Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeNov 6th 2009
     permalink
    katy Szymik tak robił. Poleciałam spanikowana do lekarza, bo się w necie bzdur naczytałam, lekarka kazała przeczekac i przeszło samo. Gdybyś nie zapytała, to zapomniałam, że coś takiego było. Samo przyszło, samo poszło
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 6th 2009
     permalink
    Katy czasami jak uszko boli to może tak kręcić. Julcia tak mi kręci ale teraz to chyba już na nie - bo jak nie chce już jeść to kręci itp. Też się zastanawiałam co jest z tym kręceniem na "Nie"
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 7th 2009
     permalink
    ok, dzięki :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthordera
    • CommentTimeNov 7th 2009 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny proszę poradźcie mi coś. Mój maluszek ma zapchany nosek, była u mnie położna i powiedziała żeby wpuszczać mu do noska sól fizjologiczną. Mam wrażenie że to nie pomaga, to trwa już kilka dni. Kupiliśmy nawilżacz powietrza, fride-udało mi się wyciągnąć tylko mikroskopijne glutki i nadal to samo.

    Drugi problem to taki że mały potrafi budzić się nam co godzinę na karmienie, karmie go po 20, 30 min a on nadal chce ssać. Położna sprawdziła i powiedziała że dobrze go przystawiam do piersi ale powinien jeść z 15 min a 30 to za dużo no i nie wiem co robić. Jak mu wkładam palec do buzi to sobie ssa zadowolony, może dać mu smoczka????


    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 7th 2009 zmieniony
     permalink
    heh odwieczny problem młodych mam :)
    Jeszcze trochę potrwa zanim Krystianek nauczy się prawidłowo jeść. Mój Alex jadł na początku po 40 min z jednej piersi.
    Dzieci w tym wieku mają silną potrzebę ssania, możesz wypróbować smoczek i sprawdzić efekty.
    .
    Próbowałaś wodę morską do noska?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 7th 2009
     permalink
    Krystianek jest mały, ma swoje tempo. Co ile urządza sobie takie posiłki?
    Bo jeśli nie co godzinę, to nie przejmowałabym się czasem jego jedzenia.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 7th 2009
     permalink
    dera co do zapchanego noska to moze trwac i z tydz. sol foz. jest dobra a probowalas fride do noska czy gruszke?bo ja na poczatku uzywalam gruszke i nic nie wyciagala,jesli i tak nic to nie da to sprobuj polozyc go na brzuszku to wydzielina powinna splynac
    co do jedzenia to normalne,pierwsze miesiace sa ciezkie,maly sie dopomina piersi sprobuj smoczek
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 7th 2009
     permalink
    Dera masz w domu mini stacje meteorologiczną??? jeśli nie to kup w rossmanie czy media markt (koszt około 10-20zł). Zmierz wilgotnośc powietrza i wtedy bedziesz wiedziała czy jest za sucho czy za wilgotno czy za ciepło może. Spróbuj psikać solą morska dla dzieci w sprayu. A co do karmienia - hm ja dałabym mu smoczka to po pierwsze (chociaż zarzekałam się że w życiu nie dam swojemu dziecku smoka) a po drugie karm go jak karmiłaś a przy najbliższej wizycie w przychodni zobaczysz czy przybiera na wadze czy nie. Oczywiście są różne szkoły czy karmić na żądanie czy nie - ale ja karmiłabym na żądanie przynajmniej na początku. Potem już łatwiej wyrobić dziecku tryb i czas jedzenia. A poza tym Krystianek ma dopiero tydz więc jeszcze sie klimatyzuje :)
    --
  1.  permalink
    Dera ja polecam sól fizjologiczną, abyś nadal ją stosowała i potem kładź synka na brzuszku żeby wydzielina spłynęła.
    Początki karmienia są trudne i rzeczywiście wydaje się, że trwa to bardzo długo. Wsłuchuj się czy w ciągu tych 40min słychać połykanie, bo jeśli nie to tylko ma potrzebę ssania, wtedy możesz spróbować ze smoczkiem.
    Dla mnie najtrudniejsze były perwsze 3 tygodnie, potem było już coraz lepiej :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 7th 2009
     permalink
    co do dłuuugiego i czestego ssania - Małgosia swego czasu ( jak była malutkiem) wisiała na cycu nieraz prawie non stop. Trzeba było silnej woli, wsparcia innych (też forumowiczek) i wiary że tak musi być, że bedzie lepiej. Tego CI DERKO życzę. Naprawdę - było wiele nocy np. ze mała budizła sie mniej wiecej tak: o 23ej, na 40 minut ssana, potem o 24.30 na 20 minut, potem o 1.30 na 40 min...i tak dalej. Przejdzie. WALCZCIE DZIELNIE!
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 7th 2009
     permalink
    Dla okruszka do nosa polecam KROPLĘ MAMINEGO MLEKA - nic lepiej nie podziała ! Ani sole ani wody morskie itd
    Jeśli już coś innego poza mlekiem mamy to nie merimer bo siknięcie jest ciut mocne i duże sól w ampułkach zupełnie wystaczy. Można też lekko zwilżyć oliwką wnętrze noska - nalać na patyczek do ucha i posmarować
    --
    •  
      CommentAuthordera
    • CommentTimeNov 7th 2009 zmieniony
     permalink
    Dziękuję Wam za wsparcie. Dzisiaj rano normalnie nie wytrzymałam i się poryczałam bo myślałam że to coś z moim pokarmem jest nie tak. Mały ma takie dni gdzie domaga się jedzonka co 2-3 godziny ale są takie momenty gdzie naje sie przez 40min po czym za godzinę znowu jest głodny. Już nie wiedziałam co robić. Smoka próbowałam ale nie chce za bardzo, woli moją pierś albo palec :). Chociaż na chwilę się przy smoku uspokaja to fakt.

