Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeAug 28th 2009
     permalink
    mi sie wydawalo ze wlasnie ta stronka szczyci sie licznymi ekspertami ktorzy zawsze sa kiedy potrzeba dlatego warto placic,nieplatnych stronek takich jak to jest pewnie wiele np. http://kalendarzyk.home.pl/user.php
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeAug 28th 2009
     permalink
    Fiu - po tym jak ostatnio miałyśmy problem z oznaczeniem śluzu i niepłodności poprosiłam o podpowiedź eksperta bezimiennego, żeby pomógł coś rozjaśnic, a taką otrzymałam odpowiedź:
    "Witaj.
    Niestety nie znam zasad metody niemieckiej, analizuję wg angielskiej i nie pomogę w Twoim problemie.

    Pozdrawiam"
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 29th 2009
     permalink
    a któras korzystała lub korzysta z tego kalendarzyka wskazanego przez PANDY? Ciekawe w sumie... może jakw róci mi @ to będę na dwa fronty prowadzic dla porównania:)
    miłego weekendu
    ps. u nas druga nocka fajna - tylko jedna pobudka około 5ej:)(
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 29th 2009
     permalink
    Cenię sobie 28dni jako portal społecznościowy. Kwestia ekspertów jest niezmiernie ważna, piszcie do Damazego koniecznie, to on poniekąd zdezorganizował świetnie wcześniej działającą ekspercką ekipę i wprowadził bezimiennego.
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeAug 30th 2009 zmieniony
     permalink
    mam pytanko ile z regóły powinno spać prawie dziewięcio miesieczne dziecko w dzien no i ile wasze dzieci spią???bo wiadomo ze kazdy dziec jest inny
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeAug 30th 2009
     permalink
    Moje pół godziny, czasem godzinkę - wtedy dwa razy śpi. Malutko, ale nie jestem w stanie zmusic go do dłuższego spania.
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeAug 30th 2009
     permalink
    moja własnie spi 2 razy w sumie 1,5 godz w dzien i o 19 jest juz w łozku no ale w nocy budzi sie jeszcze z 4 razy i od 6,30 znow buszuje:neutral:

    jeszcze mam prosbe mogłby ktos dopisac mnie do bazy wiki bo znikłam
    Alexi0/Ola/31/13.12.2008/dziewczynka/20/okolice Rybnika/14.12.2008/Amelia
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeAug 30th 2009
     permalink
    Szymon zasypia o 20.30 - budzi się ok 3 razy w nocy. O 6 rano już na nóżkach. Częste pobudki tłumaczyłam wyrzynającymi się ząbkami. Niby zawsze je mleko, ale dziś w nocy podawałam mu wodę, budził się częściej, ale przez noc nie wypił prawie w ogóle i tak sobie myślę, że wcale w nocy nie jest głodny, nie chce mu się pic tylko chce mojej obecności. Dziś doszłam do wniosku, że zaczynamy naukę przesypiania nocki. Zobaczymy z jakim efektem :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 30th 2009 zmieniony
     permalink
    Powodzenia, Poli!

    Alexi0, dodałam Cię, sprawdź, czy wszystko ok.
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeAug 30th 2009
     permalink
    Fiufiu wszystko sie zgadza oprocz daty porodu 13.12.2008
    z gory dzieki:wink:

    moja mała natomiast w nocy ciagnie piers za kazdym razem jak sie przebudzi juz probowałam ja połozyc bez cycka ale nie dało rady powodem moze byc to ze za mało wypija wieczorem bo 180 max
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 30th 2009
     permalink
    Hania jak miała 9 miesięcy to spała dwa razy po ok 1,5 -2 godziny, a czasem trzy po ok godzinie, szła spać o 20 i wstawała ok 7-8...teraz śpi raz ok 2,5-3 godziny (11-14)i spać na noc idzie przed 19 i śpi do 6-7..

