Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 2nd 2009
     permalink
    Mam pytanie dotyczące kaszki Sinlac. Czy można ją dodawać do mleka czy robi się ją tylko na wodzie?
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJun 2nd 2009
     permalink
    witam:) po raz pierwszy na tym watku i od razu z pytaniem,moj szkrab ma zoltaczke dzisiaj nas wyposcili ze szpitala ale w czwartek mamy znowu jechac na kontrole,niestety lekarze powiedzieli ze maly ma duzo jesc co 3-4 godz. po 85-90 ml niestety on nie chce jesc i tak po 30-40 ml zasypia,boje sie ze znowu skonczymy w szpitalu,czy wasze pociechy jedza regolarnie tyle samo mniej wiecej i do tego duzo?czy czekacie az sami sie obudza czy budzicie ich co 4 godz na papu?zaczynam wpadac w paranoje
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 2nd 2009
     permalink
    ogólnie Sinlac to jest produkt mleko zastępczy i znalazłam w sieci takie coś:

    Sinlac jest pelnowartosciowym posilkiem po przygotowaniu na samej wodzie tzn.
    zawiera juz odpowiednia ilosc bialka, tluszczow, weglowodanow oraz witamin i
    skladnikow mineralnych. Przygotwanie Silnlacu na innym produkcie, ktory
    rowniez charateryzuje sie okreslona wartoscia odzywcza (np. mleko) moze
    spowodowac ze gotowy produkt bedzie zbyt energetyczny a jednoczesnie podwoii
    sie zawartosc bialka i wapnia, co przy dlugotrwalym podawaniu moze znacznie
    obciazyc nerki.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 2nd 2009
     permalink
    Pandy dla tygodniowego Malca porcja 30-40 nie jest aż tak mała :) Dobrze jednak by było jakbyś wybudzała szkraba jedynie w nocy pozwalając pospać o godz dłużej. Im bardziej będzie się pozbywał żółtaczki tym mniej będzie śpiący i bardziej głodny
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 2nd 2009
     permalink
    Dziękuję And. Myslałam, że to normalna kaszka, a potem poczytałam na opakowaniu, że to z wodą się przyrządza. No nic to, bedziemy w takim razie jeść wodną kaszkę :)
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJun 2nd 2009
     permalink
    dzieki AND,po tym tyg spedzonym w szpitalu 24 godz na dobe to juz wszystko wydaje mi sie podejrzane,boje sie ze sobie nie poradze z malym
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeJun 2nd 2009
     permalink
    Ja też cały czas zastanawiałam się czy mam wystarczająco dużo mleka(karmie piersią). Na początku też bez przerwy spał. Na karnienie musiałam go wybudzać, smyrać po całym ciele by nie usypiał w trakcie karmienia. Było to konieczne do pobudzenia laktacji. Teraz bobas ma 3 tygodnie. Regularnie co 2-2,5 godziny sam upomina sie o jedzonko. Wyszedł ze szpitala z waga 3120gram teraz juz ma 3830.

    Wszystkie kobiety przez to przechodzą. Widzę, że dopadła cie mała deprecha poporodowa. Ja po wyjściu ze szpitala ciągle się rozklejałam. Ryczałam z byle powodu. Oddałam dzidzie tacie i teściowej. Przespałam kilka godzin i wszelkie zmartwienia poszły w zapomienie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJun 3rd 2009
     permalink
    sylwunia, :clap::clap::clap:. Pięknie Twój synek przybrał. Powodzenia w dalszym cyckowaniu!
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 3rd 2009
     permalink
    to ja też trochę o jedzeniu. Moje złoto ma dwa miesiące, a ciągle je jak wróbelek, tj 70ml mieszanki. teraz dla odmiany zjadł mi 40ML, hmm.............
    bywa, że zje 90, ale to sporadycznie.
    jak mu rozepchać brzuch żeby jadł więcej? czasami podaję też cyca, ale nie wiem ile z niego zjada.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 3rd 2009
     permalink
    Jeśli przybiera prawidłowo na wadze to chyba nie ma sie czym martwić. Moja mała ma 4 miesiące i też nie zjada tyle ile jest napisane, że powinna zjeść. Nie zmuszam jej do jedzenia, jak jest bardziej głodna to zjada więcej, jak nie jest to i 100 nie wypija,a zdarza się że i 50 jej wystarczy.
