Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 21st 2009
     permalink
    Magdalenko wszystko robisz TAK. noworodkom troche czasu zajmuja nim "zalapia" o co chodzi, daj sobie i Maciusiowi czas na dogranie sie, jak trybiki zaskocza bedzie znacznie latwiej
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 21st 2009 zmieniony
     permalink
    heh, pamiętam jak Alex miał 7 dni :) jeśli nie spał to wisiał na cycu i tak w kółko z przerwami na przewijanie, wtedy jeszcze nie miał kolki i był takim słodkim okruszkiem, który stresował mamę jak w nocy nie budził się na jedzenie.
    Gdybym wiedziała tyle co teraz inaczej bym postępowała z noworodkiem.
    .
    Dziewczyny, czy można mieszać dwa rodzaje mlek?
    Alex je bebilon pepti ze względu na kolkę (tu akurat nic nie pomógł) i na podejrzenie skazy białkowej. Od tygodnia dosypuję mu do butelki łyżeczkę Enfamilu, a także przestałam stosować dietę i jem zupełnie wszystko (tyle, że piersią już prawie nie karmię).
    u Alexa nie widzę żadnej zmiany. wszystko jest jak dawniej, nic mu nie dolega, ani nic nowego nie wyskakuje.
    ...Jedyną zmianą jest to, że więcej je( o 10ml, ale dobre i to), tak jakby mu to mleczko lepiej smakowało.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 21st 2009
     permalink
    inaczej czyli JAK?
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 21st 2009
     permalink
    A dlaczego mieszasz te mleka?
    Jeśli ma skazę to mu to może zaszkodzić tylko.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    Katy moim zdaniem nie powinno sie mieszac 2 mlek tylko ot tak sobie, no chyba ze chcesz przejsc na enfamil to powoli zwiekszasz dawke i schodzisz z bebilonu. pogadaj z pediatra ale wg mnie to nie jest dobre rozwiazanie
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    Misia nie mylisz się odnośnie swojej pediatry ... faktycznie nazwijmy to jest nieoczytana :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    Katy a kto Ci doradził mieszanie dwóch mieszanek?
    Wiesz dla mnie to jakbyś parzyła sobie dwie różne kawy w jednym kubku ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    Iza ty ... ale ja 2 rozne czasami parze - np czekoladowa czy orzechowa zmieszana z normalna :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    Ania a ja nigdy :tooth:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    nie wiesz kochana co tracisz :) ja uwielbiam kawy smakowe chociaz mam przesyt waniliowej, musze sie o jakas inna upomniec :)
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    O własnie Izka ja też w ekspresie robię Lavazze i smakową śmietankową hihihihihi
    Ale wracając do tematu to pierwsze słysze mieszać różne rodzaje mleka :shocked::shocked::shocked: po co ta łyżeczka Enfamilu i kto kazał tak robić, jakie ma to mieć znaczenie dla dziecka?????
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    ja też nie rozumiem :confused: pepti jest na problemy, a jak ich nie ma to po co??? to już przejdz na enfamil, a nie mieszasz
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    No dobra, może podałam zły przykład ... ale łączenie dwóch mieszanek to dla mnie absurd!
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    My jak mieliśmy przejść na Bebilon Pepi to lekarka mówiła, że gdyby dziecko nie zaakceptowało smaku to na początku można mieszać z wcześniej stosowanym mlekiem, u nas to był Bebilon HA. Ale obeszło się bez potrzeby mieszania, bo Gabi nie zauważyła chyba nawet, że jej mleczko zmieniono.
  1.  permalink
    U nie była dziś położna i też podejrzewa, że zmiany na buźce Mai mogą być skazowe, więc kazała trzymać dietę i dodatkowo zaleciła kupić emulsję i krem emolium.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    Emolium mogę spokojnie polecić, chociaż u Oliwki najlepiej sprawdziła się seria AVENE Trixera - poprostu super. A z Emolium dobry jest rzede wszystkim krem specjalny ;)
    --
  2.  permalink
    Dzięki IWA Pozdrawiam
    Ja się zastanawiam czy to na pewno od mleka czy w ogóle nabiału.
