Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeOct 21st 2009
     permalink
    eh wczoraj zalapalam strasznego dola:( dzisiaj sie leje z moich cycorow:) maly od rana na samym cycku,bez dodatku butli,narazie spi:) dzisiaj znowu patrze na to z innej strony,zobaczymy jak bedzie na koniec dnia:) dziekuje dziewczyny za rady,wiele mi daja:)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 21st 2009
     permalink
    ANECZKA! DASZ RADĘ - zobaczysz!

    dziewczyny, szukam fotelika dla małej, bo z kubełkowego wyrasta. CO PORADZICIE? obłędu mozna dostać przeglądając monstrualne ilosci ofert... jakiś dobry, sprawdzony niedrogi?
    --
  1.  permalink
    Trzymam aneczko kciuki aby Filipek zapomniał o butli. Teraz ma mleczka pod dostatek i szyko leci, więc powinien szybciutko załapać. Pisz na bieżąco jak postępy:tongue:

    Mimo, że Maja jeszcze długo będzie się mieścić w tym foteliku co mamy teraz to też już myślę nad większym i przeglądam strony w necie, ale szczerze to też nie mam pojęcia. Zależy mi żeby nie był zbyt drogi i był z bazą.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 21st 2009
     permalink
    Misiu te wieksze foteliki juz nie sa z baza :P

    Kako ja mam RAMATTI VENUS, polecam :) w temacie wyprawkowym sporo bylo o fotelikach takze pobuszuj jeszcze tam
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 21st 2009
     permalink
    Aneczko zobaczysz bedzie dobrze. kazda z mam przerabia chwile zwatpienia przy cycku wiec glowa do gory. jeszcze wychowasz cycojada. ja pierwszy raz przystawialam Krzysia do cycka po 1.5tygodnia i wyrosl na mega cycojada - karmilam 19imesiecy i odstawilam z egoizmu bo on by dalej na cycku wisiec chcial
  2.  permalink
    Jak bez bazy to nawet lepiej:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 21st 2009
     permalink
    My mamy stary model Maxi Cosi XP i jest świetny. Po dwójce innych dzieci, ale się świetnie sprawdza.
    --
  3.  permalink
    Dzięki Fiufiu.