    Co do stacji to dobrze wiedzieć że coś takiego jest, na pewno kupię. Mamy ogrzewanie kominkowe i trudno jest wyregulować stałą temperaturę,wydaje mi się że powietrze jest za suche.

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 8th 2009
     permalink
    Dera nie denerwuj się i nie stresuj u mnie moje nerwy i stres spowodowały nagłe zatrzymanie mleka. Próbowałam różnych sposobów na pobudzenie laktacji i nici:( Karmiłam Julcie tylko 4 mce - a i tak musiałam dokarmiać butlą
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 8th 2009
     permalink
    Dera teraz może być Ci ciężko, ale nie łam się, za trzy miesiące będzie już idealnie! Zobaczysz jak szybko czas zleci!
    .
    A ja mam pytanie o chodzenie. W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły chodzić? No moze nie samodzielnie, z pomocą mamy np.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  2.  permalink
    Córeczki Chrzestnej Majeczki zaczęły samodzielnie chodzić mając 10 miesięcy, podobnie ja i mój mąż. :bigsmile:
    --
  3.  permalink
    mój Piotrus zaczął chodzic za reke,albo prowadzony jak miał ok 11 mcy a juz na swój roczek zrobił pierwsze kroki tzn na zasadzie puszczania sie od przeszkody do przeszkody jednak juz kilka dni po urodzinach dreptał sobie tak o

    chodze sam!
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 8th 2009
     permalink
    moja za raczke chciala byc prowadzana jak miala 9.5 miesiaca i draptała sobie kolo tapczana ale rechabilitantka stwierdziła ze lepiej dla niej jak sobie dluzej poraczkuje bo dobrze jej to idzie a z chodzeniem to jej nie prowokowac lepiej jak sama pojdzie
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 8th 2009
     permalink
    u mnie dzieci za rączki czy przy meblach chodziły mając 10m (poza Anią i Antosią) a same to już spokojnie na rok. Wyjątkiem była Ania bo ona zaczęła w łóżeczku mając 8m a pobiegła jak miała 9 prawie 10.
    Antosia właśnie jest na etapie nauki dreptania przy czymś i coraz lepiej jej idzie wstawanie - przy sofie, meblach, drzwiach, ścianie - suuuper, Czyli jakby liczyć wiek korygowany to też jakieś 10m - jak rodzeństwo
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 8th 2009
     permalink
    Derko, dasz radę. NAPRAWDĘ! Przezywałam b. cieżkie chwile, płakałam karmiąc itd. Ale DAŁAM RADĘ I KARMIŁAM 10 miesięcy - przez większosć tego czasu to było naprawdę WSPANIAŁE! I szkoda mi nawet trochę, ze mała mnie odstawiła;) TRZYMAJ SIĘ!!!
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 8th 2009
     permalink
    acha czyli u nas wszystko ok, pytam, bo zastanawiałam się czy u nas nie za wcześnie na to, choć do samodzielnego chodzenia to kawał czasu jeszcze. Bywa, że przewraca się z pozycji siedzącej i boję się o jego głowę kiedy wstaje dziabąg mały. Na razie wstaje w łóżeczkach i przy pufie, w innych miejscach go nie puszczam.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 9th 2009
     permalink
    oj przed upadkiem go nie ochronisz niestety - chocbys chciała:)
    TO tylko chwilka takiej chwiejności zobaczysz jak szybko nabierze pewności siebie
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 9th 2009
     permalink
    wszystkiego najlepszego dla rocznego Szymonka Poli:flowers::flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 9th 2009
     permalink
    Oj tak nie uchronisz dziecia przed upadkami... pilnuję Antośki jak się da i ja i reszta domowników - jeszcze jeden guz nie zejdzie jest już następny :(

    Szymciu sto latek!!
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeNov 9th 2009
     permalink
    Dziękuję Wam w imieniu Szymonka :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 9th 2009
     permalink
    Poli i tu życzę wszystkiego naj dla Twojego Roczniaka :flowers:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 9th 2009
     permalink
    Wszystkiego naj naj dla Szymonka!
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 9th 2009
     permalink
    100 lat Szymon!!!!!!!!!!!!!!
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeNov 9th 2009
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Szymonka:)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 9th 2009
     permalink
    Dziewczyny kiedy zaczęłyście myć ząbki i jaką pastę polecacie?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 9th 2009
     permalink
    Jak się pojawiły pierwsze dwa. Elmexem dla dzieci.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 9th 2009
     permalink
    My tak samo jak Fiufiu ;D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 9th 2009
     permalink
    to my nie odbiegamy od normy :) i pierwsze jedyneczki były już traktowane elmexem
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 9th 2009
     permalink
    tez od pierwszych ząbków:) Małgosia uwielbia myscie ząbków! Sama próbuje:) Pasta ziajka
    --
  4.  permalink
    a My colgate Smiles od 0-6 tez myjemy od pierwszych zębów szczoteczką Oral B

