Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    my dawalismy Piotrusiowi mleko jak zaczynał sie wiercic-nie obudzony jeszcze,dalismy na spaniu odbił i spał dalej
    teraz dopiero od niedawna spi bez pobudki na mleko :)
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJun 12th 2009
     permalink
    Katy, moje brodawki najpierw (po karmieniu) sa biale i twarde a pozniej robia sie czrwone, kupilam AA Terapy Ja i Mama lanolina oczyszczona z alergenow, narazie troszke lepiej. A jesli chodzi o morze to slyszalam ze z takim malenstwem lepiej nie, bo na plazy jest dla niego za goraco i bedzie sie męczył, lepiej inne miejsce, ale jak uwazasz, ja bym sie nie zdecydowala, ale my wybieramy sie w moje rodzinne podlasie (tam gdzie Daniel sie począł hehe)podziekowac miejscowym bocianom -300km i niewiem jak to bedzie troche mnie to przeraza.
    Moj Daniel od samego poczatku przesypia w nocy 6-8 godz. ale przez caly dzien lubi konkretnie pojesc.Czy w związku z tym ze od poczatku nie karmie go piersia w nocy oznacza to ze w kazdej chwili moze wrocic płodnosc??
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJun 12th 2009
     permalink
    Jeju ile tu swiezych mam
    pozdrawiam was wszystkich z nad morza.

    my wlasnie siedzimy nad tym zimnym morzem,pogoda jak zwykle nam nie dopisuje.
    juz znajomi nas sie pytaja kiedy wyjzdzamy...
    hehe

    My jechalismy nad morze w nocy-wyjazd z wroclawia 2.40 i byla to swietna decyzja bo po 5godzinach obudzilam sie nad morzem.

    maz sie nie zmeczyl w ogole, bo Alicja spala cala droge.

    zaklimatyzowala sie bardzo dobrze,ma lepszy apetyt i w ogole czuje sie znakomicie.

    na zdjeciach wstawilam wam kilka-zaledwie pare.

    aha i ZAPRASZAM WAS DO NASZEGO SKLEPU NA ALLEGRO

    MOJ NICK TO BOCIEKSKLEP

    jakbyscie korzystaly to dajcie znac ze z forum
    beda duze znizki
    :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 13th 2009
     permalink
    witajcie w szarą mokrą sobotę. jesteśmy po pierwszym "POSIŁKU":) Pyyyyysznym:0 Szczegóły pod wykresem. miłego dnia
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJun 14th 2009
     permalink
    melduje sie z ojczyzny:))) podroz byla ok- wyruszylismy po kapieli, Ola przespala cala noc. na drugi dzien robilismy przerwy na kkarmienie i spacerki. Moja kokosia cala droge w dzien spala lub bawila sie zabawkami- pod koniec dopiero zaczela marudzic. Jechalismy 22 godziny. Ciesze sie ze mamy to za soba i nigdy jej juz takiej podrozy nie zafunduje...
    ogromniascie sie ciesze ze jestesmy juz w Polsce. mykam do mojego rozpakowywania:*
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 14th 2009
     permalink
    Witamy w naszym pięknym kraju:))
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJun 14th 2009
     permalink
    Emkaf i jak Ci sie podrozowalo?wiem ze to daleko i na pewnie meczaca droga ale ja wlasnie zastanawiam sie czy nie pojedziemy do polski samochodem w sierpniu,w ktorej czesci polski mieszkasz?
    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 14th 2009
     permalink
    WITAJ EMECZKO!
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJun 15th 2009
     permalink
    Mieszkam w olsztynie. Podroz byla by super gdyby- w polsce nie popsula nam sie klima, nie mielibysmy samochodu zapakowanego po dach...- nie mialam gdzie nog trzymac..., gdyby nie rozpoczely sie korki przed dlugim weekendem- byloby naprawde super. Radze wyruszyc na noc- nie omijajac wieczornej rutyny malucha, i obcykac w necie wszelkie remonty drog (omijac szczegolnie Bydgoszcz), ok 50% drog jest w remoncie... a to niemilosiernie wydluza podroz.
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJun 15th 2009 zmieniony
     permalink
    dzieki za wyrożnienie Bydgoszczy:)
    my juz po wakacjach, Julka po przeziebieniu a ja w trakcie, pogoda nas nie rozpieszczala. Ale i tak jestem szcześliwa, że nas w domu nie było :) odwiedziliśmy Zieloną Górę i było super :) gorąco polecam podróż wieczorem lub nocą. Wyruszyliśmy o 20,30, a o 00,30 bylismy na miejscu. Julka przespała drogę no i jedzenie typu obiad nie bylo potrzebne.
    najgorsze jest teraz to, że mąż wrocił do pracy i trzeba spaść na ziemie bo codziennosc się zaczela :(
    podrawiamy
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 15th 2009
     permalink
    Wpadam na chwilę tylko pochwalić się, że synowi objawiły się 2 nowe zęby – prawa i lewa dolna 5tka. Tzn. jedna jest ładnie na wierzchu, a druga trochę jeszcze pod dziąsłem, ale już wyczuwalna.
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJun 15th 2009
     permalink
    dziewczyny powtarzam swoje pytanie jakby ktoras mogla cos powiedziec na ten temat
    adaja78: Czy w związku z tym ze od poczatku nie karmie go piersia w nocy oznacza to ze w kazdej chwili moze wrocic płodnosc??

