Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 6th 2009
     permalink
    A wracając do pytania Aneczki: są dzieci "brzuszkowe", które po prostu nie lubią spać na pleckach. Mimo to my staraliśmy się Maję obracać zawsze na plecy albo na bok, po prostu ze strachu. Dopiero gdy mieliśmy pewność, że potrafi sama się odwrócić, daliśmy spokój i teraz sypia raz tak, raz tak.

    Jeśli chcecie pozwolić Małemu sypiać na brzuchu, to koniecznie bez poduszki i najlepiej w śpiworku, żeby nie miał się w co zamotać. No i materac musi być przewiewny (bez folii itp.).

    A temat o karmieniu jest tutaj.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 6th 2009
     permalink
    Ależ ja się nie unoszę:) tylko napisałam przypadek koleżanki i kropka.


    Ciacho może poszperaj w Super niani. Tam kiedyś czytałam urywek - ale nie czytałam całej książki tylko przeglądnęłam w Empiku


    A my kupilismy wczoraj córci podusie - ha ha mąż na niej śpi bo Mała wyrzuciła z łóżeczka :) i sprawa sama się wyjaśniła.


    Amazonka: [/quote][quote=Amazonka]Niewiedza nie jest czymś, czym warto się chwalić.

    Ama ja zwyczajnie potrafie się przyznać, że czegoś nie wiem a nie lawirować jaka to ze mnie wielka specjalistka.A nie każda dziedzina mnie interesuje. A poza tym nie o tym pisałam. I czytaj ze zrozumieniem.
    :bigsmile:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 6th 2009
     permalink
    Ok zmykam dobrej nocki i do poklikania jutro rano
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 6th 2009
     permalink
    Dobrej nocy i dobrych starań :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 6th 2009
     permalink
    nie rozumie po co ta dyskusja, nikt nie prosil o "wyprostowanie" mitu dotyczacego NPR.
    Aga po prostu napisala, ze jej kolezanka nie zorientowala sie,ze jest w ciazy. to sie zdarza, nie wszystkie kobiety sie obserwuja, nie maja takiego obowiazku.
    Amazonko reagujesz na wszystko zbyt pochopnie, jestes wszedzie na tym forum, nawet pod wykresami dziewczyn,ktore Cie nie zapraszaly i wszystkim narzucasz swoja wiedze.Placa Ci za namawianie do samoobserwacji?
    Amazonka: Normalnie rozwalają mnie niektóre wypowiedzi. Niewiedza nie jest czymś, czym warto się chwalić.
    a czy Ty wiesz wszystko?i nie chodzi mi o wiedze NPR,ale ogolna.
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 6th 2009
     permalink
    Aneczka moj Julek spal do 4tego mies. tylko na brzuszku, bo mial wlasnie takie problemy z brzusiem i do tego nie mogl zasnac na plecach, a jak juz sie udalo to spal 5 min. i sie budzil
    co do rozszezania diety to Agunia ma racje od 4tego mies. jesli karmione butla i od 6tego jesli na piersi
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 6th 2009 zmieniony
     permalink
    pandy1: nie rozumie po co ta dyskusja, nikt nie prosil o "wyprostowanie" mitu dotyczacego NPR

    Ano właśnie, tak to jest z mitami, nikt nie prosi o ich prostowanie i się rozprzestrzeniają. Wszelkie mity, nie tylko o NPR. Wielokrotnie padła tu prośba o czytanie ze zrozumieniem - popieram! Pozdrawiam.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 6th 2009
     permalink
    Fiufiu odejmowanie punktow to Twoja pasja? zle to ujelam, powinnam Cie po prostu zacytowac. nie bylo mowy o zadnym micie, niektore sie obserwuja inne nie,nie oznacza to, ze trzeba negatywnie podchodzic do tych co nie stosuja NPR. Fiu zbyt emocjonalnie DO TEGO podchodzisZ. to jest takie troche nawracanie tych, ktorzy nie chca byc nawroceni i szukanie ukrytych przeslanek w postach innych.
    wiecej nie wypowiadam sie na ten temat, bo to do niczego nie prowadzi.
    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    o matko, ale się zadyma zrobiła....

