Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 23rd 2009
     permalink
    Kako byc moze masz ukryte komentarze tylko dla przyjaciolek...


    a dziewczyny swietnie opisaly to oklepywanie. ja czasami nawet jak R chorowal to go tak traktowalam tyle ze kazalam mu sie klasc z glowa nizej niz z tylkiem. Krzysko to oklepywanie w sumie bardzo lubil i jak juz wyzdrowial to przychodzil zeby mu "puk puk" zrobic jeszcze :D no bo ja przy okazji jakeis piosenki mu falszowalam jeszcze i wyliczanki i takie tam :tooth:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 23rd 2009
     permalink
    AniaM, mozesz sprawdzić teraz?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 23rd 2009
     permalink
    teraz dziala :) fajne zdjecia kangurowe... widze ze zostaniesz kolejna chustomaniaczka na 28
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 23rd 2009
     permalink
    :) zdecydowanie. czekamy na nasza pierwszą chustę - już zamówiona. a tatuś jaki był zachwycony:) myślałam nawet o założeniu wątku na forum 28 CHUSTOWEGO... są tu jeszcze jakieś chustomaniaczki?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 23rd 2009
     permalink
    o chustach juz jest np tutaj
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 23rd 2009
     permalink
    DZIĘKI!! :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    tak Piotrus lepiej i jak kładzie sie na kolanach to ja go oklepuje a on sobie spiewa aaaaaa i mu sie podoba ze tak wibruje
    słuchajcie a jakies domowe sposoby na suchy kaszel(mój) no męczy mnie i dusi strasznie,mimo tych leków co dostałam a w zasadzie ja tam w te leki nie wierze za bardzo
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 23rd 2009
     permalink
    ciacho syrop z cebuli,mama mi robila i pomaga...
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeFeb 23rd 2009
     permalink
    Cześć dziewczyny
    a my dziś byłyśmy pierwszy raz u logopedy.
    Ala ma masowaną buzię i o dziwo- stopy i rączki.
    Będzie miała też ćwiczenia na mięśnie brzucha.

    Ja już nic nie rozumiem-myślałam że będzie z Ala "gadać":D:D:D:D
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeFeb 23rd 2009
     permalink
    wow, to jestem w szoku, że wizyty u logopedy można tak wcześnie zacząć. Ale może to faktycznie ma sens, zadziałać nim się faktycznie zauważy problem. A powiedz Martusia co było powodem do skierowania małej do logopedy.
    jeeeeeeju, właśnie spojrzałam na suwaczek Ali, ona zaraz rok kończy!!!! No w szoku jestem.

    z lekarzy to ja zapisałam Kamila do chirurga ortopedy na kontrolę chodu na 20.04 :))))))))) no ubaw przedni, 2 miesiące czekać na wizytę, ale zapisać to się każą jak dziecko chodzić zacznie. Paranoja. A ponoć u nas to i tak nie bardzo długo. Jeszcze czeka nas wizyta u neurologa i potem szczepienie MMR, na wizytę do pediatry do zdrowych dzieci też czekaliśmy 1,5 miesiąca. No ale na szczepienie to nas pewni wcisną szybciej, bo jakoś mocno nalegały "szczykawy"
    --
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeFeb 23rd 2009
     permalink
    a ja z innej beczki na stronie Hippa jest konkurs "Zasad drzewko" mozna wygrac nagrody :bigsmile: My mamy numer 7809 jesli ktos ma ochote prosze sie wpisywac :wink:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Ciacho, jak Piotruś??