    i jeszcze jedno bardzo wazne pytanie-bo kompletnie nie wiem co robic- --jesli mamy zalecenie od lekarza karmic 6x dziennie, to czy budzic dziecko na pore karmienia? czy jesli np rano smacznie spi to czy go wybudzac? lub jak wrocimy ze spaceru i tez spi w najlepsze (4 godz), wszyscy (znajome, rodzina) radza zeby nie budzic, ze jak bedzie glodny to wtedy sie obudzi i ze jak dziecko spi to rosnie, CO ROBIC? POMÓZCIE PROSZE!! HEPL!!!
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 15th 2009
     permalink
    Adajo, jeśli nie karmisz ekologicznie, to płodność może wrócić już po sześciu tygodniach od porodu. Najlepiej zacznij obserwacje, nie przegapisz (najistotniejszy jest teraz śluz).

    Ilość dziennych karmień nie musi się przekładać na ilość pokarmu, jaką zjada dziecko. Jedno pociumka 12 razy dziennie, drugie wyssie mamę 5 razy. Zasada jest prosta: dopóki ładnie przybiera na wadze, jest zdrowe i zadowolone, warto się wsłuchać w jego rytm. My stosowaliśmy taką zasadę i Maja nie wygląda na nieszczęśliwe czy niedojedzone stworzenie :smile:. Daniel na bank sam się upomni o cyca, jeśli będzie potrzebował większej ilości mleka.
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJun 15th 2009
     permalink
    dzieki Fiufiu, ale wlasnie chodzi o to ze ja karmie cycem (kiedy tylko zechce a zawsze przed butelka)i dokarmiam butelka bo za malo przybieral na wadze stad to czeste karmienie i wieksza ilosc.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 15th 2009
     permalink
    A ja właśnie dzisiaj umówiłam nas na pierwsze zajęcia na basenie dla niemowląt:) nie mogę sie doczekać:) idziemy w przyszły wtorek. A jutro idziemy do okulisty - kontrolnie, trochę ze wzgledu na tą różnicę wygladu oczek. Mam nadzieję, ze wszystko bedzie ok i że to po prostu taka jej uroda. Zobaczymy co powie pani okulistka.
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJun 15th 2009
     permalink
    adaja78, w pomocy jest artykuł pt. "Powrót płodności poporodzie". Informacje tam zawarte są i dla Ciebie, jako że karmisz w sposób mieszany.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 15th 2009
     permalink
    adaja u Ciebie jest problem, bo Daniel je za mało?
    tj za rzadko?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  2.  permalink
    Hej dziewczyny. Sorki, że wpadam tak rzadko, ale przy małej to nie mam czasu usiąść do kompa, bo jak śpi to akurat jesteśmy na spacerku, albo robię porządki w domu i obiadek. Ponadto szwankuje mi internet.
    Ja jednak nie będę wybudzać małej, bo przybiera na wadze i to sporo, urodziła się z wagą 3150g, a dziś byłyśmy na ważeniu (fakt, że pani doktor ważyła w ubranku i w pampersie, który chyba był pełny) i Maja ważyła 4400g, czyli waży już na pewno gdzieś 4200, a jeszcze nie skończyła 4 tygodni:shocked:
    Pozdrawiam Was serdecznie, a ja się zastanawiam czy z Majeczką możemy teraz w niedzielę jechać do teściów (40km). Bedzie miała 4 tygodnie i 3 dni, co wy na to???
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 15th 2009
     permalink
