Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeDec 23rd 2009
     permalink
    Wesołych Świąt!!!

    Apetytu na życie...
    Białego puchu za oknem...
    Cudownego odpoczynku...
    Dużo zdrowia...
    Ekstra prezentów pod choinką...
    Fantastycznych przygód...
    Girlandy uśmiechów...
    Humoru...
    Interesujących przeżyć...
    Jak najmniej zmartwień...
    Karpia smacznego...
    Lekarstwa na smutki...
    Miłych niespodzianek losu...
    Niewieszającego się komputera...
    Odrobinę szaleństwa...
    Pokoju...
    Róży bez kolców...
    Szczęścia w miłości...
    Trafnych wyborów...
    Uroczego leniuchowania pod choinką...
    Wielu niezapomnianych chwil...
    Zaczarowanych Świąt !!!
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 23rd 2009
     permalink
    Kochane, w ten świąteczny czas serca często mamy bardziej otwarte na innych... Dlatego nie waham się prosić Was o pomoc dla Filipka - synka mojej kuzynki Moniki. Założyłam tak na szybko stronę POMAGAMY FILIPKOWI.
    POMÓŻCIE, PROSZĘ

    Bardzo gorąco dziekuję tym dziewczynom, które już pomogły! CMOK WIELKI DLA WAS
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka115a
    • CommentTimeDec 28th 2009 zmieniony
     permalink
    Witam.
    jestem mamusią 7,5 miesięcznej Magdalenki :bigsmile:
    null
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 28th 2009
     permalink
    Witaj Aneczka115a, rozgość się na tym wątku ;D
    Widzę, że mała dama rośnie :P
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 28th 2009
     permalink
    witaj Aneczko:) zapraszamy do naszego grona! Śliczna córcia
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 28th 2009
     permalink
    witaj Aneczko:)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2009
     permalink
    czesc Aneczko, zagladaj czesciej :)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 28th 2009
     permalink
    Czesc wam :P kurka dawno mnie tu nie było:P ale obiecuje ze wroce do was i sie poprawie :) mam ciut wiecej czasu bo moje łobuziaki sa juz dosc samodzielne i razem sie bawia wiec mysle ze bede czesciej wpadac :D a poki co mam pytanie :P moze nie na temat ale tu wiecej zaglada osob :) macie jakis fajny przepis na jakies zarełko na ciepło na sylwka ??:P cos w stylu gulaszu albo cos takiego:D zeby było dobre ciepłe i nie za drogie :P

    a co do pytania o ta pomoc dla mamy z dwojka dzieci :P ja byłam sama i sobie poradziłam :D czasem było ciezko ale sie jakos dostosowałam :)no moze calkiem sama nie ale w wiekszoci :P moj M był w pracy całymi dniami mama tez pracowała.. przydaje sie pomoc ale bez niej tez mozna :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 29th 2009
     permalink
    hej kfiatku. ja na ciepło planuję zrobić paszteciki z peiczarkami -pierwszy raz. mam nadzieję że wyjdą. do barszczyku. Znalazłam jakiś super polecany przepis w necie. Trzymajcie kciuki, by sie udały. Możliwe, ze zrobię je już dzisiaj i zamrożę, by mieć pewnośc, czy wyjdą i ewentualnie czas na wyjscie awaryjne. ps. super masz suwaczek:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 29th 2009
     permalink
    Kfiatek a mniam mniam przegladalas? rzuc haslo jeszcze na sercu - tam to bardziej na miejscu bedzie :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 29th 2009
     permalink
    Antosia jest na coś uczulona - cała buzia w krostach.. Pediatra stawia na coś z "ulepszaczy" lub "chemii spożywczej" bo tak to jej wygląda :( Z nowości Antoś jadła tylko odrobinę sernika z 2-3 dni temu :( Sernik domowy wiec z chemii w nim tylko był budyń i z nowości kasza manna :/
    w3 niedzielę dostała ciastko herbatnik ten Holenderski... Kurde tak to nie było nic nowego :(
    Dr pytała czy dziecko nie polizało np mandarynki czy pomarańcza w skórce - owszem zabierałam jej mandarynkę - więc może od tego :( Testów nie zrobi bo nie wyjdą i trzeba czekać i "wyłapać" od czego to tak
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 29th 2009
     permalink
    oj bidulka...nasza mała wcina już mandarynki - uwielbia i nic sie na szczęście nie pojawia. Ale za to kurde, oczka jej zaropiały - jakieś sprawdzone sposoby na to macie?
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeDec 29th 2009 zmieniony
     permalink
    biedna Toska. Julka też ma buzie w chrostach. Alergolog widziała i kazała smarować. Nie wiem od czego to jest bo nic nowego nie jada. W zeszłym roku buzia tak samo wygladała wiec to pewnie okres świąteczny ją uczula :) a mówiąc poważnie to choinka żywa i cytrusy, które traktuje jak piłki i potem do buzi wsadza :(

