Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 12th 2009
     permalink
    :) z wieeeelką radością je obniżę hihihi Zrobiła nam mega niespodziankę i nie sposób wyrazić tego słowami
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeOct 12th 2009
     permalink
    Ja się poryczałam ze szczęścia jak Julka usiadła 1 raz :) zrobiła to nieprawidłowo ale i tak ryczałam jak głupia :)) widzę, że Antosia ładnie siedzi. Zaraz wstanie! Fajnie! Cieszę się z Wami :)
  1.  permalink
    Brawo dla Antosi. Silna dziewczyna:cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 13th 2009
     permalink
    ojej....... :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 13th 2009
     permalink
    dziś mam nerwa na wszystko.
    Jutro wracam do pracy i już czeka mnie młyn, od pierwszego dnia. Już mnie dziś zdenerwowali, bo mi rozpierduchę ze sprzętem zrobili. Zanim zacznę działać muszę sobie wszystko naprawić..... normalnie pobiję kogoś tam chyba!!!!!!!
    No i jeszcze rozstanie z dzieckiem....
    nie wiem,, nie wiem..... oj ciężko mi.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 13th 2009
     permalink
    BRAWO TOSIEŃKO! Katy, dasz radę!
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeOct 13th 2009
     permalink
    Tosienko brawo!!

    Katy a z kim dzieć zostaje??? Troche Ci zazdroszcze powrotu do pracy:) czasami tez bym sie wyrwała:)

    Kobitki czy macie już ubranka zimowe dla dzieci - ja jestem w poszukiwani bo dzisiaj już u mnie zima:) ale szok cenowy przeżyłam około 200zł masakra
    Co prawda mama mówiła mi że w pepco coś jest w gazetce ale nie widziałam tego??? Czy któraś z Was widziała i czy warto??? Koszt 80 zł za 2 częsciowy kombinezon
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 13th 2009
     permalink
    aga, ja zaopatruję się w używane głównie ciuszki - najczęściej na allegro. Można kupić za b. dobre ceny ( niskie) świetne, prawie nie uzywane, lub nawet nowe rzeczy.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 13th 2009
     permalink
    Aga to gdzie Ty mieszkasz??!
    U mnie tylko zimny wiatr i zupełnie nie wiem jak ubierać małego.
    A Alex zostaje w domu z tatusiem. Ew babcia będzie przychodziła.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  2.  permalink
    to fajnie ,nie martw sie tata sobie doskonale da rade
    ja zmoim M to bym sie nie bała wogóle zostawic małego:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 14th 2009
     permalink
    Dziewczyny, zarzucam temat, który ostatnio ciagle błądzi po moich szarych komórkach matczynego mózgu :) Jak myślicie, czujecie, uważacie - jaki jest najlepszy moment na...rodzeństwo? :)
    Tak mi błądzą myśli po głowie... Ciekawa jestem co napiszecie:) Z doswiadczenia, z przemyśleń z podejrzewań :)
    ps. aura paskudna, można o czymś miłym pogadać:)
    --
  3.  permalink
    Jakbym miała męża na miejscu juz bym sie dawno zdecydowała-jak Pit skonczył rok i chodził-teraz miałabym drugie i wiem ze dałabym rade
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 14th 2009 zmieniony
     permalink
    :) ja właśnie zastanawiam się jak mamusie dają radę mając maluszka w ciąży i potem - z noworodkiem. Ale dają:) - niewątpliwie.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 14th 2009
     permalink
    Najlepszy moment na rodzeństwo jest wtedy, kiedy rodzice uznają, że dadzą sobie radę z kolejnym maluchem, nie zaniedbując poprzednich i kiedy kolejny maluch nie stanie na przeszkodzie jakichś strasznie ważnych spraw.