    I wydaje mi się, że lepiej od małego nie tuczyć, bo potem odchudzić nie jest łatwo. Mam w rodzinie 11 letnią dziewczynkę, która waży więcej ode mnie.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 3rd 2009
     permalink
    Czym wyczyścić dziecko pomazane długopisem? Mój syn raczył sobie pięknie wytatuować ręce i nogi, a dzisiaj mamy wizytę na 18 u ortopedy...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 3rd 2009
     permalink
    NR nam pomaga po prostu mydło i wda :P
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 3rd 2009
     permalink
    Jak wstanie to muszę się tym zająć...
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 3rd 2009
     permalink
    Czy Wasze pociechy też miały fazę tupania jedną nogą - Julcia od jakiegoś czasu tupie i kopie tylko prawą nogą - tj lewą też ale dużo mniej - czy to nie jest nic niepokojącego???
    Tak upodobała sobie prawą nogę , że wszystko co się da nią robić to robi:) A zabawki i reszte bierze najczęściej do lewej rączki i tą też ma mocniejszą bo bardziej boli jak przyłoży mi:)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 4th 2009 zmieniony
     permalink
    AGA, Małgosia od jakiegos czasu bardziej nachalnie macha prawą reką, jak robocik czasem...ale to chyba normalne...

    DZIEWCZYNY, na DZIDZIACH mam pytanie, zajrzycie?
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 4th 2009
     permalink
    Czy któraś z Was się orientuje jak często dziecko powinno odwiedzać ortopedę? W jakim wieku?
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeJun 4th 2009
     permalink
    Ja zapytam: kiedy iść do ortopedy po raz pierwszy???
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 4th 2009
     permalink
    Po raz pierwszy powinno się iść, jak dziecko ma około 2 miesięcy.
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeJun 4th 2009
     permalink
    Dzięki ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 4th 2009
     permalink
    witajcie. rozentuzjazmowana opinia i fotki u mnie:) PRZYMIERZYŁYŚMY MEI TAI :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 5th 2009
     permalink
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeJun 5th 2009
     permalink
    jaka iloscia kaszki zageszczac mleko modyfikowane zeby mala je mogla pic z butelki i jaka kaszka to najlepiej zrobic???
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 5th 2009
     permalink
    Ja zrezygnowałam z kaszki, bo powoduje u małej zaparcia. Stosowałyśmy ryżową z owocami Nestle. Około 5 łyżeczek dawałam na 150 ml mleka. Przez zwykły smoczek nie szła, musiałam kupić z większym przepływem.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 5th 2009
     permalink
    Dziewczyny polecają kukurydzianą kaszkę, ale wiem czy jest nadal w sprzedaży, bo nie mogłam jej znaleźć. Kupiłam kleik, ale jeszcze go nie podawałam. Mam wrażenie, że płatki w nim są dość duże
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 5th 2009
     permalink
    W ogóle kaszki powodują zaparcia, zwłaszcza ryżowo-kukurydziane.
    Alexi z reguły na opakowaniu pisze ile miarek na ile ml mleka. Moi panowie lubią Nestle do dziś, z Bobowity były mega zaparcia ...
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJun 5th 2009
     permalink
    Katy, ty sie martwisz ze twoj synek budzi sie w nocy, a ja marwie sie jak ja sie obudze w nocy lub nad ranem i--cisza, leze jak na szpilkach i nasluchuje, jak zamruczy to ide spac dalej, tak czy siak zawsze juz bedziemy martwic sie o naszych bąbli.
    Dziewczyny jesli np na lekarstwie jest napisane-- od 3 miesiecy--to znaczy ze mozna po skonczeniu 2 czy 3 miesiecy??
    a i jeszcze, ile godzin moze stac w lodówce sciągnięte mleczko?
