Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    o Cinek ja te bole mam juz od ponad miesiaca i co-jakos sie nierozsypalam (a chcialabym juz).
    Ja tez mam pytanie do mamus, czy ktoras z was uzywala pasa poporodowego? i czy on cos pomaga?
    np taki:
    null
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    JA UZYWALAM majtek z takim pasem,ale nie wygodne jak dla mnie i chyba ,nic nie daje...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Ja też używałam majtek ściągających, ale nie pamiętam dokładnie w jakim czasie po porodzie ze względu na cc ... Pamiętam, że już z raną było ok. Efekt marny, jak zaczęłam trochę ćwiczyć było lepiej - dużo lepiej.
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Powtórzę i tutaj....słyszałam opinię, że pasy nie są najlepszym rozwiązaniem, bo mięśnie brzucha się rozleniwiają...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Ja niczego nie używałam i w sumie brzuch mi nie został - wyglądam tak samo jak przed ciążą, przynajmniej tak mi się wydaje po ciuchach
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Milena może coś w tym jest ... ja z pasa nie korzystałam, a te majtochy po prostu mnie zbyt uciskały wrr ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Nigdy niczego nie używałam a mały brzuch został mi po ostatnim porodzie ale zbliża sie lato - rowerek spacerki itd więc juz niedługo powiem i jemu papa :) a jak nie to chyba wcale mi to nie przeszkadza bo w czym? spodnie lecą z dupy jak leciały, waga stoi w miejscu a w obcisłych "małych czarnych" nie chodzę - olał to i już hihihi
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    ja mialam pas teresa czy jakos tak. dla mnie porazka. po cc mozna go zalozyc 6tyg po dopiero i jak juz sie w niego odzialam to rana tak bolala jak cholera. jedynie sprawdzal sie przy przenoszeniu ciezszych rzeczy i przy chodzeniu chylkiem ale tak ogolnie nie polecam bo palil w brzuch
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Ja używałam majtek poporodowych ściągających - takich zapinanych po bokach na zatrzaski - no i fałdka mi zniknęła i już wróciłam do formy.
    były mało komfortowe - ale nosiłam je tylko kilka godzinek dziennie
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    hmm dzieki :)
    AND ty to szczuplaczek jestes, ja jestem z tych krąglych wiec troche sie boje co to bedzie latem :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Adajko no wiesz u patyczaka bardziej widać jak coś odstaje :wink:
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Jeju ale was zaniedbałam...Witam was wszystkie.
    Rzeczywiście udaje nam się spotkać z Madamagda w soboty, ale tym razem mnie nie bedzie.
    :)
    Ja szukalam kurtki dla Alicji-w koncu kupilam nowa dzis.
    BO juz nie mogłam wytrzymać...

    Mozemy Magda umowic sie kiedys z maluszkami.Ja zostawiam zawsze mala z tata i jade autkiem.Zawsze to chwila samotnosci z glosna muzyka-tego mi brakuje.

    Alicja byla u ortopedy i jest wszystko super.Nastepna kontrola gdy bedzie juz chodzic

    Alicja wstaje od kilku dni i musze ja pilnowac.
    Bo juz wszedzie probuje, schody, kanapa...i te upadki dosc bolesne.
    pozdrawiam
    WAs
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Fmartunia ciesze sie ze po wizycie u ortopedy dobre wiesci.. jak najmniej bolesnych upadkow zycze Ali ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Krzysko na szczepieniu mega dzielny – 3zastrzyki (2 w lewa raczke i 1 w prawa) zniosl bez łezki najmniejszej.Pediatra oczywiscie rozgogolila go i obmacala na wszystkie strony wlacnzie z podziwianiem pepka. w kazdym badz razie Krzychu ma ok 84cm wzrostu i wazy 11700, dostal skierowanie na badania - morfologia, zelazo, TIBC oraz usg jamy brzusznej zebym miala z czym w maju isc do neonatolog...