    Widzę,że mojej jeszcze jest za mało snu bo od 17 jest już zmęczona i się pokłada..przetrzymuję ją do 18:30 i idę dopiero kąpać, jak spała dwa razy to było jej lepiej bo regenerwowała siły, mimo że sny czasowo wychodziło tyle samo co jak śpi raz..
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 31st 2009
     permalink
    POLI, to zdawaj relację jak idzie nauka! U nas noce w kratke - żadnych reguł. Już były takie fajne że od 20ej do 5ej spała, potem cyc i do 8ej, a teraz znowu co 2-3 godzinki cyc w nocy:/ Ale ząbki cały czas nowe idą...w sumie nie umiem dojśc do sensu tych jej nocnych niespodzianek:)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeAug 31st 2009
     permalink
    No u nas dzisiaj tez była pobudka w nocy - wybudziła się i nie mogła usnąć - godzinkę marudziła dopiero jak dałam jej troche mleka to usnęła. Wczoraj pędzając po podłodze przewróciła się i uderzyła w dziąsełka górne - a idą jej ząbki - i ma troch przekrwione i musi to ją pobolewać troche - a może i ząbki dalej idą - bo takie marudzenie było ząbkowe - hm?? sama nie wiem ale obserwuje.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 31st 2009
     permalink
    A u nas nocka dziś ładna, wczoraj też - tylko jedna pobudka na jedzonko. Niedawno Alex miał dwutygodniowy okres budzenia się 5-7 razy i to nie była wina ząbków, bo jeszcze żadnego nie ma. CZekam z utęsknienie na pierwszą przespaną w całości noc :) ale czytając Was to pewnie nastąpi ona za 2 lata....
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 31st 2009
     permalink
    Mój maluch kręcił się całą noc, niby spał ale się przewracał - jestem niewyspana :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 31st 2009
     permalink
    Moja też dzisiaj stękała, popłakiwała, niby przez sen, ale otwierała oczy, zasypiała (nie wstawała z łóżka) ale kręciła się strasznie..nie wiem czy to zęby czy co..a męczą ją strasznie i to juzdługo i nic się nie przebija..heh
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeAug 31st 2009
     permalink
    U nas jak zawsze nocka z przerwami tylko dzis były cZestsze:neutral:
    czy zauwazylyscie moze wpływ ksiezyca na nocne spanie waszych dzieci???
    moja jak jest pełnia to jeszcze gorzej spi:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeAug 31st 2009
     permalink
    Dziś w nocy tylko jedna pobudka :D Szok - odkąd jest Szymon nigdy jeszcze się tak nie wyspałam :) Ciekawe czy to poskutkowało usypianie czy może zmęczenie po szaleństwach z kuzynką :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 31st 2009
     permalink
    na nas tez działa pełnia - i na mnie i na małą. :) Ale słuchajcie - dzisiaj, przed chwilką PIĘKNA CHWILA! Małgosia wstała sama! Przedwczoraj dopiero usiadła sama z leżenia a przed chwilką, siedziałysmy na wersalce, a ona podciagnęła się na mojej bluzce i wstała! Powtórzyła to potem drugi raz! Ale sie wzruszyłam! PIĘKNA CHWILA!
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeAug 31st 2009 zmieniony
     permalink
    Gratulacje dla Małgosi i szczęśliwej mamy

    Mój bombel po raz pierwszy wyciągnoł rączkę po grzechotkę, złapał i zaczoł potrząsać. Powiadomiłam o tym "połowę" rodziny:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 31st 2009
     permalink
    :) Gratki za nowe umiejętności

    Ja nie mogę się doczekać jak Antosik usiądzie czy stanie Kurcze to takie odległe :( Wiem że to zrobi kiedyś a awtedy będę skakać pod sufit
    Obecnie doskonali styl dowolny w przemieszczaniu się i czasami jak mówi się "daj buzi" otwiera pyszczek, sporadycznie robi "baran buc"
    Kurde małe rzeczy a cieszą hihihi
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeAug 31st 2009
     permalink
    gratulacje dla maluszkow:bigsmile::bigsmile:
    Julek juz od jakiegos czasu dobrze mi sypia najwyzej raz budzi sie ok 5 rano a ostatnio to dopiero obudzil sie po 7 rano (tfu tfu zeby nie zapeszac)
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeSep 1st 2009
     permalink
    Hi hi - And apetyt rośnie w miarę jedzenia :D Niedawno pisałaś, że tak bardzo byś chciała żeby pełzała :D
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 1st 2009
     permalink
    Mam pytanie. Do którego miesiąca Wasze dzieci ulewały? Moje jutro skończy 5 miesięcy i nadal mu się to zdarza. Szczególnie przy odbijaniu i gdy siedzi.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 1st 2009
     permalink
    Katy Antosia nadal ulewa i leki nie pomagają :/ Jedno co pomaga to małe ilości jedzonka ale częściej (tylko jak jej to wytłumaczyć :/ ?) Pediatra jest zdania że samo przejdzie jak będzie już jadła stałe produkty wymagajace gryzienia
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 1st 2009
     permalink
    AND, suwaczek z jabłkożercą - SUPER:) miłego dnia wszystkim! jakie piekne słonko! u was też?
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeSep 1st 2009 zmieniony
     permalink
    Huraaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!! po 2 mcach utrapień wreszcie wyrżnęły się 2 górne jedynki - jak się cieszę i już rozumiem dlaczego wczorajszej nocki Julcia była niespokojna:)

    Dzisiaj byłyśmy na szczepineniu na pneumokoki i pediatra powiedziała, że śliczne dwie jedyneczki właśnie wyszły bo nawet jeszcze dziąsełka były podrażnione - mam nadzieję że reszta wyjdzie tak jak dolne jedynki szybko i bezboleśnie.
    Julcia waży już 8880 - ładnie przybiera na wadze i wzroście.

