Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 12th 2009
     permalink
    Ciasteczko, może poprostu ma zły dzień..jak każdy..

    Hania śpi sama na tapczanie, ale np zasypia jak jestem koło niej (czytam jej bajkę i potem chwilkę pojeździ mi ręką po włosach i raz dwa pada) walczyłam z tym, bo miałam dosyć, ale co to mi da?? od urodzenia do 9-10 miesiaca zasypiała sama w łóżeczku, potem poczuła jakąś kosmiczną więź ze mną i jak tylko czegoś się wystraszyła czy bała (do teraz tak jest) toleci do mnie i łapie kosmyk włosów na chwilkę i od razu zadowolona..i teraz idąc spać poprostu musi smyrnąć mnie po włosach..ale zasypia w 5 minut, jak nie dam jej smyrnać po tych durnych włosach to tłucze się godzinę..po stukroć wolę dać jej te włosy na sekundę i raz dwa śpi..

    Może Piotruś potrzebuje czasu na przestawienie, zawsze miał Ciebie pod bokiem:)))
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeAug 12th 2009
     permalink
    beatko doskonale cie rozumie ;) Kacper tez nie zasnie dopoki nie pobawi sie moimi włosami walczylam z tym nie raz ale był płacz i dzikie wrzaski wiec skapitulowałam ...Mikus usypia sam z butelka a kolo Kacperka musze lezec zeby mnie smyrał .. no co zrobic.. sam wyrosnie z tego kiedys :)


    a co do Kacperkowej przepukliny to 19 sierpnia mamy zabieg :( pocieszajace jest to ze wychodzimy w ten sam dzien do domu :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 12th 2009
     permalink
    Kfiatuszku trzymam kciuki za Was! Wszystko z pewnością będzie dobrze, z jednej strony też chciałabym mieć to z głowy ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 12th 2009
     permalink
    A może mi powiedzieć na jakiej podstawie chirurg podjął decyzję o zabiegu? Przepuklina duża? Często wychodziła? I jeśli mogę zapytać ile Kacper waży?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 12th 2009
     permalink
    Co do zębów, moje dzieci mają już górne piątki, dolnych jeszcze niet, o! :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 12th 2009
     permalink
    NR u nas są takie okresy, że Juniorzy sikają wszędzie, ale nie do nocnika czy wc ... już nie wspominam o "grubszych sprawach" ... Obecnie dalej pozostają na pieluchach.
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 12th 2009
     permalink
    dziewczyny czy Wasze dzieci mniej wiecej jak były w wieku Hani tez targały taaaakie cieżary?? Boże ona targa zgrzewkę wody, psa chce podnosić, normalnie zwariować można, gonimy ją, ale ona i tak ciagle coś chce podnosić, przenosić, często ja mam problem żeby coś podnieść a ona zadowolona próbuje przenieśc..

    Kfiatuszku, ja już z tym nie walczę, ją uspokojają moje włosy a zasypia raz dwa..gdyby bawiła się długo to by chyba szlag mnie trafil, ale że to chwilę to dąłam sobie spokój, mam nadzieję,że wyrośnie z tego:)) w sumie mój mąż zasypiał podszcypująć ucho, córka szwagierki (ma 4 latka) do tej pory zasypia lulana na rękach i z ręką pod pachą..no to stwierdziłam, że moja i tak zasypia super;))

    co do zębów:(( Hani teraz wychodzą wszystkie trójki i czwórki na raz..nawet nie wiecie jak biedna się męczy, i tak jest dzielna, bo nie marudzi, nie płacze, tylko widac ze pokłada się z bólu..
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 12th 2009
     permalink
    Beata tak, Filip też lubił nagminnie podnosić ciężkie rzeczy - teraz zbiegło się, że ma przepuklinę ...
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeAug 12th 2009
     permalink
    u NAS dalej walczymy z jedynkami górnymi co nie mogą się wyrżnąć - wrrrr ile jeszcze ??? Juz z miesiąc je czuję a tu nic - nawet z mc temu na wizycie pediatra powiedziała że jest tuż tuż a tu nic.Rówieśnicy mają już najmniej 4 czy nawet więcej ząbków - a ona jak na razie dwa.Ale to chyba nie regóła.