    sprawdzilam centyle online i wychodzi ze waga Mlody jest odrobine ponizej 50centyla a wzrostem na 50, oczywiscie biorac pod uwage ze urodzil sie pomiędzy 32 a 37 tygodniem ciąży. jesli bym sprawdzala jak dla dzieci urodzonych w terminie to waga ponizej 25 a wzrost 15centyl… spora rozbieznosc swoja droga…
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    No to brawo dla Krzysia :) Drobinek ale wcale tego po nim nie widać (no własnie dawno go nie było na dzidziach :P)
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Dziewczynki ja z pytaniem do mam po cc jak tam Wasze brzuszki zachowywały sie w drugiej ciąży ?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 3rd 2009
     permalink
    Aniu cieszę się, że poszło gładko :P
    Hmm założę się, że moi Juniorzy Krzysia wagowo nie przegonili :D Wzrostem są równie :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 3rd 2009
     permalink
    Witaj Marta, faktycznie dawno Cię nie było :D
    Wieści od ortopedy rewelacyjne, cieszę się ogromnie, że wszystko jest ok.
    Ja również życzę małej ciekawej świata Ali jak najmniej tych upadków :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 3rd 2009
     permalink
    Agulina widzisz u mnie trochę skomplikowana sprawa bo ja w ciąży raz byłam, cc miałam a dwójkę już mam hahaha :tooth:
    Znaczy chciałam tym samym powiedzieć, że nie mam doświadczenia w tym o co pytasz :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 3rd 2009
     permalink
    Agulina ten temat byl juz poruszany na forum... poczytaj tutaj Ciąża po cięciu cesarskim i Druga ciaza po cc
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeApr 3rd 2009
     permalink
    Dziękuję za podpowiedź i zmykam poczyczytać
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 3rd 2009
     permalink
    Śmieszko, ale cechy, geny i inne te wszystkie takie (znamiona też) maluch przejmuje po rodzicach albo dziadkach >> ciociach nie :P To po prostu przypadek.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 3rd 2009
     permalink
    Mój Szymek ma "myszkę" na lewej łydce, ja zaś na lewej ręce ... Mnie chirurg tłumaczył właśnie, że "myszka" i większe znamiona, to nic innego jak skupienie dużej ilości pieprzyków ... może mieć uwarunkowania genetyczne, ale nie musi :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 3rd 2009
     permalink
    Aaa no i tak jak moja mama pilnowała i obserwowała znamię u mnie tak ja pilnuję u Szymka :P
  1.  permalink
    fmartunia no nareszcie sie pojawilas...ja juz zaczynalam sie martwic...ciesze sie ze z Alusi bioderkami juz wszystko ok...mam nadzieje ze i ja kiedys doczekam tego dnia...:)

    co do pasa to uzywalam...i w sumie to bylam zadowolona...ale ja to z tych co po wyjsciu ze szpitala wygladaja jakby drugiego dzieciaka zapomnieli z tamtad wyjac...:) czy w czyms pomogl??? mojej psychice tak...bardzo tak...przynajmniej przez kilka godzin dziennie czulam sie szczuplejsza hihihi...teraz juz osiagnelam wage sprzed ciazy...brzucha tez juz raczej nie mam (w sensie duzego, wystajacego:)...czy jest to zasluga pasa??? nie mam pojecia...zielonego hihih:)
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeApr 4th 2009
     permalink
    i ja się witam, dzisiaj padam ze zmęczenia;(( net mi wcięło, naspacerowałam się z małą jak głupia i teraz nogi mi uszami wychodza:(

    fmartunia..super, że wszystko oki:))

    Aniu dzielny Krzysiu-prawdziwy mężczyzna rośnie:)) super chłopak:))

    ja miałam jakiś tam pas poporodowy, ale jakiej firmy nie mam pojęcia:( czy coś pomógł?? moze i by pomógł gdybym go regularnie nosiła..a tak dalej oponka;(( ale nie ma to tamto:) już niedługo porządnie wezmę się za ten mój brzuchol:))

    słodkich snów;)
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 5th 2009
     permalink
    My byłysmy na kontrolnym USG i badaniu bioderek i wszystko ok :) co nas cieszy najbardziej

    Śliczna pogoda na dworze więc teraz wychodzimy na dwa długie spacerki codziennie.
    Dzisiaj byliśmy święcić palme - i normalnie nie można było zliczyć w kościele wózków - tyyle dzieciaczków - super!

