Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Skaza też pojawia się za uszkami i na kostkach - głównie jednak na buzi. Fakt nasila się po karmieniu. To takie czerwone krosteczki. Skóra jest bardzo przesuszona i mogą pojawić się liszaje.
  1.  permalink
    Iwa jakas zakrecona dzisiaj o weekendzie juz mysli:wink::wink::wink:
    ja pisałam do kako a nie do Izy ahahhaha a poza tym masz racje pisała o policzkach czyli chyba jakby proszek był nie tego to by jej wyszło wszedzie:) no to cofam moja porade co do proszku i płynu
    hihihi
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Moja Oliwka za uszkami i na kostkach nie miała i nie ma teraz tylko na buzi jej się pojawia.
    W ubiegłym miesiącu miala spore liszaje na policzkach - po 3 dniach smarowania wyżej wymienionymi kremami zeszły!
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Iwa a karmiłaś nutramignem ??? ja od tygodnia karmię tym paskudztwem - ale na szczęście Julka je!! No i daję jej do picia glukozę z wodą - ciekawe czy będe mogła jej coś wprowadzić nowego bo już skończyła 3 mce??? Może jakaś kaszka hm??? tylko czy są jakieś dla dzieci ze skazą??

    W środę mamy wizyte u pediatry - i bedzie ważenie i mierzenie i szczepienie.
    A co do kaszki na cerze - to Julka ma na policzkach i miała liszaje za uszkami - ale jej znikły. No i smaruje maścią robioną w aptece.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 20th 2009 zmieniony
     permalink
    aga - Oliwka od zawsze pije preperat zastępczy ISOMIL - sojowy. Od poczatku jej posmakował i do teraz pije. Kaszkami zagęszczam normalnymi na mleku modyfikowanym BoboVita. Myśle, że jeszcze troszke poczekaj z tymi kaszkami, narazie wystarczy jej samo mleko.:bigsmile:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Aha czy można podać dziecku do picia np rumianek??? lub samej wypić??? na "lepszą" kupkę???? Bardzo ciężko jej idzie, spina się strasznie - to może po tym nowym mleku?
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 20th 2009 zmieniony
     permalink
    rumianek to kiepski pomysł - jest alergenny. Może raczej jakąś herbatke koperkowa?!
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    a najlepiej to przegotowana wodę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Aga dokładnie, przegotowana woda jest najlepsza!
    Wiesz z własnego doświadczenia wiem, że glukoza powoduje cholerne zaparcia. Mała może spina się bo w pozycji leżącej jest ciężko mimo wszystko - no możesz spróbować sama :tooth:
    Słuchaj z kaszkami jeszcze się wstrzymaj - z resztą są po 4 m-cu ... spoko Julia się nimi jeszcze naje o ile w ogóle je zaakceptuje, bo przecież nie wszystkie dzieci lubią :P
    Przy skazie podawałam Bebilon Pepti - również uważam to mleko za nie zły śmierdziel, ale cóż pomogło - nie zawsze musi pachnieć ładnie by skutkowało :D
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Nasza pediatra powiedziała aby początkowo dawać nutramigen pomieszny z nanem1 - i tak też robiłam - ale po 3 dniach zaczełam próbować dawać sam nutramigen i Julka slicznie zjada - a poza tym już nie ma takich zaognien czerwonych na polikach.
    A z rumiankiem to fakt - nie pomyślałam.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Nam kardiolog poradziła by małej dawać do picia kompot z suszonych śliwek i herbatkę np Hipp ułatwiajacą trawienie no i wodę przegotowana i ogólnie ciut dopajać dziecia by łącznie wypijała 100ml na dobę - na razie 3 dzień i efekty są
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    właśnie też herbatkę zamówiłam w aptece netowej - Hipp ale z koprem włoskim od 1 mca- myslę że ok??????
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Aga ja zawsze kupowałam tą ułatwiająca trawienie w niej jest i koper i rumianek i anyż, sam koperek chyba bardziej na pierdzioszki działa (ale nie jestem pewna)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    A ja tam nie podawałam żadnych herbatek, maluchy mi nimi rzygały ...
    Na wzdęcia podawałam krople Espumisan - pomagały bardzo.

