Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 20th 2009
     permalink
    ok, dzięki :) lecę do apteki
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 20th 2009
     permalink
    emkaf: Ola i tak przy Fridzie wyglada jakbysmy jej mieli mozg wyssac.... a co dopiero po takim odkurzaczu?:)


    Emi no uśmiałam się kobieto buahahaaa :tooth:
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 20th 2009
     permalink
    ja też nie miałam przekonania do Fridy a teraz to podstawa - tym bardziej jak dużo pyłków w powietrzu
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 20th 2009 zmieniony
     permalink
    Izunia- ona serio taka mine robi:)))

    Ola od 3 dni ma rozwolnienie, pojawila sie krew w kale:/ Walczylam z tym sama Smecta, Hipp ORS200. Dzisiaj poszlysmy do lekarza- antybiotyk- Ciprofloxacin i kupka do badania.
    Mi sie wydaje, ze to od deserku z malinami i jagodami(podany 4dni temu)- poprostu za szybko podalam. Niestety lekarka mowi, ze raczej nie- jakas bakteria. Dala antybiotyk, ktory sama stwierdzila, ze od 11 lat podaje pierwszy raz dziecku :sad: , ale trzeba szybko dzialac.
    Zaczela mi opowiadac, jak to z mezem w niedziele objedli sie malinami i on po toalecie rowniez zaczal panikowac, ze ma krew w kale i ze to maliny... U nas jestem pewna, ze sa to niteczki krwi ze sluzem- na cale szczescie nie dalam sobie wmowic tych malin.
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeMay 20th 2009
     permalink
    biedna Ola ale swoja drogą antybiotyk na wirusa? dobrze, że kupkę do badania dasz. Będzie wiadomo przynajmniej od czego to rozwolnienie
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 20th 2009
     permalink
    sorry, bakteria- zmienilam
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 20th 2009
     permalink
    ojej..niech bakteria zwala tam skąd przyszła! a z tym wysysaniem mózgu - dobrze rozumiem - Małgonia tez takie wrażenie przy czyszczeniu nocha sprawia;)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 21st 2009 zmieniony
     permalink
    W pytaniu na śniadanie temat - kilogramy po ciąży... No i pani dietetyk mówi, ze często 3-4 miesiące po porodzie kobieta chudnie a potem zaczyna przybierać na wadze... No i tak sobie myślę, ze czas najwyższy przestać folgorwać sobie zachciankom słodyczowym. A słodkiego chce mi się strrrrasznieeee. Narazie straciłam dużo kg, ważę mniej niż przed ciążą, ale kurcze... niech tak zostanie lepiej :) Jakie wy macie doświadczenia? Karmiące mamusie - też miałyście taki apetyt na słodkie? No zobaczymy - od dzisiaj spróbuję te słodycze ograniczyć:)
    acha - powiedzieli, ze w ciaży powinno sie przybyć 8-10kg maks... czy to sie jakoś ma do faktów? Ja przytyłam 14-15kg... Miałam to szczęście że tydzień po porodzie już ich prawie nie było
    ***
    u nas dziwne zachowanie małej - w nocy wczoraj i dzisiaj wierci sie strasznie, budzi, a od 3-4ej rano to już ciągłe wiercenie i w związku z tym wiszenie na cycach... Cały czas przekręca sie na boczki... hmmm... Czy tak może się objawiać ząbkowanie?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    kako to moze byc i zabkowanie i kolejny skok rozwojowy a takze przezywanie wrazen dnia poprzedniego

    co do wagi przybieranj w ciazy to chyba jakas nowosc z tymi 8-10kg bo do niedawna norma bylo 11-14kg a jedynie kobietom otylym zalecano ze do 10kg.

    znalazlam tez cos takiego

    Indeks masy ciała przed ciążą ---> Najlepiej, jeśli w ciąży przytyjesz
    Niski (poniżej 19) - niedowaga ----> 13-16 kg
    Normalny (19-26) - prawidłowa waga ----> 11-13 kg
    Wysoki (26-29) - nadwaga --------> 10-11 kg
    Bardzo wysoki (powyżej 29) - otyłość ---------> do 10 kg

    i jeszcze tutaj
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMay 21st 2009 zmieniony
     permalink
    No ja też zawsze słyszałam o normie 11-14kg..

