Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 3rd 2009
     permalink
    ja tylko moge powiedzieć że od razu cykle były 25 dniowe co do dnia i śluz rożciągliwy zawsze w tym samym okresie cyklu
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 3rd 2009
     permalink
    hmmm.... u mnie możecie zobaczyć same - zero śluzu płodnego, tempka wisi w jednym miejscu... :/ niecieprliwię się
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeDec 3rd 2009
     permalink
    Może u Ciebie trzeba wiecej czasu, żeby cykle wróciły do normy. To pierwszy cykl więc spokojnie:)
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeDec 3rd 2009
     permalink
    Dziewczyny bardzo proszę o głos w konkursie na pokój Szymonka Głos można oddawac codziennie
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 3rd 2009 zmieniony
     permalink
    Kako może zapytaj w tym wątku klik lub tu klik
    Ja cykli poporodowych nie mam.
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 3rd 2009
     permalink
    Kako to moja 2ga @,ale tez mam problem ze sluzem, a szyjki nigdy nie badalam wiec nie wiem.Mam tylko jeden cykl zalozony po porodzie,mozesz sobie zobaczyc jak to wyglada u mnie.przed porodem mialam duzo sluzu teraz jakby wogole.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 3rd 2009
     permalink
    głos oddany
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 3rd 2009 zmieniony
     permalink
    ja tez oddalam glos:)
    Julkowi wyszedl 2-gi zabek:D
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 3rd 2009
     permalink
    Kako, moje poporodowe są wszystkie udostępnione.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 4th 2009
     permalink
    dzięki dziewczyny. pozostaje mi uzbroić sie w cieprliwość:)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 4th 2009
     permalink
    moja koleżanka miała podobny problem że po ciąży coś cykl jej zwariował poszła do gina ten powiedział że ją zbada i jak coś to zaleci tabletki na wywołanie @ - zaczął badać i okazało się że jest w ciąży - heh nawet nie wyobrażasz sobie w jakim totalnym szoku była:)oczywiście była przeszczęsliwa bo chcieli juz starac sie o kolejne 2 dziecko
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 4th 2009
     permalink
    Gdyby się obserwowała, wiedziałaby o ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 4th 2009
     permalink
    Jak to w szoku? Nie starała się o 2. dziecko?
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 4th 2009
     permalink
    Kurcze Amazonko zadajesz pytanie jakby nikt nigdy nie wpadl,WPADKI SIE ZDARZAJA,nawet tym co biora tabletki
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 4th 2009
     permalink
    i nawet tym,które się obserwują. Po porodzie różne siupy się zdarzają.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 4th 2009
     permalink
    Jasne, ale w przypadku samoobserwacji trudno o zaskoczenie. Info o ciąży jest prawie natychmiast w odróżnieniu od stosowania anty.
    --
  1.  permalink
    ale Aga napisała wyraźnie ,że mieli zamiar sie starać dopiero a nie ,że juz rozpoczeli starania
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 4th 2009
     permalink
    Zatem stosowali anty?
    --
  2.  permalink
    no to chyba pytanie do tej pary której to dotyczy ale szczerze mówiac nie interesuje mnie to ,ciesze się,że im sie udało chociaz wogóle ich nie znam:)Może stosowali jakies zabezpiecznia ale wiadomo ,że nie ma 100% ochrony przed ciążą
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 4th 2009 zmieniony
     permalink
    hehe, no u mnie to raczej niemożliwe:) pozdrawiam i miłego weekendu wszystkim
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 5th 2009
     permalink
    Ona karmiła piersią malutką i jeszcze nawet je się pierwsza @ po porodzie nie pojawiła - więc co tu mówić o samoobserwacji?????
    Więc Fiufiu jak tu obserwowac sie?? i co???

    A poza tym Ama oni chcieli mieć kolejne dziecko i też dlatego poszła do gina z pytaniem kiedy??? i jak z jej cyklem?bo @ nie było
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 5th 2009
     permalink
    Normalnie rozwalają mnie niektóre wypowiedzi -:)):bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    mega długi cykl po porodzie - samoobserwacja !!!!!!!!!!!????

    to wg tej samoobserwacji każdy długi cykl kończy się ciążą????
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 5th 2009
     permalink
    aga976: więc co tu mówić o samoobserwacji?????
    Więc Fiufiu jak tu obserwowac sie?? i co???