    ja mam pytanie jeszcze do tego oklepywania, Kamil wczoraj jeszcze troszkę pokasływał, więc po kąpieli wzięłam go zgodnie z instrukcją głową w dół i oklepywałam, praktycznie natychmiast zaczął odksztuszać, ale potem nie umiał tego wypluć, tylko połknął. Jak przekonać dziecko, żeby wypluło? a może to już nie jest tak istotne jak to żeby odkrztusiło?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Harpi mi zarówno pediatra i pielęgniarka, która przychodziła zastrzyki dawać chłopakom mówiły, że odkasływanie po oklepywaniu jest jak najbardziej wskazane. O to właśnie chodzi, że maluchy nie potrafią spluwać jak dorosłe osoby, tylko połykają albo ulewają/wymiotują.
  2.  permalink
    piotrus lepiej,zachowuje sie normalnie tylko raz po raz zakaszle ale łądnie mu sie odrywa.tez połyka-chyba nie zmusisz dziecka zeby wypluło,ja stara a tez połykam chyba ze zwymiotuje bo ja mam jeszcze taki dosyc meczacy
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Ciacho kaszel może się jeszcze kilka dni utrzymywać - nam dosłownie 2tyg po chorobie jeszcze doskwierał. Ważne, aby Piotrek się teraz nie przeziębił. Cieszę się, że dzieć wrócił do normalności :D
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    mnie pediatra (nie moja, ale sprawiała wrażenie rozsądnej) powiedziała, że u większości dzieci kaszel utrzymuje się do 2 tygodni po ustąpieniu choroby, a u 10% nawet do 4 tygodni i trzeba tylko obserwować czy się nie nasila. Prawidłowo powinien być coraz słabszy.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Coś Mady długo nie było :P
    Harpi zgadza się - to nasilanie jest najistotniejsze bo czasem wydaje nam się, że już jest dobrze a rzeczywistość inna.
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Harpijko
    obnizone napiecie miesniowe jest wskazaniem do wizyty u logopedy
    kiedys gdzies czytalam i wlasnie jakos tak teraz zaczelam
    bo to wszystko jest ze soba powiazane
    ma rowniez slabsze miesni buzi czego my golym okiem nie widzimy a ona patrzac na kaciki ust stiwerdza asymetrie buzi.
    MASAKRA
    bylam zaskoczona
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Ano konczy rok
    w piatek 20 marca robie impreze dla znaojomych moich i Alicj- bedzie 15osob!!!!
    spedze cale dwa dni w kuchni
    a w niedziele mamy impreze rodzinna u tesciow bo oni lubia organizowac
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    no to super ze udalo wam sie dostac do specjalisty i Ala bedzie miala fachowa opieke. dzieki temu asymetria sie moze cofnie a i problemow z mowa nie bedzie dzieciak miala.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    dziewczyny, wczoraj byłam na kontroli u mojej ginki i po porodzie wszystko super, nie ma śladów że rodziłam:) Ale PH keipskie i trochę jakby stan zapalny. Wiec Pani dr przepisała mi PROVAG i... GYNALGIN DOPOCHWOWY. Wie, że karmię, sama powiedziała, ze za dużo nie ma mi czego przepisać, skoro karmię, ale Gynalgin przepisała. i czytam teraz w domu przed wzieciem ulotkę, że karmienie piersią jest przeciwskazaniem do brania Gynalginu... :( KTÓRAŚ BRAŁA? Nie wiem czy wziąć, co zrobić...
    :neutral:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeFeb 24th 2009 zmieniony
     permalink
    Coś Mady długo nie było

    Izunia
    miło że o mnie pamiętasz. Czytam was, ale nie za dużo się u nas dzieje więc nie chcę zaśmiecać.
    Aktualnie przypatruję się małej, bo zaczynam podejrzewać skazę. No nie wiem czy moje podejrzenia idą w dobrym kierunku. Wciąż Hania bardzo dużo ulewa, a do tego ma czerwone, szorstkie policzki (tu akurat nie wiem bo jak wychodziłam na mróz nie smarowałam niczym buźki, mój błąd) od 1,5 m-ca akurat kiedy pojawiły się mrozy:confused:więc jestem troszkę zakręcona. Poza tym nic się nie dzieje na ciałku.

    Ale za to ja mam problem skórny, muszę wybrać się do dermatologa. Pojawiły się 4 szorstkie, czerwone plamki na ciele, na szyi, pod pachą i w pachwinie 2. Kiedyś już miałam takie "pieczątki" i nie pamiętam jaka była diagnoza dermatologa. Ja to zawsze się czegoś nabawię, jak nie AZS to jakieś wysypki, plamki itd.

    Kako
    po porodzie karmiąc miałam stan zapalny, brałam Gynalgin, nic się nie działo:wink:

    Dopiero co Ala się urodziła a już będzie obchodzić wnet roczek:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Kako czasami na lekach jest tak napisane z tego wzgledu ze produkt nie mial badan testowych na ciezarnych i karmiacych (tak tlumaczyl mi gin i pediatra) ale jesli korzysci sa wieksze niz ewentualne mozliwe reakcje to lek sie stosuje. jak masz watpliwosci to zadzwon jturo do pediatry i jeszcze to z nim skonsultuj
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeFeb 24th 2009 zmieniony
     permalink
    Hehe..a ja też właśnie od wczoraj MADA zastanawiałam się co tam u CIebie;))

    WIdzę, ze u Ciebie jak i u mnie dalej problemu z ulewaniem:( my 4.03 mamy USG i w tym tyg idę zrobić jeszcze badania krwi i moczu..Pani Dr po raz kolejny chce sprawdzić czy to nie nerki bądź coś nie tak z układme moczowym..objawem chorych nerek czy ukł moczowego itp może też być ulewanie czy wymioty..

