Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 19th 2009
     permalink
    W Bydgoszczy jewst niestety podobnie. Jest jeden szpital, w którym czułyśmy się dobrze ale reszta fatalna (w tym Szpital Dziecięcy).
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeApr 19th 2009
     permalink
    Mój syn ma jedenaście miesięcy, a mamy już za sobą cztery pobyty w pobliskim szpitalu. Nie narzekałam na brak informacji czy warunki bytowe, ale nie mogę powiedzieć, że z tych hospitalizacji jestem zadowolona jeśli chodzi o leczenie. Za pierwszym razem banał: zakażenie układu moczowego, posiew, odpowiedni antybiotyk i wyzdrowienie. Za drugim razem, gdy Jaśko miał niespełna trzy miesiące przytrafiło się nam zapalenie ucha, początkowo zidentyfikowane jako ponowne ZUM. Nie dość, że to postawiłam diagnozę, bo lekarze po wykluczeniu ZUM, nie wiedzieli, co mu jest, to z dnia na dzień było co raz gorzej. Lekarze zmienili antybiotyk i patrzyli nam mnie jak na wariatkę, bo Jaśko na obchodzie zawsze się uśmiechał i czarował wszystkich. Drugi antybiotyk nic nie pomógł. Po 10 dniach nieskutecznego leczenia na moją prośbę (lekarze zastanawiali się, czy warto) zrobiono posiew. I co? Pseudomonas, bakteria, której wykurzyć nie były w stanie poprzednie antybiotyki. Tym sposobem Jaśko spędził w szpitalu prawie trzy tygodnie i dostał trzy różne antybiotyki, dożylnie oczywiście, co wiązało się z koniecznością założenie kilku wenflonów (w tym także na główce). Od lekarzy usłyszałam, że nie robią posiewu na początku, bo jest za drogi. No cóż, wiele drożej kosztowała pewnie trzytygodniowa hospitalizacja. I ten stres dla dziecka, obciążenie organizmu trzema antybiotykami... I miesięczna biegunka po powrocie do domu. Ten pobyt w szpitalu nauczył mnie, że trzeba postawić na swoim, że lekarze często się mylą, nie są bogami i nie muszę być wobec nic jak pokorne cielę. Gdy następnym razem trafiliśmy do szpitala, nie zgodziłam się na punkcję (bo "może" to zapalenie opon), na podanie antybiotyku (wyniki były w porządku) i jak się okazało, miałam rację, bo to był odczyn poszczepienny/wirusówka.

    Podsumowując, według mnie największym błędem pediatrów jest leczenie na oślep.

    Przepraszam za przydługą historię, ale trafiła się okazja, by to z siebie wyrzucić :wink:
  1.  permalink
    josaris nie masz za co przepraszac......oby takich historii jak Twoja i te w artykule bylo jak najmniej...
    --
  2.  permalink
    Josaris zawsze mozna u nas tu wyrzucic te swoje zale wiesz przeciez :)
    Jasko to juz szpitale pozwiedzał, a na lekarzy brak słów
    tez mi sie zdaje ze pediatrzy czesto lecza na oślep przykład-dwóch lekarzy i kaszlacy Piotrus-jeden mówi-antybiotyk bo na oskrzelach zalega a drugi zapisuje granulki homeopatyczne i mói-oskrzela czyste
    i komu wierzyc? ja sie przeciez na tym nie znam! nie mam 100% zaufania do zadnego lekarza
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeApr 20th 2009
     permalink
    Powiedzcie mi kiedy moge Oli zaczac wprowadzac cos innego oprocz mleka? - Ola jadla od 2.5 m-ca prawie pol na pol- mleko moje i sztuczne.
    Teraz wychodzi nam ok 3 lub 4 razy 150ml (teraz 1 zjada 180ml) w ciagu dnia, w nocy 2 razy moje mleko. Czyli w dzien wychodzi ponad 0.5l mleka sztucznego, co slyszalam pozwala na podawanie jakichs przecierkow czy wody. Zaczac teraz czy poczekac?
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 20th 2009 zmieniony
     permalink
    CZEKAĆ :bigsmile: a jak juz chcesz wczesniej wprowadzic to poczekaj jeszcze z miesiac.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 20th 2009
     permalink
    Emi maluchowi można rozszerzać spokojnie dietę jak skończy 4m-ce, no chyba, że słabo przybiera na wadze i pediatra zaleci inaczej. Tłumaczono mi, że taki mały brzuszek nie jest jeszcze przygotowany na stałe posiłki. Możesz podać Oli przegotowaną wodę jeśli uważasz, że Małej chce się pić, jednak uważam, że pierś jest w tym przypadku najlepsza i niezastąpiona :P No ale łyk wody nie zaszkodzi.
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeApr 20th 2009
     permalink
    Wiem, ze piersi sa niezastapione, ale niestety laktacja mi siada, mimo tego, ze o nia walcze. Karmie w sumie juz tylko jedna piersia...
    Odkad zrobilo sie cieplo zauwazylam, ze Oli po przebudzeniu chce sie pic. Na poczatku myslalam, ze jest glodna ale po kilku lykach mleka przstaje pic, wiec pomyslalam o wodzie, moze wprowadze jej przegotowana. A z rozszerzeniem diety jeszcze poczekam.
    Dzieki:)
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeApr 20th 2009
     permalink
    podczytuje was i jestem na biezaco kobietki.
    Pamietam o Was

