Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeSep 14th 2009
     permalink
    Anetusia pomocz w vanishu lub jesli to jest na białym może pomoże namoczenie w proszku do pieczenia??? Ja zawsze tak mocze białe skarpetki i super sie piorą
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 14th 2009
     permalink
    Anetusia: Zawsze przecież możesz w Polsce zaszczepić jak Julek będzie zdrowy.
    wg mnie to nie do końca dobre rozwiązanie ... z kilku powodów - wiadomo tu prywatnie a ten naj powód to tam mogą być inne szczepionki a nie wskazane zmieniać ich i raz taką raz inną

    Co do plam - ja uzywam wybielacza kupowanego w Biedronce, lub rossman -> podróbki wanisza a tańsze. Daja radę trawie, piaskowi, jadłospisom na koszulkach i skarpetkach nastolatki ... :D
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeSep 15th 2009
     permalink
    Agunia05 ja szczepię Błażka cały czas w tej samej przychodni i teraz okazało się że pani podawał mu dwie różna szczepionki za które na dodatek płacę i szlak mnie trafił bo mówią mi że teraz muszę doszczepić i albo za 200zł jednorazowo albo raz 40zł po miesiącu 110zł
    A ze szczepieniem to bym jeszcze poczekała.
    Mam pytanie czy są tu jakieś mamusie z niedoczynnością tarczycy?
    --
  1.  permalink
    Hej dziewczyny.
    Wczoraj zauważyłam, że Maja ma zaczerwienione wargi sromowe, ale nie marudzi jak ją tam myję. Czy któraś z waszych córeczek też tak miała? Co to może być?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 15th 2009
     permalink
    Misia może tylko lekko podrażnione - posmaruj sudokremem czy innym kremikiem

