Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    Ja też musiałam Błażkowi smoka w szpitalu podać bo wisiał a cycku z sześć godzin i pediatra mówi że inaczej nie wyrobię smoka teraz używamy do zasypiania i tyle dla młodej (bo mąż jeszcze nie wybrał imienia i ma czas do jutra) też zabieram z e sobą i zobaczymy będzie chciała to dostanie nie to nie:)
    Pozdrawiam mamusie i do usłyszenia w przyszłym tygodniu w powiększonej ekipie:)
    --
  1.  permalink
    U nas Maja też smoczkowiec, choć byłam przeciwniczką podawania smoka.
    Bez smoczka zasypia tylko w samochodzie.
    Dzięki smoczkowi, to nie muszę godzinę leżeć z cycem żeby zasnęła. Wcześniej to jak wydawało mi się, że już śpi i zabierałam pierś to się budziła i marudziła, teraz zasypia w 20 minut, a jak smok wyleci to się nie budzi, no chyba że jeszcze nie przeszła w fazę snu głębokiego:wink:
    No i tak jak Antosia lubi się smokiem bawić, ulubiony jej gryzak, hihi:bigsmile:
    --
  2.  permalink
    Czekamy na Was agulina:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    Niektóre dzieci mają wzmożoną potrzebę ssania - też w końcu podałam smoczek :) Pomaga jak Gabi jest rozkapryszona i do usypiania.
    •  
      CommentAuthorFafkulinda
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    Każdy robi jak uważa za słuszne i już.
    Wzmożona potrzeba ssania czyli jaka?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    Moim chłopcom smoczek miał właśnie pomóc nauczyć się ssać. Jako, że maluchy urodziły się za wcześnie początkowo były karmione sondą. Pani neonatolog doradziła nam ich zakup. Nie mogłam ich przystawiać do piersi bo ciągnięcie cyca powodowało sinienie ... Zanim chłopakom pierwszy raz podali butlę (7ml mleka,odciągniętego mojego) to przez 3dni ćwiczyli ssać uspokajacza.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    Są dzieci, które praktycznie nie odrywają się od piersi - to chyba jest wzmożona potrzeba ssania. Nie widziałam definicji.
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    ja wlasnie dlatego nie dalam rady juz karmic piersia bo maly ciagle na niej wisial nawet jak nie pil a smoczka nie chcial. ogolnie to on smoczka nie chce nie wiem co mu sie stalo wczoraj.probowalam rozne rodzaje smoczkow ale on nie bardzo.czasem zaluje ze on nie lubi bo jak np. bylismy u pediatry to ona nie mogla go pozadnie ogladnac bo calyyy czas plakal .teraz juz nie marudzi tak bardzo ale jak wczoraj to plakal strasznie i normalnie musialabym go nosic z 40 min zeby mi usnal.czasem ma gorszy dzien. niektorzy mowia ze ine ma sensu uczyc smoczka teraz bo ma juz 5 mies. ale on jak zasypia to pcha do buzi misia i ssie albo paluchy i slyszalam ze to moze powodowac krzywy zgryz i ze lepiej juz podac smoka.nie wiem czy to jasno napisalam:)
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    Ale się smoczkowy temat rozpętał hi hi

    My dzisiaj zdążyłyśmy jeszcze na spacerek przed nadejściem okropnej pogody - chociaż byłyśmy krótko bo w momencie zaczęło wiać
    Aha i rano jeszcze zdążyłam 2 okna umyć:)
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    A ja tylko sie zamelduje:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    A melduj się :D
    Zmień suwaka Rooda - witamy na tym wątku :P
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    Pracuje nad suwakiem Izunia:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    Zobacz Rooda, a ja znowu męczę Cię o suwaka haha, tak się nasza znajomość zaczęła ;D
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    Hehe Izunia ja nie chcę nic sugerowac, ale tak zaczęła się nie tylko ta jedna znajomośc :)
    --
  3.  permalink
    i
    NovemberRain: Ja nie mam nic do matek, które decydują się na smoczek, ale chciałabym, żeby te matki nie miały też nic do mnie