    A mam do Was pytanie kiedy wprowadzić mogę do gotowanych obiadków sól i jaką morską np???
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeAug 13th 2009
     permalink
    Natalka też jest na etapie odpieluchowywania. W domku chodzi bez pieluszki i raczej zawsze woła, jedynie jak jest zła i płacze, to ze złości zleje się w majty. Do spania i na dwór pieluszka. Niestety zawsze jest mokra. Początki niestety były tragiczne, długo też nie umiała załapać o co chodzi, ale już jest ok.
    Mam nadzieję, że do wczasów pożegnamy się z pieluszka na dwór. Co robicie na dworze, gdy dziecko zawoła siku???
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 13th 2009 zmieniony
     permalink
    Beata, ja targałam młodszego brata ciągle. Potem w wieku 6 lat miałam przepuklinę pachwinową operowaną :/

    aga, dzieciom bardzo różnie ząbki rosną. Znam dziecia, któremu do 14miesiaca ani jeden nei wyszedł. Teraz już ma ponad dwa latka i prawie wszystkie ząbki!

    A u mnie klęska - kryzys z M, wczoraj mój płacz, histeria, dzisiaj wielkia opryszczka na ustach - jak kara boska :/
    Jejku, kiedy wrócą nam cieplutkie dni :cry:
    POCIESZCIE
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeAug 13th 2009
     permalink
    Izuniu w sumie to nie wiem .. mozu tu u nas jest tak ze nie obserwuja tylko odrazu na zabieg .. lekarz go zbadał i zapytał sie czy ona robi sie wieksza i wszytsko.. a w tym czasie pielegniarka szukała w kalendarz terminu .. pyatala sie tylko czy ostatnbio chorował i kazała zrobic badania moczu i krew .. Kacperek wazy 14,5 kg

    100krociu jsk to co robimy?? odstawiamy ;) w sumie chłopczyka jest lepiej odstawic ;) ja szukam pierszego drzewa albo trawki .. w koncu to dziecko ktore sie dopiero uczy kontorolowac... jakby za kazdym razem szukała łazienki to Kacper chodził by cały czas mokry .. na poczatku dzieci wołają na ostatnia chwile i szybka reakcja jest jak najbardziej wskazana :)
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeAug 13th 2009
     permalink
    Amelka jutro konczy 8 miesiac i nie ma ani jednego ząbka
    od paru dni budzi sie co chwile w nocy i jest strasznie marudna nie wiem od czego ale ja juz padam od nie wyspania:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 13th 2009
     permalink
    Mai pierwsze wyszły w 9. miesiącu. Teraz ma 18,5 miesiąca i 12 sztuk.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeAug 13th 2009
     permalink
    Kako nie przejmuj się ciche dni miną:) ja sama miewam czasami humory jak nie powiem kto:) ha ha

    A co do ząbków to idą - dzisiaj byliśmy na szczepieniu więc pani doktor powiedziala ze juz tuz tuz ale to czasami trwa
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeAug 13th 2009
     permalink
    aga1976: Dziewczynki.... Dlaczego Wy piszecie w stylu" my mamy 5 zębów" albo " my już nie nosimy pieluchy"

    hehe sama sie przylapuje na czyms takim, mysle ze to jest cos takiego ze wydaje nam sie ze my-mamy i nasze dziecko to jedno :wink:
    -czas przeciac pepowine :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeAug 13th 2009 zmieniony
     permalink
    Też mówię w liczbie mnogiej, robiłam tak w czasie ciąży, a teraz trudno się odzwyczaić :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeAug 13th 2009
     permalink
    nienawidze zdrobnien, ale uwielbiam mowic o Oli i mnie 'my':) i chyba sie nie oducze...:wink:
    --
  1.  permalink
    A zauważyłyście dziwną prawidłowość,że męzczyźni raczej nie mówią, że MAJĄ dwa zęby?
    Myslę,ze sporo nieporozumien małżenskich bierze się z tego,że jakoś trudno poządać kobiety po takim wyznaniu.
    No ale może ja dziwna jestem.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 14th 2009
     permalink
    ani ty dziwna, ani ta która mówi MY :) każdy jest inny. a NAM przebija się GÓRNA JEDYNKA;) to juz tak z przekory napisałam trochę :bigsmile:
    --
  2.  permalink
    ja Piotrusiowi nie policze ile ma ale napewno nie ma dolnej jednej dwójki a ta co jest rosnie troche krzywo
    kurde M ma takie sliczne zęby mam nadzieje ze bedzie miał taki epo nim bo ja ciagle z moimi mam jakies problemny
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeAug 14th 2009
     permalink
    za to ja lubie i zdrobnienia i my uwazam ze MY jest bardzo slodkie:)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 14th 2009
     permalink
    dziewczyny, pytanie intymne. Od kilkunastu dni obserwuję sporą ilośc wydzieliny... Kremowa w kolorze, nieprzezroczysta, wodnista. Jest jej sporo - czasem zalewa mi całkiem wkładkę. Nie mam zaczerwienia ani innych objawów... Czy któraś tak miała? Nie wiem, czy mogę smarować CLORIMAZOLUM? Wydaje mi się, ze tak, ale moze któraś coś podpowie?
    A może to normalne z tą wydzieliną na tym etapie karmienia piersią? Nie wiem sama..
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 14th 2009
     permalink
    Idź do lekarza, nie każda infekcja jest grzybicą. Jeśli do tego dochodzi świąd, to szanse są duże, ale ginekolog stwierdzi to szybciej. Jeśli przyczyna jest inna, stracisz cenny czas na leczenie.
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeAug 15th 2009
     permalink
    Ola goraczkuje, o 10 miala 39,5, spadlo do ok 38. Czy to moze byc od zabkow? Nie ma zadnych innych objawow.
    --
  3.  permalink
    MOże to trzydniówka? Wg mnie to raczej nie od ząbków- za wysoka temperatura
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeAug 15th 2009
     permalink
    chyba wirus lokalny- dzieci kuzynki maja to samo (dzieci nie mialy ostatnio ze soba kontaktu). Temperatura ustabilizowala sie malej na 38:(( podaje jej paracetamol w czopkach, bo w syropku caly zwymiotowala.
    a Ola ma dzisiaj 7m-cy:)
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeAug 15th 2009
     permalink
    wsiskiego doblego dla Olenki na 7miesiecznice :) a Daniel jutro 4 !!
    Mam pytanie do mamus po cc , czy was tez bolal kregoslup w miejscu klucia? i glowa? mnie boli codziennie a jutro juz 4 miechy! ile jeszcze to potrwa? no i zawroty glowy, czy to moze miec cos wspolnego? mam dosc.ps.fakt ze ruszylam glowa 3 razy :(
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 15th 2009 zmieniony
     permalink
    Hej.
    STO LAT DLA OLEŃKI! Jejku, Emka, nie masz wrażenia, że ten czas zwariował i pędzi szaleńczo? :)