    Stwierdzam, że spanie ze smoczkiem ma swoje plusy i minusy, bo mała szybko zasypia, no i jest spokojniejsza, ale znowuż częściej się budzi jak smok jej wypadnie, mam nadzieję, że to minie i za jakiś czas zaśnie i ładnie prześpi noc nawet jak cycek wyleci.
    A mam pytanie, chciałabym kupić mleko NAN Active 1, żeby mieć pudełko na przechowywanie mleczka NAN 1, bo takie stosuję, czy muszę stopniowo przejść na to pierwsze, czy bez problemu, jeśli to mleczka jednej firmy (skład troszkę inny). To link gdzie można poczytać o tych mleczkach www.dziecko.nestle.pl/najlepsza_ochrona/
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    Misia z tym smokiem to u nas była udręka ... nawet jak już chłopcy nieco podrośli to właśnie budzili się jak smoczek wypadł i my z mężem dawaj szukaj! To był horror :P Dopiero jak oduczyłam Juniorów smoczka to ładnie przesypiali noce, o wiele spokojniej ;D
    ~
    My fotelik mamy Chicco Key 1 X-Plus jesteśmy zadowoleni.
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    Izunia sprzedaj proszę metodę na uwolnienie się od smoczka:) W prawdzie nie mamy problemu z wypadaniem smoka przez sen jakoś nas to ominęło ale powoli chciałabym go oduczyć
    my mamy ramatti i jesteśmy zadowoleni następny też taki kupimy
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    Agulina mnie siostrzenca udalo sie calkiem przypadkiem oduczyc. Kupilam mu jakos zaraz po skonczeniu roku nowy super smoczek, ktory mu najnormalniej w swiecie nie pasowal;) Od razu go wypluwal albo wkladal do buzi osobie, ktora probowala mu go dac;) A ze stary wyladowal w smietniku zanim nowy zostal przetestowany, byl problem... ale tylko 2-3 dni:) Nauczyl sie dosc szybko zasypiac bez niego:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    Agulina moi synowie mieli uspokajacza tylko do spania. Będąc na spacerze chłopcy potrafili zasnąć w wózku bez smoka, więc doszliśmy do wniosku z mężem, że w domu też tak zasną. Oczywiście nie obyło się bez płaczu i dramatu. Z bezsilności złapałam te smoczki i po prostu obcięłam końcówki. Ssanie takiego smoczka miało być mniej "atrakcyjne". Moje dzieci jednak zniechęcili się na sam ich widok. Był wrzask i lament przez dwa dni. Ale nie kupiłam nowych! Najgorsze były dwie pierwsze noce, a raczej moment zaśnięcia. Ewidentnie było widać, że maluchom brakowało tego uspokajacza. Ale jak już zasnęli to spali spokojnie. Czasem zdarzały się pobudki, ale do opanowania. Tydzień obcięte smoki leżały na stole w kuchni, potem już nie było po nich śladu ;D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    Rooda, chłopakom nowe smoczki wręcz się podobały :P Tak więc ja już wydawałam na nie zbyt dużo pieniędzy :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    dziewyczny czy ktoras z was miala dla dziecka ACC MINI??
    pediatra przepisala dzisiaj Krzysiowe 2x dziennie a tam na ulotce napisane ze nie stosowac ponizej 6go roku zycia... ehh nie wiem co robic
  4.  permalink
    A po ile miesięcy chłopcy mieli, jak ich oduczyłaś? Ja chyba jeszcze troszkę poczekam, bo to zbyt duży szok byłby dla Mai, najpierw brak cyca przy usypianiu, a teraz smoka. Dodam, że w wózku zasypiała właśnie ze smoczkiem i stąd próba usypiania bez piersi:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    Misia chłopcy moi mieli wówczas 2lata i miesiąc.
    Aniu nie pomogę odnośnie tego leku, nie znam go.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    Misia im wcześniej tym lepiej, ale Ty sama najlepiej będziesz wiedziała kiedy będzie odpowiednia pora na oduczanie ;D
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    Dziewczyny czy zamiast kaszek nestle moge np ugotować manne na mleku modyfikowanym?? np na 2 śniadanie - bo na pierwsze zazwyczaj daje mleko z dodatkiem kleiku lub kaszki
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    No właśnie Iza dla mnie ten czas zawsze jakoś nie tak bo albo grupę w żłobku zmienia choć tam nie potrzebuje go wcale tylko w domu baja kasza smok i lewek muszą być teraz szok związany z remontem młody dwa dni na górę do swojego byłego pokoju chodził i płakał lekko zdezorientowany zaraz poród i nowy pokój no i oczywiście moje hormony.....chyba czas się ogarnąć i podjąć smoczkową decyzję
    --
  5.  permalink
    ja tez mam fotelik Ramatti Venus i również polecam
    --
  6.  permalink
    W takim razie ja jeszcze poczekam:wink:

    Mam pytanie z innej beczki do mamuś, których maluchy urodziły się w poprzednich latach. Maja ma w tej chwili ok. 65cm, jaki kombinezon powinnam jej kupić, tzn rozmiar, żeby przechodziła całą zimę?:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    dziewczyny co podawac jak maluch ma czkawke?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    nic, aneczka - przeczekać:)
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    aneczka dzieci maja czkawke z dwoch powodow
    1.jest im zimno
    2.po jedzeniu
    mozesz malemu podac piers,ewentualnie odciagnietego mleczka albo troche przegotowanej wody tylko nie goracej!
    jak Ci idzie karmienie piersia?
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    dziewczyny a co myslicie o szczepieniu malych przeciw grypie? podobno mozna szczepic 6mies. dzieci i sie zastanawiam czy nie zaszczepic calej rodzinki,chociaz my nigdy sie nie szczepimy.A W y szczepicie sie i dzieci?
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    pandy, nie tylko z tych dwóch powodów. Też ze wzgledu na jeszcze słabo rozwinięty układ oddechowy i pokarmowy. Ale to normalne.
    ja własnie chyba się zazczepię. małej chyba nie...sama nie wiem...
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    ja osobiście malucha bym nie szczepiła, ale wszystkich członków rodziny tak, żeby ktoś przez przypadek niczego do domu nie przywlókł.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    chyba sie przychylam do zdania skorpionki...ale nie wiem jeszcze...
    U NAS KILKA FOTEK MAŁEJ SZALEJKI - zapraszam:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    Żadnego z dzieci nie szczepiłam i nie mam zamiaru - jest tyle rodzajów grypy że 1 nie ma pewności że się trafi ze szczepionką a 2. słyszałam że po szczepieniu właśnie sie choruje -> odpuszczam więc
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    Ja z mężem się szczepimy (mamy refundowane z pracy) ale Natalki nie szczepię.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    ja dzieci na grype nie szczepilam i nie mam zamiaru szczepic, mezu sie rok temu zaszczepil (w pracy za free mieli) i chorowal wcale nie mniej niz normalnie. a na dodatek okres po szczepieniku to mega fluk i wysoka goraczka przez kilka dni
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeOct 22nd 2009 zmieniony
     permalink
    no Filipcio ma chyba zawsze po jedzeniu,szkoda mi go jak tak czka:)
    oj pandy ciezko idzie:( dzisiaj nie chcialam dawac malemu butli,ale jak go przylozylam do cyca o 10.00 rano to po 16.00 dalej byl glodny:( w koncu dalam butle,nie wytrzymalam,Filipcio ladnie ssie,widac,ze polyka,jak zasnie to go budze,zeby pil dalej,mleczko jest bo jak pije to czasem mu az po pyszczku leci,a on wiecznie glodny:( zasnol dopiero o 17.30 od rana,jak wstanie to znowu bedziemy walczyc z cycem,pewnie znowu do conajmniej 2.00,w nocy jak wstaje to daje mu butle,nie mam serca go meczyc,nie wiem co bedzie dalej,zobaczymy
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    Aneczko moj syn tak miewal nawet pol roku majac takze pozostaje uzbroic ci sie w ciierpliwosc, najlepiej na laktacje wplywa taki maly ssak. caly dzien w lozku wspolnie spedzony z maluchem moze zdzialac cuda :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    btw - czy Twoj synek ma dzisiaj swoje pierwsze imieniny bo dzisiaj Filipa :)
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 22nd 2009
     permalink
    kako napisalam ze po jedzeniu bo to jest powiazane z niedojrzalym ukl. pokarmowym i wydawalo mi sie to rownoznaczne:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 23rd 2009
     permalink
    aneczko, wierz mi, ze niejedna z nas przechodziła tak samo początki karmienia. U mnie było fatalnie, ale walczyłam. WARTO KOCHANA! Nic się dzidzi nie stanie, kontrolujcie wagę tylko, ale też nie jakoś panicznie. Ja też niejeden dzień niemal cały wisiałm z małym na cycu. FITO-MIX kup może i KARM KARM KARM!
    ps. co do KARM - mi pomagało Karmi ( choć nie lubię...) nie wierzyłam, ale mleczka po wypiciu Karmi było więcej... Sama do tej pory nie wierzę za bardzo, ale FAKT - było więcej - może to w głowie to karmi tak działało :P
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 23rd 2009
     permalink
    aneczko mój mały też miał czkawkę po jedzeniu, teraz tylko kiedy mu się uleje. Jest to utrapienie, bo przez czkawkę często mocno ulewa, jak mu się tam wszystko zruszy.
    Na czkawkę jeśli nie działało kilka łyków ciepłego picia, dawałam łyżeczkę wody koperkowej (gripe water), a teraz kiedy nic nie pomaga daję zzwykły cukier. Maczam koniuszek palca w cukrze i daję do polizania.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeOct 23rd 2009
     permalink
    Takie maluszki nie mecza sie przy czkawce, wiec nie ma co panikowac:)

    Chmiel pomaga przy laktacji, ale ja za piciem Karmi w tym przypadku nie jestem, bo jednak zawiera troche alkoholu. Aneczka tutaj mozna kupic piwo z zerowa zawartoscia alkoholu, wiec moze poszukaj:)
    Poza tym kup sobie herbatke z kopru wloskiego i pokrzywy, dobrze jesli jeszcze bylby do tego anyz i kminek, ale takiej mieszanki tu nie znalazlam jak narazie.
    No i duzo wody pij a unikaj czarnej herbaty i kawy narazie.

