Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 23rd 2009
     permalink
    no niestety - różne alergie są... I na marchewkę sporo dzieci uczulonych też np. Trzeba próbować
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 23rd 2009
     permalink
    MIŁEGO WEEKENDU! :wink:

    Rodzice oglądali tv i mama powiedziała: "Jest już późno, jestem
    zmęczona pójdę spać". Poszła do kuchni zrobić kanapki dla nas na
    jutrzejszy lunch, wypłukała kolby kukurydzy, wyjęła mięso z lodówki
    na dzisiejszą kolację, sprawdziła ile jest płatków śniadaniowych w
    puszce, nasypała cukru do cukierniczki, położyła łyżki i miseczki na
    stole i przygotowała ekspres do zaparzenia kawy na jutro rano. Potem
    włożyła już upraną odzież do suszarki, załadowała nową partię do
    pralki, uprasowała koszulę i przyszyła guzik. Sprzątnęła ze stołu
    pozostawioną grę, postawiła telefon na ładowarkę i odłożyła książkę
    telefoniczną do szuflady. Podlała kwiaty, opróżniła kosze na śmieci
    i powiesiła ręcznik do wysuszenia. Potem ziewnęła, przeciągnęła się
    i poszła do sypialni. Zatrzymała się przy biurku i napisała kartkę
    do nauczyciela, odliczyła trochę kasy na wycieczkę w teren i
    wyciągnęła podręcznik schowany pod krzesłem. Podpisała kartkę
    urodzinową dla przyjaciółki, zaadresowała kopertę i nakleiła znaczek
    oraz zapisała, co kupić w sklepie spożywczym. Obie kartki położyła
    obok torebki. Potem Mama zmyła twarz mleczkiem "trzy w jednym",
    posmarowała się kremem "na noc i przeciw starzeniu", umyła zęby i
    opiłowała paznokcie. Ojciec zawołał: "Myślałem że poszłaś do
    łóżka". "Właśnie idę" - odpowiedziała Mama. Wlała trochę wody do
    miski psa i wypuściła kota na dwór, potem sprawdziła czy drzwi są
    zamknięte i czy światło nazewnątrz jest zapalone. Zajrzała do pokoju
    każdego dziecka, wyłączyła lampki ,telewizory, powiesiła koszulki,
    wrzuciła brudne skarpety do kosza i krótko pogadała z jednym z
    dzieci, jeszcze odrabiającym lekcje. W swoim pokoju Mama nastawiła
    budzenie, wyłożyła ubranie na jutro, naprawiła stojak na buty.
    Dopisała 3 rzeczy do listy 6 najważniejszych czynności do wykonania.
    Pomodliła się i wyobraziła sobie, że osiągnęła swoje cele. W tym
    samym czasie Tata wyłączył telewizor i oznajmił "w powietrze": "Idę
    spać". Co też bez namysłu uczynił. Coś nadzwyczajnego w tej
    historii? Zastanawiasz się, dlaczego kobiety żyją dłużej? "BO
    JESTEŚMY SKONSTRUOWANE NA DŁUGI PRZEBIEG".... (i nie możemy umrzeć
    wcześniej, bo tyle mamy jeszcze do zrobienia !!!) nic specjalnego
    ale jakże prawdziwe... :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Ciekawy tekst:-)))))

