciekła,szwagierka jakies 3 dni temu podrzuciłą mi córke 7 letnia i po jakims czasie zauwazyłam ze mała kaszle.Nie powiedzieli mi o tym a ta mała sie kreciła koło pIOTRUSIA chociaz jej zabronilam
    od wczoraj on tez kaszle wiec zadzwoniłam do szwagierki i jej podziekowałam
    co za bezmyslnosc totalna!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    Witam świeżo rozpakowane mamy - wszystkiego dobrego dla Was i Waszych pociech :D

    aga976: kiedy Waszym pociechom szły pierwsze ząbki?

    Aga o ile pamiętam to było około 5-6 m-ca ... wtedy przebiły się dolne dwójki i szły prawie równocześnie i u Szymka i Fifi. Ale już od 3 m-ca pamiętam poddenerwowanie, ślinotok i nerwowe przygryzanie smoczka, zwłaszcza przy piciu z butli. Moi chłopcy nie gorączkowali przy ząbkowaniu, ale jest to jak najbardziej możliwe (nawet i 40 stopni) jak i rzadsza kupa.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    Ciacho zdrowia dla Piotrusia, wiesz nie bronię Twojej szwagierki, ale czasem nie uniknie się "zagrożenia" teraz takie epidemie wirusowe wszędzie, ktoś może być jedynie nosicielem i nie chorować a inna osoba polegnie ... co oczywiście nie usprawiedliwia jej, że zostawiała Małą u Ciebie chorą/przeziębioną.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    Dziewczyny dzieci starszych ... od kiedy mniej więcej wasze pociechy zrezygnowały z mleka/kaszki? Moi Juniorzy od tygodnia piją znacznie mniej mleka/kaszki - głownie na noc już nie chcą ... znaczy jak dam im na śnie to wtrąbiły by znacznie więcej - o co chodzi? Co źle robię?
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    ciasteczko - ZDRÓWKA ŻYCZYMY PIOTRUSIOWI szwagierce fakt! więcej rozumu.

    Dziękuję Wam za podopwiedzi

    Julka właśnie bardzo się ślini - bierze wszystko do buzi i smoczek i ten normalny i ten od butli - mam wrażenie że przygryza - no i do tego jest marudna - czyżby jej coś się zaczynało dziać z dziąsełkami??? Może i tak. Może już się przygotowują do ząbków - a u nas w rodzinie szczególnie ze strony męża szybko ząbki rosły dzieciom - ba nawet były przypadki urodzenia się z ząbkami.
    Ciekawa jestem jak będzie z Juleńką???
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 19th 2009 zmieniony
     permalink
    hej dziewczyny, mamy problem z BUŹKĄ... Cały czas jakaś pokrzywka, krosteczki, zaczerwienienia - policzki, uszka i teraz tył szyjki... Szkoda mi małej - czym mogę pomóc? Pewnie alergia na coś co zjadam, ale ponieważ jem sporo różnych rzeczy (ale nie jem tych czarnej listy alergenów), to trudno mi okreslić co... Czy mam zastosować restrykcyjną dietę? Czy mogę czymś spróbować smarować? Krem oilatum soft nie pomaga raczej - tym narazie smarowałam. Nie ma innych jakiś specjalnych problemów - z kupkami czy spaniem. JAK MOGĘ JEJ POMÓC? :sad:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    kako poradzilabym sie lekarza. u nas krostki sa gdy mala spoci sie od placzu- potowki, lub mama ciagnie pomidora:/
    jaka masz temperature w pokoju u malej?
    --
  4.  permalink
    kako- zastosuj dietę i odstaw wszelkie płyny do kąpieli, smarowidła itp.
    Naprawdę bardzo polecam zwykłe mydełko do mycia. Moja córka miała takie objawy o których piszesz po oilatum
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    hej. kurcze, ale to co mam jeść, co jest EBZPIECZNE? nie ma chyba takich produktów..nie wiem jak sie zabrać do tego odstawiania jedzeniowych rzeczy. Oilatum krem odstawie z buźki - zobaczymy. Myślę, czy nie posmarować LIPIKAREM BALSAMEM - ma bdb opinie... Temperatura chyba ok, bo około 20 stopni - nie przegrzewamy jej. Nie wiem,c zy jej te krostki przeszkadzają..moze nalezy zostawić... przeczytała o trądziku nimowlęcym....... I NIE WIEM CZY OT NIE TO, bo tez blednie, potem sie nasila i tak kilak razy dziennie sie zmienia... We wt na szczepienie, to zobacyzmy co powie pani dr.

    Trądzik niemowlęcy (łac. Acne neonatorum) – bezbolesna dolegliwość skóry, występująca w pierwszych miesiącach życia dziecka. Czas trwania to zazwyczaj kilka dni do kilku tygodni. Przyczyna powstawania trądziku niemowlęcego nie jest znana. Charakteryzuje się on pojawieniem się w okolicach twarzy, szyi, czoła małych krostek, które przypominają potówki i które mogą zamienić się w czerwone plamki. Co znamienne, w miejscach ogrzanych (np. na policzku, na którym dziecko śpi) trądzik jest bardziej widoczny, krostki robią się czerwone. Podczas ochładzania zaś (np. na spacerze) krostki przybierają kolor skóry i wydaje się, że trądzik zanika.

    Trądzik niemowlęcy ustępuje samoistnie.

    Ponieważ nie są znane przyczyny powstawania trądziku niemowlęcego, nie ma konkretnego lekarstwa na tę dolegliwość. Zaleca się wysuszanie skóry - stosując np. miejscowo krochmal. Można również przemywać skórę dziecka naparem z rumianku.

