Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeOct 17th 2009
     permalink
    witam na mamusiach rozpakowanych:)) przesczesliwa z cudownym maluszkiem:) wiecej innym razem bo dzisiaj czeka nas pierwsze kapanie wiec trezba wszystko przygotowac:)
    --
  1.  permalink
    Witaj Aneczko:bigsmile:
    Katy gratulacje dla Alexa:wink:

    Nie pisałam wam wcześniej, ale od 5 dni uczę Maję zasypiać samą wieczorem i są postępy.
    Po kąpieli dostaje butlę kleiku ryżowego, wciąga do 180ml. Potem wkładam ją do łóżeczka, śpiewam 2 kołysanki i czytam krótką bajeczkę. Daję pieluszkę, misia i smoczka, gaszę światło i wychodzę. Na początku trochę płakał, teraz najpierw sobie gada sama do siebie, a jak zaczyna marudzić to idę do niej i wkładam smoka do buzi to już prawie śpi (powiem słowo lub nie a czasem robię kilka razy szszszsz i to pomaga), kilka razy tak (bo sama sobie wyjmuje, choć już coraz rzadziej) Jak już zaczyna mruczeć to kwestia 5 minut i zasypia. Co kolejny dzień tym rzadziej do niej chodzę. Pierwszego dnia zasypiała 30min, drugiego 25, trzeciego 10 min, czwartego 30 (bo najpierw rozmawiała ze sobą) i piątego podobnie. Dzięki temu z dnia na dzień mniej razy zaczęła budzić się w nocy. Wcześniej pewnie nie potrafiła sama zasnąć i tak z 4-5 pobudek dziś były tylko 2 (Zasnęła ok 20.10, potem obudziła się o 2.30 – przespała 6 godz., o 5.30 i tu nie spała 40 min. bo musiałam zmienić mokrą pieluszkę, potem spałyśmy do 8.10).
    Dzięki tej nauce, także w dzień zaczyna powoli zasypiać sama bez piersi, narazie ze smoczkiem, ale mam nadzieję, że z czasem i bez smoczka.Przyjemnej niedzieli:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 18th 2009
     permalink
    Misia gratuluję postępów!!!!
    u nas nadal pobudki o 6 rano :confused::confused:
    u nas Alex sam zasypia na noc, mimo to zawsze są pobudki. jedna lub dwie.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeOct 18th 2009
     permalink
    Amelka wieczorem fajnie zasypia tylko niestety jak przy niej jestem 10-15 min i spi ale za to w dzien jak na poczatku zasypiała w 15 min tak teraz meczy sie czasami 30-40 min nie wiem co jej sie stało
    Aneczka witaj w gronie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 18th 2009
     permalink
    katy gratulujemy zabka:tooth:
    aneczka witaj:bigsmile:
    misia to super,mowilam ze dacie sobie rade:) moj juz zasypia w ok 5 min. w nocy jak sie obudzi (czasem juz tylko raz) nakarmie go,zmienie pieluszke i on albo zasypia od razu albo pogaworzy sobie troszke i zasypia (juz przestal sie przebudzac po pol godz. od zasniecia)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 18th 2009
     permalink
    WITAJ ANECZKA!:)
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeOct 18th 2009
     permalink
    dziewczyny czy moge dostac w UK jakas masc na sutki,ktorej nie trzeba zmywac przed karmieniem?
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeOct 18th 2009
     permalink
    W Polsce bez zmywania można stosować bepanthen. Bardzo dobra maść. Nie wiem, czy jest w UK.
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeOct 18th 2009
     permalink
    Aneczka kup Lansinoh - czysta lanolina, ktorej zmywac nie musisz. Niecale 10 quid za duza tubke w Bootsie np.
    Tutaj Bepanthen jest niby tylko na nappy rush, chociaz zupelnie niczym sie nie rozni, sprawdzalam. Mnie on jednak strasznie smierdzi i raczej bym go zmywala
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    coś tu cichutko... a za oknem tak szaro. Dziewczyny, zarzucę temat. Koleżanka mojej przyjaciółki ma 18-o miesięczną córcię, która...nie ma ani jednego ząbka! Spoktałyście się z tak późnym ząbkowaniem?
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeOct 20th 2009 zmieniony
     permalink
    kako
    córka mojej sąsiadki dostała pierwszego ząbka własnie w wieku 18 m-cy.
    Ale teraz ma problem (co nie jest regułą), że mała (teraz 4 lata) zakłada dolną szczękę na górną (jak stare babcie bez zębów) i zdarła sobie szkliwo tak że ma teraz czarne ząbki, popsuły się.
    Hania też ma taką wadę zgryzu, ale wg ortodontów, trzeba czekać aż wszytskie ząbki wyjdą.:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    Josaris na ulotce polskiego bepanthenu nanisane jest, ze nalezy go dokladnie zmyc przed kazdym karmieniem (??)
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    Na ulotce napisane jest, ze bepantenu nie trzeba zmywać.
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    Mam pytanie do mam dzieciaczków około 10 - miesięcznych. Ile spią w dzień wasze maluchy?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    W pielęgnacji i leczeniu brodawek sutkowych matek karmiących - nakładać Bepanthen maść na brodawki po każdym karmieniu piersią, przy czym nie jest wymagane mycie brodawek przed karmieniem.
    W przypadku otarć i pęknięć skóry - nakładać Bepanthen maść raz lub kilka razy dziennie w zależności od potrzeb.

