Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Kako z tą samą sytuacja spotkałysmy sie z Patrycja (moja kolezanka ) w sklepie
    oni mieli taki modelowy fotel samochodowy-był idealnie przygotowany pod maxicosi
    same achy i ochy ale zwyczajnie ona musi kupic dwa wiec odpada
    nie bardzo chciałysmy wierzyc sprzedawcy wiec potargałysmy kilka modeli do jej auta i o dziwo zaden nie latał,a te same w sklepie sie tamtego nie trzymały
    ja nie mówie ,że żle wybrałas napewno chicco to soldna firma,tylko chce powiedziec ze sprzedawcy i producenci maja swoje sposoby aby przekonać do kupna własnie ich fotelika
    Mam nadzieje ze bedziecie zadowoleni ze swojego zakupu
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 14th 2009
     permalink
    dziekuje za zyczonka dla Amelki:wink:

    hehe dobre Ciacho nie wiedziałam ze az tak kombinuja w sklepach :shocked:
    ciekawe jak mnie potraktuja w sklepach w tym tygodniu wybieram sie na poszukiwania...
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 14th 2009
     permalink
    Ja jestem bardzo zadowolona z naszego starego Maxi Cosi.
    --
  2.  permalink
    Moja znajoma też,no nie oszukujmy sie ale jest to chyba firma która ma najwiecej dobrych i bardzo dobrych opinii pod względem bezpieczeństwa,tylko ,ze sie cenią....
    w każdym razie alexi-przymierzaj do swojego auta :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 14th 2009
     permalink
    cóż...trudno uwierzyć, ale możliwe..niestety - cow tym kraju nie jest możliwe... :/
    Ale chicco do mnie przemawia, chyba kupimy:)
    --
  3.  permalink
    Najwazniejsze zybyście wszyscy byli zadowoleni
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 14th 2009
     permalink
    pani_wonka ma Chicco, o ile dobrze kojarzę.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 14th 2009
     permalink
    no najwazniejsze - pewnie. Tylko bądź tu człowieku w tym dziwnym świecie mądry :shocked:
    --
  4.  permalink
    Hmm...
    Fotelik nalezy przypiąć we własnym aucie a nie w fotelu sklepowym...
    Kako- nie wiem na ile orientujesz się w świecie sprzedazy- ale z fotelikami jest tak, jak z wieloma innymi produktami- sprzedawca poleci Ci ten produkt, na którym więcej zarobi- takie życie.
    Ja nie pytam już sprzedawców o to, która pralka, lodówka, wózek są dobre, poniewaz wiem, czym oni sie kierują. Polegam na sprawdzonych opiniach.
    Ja mam Ramatti i forda focusa. U mnie NIC nie lata- fotel trzyma się stabilnie.
  5.  permalink
    szwagierka ma ramatti w focusie-również ok ,ja mam w Passacie,przedtem w Golfie,a chwilami wpinaliśmy do TaTY AUTA AUDI a4
    gwarantuje ze w zadnym nic nie latało
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeNov 15th 2009
     permalink
    my mamy nota i ramatti nam trzyma się stabilnie
    Witam się ponownie jako rozpakowana:)
    --
  6.  permalink
    Agulina witamy z powrotem
    jak tam malutka? no i jak Błażejek reaguje na siostre?
    sliczne imie wybraliście,też mi sie podoba Hania
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeNov 15th 2009 zmieniony
     permalink
    O jak na razie to rewelacja chociaż jak to mówią lepiej ''nie chwalić dnia przed zachodem słońca'' Błażko pilnuje siostry ledwo co za płacze w łóżeczku to on już do niej biegnie i mnie woła że mała wstała i że am będzie robiła:)całuje i cacy robi o dziwo delikatnie także dumna jestem z mojego urwisa niesamowicie zobaczymy co dalej będzie....o by tak nam dalej szło. Problem mamy tylko z zasypianiem bo my utkwiliśmy w remoncie i jeden pokój teraz oblegamy więc mały wymyślił sobie że będzie spał razem z nami i teraz walki o to toczymy. Niedługo będzie miał swój pokój i myślę że mu przejdzie:)
    Kurcze powiem wam że mamą drugi raz zostałam ii jakoś pozapominało się wielu rzeczy ......małej w 9 dobie pępek odpadł a ja zdziwiona jakoś jestem że tak szybko...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2009
     permalink
    Kako a u nas wlasnie w sklepie wpinali ramatii na kanape i byl idealnie dopasowany. w naszym aucie (micra) tez nic nie lata. ma dobrze przygotowany tyl do mocowania i napiecia pasa i NIE MA PRAWA nic latac. przekladalismy do sluzbowej polowki,opla, mercedesa vito, mitsubishi i uno i wszedzie bylo zamocowane ok. przede wszystki SAMA musisz zamocowac a nie zdac sie na sprzedawce. ja ogladalam wpinane i ramatti i coneco i maxi cosi i chicco i ZADEN nie latal na kanapie w sklepie. coneco odpadl ze wzgledu na material z jakiego jest wykonany, chicco wydal mi sie za maly a maxi cosi nie jest na nasza kieszen. nasz kolega z drogowki swoja corke tez wozi w ramatti, mowi ze nie jeden wypadek z dzieciakami widzial i zwracal uwage czy ramatti zdawal egzamin. wg niego jest to polski odpowiednik maxi cosi - ponoc nawet robiony na tym samym patencie.