    Wg mnie spokojnie możecie jechać
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJun 15th 2009
     permalink
    dzieki Josaris- juz doczytalam i wszzystko wiem.
    mam pytanie do AND222S o ile pamietam ty uzywasz pieluszek babydream rosmanna? co mozesz mi na ich temat powiedziec?
    Ja uzywam bella happy 2 i na cale miasto moge 2 dostac tylko w jednym sklepie wrrr, nie wiem dlaczego.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 15th 2009
     permalink
    Adajko z rossmana miałam może ze 2 paczki głównie noworodkowe i raz czy dwa kupiłam większe. Używa ich chyba AniaM. Jak dla mnie są ok podobne do Happy. Ostatnio jednak obie baby mam już dłuuuugo na Huagis Kubusiowych
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 15th 2009 zmieniony
     permalink
    my uzywaliśmy rossmanowskich, były fajne. jednak przerzucilismy się na pampersy. Ale babydream polecam - są ok.
    Cały czas uzywamy chusteczek babydream - tych w białym opakowaniu po 80 sztuk. Sa baaardzo fajne
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 15th 2009
     permalink
    Mi się wydają te pieluchy z rossmana bardzo grube i sztywne w porównaniu do pampersów.
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJun 15th 2009
     permalink
    aggnieszko, ja pierwsze pieluszki uzywalam pampers newborn, natepne tez pampers a polozna powiedziala zeby dodatkowo wkladac miedzy nozki tetrowa pieluche zeby nózki rokładał a w samych pamperasach nozki zlaczal, ale kiedy dostalam od znajomego bella happy to ladnie nozki byly w nich rozlozone i nie trzeba bylo pieluchy dodatkowej.Tak to prawda jest spora roznica w grubosci, a na poczatek te grube chyba sa praktyczniejsze.Pytam o pieluchy bo chcialabym jakies tansze ale dobre, bo jak patrze ile kasy leci na pieluchy :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    Adaja, w sumie to bez znaczenia, czy jest butelka, czy nie, jeśli przy obecnym systemie karmienia dobrze przybiera, to wszystko ok. Maja przesypiała nam od ok. 2 do 5. miesiąca życia całe noce, a potem zaczęła się jazda i ciumkanie kilka razy co noc - sama się upomniała. Moim zdaniem dopóki dziecko zdrowe, najedzone i szczęśliwe, możesz spać spokojnie.
    --
  3.  permalink
    Cienkie i fajne pieluchy polecam z Lidla-tansze niz z rossmana
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    Ja również jestem zdania, że nie trzeba wybudzać malucha na karmienie jeśli wagowo przybiera.
    A co do pieluch, niestety czy stety u nas tylko sprawdzają się Pampersy, inne uczulały ...
  4.  permalink
    no ja od jakiegos czasu kupuje te pampersy wciagane jak majtki dla chłopców bo przewijanie u nas to masakra
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    witam nowe mamy, ale sie tloczno zrobilo, suuuuper :))

    jesli idzie o wybudzanie malca to jestem za dopoki 2miesiecy nie skonczy w nocy co 4h - przeciez to doibre dla unormowania laktacji takze ale i dla malucha (czesto dzieci najadaja sie przez sen weic to juz w ogole dobrze) no ale starszyzny to nie ma co budzic niech spi :))