    Dziewczyny mam pytanie..HAnia jak chodzi (sama robi tylko kilka kroków, ogólnie chodzi za ręce albo jak coś pcha przed sobą czy trzyma się czegoś) stawia lewą nogę do środka:( jakoś tak dziwinie ją stawia, nie zawsze, ale zdaża jej się to częśto..nie wiem czy to normalne i zmieni się jeszcze jak zacznie sama chodzić, bez pomocy??

    dodam,że z bioderkami miała wszystko oki..do ortopedy mam jechać jak mała już tak ze 2 miesięce będzie sama chodzić, ale nie wiem czy to nie za długo czekać??

    Bede bardzo wdzięczna za wszystkie opinie i porady:))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    z reguly wizyta u ortopedy jest faktycznie jak dziecko juz ok 2miesiecy samo chodzi ale jesli to stawianie nozki powtarza sie i jest to takie samo usawienie stopy za kazdym razem to ja bym nie czekala tylko szybciej sie na konsultacje udala. no i zalezy jak czesto tak nozke stawia - kilka razy dziennie czy kilka w miesiacu
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    co za noc... Alex od północy dał mi nieźle popalić. Prężył się i stękał, nonstop. Dopiero nad ranem kupa wyszła i trochę się wyluzował, ale tylko na chwilę. Co zrobić żeby dziecku pomóc w załatwianiu się?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    Katy masaz mozesz robic profilaktycznie. w Bazie wiedzy masz go opisany przy temacie kolkowym
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    Kako, chyba coś w tym jest z tymi kilogramami. Przestałam karmić jakieś 2 tygodnie temu, od tamtej pory staram się odchudzić, bo zostały mi 4 nadprogramowe kilogramy. Jem o wiele mniej niż jadłam karmiąc, odstawiłam całkowicie cukier, normalnie waga poleciałaby mi w dół, a teraz stoi jak zaczarowana. Dzięki Bogu, że nie idzie w górę:)
    Podczas ciązy przybyło mi około 17 kg, przez 2 miesiące straciłam 13.
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    mi waga po karmieniu poszla w gore o 2kg, ale naszczescie mam wiecej latania przy Oli i jakos udaje mi sie zahamowac kolejne przybieranie;)
    w ciazy przytylam 20:) i wszystko zeszlo do 2.5m-cy po porodzie.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    własnie mi to 8-10 kg z tv też się wydało dziwne... no zobaczymy - mam nadzieje że pozostanę w granicach 60ki - tak mi dobrze:)
    a mała nadal marudzi - chce jej się spac, trze oczy, ale nie mże zasnąć...echhh.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    Mamusie czy 3dniówka jest "raz w życiu" czy może się powtarzać?
    Weronika ma temp bez żadnych innych objawów i nie wiem co jest grane :/ czy moze to być po szczepienne ale szczepienie było tydz temu :/
    --
  1.  permalink
    And- a to szczepienie to MMR? Bo jezeli tak, to ponoć temperatura własnie pojawia się po ok tygodniu
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    Aga tak to była odra świnka różyczka... dopiero teraz poczytałam że to może być po niej :/ z jednej strony uffff a z drugiej troszkę szok bo nigdy nic sie nie działo po szczepieniach
    Dzwoniłam do pediatry i powiedziała mi że jeśli nie ma kaszlu i kataru to tylko zbijać i nawet nie przychodzic bo powie mi to samo... poczekam jeszcze ze 3 dni i zobaczymy (szczepienie było 13.05)

    Dziękuję Aga
    --
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    Witam mamusie!
    Przylaczam sie do Was... juz rozpakowana...:wink:
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    kako jak ja chodziłam w ciąży do ginekologa to ten mnie strasznie kontrolował z wagą i darł się na mnie, że nie mam prawa przytyć więcej niż 10 kilo i tyle też przytyłam. Przy porodzie straciłam 8 kilo.
    A z tymi słodyczami mam tak samo....to jakaś masakra, jem wszystko co słodkie jak głupia ;/ nie mogę się opamiętać ;/
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    Ja przytyłam 14,5...zostało ponad 7...niestety nie chudnę nic a nic...mimo karmienia piersią i jedzenia tylko 2500 kcal/dziennie..a na słodycze też mam rzut straszny...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    ja właśnie wcinam ciasteczka czekoladowe :D
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeMay 21st 2009
     permalink
    And, po tym szczepieniu to do 14 dni może wystąpić gorączka ale też wysypka jak przy różyczce. To ponoć normalne.
    Julka zapisana jest na 27 maja na mmr ale jakoś tak chyba nie będzie mi po drodze do przychodni :wink:
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    Wpadam, bo chciałam złożyć najserdeczniejsze życzenia dla małej Hani (Beaty), która kończy dzisiaj roczek.:flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    W kinach jest film o depresji poporodowej "Obcy we mnie".
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    Najlepsze życzenia dla HAni!!!!!!!!!