    ja tez nie będę się obserwować, czekam aż wróci miesiączka, potem zapodam sobie spiralkę z hormonkiem dla wygody i cześć...:cool:
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    skorpi czuję, że zaraz ktoś mocno zareaguje na Twoją spiralkę
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    Katy prowokujesz :)
    Skorpi jest dużą dziewczynką i to jest jej wybór Ma zaobserwowanych masę cykli więc to też nie kwestia nauki -> po prostu robi co uważa :) Nie tylko Skorpionka decyduje się na taka forme anty na tym forum
    pandy1: nikt nie prosil o "wyprostowanie" mitu dotyczacego NPR
    jestem tego samego zdania co Fiu -> właśnie tutaj obalamy mity na tym forum co nie znaczy że w tym wątku
    --
  1.  permalink
    dziewczyny co do tej książki widze ze nie macie takiego problemu jak ja i dobrze! Pit nie uderza głowa naszczescie ale zrobienie cokolwiek na co on nie ma ochoty chociazby ubranie papci to zawsze jest obkupione wrzeszczeniem czy wyrywaniem sie
    no nic dzisiaj zrobie wycieczke do empiku
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    Ciastuś póki co poczytaj o buncie dwulatka ten etap jest w miarę "normalny w życiu dzieciaczka tyle ze różnie go dzieci przechodzą - delikatniej czy mocniej wyrażając focha
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    28sni to miejsce, gdzie nie powinno być mitów, na które można się natknąć na co dzień wszędzie. O wyprostowanie nie trzeba prosić.
    Agunia, jaka prowokacja, bo niczego prowokującego nie zauważyłam?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 7th 2009 zmieniony
     permalink
    Och, Pandy, proszę, nie udawaj, że nie rozumiesz, o co poszło. Albo Ci się pomyliło, kto tutaj co i kiedy napisał. Dyskusja, która się wywiązała, była na temat, nie była doszukiwaniem się - przynajmniej z mojej strony - "ukrytych przesłanek w postach innych". Co ja takiego potwornego i emocjonalnego napisałam? Że gdyby się była dziewczyna obserwowała, to wiedziałaby o ciąży - to przecież suchy fakt, a nie emocje. A mit pojawił się dopiero później, razem z wypowiedzią Agi, która wprowadziła właśnie do tego wątku mit NPRowo-poporodowy, już wyjaśniony zresztą. Jak już napisałam wcześniej i co poparła Agunia - są na ten temat oddzielne wątki i do nich odsyłam. Nikogo do NPRu nie zmuszam i do niestosujących negatywnie nie podchodzę, wolnoć Tomku - vide mój profil.
    Tak samo, jak nikogo nie zmusza się do nauki astronomii, ale w każdych okolicznościach i wątku zaprotestowałabym przeciwko stwierdzeniu, że Słońce krąży wokół Ziemi. Czy to aż takie przestępstwo? Każda dyskusja jest ważna i ucinanie jej tekstami typu "do niczego nie prowadzi"... do niczego nie prowadzi :wink:.

    A punkty moderacyjne wprowadzono właśnie po to, żeby każda użytkowniczka miała szansę pokazać, jaki post uważa za wartościowy, a jaki nie, bez mnożenia bezsensownych odpowiedzi. Niestety, niektórzy mają jeszcze z tym problem i odbierają jako osobistą obrazę.

    Ciasteczko, książek o buncie mam trochę, ale wszystkie po niemiecku, poczytam jutro trochę o tym buncie dwulatka, to Ci napiszę tutaj albo pod wykresem. Z tego, co pamiętam z lektury pobieżnej, im mniej reagujesz, tym szybciej mu przejdzie. Ale że w tych podręcznikach jest też trochę teorii, skąd te napady, myślę, że warto zajrzeć tam jeszcze raz - bądź co bądź na nas też to idzie, podwójnie :smile:.

    Skorpionko, każdemu, co lubi. Ile musisz odczekać po CC do założenia spirali? Wystarczy do pierwszego krwawienia?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    Ciacho moje dzieci przechodziły przez bunt, co gorsza on lubi powracać.
    Pozostaje cierpliwość i nie uleganie we wszystkim. Najlepiej u nas sprawdziła się metoda - nie zakazuj, nie nakazuj a pozwól wybrać. No i stanowczość, łzy nie zawsze są łzami bólu. Dzieci potrafią doskonale wymuszać na nas pewne zachowania, to małe cwaniaki.
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    widzisz Fiu moje posty byly odpowiedzia glownie do tego co Amazonka napisala wg mnie haslo typu
    Amazonka: Normalnie rozwalają mnie niektóre wypowiedzi. Niewiedza nie jest czymś, czym warto się chwalić.
    jest nieodpowiednie, wlasnie o to mi chodzi. masz racje, ze gdyby sie obserwowala to wiedzialaby o ciazy, ale nie oznacza to, ze mozna sie nasmiewac czy uwazac kogos za ciemnote jesli nie stosuje NPR.Faktem jest jednak,ze mozna zajsc w ciaze po porodzie, nawet jesli pierwsza @ sie nie pojawila jeszcze.tu Aga wprowadzila mit, ale nie trzeba nikogo obrazac od razu.poza tym nawet dziewczyny, ktore sie obserwuja moga zajsc w ciaze,jedyna 100% metoda zapobiegania ciazy jest brak sexu.
    Fiufiu: Nikogo do NPRu nie zmuszam i do niestosujących negatywnie nie podchodzę
    Ty moze nie, ale Amazonka to ma wielka misje nawracania ludzi na NPR,ale w dziwny sposob to robi, bo pogarda daleko nie zajdzie.
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    Fiufiu: A punkty moderacyjne wprowadzono właśnie po to, żeby każda użytkowniczka miała szansę pokazać, jaki post uważa za wartościowy, a jaki nie, bez mnożenia bezsensownych odpowiedzi. Niestety, niektórzy mają jeszcze z tym problem i odbierają jako osobistą obrazę.