    mamy sie swietnie, tyle ze przy takiej ladnej pogodzie to non stop poza domem.
    a wieczorami moja allegrowa robota, wystawianie ciuszkow i wysylanie.

    Alicja chodzi juz w bok wzdluz lozka i ciwczy ciwczy i jeszcze raz cwiczy.
    Moja uparciuszka mala.

    Patrycja trzymam za was kciuki:D
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 21st 2009
     permalink
    czy któraś z Was brała jakieś globulki dopochwowo w połogu? Albo może jakieś maści na infekcję?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeApr 21st 2009
     permalink
    oj ja nie... ale chyba byloby trudno
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 21st 2009
     permalink
    W połogu to raczej się nic nie stosuje dopochwowo... Może clotrimazolum zewnętrznie?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 21st 2009
     permalink
    chyba clortimazolum najlepiej - ale to smarować, ewentualnie ciut do srodka wsmaruj...a co się dzieje?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 21st 2009 zmieniony
     permalink
    zaczerwienienie. I teraz kiedy odchodów jest coraz mnie zauważyłam dziwny kolor śluzu(?), albo czegoś co ze mnie wycieka. Przy lekkim przegrzaniu czuję też swędzenie.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeApr 21st 2009
     permalink
    katy222, nie wiem, jakie leki przyjmujesz w związku z kłopotami z piersiami. Jeśli antybiotyk, to ta infekcja może być tego efektem. Nie ryzykowałabym w połogu przyjmowania czegokolwiek bez konsultacji z lekarzem. Zmiana zabarwienia wydzieliny, odchody o przykrym zapachu wymagają lekarskiej konsultacji. Może wybierzesz się do szpitala?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 21st 2009
     permalink
    Katty spróbuj na jakis czas zmienić wkładki/podpaski no i lekarz
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 22nd 2009 zmieniony
     permalink
    Zastosowałam kurację tanatum rosa, ale w potrójnej dawce. Na razie jest lepiej, nic się nie sączy.. uf.....
    Mam za kolejne pytanie.
    Od jakiegoś czasu Alek przy karmieniu zaczął szarpać pierś. Kręci się, rusza głową, ale cyca nie puszcza. Co to może oznaczać?
    No i pojawiła się jakaś wysypka na czole. Zastanawiam się czy to nie skaza białkowa, mam o niej małe pojęcie.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    opisz bardziej te krostki na czole, bo moze to byc skaza, moze tradzik niemowlecy
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    Katy, szarpanie piersi chyba przerabiała każda z nas:) ja tez panikowałam, ze mleko małej nie smakuje, ze coś jest nie tak. to normalne - przejdzie. małosia do tej pory ma czasem takie jazdy :) nie martw sie tym - dzidziuś uczy sie cały czas ssania - czasem może mu się zapomnieć, albo po prostu jest rozdrazniony albo np w brzuszku coś mu wierci... wszystko jest ok. Krostki też przerabialiśmy i też wariowałam - że na pewno skaza... jadłam dużo rzeczy ( teraz niemal wszystko), martwiłam się wiec że na coś uczulenie. Ale przeszło też samo. Najlepiej chyba niczym nie smarować. CIERPLIWOŚC BĘDZIE NAJLEPSZYM LEKIEM. No, chyba, ze by to strasznie jakoś wygladało. To skonsultuj z lekarzem. A jak wyglądają?
    Pewnie to ten trądzik
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    Skaza białkowa objawia się wysypką występująca w postaci suchych, szorstkich plam na policzkach i za uszami (czasem w zgięciach łokciowych i pod kolanami), biegunką, częstym ulewaniem. Wg Twojego opisu Katy to raczej trądzik niemowlęcy, choć wiadomo lekarzem nie jestem :P
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    wysypka znika... jest bledsza :) To były czerwone krostki, coś jak pokrzywka...
    a szarpaniem już się nie przejmuję :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    obstawiam potowki;
    izunia opisala skaze, ja opisze tradzik- w szczegolnosci na policzkach male krostki z bialymi lebkami.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    i trądzik często nasila się w ciepełku. U nas zimą zanikał na dworze a w domu się pojawiał
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    dziewczyny odebrałam wyniki Julki i jestem w szoku :shocked: cholesterol całkowity 233 a norma do 200 zły cholesterol 146.7 norma do 135, crp 15 norma do 5 i niedobory fosforu, skąd u takiego małego dziecka taki cholesterol lekarka nie umiała mi odpowiedzieć jedyna rada pani gotuje mniej tłusto a po to robiłam badania aby zobaczyć czy coś się nie dzieje, bo słabo je i mało przybiera na wadze, gotuje chudo, ona sama woli chleb z ogórkiem niż z chudą szynką, to na pewno nie wina diety, w sobotę powtórzę badania i pójdę prywatnie, mocz w normie , robali nie ma :confused:
    --
  3.  permalink
    Zuza- a mała na pewno była na czczo? Nie napiła się np słodzonej herbaty? A poprzedeniego wieczoru nie wypyliła np tabliczki czekolady?
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 22nd 2009 zmieniony
     permalink
    była na czczo a co ma do tego cukier ? zły wyszedł cholesterol
    --
  4.  permalink
    Ano ma.
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    glukoza we krwi w normie, w moczu nie ma
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 22nd 2009 zmieniony
     permalink
    Zuza a Julka nie jada paczkow, ciach czy slodkich bulek? mam nadzieje ze nzjadziecie przyczyne tego przekroczenia norm...
    moja mama dostala przy wysokim cholesterolu teraz zalecenei zeby jesc duzo jablek, codziennie kubek jogurtu naturalnego (bez cukru) i oliwe z oliwek. calkowita rezygnacja z masla i zadna smietana czy majonezy do salatek ale oliwa z oliwek. a moze Julka lubi grapefruity? tez sa swietne na obnizenie cholesterolu...
    a co do CRP - czy Mloda ma ok morfologie? nie ma podwyzszonych leukocytow czy leukocytow w moczu?
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    morfologia ok poza tym że napisano że jest lekka hemoliza i za dużo mcv gęsta krew czy jakoś tak, mała waży 16 kg a ma 4,5 roku, nie je tłusto , zresztą my sami jemy dietetycznie, czy tran mógł jej nabić cholesterol ? chociaz ma niby obniżać już głupia jestem,czy niedobór fosforu mógłby powodować brak apetytu ?, mocz ok, tylko za gęsty za mało pije. bakterii brak, aspat alat, tsh ok
    --
  5.  permalink
    Mamy dzieci któe maja skaze-Poradzcie cos mojej chrzesnicy -obiecałam ze zapytam

