Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Aureska a gin wyraził zgode juz na współzycie? moze warto jeszcze troche poczekac,Mnie na poczatku tez bolało czułam sie znów jak dziewica
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    w intymnej sprawie nie pomogę mnie to jakoś ominęło

    a co do piłek, buszowałam po stronach szukając możliwości pomocy małej. jakichś dodatkowych ćwiczeń,mało męczących serce ale które jej mogą jakoś pomóc. no i wyczytałam o piłeczkach a że cena mi się nie podobała kupiłam psią a potem kolejną i następna :) zdają egzamin i to najważniejsze :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    grunt, to dobry pomysł :)
    Czym się różnią smoczki Tomme Tippee 0+ „wieloprzepływowy” z x, a 3+ o średnim przepływie.
    Używacie któregoś z nich?
    Nie wiem, na który przestawić Alexa.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    Katy 0+ jest dla dzieci od urodzenia a 3+ od 3go miesiaca zycia :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    Aureuska mysle ze ten bol to moze byc nie tylko kwestia fizycznosci ale i psychiki. moze za bardzo sie spinasz albo o tym myslisz. nie wiem ja dyskomfortuy nie mialam ale patrzac na 'relacje' kolezanek wlasnie psycha je dosc mocno blokowala. sprobujcie z zelem nawilzajacym durex play, moze bedzie mniejszy dyskomfrot no i jednak - nic na sile
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    AniaM, tyle wiem....
    ale nie wiem od którego zacząć. Experymentalnie podałam Alexowi mleko w butli ze smoczkiem X, z rozpędu zjadł wszystko, całe 130. Jadł dużo szybciej. Teraz będe obserwować czy oby ta prędkość i ilość nie odbije się na brzuszku. Zastanawiam się czy jedząc 3+ też będzie tak szybko zasuwał.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    katy 3+ będzie po prostu większy; z "x" szybko leci, ze zwykłej dziurki w zalezności od wielkości (o średnim przepływie - średnia dziurka), ja bym chyba zaczęła od tego drugiego
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    Ola dopiero ostatnio przeszla na X. Ten smoczek sam dopasowuje przeplyw pokarmu do sily ssania- dosyc madre urzadzenie:) +3 maja tylko zwykla dziurke, a X nadaje do mleka jak i do rozwodnionych kaszkek.
    Tommee tez ma specjalne smoczki do kaszek- chyba niedlugo sie na nie pokusze.
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    Avent tez ma podobno ten system, tylko, ze trzeba krecic smaczkiem w buzce dziecka zeby sobie regulowac przeplywy, bo ich sila zalezna od stron smoczka
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    dziewczyny czy jak nie oplace konta to nie moge wysylac prywatnych wiadomosci?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    Pandy prywatne wiadomosci przy nieoplaconym koncie mozesz tylko czytac, odpisywac juz nie
    co najwyzej szept na forum ci zostaje no i dalej pisanie pod wykresem

    nie chcesz wrocic do obserwacji po porodzie?
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    Aniu nie wiem jeszcze czy bede prowadzic obserwacje,szkoda ze konto jest platne
  2.  permalink
    ja mam smoczek Lovi w butece Aventa do kaszki i tez trzeba nim krecic zeby ustawic jak szybko ma kaszka leciec
    Piotrus zwykłe mleko pije z butelki Tommy i nr 2 ma smoczek i mu pasuje bo jak za szybko leci to nie chce pic
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    Konto jest płatne, ale samoobserwacja jest bezpłatna.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJul 7th 2009
     permalink
    CZy któraś z Was szczepiła dziecko przeciw rotawirusom?
    Wczoraj zaszczepiliśmy Alexa Rotarixem, a dziś zupełnie nie chce nic jeść. Trochę się martwię, bo więcej jak 40 ml nie mogę mu wcisnąć. Wody też nie bardzo chce pić, a tu takie upały.....