    Słowo w słowo z ulotki
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    Aga moje zbóje spały około 2godzin po 12 plus mała drzemka po obiedzie - łącznie max 3godz
    Tyle że chodzili spać po dobranocce a pobudka około 7-8 rano
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    Małgosia śpi tak: zasypia około 21ej ( czasem ciut później, czasem ciut wcześniej), budzi sie raz w nocy na jedzenie ( różnie - około 1 ej czasem, czasem 3ej,c zasem 5ej) i śpi dalej, do 7ej, 8ej. Przed południem zapada najczęściej w godzinną drzemkę około 10ej, 11ej a potem czasem (ale raczej rzadziej niż częsciej) śpi po południu, między 15-17ą jakąś godzinkę. I to tyle spania Małgosiowego :)
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    Bo ja mam taki kłopot ostatnio z Gabrysią. Ona śpi dwa razy w dzień, raz koło 10,30-11 - około 1,5 h maksymalnie i drugi raz o 14 - też tyle samo. Wieczorem pada koło 19 - już ledwo patrzy na oczy - po czym po około godzinie budzi się i ma trudności z zaśnięciem. Nie wiem czy to jest spowodowane idacymi ząbkami czy może za dużo spi w dzień.
    ak była mniejsza usypiała spokojnie wieczorem i spała do rana, jak jeszcze jadła, to robiła to przez sen
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    To moze sa rozne Bepantheny bo na mojej ulotce jast napisane:
    "Ciaza i karmienie piersia
    Przed zastosowaniem kazdego leku nalezy poradzic sie lekarza lub farmaceuty.
    Lek Bepanthen moze byc stosowany w okresie ciazy tylko po zaleceniu przez lekarza.
    W przypadku stosowania leku u kobiet karmiacych piersia, nalezy umyc brodawki przed kazdym karmieniem piersia."