    i moc uścisków!!!!!!!!!!!!!!!

    No myślę, że nam mamusiom taki filmik się na pewno przyda hi hi :wink::wink::wink::wink::wink:
    Nie byłam w kinie ponad pół roku więc jak się wybiorę to z pewnością nie na taki film.

    A swoją drogą ciekawe do kogo jest adresowany?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    Ja jestem na diecie "bez mlecznej", słodyczy prawie nie jem choć mam ogromną chęć, karmię (też) cycem i jak waga stanęła tak stoi. Ale nie przejmuję się tym wcale. Prawie nie widać różnicy.
    .
    Czy po kąpieli w oilatum smarujecie dziecko kremem lub oliwką? Czy ten specyfik sam ładnie nawilża skórę?
    Kąpiemy Alexa w Nivea, ale wysypka na boczkach i klacie, która myślałam, że jest od mleka wcale nie znika. Od dziś przechodzimy na oilatum, w tym go kąpaliśmy przez pierwsze dni i było ok.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    nam dermatolog zabroniła kąpać w Oilatum przy jakichkolwiek problemach ze skórą
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    no ładnie, a w czym kąpaliście?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    • CommentAuthoraureuska
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    Dziewczyny moj Szymonek ma dzisiaj miesiac. Matwie sie o jego pepuszek. Dolaczam zdjecia. Wychodzi mu takie "jelitko" czerwonego koloru. Czy mialyscie podobnie ??? Juz myslalam ze jest zagojony bo nawet sie tak schodzil i ta czerwona czesc byla w srodku ale od kilku dni wlasnie tak wyglada.

    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    czy to nie jest przepuklina? najlepiej jakbyś skontaktowała się z lekarzem.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 22nd 2009 zmieniony
     permalink
    No cóż - niestety pępuszek Szymonka nie odpadł tak jak powinien to znaczy nie odpadl caly - została jego dolna cześć. :sad:
    Oliwka też tak miała, chyba 7 czy 8 tygodni sie goiło. Proponuję jeszcze skonsultować z położną lub lekarzem, ale fiolet najlepszy i spirytus oczywiście rozcięczony, ale ja opcjonuję za fioletem. Czy ta częśc jest troszke mokra i wydaje brzydki zapach?????
    --
    • CommentAuthoraureuska
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    Pepuszek nie smierdzi ale zawsze troszke ropieje. Czy to znaczy ze ta czesc powinna odpasc ???
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    Jak ropieje to tak - ta część też powinna odpaść
    Nie było u was środowiskowej? One zawsze zwracaja na to uwagę - bynajmniej u nas
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    Trzeba ja zasuszyć i własnie do tego jest tzw. fiolet i spirytus rozcięczony
    --
    • CommentAuthoraureuska
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    Stosowalam wczesniej spirytus ale jak kikut odpadl to przestalam, myslalam ze juz wszystko odpadlo. I jak juz wczesniej napisalam pepuszek juz sie sschodzil i nie bylo widac tak tej czerwonej czesci dopiero od kilku dni tak jakby sie wypychala na zewnatrz. Sprobuje fioletu przez kilka dni.
    Dziekuje za szybka odpowiedz. Na was i na wasze szybkie odpowiedzi zawsze mozna liczyc :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 22nd 2009 zmieniony
     permalink
    Aureuska ja bym najpierw pokazala to lekarzoi lub chociaz poloznej nim zalejesz spirytusem. nigdy czegos takiego sama nie widzialam ale ja najpierw bym to pokazala jakiemus specjaliscie zeby miec pewnosc ze to trzeba osuszac .no i faktycznie fiolet na spirycie jest lepszy przy osuszaniu niz sam spirytus..