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJul 7th 2009
     permalink
    Ja nie szczepiłam, ale odkąd jest goraco Gabrysia ciągle niedojada. 3 posiłki dziennie zjada trochę większe, tak około 120-150 ml, oprócz tego 2 razy mleka po około 50 ml. I chyba przez to w nocy się budzi na jedzenie i wypija wtedy 120 mleczka. Pić nadal nie chce.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 7th 2009
     permalink
    Antosia dzisiaj też miała gorszy dzień jedzeniowo. cały dzień mało jadła wiecczorem dopiero 210zagęszczonego a w dziej max 150 mleka. i pół słoika owoców zupki nawet nie tyle
    Myślę że to pogoda tak rozwala maluszki
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    hmm.. u mnie to raczej ten Rotarix, czytałam, że to jeden ze skutków ubocznych, tak samo jak senność. Alex zasnął wczoraj o 20:00 zjadłszy 40ml, obudził się o 2:00 w nocy, wciągnął 130, potem o 6:00 zjadł 55ml i śpi nadal, najgorsze, że w tym samym ciągle pampersie.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    kurcze, żeby mu się pupka nie zaparzyła... :/ raz mielismy małgosię całą noc w pampersie, i niestety miała odparzonko. Małgosia łasuch - upał jej nie przeszkodził i wcinała wczoraj jak najęta. Cycusie często, woda z butli ( sama trzymała butlę! :) ), chrupeczki kukurydziane tez spróbowała i jeszcze na deser słoik owocków. ech - łasuszątko:)
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    Katy, ja szczepiłam Julkę rotarixem i u nas nie było problemow z jedzeniem. Nawet Julka przybrała 200 g po szczepieniu w dwa dni. Nie uchroniła nas jednak ta szczepionka przed wylądowaniem w szpitalu z biegunką i wymiotami. Także u nas to wyrzucenie pieniędzy było.
    Moja Jula ma etap ''NIE'' na wszystko. Awantury i histerie o wszystko. Do tego zaczela sie bac samochodow. Już mi sił brakuje.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    Juleczka ma własne zdanie już... Anetusia, duuużo sił i cieprliwości życzę! Jak będziesz je tracić, przypomnij sobie tę chwilę, gdy pierwszy raz ją przytuliłaś.
    --
  3.  permalink
    Witajcie kochane.
    Dziś byliśmy na szczepieniu. Maja byla kłuta 2 razy bo jeszcze przeciwko WZW typu B. Były łzy, ale na szczęście krótko. Fakt, że jak płakała to aż ściskało mi gardło:cry:
    Ponadto maja była mierzona:
    długość 56 (przy urodzeniu 53), waga 4850 (3150), obwód głowy 38 (33), obwód kl. piersiowej 39 (33) (przybiera wg siatek centylowych). Ciemiączko też już się zmniejszyło o 0,5cm z każdej strony. :bigsmile:

    Od wczoraj uczę Maję samą zasypiać, a nie przy cycu, bo zależy mi żeby mąż też w razie co mógł ją ululać, gdyby mnie nie było; jak widzę, że już jest zmęczona to kładę ją do łóżeczka jest płacz, więc ją wyjmuję, przytulam i wkładam jak się uspokoi. Potem chwilkę popłakuje to ją głaszczę i powoli zasypia.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    super misia! :) u nas własnie pod wykresem o zasypianiu Małgosi:)
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 8th 2009 zmieniony
     permalink
    kako, dzieki że mi otym przypomniałaś :bigsmile: wzruszyłam sie. Wiecie, że jak sobie o tym pomyśle to nadal czuję tą obslizgłą Kluskę na moim brzuchu ?? :bigsmile::tooth: i to cieplo. które od niej czułam... ach...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    dziewcyzny czy ktoras z was u dzieciakow zamiast nozyczek/cazek stosuje pilniczek do paznokci?
    ja mam papierowy dla siebie ale moja Gabrysia (7lat) paznokcie zapuszcza i nie wiem co jej kupic i czy taki papierowy dla malych paznokci tez jest ok. kiedys slyszalam ze najlepsze sa szklane ale u nas w sklepach nie ma
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 8th 2009 zmieniony
     permalink
    Misiu, Maja jest jeszcze trochę za mała na samodzielne zasypianie. Ale popieram projekt nie-przy-cycu :smile:. W Bazie Wiedzy znajdziecie mój stary artykuł "Uczymy dziecko samodzielnie zasypiać".
