Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    Ciacho mieszanie mlek nie jest dobre. Lepiej stopniowo zmieniać ilość posiłków i zacząć od 1 nan + powiedzmy 3 hipp, po 4-5 dniach 2 nan + 2 hipp itd
    Mieszanie mlek w jednej butelce tak jak podałaś np 3miarki hipp i 1 nan kończy się gorzej dla brzusia dziecia i mi to stanowczo odradziły neontolog, kardiolog i pediatra
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    Kako, niewykluczone, że pierwszy okres będzie bardziej obfity. Ciekawe, że i u Ciebie przyszedł niemalże natychmiast po odstawieniu.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    Może i tak by przyszedł?
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    ja juz niekarmie przeszło 3 tygodnie w zeszlym tygodniu 4 dni miałam plamienia i do tej pory cisza ale brzuch mam taki napiety jakby na @
    --
  1.  permalink
    Agunia mi włąsnie tak pediatra kazała-mieszac mleka
    ale ja robiłąm tak tylko na samym poczatku ,potem po kilku dniach zaczełam robic tak jak Ty piszesz ze np 3 butelki Bebilonu i 2 Nan
    ale Kako sprobuj jak uwazasz-zobaczysz po małej co i jak jak bedzie ok to jedż dalej :)
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    nam polozna tez tak radzila 4miarki jednego mleczka i 1na miarka nowego mleka,malemu nic nie bylo dobrze to znosil
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    poza tym sklad mleka roznych firm jest teraz bardzo podobny,roznia sie na prawde minimalnie,
  2.  permalink
    alexi te 4 dni plamienia mogły oznaczać plamienie okołoowulacyjne i na dniach powinna przyjść @
    Ja używam mleczka NAN, Majce smakuje bardzo
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    misia zobaczymy jak to sie dalej potoczy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    Ehh Antosi smakuje wszystko ale co z tego jak po nanie czy hipp czy bebilonie ma problemy z brzusiem :/ nawet i po bebiku 2 zatwardzenie :/ Siedzimy nadal na bebiko 1 z kleikami smakowymi bo żadnych kaszek mlecznych jej brzuch nie lubi
    --
  3.  permalink
    A Pit jest wybredny jak....szkoda gadac.on by wiecznie jadł zupe pomidorowa obojetnie czy z kluskami czy z ryzem ,makaronem byle pomidorowa
    i oczywiscie jako drugie danie-mięso ,najgorsze jest to ze nie chce jesc warzyw i owoców wiec mimo ze to "stary koń" czasem kupie mu te [przetarte w słoiczku bo to zje ,ale co jakis czas próbuje.,wyjątkiem jest arbuz-jak widzi go to sie az trzęsie
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 10th 2009
     permalink
    Jak moje dzieci miały wstręt do owoców robiłam z nimi i ciasta i desery. Bita smietana z owocami była pochłaniana, banany miksowałam z mlekiem np Ale to im przechodizło
    Problem mam teraz z ANia która nie ruszy wędlin i mięs - moze jej też przejdzie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeNov 11th 2009
     permalink
    dziewczyny co robic jak dziecko ma katar?
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 11th 2009
     permalink
    aneczka na poprzedniej stronie dera pytala co robic jak maluszek ma zapchany nosek:D i tam sa odpowiedzi
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeNov 11th 2009
     permalink
    dzieki pandy:) M jest chory i chyba Filipcia tez cos bierze bo mi pokaszluje troszeczke,a noc dzisiaj mielismy nieprzespana:(
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 11th 2009
     permalink
    Aniu jak karmisz piersią daj po kropelce mleka Filipkowi do noska - najlepsze lekarstwo
    a czyścić - woda morska lub sól fizjologiczna i ściagać najlepiej fridą sopelkiem i tego typu - gruszka klasyczną źle się ściąga (przetestowane)
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 11th 2009
     permalink
    nie ma sprawy Aneczka tez przechodzilam katar u malego,jedyne co pozwolilo mu zasnac na chwile w nocy to spanie na brzuchu na mojej klacie:D wtulil sie i spal jakies 2 godz ciaglym snem inaczej to sie budzil co 15 min.
