Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 20th 2009
     permalink
    Super gryzaczek, chyba się zaopatrzę w niego i to lada dzień.
    Czy któraś z Was wekowała albo zamrażała zupki?
    Nie chce mi się codziennie gotować, a mały nie lubi słoiczków :/ niedługo wracam do pracy więc szukam najlepszego wyjścia.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 20th 2009
     permalink
    Moja od 2 dni zupkom powiedziała nie. Bierze porcję do buzi i trzyma ,nie połykając, aż zaczyna jej wszystko wyciekać z buzi.Jak nie chce wyjść do się pochyla. Bardzo ją to bawi przy okazji. Do tej pory wszystko ładnie zjadała, mam nadzieję, że to chwilowy kaprys :)
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeSep 20th 2009
     permalink
    katy zupki gotuję na bieżąco ale zamrażam obiadki
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    dziewczyny, mam pytanie do tych, które BADAJĄ lub BADAŁY ŚUZ Z SZYJKI.
    Ja wyczułam w sobotę na szyjce cos dziwnego, czego nie było wcześniej - takie jakby nierówności. Ale nic nie boli, zadnej dziwnej wydzieliny nie ma... Kurde, nie mogłam spać przez to. A na moją Panią dr musze poczekać... kurcze. pomóżce - którać cos podobnego miała?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    ja mialam, taka jakby krostka. bylam pare dni pozniej u gina i nic nie mowil chociaz ja nie pytalam ale on dokladny jest wiec chyba to nic strasznego. samo zniklo z czasem
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    Dziewczyny potrzebuje rady bo nie wiem co robić...
    Antosia nie jest wielka ale i nie mała, waga ponad 9kg i blisko 80cm... W małym foteliku jest jej ciasno :/ widać jak się meczy w nim. Wsadziłam ją w "duży fotelik" (Bebe Confort Iseos od 0-18 tyle ze nie mam tej wkładki spłycającej czyli od 9-18kg) tyle że on jest w pozycji bardziej niż pół siedząca... Co mam robić?? Jak myślicie - niesiedzące dziecko dać w taką pozycję czy ma być jej niewygodnie przez 4 godz w małym (kubełkowym) foteliku ??
    Ewentualnie na ile zmniejsza bezpieczeństwo podłożenie pod pupę dziecka kocyka? można tak robić czy nie wskazane??
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    Moim zdaniem, kocyk pod pupą nie ma wpływu na bezpieczeństwo jeśli dziecko jest zapięte. Kocyk jest jak ta wkładka. W tym dużym małej jest wygodnie? Może sprawdź w domu czy w nim wytrzyma dłużej niż chwilę.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    Aga no właśnie w tym dużym potrafi posiedzieć - trzymałam ja 15min i spasowałam - jej się podoba a mnie przeraża troszkę taka pozycja ... no ale to chyba ja schizuje ;) w małym po 3 minutach płacze i się wywija chcąc uciekać :/ tyle ze w małym jest bardziej pozycja leżąca
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    Aga a nie dasz rady ustawic małego fotelika na bardziej siedząco? Wiem, że masz inny niż my, ale Szymon nadal jeździ w tym leżacym, tylko opieram go o fotel tak, że mały jest w pozycji siedzącej, a nie półleżącej. Nie wiem czy Wasz się tak da. Może spróbuj??
    --
  1.  permalink
    ja miałam dwa te kubełkowe foteliki ,w tym pierwszym mały tez nie chciał usiedziec a w tym pozyczonym chyba firmy 4Baby to mozna włąsnie było ustawic pod takim kątem ,że sie nie buntował-dojechał tak nad orze iz powrotem po 6 godzin w jedna strone
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    no właśnie jest ten problem że ona nie może siedzieć :/ da sie go dać do "pionu" ale nam zależy na pozycji jak najbardziej leżącej :/ tu jest problem :cry: Ten duży jest za mocno siedzący a mały za mały i za ciasny i po prostu dzieć z nieznanych powodów go nienawidzi :(
    Ostatnio około pół godz mała była na rękach :/ wiem że nie powinna ale nie szło jej uspokoić a nie było szans na postój bo byłam już spóźniona :/
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    U mnie też Julcia strajkuje na żarcie słoiczkowe - deserki jeszcze przejdą - ale obiadki fe wypluwa. Na szczęscie mam jeszcze swoje warzywka w ogródku więc gotuję różności i chętnie zjada - a najlepiej jak jeszcze wyczuwa jakies kawałki typu ryż lub makaron gwiazdeczki:)
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    To chyba lepiej w gondoli niż na rękach? And nie pisałaś, że Twoja gondola ma taką możliwość?