    Julcia przespała calą Mszę :)

    spokojnej nocki pa
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeApr 6th 2009
     permalink
    byla rozmowa o pasach poporodowych-ja mialam i sobie chwale
    moja mama mowila ze przy pierwszym dziecku nosila pas i nie miala brzucha pozniej, a przy mnie zbagatelizowala i miala.
    tzn nie tyle co pas nosila-bo w tamtych czasach nie bylo, moja babcia owijala ja przescieradlem

    u nas ok-Alicja zalapala juz krok w bok i tak chodzi wzdluz wersalki
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 8th 2009
     permalink
    Mata powiadasz, że Ala boczkiem chodzi :P
    No to teraz jak załapie o co kaman z chodzeniem do przodu to będzie chciała już biegać :D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 8th 2009
     permalink
    Byłam na szczepieniu z Babeczkami i tak:

    Antosia Waży 5,690 ma około 56cm obwód głowy - 40,5cm kl piersiowej 39cm w ciągu 3tyg pół kg do przodu i 2,5cm obwód głowy :)
    Zaszczepiona jest na pneumokoki (prevenarem). Rozszerzamy dietę o słoiczki 2 składnikowe i wszystkie owoce od 4m-ca wprowadzić mięsko i zupki jarzynowe (powoli cały asortyment dla 4m-ca) , plus smakowe kleiki
    przechodzimy na hemofer :( żelazo ma tylko 27 :/ hemoglobina 11