    slowo w slowo z ulotki
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    AGNIESZKA - moja Julcia miała te same godz drzemki czyli rano około 10-11 a potem około 13-14 i chodziła spać około 19.30 - 20 i spała do 7-7.30 rano- teraz się troche poprzestawiało jej rano śpi normalnie około 10.30- 11.00 - około 1,5h potem ma drzemkę około 15 a nawet czasami potrafi usnąć około 17 na 1h drzemkę no i wówczas idzie spać około 22 - ale może to dobrze już niech się przestawia na zmiane czasu.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    kurcze moj spi 2 razy w ciagu dnia ok 10tej 11stej i po poludniu ale za kazdym razem po pol godz. o 18stej juz marudzi a o 19stej juz spi,moze powinien spac wiecej w ciagu dnia
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 20th 2009 zmieniony
     permalink
    aggnieszko, nie jest najgorzej. Nam mała od niedawna przeszła na jedną pobudkę w nocy. wcześniej budziła sie wiele razy... Czasem 2, czasem 5! Nie jest źle. Ząbki na pewno moga mieć wpływ - u nas widac to dokładnie - jak idzie ząbek, wiecej pobudek

    ***
    hej! w ramach odstraszania ponurej aury, DZIELĘ SIE KAWKĄ:)
    Pyszną naprawdę, wejdźcie, przysyłają próbki kawusi :) SPRAWDZONE:)
    www.dlawtajemniczonych.pl/?ref=11080
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    rooda - a masz bepanten maśc czy krem?
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    Masc. Josaris o masci pisala.
    --
  2.  permalink
    W książce Wielka Księga Dziecka znalazłam taką informację na temat liczby godzin snu.

    "Średnio tyle godzin snu na dobę wymagają dzieci dla zdrowego rozwoju:
    Wiek Liczba godzin snu
    1 tydzień 15-20
    1 miesiąc 17
    3 miesiące 16
    6 miesięcy 15
    9 miesięcy 14
    12 miesięcy Niepełne 14
    Tabela powyżej, która zawiera statystycznie obliczoną ilość snu, niezbędną dla dzieci w pierwszym roku życia, stanowi jedynie orientacyjną wskazówkę. Każde niemowlę ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Jedno dziecko dobrze sobie radzi przy mniejszej liczbie godzin snu i mimo to spędza dzień w dobrym humorze, są też "susły", które śpią chętniej i dłużej."

    Mi się wydaje, że nie tylko ząbki, ale i pogoda może wpływać na to, że nasze maluchy gorzej śpią. Zaczął się okres grzewczy, w mieszkaniach jest suchsze powietrze, więc może to maluchom dokucza:shocked:

    Mam 2 pytania, bo nie wiem czy gdzieś były poruszane:
    1. Czy znacie jakieś płyny do kąpieli lub 2w1 z szamponem dla takich maluszków, żeby nie szczypały w oczy, bo ja myję Maję mydłem Bambino a ono strasznie szczypie w oczy. Teraz silnie wierzga w wodzie nóżkami i chlapła sobie w oczko, a potem strasznie płakała.
    2. Znacie jakiś sposób na wypadające włosy po porodzie jeśli karmi się piersią.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    Ciekawe z tym bepanthenem. Ulotkę przeczytałam raz w maju zeszłego roku i pamiętam, że było tam wyraźnie napisane, że nie ma konieczności mycia brodawek przed karmieniem. Pewnie w necie są dwie ulotki, jedna aktualna, druga nie. Może Irlandia rozwieje wątpliwości?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    misia-ludek: Mam 2 pytania, bo nie wiem czy gdzieś były poruszane:
    1. Czy znacie jakieś płyny do kąpieli lub 2w1 z szamponem dla takich maluszków, żeby nie szczypały w oczy, bo ja myję Maję mydłem Bambino a ono strasznie szczypie w oczy. Teraz silnie wierzga w wodzie nóżkami i chlapła sobie w oczko, a potem strasznie płakała.
    2. Znacie jakiś sposób na wypadające włosy po porodzie jeśli karmi się piersią.

