Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    Julka :clap: to teraz zycze jak najmniej przeszkod na drodze :))

    jesli idzie o ciemieniuche to u nas Krzys poza uczuleniem na jablko w pierwszym roku zycia innego nie wykazywal a tez sie z tym dziadostwem borykalismy. nie pomagalo oliwkowanie i wyczesywanei ale po zakupie olejuszki ze skarbu matki i po kilku (ja wiem 3 moze 4 aplikacjach) swinstwo w diably sobie poszlo i juz nie wrocilo. wiele moich kolezanek uzywalo i tez bardzo sobie chwali bo klopotu mozna sie szybko pozbyc


    z tego co pokazuje google grafika to sa 2 rozne opakowania w obiegu
    ds i fd
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    Sylwunia jesli schodzi skora to przypadkiem nie uzywaj oliwki do smarowania. lepiej jakies mleczko do ciala. nie wiem czy krochmal pomoze bo tego nie stosowalam ale jakby co to robisz go jak kisiel. gotujesz w garnku wode, odrobine maki ziemniaczanej trzeba rozmieszac z zimna woda i taki kislowaty twor wlac do gara z goraca woda, musi byc na tyle rzadkawe zebys dala rade pozniej to przelac do wanienki. ja krochmale jedynie wielkanocna serwetke wiec nie podam ci niestety proporcji do krochmalu do kapieli.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 23rd 2009 zmieniony
     permalink
    dzięki aniaM
    sylwunia, mój Alek też się łuszczył. zrzucił skórę przestał :) smarowałam go delikatnym balsamem. absolutnie nie oliwką
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    Bardzo ładnie natłuszcza maść z wit A lub parafina ciekła i właściwie to ratowało Antosie i Weronikę w pierwszych dniach
    --
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    Brawa dla Julenki:cheer::cheer::cheer:

    Mojej Julci tez skora schodzi i polozna nie kazala niczym smarowac! Powiedziala ze jak sie ta warstwa zluszczy do dopiero bedziemy nawilzac jak bedzie trzeba...
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    Brawo Julcia!
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    Myślę że warto dodać, że wyczesuje się od czoła do tyłu główki. Piszę o tym bo dla mnie to nie było na początku oczywiste :P
    --
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    katy my mieliśmy zakaz kąpania dziecka na rzecz opcji namydlić-spłukać i myliśmy tylko mydełkiem jakimś kajtkiem albo bambino (bez nagietka i rumianku)(tak też do dziś robimy :))

    aureuska ja bym na Twoim miejsu po położną zadzowniła
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    a nasza małgosia ma od kilku dni pokrzywkę - na brodzie i szyjce... tylko w tych miejscach. takie czerowne plamki i na tym pokrzywka. Raczej nie na coś co zjadłam, bo nic nowego nie dodałam, proszku niezmieniałam... poradzicie coś?specjalnie spróbowac czymś smarować, czy zostawić jak jest?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    Kako a mala sie nie slini? czasami wlasnie taka a'la pokrzywka robi sie przy zabkowaniu bo silna malucha wbrew pozorom jest zraca i zaognione moga byc wlasnie okolice brody i szyi
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    ślini się na potęgę...to co -zostawić? czy smarować balsamikiem np czy lepiej niczym?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    jesli skora jest wysuszona smaruj mascia z wit. A
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    aureusko Ola miala cos podobnego, tylko mniejszego na pepuszku. Pokazalam to lekarzowi i przypisala mi srodek wypalajacy na kurzajki:/ Oczywiscie nie zastowosowalam- samo sobie zaschlo i zlaczylo z kuleczka pepka.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    Aniam a taką maść to skad wziąć? ma jakąś nazwę?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 23rd 2009
     permalink
    w aptece kupic :tongue:
    poprosisz farmaceutke o masc z wit A dla dziecka to na pewno da ci cos odpowiedniego
    ja mam aksoderm ale to ja sie nia smaruje na zmiany skorne po przezarciu sie nabialem... w sumie nie ma na niej slowa ze nie mozna stosowac u dzieci a zla nie jest :)
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeMay 24th 2009
     permalink
    Dzięki! Gratulacje przekazane. AniuM, właśnie wczoraj zaliczyliśmy przeszkode czoło- chodnik :)) i Julka ma małego siniaczka :(
    Pati, Minik wszystko szybko nadrobi, tylko zdejmą mu gips. Przecież Mega Bohater z niego :smile:

    Julkę swego czasu kąpałam w kisielu. Ale wszystko robiłam na oko. Proporcji nie znam. Teraz kąpie w żelu SVR i później nakładam balsam też SVR. Drogie są te kosmetyki ale ja bardzo polecam.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 24th 2009
     permalink
    na siniaki polecam masc SINIAK, kosztuje grosze a jest niezawodna i dla dzieci i dla doroslych :) a tak poza tym to jeszcze bialko z jajca jest niezle czy maslo ale to nie zawsze czlowiek ma pod reka.