    wg mnie moderatorzy forum i specjalisci coraz mniej zajmuja sie tym forum, to oni sa od tego.ja sie nie obrazam ze odjelas mi punkty, ale troche mnie dziwia te punkty, bo ktos moglby "chodzic" po forum i punkty odbierac, topiac nawet dyskusje, ktora dla Ciebie moze byc istotna a dla innych to strata czasu.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    Pandy, w takim razie pisz, do czyjej wypowiedzi się odnosisz. Oszczędzimy sobie wzajemnych nerwów. A do osobistych potyczek może lepiej używać szeptów, nie zaśmiecają forum. NB "Ty moze nie" - błąd, ja "na pewno nie". Pozdrawiam.

    Izuniu, zgadzam się w całej rozciągłości, u nas już niektóre rodzaje płaczu są rozpoznawalne. Różnica między płaczem "prawdziwym" a wymuszającym objawia się u Mai głównie w tempie, w jakim można ją pocieszyć lub odciągnąć uwagę. Płacz wymuszający mija w ułamku sekundy :smile:.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    pandy1:
    wg mnie moderatorzy forum i specjalisci coraz mniej zajmuja sie tym forum
    Pandy tym forum zajmujemy się głównie same i to my je tworzymy - MY czyli UŻYTKOWNICY I wiem że wiele z dziewczyn które są tu 2x dłuzej niż Ty będą walczyc by nadal tak było. Bo jeśli np Damaz będzie oceniał co jest ważne a co do cenzury będzie mało miło i nie będzie to to samo forum
    --
  2.  permalink
    Mam pytanko, chciałabym zmienić mleczko Nan na inne troszkę tańsze, jakie polecacie (jeśli to nie pytanie na ten wątek do dajcie cynk na którym jest o mleczku modyfikowanym).
    Ponadto zauważyłam u Mai szorstką skórę na brodzie i policzkach poniżej ust, ale myślę, że to od śliny. Na nogach też ma takie suche i szorstkie punkciki, spotkałyście się z tym?
    Pytanie o ząbki: Majce wyszły pierwsze 2 jedynki 2 miesiące temu i od tamtej pory cisza, czy Wasze pociechy też miały takie przerwy między kolejnymi ząbkami?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    Misiu z mlekiem hmmm tańsze jest Bebiko a poniżej 10zł w jeleniej nie widziałam (10,49 Bebiko 11,27 Nan -> to są ceny ode mnie z rosmana) Więc nie wiem czy tak bardzo taniej...

    Skóra - Antosia ma takie suche plamy i prawdopodobnie to uczuleniowe (gluten?) Tylko że ona ma samo suche. Gabi te suche placki się robia różowe - czerwone i u Gabi to na pewno uczulenie
    Łagodzi to tłusty krem i u Gabi smarowanie wapnem