    i jeszcze jesli idzie o sprzedaz - moj maz jest przedstawicielem handlowym i jak opowiada jakie przyznaje bonusy klientom to wymiekam. uwierz mi promocje dla spprzedawcy sa takie ze czasami mozg sie lasuje - od zagranicznych wycieczek, przez bony i nagrody az po prowizje od sprzedazy wyplacane cash'em za odpowiednio wysoka sprzedaz okreslonej marki
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 15th 2009
     permalink
    a co myslicie o foteliku ramatti formula classic??widział go ktos na zywo i czy wart jest zastanowienia sie nad nim??
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 15th 2009 zmieniony
     permalink
    co do wciskanie klientom "najlepszego"to się zgadzam z AniąM. Będąc w ciąży wpadłam na pomysł kupienia pralki w sklepie nie dla idiotów. Poszłam po upatrzony przez siebie model,a wyszłam z innym znacznie "lepszym" jak zapewniał sprzedawca i mam teraz super głośnego rzęcha, który przy wirowaniu huczy i trzęsie się niemiłosiernie ( a miała być cicha, specjalnie pod dziecko) ehh... ale to tak na marginesie.
    Co do fotelików, to dobrze, że poruszyłyście temat, bo pewnie niebawem trzeba będzie i u nas zmienić, choć powiem Wam, że zrobię to niechętnie, bo pasuje mi obecna forma jazdy, czyli Alex na przednim siedzeniu tyłem do jazdy, czyli przodem do mnie. Tych większych fotelików chyba tak się nie da montować? A z przodu można, tzn na przednim siedzeniu?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 15th 2009
     permalink
    z tego co mi wiadomo tych od 9kg nie można tyłem do kierunku jazdy. Mój od 0-18 można tyłem do 9 kg a potem już przodem. Można mocować na przednim siedzeniu
    --
  7.  permalink
    Katy -można mocować na przednim siedzeniu ale oglądałam kiedys program ,że najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie na fotelik to jest ŚRODEK TYLNIEJ KANAPY jednak nie w każdym aucie tak można-w moim nie da rady dlatego Pit siedzi za pasazerem-ja go widze w lusterku i w razie co moge mu coś podać na czerwonym świetle.Uważam,że juz w takim siedzacym foteliku dziecko nalezy przyzwyczajac do siedzenia z tyłu
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2009
     permalink
    Ciacho a nam ten policjant mowil ze fotelik najlepiej montowac za siedzeniem kierowcy bo kierowca odruchowo w razie czego broni swojej strony zwlaszcza jesli z dzieckiem samotnie sie jedzie bo jak juz rodiznnie to inna para kaloszy. odradzal montowanie fotelika z przodu, zbyt niebezpieczne.

    Alexi nie widzialam tego ramatti. wszyscy u nas bazuja maja venus.
  8.  permalink
    No widzisz może coś w tym jest ...ja toogladałam w tv w jakims tam programie motoryzacyjnym
    dla mnie wożenie z przodu -kiedy ma sie możliwosc zamontowania z tyłu-jest lekkomyślne-mimo ,że wolno

    a tak btw czy zdarzyła Wam sie sytuacja kiedy policjant sprawdził nie tylko to czy Wy macie pasy zapiete ale tez czy fotelik jest dobrze przymocowany i dzoecko ma zapiete pasy?
    mi sie zdarzyło :) raz bo raz ale było
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 15th 2009
     permalink
    zdaję sobie sprawę z tego, jak postępują sprzedawcy i co sie za tym kryje. Jednak bardziej odpowiada nam chicco, bo mała wygladała na bardziej zadowolonaw nim, główkę fajnie miała ułożoną na tym zagłówku i też wyniki testów mnie przekonują. Ale oczywiscie - Ramattiego nie neguję...ale jednak w testach nie brał udział żaden ramattii. W tygodniu chyab jedziemy wiec po chicco