    co do szczepionki mmr2 to mi sie przypomnialo ze pisalas ze bedziesz zwlekac - nam sie udalo az Krzysko skonczyl 17miesiecy, ostatecznie sami sie zjawilismy kiedy nam pasowalo :) chociaz powiem ci ze lepiej sie z nia uwinac przed jesienia i sezonem zasmarkancowym
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMay 24th 2009
     permalink
    dziewczyny czy ja moge brac apap jesli karmie? no bo strasznie boli mnie kręgosłup szczegolnie w miejscu wkłucia znieczulenia(cc) jak ruszam głowa.Zaczal bolec juz wczoraj po spacerze, po cichu mysle ze to od pierwszej po porodzie gimnastyki serduchowej przedwczoraj :shamed:.Wzielam na noc 1 tabletke zeby spac, a dzis chodze jakbym kij połkneła.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 24th 2009 zmieniony
     permalink
    adaja nam położna mówiła, że można brać większość leków, apap też.
    Ja przez długi czas brałam ibuprom.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 24th 2009
     permalink
    ja slyszalam, ze w ciazy i przy karmieniu tylko cos zawierajacego Paracetamol w dawce 500 co 6 godzin- wiec Apap bedzie ok. Sama brala czasami i w ciazy i w czasie karmienia.
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 24th 2009
     permalink
    i slyszalam ze ibupromu niet...
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 24th 2009 zmieniony
     permalink
    mi go poleciła babeczka od laktacji. Ale nie w ciąży, a przy karmieniu. I to końską dawkę nawet.
    .
    .
    Ostatnio Alex po każdym jedzeniu płacze. W momencie kiedy wypluwa smoka lub cyca, zaczyna prężyć się i płakać. To trwa jakieś 3-5 min. Zjada max 90ml. Dziewczyny, czy któraś z Waszych pociech też tak miała? O co może chodzić? Na pewno się najada, bo jak wsadzam mu ponownie smoka lub cyca do buzi to wypluwa.
    Nie mogę patrzeć jak cierpi po każdym posiłku.... :cry:
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    Moja Julcia dzisiaj od rana krzyczy jak najęta "tatatatatata......." spodobało się - a tata jaki dumny:)

    a do mnie krzyczy "ej"
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    Brawa dla Julci :D
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    haha Aga :) u nas też ''tata'' było pierwsze, ''mama'' dopiero ok 9 miesiąca. Naczekałam się ale warto :)

    w ciąży i podczas karmienia można brać apap, ibupromu nie tykałam, zawsze myślałam, że jest zabroniony

    AniuM, bede probowala dzisiaj wykreslic Jule z zeszytu z przychodni, niby w srode powinna byc zaszczepiona. Musze to przelozyc. Do 17 miesiaca nie dam rady ale sierpien tez nie bedzie zly :)
    jest jeszcze taka sprawa, Julka miala wzwb nie w 6 miesiacu tylko w 12 i sie zastanawiam nad taka kwestia... normalnie jest tak, ze po wzwb jest jakies 6 miesiecy przerwy do mmr, a Jula by miala miec po 6 tyg.??? nie wiecie kogo mam sie zapytac o to czy ta przerwa jest wymagana czy nie? bo nie moge liczyć na obiektywne zdanie pediatry
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeMay 25th 2009 zmieniony
     permalink
    katy, Alex może nałyka sie powietrza. Musi dobrze odbeknąć i wtedy spróbuj ponownie podać mleczko
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    z tym tatatata w mojej szkole dla mamus mowili, ze maluchy najczesciej to pierwsze mowia, bo ten dzwiek latwo im stworzyc dzieki pierwszym zabkom- jezyk odbija sie o nie i wychodzi tatata lub dadada (tu ang. tatusie sie podniecaja:))
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    aga ja i na to 'ej' czekam z utesknieniem:))
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    zgadzam sie-to wynika z kolejnosci wypowiadanyvh sylab - budowy narzadów mowy:0 no i tatatata dadadada czy mamamama to zupełnie nieświadome słowa:) dopiero pojedyncze tata mama mogą aspirowac do swiadomego nazywania rodzica:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    Eee tam, ja się cieszyłam jak Juniorzy ciągiem wołali mamamamaaa - dla mnie to była muzyka ... inaczej jak balsam dla ciała :D
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    Gorzej jest jak najpierw bobas nauczy się nienienie i tak mu zostanie na dłużej ;)