    Dziewczyny dajcie znać co do rozmiaru kombinezonu na zimę, może mamy dzidziów z tego roku, jakie planujecie romiary dla swoich pociech i jakie duże są teraz wasze maluchy:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 24th 2009
     permalink
    Misiu moj Krzysko jest z czerwca i w pierwsza zime mial worek taki 9-12 miesiecy z firmy GAP. kombinezon wg mnie nie jest najlepszym rozwiazaniem. mialam taki normalny z nozkami ale nie bylam zadowolona bo sie ciezko go ubieralo tez rozmiar 6-12 kupowany na allegro z ladybird
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 24th 2009
     permalink
    AniuM mówisz o tym bordowym cudeńku, w którym teraz siedzi Alex na dworze w wózku?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  2.  permalink
    Worek nie najlepiej mi odpowiada, ponieważ często jeździmy samochodem i musi być możliwość zapięcia Majki w foteliku. Nie wiem jak to ztymi rozmiarami 9-12, bo u nas to są 68, 74, 80, 86, itd:confused:
    --
  3.  permalink
    Misiu- przecież worki mają specjalne otwory na pasy samochodowe...Ja tez polecam worek
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 24th 2009
     permalink
    Misia z tego co wiem to:
    68cm to 3-6 mies,
    74cm to 6-9mies.,
    80cm to 9-12mies.itd.
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeOct 24th 2009
     permalink
    aga, jak zrobiłaś test na gluten i Julka nie ma uczulenia to możesz podawać. Mojej Julci też czasami robie na nutramigenie. Zalewam 6 łyżeczek kaszki błyskawicznej wrzątkiem (210ml), mieszam żeby grudek nie było i wtedy dosypuje 7 miarek mleka.
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeOct 24th 2009
     permalink
    Julka jest z kwietnia i mieliśmy na zimę kombinezon 74. Na poczatku był za duży :) a później już buciki od niego same się odpinały i po prostu dokupiłam szmaciaki do niego:)
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 24th 2009 zmieniony
     permalink
    ja kupilam dla swojego malucha kombinezonki 6-9mies. i 9-12mies. poza tym mam tez spiwor ale on pasuje do wozka (ale do quinny juz nie pasuje) a do fotelika samochodowego to wydaje mi sie ze bardzo by zwisal,nie probowalam jeszcze,ale mozna kupic specjalne do fotelikow sam. albo podobaja mi sie takie baby wrap
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 24th 2009
     permalink
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 24th 2009
     permalink
    Katy nie nie ten bordowy co macie to spiwor w ktory wkaldalam mlodego wlozonego w inny ale to tylko przy -20 mrozu :P
    worek mialam taki jak to do spania sa z rekawkami a zapinany na zamek po skosie. swietna sprawa
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 24th 2009
     permalink
    Piękny jest ten wrap!
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeOct 24th 2009
     permalink
    Ale swietne te wrapy!
    --
  4.  permalink
    Dziki dziewczyny, w takim razie zastanowię się nad workiem. Kupiłam małej kozaczki z myślą o zwykłym z nogawkami. Narazie przydają się do tego co mamy na 68, ale on to jest taki na teraz, więc chyba 74 będzie dobry.:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeOct 24th 2009
     permalink
    ja z pytaniem troszkę z innej beczki wybaczcie ale nęka mnie to czy wysypka na brzucholu a raczej drobne czerwone plamki powinny mnie martwić?
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 24th 2009
     permalink
    agulina to normalne w ciazy,skora jest delikatniejsza,zmien zel pod prysznic na taki do wrazliwej skory i powinno przejsc,ja mialam takie po lirene z woskiem owocowym
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 24th 2009 zmieniony
     permalink
    te baby wrap mozna kupic w "babies r us" w uk,w ich sklepie internetowym tez,jest jeszcze pszczolka ale na necie zostala tylko biedronka,trzeba by bylo pojechac do ich sklepu
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 24th 2009
     permalink
    dokladnie to sie nazywa:Car Seat Cosy Wrap
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeOct 24th 2009
     permalink
    Pandy ja myslalam, ze to sa 'bug in a rug'.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 25th 2009
     permalink
    Rooda sprawdz sobie tutaj http://www.toysrus.co.uk/Babies-R-Us/Travel-and-Pushchairs/Car-Seats-and-Boosters/Car-Seat-Accessories/Car-Seat-Cosy-Wrap-Ladybird-(0069363)
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 25th 2009
     permalink
    Rooda a jak sie czujesz?wszystko w porzadku?
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeOct 25th 2009
     permalink
    Sprawdzalam juz:) Jeszcze pszczolki maja:)
    A ja sie czuje bardzo dobrze dziekuje:) Do tego stopnia, ze czasem zapominam, ze jestem w ciazy;)
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 25th 2009
     permalink
    ja miałam normalny kombinezon z nogami:) i byłam z niego bardzo zadowolona..hania z maja (no ale wcześniak), miałam rozmiar 74 i potem takie duuuuże 74 (bardziej 80)..u nas jak najbardziej mimo bardzo częstej jazdy samochodem sprawdził się kombinezon z nogami:)
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeOct 26th 2009
     permalink
    My również mamy kombinezon z nogami w tamtym roku kupiliśmy 80 i była lekko za duża w tym roku pasuje jak ulał:) Zostały nam do kupienia tylko buty na zimę polecacie jakieś?
    --
  5.  permalink
    Mama wczoraj kupiła Małek kombinezon 74 z nogawkami, ale można go także zasunąć jak śpiworek, bez nogawek. Czyli do auta z nogawkami, a na spacerek jak śpiworek.
    Maja się już przekręca z pleców na brzuszek, pełza wokół własnej osi, no i sama zasypai w dzień i wieczorem, bez cyca:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeOct 26th 2009
     permalink
    misia gratulujemy Majeczce postępów
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 26th 2009
     permalink
    AGULINA, ja polecam buty ANTYLOPA, są na patencie Bartka, a cena przyjemniejsza;) buty są super:) fajnie wykonane, cieplutkie..przerzuciłam się na nie z Bartka;)
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 26th 2009
     permalink
    wlasnie ogladalam "sekrety madrej niani 3" na TVN style i nie polecali kombinezonow w formie spiwora,ze nie praktyczne do fotelikow samochodowych
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeOct 27th 2009
     permalink
    A ja miałam worek zeszłej zimy tj od urodzenia do wiosny i super się spisywał - miał otwory na pasy w czasie drogi mogłam dziecko rozpiąć i super