    Proszę o głosy http://www.bobovita.pl/soczki-bobovita-slomka/galeria-konkursowa/zdjecie/7018
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeSep 15th 2009
     permalink
    Agunia głos oddany:smile:
    Misia moja mała tak ma jezeli zje cos nowego co jej nie pasuje tak jakby uczulenie objawiało sie w tym miejscu
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeSep 15th 2009
     permalink
    Mój też:)
    Proszek do pieczenia i pasta bhp nie dały rady. Zalałam spodenki Ace na 5 sekund i szybko wyprałam. Zeszło :) Dzięki za rady
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeSep 15th 2009
     permalink
    dziewczyny mam problem z lewa piersia.nie karmie nia od dawna bo mała nie chciała z niej ciagnac tylko z prawej dalej pije. odciagałam jakis czas ale pokarm zanikł i piers pomalu z jednej strony zaczynała sie robic twarda tylko ze nic mnie nie boli.nie wiem co mam o tym myslec:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 15th 2009
     permalink
    alexi, ja bym poszła do lekarza. nie ma żartów z piersiami
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 15th 2009
     permalink
    Agulina5 ja mam niedoczynność i ostatnio coś mi się popierniczyło z tarczycą.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeSep 15th 2009
     permalink
    Dziewczyny głosujcie jeszcze raz bo niestety wyniki zostały zresetowane.
    http://www.bobovita.pl/soczki-bobovita-slomka/galeria-konkursowa/zdjecie/7018
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 15th 2009 zmieniony
     permalink
    A u nas - problemy z zasypianiem nocy. Po pobudce na cyca ( sa jeszcze 1-2 w nocy), Małgosia nie moze zasnąć. Wczesniej bez problemu, teraz po odłożeniu do łóżeczka od razu płacz… Jak tata weźmie na ręce – spokój, jak do łózia – płacze:( Kilka prób zanim się uda… COś jej się popaćkało z tym zasypianiem w nocy. A dzisiaj też jakoś bardziej marudna – wymagająca. nie mogę wyjśc z pokoju, bo jak tylko zwmierzam ku którymś drzwiom, Małgosia w płacz…
    --
  2.  permalink
    Dzięki dziewczyny, powoli zaczerwienienie znika.
    kako może zbliża się skok rozwojowy (patrz baza wiedzy), albo się czegoś przestraszyła w nocy, może miała zły sen.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 15th 2009
     permalink
    ewidentnie skok. u siebie wklejam info dot. właśnie tego skoku:)
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 15th 2009
     permalink
    a u nas brak jakiejkolwiek poprawy a nawet czesciej robi kupke...co ja mam zrobic?po jakim czasie powinna byc poprawa z tym probiotykiem?a moze to byc alergia na kota?juz nie wiem co myslec.strasznie mi do tego dzis marudzi.
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 15th 2009 zmieniony
     permalink
    na forum babyboom znalazlam cos takiego o leczeniu biegunki " U niemowląt i bardzo małych dzieci nie karmionych piersią często stosuje się w takim wypadku lecznicze mieszanki mleczne, mleko zmieszane z papką marchwiową, kleiki ryżowe, tarte jabłko. Na ogół zmniejsza się ilość jedzenia a zwiększa ilość picia (stosowane płyny do nawodnienia doustnego to glukoza, herbatka, roztwory elektrolitów). "
    tu jest link http://www.babyboom.pl/rodzina/zdrowie/biegunka.html
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 15th 2009
     permalink
    pandy1: tarte jabłko
    jabłko wg mnie służy by wywołać kupę... bynajmniej u nas tak działa
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 15th 2009
     permalink
    ryż ma działanie zatwardzajace. może by podać?
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 15th 2009
     permalink
    Kaszki ryżowe na wodzie powinny pomóc, zamiast mleka. Jakie on mleko dostaje?
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 15th 2009 zmieniony
     permalink
    Pandy ile tych kupek jest na dzień? I czy ładnie przybiera na wadze?
    Może mleko, które je jest nieodpowiednie i trzeba zmienić?
    Kaszki ryżowe można robić na mleku, które je do tej pory. Może spróbuj Mu dosypywać odrobinę do butli. Na razie raz na spróbowanie i nie za dużo. Np 1 łyżeczka kaszki, na 120ml mleczka.
    Znalazłam portal gdzie może jakiś fachowiec Ci doradzi. Podobno wypowiadają się pediatrzy.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 16th 2009
     permalink
    U nas dzisiaj kolejna noc z ciężkim zasypianiem. Mała obudziła sie o 1ej na cyca i nie mogła sie oderwać. potem o 2.30 znowu (!) i do... 4ej nie spała! po trzech cycach itak nie chciała położyć się w łóżeczku. Tata nosił, bawił, rozmawiał a ona RYK. W końcu posadziliśmy ją na wersalce, uśmiechnęła sie i ...do zabawy! Zrobiłam herbatke cieplutką koperkową, wypiła i poszła dopiero spać...ale batalia. Ufff. W ciagu dnia też ciagle chciała cycusia - z pewnością SKOK :/ Echh...
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 16th 2009
     permalink
    dzieki dziewczyny,katy super zadalam pytanie i teraz czekam na odpowiedz.
    tych kupek jest kilka dzien nie sa wodniste i ze sluzem,a wczoraj to do poludnia bylo ich ze 4.jak na razie to od wczoraj wieczorem nie bylo kupki,zrobilam mu 5 godzinna glodowke po poludniu,podawalam wode,zobaczymy.
    sprobuje z ta kaszka,maly dostaje mleko aptamil,w polsce to chyba odpowiednikiem jest bebilon.
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 16th 2009
     permalink
    dostalam odpowiedz od lekarza na tej stronce co podala katy: "Przyczyną może być nietolerancja mleka, ale objawy wystąpiłyby wcześnie. Może to być również objaw rozpoczynającego się ząbkowania. Należy uwzględnić zakażenie przewodu pokarmowego i proszę podawać probiotyk Dicoflor30, jeżeli dostępny dla Pani. Do wykluczenia inne stany zapalne np moczu."
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 16th 2009
     permalink
    Tak sobie pomyślałam, że mogłabyś mu też podawać sinlac zamiast mleka jeśli jest dostepny w Anglii. On jest wzbogacony w witaminy i minerały. I jak najszybciej odwiedzić lekarza, żeby się dzieciaczek nie odwodnił
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 16th 2009
     permalink
    Pandy a kiedy wy do PL jedziecie?
    Przywiozłam sobie ostatnio jak byłam Dicoflor30, mogę Ci wysłać opakowanie które mam, a jak pojedziesz do PL, to przywieziesz mi nowe.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 16th 2009 zmieniony
     permalink
    dziewczyny, czy któraś testowała ten wynalazek? Albo słyszała, czy warto? Po zakrztuszeniu się Małgosi kawałkiem śliwki, boję sie dawać jej kawałki owoców itp. Może w tym warto by było?
    więcej tu i tu
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 16th 2009
     permalink
    podalam mu wode z elektrolitami,zeby sie nie odwodnil(odwodniony na pewno nie jest bo ma duzoooooo slinki i skora na brzuszku jedrna).podaje mu tez probiotyki bo znalazlam w sklepie ze zdrowa zywnoscia.dzisiaj byla tylko jedna kupka,wodnista ale jakby troszke lepsza i prawie nie bylo sluzu.dalam mu na kolacje po raz pierwszy kaszke ryzowa na wodzie,zrobilam taka papke,najpierw nie chcial a za chwilke zlapal mnie za reke i zaczal wpychac sobie do buzki:bigsmile:
    do pl jedziemy w niedziele i pojde od razu do lekarza bo moze to alergia na mleko?wiecie jak mozna to sprawdzic,sa jakies badania?
    maly smial sie dzisiaj caly dzien,strasznie sie slini i pcha wszystko do buzki
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeSep 16th 2009
     permalink
    pandy, Julek jest za mały na testy alergiczne. Julkę dałam kłuć i wyszło, że nie ma alergii, a miała na wszystko prawie. Ale posiew moczu i kału możesz zrobić tak profilaktycznie:) w Polsce dostałabyś preparat mlekozastępczy tylko nie wiem czy w UK jest coś takiego.
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 16th 2009
     permalink
    Aaaa to jak zaraz jedziecie to ok, mam nadzieje, ze dotrwacie:)