    U nas też piękna pogoda więc jak tylko się królewna wyśpi i zje obiadek to zmykamy na dworek - pozdrawiamy wszystkie maluszki i ich mamy
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 1st 2009
     permalink
    Mój Alex dziś jakiś rozdrażniony i tylko by na dworze siedział. No i nie chce jeść tylko wsadza swoje łapki do buzi i je gryzie. Smoka od butli też gryzie, moje ramię też.... może to ząbki? Jak sprawdzić czy to o to chodzi?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeSep 1st 2009
     permalink
    Katy ogólnie to trudno sprawdzić - ale przy jedynkach widziałam po napuchniętych, czerwonych dziąsełkach i pod palcem wyczuwałam malutką jakby szpileczkę - a do tego gryzła wszystko potwornie i ślinotok ogromny.
    Ale już może być pora na ząbki u Alexa - więc kto wie?:) nam pomagał jedynie dentinox - łagodził
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 1st 2009
     permalink
    Aga976 to mnie z tymi gornymi jedynkami pocieszylas- nasze zaczynaja 'dzialac na Ole' ... jak to ma trwac 2 miesiace, to ja dziekuje...
    Ola rowniez otwiera pyszczek na 'buzi'- zaczela jakies dwa dni temu; oprocz klaskania 'koci koci lapci' robi jeszcze 'papa' ale zawsze na powitanie:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 2nd 2009 zmieniony
     permalink
    emka, nie martw sie, moze potrwa krócej - zobacz, nam pierwszy ząbek wyszedł trochę ponad miesiac temu, a mamy juz cztery:) ps. śliczny suwaczek.
    ps2. jeśli mogę po starej znajomości prosić: proszę o głosy dla szwagierki Pauliny - MA DUŻE SZANSE ZOSTAĆ DZIEWCZYNĄ LATA:)
    głosujcie dzisiaj i jutro

    fajna, normalna dziewczyna, nie jakaś laska wypindrowana ;)
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 2nd 2009
     permalink
    Ślinotok to ja widzę od kilku ładnych dni. Ale Mały nie gorączkuje i dobrze sypia w nocy więc to chyba nie ząbki.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 2nd 2009
     permalink
    u nas gorączki też nie było jak narazie przy ząbkach. noce różnie - trudno ocenić. dzisiaj tylko jedna pobudka:)
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeSep 2nd 2009
     permalink
    glos oddany :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 2nd 2009 zmieniony
     permalink
    hehe, dzięki:)
    ***
    zęby Małgosi pędzą jak szalone:) Właśnie odkryłam piąty! Górna dwójeczka się melduje :)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeSep 2nd 2009
     permalink
    Bravo Małgosi - Julcia ma na razie 2 duże i 2 malutkie. Tez melduje że głos oddałam
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeSep 3rd 2009
     permalink
    No dzisiaj świętujemy naszą 4 rocznicę ślubu - ech jaki mnie wziął sentyment:)

    Julcie nadal męczą wychodzące ząbki - wczoraj spała przez cały dzień jedynie 20 minut w nocy też się raz obudziła ale dałam jej nurofen i usnęła.
    Ale na szczęście już ząbki widać coraz bardziej - więc może to cierpienie już wkrótce minie.

    Miłego dnia wszystkim!!
    --
  1.  permalink
    aga zdjecie slubne bys nam pokazała! ja w zeszłym roku obchodziłam czwarta i wklejałam a w tym roku obchodzimy 5 :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 3rd 2009
     permalink
    Gdzieś w necie przeczytałam, że dzieciom robi się próby trakcji. CO TO JEST???????????
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeSep 3rd 2009
     permalink
    a mysmy mieli niedawno 3 :P
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 4th 2009 zmieniony
     permalink
    a my PRZESPALIŚMY CAŁĄ NOC! Święto :)

    POD WYKRESEM KILKA FOTEK
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeSep 4th 2009
     permalink
    dzisiejszej nocy i my spaliśmy jak susły - Julcia od 20.20 do 7.10 a my od 21.20 do 7.10 :) hi hi poszlismy spać z kurami:) ale kolacyjka i winko rocznicowe dobrze smakowało:)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 4th 2009
     permalink
    Aga, wszyustkiego najlepszego w związku z rocznicą i buziaki dla Julki...zaraz zacznie Ci chodzić dziewczyna (czy coś przegapiłam?)...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeSep 5th 2009
     permalink
    dziś nareszcie przebił sie pierwszy ząbek dolna jedynka:jumping:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 5th 2009
     permalink
    alexi to super :) czekamy na kolejne
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  2.  permalink
    1 za Wami super
    to ja tez sie pochwale w koncu widze ze wyszła górna trójka i dolna dwójka a juz myslałam ze sie zbuntowały i nie maja zamairu wychodzic
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeSep 7th 2009
     permalink
    Milena dzieki za życzonka - a Julcia jeszcze nie chodzi ale za to raczkuje w tempie strusia pędziwiatra i jak już doleci gdzieś to wstaje na nóżki i ładnie stoi.
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie - czy któraś mama walczyła z gronkowcem u swojego dzieciaczka?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    Poli ja nie wiec nic nie podpowiem
    a co Maly ma gronkowca?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    Poli ja też nie znaju.
    Kfiatuszku trochę zazdroszczę zabiegu, że Mały ma to już za sobą. Ja łudzę się, że nas to minie.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.