    Za to teraz mam problem bo 74 jest na styk a 80 za duże - ale mam dwa 2 częsciowe i jakos musze sobie poradzic


    Poza tym mam od wczoraj doła - kupiła Julci super buciki na zimę i do tego jej pierwsze buciki - na stawiane pierwsze kroki - jeszcze nie chodzi ale już próbuje- kupiłam w Bartku dałam kupe kasy bo 169 zł - ale za namową mojej rodzinki kupiłam - po powrocie do domu przyszła do mnie teściowa i powiedziała że ciężki i nie ładne ech. No fakt nie mają motylków i kwiatuszków - ale za to są wydaje mi się porządne . oczywiście podniosła mi ciśnienie jak zazwyczaj wrrrrr.
    Potem jak przyjechał mąż z pracy przymierzyliśmy buciki do kombinezonika i doszłam do wniosku że musze je wymienić na rozmiar większe bo zanim zacznie sie zima beda za małe - a dzisiaj jak wstałam stwierdziłam, że je zwróce i tak tez zrobiłam. Poza tym na stronie www bartka znalazłam te buciki o wiele tańsze niż w sklepie - więc skoro mam już model wybrany i niczego innego jej nie kupie to zamówie przez net. A Wy jakie buciki polecacie jako zimowe i jako pierwsze buciki na co zwrócić uwagę??
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeOct 27th 2009
     permalink
    no cena masakra!!!!!!!!!!- ale że w centrum handlowym nic mi w oko nie wpadło to zdesperowana kupiłam te w Bartku - ale już oddałam:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 27th 2009
     permalink
    O butkach było dużo pisanego...
    Powiem Ci tak - na co ja zwracam uwagę przy zimowych - by były zapinane na rzepy, weszła w nie noga w grubych skarpetach czy rajstopach, usztywniany zapiętek i przy na maxa przesuniętej stopie do przodu wchodził mój wskazujący palec w zapiętek (przy odpiętym buciku oczywiście)
    Wg mnie jeśli Julcia jeszcze nie chodzi to odpuść teraz buty za taką cenę. Dlaczego? w kozaczkach cieżko się chodzi i dziecko umiejąc już dobrze chodzić ma z tym problem, a co dopiero uczące się. Poczekaj do momentu aż zacznie pewnie chodzić i kup wtedy (grudzień, styczeń - będą wyprzedaże)
    Ja jeszcze nie kupiłam Antosi i nie wiem kiedy kupię, bo ona nie chodzi. Gruba skarpeta i bucik od ocieplacza narazie jej wystarczą a jak zacznie dreptać to wtedy kupimy coś
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 27th 2009 zmieniony
     permalink
    aga..hmm a ja powiem tak, jak Julcia nie chodzi to powinnaś kupić lekkie butki, super ma elefanten w deichamnie, właśnie takie dla dzieci zaczynających chodzenie..moim zdaniem (i naszego pedriatry) BArtek ma strasznie twardąi sztwną podeszwę, co nie jest wskazane przy rozpoczynaniu chodzenia..

    butki w deichamnie (kozaczki dla takich dzieci niechodzących) są napewno tańsze niż BArtka..zamęczysz jej nóżki..

    Agunia ma 100% racji, po co Julce teraz takie buty?? a to stycznia, i tak jej noga wyrośnie;) spokojnie może teraz pochodzić w grubych skarpetkach czy butkach ala kacpie (takie miękkie ciepłe) a po domu i tak powinna do póki nie zacznie chodzić śmigać w skarpetkach..