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    czy ktoras z was czytala/slyszala o oczuleniu na zielone oliwki takie z zalewy?
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    oj nie slyszalam o uczuleniu na oliwki niestety
    macie jakies sposoby na zastawrdzenie u malucha? mala pije wode czesto, jednak jelitka nam sie przytkaly. dzisiaj nawet widzialam kupke ktora nie mogla wyjsc:((( nasmarowalam dupke linomagiem i dalam cieplejszej wody... od 3 dni czekamy na kupke.
    widzialam deserek z suszonych sliwek bobowity- czyu nam pomoze?
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    ja bym spróbowała jabłuszko popite wodą. U nas działało
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJul 8th 2009 zmieniony
     permalink
    moja babcia (u swoich dzieci) też stosowała wodę przegotowaną, na czczo. Alexowi dobrze się kupka po herbatce koperkowej.
    jeśli chodzi o usypianie to u mnie poszło gładko. Jak tylko kolki ustały od razu zaczęłam nowe metody.
    Najpierw Alex zasypiał na boczku przytulony do mnie, potem już na boczku sam w łóżeczku. Oczywiście dziecko musi być wyluzowane i spokojne, bo inaczej nic z tego.
    Z jedzeniem ciut się ruszyło, o 14 zjadł 95ml, a o 17 - 75ml. Za to cały czas śpi.Zobaczymy ile zje na wieczór. Wczoraj zjadł całe 40!:/
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    EMKA, słyszałam, ze śliweczki moga pomóc - kup słoiczek i sprawdź
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    gerber tez ma suszone śliwki jakbyś bobovity nie znalazła :)
    Przy zatwardzeniach podaje Julce syropek Lactulosum. Działa bardzo szybko. Poleciła nam go pediatra i gastrolog, żeby jelit nie podrażniać twardą kupką.
    Aniu, gdzieś ostatnio czytałam o alergii na oliwe z oliwek. Jak znajde gdzie to wstawie info.
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 8th 2009 zmieniony
     permalink
    a to nasz nowy dzidziuś- obywatel oczka wodnego na działce :bigsmile:
    [URL=http://www.fotosik.pl][/URL]
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    Anetusia to Lactusolum jest dostepne bez recepty?
    Ze sliweczkami to jest tak ze sa surowe lub suszone, jedne popedzaja, drugie zatrzymuja... ale nie wiem ktore maja jakie dzialanie
    aaa, a te w sloiczku sa Gerbera:D
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    zabka dzidzia slodka:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    pediatra stwierdzila ze o uczuleniu na zielone ioliwki nie slyszala, ale na konserwanty w ktorych sa w sloikach to mozliwe ze sie moze trafic. w kazdym badz razie dziwne krotski Krzysia to wg niej potowki...
    ogolnie to przeprowadzeniem przy okazji bilansu 2latka a wlasciwie olaniem tegoz wyprowadzili mnie z rownowagi i w sumie jeszcze mniejsze zaufanie mam do niej i jak swinstwo nie odpusci Mlodemu to skonsultuje z kims innym.


    Emkaf u Kryzsia tych sliwek to nawet pol sloiczka nie trzeba bylo zeby go ruszylo ale wiadomo kazde dziecko inne. ja mu dawalam tez kilka razy wode ale na czczo inaczej nie dzialalo.
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 9th 2009 zmieniony
     permalink
    Jesli kupki nie będzie to moża delikatnie posmarować pupkę i termometr linomagiem i delikatnie "pomerdać". Kupka powinna się pojawić (u nas działało).
