Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Aureska-na piersi dziecko ma prawo robic kupki nawet raz na kilka dni
    ale moze cos zjadłas i dlatego nie moze jej zrobic? pomysl co to mogłoby być ,może jakas czekoladka?
    Piotrus miał problemy z kupka i my raz na jakis czas wsadzalismy mu pół czopka glicerynowego ale to wtedy jak kupy nie było ponad 5 dni

    mój taki duzy a do dzisiaj jak sie naje delicji czy jakis słodkosci i kupy 2 dni nie ma to steka ,jeczy ,źle śpi :)
    fajnie ,ze masz mleczko i że Szymus umie ciągnąć
    co do kolki mój mały dostał w 3 tygodniu życia
    --
  2.  permalink
    nas na szczescie kolka ominela...:)
    problemy z kupka tez...:) wiec nie bede sie madrzyc na tematy o ktorych mam znikome pojecie...hehe :P
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 4th 2009
     permalink
    emkaf: a slyszalyscie, ze dzieciom ,ktore zaczynaja chodzic wystarczy dac do raczki niteczke i trzymac samemu drugi koniec a beda pewniej chodzily? - rady mamy znajomego, pielegniarki:) ciekawe czy to sie sprawdza?
    z niteczką nie próbowałam ale wystarczała pieluszka tetrowa, zabawka czy nawet chrupek w łapce -> działa :)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 4th 2009
     permalink
    aureuska - może faktycznie coś zjadłaś???

    Spróbuj wypić sok jabłkowy albo herbatkę na laktacje z koprem włoskim - u nas te sposoby się sprawdzały


    And - jeszcze troche to spróbujemy z tą niteczką :) Tylko patrzeć jak nasze córcie będą śmigały za jakiś czas:)

    U nas dalej ząbkowanie a te kasowniki nie chcą się przebić ech
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 4th 2009
     permalink
    u mnie kasowniki już są teraz problem z resztą :( o tyle co te 2 kły wyszły nie wiem kiedy to teraz mam wrzask i krzyk :(
    Bardziej niż chodzenia ni mogę się doczekać i turlania i siedzenia ... jeszcze troszkę i dorośnie do tego...
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 4th 2009 zmieniony
     permalink
    Aureuska u mnie położna mówiła żeby pić melisę lub herbatkę koperkową.
    I ciepłą pieluszkę na brzuszek ogrzaną żelazkiem, na rozluźnienie.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeMay 4th 2009
     permalink
    u nas kolka zaczeła się w 2 dobie życia i trwala do 4 miesiaca :) oczywiscie nie caly czas tylko zaczynalo się po kąpieli i godzinnej drzemce

    z tą niteczką, czy pieluszką muszę spróbować bo Julka ma stracha przed tym, że ją zostawie w potrzebie :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 4th 2009
     permalink
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    My właśnie po wizycie w przychodni - byliśmy na szczepieniu - na meningokoki 1 dawka

    Julcia waży 7450g - ma troche zatkany nosek ale po zbadaniu przez pediatre wszystko ok płuca i oskrzela czyste i gardełko ok - więc ten zatkany nosek (czasami) to efekt suchego powietrza i mnóstwa kurzu i pyłku na dworze, więc psikac sterimarem, kłaść na 15 min na brzuszek i ściągać fridą.

    Ząbek już prawie na wierzchu - więc zacznie sie gryzienie
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    Kawał babki z Twojej Juleczki, Aga...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    dziewcyzny czy ktoras z was zaszczepila badz planuje szczepic dziecko szczepionka p/kleszczom?
    teraz to kwestia 2 dawek na poczatek a pozniej po roku dawka podtrzymujaca. kolejne szczepienia co 3lata... zastanawiam sie nad nia bo u nas na osiedlu tego dziadostwa juz sie troche pojawilo i po prostu sie boje chociaz nikt z nas kleszcza jeszcze nie mial
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 5th 2009 zmieniony
     permalink
    Milena - wagowo to jest ok ani dodać ani ująć - ale jest długa ubieram ją już w rozm.80 - śmiesznie jest jak przyjdzie jeszcze ktoś w odwiedziny do Julci i przyniesie ubranko w prezencie z tekstem "kupiłam na 9 mcy więc dorośnie" - ostatnio okazało się że za małe - głupio się mi zrobiło bo Julcia dostała prezent i musiał być do wymiany ech.
    A poza tym coś chyba jest z tą rozmiarówką jak rozmiar 75 może być na 9 mcy???