    Katy ja od poczatku kapalam dzieciaki w czystej wodzie a na myjke odrobine plynu do mycia (teraz uzywalismy top to toe z johnsona). ja na nivea mam uczulenie, Gabrysia tez miala, a o oilatum tez juz pisalam ze czesto alergia sie zdarza wiec trzeba uwazac.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 22nd 2009 zmieniony
     permalink
    aureuska, u nas tez była pozostałość po pępuszku, ale wyglądało to całkiem inaczej i było ja widać od razu, a nie po kilku dniach. Ja jednak pokazałbym to lekarzowi.
    .
    posmarowałam Małego pimafucortem, zobaczę rano czy są postępy.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  2.  permalink
    adaja jestem posiadaczka torby nosidla....i szczerze odradzam...nie nosilam w niej Minika jak byl malutki tylko troche pozniej na biodrze...sznurek wbijal mu sie w nozki...bardzo...mnostwo pieniedzy za to dalam, uzywalam tylko jak nie mialam innego wyjscia...(wycieczki do szpitala autobusem do ktorego nie dalo rady wejsc z wozkiem)....mysle ze dla nastepnego maluszka kupie chuste...:)

    aureuska ja rowniez bylabym za pokazaniem tego lekarzowi...
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMay 22nd 2009 zmieniony
     permalink
    aureuska..pępuszek trzeba smarowa, bynajmniej mi tak środowiskowa powiedziała, jeszcze jak odpadnie, ja smarowałam fioletem na spirytusie a jak już odpadł to wtedy jeszcze ok tygodnia-dwóch smarowałam spitytusem 70%..żeby wszystko łądnie się tam pogoiło..

    jak dla mnie to też wygląda na nieodpadnięty do końca kikut, ale SKONSULTOWAŁABYM TO JAK NAJSZYBCIEJ z lekarzem...u takiego maluszka nie ma co gdybać, tylko poradzić się fachowca;)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 22nd 2009
     permalink
    Aureuska, leć z tym do lekarza, zanim czymkolwiek pomaziasz.
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    patrycja-dzieki :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 23rd 2009 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny nigdy nie widziałam ciemieniuchy, czy to coś takiego?
    Jak pielęgnować główkę, żeby cholerstwo się nie pojawiało?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    Katy, niewiele na tym zdjęciu widzę, ale jeśli to są takie placuszki białożółte to ciemieniuszka. Nacieraj delikatnie oliwką i wyczesuj. Samo zejdzie. Niektóre dzieci mają to do drugiego roku życia i im to nie przeszkadza. Mai najlepiej schodziło po kąpieli w wodzie z oliwką, wyczesywałam zwykłym grzebieniem - ale to dopiero jak już siedziała.
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    Nasza pediatra powiedziala, że ciemieniucha pojawia się najczęściej u dzieci ze skazą białkową. Powinna zniknąć razem z innymi zmianami skórnymi.
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    Ciemieniucha to jeden z objawów alergicznych. Julce czasami jeszcze wychodzi. Wyczesuję wtedy grzebieniem, najlepiej po kąpieli.
    Z tym pępuszkiem to ja od razu bym do lekarza leciała. Chyba taka panikara jestem.

    tyle czasu na to czekałam więc krzyknę sobie JULKA CHODZI!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAA :))))) :crazy:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    no brawa dla Juleńki!!
    Na ciemieniuche najlepiej właśnie nasmarować oliwką na 15minut założyć czapeczkę, wyczesać, umyć główkę mydłem (szamponem -> tym co zawsze po prostu) i ponownie wyczesać
    --
  3.  permalink
    gratulacje dla Julki.....
    tak sobie mysle ze moj Minik to chyba pobije rekord...ma prawie 16 miesiecy i o chodzeniu poki co mozemy pomarzyc...ale jakos sie tym nie przejmuje....jeszcze sie za nim nabiegam...
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    Z mojego maleństwa strasznie schodzi skura. Kuzynka powiedziała by wykompać małego w krochmalu. Czy miałyście podobny problem? Jak się robi taki krochmal? Wiem, że to woda i mąka ziemiaczana, ale nie mam pojęcia w jakich proporcjach? I czy to działa?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.