    A u nas dzisiaj w nocy pobudka co godzinę … ech – znowu... Ale na 99% podejrzany nr 1 to górna jedynka – już niemal przebita:) Cóż – przetrwamy. Dzisiaj za to super dzień – wycieczka do koleżanki, kilka ślicznych fotek - zapraszamy pod nasz wykres:) Małgosia pierwszy raz na huśtawce i w piaskownicy buszowała:)
    Grzeczniutka, kochana cały dzień :)
    Ale teraz czekamy na kolejną noc… już wszystkiego się spodziewamy ;)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeAug 16th 2009
     permalink
    Kobietki może któraś doradzi - chcemy wyskoczyć z małą np do Pragi chyba musi miec jakis dokument - co najszybciej teraz wyrobic?? czy któraś się orientuje???
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 16th 2009
     permalink
    Zarówno na paszport i na dowód czeka się do 30dni, w paszportowym jak bardzo się poprosi to 2 tyg. Dużo zależy skąd się jest. U nas dowody są wysyłane do W-wy i nie da się przyspieszyć nic a nic i minimum 3tyg :/
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeAug 16th 2009
     permalink
    a sa w Polsce roczne tymczasowki na rok? ja taki paszport dostalam w Anglii, czas czekania troche krotszy.
    my dalej walczymy (mam nadzieje ze) z 3dniowka... Temperatura 38.5-38.8, dzis nie przekracza 39, ale Ola jest bardzo zdazliwa, senna i ma bardzo obolale dziasla.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 17th 2009
     permalink
    Hej u noce w kratkę – raz dwie pobudki, druga noc znowu co godzinę…
    ząbek górny już przebity :)
    Niestety, dopadło Małgosię ZATWARDZENIE:/ Poradźce, co podać, jak pomóc? Podałam juz jabłuszko-śliweczka deserek. Kurcze, nie wiem czy w takiej sytuacji podawać kaszke ryżową na noc… wczoraj nie daliśmy to znowu budziła sie co godzinkę... kurcze:/
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeAug 17th 2009 zmieniony
     permalink
    kako ja Oli na zatwardzenie podalam zwykly Lakcid i pomoglo. mowia, ze to na biegunke, ale aptekarka doradzila i bylam zadowolona z rezultatu. polecam rowniez grebera sama suszona sliwke
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeAug 17th 2009
     permalink
    Emkaf jeśli mała wymiotuje to może byc wirusowe my ostatnio mieliśmy z Jakubem ze 3 dni temu coś takiego a potem po kolei jego koledzy przechodzili to samo wraz z towarzyszącą gorączką, ja zbijałam i podawałam młodemu odgazowana colę bo nawet bo zwykłej wodzie wymiotował. Dobrze, że mi na Hubigo nie przeszło ale mojego Arka to tez dopadło choć przesżło nawet łagodnie.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 17th 2009
     permalink
    Hogatka, a czemu odgazowaną colę? pytam, bo nie słyszałam...