    na ropiejące oczka kiedyś kazano mi zaparzyć czarną herbatę i jak ostygnie to nasączyć wacik i przemywać. U nas podziałało.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 29th 2009
     permalink
    Ropiejące oczko było ostatnio gdzieś poruszane - nam pediatra kazała przemywać solą fizjologiczna i pomogło

    Ja sie zastanawiam właśnie czy nie od skórki mandarynkowej bo mandaryny i pomarańcze już jadła dawno i nic jej nie było :(
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeDec 29th 2009
     permalink
    W skórze jest najwięcej chemii więc to prawdopodobne
  1.  permalink
    i cytrusy właśnie często uczulają,
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 29th 2009
     permalink
    Cytrusy jako cytrusy jej nie uczulały bo wcinała już dawno :( Może faktycznie skórki - nie wiem... Niech jej zejdą te krostki i po tygodniu ok dam jej do zabawy mandarynkę jak nic nie będzie po 3-4 dniach to dam jej spróbować budyniu :/ Muszę wyłapać co to - niestety metodą prób bo inaczej się nie da :sad:
    --
  2.  permalink
    a teraz się juz nie przejmuj nic jej nie będzie przecież często są uczulenia u małych dzieci zejdzie jej to i wtedy sobie sprawdzisz co ją uczuliło. Głowa do góry.
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 29th 2009
     permalink
    Moje dzieciaczki sie bawią ---> o tu
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeDec 29th 2009
     permalink
    Agunia, u takich maluszków to tylko metoda prób i błędów. Julka miała testy robione przed ukonczeniem roczku i co?! i nic nie wyszło, a uczulona była prawie na wszystko.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 29th 2009
     permalink
    Jejku jak Mikus fajnie chodzi :shocked:

    Anetko mnie najbardziej wkurza to że jak był czas na wyłapanie co Antosię uczula Pediatra stwierdziła że poczekamy :( Od urodzenia Mała ma suchą skórę na nóżkach, rączkach, brzuszku - dosłownie tarkę... Pojawił się rumień na polikach i uszach, czole - czerwone plamy. Usłyszałam że przeczekamy bo to nic takiego i znaczyło by że musimy od nowa wprowadzać małej jedzonko po 1 składniku a nie mozemy bo waga nie może spaść ze względu na serce itd itp Dopiero teraz jak ja cholernie wysypało pani dr widzi problemik ale bardzo niewielki :( U dziecka które je 97% pokarmów ciężko będzie wyłapać co je uczula :( Po co było tyle czekać?? Mała od ponad 3m-cy jest smarowana maściami ze sterydami by skóra znormalniała :( Teraz kolejne maści i ręce mi opadły. Wydaje mi sięże był czas po pierwszych objawach, gdy jej brzuszek nam pokazywał czego nie toleruje i jej skóra :( Wiem że po jajku "tarka" na nogach jest mocniejsza, tak samo po bananach - ale to są moje obserwacje i tylko tyle :(
    U Gabi przez ponad rok szukałam alergenu i do końca dalej nie wiem czy to mleko czy jakieś E - bo raz po jogurcie nic jej nie jest a po kolejnym jest wysypana :( Podobnie z kethupem, orzechami, czekoladą, mandarynkami - je tonami nic jej nie jest a potem zje 1sztukei plamiska
    Jestem ciut zła dzisiaj wrrr
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    Agunia rozumiem. tylko pomyśl sobie że te testy na alergie nie wyjdą. Mała będzie pokłuta, krew zabrana i bez sensu. Na poczatku roku Julka miała na klatce piersiowej straszne plamy, nic nie pomagało. Męczyła się tak od grudnia do marca. Nie wiedziałam na co jest uczulona :( W marcu alergolog kazała!!! mi odstawić wszystko i zacząć od poczatku. Prawie roczniakowi musiałam od poczatku wprowadzać ziemniaczka, dynie itd dopiero to pomogło. Marchewka, brokuły nawet były odstawione. Wszystko się zagoiło a po 6 tygodniach mogłam jej już rozszerzać bardziej dietę. po tej kwarantannie to nawet jogurtowe produkty zaczęła jeść i nic jej nie było. Dopiero teraz, znowu w grudniu buzie jej wysypało.
    Choinka żywa też może uczulać dlatego my w tym roku kupiliśmy sztuczną.
    Antosia przy takich objawach to chyba ma mleko modyfikowane zmienione na bebilon pepti lub nutramigen?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    Nie kochanie - jest na Bebiko 1 bo tylko to toleruje jej brzuszek :/ po humanach było pawikowanie, po nanach zatwardzenie tak samo jak po bebilonie (już nie wiem którym) Sinlaca nie ruszyła wcale :cry: Dziś krostki są na całej buzi, uszach, we włosach i szyi :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    Myślę, że powinnaś iść do pediatry po receptę na nutramigen i niech tylko spróbuje Ci nie dać. zmiana mleka na mieszankę mlekozastępczą to podstawa! bez tego ani rusz.
    Kurcze a może to jakaś ospa, różyczka czy coś podobnego? że aż tak Tosię wysypało.
    Julke mi kiedyś wysypało na całym ciele, nawet brzuch i plecy. wyglądało mi to na różyczke ale skojarzyłam, że dostała dzień wcześniej nowy lek na alergie Claritine i na to miała uczulenie. Po zyrtecu ma mego zatwardzenie. Toleruje tylko Fenistil w kropelkach. Teraz alergolog nam przepisała Xyzal czy jakoś tak. Podobno najlepszy lek i ma mniej tego dodatkowego badziewia w sobie.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    jejku, biedna Tosieńka. Nie wiem jak pomóc:( Trzymajcie się
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    Agunia moze zmien pediatre? noi tak jak Anetusia mowi zmiana mleka na mieszanke mlekozastepcza to podstawa. wspolczuje i Tobie i Tosience.czeka Was teraz wprowadzanie pokarmow od poczatku, albo pediatra przeczeka do momentu jak mozna bedzie zrobic testy alergiczne i dadza jakis skutek.trzymajcie sie
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    Zdaniem pediatry nie ma co zmieniać mleka skoro je dobrze toleruje, póki to jednorazowy wysyp na buzi to nie ma co panikować i poczekać jak zajdzie... mam nadzieję że zejdzie w ciągu tyg jak nie idę do alergologa/pulmonologa/nenatologa -> oczywiście prywatnie i zobaczymy co dalej
    Pediatry nie chcę zmieniać - w tej przychodni mam 3 do wyboru i ta jest najkonkretniejsza - dla niej antybiotyk to ostateczność i generalnie konkretna kobieta
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    And ja bym odstawila wszystko poza mlekiem i zaczela od poczaktu rozszerzac diete za kilka dni. niemyta mandarynka moze uczulic na wiele dni. mnie tak kiedys uczulil banan - myty obrany a obsypalo mnie na kila dni i co raz wiecej tego wylazilo...okazalo sie ze kolezanka ktora kupila wtedy ze mna banany w biedronce miala identyczne przypadlosci, ona jej dzieci i maz.... mysle ze musisz troche odczekac a powinno zejsc. podawaj jej wapno i na razie samo mleczko i ewentualnie jakies miesko. owoce i warzywa bym odstawila
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    dziewczyny czy wasze dzieci w okolicach pelni tez maja takiego powera? :devil::devil::devil:
    zastanawiam sie czy Damazemu nie powiedziec zeby na 28dni zrobil ostrzezenie ze za kilka dni pelnia :shamed::shamed:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    AniaM: zastanawiam sie czy Damazemu nie powiedziec zeby na 28dni zrobil ostrzezenie ze za kilka dni pelnia
    hehehe myślę ze to nie jest konieczne bo po tych małych biometrykach to widać baaaaaaaardzo
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    mi tam ostrzezenie na kilka dni wczesniej by sie przydalo :D
    z reguly sprawdzam czy to pelnia za dzien-dwa ze dzieci sie "wscieklizny najadly"
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    podoba mi sie pomysl AniM:thumbup:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    AniuM moje dzieci jak jest pelnia to gorzej spia w nocy gorzej sie ich uspypia i sie budza czesto :P wtedy wiem ze pełnia jest :D
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    Dziewczyny czy ktores z waszych dzieci mialo alergie pokarmowa?
    Livi od jakiegos czasu malo przybiera na wadze. Jak zaczelam szperac w necie, okazalo sie, ze inne objawy alergii mala tez ma - najpierw byly kolki, potem doszly strzelajace, sluzowate kupy, ktore zaczelo ostatnio ostro kwasowato pachniec...
    Odstawilam zupelnie nabial, zaczelam podawac Dicoflor, ale na rezultaty pewnie trzeba kilka tygodni poczekac...
    --
  3.  permalink
    a ja mam pytanie odnośnie zatwardzenia, jak sobie z nim radzić moja mała nie może się załatwić i już sama nie wiem jak jej pomóc :(
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeDec 30th 2009 zmieniony
     permalink
    Aneczka moze jakis deserek ze sliwkami by pomogl? Ale nie wiem co w PL jest dostepne.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    Aneczka daj jej wody mineralnej, nie przegotowuj tylko tak odrobine strtzykawka podaj jesli normalni enie wypije
    poza tym sliwki suszone albo gerbera albo sama jej zrob wywar do picia. niektorym dziecioom jablko pomaga