    A chciałam zapytać po jakim czasie od spożycia danego produktu może wystąpić na niego uczulenie. Bo generalnie ja jem banany i arbuza i do tej pory nic nie było.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    Nawt 2-3 tygodnie po spożyciu! Raczej nigdy nie ma wysypki od razu czyli na drugi dzień tylko po kilku dniach :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    Alergolog mi mówiła, że 2 tygodnie nawet trzeba czekać na reakcje i obserwować.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 22nd 2009 zmieniony
     permalink
    przeczytałam cytuje "absurdy" i zaczerpnęłam wiedzy u pediatry. Te dwa rodzaje mleka można łączyć.
    A po co?
    1. Dla poprawy smaku. Próbowałyście kiedyś bebilon pepti? fuj! Trudno jest jeść co nie smakuje, a enfamil jest słodki i smaczny.
    2. chcemy wykluczyć skazę białkową, jeśli nic nadal nie będzie się działo, przejdę całkowicie na enfamil, ale stopniowo i bardzo ostrożnie.
    .
    AniuM inaczej czyli
    -nie budziłabym dziecka po 4 godz snu na jedzenie,
    - przy nawale w pierwszych dniach odciągałabym mleko na maxa i dopiero podawała cyca małemu
    - uniknęłabym zastoju i stanu zapalnego, po którym z moimi cyckami stało się to co się stało.
    - i najważniejsze - częściej kładłabym go na brzuszek mimo oporów, może do tej pory by to polubił.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJun 22nd 2009 zmieniony
     permalink
    jeżeli dziecko ma skaze lub inne problemy wypisane na opakowaniu to nie można łączyć bebilonu pepti z zwykłym modyfikowanym bo wtedy jaki to ma sens podawać pepti??????
    a Twoj punkt 1 jest bez sensu bo dla poprawy smaku można dodać coś innego niż mleko, np. kaszkę
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    no tak Aleks jest za mały, to np. glukoze.
    Katy pepti to jest preparat na problemy, jeżeli Aleksowi nic nie jest to przejdz na zwykłe modyfikowane. Ale to jest oczywiście moje zdanie
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    Anetusia OCZYWIŚCIE szanuję Twoje zdanie, w końcu po to poruszyłam tu temat, aby poznać Waszą opinię.
    Ale po co mam dosładzać glukozą, skoro mogę czymś bardziej wartościowym jednocześnie sprawdzając czy ta cholerna skaza się pojawi.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    punkt 2 jest ok :)
    ale jak Aleks bedzie miał skaze (odpukać oczywiście) to nie będziesz mogła dosładzać mlekiem
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    dla mnie mieszanie tego typu mlek jest bardzo dziwne. poza tym po co w ogole dosladzac???? przeciez male dziecko nie zna jeszcze slodkiego czy slonego smaku, akceptuje to co mu podajemy. mleko mamy tez raz jest slodkie raz gorzkawe zalezy czego kobita sie naje. poza tym skoro Aleks mial problemy kolkowe to moim zdaniem trzeba uwazac podwojnie przy takich mieszankach. do konca nie bedzie mozna znalezc problemu. ja bym sie konsulotwala jeszcze z innym lekarzem bo o tach praktykach czytam po raz pierwszy....

    co do innych zachowan - przy nawale NIGDY nie odciaga sie do konca bo wzmaga sie produkcja mleka co wlasnie prowadzi do zapalenia piersi, po drugie noworodka powinno sie wybudzac co 3-4godziny zwlaszcza jesli dziecko przechodzilo zoltaczke, inaczej samo jest zbyt leniwe zeby sie wybudzic. bylo juz na 28 kilka takich leniuchow wlasnie z powodu bilirubiny
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 22nd 2009 zmieniony
     permalink
    Hmmmmmmmm - Bebilon Pepti owszem najlepszy w smaku nie jest, ale to nic w porownaniu z Nutramigenem - drugim mlekiem podawanym przy skazie (alergi na nabiał i soję). Dosładzanie za pomocą mieszania mleka u 2 misięczniaka .......................??? no nie wiem.....
    i niby ta jedna łyżeczka ma na tyle o sobie dac znać, żeby sie alergia objawiła???? niekoniecznie - to za mała dawka na obsypanie dziecka a jednoczesnia za duża, bo jeżeli nabiał je uczula to alergen będzie cały czas w dziecku................