    Widziałam kiedyś na allegro folteliki od 0 do 4 lat, własnie z pozycją zupełnie leżącą, z super ochraniaczmai na głowę itp, ale z tego co pamiętam kosztowały 3500zł...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    Roda w gondoli nawet tej specjalnej ja bym się nie zdecydowała się wozić bobasa.
    Ja mam gondolę Bartatiny która niestety jest już za mała dla Antosi :/
    Oglądałam te specjalne foteliki dla wcześniaków, właśnie leżące ale nie specjalnie się nimi interesowałam bo dla mnie to ciut małe bezpieczeństwo
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 21st 2009 zmieniony
     permalink
    Dalczego byś się nie zdecydowała, skoro taka gondola ma odpowiednie zabezpieczenia?
    Na rękach jest zdecydowanie mniej bezpiecznie, a jednak się zdecydowałaś...

    No według mnie np ten wygląda na dość bezpieczny... Tylko cena maksymalnie powala!
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    Hmm Roda ja bardziej myślałam o czymś takim jako gondoli:
    http://www.otopies.pl/images/2009-09-13/Obraz%20107.jpg
    To co pokazałaś wymiata nie tylko ceną :)

    Tyle że realnie patrząc kupić na dzień dzisiejszy cośkolwiek leżącego dla dziecka mającego 80cm nie byłoby łatwe... Wiec chyba jednak muszę się rozejrzeć za wkładką i może jutro we Wrocławiu to zrobię jak będzie czas
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    Ps tyle że patrząc na wielkość tej gondoli powyżej ja juz bym koło małej nie usiadła heh
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    To mi wygląda na gondolę Capazo od Jane. Wierz mi że naprawdę jest solidna i ja bym się nie zawachała jej użyć:)
    Ale ma tylko 81cm, więc rzeczywiście to nie rozwiązuje problemu...