    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeFeb 20th 2009 zmieniony
     permalink
    Ja również dawałam Hani tą hippa ułatwiającą trawienie, byłam z niej zadowolona;) no i wmuszałam wodę (bo HAnia ogólnie nie chciała pić;(

    Jak była mała miała staszne problemy z kupą;( i ta herbatka jako tako przynosiła efekty-piszę jako tako bo Hani wmusić coś do picia to naprawdę graniczyło z cudem:)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Beata to tak jak moje, też nie chciały pić a z kupą też były problemy ...
    Teraz jest już dobrze, chłopcy piją dużo i kupa jest ok.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    dzięki dziewczyny. mam nadzieję, że to nie będzie skaza ani nic równie poważnego. Dzisiaj jakby lepiej..
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeFeb 20th 2009 zmieniony
     permalink
    kako, spokojnie. Mój Kamil miał chyba z pół roku jak jeszcze mu wyskakiwały jakieś krostki, placki, itp. Codziennie coś nowego, jak nastolatek, co jeden ginął, to pojawiał się nastepny, i to były krostki, czasem ropne, czasem zwykłe. Raz na jakiś czas (w sumie ze 4 razy) wysypywała go taka kaszka. Akurat raz się trafiło, że byliśmy u lekarki jak mu to już schodziło, powiedziała, że to trądzik. Dała maść na trądzik, ale nie użyłam jej, bo krostki już schodziły. Nigdy nie używałam żadnych specyfików na żadne krostki. Wychodzę z założenia, że lepiej, żeby samo zeszło, niech sobie organizm radzi, a smarowaniem tylko się pory zatyka. Jeśli bardzo się obawiasz co to jest, to skonsultuj z lekarką, ale jak mała nie jest nerwowa, nie sprawia wrażenia, że ją to boli/swędzi to myślę, że nie ma co jej narażać na wizytę w przychodni

    Kamil też kiedyś nie chciał pić, ale i cycka więcej jadł. Teraz pije chętnie co popadnie, ostatnio wodę z 1,5l butelki. Jak mama pije, to on też musi :wink:
    Mój dzieć z kaszlem, wydaje mi się, że to wina drzemki na spacerze, bo w domu wszyscy zdrowi, nigdzie z nim nie chodziliśmy, nie jeździliśmy i nagle ten kaszel, wczoraj odrobina kataru. A najlepsze jest, że kaszle tylko jak śpi, w ciągu dnia w czasie drzemki kasłał i teraz jak go położyłam to przez pierwszą godzinę też kasłał co chwila. Teraz cisza. Daję Drosetux i wysmarowałam Pulmexem.
    Pytanie - czy można podawać 2 różne syropy jednocześnie?
    --
  2.  permalink
    Harpijka jakie??
    jak podawałam drosetux to Eurespal mozna- teraz podaje Mucosolvan rano jedna dawke a po 6 godzinach takie krople na kaszel coby mi w nocy nie meczyłoodziecka
    dwa homeopatycze nie ma sensu
    a ja tez pytałam dziewczyn czy moge dac mu przy antybiotyku Amoksiklav jeszcze diphergan ale nikt mi nie odpowiedział
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeFeb 21st 2009
     permalink
    no bo daje młodemu Drosetux, ale kupiłam Mucosolvan. Myślałam, żeby mu zmienić z Drosetuxu, na Mucosolvan, ale na razie zostanę przy Dro. Wczoraj dałam mu 1 dawkę Mucosolvanu, ale tylko bardziej kasłał po nim. Dziś bez kaszlu, lekki katar, taki gęsty dość. Mam nadzieję, że się obronił przed czymś większym
    --
  3.  permalink
    Mucoslvan jest wykrztusny i to bardzo
    piotrus teraz dostaje go w jednorazowej dawce 2,5 ml ale juz po 6 godzinach mam mu podawac sinecod na kaszel zeby go nie meczył w nocy
    Drosetux jest przynajmniej dobry w smaku
    :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 21st 2009
     permalink
    dzięki harpijka! też tak myślę:) Ale we wtorek szczepenie, to itak pani dr ją zobaczy. jedyne ALE to to, że
    niestety ja mam małe zaufanie do służby zdrowia... Tak ogólnie niestety - nie do konkretnego lekarza, ale ogólnie. moze kiedyś jakiś lekarz to odmieni... pozdrawiam
    --
  4.  permalink
    po ilu dawkach antybiotyku widac poprawe?
    Piotrus zjadł 4 i nie wiem czy poprawa jest ze kaszel z mokrego zrobił sie bardziej suchy i duszacy
    dziewczyny prosze o rade czy tak wyglad "zdrowienie"
    do tego dzisiaj doszedł katar
    powaznie sie zastanawiam czy jutro gdzies prywatnie nie isc bo boje si eze antybiotyk nie pomaga
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 21st 2009
     permalink
    Ciasteczko z reguly po 3dawce antybiotyku przestaje pojawiac sie goraczka ale kaszel nie sadze zeby mial od antybiotyku zelzec az tak szybko, przynajmniej u nas u Gabrysi nigdy tak nie bylo. antybiotyk sie konczyl a kaszel zostawal. pamietam ze kaszel moze sie utrzymywac nawet ok miesiaca..... mam nadzieje ze Piotrusiowi przejdzie jednak szybciej. jesli kaszel zrobilby sie "szczekajacy" to warto skonsultowac to z lekarzem bo moze oznaczac problemy z krtania.
    zdrowka dla Pietruszki.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 21st 2009
     permalink
    Harpijko ja nigdy nie mieszalam 2 syropow, za duzo szczescia na raz jak dla mnie no chyba ze lekarz wyraznie zapisze 2 rozne srodki ktore sie uzupelniaja.... tak jak pisze Ciacho mucosolvan jest wykrztusny i wszystko to co dziecku zalega szybciej zostanie odkrztuszone. u nas przy drosetuxie poprawa nastepowala b. wolno natomiast po mucosolvenie 2-3dni i po przeziebieniu takze jesli cos sie teraz dzieje to od razu go wlaczam w obieg - Krzysko ma 2 razy dziennie po 1.25 a Gabrysia 2 x po 2.5ml
  5.  permalink
    własnie jest taki jakby ...jakby chciał cos odksztusic a nie moze
    hmmm dzieki Aniu za odpowiedz,zobacze w takim razie jak bedzie jutro jakby co podjade prywatnie
    --
  6.  permalink
    co do mucosolvanu my mamy raz ale 2,5 ml rano a ok godz 15 sinecod
    moze nie warto podawac tych kropli na kaszel
    bo skoro ma odksztuszac to po co hamowac to? ja nie wiem