    Ad 1 - Jonson, nivea, Hipp i inne w płynie dla maluchów - większość z nich nie szczypie
    Ad 2 - w okolicy pół roku życia dziecka jest taki "kryzys" dla większości mam - hormony chyba wracają na miejsce. Ja po prostu przeczekałam
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeOct 20th 2009 zmieniony
     permalink
    Na mojej ulotce maści Bepanthen też jest tak jak u roodej. Data zatwierdzenia ulotki to 17.09.2008r
    Maść tę stosuje się w lewczeniu i pielęgnacji brodawek sutkowych i jednocześnie przy zapobieganiu odparzeniom pupci u niemowląt (nie wiem czy to istotna informacja, ale może tej co nie trzeba zmywać nie stosuje się na odparzenia)

    Dzięki agunia, ale szczerze to męczy mnie ciągłe znajdywanie włosów wszędzie, szczególnie na Majce.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    No u mnie na maści pisze tak jak u Agi - że można :)
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 20th 2009 zmieniony
     permalink
    ja polecam johnson 2w1 taki zolty albo nivea do skory wrazliwej tez 2w1
    wypadajace wlosy po prostu obcielam na krotko,ale podobno wypadanie przechodzi
    slyszalam tez o plukaniu w wyciagu ze skrzypu polnego
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    Wypadanie trzeba przeczekać, mija:)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    Hmm ja przy Weroni zaczęłam używać Hipp a dla noworodka kupiłam J#J top tu toe.

    Antosia do dziś najczęściej jest moczona w Balneum :/ ale to chyba gucio daje :/ ja już sama nie wiem wrrr
    Suchą skórę miała tylko na łydkach a teraz uda, łydki i poliki i dół brzuszka :( Maść robiona nie pomaga, niby natłuszcza ale po chwili już tarka :( Coś małą uczula, ale nie wiem co ... czy to skaza? czy co? głupieję :(
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    A jakie mleko ona pije?
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    dziewczyny jesli chce przejsc z cyca na butelke to co musze robic? tez musze odciagac mleko? nie daje rady karmic z cycem,boje sie,ze popadne jeszcze w jakas depreche z tego powodu,caly czas chodze i rycze, nie moge patrzec jak moj maluszek placze przy kazdym karmieniu:( w szpitalu byl karmiony butla i teraz nie chce cyca
    wiec co musze zrobic?
    --
  3.  permalink
    jestes pewna ze napewo nie chcesz walczyc?
    jesli napewnonie chcesz to poprostu odciagaj swoje mleko laktatorem i podawaj w butelce,potem bedziesz miała coraz mniej w cyckach mleka az z czasem ziknie całkiem bo chociaz można długo sie tak"bawic" to z własnego doswiadczenia wiem ze jak juz jest kkarmienie mieszane to juz sie tak nie walczy .ja karmiłam swoim do 2 mca własnie z butelki ale naprzemian z Bebilonem ,potem zaczełam odciagac tylko dwa razy dziennie i tylko tyle zeby nie bolało
    trzeba uwazac zeby nie dostac zapalenia
    ale na Twoim miejscu-ja bym jeszcze troche powalczyła,dzisiaj żałuje ze byłam taka miękka
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 20th 2009
     permalink
    hmm ja bym jeszcze powalczyła z karmieniem - tylko że jest 1 warunek - trzeba chcieć.
    Im częściej będziesz dawać butlę tym trudniej będzie mu ssać cyca niestety

    Aga Antosia je Bebiko 1 plus kleiki smakowe. No i wszystkie obiadki do roku, ale też i powoli nasze jedzonko :/
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 21st 2009
     permalink
    Misia ja uzywalam i uzywam TOP TO TOE z Johnsona. sama tez czasami korzystam bo ladnie pachnie :)
    jesli idzie o wypadanie wlosow to norma bo hormony opadly i musza wypasc te ktore nie wypadly w okresie ciazy (bo przeciez kazdemu czlowiekowi wypada kilka wlosow dziennie a na okres ciazy bylo to zblokowane). ja uzywalam wax treatment ale nie bylo szczegolnej poprawy. mozesz zjadac zarodki pszenne (cos jak otreby) bo ponoc sa swietne na wypadanie wlasnie.