    Przerwa między zębami potrafi być długa więc nie ma powodu do niepokoju :)
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    Misia, Julce pierwsze ząbki wyszły w grudniu, a następne dopiero w maju:) też myślałam, że już nic jej nie wyjdzie :) chyba ma to związek z witamina D3
    a co do suchej skóry to ja mam zawsze zimą przesuszoną :) warto też poprosić pediatrę o skierowanie do alergologa
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    wlasnie czym na zime smarujecie buziaczki maluszkow?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    Fiufiu moje dzieci potrafią wrzeszczeć (krzyk!), tupać nogami przez 45min, ostatnio nawet w duecie. Ja wówczas proszę by poszły do swojego pokoju i się wyciszyły. One doskonale rozumieją co się do nich mówi. Nie wchodzę tam mimo, że sama mam już dość. Kiedy faktycznie złość mija i widzą, że swym zachowaniem niczego nie osiągną po prostu wracają, wtedy wówczas rozmawiamy z mężem i tłumaczymy Juniorom złe ich postępowanie.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    Ja smaruję Ziajką od urodzenia
    http://www.lara.pl/repository/products/Producenci/Ziaja/Ziajka/zaj00832.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    Misiu a gdzie konkretnie Maja ma te szorstkie miejsca na nóżkach? Jeśli na kostkach to również skaza białkowa ma takie objawy ... Mleka bym nie zmieniała, jeśli Maja je dobrze toleruje. Zmiana na tańsze niekoniecznie może się równać zmianą na lepsze. Warto to wziąć pod uwagę. Rewolucje brzuszkowe takiemu maluchowi niepotrzebne, ale jak bardzo Ci zależy to podpytaj pediatrę.
    Ząbki rosną różnie, nie zawsze zgodnie ze schematem :D
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    Fiufiu: Skorpionko, każdemu, co lubi. Ile musisz odczekać po CC do założenia spirali? Wystarczy do pierwszego krwawienia?

    tak, wystarczy poczekać do pierwszej miesiączki, potem trzeba zrobić badanka hormonalne w nowym cyklu i usg macicy, czy wszystko jest w porządku, a potem to gin dobiera jaka spiralka i odpowiedni hormonek, u mnie hormonek ma obkurczyć pozostałe mięśniaki.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    skorpionka7: wystarczy poczekać do pierwszej miesiączki
    hmm minimum 6 tyg po cc ale wskazane 3 miesiące. Niedawno rozmawiałam na ten temat z koleżanką która jest po cc i tak jej powiedział gin
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    Aga, wszystko zależy jak sie w środku goi, i czy była czyszczona mechanicznie, czy organizm po cc oczyszczał sie sam, to na prawde bardzo indywidualna sprawa. Trzeba tylko mieć dobrego gina, który nie podejdzie do sprawy przedmiotowo tylko bardzo indywidualnie. Ja mam lekarza, który mnie leczył prowadził ciąze, potem urodził ze mną, tak więc mam do niego pełne zaufanie.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    skorpionka7: to na prawde bardzo indywidualna sprawa
    Skorpio wiesz jak mama karmi to pierwsza miesiączka może być ... sama wiesz że różnie hihihi i tak sobie czekać rok :D A na poważniej -> masz zupełnie racje - każdy jest indywidualny
    --
  3.  permalink
    dzieki dziewczyny za odpowiedz na temat buntu
    najbardziej włąsnie mnie te wrzaski dobijają i wyobraźcie sobie ze dzisiaj mnie nawet pociagnał za kłaki przez sen(spał ze mną)
    staramy sie z M nie reagowac jak sie kłądzie na ziemie to go zostawiamy i udajemy ze nie widzimy natomiast nie moge niezareagowac jak zaczyna szczypac po twarzy czy ciągnąc za włosy

    Agunia dzieki za linka-przyda sie

    Fiu a jakbys coś znalazła to będe wdzięczna :)

    do Empiku nie dotarłam,nie bede ludzi straszyc ,złapał mnie katar więc odpuszczam wycieczki po CH:)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    Na dwór smarujemy tłustym kremem (my akurat mamy z Weledy, ale to wszystko jedno, byle nie był nawilżający, ino tłusty właśnie, bo na mrozie woda z nawilżającego może zamarznąć i uszkodzić skórę), a po przyjściu do domu czy do innych pomieszczeń ogrzewanych nawilżającego.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    Mam pytanie z innej beczki. Na jak długo zakładałyście bramki na schody? Mam sporo metrów do odgrodzenia i chcę zorientować na jak długi okres czasu mam robić spory wydatek na bramki, a będzie ich sporo....
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    OOOOO Katy dobre pytanie - miałam ten sam dylemat - ale udało mi się bramki odziedziczyć po kuzynce - i super pasują. Ale wydaje mi się że jeszcze sporo pobędą...
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    jeszcze mi przyszło do głowy, ze zamiast płotków (8m) może kupić coś takiego jak sześcienne duże klocki, ala pufy, tylko nigdzie nie mogę znaleźć tego czegoś podobnego i niedrogiego, na same małe wyjścia bramki.
    mam tylko takie coś,

