Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 10th 2009
     permalink
    Jemma a co ona może zrobić ? Pytała jakie ćwiczenia wykonujemy i tylko tyle. Rehabilitant zadał ćwiczenia które robimy teraz 2x w tygodniu będziemy jeździć do nich i tam ćwiczyć pod ich okiem i tyle :( Rehabilitanci do których Antosia trafiła są dobrzy on jest jednym z autorytetów na nasz teren a rehabilitantka to chrzestna Antosi więc jakby coś było nie tak interweniowałaby
    Jeśli do 08.05 mała nie ruszy to będzie zmiana ćwiczeń z wojty na coś innego lub inne ćwiczenia
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 11th 2009 zmieniony
     permalink
    And trzymaj się, wiem co czujesz bo też to przeżywałam. Patrzyłam na rówieśników Julki i widziałam, że coś jest nie tak. Julka miała zastój 3 miesięczny i nic efektów nie było ale jak później ruszyła... to w 3 tygodnie 1.wstała na nogi, 2 zaczęla raczkować 3. siadać na obie strony i 4.chodzić bokiem.
    Nie myśl też, że skoro teraz jest opóźniona to tak zostanie!Wierzę, że u Antosi też zaraz się ''ruszy'' i wszystko nadgoni.
    And, a ty ćwiczysz vojte też w domu z Antosią? Bo ja miałam przykaz 3 razy dziennie bo inaczej efektów nie będzie.
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 11th 2009
     permalink
    katy, u nas w szpitalu położna daję na wyjście nr tel na usg bioderek i każe zarejestrować dziecko, a od pediatry brałam skierowanie na nie. Jesli nic się nie dzieje to możesz spokojnie dotrwać do terminu szczepienia :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 11th 2009
     permalink
    Anetusiu - tak ćwiczymy też w domku 3xVojta, masaż, szczotkowanie już prawie całego ciałka plus inne ćwiczenia podpowiedziane przez koleżankę. Problem jest też ten ze to wszystko ją bardzo męczy - serce nie pracuje jeszcze jak u zdrowego człowieczka i te ćwiczenia wszystkie mocno ja męczą
    Nie pozostaje mi nic innego jak czekać ale po prostu czasami mam dosyć :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 11th 2009
     permalink
    no widzisz Tosia jest wcześniakiem to trzeba przecież doliczyć jej wiek korygowany do tego jeszcze problemy z serduszkiem itp. Mowie Ci ona to wszystko nadrobi tylko musi mieć więcej siły!
    U nas był problem wymiotny :( dlatego my nie mogliśmy ćwiczyć bobatha bo jak Jula widziała materac to wymiotowała. I miałam do wyboru ćwiczenie czy zatrzymanie jedzenia w brzuchu. Dodam, że Julka należy do kruszynek wagowych.
    Będzie dobrze tylko trzeba czasu. Pozdrawiam cieplo
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 11th 2009
     permalink
    ok :)
    Mam pytanie od mojego męża. Jak przewijamy Aleksa, to jego jajka są jakby spocone i przyklejają się do ud. Czy to znaczy, ze chusteczki pampers nie wystarczają i trzeba myć je wodą, czy może trzeba je czymś posmarować albo posypać?
    dodam, że przynajmniej raz dziennie myję mu dupkę zmoczonymi wacikami. Kąpię co drugi dzień.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 11th 2009
     permalink
    Katy po zdjęciu pampersa spocone? chyba bardziej "olane" :) możesz wietrzyć pupę Malucha - wg mnie nie ma potrzeby niczym sypania czy smarowania extra jeśli nic się nie dzieje - nie ma odparzeń czy zaczerwień. Może inne pieluszki byś spróbowała.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 11th 2009
     permalink
    hmm.. używam pampersów, jak większość mam. Może spróbuję z tym wietrzeniem. Dzięki And :*
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  1.  permalink
    And- mam nadzieję,że Tosia nadgodni równieśników. Przeciez silna z niej baba :)