    Weronika waga 10kg około 81cm

    Ogólnie mam dziś 2 upierdki w domu w tym jednego histeryka - Weronikas nie dała się zbadać bo już był wrzask, a do szczepienia trzymał ją mąż i pielęgniarka a 2 szczepiła (ja byłam z Antosią u lekarza) ten krzyk jej pojawia się co chwilę :/
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 8th 2009
     permalink
    jejku, Antosia to wróbelek malutki :)My wczoraj się też szczepiłyśmy i ważyłyśmy. Szczepienie zniosła dobrze:) Małgosia waży 5770 i ma juz 61 cm
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 8th 2009
     permalink
    heloł :) teraz mogę tu już pełnoprawnie zaglądać :)
    jak myślicie, czy jeśli dziecko śpi ponad 4 godz (6 doba) to należy go budzić do jedzenia?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 8th 2009
     permalink
    Kako Antosia to kawał Baby - nie zapominaj że urodziła się z wagą 1,70 i teraz by miała 3m-ce wiec przegoniła Weronikę w tym wieku :)
    Dziś dziewczynki są mega marudne :( Ania wzięła Weronikę na spacer ale wróciły bo Itka ciągle szlocha i krzyczy "ała", Tosia płaczek i ledwie chusta pomaga :( ehh w ogóle chyba dzisiaj taki dzień ble
    Katy ja osobiście bym chyba nie budziła. Weroniczkę czasami budziłam po 3-4 godzinach al;e kończyło się to tak że zamiast cycać przytulała się i zasypiała a te kilka łyków wystarczało by znów spała ze 3 godz
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeApr 8th 2009
     permalink
    Ja też swojego malca nie budziłam choć moje piersi bardzo tego chciały:)
    --
  2.  permalink
    ja tez nie budzilam...:) i ahhh slodkie czasy kiedy to dziecko po 4 godziny spalo...ehhh...
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 8th 2009
     permalink
    też bym nie budziła. raz mi się zdarzyło - w czasie nawału - musiałam ją przystawić, bo bym pękła. ale tak ogólnie, uważam, ze jak śpi, to nie budzimy. CHyba, zę jakaś wyjątkowa sytuacja - mało je, mao przybiera na wadze...ale to wyjątki
    --
  3.  permalink
    Kako- to zdradź ile ważysz i na co Cię zaszczepiono? ;)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 9th 2009 zmieniony
     permalink
    ja jak czuję, ze m i cyce pękają, odciągam odrobinę laktatorem. Nie chcę dopuścić do ponownego zastoju, bo to zaje... mordęga.
    Niektóre dzieci ciągną cyca we śnie. Nie wiem jak one to robią.
    Mam kolejne pytanie do doświadczonych mamuś :)
    Czy nie za wcześnie na podnoszenie głowy? Tzn, kiedy kładę Aleksa na brzuchu (pozycja na żabkę) unosi on głowę i przekręca na boki. To samo robi kiedy kładę go na moje ramię po jedzeniu. Też odchyla głowę i nią kręci. Wydaje mi się, ze jest jeszcze za malukti... Co Wy na to?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 9th 2009
     permalink
    haha, aga bardzo smieszne ;)
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeApr 9th 2009
     permalink
    katy222 noworodki mają takie odruchy. Mój synek też przekręcał sobie główkę co jakiś czas już od pierwszych chwil życia. I na momencik podnosił :) Niech się ćwiczą chłopaki od samego początku :)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeApr 9th 2009
     permalink
    moja tez tak robila, katy222 - normalne:)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 9th 2009
     permalink
    ok, dzięki :)
    pewnie jeszcze nie raz Was zasypię takimi "banalnymi" pytaniami, ale wiecie.. wolę zapytać dla świętego spokoju.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 9th 2009
     permalink
    Jeżeli przekręca główke na boki to ok ale jeśli podnosi główke odginając się jak bocian tak że może na bok się przekręcić to już nie jest dobrze.
    Katy myślę, ze Aleks jest silny i tyle. Gratuluję młodej mamusi :smile:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 10th 2009
     permalink
    Byłam u neurolog - nie jest dobrze :( Mała nie ruszyła nic a nic. Od wtorku jeździmy na rehabilitację do ośrodka i czekamy co dalej :( za 2 m-ce kolejna wizyta i może wtedy postawi diagnozę. Na razie nic poza tym że dziecko jest opóźnione neurologicznie nie powie mi. Dlaczego tak i co dalej itd itp nie powie bo to może być bardzo różnie
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 10th 2009
     permalink
    Ands przykro mi.... ale proszę, bądź dobrej myśli.
    .
    cholera… skąd wiedzieć kiedy należy się udać i do jakiego lekarza? Macie jakieś kalendarze z terminami? Np USG bioderek… coś jeszcze należy kontrolować?!
    Młode mamusie, jakie badania wykonywałyście swoim dzidziom po porodzie? Jakieś mierzenia, ważenia... wizyty w przychodni...
    Zupełnie nie wiem co należy robić z takim małym szkrabem. Jedyne co mi nakazano to zgłosić się na szczepienie w 7 tyg i tyle. Ale wiem, że należy wykonać USG bioderek. Tylko kiedy?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 10th 2009
     permalink
    Katy podczas tej pierwszej wizyty dowiesz sie wszystkiego. Jeśli by były jakieś konieczne badania wcześniej wyszłabyś z zaleceniami ze szpitala

    Staram sie być dobrej myśli ale coraz trudniej mi to przychodzi tym bardziej jak widzę niunię młodszą która robi coś czego nie robi Antosia i mamuśka zachwyca sie jakie jej bobo jest zdolne i rzuca teksty pod kątem Antosi... sa dni ze puszczają mi nerwy tak jak dzis :(
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 10th 2009
     permalink
    AND ,trzymaj sie ...
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 10th 2009 zmieniony
     permalink
    ANDZIKU, TRZYMAJ SIĘ!
    wszystkim życzę tego, co najlepsze na świeta

    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 10th 2009
     permalink
    ja tez zycze ,spokojnych swiat ...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeApr 10th 2009
     permalink
    And, ale jak to nie ma poprawy i nic nie robi, tylko wyznacza kolejną wizyte za 2 miesiące?? A co na to rehabilitant Antosi?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.