    miłego tygodnia wszytskim!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2009
     permalink
    mojego meza 2 razy sprawdzali, raz akcja pod przedszkolem a raz na trasie sprawdzali czy Gaba ma podstawke i pasy zapiete i czy Krzysko dobrze wpiety.
    uwazam ze takie akcje sa konieczne bo ciagle zbyt wiele osob lekkomyslnie wozi dzieci bez fotelikow i pasow
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2009
     permalink
    kako ramatti tez mial crash testy moze nie na torze adac ale mial. kazdy z nas dobiera produkt pod siebie no i kazde dziecko jest inne wiec kwestia zadowolenia ekhm jest dyskusyjna, wystarczy ze rodzic sie do malucha usmiechnie lub bedzie oswojone dziecie z nowa sytuacja i juz inna mina ;)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 15th 2009
     permalink
    penwie AniaM:)
    --
  9.  permalink
    tez uważam ze powinni sprawdzac dlatego ze nieraz widziałam jak dzieci siedza w fotelikach niezapięte
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeNov 15th 2009
     permalink
    Agulina to fajnie, ze Synus tak na siostrzyczke reaguje:) Trzymam kciuki, zebyscie dalej sobie tak ladnie radzili:)

    Co do pepka to mojej Malej odpadl w 4 dobie;)
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 15th 2009
     permalink
    Co do tego najbezpieczniejszego miejsca w samochodzie, to mam jeszcze inną wersję :)
    Na moim kursie prawa jazdy, na wykładach, pan mówił, że najbezpieczniejszym miejscem w samochodzie jest miejsce po prawej z tyłu.
    --
    •  
      CommentAuthorFafkulinda
    • CommentTimeNov 16th 2009
     permalink
    A ja słyszałam, że po lewej, za fotelem kierowcy.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 16th 2009
     permalink
    CO do bezpiecznego miejsca - tez słyszałam kiedyś, ze za kierowcą, ale potem dowiedziałam się , ze to mit - nie ma statystyk które by to potwierdzały. Natomiast są statystyki podobno na to, ze najbezpieczniej jest na środku z tyłu - oczywiscie, jeśli auto posiada 3 punktowe pasy na to siedzenie. A jesli nie, to bezpieczniej za pasażerem - od prawej strony - mniejsze ryzyko uderzenia np. z prawie czołowego zderzenia, Także po zatrzymaniu auta dziecko jest po stornie pobocza, nie po stronie aut jadących z naprzeciwka.
    ALE OBYŚMY NIGDY NIGDY NIGDY SIĘ NIE PRZEKONYWAŁY!!!
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 16th 2009
     permalink
    Dokładnie ja myśle, ze tutaj bardziej chodzi o bezpieczeństwo dziecka przy wysiadaniu niż o co innego:(

    Ja dokonując zakupu fotelika miałam ten komfort, że doradzał nam znajomy ze sklepu - więc ufam, że nie było to umotywowane jego korzyścią.
    Jestem zadowolona bardzo no a co najważniejsze dziecku super sie podróżuje:) mam spokój i nie marudzi w czasie drogi.Wszystko obserwuje za oknem. Spokojnie sama z nią jeżdżę.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 16th 2009
     permalink
    Ciacho ma rację, ja mam dwa foteliki Chicco Key 1x Plus.
    Jestem z nich bardzo zadowolona. Kwestia gustu, kasy i potrzeb. Mnie Chicco przekonał zagłówek i to regulowany. Moje dzieci to drobiny w każdym innym foteliku głowa latała okropnie, zważywszy na to, że kupowaliśmy go jak Juniorzy skończyli rok. Cóż jeszcze mogę napisać, lubią spać w podróży więc opcja "położenia" fotelika jest wystarczająca.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 16th 2009
     permalink
    Aga1976 też dobrze radzi, fotelik powinno się bezwzględnie przymierzyć w własnym samochodzie i z maluchem.
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 16th 2009 zmieniony
     permalink
    widzę, że tu ostra dyskusja fotelikowa;))))

    co do miejsca wpiannai fotelika, kilku policjantów mówiło nam, że najlepiej/najbezpieczniej tak jak mamy czyli z tyłu po poprawej stronie..szczerze to jakoś od początku tak mieliśmy wpnane wszystkie i tak zostało, nie wpinam nigdy fotelika z przodu, moim zdaniem jest to niebezpieczne, jaki fotelik by to nie był Hania jeździ z tyłu..