    --
  1.  permalink
    Piotrus tez pije kaszke na noc-rózne raz Nestle raz Bobovity ,ja na 150 ml daje takie 3 miarki jak od mleka
    smoczek najlepiej dokupic ten trójprzepływowy polecam Lovi pasuje do butelek aventa i kosztuje dwa razy mniej
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeJun 5th 2009
     permalink
    dzieki dziewczyny za szybka odpowiedz:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 5th 2009
     permalink
    Czytałam gdzieś, że przy zaparciach warto stosować Trilac. Wiecie coś o tym?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 5th 2009
     permalink
    adaja78: Dziewczyny jesli np na lekarstwie jest napisane-- od 3 miesiecy--to znaczy ze mozna po skonczeniu 2 czy 3 miesiecy?


    Wg mnie skończone 3m-ce życia.
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJun 5th 2009
     permalink
    adaja w lodówce 2 albo trzy dni (nie pamiętam, bo nigdy aż tyle u mnie nie czekało) a w pokoju jak nie ma upałów to 12 godz :)
    --
  2.  permalink
    czy któraz z Was stosuje syrop IBUM?
    chodzi o to ze nie wiem czy tam dawke leku podaje sie mniejsza niz np nurofenu?
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJun 5th 2009
     permalink
    adaja mleko mozna przechowywac w lodowce 5 dni jesli lodowka jest ustawiona na poziom 4 lub wiecej a mrozic na 6 mies. wiem bo polozna mi dala materialy na ten temat
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJun 5th 2009
     permalink
    bylismy w szpitalu wczoraj na badaniach i zoltaczka malemu przechodzi,przybral tez na wadze wiec wszystko idzie ok,chyba faktycznie mala deprecha mnie lapala ale sie wyspalam i spoko juz,a plakac to jak bylam w szpitalu to mialam 2 dni takie co chwilke plakalam jak widzialam wenflon w raczce malucha i jak co 6 godz mu pobierali krew a on nawet nie mial sily drgnac
    wiem ze po jedzeniu moze sie zdarzyc ze maly zwroci pokarm ale dzis w nocy i rano zwymiotowal i to tak ze caly byl mokry czy to normalne?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 5th 2009
     permalink
    Pandy zwrócił czy mu się ulało?
    Ulewanie u małych dzieci jest w początkach naturalne, zbyt dużo i łapczywie ssą pierś jak na możliwości swojego niedojrzałego układu pokarmowego :P
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJun 5th 2009
     permalink
    zwrocil,gdyby mu sie ulalo to od razu? a to tak po chwili jak go juz polozylam do luzeczka i to duza kaluza
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 5th 2009
     permalink
    Eee nie chce mi się wierzyć, że zwrócił. Czasem dzieciowi może się ulać po godzinie snu :P
    Maluchy mogą i potrafią sporo ulać - zwracanie to takie jakby chlustanie ...
    Kładź malucha na boku i podkładaj pieluszkę. No i po karmieniu potrzymaj go troszkę w pionie, w późniejszym czasie nauczy się odbijać zgromadzone powietrze :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 5th 2009
     permalink
    Pandy skombinuj suwaczek swojej dzidzi ;D
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 5th 2009
     permalink
    pandy, myślę, ze to ulanie i że normalne. don't panic :)
    --
  3.  permalink
    Witam
    Mam przeboje od wtorku, temperatura, ból pleców i głowy. W środę temp była już 38,99 więc pojechaliśmy wieczorem na pogotowie, okazało się, że mam zapalenie dróg moczowych i dostałam antybiotyk augmentin. Od wczoraj temperatury już nie mam i plecy mnie już nie bolą, mogę też już się wysiusiać, ale mam mega migrenowe bóle głowy, które zaczynają się tak ok. 15.00 i nasilają wieczorem.