    nie rozumiem wcale tej wypowiedzi ... jest wiele mam po porodzie z mega dłuuuuugim cyklem które się obserwują i nie ma ciąży. Ja nie zaciażyłam w żadnym 1 poporodowym cyklu. Fiu też nie i setki jak nie tysiace innych kobiet
    Nie staje tu w obronie Fiu, Amy czy metody - ale stwierdzam sam suchy fakt -> można obserwować się w długim w cyklu poporodowym, współżyć i nie zaciażyć
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 5th 2009
     permalink
    ale można i zaciążyć - więc nie ma co sie dziwić
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 5th 2009
     permalink
    Aga jasne można - tak samo jak może "spaść cegłówka na głowę w drewnianym kościele" :) Nie ma co generalizować i zakładać że tak jest zawsze - po prostu wszystko zależy od motywacji i chęci i indywidualnego podejścia
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeDec 5th 2009
     permalink
    I szczęścia ;)
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeDec 5th 2009
     permalink
    dziewczyny zmieniam od wczoraj Filipciowi mleko,wczoraj dalam dwie miarki starego mleka i jedna nowego,dzisiaj podaje juz jedna starego i dwie nowego,maly mi placze,widac ze boli go brzuszek,wiec nie wiem co mam robic,przeczekac bol,czy wrocic do starego mleczka,zmieniam mlekczo bo widze,ze maly mi sie czasem po karmieniu prezyl i ma zaparcie,polozna tez doradzila zmiane
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 5th 2009
     permalink
    Aneczka na jakie mleczko mu zmieniasz?
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeDec 5th 2009 zmieniony
     permalink
    na SMA soya
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 5th 2009
     permalink
    ja bym poczekala i zmienila calkiem,a jesli dalej po kilku dniach nie widac poprawy,to zadzwon do poloznej,albo od razu zadzwon do niej
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeDec 5th 2009
     permalink
    Zdarza się, ze dzieci mają alergię na sojowe mleko.
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 5th 2009 zmieniony
     permalink
    polozna mowila, ze jest 50% szans na to, ale nam polecila sprobowac, bo to dla alergikow podobno niesmaczne noi na recepte
    noi u nas pomoglo
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 5th 2009
     permalink
    aneczka, a może Maleństwo ma kolkę po tym, mleku? Może zastosuj "kurację" antykolkową, tj masaże, obijanie, koperek, itp....
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeDec 5th 2009
     permalink
    niestety kolki to on mial jeszcze przed tym mlekiem,dalam mu samego sojowego,jak do jutra bedzie mi tak plakal to chyba zostawie stare mleko
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 5th 2009
     permalink
    jeszcze jest opcja, że może za szybko zmieniasz mleczko i malutki żołądeczek nie nadąża się przestawić.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  3.  permalink
    mi sie zdaje że za szybko zmieniasz tzn wydłuz troche czas gdzie mieszasz dwie mieszanki,niech sie brzuch przywyczai i obserwuj kupki
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 5th 2009 zmieniony
     permalink
    aga976: Ona karmiła piersią malutką i jeszcze nawet je się pierwsza @ po porodzie nie pojawiła - więc co tu mówić o samoobserwacji?????
    Więc Fiufiu jak tu obserwowac sie?? i co???

    Aga, samoobserwacji po porodzie nie zaczyna się od pierwszej miesiączki. Ja karmiłam przez 14 miesięcy piersią i nie był to jeden cykl. Obserwację trzeba ponowić również w przypadku karmienia, są zasady co do momentu, kiedy należy to zrobić. Ale o tym w innym wątku, jeśli kogoś interesuje, chętnie pomogę.

    Poza tym byłoby miło, gdybyś oszczędziła sobie kilku pytajników.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 5th 2009
     permalink
    dziewczyny ta dyskusja do niczego nie prowadzi,wiec moze juz skonczcie? juz nawet ilosc pytajnikow podliczacie,bez sensu wogole
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 6th 2009
     permalink
    ;)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 6th 2009
     permalink
    ok skończmy dyskusje bo jednak ani specjalistką NPRu, ani 100% obserwatorką nie jestem więc nie bede się wypowiadała
    ja tylko napiasłam, że koleżanka jest w ciąży z czego i oni i ja się bardzo cieszę:) A tu odrazu dyskusja - ok ucinamy ją - przynajmniej na tym wątku
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeDec 6th 2009 zmieniony
     permalink
    dziewczyny moze to banalne pytanie,ale nie wiem,czy dziecko moze spac w nocy na brzuszku? czy jest to bezpieczne? Filipcia boli brzuszek i w dzien tylko tak spi
    i jeszcze jedno pytanie,kiedy mozna podawac dziecku jakies inne jedzonko typu jabluszko,jakies zupki,w tym to jestem zielona
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 6th 2009
     permalink
    Co do jedzonka - dietę poszerza się po konsultacji z pediatrą dziecku karmionemu sztucznie od 4 m-ca chyba że wykazuje cechy alergika to od 6 a dziecku na cycuchu minimum 6m-c. Jeśli słabo przybiera to szybciej ale o tym decyduje pediatra