    Jak długo po porodzie utrzymywała Wam się dziewczyny ta krecha na brzuchu? Nadal ją mam i zaczynam się zastanawiać czy kiedykolwiek się jej pozbędę;) Nie jest już tak widoczna jak w ciąży, ale jest.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    Aggnieszko, u mnie ta krecha utrzymywała się jakieś 6-7 m-cy po porodzie, potem sama zbledła i znikła całkowicie. A dodam, że ja naprawdę miałam ją grubą i ciemną ...
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    niestety mam ją do dzis, jest bledsza ale jest. Cała ciąże cieszyłam się, że jej nie mam aż tu wyszła chyba w 39 tygodniu. Ginekolog powiedział, że do roku może być nawet. Ale ja mam ją dłużej.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    Anetusiu miedzy szczepieniami wystarcza jak jest 6tyg przerwy. Krzys mial mmr2 konczac 17miesiecy a na podtrzymujaca wzw i reszte ktora normalnie jest na poltora roku (czyli jakby nie bylo 5miesiecy pozniej) byl zapisany wlasnie po 6tyg takze tym sie nie wymigasz. mozesz tylko powiedziec ze dziecko ci goraczkuje i ze chyba jej zeby ida bo na dodatek ma katar straszny i juz masz powod do nieszczepienia :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    Agnieszko mi krecha po pierwszej ciazy utrzymywala sie ponad pol roku, w drugiej mi sie nie zrobila
    •  
      CommentAuthorizuu25
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    hej dziewczyny, czy wiecie co oznacza wciaganie wargi do buzi i cmokanie? Moja mała robi tak od paru dni. Strasznie nas to śmieszy, ale nie wiem czy to normalne. :) góry dzieki za info
    •  
      CommentAuthorizuu25
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    a propo wagi, ja w ciazy przytylam 31kg, narazie spadłam 16kg, waze 65 chcialabym jeszcze 10kg zrzucic, ale nie wiem czy mi sie uda bo juz nie karmie cycem :(
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    ja mam kreche widoczna do tej pory
    --
    •  
      CommentAuthorizuu25
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    ja tez mam kreche:(
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 25th 2009 zmieniony
     permalink
    Musimy się pochailć że od jakiegoś czasu robimy na nocniczek :bigsmile:, dzisiaj 3 razy złapałam siku i kupkę. Jak tylko sadzam Hanię od razu jest siku, a potem fanfary i pochały:clap::clap: mała to bardzo lubi i chyba się czuje dumna.:tooth:

    Co do krechy to jeszcze troszkę mam, ale trzeba się przyjżeć, zwłaszcza teraz jak jestem bardzo opalona.:wink:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    Nie ważne czy pierwsze słowa są ze zrozumieniem czy bez - ale ogromnie cieszą i aż się chce tego słuchać - a mama to pewnie powie już ze zrozumieniem:) hi hi

    Ależ dzisiaj mała mi się zgrzała - była mokrusieńka - a jechałyśmy z pół godzinki - i usnęła w foteliku - potem fotelik był mokry - z niej się lał pot kropelkami - a ja mam auto bez klimy a bałam się otworzyc okno aby je nie przewiało. Ech muszę przeprowadzić chyba dzisiaj z mężem rozmowę na temat zmiany auta, z którą już noszę się jakiś czas.
    Bo inaczej nigdzie się nie ruszę, a Julcia była tylko w bodach z krótkim rękawkiem i spodenkach - więc już cieniej jej nie ubiorę.
    :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    kochane, wejdźcie na forum o KARMIENIU...mam dylemat naprawdę... podzielcie sie swoim zdaniem. POZDRÓWKI
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 25th 2009
     permalink
    Aga u nas otwieralismy okno po przekatnej - fotelik Krzysia za fotelem kierowcy jest wpiety a otwieralismy okno od strony pasazera
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 26th 2009
     permalink
    Mamuśki wszystkiego najlepszego dla Was w tak pięknym dniu! Niech Wasze pociechy zdrowo się chowają a na Waszych buziach zawsze gościł szeroki uśmiech :D

    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 26th 2009
     permalink
    Drogie Mamy, Zycze Wam aby ten NASZ dzien byl naprawde wyjatkowy...
    az mi sie lezka w oku kreci, jak pomysle, ze to moj pierwszy taki dzien... wymarzony:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 26th 2009
     permalink
    wiecie co wlasnie dostalam smsa od Katy - jest z Aleksem od wczoraj w szpitalu i az mnie strzachnelo - wyobrazcie sobie ze nie dosc ze spi na podlodze to jeszcze musiala 5zl zaplacic zeby dostac przegotowanej wody do zrobienia mleka. toc to sie noz w kieszeni otwiera!!!!!!!!!!!!!!!!!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 26th 2009
     permalink
    O cholera! Kpina :devil::devil::devil:

    Aniu a masz wieści co się stało?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 26th 2009
     permalink
    osz kur...
    A co sie stało?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 26th 2009
     permalink
    Aleks ma za wysokie tetno, lekarze stwierdzili ze trzeba to sprawdzic. wczoraj mial 120 dzisaij 172. swoja droga googlowalam i na kardio.pl bylo ze w pierwszych miesiacach zycia nawet do 220uderzen na minute moze byc. no ale lepiej wiadomo dmuchac na zimne... chociaz wspolczuje Katy stresa i warunkow w jakich przyszlo im byc
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 26th 2009
     permalink
    Oczywiście lepiej dmuchać na zimne i sprawdzić ...
    Aniu ja też współczuję Katy, przecież to do tv się nadaje!!!
    Pozdrów ją i powiedz, że kciuczymy tutaj za nich.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.