    Moja mała w wieku prawie 2 lat przeszła na Bebilon Pepti i owszem mieszanie mleka było, ale pediatra powiedziała (nawet dwóch), że tylko kilka dni i później juz tylko Bebilon Pepti. Nie było wiekszego problemu z przejściem na to mleko mimo tego że Oliwka juz jest duża i zna różne smaki (przeciez taki maluszek nie bardzo wie jeszcze co jest słodkie, a co nie.)
    Proponuję konsultacje z innym pediatrą - to nie jest praktykowane za szerszą skalę i na dłuższy czas....
    Ale to twoja decyzja katy:bigsmile:
    --
  3.  permalink
    Dzięki dziewczyny za opinie :) Pierwszy krótki spacerek mamy już za sobą, udało nam się wstrzelić w ładną pogodę, bo po powrocie do domu zaczęło się ochładzać, aż w końcu zaczął padać deszcz :cry:
    Katy ja mojego pierwszego synka karmiłam mieszankami i moja lekarz zawsze powtarzała, że nie należy mieszać mleka, mówiła nawet, że częste zmiany są też nie wskazane...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    Katy rozumiem, że masz prawo nie wiedzieć pewnych rzeczy jako niedoświadczona młoda mama, ale denerwuje mnie postawa lekarza, który właśnie tak Ci radzi. Moje dzieci też były Na Bebilonie Pepti i wiem jak to mleko śmierdzi, ale z drugiej strony dlaczego ma pachnieć? Dla naszej wygody ... Dziewczyny już napisały, że jest to mieszanka dla dzieci z problemem skazy białkowej. Znaczy co pediatra nie może stwierdzić, czy Aleks ma skazę?
    Enfamil polecam bardzo.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    Jeszcze jedno, na każdym opakowaniu mleka modyfikowanego jest napisane, aby przestrzegać dawkowanie/miarkowanie proszku, po prostu takie malutkie brzuszki jak Aleksa bardzo odczuwają odchylenia ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    Nie mam doswiadczeń z mlekami dla alergików jednak nam zabroniono mieszać 2 rodzaje mlek
    Skończyło sie to dla nas pawikowaniem (bardzo mocnym ulewaniem) i kolkami a ja już prawie nic nie jadłam bo to przecież moje musiało zaszkodzić. Od kiedy przeszłysmy na 1 mleko (plis moje czasami) to przeszły kolki z ulewaniem mamy problem do dziś bo moje dziecko nie je normalnie - łasuch
    --
  4.  permalink
    W takim razie bardziej mi się wydaje, że Maja może mieć uczulenie na banany, arbuza lub ogólrki świeże, bo przecież to wszystko teraz jest pryskane, więc wracam do diety z początku, choć narazie bez nabiału.
    Na czole troszkę zeszło, i teraz krostki wyglądają jak taka kaszka, bez zaczerwienień. Jeszcze na skroniach, nad oczkiem i na policzkach są zaczerwienienia.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 23rd 2009 zmieniony
     permalink
    z tym,że niemowlak nie zna różnych to bym debatowała. Dlaczego ferrum, które jest słodkie Mały wciąga w sekundę i domaga się jeszcze gdy się skończy, a rozpuszczone witaminy (fuj) pluje i ma odruch wymiony?
    Tak samo z mlekiem - gorzkiego zje mniej niż tego słodkiego.
    Po Waszych sugestiach, porozmawiam z innym pediatrą.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    Katy Antosia pluła Ferum a witaminy spijała... Do tej pory właściwie nie było rzeczy która by jej nie smakowała
    Misia banan może uczulać ale szybciej bym obstawiała nowalijki jak pomidor ogórek, truskawki -> choć szczerze to nie wydaje mi sie by to było to - no ale wiadomo można spróbować wyeliminować to
    --
  5.  permalink
    mojej kolezanki bliźniaczki wreszcie maja brzuszkowa ulge-okazało sie to co mówiła alergolog-nietolerancja laktozy a nie jak wszyscy pediatrzy twierdzili-taki urok dzieci musza sobie popłakac
    juz jest spokój i juz nie ma godzin płaczu
    Ona tez zmieniała mleko ,podaje Enfamil jakis tam tez nie za pieknie pachnie a dziewczyny maja 4 mce juz i nie wolno jej było mieszac Enfamilu z innym.Przyzwyczaiły sie a teraz juz raz po raz dostaja kleik wiec juz wogóle uczta:)
    --
  6.  permalink
    Co do smaków to wydaje mi się, że dzieci rozpoznają smak słodki i gorzki. Przecież wszędzie w gazetkach piszą, że już w łonie mamy w 3 trymestrze, dziecko poznaje smaki i bardziej toleruje słodki i reaguje ruchami jak coś smakuje lub nie.