    Testy alergiczne to sie chyba po 3 roku zycia robi?

    Kako z tego co pamietam to AniaM dla Krzysia taki "smoczek" miala i chyba chwalila.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 16th 2009
     permalink
    dzieki dziewczyny jestescie nieocenione,obydwoje z M mamy alergie wiec mozliwe ze mlody tez ma,dodalam zdjecia pod wykresem zapraszam
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 17th 2009 zmieniony
     permalink
    dzięki rooda, faktycznie-ANIAM już mi poleciła ten gryzaczek:)

    ps. wszystkim zainteresowanym oznajmiam że się właśnie stestowałam ;)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeSep 17th 2009
     permalink
    UWAGA UWAGA

    Poszukuje bramki ochronnej na schody nawet 2 szt - polećcie mi coś a może któraś chce odsprzedać???
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeSep 18th 2009
     permalink
    Aga, poniżej masz linki

    http://www.allegro.pl/item743902433_bramka_bariera_zapora_na_schody.html
    http://www.allegro.pl/item739118946_bramka_zastawka_na_schody.html
    http://www.allegro.pl/item740966060_wysoka_104cm_bramka_rozporowa_na_schody_75_83cm.html
  3.  permalink
    moj M kupił deski gwoździe i rózne inne potrzebne rzeczy i sam zmajstrował taka bramke
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 18th 2009 zmieniony
     permalink
    hmm.. mi będzie potrzebna długaśna taka BRAMKA
    mam do oddzielenia cały salon, dwa schodki niżej, od reszty
    no i jedna krótka na schody z przedpokoju.
    Może jakieś pomysły? Bo trochę drogo wychodzi kupując kilka sztuk.
    EDIT: znalazłam takie coś ciekawe czy jest stabilne
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  4.  permalink
    moi znajomi maja cos takiego i odgrodzili tym połowe pokoju
    dzieciaki sa raczkujace i maja pół pokoju tylko dla siebie ,u nich jest to stabilne ale zdaje mi sie ze jest czyms przymocowane do scian,dzieci narazie na tym sie nie uwieszaja ,zobaczymy jak bedzie później -narazie zdaje egzamin bo mieszkanie maja małe i na dodatek wszedzie jakies schodki i progi wiec to było najlepsze rozwiazanie
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 18th 2009
     permalink
    my dzisiaj troche lepiej, wczoraj w ciagu calego dnia byly 3 z mniejsza iloscia sluzu,dzis na razie jedna troche gestsza i prawie bez sluzu:)
  5.  permalink
    Witajcie Kochane
    Dziś Maja znów w nocy kiepsko spała, zasnęła ok. 20.40, potem obudziła się o 24.00, 2.30 i 4.30 no i pobudka o 6.00, jestem padnięta, do tego drapie mnie w gardle i mam zatkany nos.
    Wczoraj byłam u pediatry bo podejrzewałam, że Maja słabo przybiera na wadze, no i rzeczywiście przez 4 tygodnie przybrała raptem 350g. Pani doktor dała skierowanie na morfologię, jeśli wszystko będzie dobrze, tzn. że taka jej natura, bo już od jakiegoś czasu tak przybiera, a ogólnie to jest pogodnym dzieckiem. Ale już od przyszłego tygodnia mam jej zacząć wprowadzać produkty dozwolone od 5 miesiąca.
    Mam pytanie, takie maluszki nie muszą być na czczo przed badaniem?
    Drugie pytanie, to jak wprowadzać te gotowe dania maluszkom (ile razy dziennie i od czego zacząć - od zupki, deserku, itp, oraz o jakich porach i w jakich ilościach), oraz jaką firmę polecacie, no i jakie kaszki dla maluszka karmionego piersią.
    Wybaczcie, że tak dużo pytań na raz i tak zagmatwane, ale jestem zielona w tym temacie:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeSep 19th 2009
     permalink
    U nas postęp – mały dziś w nocy obudził się tylko raz, zapłakał chwileczkę i sam zasnął :D Nawet nie zdążyłam się do niego podnieść. Kurcze jestem taka szczęśliwa :) Polecam nieśpiącym mamom książkę „Uśnij wreszcie” dr Eduard Estivill i Sylvia de Bejar. Dziś piąta nocka nauki za nami, a ja jestem wyspana. Próbowaliśmy różnych metod – bardzo podobnych do tej, ale nie zdawały egzaminu. Moje dziecko wreszcie śpi :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 19th 2009 zmieniony
     permalink
    a u nas ze spaniem znowu się pokikćkało... znowu dwie pobudki.
    Misia jest oddzielny temat ożywieniu niemowląt, tam na pewno znajdziesz podpowiedź.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 19th 2009
     permalink
    Misia tu odpowiem tylko na 1wsze pytanie - dziecko nie musi być na czczo. U nas laboratorium jest czynne do 17 więc spokojnie można iść np o 14 czy później gdy nie ma już ludzi i nie stać w kolejkach
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 19th 2009
     permalink
    Ps Misiu nie da się od razu wprowadzić jedzonka od 5m-ca Bo i tak wprowadzasz stopniowo od pojedynczych produktów.