    --
  4.  permalink
    dają dają chociażby nasz kfiatuszek:) daje rade a różnica wieku miedzy Kacperkiem a Mikusiem nie jest taka duża
    może ona sama nam coś powie jak to jest na codzien z dwójką maluszków-w róznym wieku
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 14th 2009
     permalink
    Mnie mała dziewczynka już od dłuższego czasu siedzi w głowie ;D Zatem myśl o trzecim dziecku u nas jest na porządku dziennym. Ale mimo wszystko czekamy na odpowiedni moment, znaczy się Juniorzy muszą zdecydowanie bardziej się usamodzielnić.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 14th 2009
     permalink
    Z moich obserwacji około 2 lat. Kobiecy organizm dochodzi do siebie w pełni, a starszy maluch jest już mniej (lub inaczej) wymagający. 2 latkowie świetnie się dogadują. Widzę to między Kubą a Gabi (22m) i Weroni a Antosią (16m) Między starszyzną a maluchami już trudniej o dogadanie sie takie jak mają sztamę między sobą
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 14th 2009
     permalink
    Kako MAMA to taka instytucja, że da radę nawet z trójką maluchów, uwierz :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 14th 2009
     permalink
    And tak moje dwulatki świetni się dogadują hahha olewając tym samym rodziców :P
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 14th 2009
     permalink
    hehehe niedokładnie się wyraziłam :) Miałam na myśli to że tak jak teraz Weronika - kontra Antosia dogadują się świetnie :)
    A ze dzieciaczki dwuletnie świetnie się dogadują nie z rodzicami to wiem aż za dobrze hihihi
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 14th 2009
     permalink
    And taka mi się pierwsza myśl nasunęła, ale zrozumiałam Cię ;D
  5.  permalink
    Witajcie kochane.
    U nas wieje i śnieg lub śnieg z deszczem na przemian.

    Ważne aby nie było zbyt dużej różnicy wieku między dzieciaczkami. A jak szybko... hmm jak kobieta zaczyna myśleć o kolejnym maluszku to jest gotowa zostać ponownie mamą.

    Byłam dziś z Mają u lekarza bo na cycusiu zrobił jej się jakiś ropień. Kazała przemywać spirytusem i dała granulki homeopatyczne. Mam nadzieję, że to nic poważnego.
    --
  6.  permalink
    A dlaczego ma nie być dużej różnicy wieku miedzy dziećmi?
    U nas jest 11 lat i dla nas to był odpowiedni moment.
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeOct 14th 2009
     permalink
    My chcieliśmy drugą pociechę dość szybki i udało się jak będzie to zobaczymy w praniu na pewno początki będą ciężkie ale potem mamy nadzieję że wszystko się unormuje i może kiedyś jeszcze ktoś do nas dołączy:)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 14th 2009
     permalink
    ups poważny temat zapodałyście :)
    zanim pojawił się Alex miałam swoje zdanie w tej kwestii, teraz zdanie zmieniłam, a w zasadzie straciłam :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeOct 14th 2009 zmieniony
     permalink
    Temat na czasie u nas :) Jakbym męża miała w domu na codzień to pewnie już z brzuszkiem bym chodziła. Jednak narazie mogę sobie tylko pomarzyć :( i chyba liczyć na wpadkę :)
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeOct 14th 2009
     permalink
    my chcieliśmy sie po starac o rodzenstwo dla Amelki w przyszłym roku po wakacjach ale zobaczymy jak to wyjdzie czy zdrowie mi na to pozwoli bo jak narazie to jest wielki znak zapytania czekam na wyniki punkcji:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 15th 2009
     permalink
    U samoobserwatorek trudno o nieplanowane poczęcia.