    Małgosia w końcu wyprodukowała twardą kupkę...ale nadal jest nie bardzo chyba z brzuszkiem. Ogólnie humor ok, ale łapie sie momentami ( zwłaszcza przy przewijaniu i płacze). Mam nadzieję, ze bedzie lepiej. nie dawałam dzisiaj obiadku, wiecej na cycusiu, żeby brzuszek sobie spokojnie potrawił.
    --
  4.  permalink
    kako daj jej wode do picia zwykła albo odgazowana cole tak jak Hoga doradziła
    dziewczyny czy sliwki sa rozluźniajace? ja wiem ze jagody sa normalizujace wiec my korzystamy z jagód a nie ze śliwek

    Kako ja jak nie mam jak isc do gina ratuje sie na takie sprawyintymne Tantum rosa(irygator 10 zł) i lactovaginal
    problem z głowy gin powiedział ze jak tylko poczuje ze cos jest nie tak mam najpierw to zastosowac bo on wie ze ja nie zawsze moge przyjsc
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 18th 2009
     permalink
    dzięki ciacho, kupię lactovaginal i tantum.
    śliweczki rozluźniają na pewno. Jagody to ja miałam jeść kiedyś jak miałam biegunki, to chyba zatwardzają raczej? właśnie nieopatrznie dałam małej jagódki, zanim sie skapnęłam że ma zatwardzenie...w czoraj poszła kupka ale prawdziwy bobek - pierwszy raz. Wodę dostaje zawsze. z tą colą,t o ciekawe... ale przecież to świństwo takie...
    a Małgosia osiagnęła kolejny etap - gest wskazywania:) MIŁEGO DNIA
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeAug 18th 2009
     permalink
    Jagody zatwardzają, też podaje przy biegunce.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 18th 2009
     permalink
    Suszone są na rozwolnienie a surowe lub z kompotu (soku) na zatwardzenie
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeAug 18th 2009
     permalink
    a to dobre! And a wiesz może jak jest z jabłkami? jakie są na biegunkę a jakie na zatwardzenie? bo podobno tez jest różnica
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeAug 18th 2009
     permalink
    A ja nigdy nie widziałam suszonych jagód. Samemu trzeba suszyć?
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 18th 2009 zmieniony
     permalink
    kupka ruszyła:) że tez człowiek moze się tak ucieszyc na widok załadowanej pieluchy :wink:
    dziewczyny, czy któraś słyszała, albo sama brała/bierze chrom przy karmieniu? Ja mam potworną ochotę na słodycze - jak nigdy w życiu. Wzięłabym - w necie różne informacje. Doradzca laktacyjny z gazeta.pl twierdzi, ze mozna...chyba wezmę, choć na ulotce napisane że nie można...ale to muszą chyba tak pisać, jak badań nie robią, nie? COŚ WIECIE?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 18th 2009
     permalink
    Anetusiu surowe są na pewno rozluźniające Gotowane i pieczone regulują więc neutralne Nie wiem jak suszone

    Jagody można kupić w aptece suszone

    Antosię dopadło znów zatwardzenie i póki co daje jej surowe jabłko z marchewką - tarte. Bardzo fajnie przy starszych dzieciach i dorosłych reguluje kubuś czy bobofrut jabłko marchew banan tyle że trzeba pocze4kać z 2-3 dni na efekt. Antosia popija też sok z jabłka i marchwi ale domowej roboty i powoli coś zaczyna ruszać, tak po 3 dniach jest efekt
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 18th 2009 zmieniony
     permalink
    ja dałam bobofrut ze sliweczkami też. a dzisiaj kupiłam właśnie ten jabłko banan marchew, bo też pomyślałam, że bedzie dobry:) jedziemy po fotki z chrztu:))) boskie są! wiec dziś lub jutro zapraszam pod mój wykres - będzie wysyp foteczek:bigsmile:

    ***

    FOTKI JUŻ SĄ - ZAPRASZAMY:)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeAug 18th 2009
     permalink
    OKAZAŁO SIĘ ŻE W POLSCE SĄ PASZPORTY TYMCZASOWE NA ROK - w pon złożyłam wniosek a jutro paszport do odbioru - i super :)
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeAug 18th 2009
     permalink
    Dobrze wiedzieć :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 18th 2009
     permalink
    aga, a jak zdjecie do paszportu? pokażesz?:)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    zdjecie normalne do paszportu
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    no wiem, ale jestem ciekawa jak mała wyszła:)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.