    Neurolog nie pozwolił Antosi spać na brzuszku, kardiolog pozwolił. W łóżeczku nie mam poduszki jest tylko sam materac i dziecko śpi na brzuszku prawie od zawsze - i w dzień i nocy -> po prostu tak lubi
    --
  4.  permalink
    aneczka znajdz tu na forum temat dot karmienia
    jakby co to odpowiemy tam na Twoje pytania ,napewno któras z nas doradzi ,jednak Filipek jeszcze ma czas na inne jedzonko,narazie musi mu starczyc mleczko:)
    --
  5.  permalink
    dziewczyny HELP
    poradzcie jakąś ksiazke w któej wyczytam jak sobie radzic ze zbuntowanym dwulatkiem
    ja wiem ze bunt przechodzi itd ale wiecie co Pit zacza sie rzucac ,wrzeszczy jak słyszy słowo nie i najgorsze-ciągnie mnie za włosy z nerwów
    nie wiem skad on to zna bo ani nie ma w domu krzyków a bicia tym bardziej
    zawsze staramy sie spokojni ,przeciez nie moge mu dac nawet po łapach bo bedzie wiedział ze ja uderze to on tez moze
    no i nie wiem jak zrobić zeby było dobrze.Może jakas mundra ksiażka jest jak go sprowadzic na właściwy tor
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeDec 6th 2009
     permalink
    wiem wiem ciasteczko,ze narazie mleczko ale chce sie juz jakos doedukowac na temat jedzonka:)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 6th 2009
     permalink
    Normalnie rozwalają mnie niektóre wypowiedzi. Niewiedza nie jest czymś, czym warto się chwalić.
    Wystarczy zapoznać się z podstawami zasad rozpoznawania płodności przed pierwszą @, nie trzeba być żadną specjalistką. Eksperci czekają na pytania i każdemu mogą pomóc.
    Mamy XXI w. i wiadomo, że można rozpoznać okresy niepłodne zanim wróci cykl. Medycyna już trochę poznała okres poporodowy. Zawsze owulacja jest przed @, więc można zajść w ciążę nie mając @. To nie powinno nikogo dziwić.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 6th 2009 zmieniony
     permalink
    Ama i nikogo nie dziwi, że można zajść w ciąże przed pierwszą @ poporodową. Czytaj ze zrozumieniem.
    A jeśli rozwalają Cię jakieś teksty (których z resztą znaczenia nie rozumiesz) to ich nie czytaj. Proste.
    Pozdrawiam.
    .
    O dwulatkach wiem tylko tyle, że mojej sąsiadki córka, na każde nie uderzała głową o podłogę. Nie ważne czy to było w sklepie, czy na drodze.... na szczęście samo przyszło, samo poszło. Ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć ile to trwało.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 6th 2009
     permalink
    Amazonko, nie pierwszy raz wydaje mi się, ze czytasz bez dokładnego zrozumienia... Moze zbyt emocjonalnie podchodzisz do sprawy NPR... Cenne są często Twoje rady, ale czasem naprawdę przesadzasz
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 6th 2009
     permalink
    Tu nie chodzi o emocje, ale o rzetelność. Po prostu to forum jest jednym z niewielu, na którym można "wyprostować" mity dotyczące NPR. I nie chodzi o "liczenie pytajników" (których nadmiar w netykiecie traktowany jest po prostu jako niegrzeczność), ale o to, żeby nie karmić popularnych, a nieprawdziwych poglądów - np. że nie jest możliwa obserwacja w okresie poporodowym albo że nie można zajść w ciążę w okresie karmienia piersią.

    I właśnie najważniejsze jest to, żeby się tu nie unosić, tylko sobie wyjaśnić pewne kwestie, koniec, kropka.

    A znajomym Agi gratuluję ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 6th 2009
     permalink
    Racja FIU :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.