    Katy- ja bym jednak na razie myła jajcorki wodą. Aleks jest maleńki, więc po co takiej młodej skórce chemia z chustek?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 11th 2009
     permalink
    aga1976: Katy- ja bym jednak na razie myła jajcorki wodą.
    a ja przeczytałam JAJ CÓRKI :tooth::rolling:
    --
  2.  permalink
    AND haha ja identycznie...i mysle ze o co kaman...heheh
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 12th 2009
     permalink
    he he he,
    wodą też myjemy z tym, ze nie za każdym razem. Ale faktycznie, postaram się przemywać częściej dupkę wacikami.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 12th 2009
     permalink
    Mam pytanie, Aleksowi łuszczy się skóra na nadgarstkach i zgięciach przy stópkach. Smaruję go oliwką po kąpaniu, ale może to za mało? Może powinnam smarować te miejsca częściej?
    CZy może noworodki w ten sposób zawsze się łuszcza i jest to normalny objaw?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  3.  permalink
    Moje dzieci się złuszczały :)
    Hanię smarowałam mleczkiem "Skarb Matki" i szybko zaprzestała owego procederu;)
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeApr 12th 2009
     permalink
    And sciskam i naprawde wierze ze moja ulubienica Antosia dogoni rowiesnikow- nie zapominajmy, ze mino tego slabego serduszka to bardzo dzielna i mocna istotka! Moze bedzie troche pracy, ale napewno sie oplaci- przeczytaj co napisala w 4 punktach Anetusia... :)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeApr 12th 2009
     permalink
    katy jajeczka czesto wietrz, a co do skorki zluszczonej to Ola miala identycznie- kapalam w Oilatum, do tego smarowalam oliwa z oliwek.
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeApr 12th 2009
     permalink
    teraz my z naszym mam nadzieje malym problemem: od dluzszego czasu zobaczylam u Oli na brzuszku, nad pepkiem podluzna gulke- sadzilam ze to poprostu podluzny miesien brzuszka... ale dzisiaj znajoma pielegniarka powiedziala, ze nie widziala czegos takiego u dziecka. Dodam ze uwydatnia sie jak Ola sie napina, lub wygina. Czy wasze dzidzie tez cos takiego maja?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 13th 2009
     permalink
    Ola jest prześliczna :)
    Może to nic poważnego, tylko taka jej uroda, skoro nie płacze i wygląda na szczęśliwą...
    Ale może niech wypowiedzą się bardziej doświadczone mamy.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 13th 2009
     permalink
    Katy do złuszczającej się skórki - naj okazała sie u nas maść z wit A najszybciej pomogła. Oliwka wcale tak ładnie nie nawilża niestety
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeApr 13th 2009
     permalink
    and2225 jak sobie radzisz z dwójką takich maluchów w pieluszkach? pewnie ciężko co? ja się zastanawiam nad drugim ale nie wiem czy sobie poradzę...a powiedz jak z karmieniem piersią? karmisz czy już nie? jak z odstawieniem?
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 13th 2009
     permalink
    And, trzymaj się. Myślę, że Tosia wszystko nadrobi, jak będzie troszkę silniejsza...

    Emi, ja mam coś takiego w ciąży...mój gin powiedział, że to przepuklina....ma zniknąć po ciąży...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
  4.  permalink
    Emka- ja nie jestem ekspertem, ale wg mnie to przepuklinka. Najlepiej pogadaj z pediatrą - to dokładnie obejży, bo zdjecie moze wprowadzać w błąd. A jak mała płacze to ta gulka się nie zmienia?
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeApr 14th 2009 zmieniony
     permalink
    Moj lepszy scenariusz byl z miesniem, gorszy wlasnie z przepuklina... . Poobserwuje ja przy placzu.
    Jezeli przepuklina to co teraz? Troche sie dzisiaj o tym naczytalam, i kurcze nie wystepuje w takim miejscu i ma najczesciej ksztalt kulki- podluznej, okraglej ale kuleczki.
    Jutro wybiore sie z nia do lekarza.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 14th 2009
     permalink
    Emkaf mysle ze dobrze robisz wybierajac sie do lekarza. miesien to chyba ciezko tak wypracowac u takiego malenstwa a przepuklina bywa wredna

    And mam nadzieje ze uda sie Tosie wyprowadzic na prosta. czeka was ciezka praca i duzo cierpliwosci. wiadomo mala sie meczy ale to dla jej dobra te cwiczenia. moze rehabilitant powinien plan z kardiologiem uzgodnic?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 14th 2009
     permalink
    a u nas pojawil sie problem z niejadkowaniem Krzysia. kuraka czy indyka pieczonego jeszcze zje ale przeciez tego dawac codziennie nie bede a wszelkie inne miesiwo i wedliny a takze ryby odpadaja. on by tylko zupy jadal, chleb z maslem i pil mleko. w swieta chcialam go "odbutelkowac" i do babc nie bralismy mleka to chodzil niepocieszony a jak do domu wrocil to pierwsze co zrobil to do butelki polecial... ogorka by sobie pojadl ale wlasne sloikowe sie koncza a nowalijek sie ciagle boje, owocow zadnych nie chce jesc, czasami jakas salatke (raczej zielsko niz tradycyjna jarzynowa) ... macie jakies sposoby zeby zminimalizowac butle (czyste mleko, jak dodam kasze jest paw lub rzucanie butla) na rzecz innego jedzenia??
    kurcze niedawno byl z niego taki odkurzacz ze glownie miecho chcial jesc a teraz nawet parowka go przekonac nie idzie :confused:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 14th 2009
     permalink
    AGNESS23: and2225 jak sobie radzisz z dwójką takich maluchów w pieluszkach? pewnie ciężko co? ja się zastanawiam nad drugim ale nie wiem czy sobie poradzę...a powiedz jak z karmieniem piersią? karmisz czy już nie? jak z odstawieniem?
    Antosia od początku była na butli. ściągałam i dawałam butelką bo cyc ją męczył i to było bardziej tulenie się niż jedzenie. w lutym gdy Mała miała zabieg ściągałam po 80w szpitalu a po przyjściu do domu coraz mniej :( od marca dzieć nie dostaje już mojego mleka bo go przestało być :( ona nad tym nie ubolewa w przeciwieństwie do mnie
    czy jest ciężko przy 2 pampersiaków - czasami :) są dni że nie wiem kogo pierwszego przebierać czy tulić -> moje Baby płaczą i srają w duecie najczęściej ;) Najtrudniej jest mi samej wyjść z domu. brakuje mi wtedy 2 rąk i klona :)
    AniaM: moze rehabilitant powinien plan z kardiologiem uzgodnic?
    Aniu ćwiczenia są skonsultowane z neurologiem z wytycznymi od kardiologa, okulisty i chirurga (przepuklina) Teczka Antosiowych papierów jest większa niż moja :/