    co do pieluch to ja z rossmana kupuje teraz sporadycznie, troche im sie podrozalo. 90% zakupow to pieluchy z LIDLa - opakowanie junior kosztuje 25zl na promocji normalnie 30 a jak sa na promocji to biore po porstu 2paczki :)) biedronkowskie sie skiepscily niestety. z tych z lidla jestem BARDZO BARDZO zadowolona. w rossmanie czasami kupuje te pielucho-majtki babydream ale troche drogo wychodzi zwlaszcza jak dziecko ma biegunki :|
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    musze sprobowac lidlowych bo mi tez przyjaciólka polecała
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    dziewczyny ile u waszych dzieci utrzymywaly sie brzydkie (rzadkie i zoltawe jak u niemowlaka) kupy po grypie zoladkowej/ratawirusie???
    u nas apogeum bylo w zeszlym tygodniu a teraz mimo dicofloru dalej czesto i brzydko sie zalatwia. wczesniej po 2dnaich bylo juz ok a teraz bez zmian. lekarka przez tel powiedziala ze wiecej niz docoflor nic dac nie moge ale ja sie stresuje bo to juz tyle trwa :|
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    Aniu jak moje miały rota to rzadkie kupy utrzymywały się jakieś 2,5tyg na pewno ...
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    U nas też około 2 tygodni.
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    u nas 10 dni :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    mamusie, zapraszamy do nas - duuuuzo nowości, niespodzianek i fotek:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    dzieki dziewczyny, uspokoilyscie mnie ufffff
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    ooo o Lidlu niepomyslalam a przeciez mam blisko :) dzis tesciowa przyniosla pampersy, jutro tesciu kupi happy, wiec za jakies 3 tygodnie hehe:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    AniuM, u nas też przy biegunce wirusowej kupy były brzydkie jakieś dwa tygodnie.

    Najczęściej używamy huggiesów super flex i pampersów. Był czas, że kupowałam dada, ale ostatnio Jaś dostał uczulenie. Wg mnie są bardzo sztywne, grube i nieprzewiewne. Pampersy są najmilsze w dotyku, ale na początku, gdy synek był mały, to każda kupa zamiast w pampersie była na plecach (nie chodziło o rozmiar). Muszę spróbować tych z lidla. A pieluchomajtki pampersa dobre są? Czym różnią się active baby od let's go? :shamed:

    Muszę się pochwalić, że mój synek waży 11,5 kg, mimo że jest niejadkiem :smile:. Tak pięknie teraz nadrabia! Mam nadzieję, że na dobre pożegnalismy wszelkie choróbska.
  5.  permalink
    activ baby to sa zwykłe pieluchy a lets go to sa wciagane jak majtki uniwersalne.My uzywamy Pampers activ Boy pants one maja ten wkłąd z przodu dłuzszy bo chłopcy inaczej zasiusiaja pieluszke jak dziewczynki.Polecam-narazie nasze ulubione Lidlowe musielismy pozegnac poniewaz mały nie chce da c sie przewinac na lezaco-stad pieluchomajtki
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJun 17th 2009
     permalink
    dzieki Emkaf za odpowiedz,ja jestem z Krosna (podkarpackie) wiec cala polske musze przejechac,ale najpierw musze zalatwic paszport
    ja nie wybudzam malucha w nocy bo wczesniej budzil sie co 3 godz. a teraz co 2 i ciagle glodny a na wadze przybiera ladnie urodzil sie 3.15kg a teraz wazy 3.88kg
    ostatnie 2 dni strasznie marudny sie zrobil nic mu nie pasuje,ciagle placze bez powodu,myslalam ze to kolka ale jak go przytule to sie na chwile uspokoi,nawet zasnie na mojej piersi ale jak go chce do luzeczka wlozyc to wielki krzyk,to samo ze zmiana pieluchy itp. mial tez problemy z kupka (karmie piersia i butelka) ale juz lepiej daje mu przegotowanej wody tylko mam pytanie bo kupilam nowe mleko tej samej firmy tylko niby ulatwia trawienie i nie wiem czy jak bede mu dawac nowe to jakos mam je specjalnie zaczac podawac? bo niby to zmiana mleka ale ta sama firma
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 17th 2009
     permalink
    nie wiem na jakim wątku się spytać to pytam się tutaj:bigsmile:

    mam problem kapciowy:) nie wiem czy Hania powinna chodzić po domu w butkach/kapciach (jeśli tak to jakich) czy ma pomyakć na boso?? wizytę u ortopedy mamy w lipcu dlatego pytam tutaj:(