    Rooda - dicoflor pomaga ale trzeba z 2tygodnie poczekac przynajmniej. ja mialam zalecenie podawac przez miesiac i pozniej profilaktycznie 2x w tygodniu. Krzysko nie mial w prawdzie alergii pokarmowej tylko troche inne jelitowe komplikacje i tez kupy sluzowate i kwasno smrodkowe. aha - odstaw jablka - one tez lubia uczulac :(
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 30th 2009 zmieniony
     permalink
    pełnia działa na małgosię, tak jak i na mnie - zawsze mam problemy ze spaniem w pełnię. mała też co miesiac gorzej śpi i bardziej płaczliwa. Ja mam w googlach ustawiony kalendarz księżycowy - pokazuje, ile procent księżyca obecnie mamy. I oczywiście teraz PEŁNIA. DObranoc wilkołaczki ;)

    tutaj macie ten gadżet :)
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    Znalazłam info o jablkach i kilka dni temu odstawilam.
    Chyba zostaje mi czekać i obserwować.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    Rooda a kontaktowalas sie z GP? ja piersia dlugo nie karmilam wiec nie wiem jak to jest z dieta matki, ale Julek mial wlasnie takie kupki przez ponad tydz. GP kazal nic nie robic, bo nic sie nie dzieje, ale zmienilam mu mleczko na sojowe i kolki przeszly a kupki sie poprawily i tez podawalam przez jakis czas probiotyk
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 31st 2009
     permalink
    no i na potwierdzenie KSIĘŻYCOPATII - Małgosia dzisiaj budziła sie... 5 razy!:shocked:

    Zawsze w pełnię tak jest... Ciekawe jak dzisiejsza noc - spotykamy się ze znajomymi u nas...mam nadzieję, że prześpi
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeDec 31st 2009
     permalink
    potwierdzam :( nocka była beznadziejna :(
    rooda, możesz podawać diclofor nawet 2 razy dziennie jak kupki są brzydkie
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeDec 31st 2009
     permalink
    To chyba rzeczywiscie cos z tym ksiezycem, bo Liv juz wieczorem jakas rozbita byla i do polnocy szalala i spac nie chciala. Niezle dala mi popalic, jestem nieprzytomna...

    Pandy bylam tydzien temu. Nasza GP nie jest za madra. Kolkami kazala sie nie przejmowac, za to na male przybieranie na wadze kazala dokarmiac sztucznie po kazdym karmieniu piersia. Nawet nie zapytala o kupy...
    Dopiero sama zaczelam szukac i okazalo sie, ze to wszystko ma zwiazek ze soba.

    Anetusia wiem, ale mam narazie tylko jedno opakowanie, rodzice przylatuja do nas za miesiac, wiec dowioza.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 31st 2009
     permalink
    no u nas noc tragiczna, fochy i placze a przeciez Krzychu to juz stary chlop jest...

    Rooda u nas nikt nie wpadl na jablka. dopiero neonatolog kazala mi zapisywac co jadlam i stiwerdzila ze problem jest w te dni wiekszy kiedy sa jablka w diecie. pozniej juz jak Krzysko dostawal stale pokarmy probowalam wprowadzic jablka i tez byl problem. minelo jak skonczyl ok 2lat. nim rodzice dojada to doslaliby ci juz listem kilka saszetek. im szybciej sie cala kuracje przeprowadzi tym lepiej.
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeDec 31st 2009
     permalink
    Mam ten w tabletkach, 30 ich jest, wiec jak daje jedna dziennie, to starczy do ich przylotu. Zastanawialam sie czy nie dawac jej 2 dziennie, ale nie chce przedobrzyc...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 31st 2009
     permalink
    2 dziennie to normalna procedura przy strzelajacych zielonych sluzowatych kupach. przy antybiotykoterapii tez 2 dziennie podawac kaza.
    ja dawalam dzieciakom w saszetkach. chyba ciut lepiej sie rozpuszczal w mleku, no i ten w kapsulkach ciezko sie otwiera niestety ale chyba troche taniej wychodzi.
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeDec 31st 2009
     permalink
    też wolałam saszetki :)

    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!!:boogie::boogie::boogie:
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 31st 2009
     permalink
    Rooda w sklepach ze zdrowa zywnoscia i witaminami mozna kupic probiotyk i tam tez Ci mowia jak podawac ja dostalam kapsulki a w srodku proszek i kazali dawac 2x dziennie po pol kaps.
    a do GP sprobuj jeszcze raz isc i wymusic na nich badanie kalu mi sie nie udalo ale Julkowi przeszlo po zmianie mleka
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeDec 31st 2009
     permalink
    Nie mam problemu z otwieraniem kapsulek i dosc ladnie sie rozpuszaczaja w mleku. Kupy sa zolte, juz po 2 dawkach troche mniej sluzowate, nie strzelaja, ale ciagle ostro, kwasowato pachna. Zobacze jak bedzie dalej.

    Wizyte u GP mamy za 3 tygodnie, jak sie nie poprawi, to bede probowac wywalczyc badanie.

    Pandy jak sie ten Twoj probiotyk nazywa?
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 31st 2009 zmieniony
     permalink
    "Acidophilus Plus" kupilam w Holland and Barrett o tu :wink:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.