Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Dziewczyny dosłownie mam już dosyć tych ciągłych wizyt lekarskich - ale ja wszystko zniosę dla moich Maluchów :wink:

    Dzięki za kciuki napewno się przydadzą - więc proszę o ich trzymanie. Przeżyłam z Wami całą ciążę, narodziny to i w wychowywaniu jest mi raźniej jak mi doradzacie i wspieracie choćby przez neta - duchowo.
    Dam znać oczywiście jutro jak wrócimy.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Magg znalazłam to na necie

    Jesli chodzi o udrażnianie to ja czekałam 6,5 miesiaca i żałuję że wcześniej
    sie nie zdecydowałam na zabieg. może i warto czekać aż kanalik się sam udrożni
    ale po co męczyć dziecko wiecznym zakraplaniem, masowaniem, itp. a zabieg trwa
    10-15 minut i mój synek nawet nie płakał i zaraz po zabiegu był znowu
    usmiechniety i zadowolony. Jeśli twój synek rzeczywiście bedzie miał zatkany
    kanalik to bym się zdecydowała na zabieg jak najszybciej bo ponoć im dziecko
    starsze tym gorzej jest wykonac taki zabieg. a tak najlepiej to skonsultowac to
    z okulistą.

    pozdrawiam!!!
    --
    Natalia i Dawidek(25 lipiec 2003)
    a to jest mój Dawunio:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Aga1976 jeśli mogę zapytać, dlaczego Hania jest częstym bywalcem w szpitalu - choruje czy jakieś badania ?? Jak nie odpowiesz - zrozumie :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Masaż wykonuje się okrężnymi ruchami wzdłuż kanalika łzowego. Kanalik biegnie od kącika oka wzdłuż nosa. Trzeba dosyć mocno uciskać, tak żeby wytworzyć ciśnienie w kanaliku co pozwoli mu się odetkać. Okulista powinien wam pokazać jak to się prawidłowo robi. Nie da się tego opisać słownie.

    Tak małym dzieciom raczej nie udrażnia się kanalików zabiegowo. Niektórzy lekarze czekają z tym nawet do roku. Poczekajcie jeszcze lub skonsultujcie to np. z lekarzem okulistą w szpitalu. Ja dostałam w szpitalu właśnie świetne krople (robione tylko dla nich) i lekarka powiedziała mi, że przetykać to jeszcze zawsze zdąrzymy i obyło się bez tego (a przyszłam już ze skierowaniem na zabieg).
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    lady okulistka powiedziała mi podobnie że jest to rutynowy i szybki zabieg wykonywany w zasadzie bezboleśnie i do 6 miesiąca można utrzymać dziecko a im później tym większa szansa że dziecko trzeba będzie uśpić ale niestety na wizytę w szpitalu trzeba czekać....
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Magg a u okulisty byłaś prywatnie ??
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Nie w przychodni a dlaczego pytasz?
    --
  1.  permalink
    Z Hanią jest w porządku.Mój starszy synek miał wypadek.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Aga :grouphug: dla Michala, bedzie ok zobaczysz
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    A tak, z ciekawości - ja byłam prywatnie bo tak to bym musiała wówczas czekać około 2-3 tyg a Szymon musiał mieć zrobione badanie natychmiast :neutral:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Aga mam nadzieję że nie groźny wypadek i wszystko już z nim dobrze...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Magg skonsultuj jeszcze z inna kulistka moze. ja niestety jesli idzie o okulistow i moje dzieci to mam fatalne doswiadczenia z tymi przychodniowymi...

    ps. mozesz mi zerknac na ten sklad kremu??
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Aga1976 no to przytulam i zdróweczka życzę dla synka a dla Ciebie również cierpliwości i wytrwałości :grouphug:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    U nas jakoś to szybko poszło czekalam tylko tydzień a lekarka bardzo fajna i fachowo mi wszystko wytłumaczyła :)))
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    u nas do okulisty jak sie rejestruje telefonicznie to dorosly czeka 3 tyg a dzieck tez ok tygodnia, oczywiscie zawzse mozna stanac w kolejce o 6 rano :wink:
  2.  permalink
    Dzięki Aniu:)
    Magg- czy bedzie ok, zobaczymy. Miał nastawiane obydwie rączki pod narkozą, ale dzisiejsze rtg pokazało, ze nie jest gorzej.
  3.  permalink
    Izunia - dzięki.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    aga1976 szybkiego powrotu do zdrówka dla syna a Tobie wytrwałości....
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Bardzo proszę :)
    Bubchen Wind & Wetter Creme
    Krem na każdą pogodę z substancjami pochodzenia naturalnego. Wysokiej jakości krem chroni i pielęgnuje delikatną i wrażliwą skórę przy każdej pogodzie. Stabilizuje nawilżanie skóry i zapobiega jej wysuszaniu. Intensywna ochrona dla całej rodziny.