    Bartki są naprawdę ciężkimi butami..ja teraz z BArtków przerzuciłam się dla Hani na ANTYLOPY, są super, na patencie bartka, a podeszwę mają lepszą, bardziej pracujacą..i są trochę lżejsze;)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 28th 2009
     permalink
    My kupilismy takie "zwykłe" kozaczki na rynku. Za 25 zł. Ale wygladają mi solidnie. Mała ładnie w nich chodzi. A czemu tak mówicie, że Juleńka w styczniu bedzie dopiero butków potrzebowała? Nasza Małgosia już chodzi za rączki, przy meblach, prawie sama. TO Julka też może zaraz ruszyć,. I co - na spacerku nie dać jej pdoreptać do stycznia? Ja uważam, że czasami można ( ale to farta trzeba faktycznie mieć) kupić coś niedrogo, nie w firmowych sklepach - my dużo latamy po mieście, spacerujemy to szukamy:) MIŁEGO DNIA WSZYSTKIM! U nas ciut słońca jakby wychodzi!
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeOct 28th 2009
     permalink
    Kako - od dreptania po domu do spacerów jeszcze długa droga. Mój młody po domu wręcz biega, a na dworze co krok się wywraca i na razie w taką pogodę nie da się z nim chodzic.
    Szymon puścił się pierwszy raz po domu bez podtrzymywania jak miał niecałe 10 miesięcy. Nie wiem czy reguła to jest - ale wiem, że ja też póki co Szymonowi jeszcze nie kupie porządnych kozaków do biegania na zewnątrz, ponieważ to jeszcze strata kasy. Poczekam aż poczuje się pewnie na nóżkach, również na zewnątrz.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 28th 2009
     permalink
    dziewcyzny czy ktores z waszych dzieci mialo tomografie komputerowa glowy i czy byl podawany kontrast?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 28th 2009
     permalink
    A ile te Wasze niespełna roczne dzieci spacerują po tym dworze? Godzinę ... dwie?
    Kako a co to znaczy "solidne"? Trwałe czy co?

    Prawdziwe chodzenie to chodzenie samodzielne, bez upadków, podtrzymywania się. Wówczas powinno się skontrolować u ortopedy chód, czy dziecko stawia prosto stopy itp. Polecam te dwa linki do poczytania klik1 i klik2
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 28th 2009
     permalink
    Aniu nie pomogę.
  6.  permalink
    Solidne buty za 25 zł? :confused:
    Rzeczywiście- dla niechodzacego sa wystarczające- jako ocieplacze na nóżki.
  7.  permalink
    Mój syn miał tomografię- ale kontrast nie był konieczny
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 28th 2009
     permalink
    aga1976: Solidne buty za 25 zł? :confused:
    Rzeczywiście- dla niechodzacego sa wystarczające- jako ocieplacze na nóżki.
    Aga zgadzam się w 100% i w końcu sama takie kupię dla Antosi jak już pojawia się mrozy, a do chodzenia zacznę szukać jak dziecko zacznie chodzić. Narazie nie mogę się napatrzeć jak dzieć tarza się po podłodze, siada i bawi :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 28th 2009
     permalink
    dziewczyny, mam pytanie. Czy któraś z was po porodzie zauwazyła, albo raczej wyczuła zmiany na szyjce? Mam nierówności, których wcześniej nie było. Jakiś czas temu mówiłam o tym gin, powiedziała, ze tak moze być, ze wszystko ok. Cytologia też ok. Ale dzisiaj wyczułam, ze są jeszcze wieksze niż był...POwiedzcie - któraś tak miała?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 28th 2009
     permalink
    Kiedyś ktoś już o tym pisał na forum, że takie zmiany są normalne. Jeśli się niepokoisz, lepiej poproś o zbadanie.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeOct 28th 2009
     permalink
    Hej dziekuje za podpowiedzi :)

    Pochwale się że Julcia wczoraj wieczorem zrobiła sama pierwsze kroki od stołu do fotela niosąc w rączkach mamie pilota.

    Bardzo się z mężem wzruszyliśmy tym faktem - piękne chwile!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 28th 2009
     permalink
    GRATKI AGA! FIU, dzięki - własnie pytałam lekarkę, byłam an badniu, mówiła że po porodzie szyjka moze już nie być taka jak kiedyś. Mówiłam, ze wyczuwam jakieś nierówności, zbadała i mówi - no tak, moze Pani to wyczuwać. I tyle...Ale czuję, ze się powiększyły. Tak pytam - a nóż widelec, któraś tak miała...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 28th 2009
     permalink
    Aga gratulacje pierwszych samodzielnych kroków Julkowych ;D
    No to teraz mama będziesz miała wesoło :P
    ~
    Kako, ja nie pomogę w tym temacie.
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 28th 2009
     permalink
    Aga gratulacje:D
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 28th 2009
     permalink
    Brawa dla Julki! He he, znak czasów: pilota dziecko przyniosło :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 28th 2009
     permalink
    kako jutro rano ide do gina to sie zapytam. ide na pierwsza wizyte po porodzie ... :shamed: wstyd, ale nie mialam kiedy :cry:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.