    co do szczepionki PYTAŁAM TEŻ O NIĄ W PRZYCHODNI - ALE TERAZ MAM TYLE SZCZEPIEN ŻE CHYBA SIĘ WSTRZYMAM. ALE DOPYTAM SIE DOKŁADNIE ZA 2 TYG JAK POJDZIEMY

    U nas tez mnóstwo kleszczy - są wszędzie nawet na trawniku - my jako dorośli też się zastanawiamy nad zaszczepieniem się - bo z roku na rok jest coraz więcej a mieszkamy w terenach wiejskich gdzie mnóstwo zieleni i lasów i łąk więc chyba warto.

    Ale może któraś z Was już szczepiła??? Ponawiam pytanie Ani
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    Aga zgadza sie z ta rozmiarowka ze 74 jest na 9 miesiecy, 80 jest na rok, 86 na poltora a 92 na 2 latka :)

    co do szczepionki na kleszcze to ja sie spotkalam z 2 roznymi opiniami pediatrow - wg jednych jest juz za pozno (szczepienie powinno byc do konca marca) a wg innej mozna szczepic do konca maja. w czwartek bede u neonatolog to jeszcze sie jej dopytam. koszt w aptece gdzie sprawdzilam to ok 90zl...
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    na kleszcze szczepię tylko psa.. więc się nie wypowiem. A tak w między czasie zapytam, ile może stać sztuczne mleko w butli? Zawsze robię za dużo, bo nie wiem ile wcześniej Alex ściągnie z cyca. Może ono postać sobie w temp pokojowej przez 2 godz, i poczekać do ponownego karmienia?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    Katy jesli ALeks nie wypije tego co w butelce to juz jest do wylania. nie powinno byc zmieszane przechowywane. kwasnieje bardzo szybko
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    U mnie czasami mleko stoi 2godz - jak robię dla niedojadka a ona się rozmyśla i wtedy czeka do karmienia
    Waga super :) Ciekawe jak Antosik - 13 mam szczepienie to zobaczymy ale z 7bedzie jak nic :)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    KAty generalnie mleko do wylania ale ja też jak AND trzymam jeszcze z godzinkę czy dwie bo Julcia czasami się namyśli i zje - a tak to wylewam. Chociaż jak jest gorąco to i tego nie trzymam bo zdarzyło mi się że Julcia zwymiotowała po podgrzewanym mleku.

    Teraz robię mniej i ewentualnie jak widze że smacznie je to dorabiam lub mąż jest w gotowości z dorobieniem.
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    my tez dzis po szczepieniu mała wazy 6200 i 64 cm długa:wink:
    co sadzicie o szczepieniach na pneumokoki i meningokoki??
    w osrodku naganiaja zeby szczepic na pneumo a bylam prywatnie u innej pediatry i ona odradza pneumo a zaleca meningo i sama nie wiem co o tym sadzic
    jakie sa wasze opinie na ten temat??
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    myślałyście kiedyś o skonsultowaniu szczepień z jakimś immunologiem?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    Antosia jest zaszczepiona na pneumokoki nie wiem na ile jej to pomoże ale fakt jest taki że nie choruje... miała 2x zapalenie płuc (wrodzone i w styczniu) a do tej pory dzieki Bogu spokój. Pediatra mówiła że ogólnie szczepion ka podziała wzmacniajaco - może i tak jest a moze przypadek
    --
  3.  permalink
    mi pediatra odradzała to szczepienie ,stweirdziła ze jak mały pójdzie do dzieci to można zaszczepic