    niby lepiej bez butów/kapci a ostatnio wpadł mi w ręce artykół że lepiej w butach bo wtedy staw skokowy i inne takie sa usztywnione i dzieck osobie kostek itd nei wykrzywia..i zgłupiałam..
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 17th 2009
     permalink
    Beata dopoki dziecko pewnie samo nie chodzi to mowia zeby na bosaka a jak sie zacznie przemieszczac to juz kapcie/buty
    ja kupowalam Krzysiowi z befado ale ze cene kosmiczna osiagnely (ok 35zl) to postawilam na salndalki ze skora w srodku (w ccc ok 40zl), w zeszlym sezonie jak juz nie bylo tak cieplo zeby na dwor w sandalach chodzil to donaszal je po domu, no i jednak sandaly mniej scaigal niz kapciuchy
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 17th 2009 zmieniony
     permalink
    W lipcowym "Dziecku" jest artykuł o anty dla karmiących.
    Kto ma ten numer? Co tam piszą? Kto jest ekspertem? Znów Medard Lech?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 17th 2009
     permalink
    dziewczyny, wybieramy się na basen z małą do AKADEMII MALUCHA - specjalne zajecia dla niemowlaków. Czy miałyście jakieś doswiadczenia? Mamom, które były z takimi maluszkami na basenie, Z GÓRY DZIEKUJĘ ZA INFORMACJE :)
    miłego dnia. My dzisiaj testujemy nową brykę:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 17th 2009
     permalink
    Kako ja byłam z Juniorami na basenie jak mieli rok i 3m-ce ... podejrzewam, że pytasz o mamy z maluchami jeszcze :D
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJun 17th 2009
     permalink
    Ja chodzę z Szymonem od 3 miesięcy. Jakie informacje Cię interesują konkretnie?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 17th 2009
     permalink
    o PTYSIU, super! Skoro chodzicie od 3 miesiecy, tzn. że wszystko OK? Głównie szukam informacji o SKUTKACH UBOCZNYCH. Jakieś infekcje dróg moczowych czy cos? Bo różne są głosy. Ale my jestesmy bardzo na TAK nastawieni. Jednak chcę popytać
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 17th 2009
     permalink
    Zapytam z ciekawości ...
    Kiedyś znajoma mi mówiła, że musiała mieć aktualne badanie gin, że wszystko ok, bo inaczej by ją na basen z dzieckiem nie wpuścili? Czy dalej to praktykują? :P
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJun 17th 2009 zmieniony
     permalink
    Izunia nie musiałam żadnych badań robić. Jeśli woda jest pół na pół ozonowana - to z tego co wiem raczej nikłe prawdopodobieństwo jest zakażenia takiego maluszka. Szymon musiał mieć pozwolenie od lekarza, ja nie.

    Wiesz Kako, spotkałam się z takimi informacjami, że z dziewczynkami to lepiej nie chodzić, bo w środowisku wodnym szybciej rozwijają się bakterie, ale z nami pływa dużo malutkich dziewczynek i żadna mama nic nie mówiła, żeby dzieci miały infekcje. Mam przyjaciółkę, której córeczka non stop miała bakterię w moczu (nie chodziły jeszcze na basen), ale i tak doktorka pozwoliła iść na basen. Oczywiście dopiero jak wyleczyły do końca i bakterii nie było przez dwa miesiące w cotygodniowym badaniu.
    W Polsce po prostu basen dla malucha jest jeszcze mało rozpowszechniony i wydaje mi się, że stąd mogą wypływać obawy tego typu. Poza tym infekcje można złapać nie tylko na basenie.
    Moja siostra ze swoją córcią chodzą odkąd mała skończyła 3 miesiące - też nie mieli żadnych problemów jak do tej pory (Maja ma teraz 14 miesięcy)
    Jak masz wątpliwości - najlepiej zadzwonić do swojej pediatry.
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 17th 2009
     permalink
    Aniu, dziękuje..póki co pomyka w tych sandakach Bartkowych, bo na dworze w nich jeszcze nie była, bo zimno:(( ale upoluję moze jakieś befado to będzie miała po domu..swoją drogą z lekka wariują z cenami butów dla dzieci..


    co do Basenu, u nas badania miało mieć tylko dziecko;))..my niestety musieliśmy zrezygnować bo Hania wymiotowała..i nie było szans na basen:(
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.