    Aneczko to poczatkiu dopiero, sprobuj powalczyc o cycka. nie mozesz sie stresowac jak masz karmic bo dziecko to wyczuwa. jak masz mu dac mleko to nie z butelki ale z pipety / strzykawki/ lyzeczki nawet. uwierz mi ze nawet dzieciaki ktore sa bez ssania po kilka tygodni i znaja tylko butle idzie nauczyc cyckania. sprobuj innej pozycji, moze bedzie chcial jesc spod pachy albo na lezaco albo moze brzuch do brzucha.... powodzenia!
  4.  permalink
    Dzięki dziewczyny, w takim razie muszę się uzbroić w cierpliwość, już troszkę to trwa więc mam nadzieję, że już niedługo minie.

    Aneczko powalcz jeszcze troszkę. Wiem, że teraz jest ci ciężko, bo to dopiero tydzień po porodzie i jesteś wyczerpana, ale spróbuj myśleć pozytywnie, no i tak jak pisze AniaM wypróbuj różne pozycje. Możesz też wycisnąć troszkę mleka, żeby była na sutku, yo chętniej złapie. Ja robiłm tak z Mają i pomagało.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 21st 2009 zmieniony
     permalink
    ANECZKO, walcz. ja też łaziłam zaryczana, zapuchnieta, ale zawalczyłam i bardzo się z tego cieszę:) To dopiero kilka dni! DASZ RADE! Co do włosów - musza powypadać - nie pomogą żadne specyfiki. mi tez leciały tak miedzy 4 a 8 miesiacem po porodzie. Tragicznie! Teraz mam juz odrośnięte krótkie włoski na całej głowie;) W ciaży hormony hamują wypadanie, potem musi wypaśc to, co w ciąży nei wypadało naturalnie. PRZETRZYMAĆ
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeOct 21st 2009
     permalink
    Dziewczyny, miała któraś założoną kiedyś spiralę? Biedronka chyba już tu nie zaglada, a ja chciałabym się dowiedzić jak wygląda wyciąganie. Czy każdy gin to umie zrobić?
    Madamagda, Ty chyba miałaś przegrodę w macicy? Miałaś moze resekcję podczas histeroskopii? Jak tak, to jak długo potem miałaś krwawienie i kiedy pojawła się miesiączka???
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 21st 2009
     permalink
    Ja miałam spiralę, koszmarnie bałam się wyciągania, ale nie bolało wcale. Gorzej było przy zakładaniu. Nie wiem czy każdy gin, ale na pewno ten, który zakładał to i wyjmie:)
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeOct 21st 2009 zmieniony
     permalink
    Ja miam zakładaną przedwczoraj w szpitalu podczas histeroskopii pod narkozą więc nic nie czułam. Mam teraz jak dostanę miesiączkę ją wyciągnąć już u lekarza prowadzącego, więc to nie będzie ten sam lekarz.
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeOct 21st 2009
     permalink
    Miałaś spiralę typu T? Jak się ją wyciąga to te ramionka się jakoś składają???
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 21st 2009
     permalink
    Nie wiem jaki to był typ, wkładka Multiload.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 21st 2009
     permalink
    Czemu wyciągasz tak szybko?
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeOct 21st 2009
     permalink
    Bo nie mialam jej zalozonej w celach antykoncepcyjnych, tylko w celu zapobiegnięciu zrostów po operacji wewnątrzmacicznej.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 21st 2009
     permalink
    A my tym razem dzielimy się informacją na minus. Małgosia niestety porwóciła do zasypiania przy cycusiu.W ciagu dnia nie daje rady zasnąć sama w łóżeczku - jakby się pod tym względem cofnęła w rozwoju...
    Jest jej jeszcze trudniej niż kiedyś, bo siada i płacze, a nie leży jak wcześniej. Długie boje, płacze, nic nie dają - w końcu mama wykończona i rozżalona nad zapłakanym brzdącem, daje cycusia. No i wtedy mała zasypia. Ech... Musimy uczyć sie chyab od nowa. Ale b. ciężko to idzie.
    --
  5.  permalink
    Takie "cofanie w rozwoju" może oznaczać zbliżający się skok rozwojowy:wink:
    --
  6.  permalink
    chyba kazde dziecko ma cos takiego,Pit juz tak ładnie zasypiał w południe a teraz mi sie buntuje,płacze,wychodzi z łózka ,ucieka a ziewa co chwile
    nie da sobie wytłumaczyc ze trzeba sie połozyc
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 21st 2009
     permalink
    no właśnie, po raz kolejny skok chyba:) tym razem:
    Okolo 41-42 tygodnia moze rozpoczac sie okres marudzenia, który moze trwac do 5-ciu tygodni. Dziecko moze byc bardziej marudne, niesmiale, mniej samodzielne i bardziej ”dziecinne”. Zachowanie moze sie szybko zmieniac i dziecko moze byc bardzo grzeczne by za chwile bardzo rozrabiac – wszystko po to, by zwrócic na siebie uwage.