    ale to za "ekskluzywne: i za małe (wolałabym prostokąty). Może Wy sięspotkałyście z takimi "pufami"
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    Hmm, nie bardzo rozumiem, jak to funkcjonuje? Metka mi na oko wygląda na fatboya.
    --
  4.  permalink
    Pit z łatwoscia by je przewrócił
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 7th 2009 zmieniony
     permalink
    dlatego chciałbym coś większego. Tak, żeby nie dalo się na nie wejść (przynajmniej przez najbliższe tygodnie) i przesunąć. Mam w salonie 3 schodki w górę i właśnie tu chciałabym je wsadzić,tj te pufy. Kiedyś widziałam je w jakimś przedszkolu. Też coś odgradzały,a normalnie wykorzystywane były w jakichś ćwiczeniach.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  5.  permalink
    Dzięki dziewczyny:tongue:
    Maja ma te miejsca na udach i w zgięciu jednego kolanka, nie widać ich tylko czuć przy dotyku, no i ma też lekką wysypkę na plecach, ale też nie widoczna.
    Anetusia napisz coś więcej o związku wit. D3 z wyrzynaniem ząbków.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 7th 2009 zmieniony
     permalink
    Katy, u nas w żłobku stosują ławeczki jako odgradzacze. To działa tylko na zasadzie karności dzieci, które - jeśli by chciały - mogłyby je z łatwością pokonać. To tylko sygnał dla dzieci, że w tej chwili nie wolno. Na dłuższą metę Ci się takie rozwiązanie nie sprawdzi. Swoją drogą, jeśli to są tylko trzy schodki, to moim zdaniem lepiej szybko nauczyć dziecko bezpiecznie się po nich poruszać niż bawić się we wstawianie barierek. Alex pewnie niedługo wstanie na nóżki i będzie chciał zdobywać świat.

    Moja rada: naucz go wchodzić i - przede wszystkim - bezpiecznie schodzić, a potem wprowadź właśnie taki tymczasowy ogranicznik, że TERAZ NIE WOLNO - to może być cokolwiek, nawet poduszka. Dzieci szybko to pojmują, musisz być tylko konsekwentna i jeśli leży ogranicznik, to popilnuj na początku, żeby go nie przekraczał.
    --
  6.  permalink
    u nas było dokładnie jak mówi Fiufiu z tym,że to nie u mnie te 3 schodki a u tesciowej.tysiące razy cwiczylismy wejścia i zejscia i szybko zakumał jak zejsc,gdzie sie przytrzymaź-poprostu nie było tego jak zastawic a wiadomo ze dla chodzacego dziecka wszystkie przeszkody są celem do zdobycia

    w starym mieszkaniu mielismy barierke ale zanim Pit ja rozpracował to sie wyprowadzilismy
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
    Ciacho oczywiście, że nie możesz zlekceważyć jak Pit gryzie czy szczypie ... jak się uspokoi to stanowczo i zdecydowanym głosem powiedz, że to sprawia Ci ból. Dzieci często mylą to z dobrą zabawą.
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeDec 8th 2009
     permalink
    misiu, to na podstawie własnych obserwacji. Do grudnia 2008 Julka dostawała wit. D3 i pojawiły się pierwsze ząbki, później miała przerwę i do maja jej nie podawałam (zębów kolejnych brak). Od maja do października 2009 witamina była podawana i ząbki rosły i to 2 razy w miesiącu wyrzynały się. Do tego okres letni swoje dołożył :)Teraz znowu ma przerwę i kolejnych brak:)

    też mam buntowniczkę w domu:( Kolezanka mówi na nią Dyktatorka :neutral:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 8th 2009
     permalink
    fakt - opóźnienie ząbkowania może być spowodowane niedoborem wit D... to by się Anetusia mogło zgadzać.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 8th 2009
     permalink
    A zapytam się ...
    Dziewczyny podajecie jeszcze swoim 2latkom wit.D3? Moje dzieci nad ranem często są zgrzane (spocone to przesada) na karku ... Są lekko ubrane - piżama - a temp w pokoju jakieś 19stopni. No i kaloryfer nie grzeje, a pomieszczenie jest w ciągu dnia wietrzone.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeDec 8th 2009
     permalink
    Ja nie daję już długo.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 8th 2009
     permalink
    NovRain no właśnie ja też nie daję już długo.
    Zastanawiam się tylko dlaczego się "pocą"? Teściowa ostatnio była i niby zasugerowała, że jak brakuje D3 to taki objaw właśnie jest.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 8th 2009
     permalink
    ja nie podaję już małej wit d, tylko tran. ponieważ mała nie przepada za rybkami ( ma to po mamie), tran uzupełnia jeszcze kwasy omega.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 8th 2009
     permalink
    Tran też podaję.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.