    AniaM kiedys chyba pisala, ze jedzenie zup pomaga:)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 23rd 2009
     permalink
    Po Karmi się tyje... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeOct 23rd 2009
     permalink
    Co do szczepienia na grypę:
    1. Nie szczepie siebie. Raz się zaszczepiłam i pierwszy raz zachorowałam na grypę. Więc po co?
    2. Mój mąż szczepił się co roku aż padł mu układ auto coś tam :) teraz ma niedoczynność tarczycy i do końca życia musi brać tabletkę co rano. Nie potwierdzone ale wielu lekarzy twierdzi, że to po szczepieniu na grypę.
    3. Rehabilitantka mojej córki zaszczepiła się raz i powiedziała, że nigdy więcej. Kobiety, które jeszcze nie rodziły nie powinny się szczepić na grypę. Ona żałuje.
    4. Julki nigdy nie zaszczepie na grypę.
    To wszystko to moje zdanie. Nie widzę sensu szczepić zdrowych, młodych ludzi. Inaczej jest jeśli ktoś ma wskazania.



    Zupę jadłam codziennie i cycojad miał zawsze mleczko na czas :)))
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 23rd 2009
     permalink
    dzieki dziewczyny za opinie co do szczepienia
    w takim razie nie bede szczepic malego a i my sie nie zaszczepimy (nigdy tego nie robilismy:bigsmile: ale zastanawialam sie czy dla malego nie lepiej bedzie)
    aneczka ja nie dalam sobie rady z karmieniem piersia,ale Ty masz jeszcze szanse,podobno latwiej sie robi jak maly skonczy 3 miesiace bo juz zaczyna go interesowac swiat wokol a nie tylko cycek:bigsmile:
  7.  permalink
    a ja ide z małym do lekarza...:/ iestety zaczał skrzypiec jak stare drzwi i nie chce zeby z tego sie cos powaziejszego zrobiło.Innych objawów narazie nie ma ale jest osłabiony bo przeciez we wtorek dostał szczepionke
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 23rd 2009
     permalink
    ooo tak zupy dzialaja cuda. ja codziennie jadlam miseczke zupy jakiejkowlwiek a jak pojawialy sie problemy laktacyjne to siegalam nawet i po zupe 3x dziennie. ogolnie przy cieplym jedzeniu mialam "mlekotryski"

    nie wiem czy macie gdzies polski sklep w poblizu a;lbo czy moze ci ktos wyslac z PL list z herbata ale bardzo polecam mieszanke mlekopedna FITO MIX FIX IV z herbapolu. przerobilam rozne i ta najlepiej na mnie dzialala. kolezanki i kuzynki tez ja najbardziej chwalily
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeOct 23rd 2009
     permalink
    Ta herbatka ma w skladzie melise, koper wloski i anyz.
    W polskich sklepach raczej tego nie bedzie, ale mozna skomponowac samemu;)
    Musze jeszcze zajrzec do sklepow ze zdrowa zywnoscia...
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeOct 23rd 2009
     permalink
    hej pytałam już wcześniej ale żadna nie odpisała jak jest z podawaniem kaszy mannej u dzieci????????
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 23rd 2009
     permalink
    Rooda niby w kazdej herbatce to jest ale moze tu proporcje inne byly... droga nie jest to moze rodzina tez podeslac na sprobowanie a i zapazrac latwiej gotowca :P

    Aga nie mam pojecia. nie dawalam nigdy, no poza kasza z syropem taka na gesto ktora maz zjadl bo dzieciom nie podeszla
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 23rd 2009
     permalink
    hej, co do herbatek, uwaga - moja mała miała zielone kupki od pierwszych dni - właśnie po moich herbatkach mlekopędnych. Sprawdziłam i na pewno od tego. Ale to chyba nic złego, tylko ten kolor - mówię, żeby sie młode mamy nie przestraszyły tej zieloności, jeśli piją laktacyjne herbatki. ZUPY działają - moja przyjaciółka, mama 4ki dzieci, peirwsze co to mi kazała szamać zup ile wlezie. I w ogóle ciepłe obiady. Podobno dobrey w ogóle dla mlódych mam jest tez kompot z jabłek - to zrobić ciepły i pić. SMACZNEGO i udanych UDOJÓW ;)
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 23rd 2009 zmieniony
     permalink
    aga zobacz tutaj http://porady-poloznej.pl/schemat-zywienia-niemowlat-karmionych-mlekiem-matki/
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeOct 23rd 2009
     permalink
    ja dodałam raz małej do zupki kaszy mannej zeby spróbowac czy nie bedzie uczulenia wszystko było ok wiec teraz na zmiane jej podaje
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 23rd 2009
     permalink
    Kako tylko gorzej jak dziecko ma uczulenie na jablko... tak jak moj Krzys i nie moglismy wpasc na pomysl na co ta reakcja alergiczna jest bo jablko takie swojskie sie wydaje
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.