    zgadzam się z dziewczynami, każdy srzedawca "wciśnie" swój towar, a fotele do wpinania w sklepach neistety często się przystosowane do towaru którzy "trzeba"opchnąć;)) nawet mój M farmaceuta ma nakaz wciskania ludzią konkretnych "witaminek" itd. ŚWIAT poprostu zwariował:(

    a my mamy ten fotelik i też jestem z niego BARDZO zadowolona (przepraszam za zdjęcia, nie umiem wklejaćlinków;(

    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 17th 2009
     permalink
    też fajny
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 17th 2009
     permalink
    Ciacho najlepsze życzenia urodzinowe dla Pita!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sto lat sto lat !!!!!!!!!
    :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
    Buziaczki od nas
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeNov 17th 2009
     permalink
    Wszytkiego Naj dla ciasteczkowego Pita :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 17th 2009
     permalink
    No dobra dziewczyny, a najbezpieczniejsze miejsce w aucie dla dwójki dzieci to gdzie jest?
    Z tego wynika, że jedno jeździ bezpiecznie a drugie już raczej nie ...
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeNov 17th 2009
     permalink
    chyba Iza powinnaś na dwa samochody jeździć :):bigsmile:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 17th 2009
     permalink
    Anetusia chyba tak :wink:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 17th 2009
     permalink
    to jeszcze nie problem.A co ma zrobić mama z 4ką dzieci np? Nie właduje 4ech fotelików do auta... klęska
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 17th 2009
     permalink
    moja kolezanka ma 4 dzieci chłopak 8lat blizniaki 4lata i malenstwo 7 miesiecy musieli kupic mini wana na 7 osob bo inne auto nie wchodzilo w gre:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 17th 2009
     permalink
    kako: A co ma zrobić mama z 4ką dzieci np? Nie właduje 4ech fotelików do auta... klęska
    hmm dla mnie to nie kleska ale brany jest pod uwagę mini van lub inny 7-mio 8-mio osobowy. U mnie na 5dzieci tylko Anka nie korzysta z fotelika
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 17th 2009
     permalink
    Dokładnie, my teraz też myślimy o Vanie.
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeNov 17th 2009 zmieniony
     permalink
    Moja koleżanka z trójką dzieci jeździ też vanem...Ja Franka od początku wożę z przodu, bo łatwiej mi podać Mu smoka, czy dać zabawkę...Jak jeździmy samochodem Męża, to wpinamy fotel do tyłu, za kierowcą - słyszałam, że to jest najbezpieczniejsze miejsce...Jak już zmienimy fotelik (teraz mamy Emmaljungi, ale nie jestem zadowolona), po roku będzie Maxi Cosi), to z pewnością bedzie jeździł z tyłu, ale będzie już też rozumny bardziej i po zabawke tez sobie sam siegnie...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 17th 2009
     permalink
    kako: to jeszcze nie problem.A co ma zrobić mama z 4ką dzieci np? Nie właduje 4ech fotelików do auta... klęska

    My mamy auto na 6 osób, więc czwórka dzieci i rodzice się zmieszczą :smile:
    Cyryl na początku jeździł z przodu, ale zaczął kopać po dźwigni zmiany biegów i wypadł do tyłu.
    Teraz jeździ z przodu tylko jeśli trzeba wyjąć fotele z tyłu.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 17th 2009 zmieniony
     permalink
    no tak - mini van jest rozwiązaniem. moja przyjaciółka ma 4kę szkrabów i..jeździ tico... niestety, zdarza sie, ze je upych wszystkie do auta. wiem - straszne:/
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 17th 2009
     permalink
    kako zartujesz?szkoda slow dla tej kolezanki...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 17th 2009
     permalink
    hmm jśli jedzie sama z 4 no to jeszcze "pikuś" gorzej jak ona + 4 + tatuś :neutral:
    Ja szybko vana nie kupię i w ogóle utka nie kupię przez kilka najbliższych lat - pozostanie mi fiesta teścia więc niestety nie ma szans na rodzinne wojaże - chyba że na raty
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 17th 2009
     permalink
    Pytanie jeszcze - w jakich okolicznościach to robi. Ja bym się tak nie spieszyła z oceną.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 17th 2009
     permalink
    właśnie november. czasem jakby nie ma wyjścia..wie to, bardzo ją to psychicznie wykańcza. ale czasem... - co ma zrobić:(
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.