    pytałam dzis w aptece o diphergan czy moge przy antybiotyku podac na noc -powiedziała mi ze tak wiec dzisiaj podam bo nic nie spalismy w nocy,moze chociaz dzisiaj pospimy oboje
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeFeb 21st 2009
     permalink
    Ciasteczko przy mucosolvanie warto po oklepywać małego to łatwiej sie będzie odrywać a on jest tak bardzo dobry ja w szpitalu to nawet dozylnie dostawałam żeby szybciej mi sie oczyszczało, ale fakt miałam wrażenie ze zaraz całe płuca wypluję. Przy Jakubie tez go podawałam i to przez około 4 lata.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 21st 2009
     permalink
    Ciacho czy Piotrus spi na klinie? albo jesli spi z toba to spi tak ze jest po skosie? lepiej zeby nie spal na plasko bo wtedy nie ma jak mu ta flegma splywac.
  7.  permalink
    Pilnuje zeby spał po skosie na takiej wiekszej poduszce
    ja w ten mucosolvan nie watpie ale czy faktycznie ten Sinecod jest niezbedny? no jutro chyba dla spokojnosci podjade do pediatry zeby sprawdzi,la czy tak ma byc czy moze nie ma poprawy
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 21st 2009 zmieniony
     permalink
    Ciacho nie znam tego drugiego syropu i niestety nic Ci nie podpowiem. mysle ze pediatra wie co robi i to celowe ustawienie lekarstwa bylo. jesil masz jakiegos zaufanego dobrego lekarza to warto zamowic wizyte i niech zerknie co i jak(ja bym nie wyciagala dziecka z domu na razie o przynajmniej 2-3dni po antybiotyku)
  8.  permalink
    kurcze nie wiem czy przyjedzie do domu zapytam ale jesli nie to bede musiała podjechac niestety do niej do domu
    na dodatek cały czas niespokojnie spi,kreci sie płącze i troche tez kaszle
    goraczki nie ma,tak mi go zal bo nie wiem co jeszcze moge dla niego zrobic
    --
  9.  permalink
    Ciasteczko - nie doradzę Ci w sprawie syropów- bo to bardzo indywidualna kwestia. Jezeli czujesz,że małego powinien zobaczyć lekarz to nie wahaj się ani chwili. Ale koniecznie, koniecznie, koniecznie tak jak napisała Hoga oklepuj małemu plecki
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 22nd 2009
     permalink
    Ciacho jeśli chodzi o kaszel ... ja przyznam szczerze, że nie potrafię u Juniorów określić czy mają kaszel mokry czy suchy. Pediatra mnie uspokoiła bo nie jestem jedyną, która ma z tym problem bo faktycznie maluchy różnie odkasłują. My te krople Sineccod też mieliśmy, lekarka powiedziała, że są one na kaszel różnego pochodzenia. Kaszel przy antybiotyku może się nasilić, przy pojawieniu się kataru koniecznie jest oklepywanie - tak jak dziewczyny piszą. Oczywiście też doradzam kontrolę u pediatry ... wiesz ja na tym punkcie jestem strasznie przeczulona :shamed:
    Zdrowia dla Was!
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeFeb 22nd 2009
     permalink
    a ja bym poczekała Ciacho, jeśli nie ma nic poza kaszlem, no chyba, że lekarz może do was przyjechać. Marudny Piotruś może być, bo ogólnie źle się czuje,a może go gardło boli od kasłania. Antybiotyk myślę, że ma 3-4 dni żeby zacząć działać, jeśli wirus silny.