    To wszystko jest wprowadzeniem do nastepnego skoku rozwojowego – swiata sekwencji. W 46 tygodniu ( 44-48 ) dziecko zaczyna znajdowac i tworzyc sekwencje za pomoca swoich zmyslów. W poprzednim skoku dziecko czesto rozbieralo przedmioty na czesci po to, by je zbadac – obecnie zacznie je w tym celu skladac – na przyklad budowac wieze z klocków zamiast rozbierac zbudowana wieze.
    Twoje dziecko zaczyna laczyc zdarzenia – np zebranie swoich ubranek z podlogi i wlozenie ich do kosza na brudna bielizne. Zauwazysz, ze dziecko zaczyna rozumiec, ze niektóre zdarzenia zazwyczaj nastepuja po sobie i ze wie, jakie nastepne zdarzenie nastapi po poprzednim. Twoje dziecko np popatrzy na magnetofon, gdy skonczy sie tasma, bys zmienil strone kasety.
    Dziecko zaczyna wskazywac na rzeczy i nazywac je, lubi, gdy robisz to samo. Nastepnym krokiem bedzie pokazywanie w kierunku, w którym masz isc, gdy trzymasz je w ramionach.

    Nowe umuejetnosci
    Wskazuje na i nazywa rzeczy
    Wskazuje na i chce bys nazywal rzeczy
    Mówi ”nie” gdy nie chce czegos zrobic
    Umie udawac glosy zwierzat
    Mówi ”mmm” gdy chce jescze jesc
    Wie, co pasuje do siebie i moze wlozyc okragly klocek do okraglej dziury
    Próbuje ulozyc proste puzle
    Patrzy na lampe i wyciaga do niej rece, gdy naciskasz na wlacznik
    Próbuje rozmawiac przez telefon
    Próbuje rysowac na papierze
    Próbuje uczyc sie chodzic pchajac np chodzik czy krzeslo
    Znajduje cos do wspinania jesli chce sie do czegos dostac
    Schodzi tylem z kanapy czy schodów
    Próbuje celowac gdy rzuca pilka
    Wyraznie daje do zrozumienia, ze chce sie z Toba bawic i wyraznie sie z Toba bawi
    Szuka przedmiotu, który ukrylas
    Ukrywa przedmiot samo, czeka i smieje sie gdy go znajdziesz
    Podaje Ci przedmioty bys wlozyl je do szafy
    Przynosi przedmioty np pieluche
    Przynosi szczotke i zamiata
    Nasladuje Twoje czynnosci np miesza w garnku
    Próbuje sie samo rozbierac
    Próbuje ubrac skarpetke czy bucik
    Uzywa szczoteczki do zebów
    Daje Ci posmakowac, to, co samo je
    ”Oszukuje” Cie gdy chce sie bawic udajac, ze nie umie tego, co wiesz, ze juz umie
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.