    Z moich obserwacji - moje dzieci wszystkie słabo przybierały, a ja uparcie karmiłam cycem, Antosia była karmiona butelką a cyc to był dodatek ... dziecko gnało z wagą do przodu. Dopiero teraz ma zastój ale jest strasznie ruchliwa
    --
  6.  permalink
    Dzięki kochane, każda informacja jest na wagę złota:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeSep 19th 2009
     permalink
    mam pytanko, czy znacie tu jakas dziewczyne ktora zaszla w ciaze zaraz po cc? bo szukam i szukam i znalezc nie moge, a mam pietra :surprised:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 19th 2009
     permalink
    Adajko, moja przyjaciółka ma 4kę dzieci - wszystkie z cc ;)
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeSep 19th 2009
     permalink
    ale chodzi mi o to po jakim czasie od cc zaszla w ciaze?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 19th 2009
     permalink
    w dzieciach różnice mniej wie cej 2 lata. czyli gdzieś 11 miesięcy miały jak zachodziła
    ADAJA, TESTUJ I JUŻ!
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 19th 2009
     permalink
    zapomnialam wczoraj powiedziec ze pani health visitor zaproponowala zmiane na mleko sojowe a jesli nie pomoze to jakies hipoalergiczne ,powoli zmieniam,juz drugi dzien i UWAGA UWAGA!!!! dzis normalna kupka!!!!!!! ulga na maxa!!!!
    jeszcze raz dziekuje Wam wszystkim za porady,co ja bym bez Was zrobila kochane:flowers:
  7.  permalink
    Z tego co wiem to warto odczekać min.6 miesięcy po cesarce. Zajrzałam adaja pod Twój wykres i proponuję ci zrobić test, bo im wcześniej pójdziesz do lekarza, jakby rósł teraz u ciebie mały bąbelek, tym lepiej:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 19th 2009 zmieniony
     permalink
    jesli idzie o gryzako-smoczki do owocow/warzyw/miesa to polecam firme MUNCHKIN
    fd
    mialam dla malego ja, kuzynki i wiele kolezanek. wszystkie zadowolone :)


    Pandy popros rodzine zeby ci podeslali DICOFLOR30 - jest rewelacyjny przy wszelkich przebojach brzuszkowych. Krzys jest po operacji jelit i jesli idzie o brzuchowe sprawy to mamy przerobione przerozne srodki a ten jest rewelacyjny i niezawodny
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.