    ja mleko wylewam gdzyz widziałam jak szybko kwaśnieje i jakos mnie obrzydza to
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    dziewcyzny slyszalyscie o szajce porywajacej dzieciaki na organy? w warszawie i krakowie udaremniono porwanie ale ponoc szajka niezle sobie "radzi" m.in na slasku szczegolnie aktywni sa w centrah handlowych i na parkingach wszelakich...
    miejcie oczy do okola glowy
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    WATEK O SZCZEPIENIACH DODATKOWYCH z poza kalendarza szczepien
    nam pneumo i meningo odradzili i w centrum zdorwia dziecka i w poradni ryzyka okoloporodowego (mimo ze w poczekalni leza stosy ulotek) Krzysko jest wczesniakiem po przejsciach ale lekarka stwierdzila ze nie ma sensu...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    no to ja nie wiem jak Wy robicie mleko ale u nas spokojnie do 3-4godz postoi

    Może pediatra patrzy na to że mniejszy kontakt z dziećmi u nas Antosia ma 4 rodzeństwa w tym 3 w placówkach gdzie są dzieci i bakcyle (szkoła przedszkole) i moze dlatego tak
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    Aniu z tymi porwaniami to blef krążący od jakiegoś czasu w sieci
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    And nie sadze zeby to byl blef - sprawa trafila do onetu i uwagi tvn no i maja sie tym zajac. osoba ktora mi to wczoraj przekazala byla wstrzasnieta bo sprawa dotyczyla jej znajomych wg niej ludzi godnych zaufania i mega roztrzesionych... kolezanka nie nalezy do panikar ani osob lubiacych sensacje... aha dziecku odnalezionemu w wawie nic nie wycieto, ojciec wszczął alarm i nie zdolano go jeszcze wyniesc z centrum handlowego, bylo pod wplywem narkotyku
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    Aniu wiesz niezależnie od tego czy znajomy czy nie ale życzę by był to blef!
    Nie wiem co o tym myśleć bo jakoś dziwnie naokoło mnie pełno tej historii - tak owszem onet, interia i ludzie. Tylko ze nikt z obsługi sklepu tego nie umiał potwierdzić ... nie ma świadków nie ma dowodów - jak dla mnie dziwne po prostu
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    And wiesz mnie juz w dzisiejszych czasach nic nie zdziwi... jedno co wiem to zbyt wiele dzieciakow chodzi samopas. u nas na osiedlu mnostwo 4-5latkow jest wypuszczanych bez opieki rodzicow a w sklepach co i rusz widac dzieciaki ganiajace bez nadzoru, takze takie roczniaki z hakiem... a juz szczytem glupoty rodzicielskiej jest zostawianie spiacych maluchow w aucie na parkingach :devil:
    swoja droga w stanach jakby policja zobacyzla tak pozostawione dziecko to by je odebrala rodzicom i ci musieliby sie mocno tlumaczyc zeby odzyskac i na zajecia resocjalizacyjne chodzic a unas... ehhh szkoda slow...
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    eeej ile takich akcji bylo u mnie w miescie (Olsztyn) o porwaniu studentow dla organow... Nigdy nie znaleziono zadnej ofiary ani sprawcow, a plotka roznisla sie niezle szybko. Teraz pewnie jest tak samo i oby tak pozostalo.
    ale to co np stalo sie z Madlene z UK to wlos mi sie na glowie jezy jak pomysle, ze moje dziecko mogloby tak zaginac...
    --
    •  
      CommentAuthorpsycho_patka
    • CommentTimeMay 5th 2009 zmieniony
     permalink
    Emi wlos mi sie na glowie jezy jak pomysle ze moje dziecko w ogole mogloby w jakikolwiek sposob zaginac...