    * zawiera czyste olejki roślinne: migdałowy, jojoba i karite
    * biologicznie aktywne wyciągi z rumianku
    * zawiera panthenol i witaminę E
    * nie zawiera oleju parafinowego
    * nie zawiera środków barwiących i konserwujących
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Izunia prywatnie dużo płaciłaś ???
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Izunia nie martw się, będzie dobrze, chłopcy są silni i nic im nie jest już w stanie zagrozić.
    Magg mam nadzieję że z oczkiem będzie ok, a Tosia będzie dzielna, bo to zuch dziewczyna.
    Aga1976 dużo zdrówka dla synusia.
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Aga mam nadzieję że będzie dobrze i pozdrowienia dla Michala :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Magg dzieki wielkie.. wody nie ma ale ja sie kurcze boje alergii na rumianek... no nic chyba zaryzykuje jak nic nie znajde. a powiedzcie mi - te niemieckie duzo roznia sie konsystencja i wydajnoscia od tych polskich???


    Lady u nas wizyta prywatna u okulisty kosztuje 40zl dziecko a 60zl dorosly
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    myszorka mam nadzieję że jednak się samo udrożni .... a zuch dziewczyna to fakt dziękuję :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Ten co mam jest akurat przywieziony z niemiec ale wcześniej kupowałam u nas i wszystko wyglądało podobnie i zapach i konsystencja może dlatego że miał tylko etykietę doklejoną po polsku...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Magg ja jakis czas temu pisalam Lady ze dziecko znajmych mialo wlasnie zalecone masaze i pomoglo. kilka razy dziennie kolezanka masowala i w ciagu miesiaca przeszlo. nie wiem czy Inez tez malemu nie masuje. wyslij do niej szepta bo moze nie zauwazyc pytania na forum
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Magg jesteś w posiadaniu takiego kremu ??? czy innego




    a zapach tego mydła jest rewelacyjny :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Aniu dlaczego unikasz wody w kosmetykach ???
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Innego takiego w tubce stojącej :) atego duschcreme też używałam ślicznie pachnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Lady na zimę woda w kremach się nie nadaje bo niszczy naskórek.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Lady w tym twoim jest w skladzie woda i cynk a takiego do twarzy bym nie chciala

    wody unikam w kremach na zime bo po prostu zakladam wychodzenie na spacery do -10 stopni a woda wiecej zlego niz dobrego w takich syt robi. moze dojsc do odmrozen np.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Zawsze jeszcze pozostaje czysta gliceryna.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Magg czy ty masz ten
    h
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    dokładnie tak !!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    FiuFiu chodzi ci o wazeline??
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Aniu bo to nie jest do twarzy to jest szczególnie polecane do pupy :)) dlatego ma cynk... na miejsca narażone na odparzenia :))

    Dobra nie wzięłam pod uwagę, że Tobie o zimę tylko chodzi i myślałam, że o tej porze roku również :))
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Jak zwał tak zwał :wink: chemicznie to gliceryna lub jak kto woli glicerol.
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Mój syn ma uczulenie na wiatr - wiem dziwne - i od razu mu wyskakują takie suche szorstkie placki a po tym kremie nie ma takich niespodzianek. Więc jak dla nas jest rewelacyjny .
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    Hej ! Nareszcie mogę coś napisać bo mały wkońcu spi :bigsmile: Maksiu od rana nie daje mi wytchnienia. Cały czas marudny i wisi na cycku do tego walnął zieloną kupę ze sluzem :confused: Jeszcze ma jakieś dziwne policzki - pewnie wyrodna matka zjadła coś co maluszkowi zaszkodziło ...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Magg dobrze wiedzieć, że krem dobry :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Lady no zima juz idzie wielkimi krokami... co rano temp na minusie wiec trzeba powoli zimowe zakupy zrobic ;)

    Fiu wazelina fakt kiedys byla popularna ale mi np nie odpowiada konsystencja
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Krzys za to ma dzisiaj super spiacy dzien, spal od 9.30 do po 14tej i teraz nowu... oczywiscie ja zamiast sie uczyc spalam z syniem. WIecie ja mam wrazenie ze jakbym z nim lezala i on by przy cycku byl to caly dzien moglby przespac....
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Mamusia Jemma ma nauczkę by nie pchać wszystkiego do buzi hihihihihi - bez skojarzeń i obrazy :)))
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    oj Magg, hehe :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Kurcze od godziny nie mogę zalogować się na allegro wy też tak macie? Możecie zerknąc :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Magg ja po 14 juz ten problem mialam... anwet aukcji do ulubionych nie ma jak dodac wrrrr
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    tez nie mogę, apropos allegro: dzisiaj listonosz przyniósł mi zamówiona paczkę na którą czekałam od tygodnia a ja nie mogłam znależć klucza i kurka jutre musze za kare lecieić po nia na pocztę :confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Jemma :rolling: powalilas mnie na lopatki tym suzkaniem klucza... a wieczorem M nie bedzie jej mogl odebrac??

    ja tez czekam na kilka rpzesylek z allegro. znalazlam faceta ktory ma nowe rzeczy gap aeropostale abercrombie od 1PLN wystawiane wiec zrobilismy wieksze zamowienie dla siebie :)
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Pewnie cos tam naprawiają, udoskonalają cy cuś :)
    Oj Jemma co to się z Tobą dzisiaj dzieje kobieto ojojojoj :)))))))
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.