    Ja wiem że ona ruszy z miejsca. że ma czas na dogonienie rówieśników, że i tak wiele osiągnęła itd itp ale po prostu przychodzi moment kiedy mam dosyć, kiedy jej płacz boli i nie mam już sił. Ludzie czasami są wredni i chyba najbardziej ci bliscy potrafią najbardziej zranić :/ pytanie teścia czy "Tosia będzie debilem? tzn wiesz nienormalna" miałam ochotę wyjść i trzasnąć drzwiami. Za chwile "kazanie" że muszę na nią chuchać i dmuchać i chodzic z nią po specjalistach a może na kilka dni dać do szpitala by ją poobserwowali itd itp
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeApr 14th 2009 zmieniony
     permalink
    boszzz co to za teoria ??? mam na mysli Twojego tescia AND i ten 'debilizm'.
    To co powiedzial juz teraz swiadczy o jego ograniczeniu wrrrr!
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 14th 2009
     permalink
    Brak słów, jak można coś takiego o dziecku powiedzieć... :shocked:
    Aniu, ja mam podobny problem jak Ty - mój syn z odkurzacza zmienił się w niejadka... Butlę daję już tylko wieczorem, bo jak dostawał rano to mogłam zapomnieć, że zje coś konkretnego do obiadu, a tak uda się skłonić go do zjedzenia czegoś innego... Z butlą to chyba tylko kategoryczne "nie" pozostaje...
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeApr 14th 2009 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 14th 2009
     permalink
    no nie!! to ja się Ciebie zapytam, czy Twój Teść urodził się takim DEBILEM, czy mu się tak porobiło na starość? Co za brak wyczucia i... niech spojrzy na siebie! And nie przejmuj się, jesteś dzielną kobietką i na pewno sobie poradzisz z trudnościami. A Antosia to uroczy szkrabek i jestem pewna, ze podgoni zaległości jak tylko przyjdzie na to czas.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 14th 2009
     permalink
    And poczytałam ...
    Wiem, że trafia Cię szlag jak widzisz osiągnięcia rówieśników Tosiowych ... jednak musisz się nauczyć, że Tosia ma swój rytm dorastania i rozwoju. Bardzo dobrze, że Mała jest pod opieką specjalistów ... rozumiem, że te ćw rehabilitacyjne są koordynowane pod okiem lekarzy ze względu na serduszko Małej ... wiadomo nic na siłę choćby miałabyś się za przeproszeniem zesrać! Tekstów teścia nie będę komentowała bo facet widać jest bezczelny i tyle ...
    And ja naumiałam się żyć już z wcześniactwem moich dzieci - mimo, że teraz widzę jak gonią swoich rówieśników i ta "wcześniacza granica" się zaciera :P No może nie odnośnie kilogramów :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 14th 2009
     permalink
    Emi jak dla mnie to przepuklina pępkowo-brzuszna czy jakoś tak ... Skonsultuj to z pediatrą.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 14th 2009
     permalink
    Ania a moi Juniorzy mają teraz odkurzacza włączonego :P
    Ale strasznie się buntują i pokazują charakter :D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 14th 2009
     permalink
    Emka takie opatulenie to dla mojego bobasa kara :) Dla Antosi im mniej na sobie i w okół tym lepiej
    Dziś świetnie pracowała na rehabilitacji i nawet GADAłA do Cioci! przy masażu już był płacz ale to już zmęczenie po prostu i dotyk "obcej osoby" ehh szkoda ze taki Bobas nie wie, nie pamięta że ta Ciocia to ta najważniejsza Ciocia i nie chce zrobić krzywdy bo kocha szalenie maleńką chrześnicę