    Nikt nie miał do Ciebi epretensji w żadnym poście,gdzie Ty to wyczytałas??
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    rooda: A ja tylko sie zamelduje:)


    gratki jeszcze raz tutaj, widzialam Mala - slodka jest. czekam (lapczywie) na wiecej fot :)
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    Rooda wreszcie tutaj dotarłaś - witaj i gratulacje!!!!!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    Poli Ciebie też molestowałam, pamiętam :D
  4.  permalink
    Rooda gratulacje !!!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    Jak nic pójdę siedzieć za to molestowanie :tooth:
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    To ja też się zgłoszę :) Bo coś mi się przypomina o suwaku , Izunia:)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    Agga, naprawdę? :P
    Chora jestem i tyle :rolling:
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 5th 2009
     permalink
    witaj Rooda!
    Alex też smoczkowiec. Mam w domu 6.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeNov 5th 2009
     permalink
    Hehe - Izunia oj grabisz sobie, grabisz :) A aggnieszke to i ja pamiętam, że molestowałaś :)
    --
    •  
      CommentAuthordera
    • CommentTimeNov 5th 2009 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny :)
    Chciałabym się zameldować jako mamusia rozpakowana. Mój Krystianek urodził się tydzień temu.

    Pozdrowionka dla wszystkich mamuś :)

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 5th 2009
     permalink
    witaj dera wsród nas:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 5th 2009
     permalink
    Dera rozgość się na wątku ;D
    Jeszcze raz GRATULACJE! :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 5th 2009
     permalink
    Tu coś się rypnęło ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 5th 2009
     permalink
    O już nie.
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeNov 5th 2009
     permalink
    A co Ci się rypnęło??
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 5th 2009
     permalink
    Gratulacje Dera i witaj "u nas" a rypnęła się czcionka:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 5th 2009
     permalink
    Dera gratulacje i zagladaj czesciej :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 5th 2009
     permalink
    witaj i tutaj DERKO! Zagladaj, pytaj, pogadaj w wolnej chwili:)
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 5th 2009
     permalink
    witam i ja:))
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeNov 5th 2009
     permalink
    dziewczyny skonczyly mi sie tabletki przeciwbolowe,ktore dostalam zaraz po porodzie i teraz boli mnie wszystko jak cholera,czy jest cos czym moge sobie ulzyc? do tego dochodza jakies swedzenia,najbardziej w miejscu gdzie zaklada sie cewnik,masakra
    no i najgorszy problem,moj maluszek ma kolki,wysiadam juz:( nie wiem juz co robic:(
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 5th 2009
     permalink
    Co do przeciw bólowych nie pomogę
    O kolkach jest w wiki Gdzie jak karmisz piersia obstawiam na dietę lub łączenie sztucznego z piersią (czasami tak dzieć reaguje - dosyć często)
    --
  5.  permalink
    Mnie jak bolało to dostawałam tylko apap albo paracetamol
    nie powiem zeby pomagało wielce ale zawsze jakas ulga.aaa i wypróbuj podmywac sie tantum rosa-jest przeciwbólowe i przynosi ulge

    Co do kolek-przerabiałam wiemco to za ból ale jesli karmisz piersia to tak Jak Agunia pisze-pewnie coś zjadłas
    a jesli Filipek jest butelkowy zmien smoczki na antykolkowe i podaj do mleka Bobotic-nam sie sprawdził jako jedyny gdyz ma prawie identyczny skłąd co Sab simplex a ten jest rewelacyjny
    jest gdzies temat dotyczacy kolki mozna sobie z nia radzic takze bez kropelek np herbatka ,masazem brzuszka czy odpowiedznim noszeniem
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeNov 5th 2009 zmieniony
     permalink
    karmie go butelka teraz,butelki mam z Aventa i sa niby antykolkowe,podaje mu Infacol na kolki,no i mama jeszcze skoczy jutro do apteki i dostane paczke w niedziele,akurat kuzyn wraca z PL:) dzieki dziewczyny,jak bede miala troche wiecej czasu to zajrze na temat kolkowy,narazie Filipcio rzadzi mama:)
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 5th 2009
     permalink
    ja nie bralam zadnych lekow przeciwbolowych po porodzie,ale moze jakis paracetamol czy apap jesli karmisz piersia.mi polozna radzila zeby przy kazdym siusiu polewac krocze letnia woda z kubka to pomaga
    z kolkami tez sie borykalismy przez dlugi czas ale nam nic nie pomagalo oprocz kladzenia malego na brzuchu i noszeniu go na przedramieniu brzuszkiem do gory,mozesz sprobowac tez cieplych okladow na brzuszek,masazu,herbatki koperkowe sa niezle,maly czasami jeszcze ma bol brzuszka to mu daje (kupilam w PL) i mu przechodzi
    jesli karmisz butelka upewnij sie ze smoczek jest pelny mleka zeby maly nie ssal powietrza i smoczki antykolkowe do butelek to podstawa
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 5th 2009
     permalink
    troche sie spoznilam:Dnie zauwazylam Twojego postu:D
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeNov 6th 2009
     permalink
    ja na wszelki wypadek na kolki dostałam kropelki SAB SIPLEX (można je stosować od urodzenia profilaktycznie) oraz woreczek wypełniony pestkami z wiśni, trzeba go zagrzać w mikrofalówce i kłaść na brzuszek, jest jeszcze krem z koperku do smarowania brzuszka...
    koleżanka wypróbowała wszystko i działa
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 6th 2009
     permalink
    Poli, tak czcionka coś się sknociła :P Ale to było na poprzedniej stronie.
    --
    Moje dzieci nie miały kolek, ale dobrym sposobem na ich pozbycie się jest też jest kładzenie malucha w pozycji na brzuszku do brzucha mamy lub taty, moi synowie uwielbiali tak spać - jak małe żabki ;D
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeNov 6th 2009
     permalink
    Dla rodzica też to jest przyjemne, takie trzymanie maluszka u siebie na ciele:)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 6th 2009
     permalink
    Agga no, aż się tęskni za tym :P
    Moje chłopaki już mnie przygniatają jak tak leżymy - bo wiesz leżymy tak sobie czasem :tooth:
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 6th 2009
     permalink
    Oj tak ja czasami córcie proszę aby dłużej poleżała mi na brzuchu ale ona ciągle nie ma czasu:)