    MAda a spróbuj małej ograniczyć (zmniejszyć )porcje jedzenia o 1/3 ja miałam też i takei zalecenie.. zresztą ja już kuuupę rzeczy przechodziam z tymi wymiotami/ulewaniem:((

    a buźka może faktycznie być od mrozu, ja tylko raz Hani nie posmarowałąm i miała takie polika;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    to moj Krzysko chyba niezle zahartowany bo tylko przy duzym mrozie mu buziaka kremem pacnelam. on tego nie lubi a ze poliki gladziutkie to go nie mecze kremowaniem. juz samo zapakowanie w spacerowke jest dla niego mega kara :P
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeFeb 24th 2009 zmieniony
     permalink
    MAda a spróbuj małej ograniczyć (zmniejszyć )porcje jedzenia o 1/3 ja miałam też i takei zalecenie..

    No tyle że jak jej ograniczę to ona zaczyna płakać że chce jeszcze, mały żarłok:fierce:
    Dostałam na własne życzenie skierowanie na USG do chirurga, sparawdzić czy to nie refluks, ale kolejki do szpitala były straszne więc odpuściłam, zwłaszcza że moja pediatra uparła się że to jest jej "wentyl bezpieczeństwa" i co zje za dużo zwraca. Ale to tłumaczenie mnie nie uspokaja.

    No własnie Aniu
    u nas męki straszne przy robieniu coś przy buzi więc wolałam jej tego oszczędzić i chyba zrobiłam przez to kuku, ale teraz smaruję Linomagiem i skóra zrobiła się gładka ale nadal czerwona.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Mada mysle ze warto sie zapisac na takie usg. w koncu dojdzie do was kolej. a jesli trzeba bardzo dlugo czekac to nawet prywatnie warto sie wybrac. refluks mozna w pore opanowac i dziecku ulzyc.
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    to masz naprawdę durną pediatrę (przepraszam) ale nie można stwierdzić co zje za dużo to zwraca bo wymioty niszczą przełyk, żołądek itd..i skutki dziecko odczuje w przyszłośći i co wtedy??

    ja PRYWATNIE czekam ponad 2 miesiaće na USG (czekałabym ponad 3 ale wymusiąłm wcześniej).

    refuks to pikuś, a jak okaże się nie daj Boże że nerki chore???

    spróbuj jej ograniczyć jedzenie..będzie płakać trudno,,kilka dni i się przyzwyczai, a Ty przynajmniej będziesz wiedziała..od czego te wymioty/ulewanie czy faktcznie z przejedzenia??

    wiem brutalne jest to co piszę, ale ja już tyle przeszłam z tymi wymiotami/ulewaniem że próbuję wszystkiego;)

    wrrr co za pediatra;(
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    o choroba... ale macie kolejki Beatko... w sumie prywatnie dluzej niz miesiac nie czekalam ani u nas ani w stolicy. no ale grunt ze badanie zrobia
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Mada chyba myślami Cię ściągnęłam :D
    Dziewczyny ależ macie karuzelę z tym ulewaniem/wymiotami - współczuję szczerze ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Ania Ty już szczepiłaś Krzysia jakąś szczepionką (3 wkłucia) po MMR? Kurde przegapiłam w styczniu termin - ale i tak chłopcy mi chorowali :shamed:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Izuniu jeszcze nie. jak bylam w przychodni pod koniec stycznia to pediatra poweidziala ze teraz nie zaszczepi bo jest sezon grypowy i po co ryzykoawc...zaszczepie pewnie dopiero po powrocie R czyli w polowie marca...no a Ty teraz to 6tyg moim zdaniem odczekac powinnas.


    ps. mi sie wydawalo ze to 3 wklucia plus polio doustnie
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Ufff :P
    No to zaszczepimy w tym samym czasie - tak tak, odczekam ;D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Marta cieszę się, że trafiłaś na fachowców i Ala ma dobrą opiekę medyczną.
    Yyy - no to się szykuje nie zły kinderbal :D Wow - już roczek!
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Iza Ania pytanie do Was - jak dawałyscie Facetom zelazo jakie dodatkowe badania były?? tylko morfologia czy poziom żelaza? czy może być tak że hemoglobina niska a żelazo w normie??