    żródło: Wikipedia
    --
  5.  permalink
    O ile z krochmalem sie zgodzę to z rumiankiem uwazałabym. No i ja nie smarowałabym- nawet lipikarem- ale to tylko moje zdanie
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    Rumianek bardzo uczula.
    Kako mnie położna mówiła, że czasem szare mydło pomaga.
    Nie paćkaj niczym Małej bo może ją bardziej podrażnić.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    A odnośnie diety mamy karmiącej no to ja nie pomogę bo nie karmiłam.
    Na odpowiednim topiku znajdziesz wskazówki :D
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    Izunia mój maluszek nie je kaszki od 3 miesięcy. mleczko pije pomiędzy 18 a 7 rano, nigdy w ciągu dnia. w dzień je inne rzeczy i jak widzi butelkę z mlekiem zaciska ząbki i kręci głowa więc teraz juz nawet nie próbujemy.
    --
  6.  permalink
    Izunia- a co do Twoich chłopców... Myslę,,że zwyczajnie dorastają. hania pije mleko juz tylko raz dziennie- o 6 rano
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    Tego właśnie się obawiałam, że moi panowie mi dojrzewają :P
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    Kako najlepiej skonsultuj z lekarzem - ja odwlekałam robiłam różne rzeczy ale nie obyło się bez lekarza - teraz mam diete białkową a małej daje nutramigen
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    Izunia - jak Twoi kawalerowie???? już zdrowi?????
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    Aga a dziękuję jest dobrze.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    a Krzysko wypija butle 3 razy dziennie. jest mega mlekojadem :|
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    Mój wciąż pije jeszcze 2 razy dziennie, gdybym mu dawała więcej, to by jadł więcej, też jest mlekopijem.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    Moja Oliwka dołacza do mlekopiji - teraz juz tylko 2 razy dziennie (rano i wieczorem) po 270ml zagęszczone (5-6 łyżeczek kaszki), ale jakbym dała jej więcej to kosztem innych posiłków wytrąbiłaby wszystko. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Dzięki dziewczyny za odezw. Kurcze nie wiem jak to dalej będzie. Trudno jak nie chcą to siłą im nie wleję do gardła :P
    A myślicie, że mogło im się mleko już znudzić, aby zmienić na inne?
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Iza - moja obecna pani pediatra powiedziała mi, że jeżeli Oliwka nie bedzie chciała mleka to nie dawac jej na siłę i tak samo w drugą strone, jeżeli bedzie chciała pić nawet do 3-lat to spokojnie przychodzić po recepty i zaspokajać jej potrzebę.
    Moja koleżanka ma córke młodsza od Oliwki o póltorej miesiąca i Julcia już 2-3 miesiace nie pije mleka i nie je kaszki. Jak jej dała w kubku niekapku troche mleka zamiast picia innego to mała zwymiotowała, nie chce i koniec.
    Pani doktor nie kazał zmuszać - to nie ma sensu.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Wzamian podawaj jogurciki, serki itp.(nie masz problemu ze skazą także spokojnie możesz dawać coś innego, ja miałabym już problem).
    --
  7.  permalink
    moj tez raczej lubi mleczko ,czasem obiadku nie a mleczko jak najbardziej
    Izunia wiem,ze go nie uchronie ale teraz oboje siedza w domu na antybiotykach a o ile dziecko szwagierki sobie ze tak powiem radzi to mi Piotrusia bardzo zal
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 20th 2009 zmieniony
     permalink
    IWA no z tą skazą to nie jest takie jasne.
    Podaję chłopakom jogurty i serki, ale wiesz co 2 dzień raczej bo jednak na policzkach czasem pojawi się taki grysik, ale czy to jest skaza? W każdym bądź razie będę starała się teraz o skierowanie do alergologa.
  8.  permalink
    kako spróbuj Białego Jelenia-ja w tym kapałam Piotrusia jak miał chrostki na buźce wygladały strasznie,do tego mielismy robioy krem z apteki
    nie ma a co czekac idz do lekarza to Ci poradzi cos
    poza tym moze masz ie taki proszek albo płuczesz w płynie?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Ciacho wiem, no przyznaję, że szwagierka postąpiła nieodpowiedzialnie.
    Wiem jak to boli mamę gdy maluch choruje - oj wiem za dobrze.
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    ciacho - Iza napisała, że na policzkach!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Iza - to takie objawy jak u Oliwki widze macie - to faktycznie może być jednak skaza białkowa.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Oliwka już nie ma takiej dużej wysypki jak kiedyś - jak była malutka. Teraz jak zje zupkę ze śmietana to właściwie nic nie widać po niej co by jej zaszkodziło, ale jak dałam jej 5 łyżeczek Actowi ostatnio, bo kupki nie robiła 3 dzień to dostała wkoło ust taką kaszke i zeszlo na drugi dzień. Ja smaruję Kremem specjalnym Emolium i Alantanem Plus
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    IWA oni mieli skazę około 3 m-ca życia. No, ale wydawałoby się, że już z niej wyrośli ... Nie wiem.
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Kako moja ma tradzik niemowlecy, przechodzi samo i czasami powraca. Kapie i przemywam buzke woda z maka ziemniaczana- niczym nie smaruje i schodzi.
    Jezeli jest to pokarmowka- to slyzalam, ze krostli uwydatniaja swoj kolor lub wyskakuja od razu po karmieniu i przed nastepnym troche bledna. Tradzik jest caly czas, na spacerze ciut bledszy.
    Dziewczyny sorry za glupie pytanie, ale mowiac o mleku mowicie o krowim mieszanym ze sztucznym czy woda mieszana z mlekiem sztucznym (jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie narazie)?
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Tak pamiętam, ale później było ok - hmmmmmmmmmmm
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    emkaf ja bynajmniej mówię o mieszance dla dzieci :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Emka ja również piszę o modyfikowanym - nie karmiłam cycem :P
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.