    Maja wczoraj była niespokojna no i ma bardzo czerwoną pupcię, więc myję ją tylko wodą (nie husteczkami) i zasypuję samą dupcię mąką ziemniaczaną, mam nadzieję, że jej ładnie ściągnie, chyba, że macie sprawdzone sposoby na odparzoną pupcię, aż ma takie czerwone krostki.
    A i małej w środę zaczął brzydko pachnieć pępek i sączyła się krew, połona przyjechała, część kikuta odpadło po jej czyszczeniu i tylko w środku powiedziała, że zrobiła się ziarnica, czy coś, kazała 2 razy dziennie przez 2 dni przemywać gencjaną na spirytusie i 3 razy w ciągu dnia wpuszczać kroplę spirytusu. Jest poprawa, bo już następnego dnia nie było brzydkiego zapachu.
    Buziaki
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 6th 2009 zmieniony
     permalink
    Ja miałam raz poważny problem z odparzeniem, żadna maść ani krem nie pomagały, skuteczny okazał się dopiero odradzany przez wiekszość lekarzy Tormentiol ( położna nam podpowiedziała).
    Potem zakupiłam Penaten (jest bardzo gęsty) i teraz w razie jakiegokolwiek zaczerwienienia smaruję nim od razu i znika wszystko, a na co dzień stosujemy krem Hipp przeciw odparzeniom.
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJun 6th 2009
     permalink
    pewnie macie racje ze panikuje,sprobuje sie uspokoic:shamed:
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJun 6th 2009
     permalink
    u nas niestety tormentiol i penaten nie pomogły na czerwone krostki - wręcz po tym zaczęła sączyć się krew. U nas sprawdził się tylko bepanten maść. Ale każda pupa jest inna.
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeJun 6th 2009
     permalink
    u mnie na czerwone krostki sprawdziło sie mycie pupy wodą, częstre wietrzenie(zostałam przy tym kilka razy osikana) i sudocrem, tylko, że trzeba nałożyć bardzo cieniutką warstwę, zbyt gruba jeszcze nasila obiawy.
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeJun 6th 2009
     permalink
    nam tez pomagał bepanten masc no i oczywiscie wietrzenie i mysie woda w zadnym przypadku chusteczkami
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 7th 2009
     permalink
    dziewczyny, mamusie te trochę starszych dzieci. CHCEMY KUPIC spacerówkę - doradźcie coś sprawdzonego, niedrogiego, MAŁEGO - DOBREGO PO PROSTU. I zeby składało się do leżącej pozycji, bo widzę, że nie każdy sie składa. PORADŹCIE
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJun 7th 2009 zmieniony
     permalink
    kako a co ty masz za wozek teraz? nie da sie dokupic do niego spacerowkowego siedzonka?
    Tu jest link na dzidziowe fury :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 8th 2009
     permalink
    Mam mały problem z Antosią :/ i tak pomyślałam o Dzieciaczkach które mocno ulewają bo może powód jest podobny jak u nas...
    Mój Dzieć je bardzo chętnie i ładnie ale wystarczy że ma rajstopy, spodnie czy cokolwiek do pasa - nawet bardzo luźnego - po jedzeniu czy piciu jest mocne ulewanie :/ Na początku myślałam że to tylko obżarstwo, że nie trawi niektórych rzeczy itd ale wczoraj utwierdziłam sie że jednak nie :( Wystarczyły bardzo luźne rajstopy by była "ulewka", po kolejnym jedzeniu zdjęłam rajty i nie było nic dopóki ich nie założyłam.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 8th 2009
     permalink
    And co myślisz, że małą obciskają czy co ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 8th 2009
     permalink
    Iza nie koniecznie uciskają ale na pewno jakoś to jej przeszkadza. Nawet takie bardzo luźne rajstopki bez gumki wywołują taką reakcję. Dopóki nie byłam pewna nic nie pisałam na ten temat, teraz wiem to na 100%. Miękkie welurowe spodenki, rajty które w pasie lekko przylegają, mocniej zapięty pampers - po jedzeniu mega ulewanie z fontanną
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.