    Jakaś firma robi te pierwsze foteliki proste, dziecko nie leży tyłkiem w dziurze i nie ma nóżek uniesionych, tylko nie wiem jak wtedy pasy się dopasowują... Może mi ise forma przypomni. Ale to rzeczywiście byłby pewnie duży wydatek...
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    o znalazłam te, które kiedyś widziałam Creatis Fix
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    gondole nie sa dozwolone w prawie polskim.
    And ile godzin Antosia bedzie w tym foteliku? ja mysle ze jesli ten duzy da sie chociaz troche polozyc to moze wystarczy?
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    Ja wiem, że nie są dozwolone, ale chyba wożenie dzieci na rękach też nie;)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    Aniu do Wrocka i z powrotem, około 2godz w 1 str (to ta optymistyczna wersja jak będą korki to loteria)
    Rooda wiesz ja tak nawet rozmawiałam teraz z mężem czy kupić tą wkładkę (ja siedzę w przychodni kilka godzin więc może w tym czasie kierowca by kupił) ale nie wiemy czy jest sens... jeżdżę raz na 2 m-ce a tak to autobusami, Nie mam auta, fotelik jest zbieraczem kurzu w piwnicy... Kto wie czy jak następny raz jak bedę jechać to Antosia będzie juz dzieckiem siedzącym? A wtedy mi zbędna jest ona a w kieszeni zostaje 100-150zł
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 21st 2009
     permalink
    Rzeczywiscie jesli nie uzywasz to tez bym sie zastanowila. Jesli da sie mala bezpiecznie w pasy zapiac jesli sama wymyslisz jakas kombinowana wkladke (koc czy recznik np) to chyba bym nie kupowala:)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 22nd 2009
     permalink
    ja bym użyła jakiegoś jaśka i kocyka, oraz próbowała ustawić fotelik jak najbardziej leżąco. Nóżki będą w górze, ale to nic. Spróbuj pokombinować, bo faktycznie na jeden wypad tyle kasy wydawać.... no nie wiem.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 22nd 2009
     permalink
    Po wsadzeniu fotelika w auto on lekko się pochylił do tyłu więc jak położyłam na maxa Antosia miała nóżki lekko w górze. Ale wydaje mi się że było jej wygodnie. Nie uciekała, nie szalała, nie płakała. Przez chwilkę był koc pod pupą i pleckami ale małą chwilę. Pod stelaż (bazę) fotelika nie kombinowałam nic wkładać. Ale powiem Wam że tak samo jak byłam zadowolona z tego fotelika dla dużych tak jestem po dziś dla tych mniejszych :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 23rd 2009
     permalink
    WItajcie. U nas masakryczna noc. Próbowaliśmy nakłonić małą, by po przebudzeniu zasypiała BEZ CYCA...Masakra - wyjec potworny. dwa razy po 1,5 godziny tata próbował ją uśpić, ale gdzie tam. Płakała potwornie. W końcu dawałam cyca to gryzła mnie niemiłosiernie! Jak nigdy. kurde! Ja nie chcę jeszcze jej odstawiać od piersi, ale chcemy nauczyć ja zasypiania bez cycusia. W dzień już umiała, teraz jak dużo jesteśmy poza domem, to sie oduczyła bo drzemki w wówzku wypadają... No i klęska. Kurcze, co zrobic? jak jej pomóc? Tulenie, szeptanie, śpiewanie kołysanek, podanie wody, herbatki - nic nie pomaga. Wody i herbatki to nie tknęła bo na dotyk smoka od butli rozwścieczała sie jeszcze bardziej.... buuu
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 23rd 2009
     permalink
    Kako ja my ślę, że to przez ząbkowanie i ewentualnie te skoki rozwojowe. Moja mała od kilku nocy budzi się co chwilę. Ona jest karmiona butelką, normalnie spała już całą noc. Teraz mamy nocne płacze, smoczek nie pomaga, podanie jedzenia też nie. Marzę o przespaniu nocy, nawet z jakąś pobudką, ale nie to co mamy teraz, bo jest niedobrze. Rano ona jest wyspana i szczęśliwa, a ja padam na twarz;)
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeSep 23rd 2009
     permalink
    Witam,
    My w sobote wróciliśmy z wakacji. Natalka zadowolona i wygrzana. Na wyjeździe zniknął też jej kaszelek, ale po powrocie znowy się pojawił (kaszletak z 5-6 razy na dzień). Mała na wakacjach nie chciała wychodzić z basenów, bardzo jej się podobało. My troszkę się nalataliśmy do okoła jej, ale było warto pojechać.
    Było dużo lepiej niż rok temu nad polskim morzem. Wszyscy odpoczeliśmy. Woda w morzu miała 31 stopni więc w końcu nie marzłam. Jak zrobimy porządek ze zdjęciami to troszkę wrzucę.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 23rd 2009
     permalink
    Kako, dzieci nie lubią zmian. Buntują się zatem jak coś próbujemy zmieniać ... ale to minie. Na wszystko potrzeba czasu i cierpliwości :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 23rd 2009
     permalink
    100krociu kawał czasu Cię tu nie było :P
    Fajnie, że wakacje się udały - zdradź tylko gdzie byliście? :D
    No i wszystkiego najlepszego dla 2letniej już Natalki :flowers:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 23rd 2009 zmieniony
     permalink
    Wiem, że dzieci nie lubia zmian. Ale jak to przetrwać... kurcze:/ 100krotka, wszystkiego naj dla córci! W przyszłe wakacje też mam nadzieję cichą na jakieś ciepłe morze:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 23rd 2009
     permalink
    Kako, moim zdaniem nic na siłę. Ale ja nie karmiłam chłopaków piersią więc nie wiem jak doradzić.
    Nie raz słyszałam, że dziecku bardziej czasem zależało by poleżeć przy mamie i się poprzytulać niż było faktycznie głodne. Tutaj niech się wypowiedzą raczej mamy doświadczone w temacie :P
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeSep 23rd 2009
     permalink
    100krocia buziaczki dla 2 letniej Natalki i zdradź gdziebyliście???
    Mi się też marzy coś cieplutkiego - ale w tym roku już nie damy rady a poza tym czas starac sie o rodzenstwo dla Julci i jak sie uda to przyszły rok też odpadnie:(
    A moja siostra właśnie od dzisiaj wygrzewa się na Wyspach Kanaryjskich - ech jak jej troche zazdroszcze - ale niech jezdzi teraz :)