    --
  7.  permalink
    Napisałam o tej różnicy wieku, bo jak dzieci mają zbliżony wiek to jakoś łatwiej im się bawić, więcej wspólnych tematów do zabaw, no ale racja, że nie jest to regułą. Z doświadczenia wiem, że zbyt duża różnica wieku nie jest wskazana. Moja przyszła bratowa jest od swojej siostry młodsza o 14 lat i nie byłabym pewna czy to dobrze wpłynęło na jej wychowanie. No ale wiadomo dużo zależy od postawy rodziców, a u niej było różnie. Mój mąż ma braci młodszych o 3 i o 12 lat. Z tym o 3 się nie dogadywał, a z młodszym o 12 tak, ale teraz widzę, jak ten młodszy za nim tęskni. Więc jak to się mówi, wszystko ma swoje plusy i minusy. :wink:
    --
  8.  permalink
    A mam pytanko co do tego ropnia na cycusiu u Majki, czy u któregoś z waszych maluszków też coś takiego się pojawiło na ciele?:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 15th 2009
     permalink
    Misiu z tą różnicą wieku bywa różnie. Ja mam brata o 14lat młodszego i mamy świetny kontakt ze sobą,mimo dzielącej nas odległości ... Co prawda dziś już jest niezłym przystojniakiem ma 16lat, ale pamiętam, że bardzo mi"przeszkadzał" kiedy spotykałam się z moim wówczas przyszłym mężem - miał 4lata i chciał siedzieć non stop na moich kolanach :D No nie wiem chyba był zazdrosny :tooth:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 15th 2009
     permalink
    no właśnie - taka duża różnica wieku sprawia jednak, ze kontakt jest słabszy. potem - w życiu dorosłym, owszem, ale całe dzieciństwo młodszego o kilkanaście np. lat brata czy siostry to jest jakby JEDYNAK. W sumie - mamy wtedy dwóch "jedynaków". Starsze rodzeńśtwo jest jak ciocia czy wujek. Ja zaczynam myśleć o rodzeństwie, ale i sie boję jak sobie poradzimy. Chciałabym przede wszystkim by najpierw ustabilizowała sie sytuacja w domu - emocje wróciły na spokojniejsze tory... I tak to oceniam - że będziemy gotowi chyba wtedy, jak wrócimy do normy. oczywiscie NOWEJ NORMY:) Powoli chyba wracamy. Stąd myśli o rodzeństwie dla kruszynki:)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 15th 2009
     permalink
    Czy wiecie że dzisiaj jest DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO... ? SIŁY WSZYSTKIM TYM, KTÓRYCH DOTYCZY...
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeOct 15th 2009
     permalink
    No my w tym cyklu już zaczynamy:) ha ha
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 15th 2009
     permalink
    Poradniki twierdzą, że najsensowniejsza różnica to 3-5 lat, wtedy jest jeszcze dobry kontakt, ale zazdrość o miłość rodziców nie jest aż tak silna. Najtrudniej z tą zazdrością jest przy różnicy poniżej 3 lat, ale wtedy z kolei dzieci mają najwięcej wspólnych zainteresowań. Powyżej 5 lat rożnice zainteresowań mogą być na tyle duże, że kontakt między rodzeństwem będzie minimalny.

    Oczywiście oprócz różnicy wieku mamy jeszcze mnóstwo innych czynników jak sytuacja w rodzinie, czy rodzeństwo jest upośledzone, czy któreś z dzieci jest w sposób widoczny faworyzowane, itp., itd.
    --
  9.  permalink
    miedzy mna a bratem jest 9 lat róznicy-kiedys była wyraźna a teraz sie zatarła
    dogadujemy sie
    jak mówiłam jakby M był na miejscu to bym sie dawno zdecydowała ale...miedzy nami tez nie jest zawsze kolorowo i jak mąż jest w domu codziennie to takie spory sie łatwiej rozwiazuje dlatego uwazam ze małżenstwo na odległosc to jest taka niesamowita próba dla zwiazku ze nie wiem czy dałabym rade samiutka z dwójka dzieci i jeszcze z problemami
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 16th 2009
     permalink
    dziewczyny pisze tu bo na "WóZKI - jak wybrac najlepsza bryke" nikt nie odpowiada.czy ktoras wie jak sie prowadzi quinny buzz 3,szczegolnie interesuje mnie podjezdzanie na krawezniki,bo zastanawiam sienad kupnem,jak nie to kupie ponownie maxi cosi mura tym razem 3 bo swietnie sprawdza sie na kraweznikach i przeszkodach,prosze dajcie znac,moze wiecie czy wasze znajome chwala sobie quinny czy raczej od razu sie pozbywaja?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 16th 2009
     permalink
    Aga trzymam kciuki, mocno ;DD
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 16th 2009
     permalink
    Mada przyszłaś mi dziś na myśl ... co tam u Ciebie i Hani? :P
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 16th 2009
     permalink
    aga976 to super trzymam kciuki za udane starania:)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 17th 2009
     permalink
    Dziewczyny co zrobić żeby Alex pił??