    Dziewczynka ma 2,5 roku i pierwszy raz mama podała jej mleko krowie,robiłą to stopniowo.po jakism tygodniu małą dostała na raczkach krosteczki wiec poszła do pediatry a ta stwierdziła ze "moze to byc od mleka" i zapisała maść jakas ze sterydami .Mama tej dziewczynki troche sie wystraszyła wiec skonsyltowała z innym lekarzem który powiedział ze ma smarowac (doszły na brzuszku) odstawiła oczywiscie to krowie mleko,podawała dalej Bebilon jakis junior czy tam nr 4 no i ...krsteczki nadal sa.Zmieniona maść i nic,pokombinowałysmy ze zadnej zmiany w zywieniu ani w proszku nie było wiec skad one sa.Dzisiaj mi powiedziała ze chyba sie wybierze do dermatologa bo zauwazyła ze ma tez na pupie.Pediatra juz nie wie co to jest bo zapisuje kolejne masci na to.
    Nasze pytanie? mozliwe zeby 3 letnie dziecko dopiero teraz miało skaze????? a przedtem bebilon piła i nic nie było.poza tym te krosteczki ja swędza.
    Poradzcie cos od siebie ,jakie miałyscie leki /masci na to? On sie i tak wybierze do dermatologa ale moze od was sie czegos dowiemy.wizyte prywatna ma dopiero na poniedziałek
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    ciacho najprościej zrobić testy pokarmowe, bo tak leczenie jest w ciemno, nam powtarzali że Julka ma alergię na mleko wiec podawaliśmy sojowe, dopiero po testach wyszło że nie żadne tam mleko a SOJA, jabłko, marchew, jajko, brzoskowina ją uczula, na produkty mozna się uczulić w każdym wieku zdaje się u Ani M tak było
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    witam i poszerzam wasze grono :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    Adaja witaj na rozpakowany, czuj sie jak u siebie :))