    co do szczepien...Minik byl szczepiony przeciwko pneumo..i meningokokom....tutaj sa to szczepienia obowiazkowe....
    --
  4.  permalink
    wiecie co z tymi porwaniami to ja wierze ze sa takie sytuacje -u nas w lesznie w |Kauflandzie była taka sytuacja ze dziecko sie od mamy odłaczyło i juz je odbili ,mama sie szybko zorientowała i zamkneli sklep i nikogo nie wypuszczali i znaleźli roztrzesioną dziewczynke w ubikacji z obcietymi włosami ,przebranymi w chłopiece ciuchy.sprawców juz nie było,wiec na szczescie nic sie nie zdazyło stac ale w Ikei w Poznaniu była taka sytuacja ze w kulkach rodziece zostawili swoje dziecko i jak wracali z zakupów juz go ni ebyło-znaleźli potem ciało dziecka z wycietymi organami
    brrr wiem historie okropne ale daja przynajmniej do myslenia innym rodzicom
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    Ciasteczko ja nie chcę podważać tego co piszesz - może to być prawda ale tylko MOŻE ile razy o takich sprawach słyszałaś? czy słyszałysmy? gdyby tak było byłoby to cholernie głośne!
    Co do dzieci samopas puszczanych - wiem niestety że tak jest :(
    Mój Kuba nie ma szans nauczyc sie zakupów bo do sklepów musi przejść przez ulicę (sąsiadka nie boi sie puszczać 4ro latka a ulica jest naprawdę ruchliwa i niebezpieczna bo przejście jest na zakręcie i gucio widać), ale na podwórko ich wypuszczam co kilka minut podchodząc do okna
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    Pediatra odradzała mi szczepienie na pneumo i meningo do roku. Teraz Julka jest starsza ale myślę, że wstrzymam się i zaszczepie dopiero jak do przedszkola będzie szła.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    A nam po konsultacjach - pediatrzy zalecili jesli planujemy przedszkole - więc zaszczepiłam już po 1 dawce
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    co lekarz to inna opinia:confused: o szczepieniach
    ja narazie sie wstrzymam gdyz do złobka małej nie posle ,pomysle dopiero jak pojdzie do przedszkola
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    dokładnie - a poza tym każda z nas wie co najlepsze dla jej dziecka - a nie ukrywając szczepionki - 1 dawka to koszt około 400zł - więc zdaję sobie sprawe, że 400zł x 3 - to nie jest mała kwota biorąc pod uwagę obecny kryzys i wydatki na dziecko.

    Ja zrezygnowałam np z szczepienia na rotawirusy aby zaszczepic na pneumokoki i meninokoki. Ale to akurat moja decyzja.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 6th 2009 zmieniony
     permalink
    my też nie szczepiliśmy na dodatkowe pneumo, meningo, rota... tak stwierdziliśmy po konsultacjach w srodowisku lek-pielęg. Może jak mała bedzie szła do przedszkola ( mam nadzieję że do żłobka nie będzie musiała) to coś doszczepimy. Narazie taka nasza decyzja. A jakby nei patrzeć - firmy farmaceut. nakręcają matki do szczepień produkując przerażajace reklamy. podobnie jest np. z kleszczowym zapaleniem opon... W jednym z poprzednich lat, gdy zaczęli to nakrecać, jak sie dowiedziałam od znanej pani dr, firmy farmaceut zakupiły po prostu za dużo szczepionek i postanowiły zrobić taki marketing...a zachorowań POTWIERDZONYCH na odkleszczowe, w Polsce było KILKA! echhh...
    ***
    A U NAS DZISIAJ ZŁY DZIEŃ - u mnie pod wykresem szczegóły:/
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    to niestety prawda ze recepty na szczepionki niezle nabijaja kase lekarzom. u nas wsrod znajomych pracujacych w sluzbie zdrowia wlasnych dzieci nikt nie zaszczepil. poza tym dalej dyskusyjne jest w jakim % dana szczepionka chroni przed danym dziadostwem a ile nowym szczepow od tamtej pory powstanie przed ktorymi nie ochroni.
    jesli idzie o rotawirusa to znam dzieciaki ktore mimo szczepienia znalazly sie w szpitalu a i takie ktore szczepienia nie mialy a zniosly bakcyla niezle
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    mam pytanie w temacie o jedzeniu dzieckowym
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    dziewczyny jutro po 9 potrzebuje wlaczenia kciukow i to tak mocno mocno... idziemy na wizyte do neonatolog z pakietem badan (dodam ze wzorcowych wg pediatry przychodniowej) i mam nadzieje ze to bedzie ostatnia Krzysiowa wizyta w poradni ryzyka dla dzieciakow z problemami.
    aaa no i ide z chorym Krzysiem... nauczona poprzednia sytuacja ze odwolalam wizyte bo Krzychu byl przeziebiony i musialam czekac na kolejna 4miesiace stwierdzilam ze tak jak inne matki oleje sprawe i pojde z zasmarkancem. raz ze lekarka zaufana go oslucha a dwa nie usmiecha mi sie miec wizyty na jesien przelozonej (wracam do pracy a i stres znowu badaniowy by byl) po prostu nie bede czekala w tej samej poczekalni co inni rodzice i dzieciaki tylko na ogolnym korytarzu.
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    Aniu to powodzenia jutro:peace:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    Aniu kciuki zaciśnięte!! Krzysiul już się nabył u lekarzy wystarczająco! teraz niech zrobi miejsce innym potrzebującym bo on nie potrzebuje :)