    Odkąd zmieniłam mu mleko z pepti na zwykły bebilon przestał pić herbatki, wodę... wcześniej popijał między każdym posiłkiem, a teraz nic, zero, nawet po obiadku.
    Kupy robi ściślejsze, ale nie stanowią problemu. Może mu to mleko wystarcza??
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 17th 2009
     permalink
    Hmm wydaje mi się że teraz w zimie jest mniejsze pragnienie, Antosia też mało pije. Czasami po obiadku wypije około 50ml czegoś ale to czasami
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 17th 2009
     permalink
    a mi się wydawało, że jak zaczyna się okres grzania to i pić się więcej chce..... Chyba kupię jakąś słodzoną herbatkę. Albo coś jak wibowit, ja to uwielbiałam :)
    Tylko dlaczego zrobili Go od 2 r. ż??? Jest coś podobnego dla półroczniaków?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 17th 2009 zmieniony
     permalink
    Mi się wydaje, że mleko w proszku ma tyle witamin i minerałów, ze już niczego dodatkowo podawać nie trzeba. I chyba nawet nie wolno. Oprócz D3 i C
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 17th 2009 zmieniony
     permalink
    Katy ja sama nie wiem o co chodzi z vibovitem bo 1 co mam jest od 3m (Niemowlęta 3-12 m.ż. i dzieci do 3 r.ż. doustnie 1-2 saszetki dziennie (po rozpuszczeniu w odpowiedniej ilości płynu) podczas posiłku.)
    http://img.nokaut.pl/p/18/91/1891cea4d8dd8d32dc17d44817b5c6ae130x130.jpg
    a drugi dla starszego dziecia (od 2-4lat)
    http://www.apteka.gda.pl/images/VibovitBobas.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 17th 2009 zmieniony
     permalink
    jak Krzysko byl zaflukany to mialam mu dokupic cebion multi lub vibomil no i teraz wybralam ten drugi, ponoc vibovit bobas jest dla starszych. farmaceutka cos wspomniala ze to kwestia norm unijnych ktore sie pozmienialy i stad zmiany w lekach teraz... ale wydaje mi sie Katy ze vibovitu ani nic takiego nie powinno sie podawac w ramach herbatki. tylko przy problemach zdrowotnych, szczegolnie ze dajesz mleko modyfikowane. lepiej do picia podac wode mineralna lub sok rozcienczony mineralka


    a tutaj jest VIBOMIL
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 17th 2009
     permalink
    na razie z witamin mamy cebionmulti, jeśli przeszłabym na vibovit lub coś podobnego to wiadomo, że te odstawiam.
    Ale z tym jego piciem nie wiem o co kaman. W ciągu dnia nie wypije nawet 10 ml.
    Teraz kupiłam nektar bananowy, jest trochę gęściejszy i wypił 40 ml :shocked:
    A w ogóle, to dobrze, że wróciłaś AniuM :)
    P.S.
    Mamy zęba!!!!!!!!!!!!!! wreszcie :)))))))))))))
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 17th 2009
     permalink
    Katy może chodzi o smak?
    Antosia wody nie ruszy tak samo jak soku jabłko/mięta bobowity czy gerbera. Za to samo jabłko czy inne soki żłopie
    No i herbatkę ułatwiającą trawienie lubi, owocowej Hippa już nie
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 17th 2009
     permalink
    być może i o smak chodzi.
    Ale wcześniej pił herbatki i je lubił. Nie zmieniałam.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeOct 17th 2009
     permalink
    albo chodzi o smaki albo nie potrzeba mu wiecej picia.
    mój dziec czasami tez tak miał ze mało piła a teraz znowu co chwile by chciala
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.