    Kamil już prawie wcale nie kaszle, widać to było coś lekkiego i udało się w porę zatrzymać. Od jutra już spacery normalnie, Drosetux jeszcze będę mu dalej dawać. Widzę, że jemu Drosetux pomaga.
    --
  10.  permalink
    dziewczyny oklepuje go ale nie wiem czy dobrze
    kładzie mi sie na kolanach i klepie go otwarta dłonią dobrze> czy inaczej radzicie?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 22nd 2009
     permalink
    Ciacho ja również oklepywałam kładąc małego na kolana, ale aby pupę miał wyżej niż głowę (głowa skierowana do podłogi) i ręką złożoną w łódeczkę - nie otwartą dłonią. Mają to być krótkotrwałe energiczne klepnięcia, nie sprawiające bólu oczywiście. Dobrze jest po oklepaniu sprowokować dziecko do odkaszlenia - czyli tak jak przy badaniu gardła - patyczkiem lub łyżeczką. Szymek często mi właśnie ulewał tą flegmę i o to chodziło.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 22nd 2009
     permalink
    Ciastuś ułóż Pietruszkę na swoich kolanach główką lekko w dół. Oklepuje się przód, boki i plecy klatki piersiowej (omijając kręgosłup, łopatki i nerki!) w kierunku od dolnych żeber ku górnym. Czas oklepywania to ok.10 min
    Po tym dobrze jak odkaszlnie i oczyści się nosek

    Ja dodatkowo pod swoimi nogami ustawiałam gorącą wode z solą czy przy starszym z olejkami typu Inhalol - takie inhalacje jakby ułatwiały spływanie wydzieliny
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 22nd 2009
     permalink
    Izuń chyba dłuzej pisałam niż Ty hihihi
    Ale podpisuje się pod tym rękami i nogami
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 22nd 2009
     permalink
    And :wink:
  11.  permalink
    o kurde profesjonalne odpowiedzi i to z instrukcja!
    10 minut to on mi sie nie da oklepywac ale tyle ile da tyle bede klepac
    ofkors nie za mocno
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 22nd 2009
     permalink
    Ciacho nie naśmiewaj się bo Ci przywalę :tooth:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 22nd 2009
     permalink
    Ciastuś Ty sie nie smiej bo plecki Pietruchy małe są ja ostatnio oklepywałam Ankę!! fakt nie leżała mi na kolanach ale łapki bolały :P Miała taki dziwny kaszel że szok. po oklepywaniu nie umiała odpluć flegmy i skończyło się t pawikiem ale sama mówiła że jej sie lżej oddycha :)
    Teraz oklepuje Weroni ale bardziej jako zabawa dla niej i tylko śmiech jest przy tym Antosia nie lubi :/
    --
  12.  permalink
    a gdzie Wy wyczytałyscie ze ja sie smieje????????????? co>?????
    nie no tak naprawde to oczekwiałam ze mi włąsnie napiszecie dokłądnie jak to zrobic no bo skad mam wiedziec nigdy tego nie robiłam
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 23rd 2009
     permalink
    Już dobrze Ciasteczko :kissing: najważniejsze by Piotrusiowi szybko przeszło
    Zawsze też można wpisać w google "oklepywanie dziecka" czy podobne i znajdzie dużo tego :)
    Ja miałam to "szczęście" że Kuba był w klinice pulmonologicznej i tam pokazali mi jak oklepywać i wymusić odkaszlnięcie
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 23rd 2009
     permalink
    Ciacho spoko, mam nadzieję, że Piotruś miewa się dziś lepiej :D
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeFeb 23rd 2009
     permalink
    świetna instrukcja, wykorzystam przy następnym razie (tfu, tfu, no oby go nie było), w razie kaszlu
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 23rd 2009
     permalink
    zapraszam pod nasz wykresik - ciekawostka z weekendu :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 23rd 2009
     permalink
    Kako a kogo zapraszasz jak nie wszystkie mają wgląd na wykresy? :P
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 23rd 2009
     permalink
    hmm..mam w ustawieniach, że widoczny dla wszystkich użytkowniczek...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.