    Moja mała jak podaję wit. K to się uśmiecha i chętnie ciumka, natomiast jak daję wit D3 to się krzywi i zastyga w bezruchu, więc coś w tym musi być. Tylko wydaje mi się, że jednemu dziecku będzie smakować bardziej np. enfamil, a drugie będzie preferowało bebilon.
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    Tylko, że w momencie kiedy dziecko ma w ogóle kłopoty z trawieniem mleka, bo ma np. skazę, wtedy nie mama decyduje jakie mleko mu podać tylko lekarz. I nie można go zmieniać tylko dlatego, że ma smak wg mamy niedobry. Dla mnie każde mleko modyfikowane zajeżdża, ale nie podaję Gabrysi krowiego 3,2, które ja lubię najbardziej, bo jest tłuste i słodkie:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    smaki dziecko odróżna. jabłuszka weszły super ( słodkie ), zupka jarzynowa - ble. Po dodadniu jabłuszka do zupki wcięła ze smakiem:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    Katy ja bym też skorzystała z opinii innego pediatry. Co nie znaczy, że my się nie mylimy ...
    Daj znać co inny lekarz doradził.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 23rd 2009 zmieniony
     permalink
    DZIEWCZYNY, chciałabym podjąć nowy temat - otóż, zbliża nam sie dzień chrzcin i ciocie będą chciały sprawić Małgosi prezenty. nie mam pomysłu, co podpowiedziec, bo pytają, co chcemy. Podpowiedzcie, co fajnego sprawdza się u Waszych bąków - takich ponad 7-o miesiecznych. jakieś zabawki, gadżety... myślę, ze to dla wielu ciekawy wątek :)

    a w ramach relaksu - zajrzyjcie tu i porównajcie podobieństwo :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    Ciacho fajnie, że w końcu znalazł się mądry lekarz i pomógł mamie i dziewczynkom :D
    Kako głos oddany :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    Odnośnie prezentów to polecam wątek ZABAWKI DLA DZIECI ... może znajdziesz coś ciekawego ... chyba niejednokrotnie temat był już poruszany, polecam ;D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    Uwaga chwalę się!! Antosia przeturlała się z brzuszka na plecy !! teraz zmęczona sie bawi ale co jakiś czas zalicza turlanka !! JUPI (dzika radość hihihi)
    A Weronika dzisiaj śmiga bez pampersa w majteczkach i tylko raz wycierałam podłogę
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    SUPER AND! Brawo dla Antosi! już widzę jak mama do góry skacze:) SUPER SUPER!
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    gratulacje dla Antosi:) i Weronci:)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    Dzielne dziewczynki :) brawo!!!!
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    BRAWO dla Tosi i Weroniki:clap::clap::clap::clap::clap::clap:

    ciacho. bardzo się cieszę, że wreszcie ktoś pomógł bliźniaczkom:cheer:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    And tu Ci też napiszę, że z Tosi dzielna kobieta :D BRAWO!
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    Iza, ale masz fajny suwaczek :)relaksuje mnie jak patrze na niego. Akurat miałam dzisiaj taką pogodę tylko, że wiało :) ehhh nad morze by się chciało...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    Izka to wie jak nastroj letni zrobic :)

    Anetusiu czy u Julki juz jest wszystko ok? wyszliscie na prosta poszczepienna?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 23rd 2009
     permalink
    Anetusia dzięki ;D
    Wiesz ja właśnie stworzyłam go z myślą o dzisiejszej aurze, tak bardzo chce mi się już lata - takiego prawdziwego i gorącego :P
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.