    Przyszłe Mamusie i mamusie Maluszków mam do sprzedania 5 paczek pampersów - 1 paczka Happy i 4 paczki Tesco ściągane z UK. Rozmiar 1. Antosia z nich wyrosła i szczerze to nie chcę oddawać bo nawet nie mam komu a jak odsprzedam wiadomo kasa sie przyda na coś innego dla Niuńki
    Pieluszki wystawiłam na allegro

    Przepraszam ze tu ale skoro Kako wszędzie spamuje aukcjami i handlem to ja pozwalam sobie też :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    ANDZIKU, cóż - musimy sobie jakoś radzić
    CMOK :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    Kako pozwól że zostawie to bez komentarza może zamiast logopedii wstawisz suwak do aukcji czy sklepu i wtedy nie musisz spamować
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    swietny pomysl And :thumbup:
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    And ja również podpisuję się rękami i nogami :)
    --
  5.  permalink
    hehehehe:devil:

    a nam włąsnie zawiesili konto na allegro:shamed:przez moja głupote
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 6th 2009 zmieniony
     permalink
    Nie skomentuję, ale nie będę juz informować o sprzedaży. Tylko pod swoim wykresem czasem moze do czegoś zachęcę.
    ...

    Dziewczyny, mam pytanie, chyba niejedna z was bedzie tez zainteresowana... czy któraś z was ma patent na laktacyjne wkładki NIEDROGIE? Wydaję majątek - leci mi z cycków strasznie, wkładki drogie:( Próbowałam płatków kosmetycznych, ale dupa - kłaczki zostają na brodawkach. MACIE JAKIEŚ POMYSŁY?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 6th 2009 zmieniony
     permalink
    Kako przychodzi mi jedno do głowy... wkładki higieniczne - cerata czy nie wiem jak to nazwać będzie zapobiegać przesiąkaniu ale czy to taniej nie wiem. Ponoć dobre wkładki laktacyjne są w shlecker - nie używałam koszt około 4zł
    Ja uzywałam jednorazowych gerber i wielorazowych Avent - i wielorazowe wychodzą chyba taniej ale większa jednorazowa inwestycja
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    wkladki medeli sa drogie ale porzadne i nic ci nie przecieknie. poza tym wielorazowe tak jak pisze and. ja w domu na czas karmienia stosowalam po prostu tetrowke - na jednej piersi wisial Krzys a druga zatykalam pielucha bo mi z niej na odleglosc sikalo i w trakcie cyckania ze 2 wkladki by pewnie poszly :P
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.