    Pit namietnie myje zęby czasem po 4 razy na dzien,zdaje mi sie ze raczej chodzi mu o ta paste :)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    My myjemy jeszcze czystą wodą przegotowaną -ale już czas zmienić chyba
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    aga, pewnie. Lepiej jak najszybciej do pasy przyzwyczajać. Potem się dzieciak bedzie dziwić lub buntować, ze dlaczego raptem pasta, jak była woda.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    Jak znam Julcie to się naje tej pasty - a jak Wasze dzieci ??? nie jedzą???
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    aga976: Jak znam Julcie to się naje tej pasty - a jak Wasze dzieci ??? nie jedzą???
    Aga pasta na początku służy też i do tego - by się jej najeść :) Weronika nawet i dziś potrafi iść do łazienki i zeżreć pół tubki pasty - nawet tej wściekle miętowej :wink:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    aha spoko dobrze wiedziec bo nie interesowałam sie jeszcze pastami bo Julci dopiero niedawno wyszly gorne jedynki a teraz wychodza dwojki
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    i znów wszystko jasne, dzięki :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  5.  permalink
    Pit tez zjada swoja paste -spoko nic mu nie było (ta dla dzieci)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    Małgosia trochę smakuje, ale z zaangażowaniem szoruje ząbki codziennie:) W większosci sama, tata potem trochę dokładniej pomaga. Mają super frajdę! Przyjemne z pozytecznym. A pasty dla maluchów są tak produkowane, że jadalność posiadają;)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie dot. ZAMIANY MLEKA. Mała je HIPP, ale jest on najtrudniej dostępnym mlekiem u nas i chciałabym zmienić. Może na BEBIKO lub NAN - mam wszędzie pod nosem w sklepach, po HIPPa musze latać do TESCO. Podpowiedzcie, które wybrać i czy mogę tak po prostu z dnia na dzień zmienić mleko? Macie jakieś info na ten temat? nie chcę lecieć do pani dr jeśli to niekonieczne, bo boję sie wirusów ( zdrowa strona prawie razemz chorą:/)
    --
  6.  permalink
    kako jak bedziesz zmieniac mleko to stopniowo-tzn nie od razu podawaj jej nowe bo moze zareagowac np biegunką.Daj np na butelke 3 miarki Hippa i 1 miarke Nan(przykłądowo) i zwiększaj to mała sie całkiem przestawi na nowe
    Ja polecam NAN ,mi zmiana z Bebilonu na nestle zajeła około tygodnia.
    A po roczku masz juz Nestle JUNIOR i sa w samku waniliowym lub miodowym albo z kleikiem ryzowym
    Po Nanie Mały w koncu miał kupki jak trzeba :)
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    Ja mam to szczęście, że mojemu synowi mogę dawać dowolne mleko, nigdy nie robiłam podchodów ze stopniowym wprowadzaniem... Ale moje dziecko nie jest zbyt delikatne :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    chyba zrobię tak jak CIACHO:)
    Dziewcyzny, jak wyglądało u was pierwsze @owanie po porodzie? Własnie zauważyłam lekkie plamienie, ale przy badaniu nic w srodku nie widać-żadnej krwi... jest natomiast baaardzo ciasno i twardo na ściankach... Ciekawe czy to @ i jak sie rozwinie...JAK BYŁO U WAS?
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    Kako ja szyjki nie badam wiec z tym nie pomoge,ale @ pierwsza juz mialam i byla bardzo dziwna,2 dni sie rozkrecala -podbrzusze bolalo niemilosiernie,jak juz sie rozkrecila to trwala ze 3 dni tylko i slabe plamienie bylo i to np. z 2 razy dziennie sie pojawilo
    •  
      CommentAuthordera
    • CommentTimeNov 10th 2009 zmieniony
     permalink
    Jeszcze raz dziękuję dziewczyny.
    Fajnie czytać że Wasze maluszki już chodzą a to myją ząbki, jak pomyśle że to wszystko także mnie czeka od razu uśmiech mi się pojawia na twarzy :)

    Wczoraj za namową mamy i siostry dokarmiłam małego mleczkiem Nan (dostawał takie w szpitalu), powiem Wam że miałam po tym wyrzuty sumienia, ale mały dojadł 40ml i potem smacznie spał. Jednak nie chcę go w ten sposób dokarmiać, ewentualnie w sytuacji kryzysowej.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    dera zmien suwaczek:D
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 10th 2009 zmieniony
     permalink
    @ się rozkręca. więc uznaję, że oficjalnie przyszła:) ZAPRASZAM POD NOWY WYKRES:bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.