    a tak z innej beczki - czym smarujecie dzieciom usteczka aby nie pękały na zimnie ?? Julka mi ciągle zlizuje krem i jest zaśliniona i pękają potem usteczka.
    Moze jakis inny sposob??
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeNov 6th 2009 zmieniony
     permalink
    Aneczka ja dostalam Diclofenac, ktory biore razem z 2 tabletkami paracetamolu 3x dziennie. Idz do GP i powiedz, ze potrzebujesz cos silnieszego niz paracetamol. W sumie jak nie karmisz piersia to mozesz wszystko brac.
    --
  6.  permalink
    Haniu Sab simplex jest dobry ,tez miałam sprowadzany ze 3 razy ale wierz mi ze Bobotic to jest to samo a 3 razy tansze tylko ze:
    napisze to ale kazda mama powinna to skonsultowac tak jak ja
    otóz na SAB jest napisane 15 kropelek do kazdego mleka
    a na Boboticu-3 razy dziennie po 8 kropel
    ja pokazałam te dwie ulotki lekarce i ona powiedziała ze jesli pomaga te 8 kropel 3 razy dziennie to ok ale niestety u nas to nie bardzo dwało poprawe wiec dawkowalismy Bobotic tak jak SAB
    i było ok ! i przede wszystkim trzeba pilnowac systematycznie podawac,kropelki te mozna podawac długotrwale.I SAB i Bobotic maja dobry smak wiec problemu z wypiciem mleka nie powinno byc

    sa jednak dzieci na które żadne kropelki nie zadziałaja niestety albo takie na które będa działac inne np Infacol ,espumisan-u nas nie działały
    Pit miał kolke do 5 mca życia wiec wiem co mówie:)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 6th 2009 zmieniony
     permalink
    dziewczyny, kiedyś czytałam, że dziecko którejś z Was, kręciło szybko główką, tak jakby coś mu przeszkadzało, takie.... szybkie nie,nie,nie,nie
    Skąd to i co może oznaczać?
    co do dolegliwości brzuszkowych u nas nic nie działało oprócz gripe water.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeNov 6th 2009
     permalink
    rooda ja tez mialam diclofenac,ale sie skonczyl:) poczekam do niedzieli bo kuzyn wraca z PL i mam ma mi cos kupic
    pandy ja od porodu po kazdyn sikaniu przemywam rane ciepla woda,teraz przemywam rumiankiem,moze to cos da
    jejku ciasteczko 5 miesiecy,podziwiam,ja daje Infacol od 2dni i widze,ze jest troszke lepiej,no i za kazdym razem masuje brzuszek,nawet jak maly spi
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeNov 6th 2009
     permalink
    To idz do GP po powtorke recepty. Ja wlasnie dzisiaj moja odebralam. Tym bardziej, ze leki mamy za darmo:)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.