    Ciacho ja dostalam po ciazy z Krzysiem uczulenia na nabial. ani mlecznych ani jajek jesc nie moglam i powiem Ci ze trzymalo mnie grubo ponad pol roku a pozniej tak samo nieoczekiwanie minelo jak przyszlo
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    zuza, crp niepokojące. powtórzyłabym morfo i crp. może w innym laboratorium
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    Adaja witamy z Danielem :P

    Zuza faktycznie wyniki nie fajne, może faktycznie dla pewności powtórzyć.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    btw - ZUza rodzinny dal ci bez problemu skierowanie na te wszystkie wyniki? jesli tak to super
    co do lamblii to slowko male - badaliscie z 1 probki tylko? u nas z 3 zawsze dopiero wynik daja ale moja bratowa robila bodajze 10dni z rzedu i dopiero jakos przedostatnie czy ostatnie wykazalo lamblioze... aha ostatnio znajoma robila synkowi badanie krwi (testy surowiczne albo testy surowicy jakos tak) i tam wyszly antygeny lamblii
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    dziewczyny, czy słyszałyście, ze po ACTIVII ( jedzonej przez mamusię oczywiscie) DZIEĆ możemieć problemy z brzuszkiem? małgosia od 2-3 dni budzi sie w nocy próbując kupkę zrobić, puszcza baczki i męczy się... W dzień robi kupę normalnie raczej. A ja od 3 dni własnie mniej wiecej codziennie jem activię...
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    Ania lekarz dał , i tyle , teraz nie potrafi zinterpretować wyników, na kał próbka była jedna , zastanawiam się czy prywatnie nie zrobić tak jak zalecają trzy, nie wiem czy tam lambia była bo napisali tylko jaj pasożytów nie znaleziono, w sobotę jadę zrobić powtórki w innym laboartorium
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 23rd 2009 zmieniony
     permalink
    Kako ja napiszę tylko tyle, że po Activi Szymek pozbył się ogromnych zaparć (nie robił kupy przez 4-5dni!) > tak więc Activia musli, bo o tym mowa, nam pomogła. Z resztą na mnie też dobrze działa. Faktem jest jednak, że podawałam ją Szymkowi i Filipowi kilka miesięcy temu ... może Małgosia jest jeszcze za mała na takie "atrakcje".
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    aż mi sie niedobrze zrobiło :sad:

    http://www.pasozyty.net/art6.html
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    no proszę bliźniaki mają 2 latka jeju kiedy to zlecialo :cheer::clap::crazy::clap::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    Zuza zleciało, Tobie też zleci zobaczysz :D
    •  
      CommentAuthorpsycho_patka
    • CommentTimeApr 23rd 2009 zmieniony
     permalink
    adaja witamy w naszym gronie...

    kako ja jak jadlam activie to co chwile pieluszki zmienialam...dzialalo na niego baaaaardzo...wiec w koncu troche ograniczylam...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    Zuza ja tam bym robila badania z kilku probek. jesli nie przez te 7-10dni to przynajmniej z 3 probek co 2-3dni. a moze zapytaj o ten test z krwi? zobacz temu dziecku znajomych nie wyszly z kalu a z krwi okazalo sie ze sa... nie wiem tylko jak drogie moze byc to badanie
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    za chwile moj synus konczy tydzien :bigsmile: (16.30):boogie:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    Adaja witamy w naszym gronie rozpakowanych a Danielkowi dużo zdróweczka z okazji tygodniówki:)
    --
  6.  permalink
    aga wrzuc nam Julke na dzidzie:)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    no ta activia chyba jednak nie służy - kupka dzisiaj była baaaardzo rzadka...odstawiam. Sama mam jednak wielki problem z zaparciami:( naprawdę poważny...kupiłam COLON C... mam nadzieję ze mi pomoze a mała zniesie dobrze
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    ciacho, moją Julkę tak wysypało po Ferrum. Wszędzie miała krosteczki. jednak zmieniłabym proszek do prania. Spróbować można przecież. Alergia jest niestety przebiegła i uczulić może nagle wszystko. Nawet dicoflor.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.