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 11th 2009 zmieniony
     permalink
    Aga z tego co wiem to Ania karmi butelka
    gruszka rzeczywiscie jest do niczego,strata kasy
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 11th 2009
     permalink
    może maść majerankowa do tego?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeNov 11th 2009
     permalink
    karmie butelka,ale mysle,ze jeszcze jakas kropelka mojego mleczka do noska sie znajdzie,mam gruszke,ale rzeczywiscie jest beznadziejna,fride tez mam,jutro bedziemy walczyc,poki co czyscimy nosek sola,dzieki dziewczyny:)
    wlasnie pandy maly mi sie budzil dzisiaj co jakies 15-20min,a na mojej klatcie to spi i spi:)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 12th 2009
     permalink
    Witam ja też dokarmiałam Julcie Nanką i poza przerwą na nutramigen ( około 4 mcy) już karmię Nan HA3 cały czas - a mleko zmieniałam tez mieszając np 2 łyżeczki nutramigenu i 3 nanki. Tak mi pediatra zaleciła i zmiana wyszła nam ok
    A co do @ było plamienie a potem juz normalnie - pierwsza faktycznie była obfitsza niz pozostałe
    --
  4.  permalink
    Witajcie.
    Dziś w Pytaniu na Śniadanie była mowa o tym, że wózki dziecięce zawierają trucizny rakotwórcze. Pro-Test przetestowało kilkanaście niemieckich wózków, z których żaden nie został uznany jako dobry, a większość otrzymała ocenę niedostateczną. Ranking tych wózków można sprawdzić na stronie Pro-Test ale koszt to ok. 10zł
    Straszne, że substancje, które są zabronione w zabawkach, są stosowane w wózkach dziecięcych. Nic dziwnego, że coraz więcej dzieci ma białaczkę, lub coraz częściej chorują.:cry:
    --
  5.  permalink
    Ja po porodzie to mam bardziej obfitsze @ niż przed, ale myślę, że to się wyreguluje.
    --
  6.  permalink
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 12th 2009
     permalink
    horror...może jak któraś sprawdzi ten test do da cynk?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 12th 2009
     permalink
    Ja mam ten test w domu, faktycznie, nie wypadł dobrze... Bo rozumiem, że artykuły się opierają na niemieckim teście sprzed dwóch miesięcy.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 12th 2009
     permalink
    FIU, to może napiszesz mniej więcej? jejku, teraz to człowiek juz nei wie co kupować, co jeść,w czym jeść, czym sie myć...ja pierdzielę - zwariować mozna. Rozwój rozwojem, ale kurcze, mam wrażenie że często ten rozwój nas gubi :/
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 12th 2009
     permalink
    Ech niedługo wyjdzie, że prawie wszystko jest szkodliwe - przeraża mnie to a z drugiej strony nasze mamy nie miały takiego wyboru wózków i nie było problemów
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 12th 2009
     permalink
    dziewczyny chcialam zapytac o foteliki samochodowe od 9kg,bo pisza wszedzie ze od 9kg a pod spodem ze od 9mies. to jak to w sumie jest? bo moj mlody juz niedlugo osiagnie 9kg i ciasno mu w tym foteliku do 13kg. juz prawie sam siedzi z lekka pomoca tzn. musi sie np.zlapac mnie za palec wiec mysle ze niedlugo bez problemu bedzie siedzial jak u Was bylo?
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 12th 2009
     permalink
    Pandy to zależy od firmy - ja pytałam o to pediatre i powiedziała mi aby kierować się kg i taką też informacje uzyskałam w sklepie .

    Poza tym dobre foteliki te od 9 kg mają jeszcze dodatkowe wkładki dla mniejszych dzieci no i rozkładają się do pozycji półleżącej - ja mam fotelik renolux
    Renolux NEXTCONFORT ROBIN - fotelik gr.0/1 od 0 do 18kg - kolor 2009 - więc ma dwie dodatkowe wkładki - ale posłużyły mi tylko chwilke. Do tej pory miałam fotelik od zestawu wózkowego. Myśle, że spokojnie Ci bedzie siedział w tej pozycji pochylonej.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 12th 2009
     permalink
    Kopiuje Wam liste wózków o których wcześniej była mowa - złapałam ją na innym forum
    Oto lista wózków, które były badane (wraz z oceną, którą uzyskały teście pod kątem obecności szkodliwych substancji):
    * Bugaboo Cameleon - ocena dostateczna
    * Teutonia Mistral S - dostateczna
    * Zekiwa AluCross - dostateczna
    * Hartan Topline S - dostateczna
    * ABC Design Turbo 6 S - niedostateczna
    * Brio Go - niedostateczna
    * Herlag Sportwagen Rimini - niedostateczna
    * Babywelt Pro 4 S - niedostateczna
    * Emmaljunga Nitro City - niedostateczna
    * Hauck Cicagho air - niedostateczna
    * I'coo Plasma Coco - niedostateczna
    * Maxi- Cosi Mura 4 - niedostateczna
    * Gesslein Future I loop5 - niedostateczna
    * Quinny Speddi SX - niedostateczna
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 12th 2009
     permalink
    Jeśli ktoś zna niemiecki to mogę Wam to wskanować.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 12th 2009
     permalink
    Fiufiu sprawdź tylko czy są tam podane przeze mnie wózki - kopiowałam ją z innego forum gdzie zamieszczono
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeNov 13th 2009 zmieniony
     permalink
    Przy zakupie kolejnego fotelika należy też wziąć pod uwagę, czy dziecko stabilnie siedzi samo, taką radę dali mi znajomi. I polecam testy bezpieczeństwa fotelików, są tutaj
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 13th 2009
     permalink
    własnie musimy zaraz się przymierzyć do zakupu fotelika... I czarna magia - co wybrać. Znam te testy - wielu fotelików nie ma w nich w ogóle... Często kupujemy kotaw worku. Nie wiem sama na co się zdecydować.