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    syropek jest bez recepty, jeszcze podawałam kiedyś pół czopka glicerynowego do pupki i efekt był natychmiastowy :)
    AniuM, ja nie rozumiem jak mozna jesc oliwki. Dla mnie to sa one ohydne :) Moj mąż wcina non stop.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    numer z merdaniem termometrem często musieli stosować moi rodzice na bracie;) oczywiście 24 lata temu ;) podobno pomagało
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    Anetusia nie wiesz co dobre - oliwki są super :)
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    :) pewnie są ale nie dla mnie :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    oliwki - fuj!
    Termometru używała kiedyś chyba co druga mama, łącznie z moją. Byle nie za często może mieć to skutki uboczne w przyszłości.
    Emi daj znać jak tam na froncie, poszła salwa czy jeszcze nie?
    .
    Oznajmiam, że kryzys głodowy zażegany. Alexowi powrócił apatyt.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    To dobrze bo nie ma to jak nakarmione dziecko :)
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 9th 2009 zmieniony
     permalink
    No ja nie nadużywam tej formy wywoływania kupki, bo odpukać Hania nie ma/miała częstwo problemów z zaparciami.
    Ale jak już nic nie pomagało, to po takim merdaniu natychmiast była kupka.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    hehe, tak - ludzie dzielą sie zdecydowanie na smakoszy oliwek i na tych, którzy nie mogą o nich nawet myśleć:0 ja do tych pierwszych:0 ale jam jest wszystkożerna
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    tylko, ze motyw z termometrem stosowalam jak nie bylo stalych posilkow, i kupka byla rzadsza.
    dzisiaj rano poszly 3 salwy, a raczej klocuszki... boniu Ola wyla jak osiolek po 2... myslalam, ze umre z bolu razem z nia... Co tu robic zeby nie bylo tego ponownie?? nasmarowalam dupke linomagiem, bede dopajac chyba co 5min... ale czuje ze herbatka koperkowa pomogla.
    --
  4.  permalink
    Gratulacje dla Oleńki. Emi Może, któryś z nowych pokarmów wywołuje u niej zaparcia, więc warto zmniejszyć jego ilość.

    Co do samodzielnego zasypiania mojej Majeczki to nie jest raczej za wcześnie, bo jak położę ją do łóżeczke z wczesnymi oznakami senności to zasypia bez problemu sama cichutko ok 15 minut, a jak przeoczę ten moment to wówczas płacze i muszę ją uspokajać przytulaniem. Ważne aby wcześnie zauważyć oznaki senności wtedy każda dzidzia zaśnie sama (no chyba że już są pewne nawyki, wtedy oduczanie jest trudniejsze a łez więcej. Ja czytałam "Język niemowląt" Tracy Hogg i żałuję tylko, że nie dostałam tej książki przed rozwiązaniem to na pewno łatwiej byłoby mi w szpitalu no i w pierwszych dwóch tygodniach od porodu.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    misia, obie książki Tracy też mam:) ale wybieram to, co mi najbardziej pasuje. fakt, ze w pierwszych dnaich po porodzie pomogły rpzetrwać. Miła lektura. I przydatna też. Jejku, EMKA...a co mała jadła? Moze odstaw to, co dawałaś w ciagu ostatnich dni
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    Emkaf mozesz wprowadzic jej te sliwki gerbera na stale, nie zaszkodza. brzuszek musi sie przyzwyczaic do nowego jedzenia, ze to nie jest samo mleko etc, za jakis czas wszystko wroci do normy
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 9th 2009 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, przeczytajcie - BEZROBOTNY MUSI ODDAĆ ZASIŁEK! kurde, moze nam tez mogliby zabrac zasiłki np. wychowawcze za sprzedawanie ubranek po dzieciach na allegro??? !!!

    CO MYŚLICIE?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.