    Mała ma problemy brzuszkowe - podejrzewam że to żelazo :/ Od niego mogą być zaparcia i zielone kupy :/ tylko że teraz jak jej dałam kompot ze śliwek jest kupka żółta ale ze śluzem - juz sama nie wiem czy to wina żelaza czy mleka czy moja :/
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    And ja podawalam Krzysiowi ferrum lek (syrop) i po nim nie mial problemow brzuszkowych
    on mial oznaczane co drugie badanie (czyli co 2miesiace) takze poziom zelaza a co miesiac sama morfo.
    z niska hemoglobina i zelazem w normie jest tom ozliwe bo to oznaczaloby ze zelazo nie przekalda sie na hgb i krwinki. czy jeszcze inne wspolczynniki Mala ma obnizone? jaki ma poziom hgb?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 24th 2009 zmieniony
     permalink
    Aniu najnowszych wyników nie mam. Miesiąc temu miała hgb 10 - wtedy dostała Ferrum, B6, i kwas foliowy. Moja pediatra tylko zmieniła jej witaminy i dawkę Ferrum bo była za duża. Na dzień dzisiejszy Mała bierze Ferrum 0,5x2, Folik 1tab, cebion, vigantiol, i homeopatyczne na brzuszek - Biogaja
    Potem miała robione w szpitalu jak leżała teraz na kardiologii ale niestety nie wiem jakie są wyniki bo nie pytałam nawet :/ wypis będę mieć 3.3 jak pojadę do Wrocka.
    Zastanawiam sie czy iść do pediatry po skierowanie bo może można odstawić to żelazo :/ Martwią mnie te kupki małej i sama już głupieję. Nie wiem jak zachowuje sie bobas na sztucznym mleczku a do tego tak wyjatkowy Bobas jak Tosik
    --
  3.  permalink
    A PIotrus nie miał jeszcze szczepienia roczniaka...ile musze czekac po chorobie zeby wogóle isc do lekarza
    --
  4.  permalink
    And- może ja się nie znam, ale wydaje mi się ,że kompot ze śliwek może być mega obciazeniem dla tak niedojrzałego brzuszka...


    Ciasteczko- ok 6 tyg od zakończenia antybiotyku
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Aga kompot ze śliwek suszonych kazała nam podać kardiolog - mała robiła mi mega smierdzącą i zieloną kupkę raz na tydzień przy czym był wrzask :/ na 100ml wody 2-3 śliwki i powiem Ci że działa! Dałam jej w piątek i do dziś codziennie jest kupa :/
    Ja juz sama nie wiem co robić :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Ciacho po katarze 2 tygodnie po antybiotyku 6tygodni

    And - ferrum przelicza sie na wage dziecka ale nie pamietam w tej chwili zaleznosci. hemoglobina 10 jest podstawa do wprowadzenia suplementow. u Krzysia mialam zalecenie stopniowego wprowadzania ferrum od 0.25 az po ten mililitr. aha no i w poczatkowym stadium podawania Mlody byl dodatkowo na Dicoflorze
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Antosik miała w szpitalu podany 1ml
    --
  5.  permalink
    łomatko to chyba nic sie nie stanie ze to szczepieni mi sie az tak przeciagnie?????
    bo jak za 6 tyg to cos w kwietniu dopiero
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Ciacho ja szczepilam Krzysia jak mial skonczone rok i 5 miesiecy :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Ciastko ja mam 2 zaległe szczepienia :/ jeszcze to z roczku nie zrobione
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    And moi Juniorzy byli zawsze na Hemoferze - zaparcia były straszne - wiesz lekarzy jakoś to nie obchodzi ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    A ja MMR szczepiłam dopiero w grudniu czyli jak mieli 20 m-cy :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    And wiesz co nam pomogło na zaparcia wówczas, częste pojenie samą wodą przegotowaną.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Iza bo to jest tak ze lekarz dajac jakis medykament glownie mysli co zrobi on dobrego w organizmie ale rzadziej spoglada jak moze narozrabiac. tak samo z roznymi specjalsitami - ich zalecenia a czesto diagnozy sa tak rozne ze idac od neurologa do ortopedy a pozniej do neonatologa wychodzi czlowiek oglupiony :devil:

    And a karmisz jeszcze Tosie czy juztylko butla? bo jesli butla to przeciez w tych mlekach tez zelazo jest i moze wyjsc jakas mega dawka stad problemy z brzuchem dodaktowe
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Aniu uparcie daje jej cyca ale to ilości są niewielkie :/ ja sama ściągam max 50z obu cyców :( więc po każdym tuleniu jest butla i od 60 - 110 mieszanki
    Jedynie w nocy karmię ją butlą ostatni raz około północy i do rana męczymy cyca. Zdarza sie ze muszę butlę robić ale czasami się udaje bez niej.
    Nie wierzę już że laktacja wróci moje cycuchy się wyczerpały niestety, robiłam chyba wszystko co mogłam ale efektów nie widać więc powoli odpuszczam - teraz tylko piję herbatę Fixa i butlę wody z kranu (przegotowanej) i już nie cuduję

    Chyba poczekam tydzień i pójdę po skierowanie na kontrolne badania - zobaczę jak będzie z tą kupą albo poproszę o zmianę żelaza może będzie lepiej na tym 2 :/
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.