    Ja wiem że Tosia ruszy z miejsca, ze ma lepsze i gorsze dni i podczas tych lepszych gdy humor dopisuje jest i śmiech i próby "mówienia" bez głosu czasami z jakimś dźwiękiem czy z płaczem... Powolutku Babeczka sprawdza co się da zrobić z kończynami i wiem że zaskoczy odpychanie się, podnoszenie itd itp tak jak poznała już że paluszki i piąstki są lepsze od smoczka

    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 14th 2009
     permalink
    Izuń Antosia ładnie nadgania wagę i oby taki odkurzacz jej został :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 14th 2009
     permalink
    NR ja probowalam przetrzymac bez butli Mlodego ale poszedl do kuchni i zaczal mleko na sucho wyjadac :(( w swieta tez jak sie juz na cos skusil to suchy chleb i troche salatki. przed swietami ktoregos dnia na snaidanie obiad i kolejne danie jadl zupe bo nic innego nie chcial. jedynie chetnie zjada bule na spacerze ale zamiast maslanych czy drozdzowek ostatnio zachodze i kupuje mu np. paszteciki bo tak to troche miecha chociaz przemyce
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeApr 14th 2009
     permalink
    mam pytanko dzis zauwazylam u malej w buzi z boku z prawej strony u dolu biały punkt taki mały szpic czy to mozliwe zeby to zabek sie przebijał??dodam ze mała strasznie sie slini wkłada piastki do buzi i jest strasznie marudna a od pewnego czasu nie chce ssac lewej piersi i musze odciagac a do prawej sie rwie z radoscia.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 14th 2009
     permalink
    jesli jest to na dziasle tak mniej wiecej po srodku to mozliwe
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeApr 14th 2009
     permalink
    nie jest to na samym szczycie dziasła ale troszke ponizej.za pare dni jedziemy do lekarza zakleic przepukline pepkowa to sie zapytam moze cos wiecej sie dowiem.
    dzieki Aniu za odpowiedz
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 14th 2009
     permalink
    Alexi jedno co mi sie nasuwa - umyj łapki i wsadź jej palucha między dziąsła w tym miejscu i obok. Jeśli w tym będzie twarde, kujące czy mała się zezłości a po 2 str nie będzie takich reakcji to raczej ząb :)
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeApr 15th 2009
     permalink
    no własnie And jest twarde i kłuje
    nie za szybko troche na ząbki??
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 15th 2009
     permalink
    Alexi chyba nie ma już teraz jakichś "kategorii wiekowych" i zdarza się że 2miesięczniak to "kasownik" a roczniak szczerbul :) 4 m-ce to tak bardziej normalnie wg mnie
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeApr 15th 2009
     permalink
    niektore dzieci moga sie urodzic z zebami:) gdzies to uslyszalam

    wracajac do brzuszka Oli, bylysmy u lekarza:
    lekarka powiedziala, ze to moze byc mala przepuklina, albo luzniejszy miesien, ktory musi sie wypracowac… – czasami mam wrazenie, ze oni maja taka sama wiedze medyczna jak ja…
    trzeba obserwowac czy nie bedzie sie powiekszac; dzieci tak maja; przechodzi samo nawet do 4 lat
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 15th 2009
     permalink
    Emi, buziaki dla Oli z okazji 6 miesięcy...ale ten czas leci..
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 15th 2009
     permalink
    Hahahahaa czytam co Milena pisze ...
    Emi zmieniłaś suwaka córy >> kiedy dochowałaś się półrocznej pociechy?:tooth:
  5.  permalink
    Emi
    "– czasami mam wrazenie, ze oni maja taka sama wiedze medyczna jak ja…"
    ja czasami mysle ze mam wieksza...hehehe....:)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeApr 15th 2009
     permalink
    kurde dodalam jej 3m-ce:))))))
    Patrycja, ja rowniez tak uwazam, ale az balam sie to napisac;)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 15th 2009
     permalink
    Emi na mnie czasem w przychodni patrzą jak na Zombie jak proszę o jakieś dodatkowe skierowanie ...
    Czasem jestem bardziej oczytana niż niejedna pielęgniarka > nikogo nie urażając :P
  6.  permalink
    Izunia to nie chce wiedziec jakby na ciebie patrzeli tutaj w Anglii hehehe...jak w Polsce patrza jak na zombi to tutaj pewnie jak na obcego...:)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 15th 2009
     permalink
    Ha! Wiedziałam, że coś tu nie gra, Emi...ale z drugiej strony myślę sobie...cholera...może coś mnie się pomieszało..
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.