    Kako a Małgosi może ząbalki idą i to przez to - my też mamy takie fazy w nocy od czasu do czasu - na szczęście jedynki się już przebiły i są :)
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeSep 23rd 2009 zmieniony
     permalink
    Natalka dziękuje za życzenia :)

    Byliśmy ponurkować w Marsa Alam na południu Egiptu. Było super, wróciliśmy w sobotę, a teraz w poniadziałek i wtorek byliśmy jeszcze na weselu. Dzisiaj jestem pierwszy dzień w pracy po prawie 3 tygodniach :(
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 23rd 2009
     permalink
    100krociu spoznione 100lat dla Natalki. mam nadzieje ze nam na dzidziach troche fot wrzucisz z wyprawy
  2.  permalink
    Hej Kochane.
    Mam taką prośbę z innej beczki. Czy, któraś z Was jest polonistką, lub pomogłaby mi umotywować podanie o przesunięcie terminu złożenia pracy magisterskiej, dajcie proszę znać u mnie pod wykresem, to napiszę w wewnętrznej wiadomości cosik więcej. Pozdrawiam i przepraszam, że tutaj piszę.:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 24th 2009
     permalink
    już misiu :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 25th 2009 zmieniony
     permalink
    Przypominam o konkursie i proszę o kliki... spadłyśmy mooocno :( Linki nie whodzą... więc dodaję tak: www.bobovita.pl/soczki-bobovita-slomka/galeria-konkursowa/zdjecie/7018
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 25th 2009
     permalink
    No to klik-łam :D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 25th 2009
     permalink
    To dziękuję i proszę o jeszcze przez tydzień :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 25th 2009
     permalink
    ok, klikam :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeSep 25th 2009
     permalink
    Głos oddany :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 26th 2009
     permalink
    dzieki dzięki i proszę o jeszcze :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 26th 2009
     permalink
    Piszę i tutaj:

    Dziurka pomiędzy przegrodami się zarasta samoistnie. Jest juz prawie w pełni zarośnięta
    Przerosty są nadal i jest coraz większe podejrzenie kardiomiopatii przerostowej. Jeśli w marcu będą nadal przerosty komory i przegrody (u małej idzie bardziej na przegrodę) zostaną wprowadzone leki. W między czasie dobrze by było jakbym zrobiła sobie USG serca by wykluczyć mnie.
    Pani dr jest zachwycona małą! że wielka, że wyniki super. Dobrze by było jakbyśmy zrezygnowały z rehabilitacji bo to za mocno ja męczy jednak i stąd sinienie:/ ale że jest to niezbędne to jeśli się nasili sinienie i dojdą inne niepokojące cosie mam sie z nią kontaktować
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 26th 2009
     permalink
    super Aguniu ze pani dr taka zadowolona z małej. BĘDZIE DOBRZE!
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 28th 2009
     permalink
    Witajcie. Życzymy miłego tygodnia i zapraszamy do nas - kilka fotek i FILMIK z wczorajszego spacerowania:)
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeSep 28th 2009
     permalink
    Ostatnio same dobre wieści o Tosi! Oby tak dalej :):thumbup:
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeSep 28th 2009 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny trafiłyście na te nowe pampersy PAMPERSA w białym opakowaniu??

    Dostałam paczkę i jak dla mnie to dziwne są..niby mają chronić dupkę, cena ta sama co zwykłych..ja mam wrażenie że one beznadziejnie siki chłoną..mała ma cała dupkę w tym niby żelu, jak jej ściągam pampersa..

    Jestem ciekawa czy tylko ja mam takie wrazenie, czy one faktycznie są gorsze:(
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 28th 2009
     permalink
    Beata, jakie konkretnie to pampersy?
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeSep 28th 2009
     permalink
    a ja myślałam, że te białe są dla noworodków
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.