    A co do wózków - te co tak źle wypadły to super drogie bryki! SZOK :shocked:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 13th 2009
     permalink
    I tak najlepiej jechać z dzieckiem i je sadzać - bo niektóre wydawały mi się bardzo płytkie
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 13th 2009
     permalink
    Na wyprawce było sporo o fotelikach - poszperajcie tam :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 13th 2009 zmieniony
     permalink
    Popieram Agę odnośnie jeżdżenia z maluchem przy zakupie nowego fotelika. Ba, nie wszystkie foteliki pasują do danych modeli aut, warto po prostu po przymierzać dziecko + fotelik i fotelik + auto.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 13th 2009
     permalink
    dokładnie też tak mierzyliśmy - a w sklepie natrafiliśmy na gościa bardzo przeszkolonego w tym zakresie - więc mierzyliśmy foteliki i do dziecka i do samochodu
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 13th 2009 zmieniony
     permalink
    aga a gdzie kupowaliscie fotelik?? szukam sklepu gdzie jest duzy wybor fotelikow
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 13th 2009
     permalink
    ja kupowałam w hurtowni w Częstochowie
    --
  7.  permalink
    mój Pit nie nalezy do tych większych dzieci kg ale jest dosyc wysoki.
    Nie we wszystkich chciał siedziec ale dziewczyny poleciły mi Ramatti i ten zakupilismy -329 zł
    jestesmy baardzo zadowoleni ,dzisiaj wybrałabym ten sam

    a fotelik zmienilismy jak wrócilismy z Norwegii czyli Pit miał 13 miesiecy
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 13th 2009
     permalink
    ja chyba do zabrza bede musiala jechac zobaczyc
    Amelka tez jest drobna ale dluga i juz nogi jej wystaja i musi je miec zgiete jak fotelik jest tylem do oparcia wiec czas zakupic cos wiekszego
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 13th 2009
     permalink
    Alexi w Zabrzu jest fajny sklep, ja właśnie tam przymierzałam foteliki - miła obsługa i fachowa.
    Kupiłam jednak na Allegro bo znalazłam tańsze oferty, a wiesz przy dwójce ...
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 13th 2009
     permalink
    zawsze można pojecgać poprzymierzać a kupić np na allegro
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 13th 2009
     permalink
    no ja wlasnie chce jechac z mala przymierzyc zeby wiedziec jaki kupic a zakup napewno na allegro bedzie jak wszystko:wink:

    ja wszystko kupowalam w bocku w zabrzu ale tam nie maja zbyt wiele fotelikow i własnie iza myslalam o viki:wink: dzieki za podpowiedz
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 13th 2009
     permalink
    ramatti w testach na fotelik.info nie ma danych niestety...
    --
  8.  permalink
    Chrzestna Majki poleciła nam maxi cosi XP, jest drogi bo ok 750zł ale podobno warto.
    --
    •  
      CommentAuthordera
    • CommentTimeNov 13th 2009
     permalink
    szok z tymi wózkami, nie znam wszystkich tych marek ale widzę że te najbardziej rozpoznawalne i najdroższe są na końcu listy.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 13th 2009
     permalink
    Dziewczyny pomóżcie czym rozrzedzić zapchany nosek a właściwie jedną dziurkę u dziecka - drażni ją to i kasła od czasu do czasu - jakiś glut siedzi - psikam sterimarem i staram się ściągać ale to jest takie gęste ze ciężko idzie
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.